پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

فریبکاری وقیحانه کلاه سفیدها

فریبکاری وقیحانه کلاه سفیدها

PicsArt_05-05-08.15.16

نوشته فلیپ ژیرالدی
ترجمه و تلخیص از سیما صابر

من واقعاً به سختی توانستم بر خود غلبه کنم که فیلم مستند کلاه سفیدها را که در پورتال نتفلیکس قرار داشت تا انتها تماشا کنم.

۴۰ دقیقه طولانی فیلمی با کیفیت تصویری و تکنیکی بسیار بالا، افسانه ای را نقل می کند، افسانه ای که می خواهد به ما، از انسانهایی بگوید که «زندگی واقعی با امید های غیر ممکن » را ممکن می‌سازد.
در مجموع فیلم، یک پروپاگاندای تاثیر گذار را به تصویر می کشد،آن هم با موفقیت چشمگیری، جوایز متعددی را نیز به خود اختصاص داده است. از جمله برنده جایزه اسکار به عنوان بهترین فیلم مستند کوتاه گردیده و حتی کلاه سفیدها کاندیدای دریافت جایزه صلح نوبل نیز شده‌اند. مهمتر از همه این واقعیت غیر قابل کتمان است که این فیلم کمک بزرگی در فورم بخشیدن به نگاه عمومی و رسمی یکسویه به جنگ سوریه بوده و داستانی مانوی را روایت می‌کند که در آن شورشیان همیشه «خوب» و بشار الاسد و دولتش به شکلی نا امید کننده، همیشه بد و شیطانی اند.

اطلاعات قابل اعتمادی موجود است که افراد مشهوری مانند جورج کلونی، جاستین تیمبرلیک و هیلاری کلینتون ابن فیلم مستند کلاه سفیدها را دوست داشته و به دیگران توصیه می کنند، چرا که آنها معتقدند که این فیلم حقیقت را درباره سوریه به تصویر می کشد، اما این تمام قصه نیست.

فیلم که بدون حضور و شاهد خارجی توسط خود کلاه سفیدها تهیه شده است، از آنها شخصیتی قهرمانانه، بی طرف و نجات بخشنده می‌سازد.
صحنه هائی که «قهرمانان» را زیر آتشباران نشان میدهد، اما از ارتباط آنها با القاعده سوریه یا جبهه النصره ویا شرکت فعال آنها در اعدامها و شکنجه اسرای جنگی و مردم عادی نمی گوید.

در حقیقت کلاه سفیدها تنها در مناطقی که تحت اختیار القاعده قرار دارد فعالیت می کنند، و این به آنها این آزادی عمل را میدهد که هرچه را که می خواهند به تصویر بکشند ونه آنچه واقعا اتفاق افتاده است را.

با توجه به بالا گرفتن حساسیت‌ها به ماجراهای وافعی و پشت پرده‌ی کلاه سفیدها، Academy of Motion Picture Arts and Sciences درخواست پس گرفتن جایزه اسکار از آنها را کرده است، چرا که این فیلم سعی دارد تصویری کاملا دروغین و غیر واقعی را از کلاه سفیدها و فعالیت های شان ارائه دهد.

کلاه سفیدها از ارتباط و دسترسی شان به رسانه های غربی سو استفاده کرده و عملاً به یک شاهد اصلی در منازعه سوریه تبدیل شده، و اخبار و اطلاعات ساختگی را در اختیار آنها، آنهم از مناطقی قرار می دهند که خبرنگاران غربی به آنها رفت و آمد نمی کنند ویا دسترسی به منابع خبری ندارند. این امکان شرایطی را فراهم کرده است که شورشیان مقادیر زیادی داستانهای ساختگی را به عنوان اخبار به رسانه ها ارائه کرده و آنها نیز منتشر کنند، از جمله اینکه دولت سوریه علیه مردم خود دست به جنایات جنگی میزند.

احتمالا کلاه سفیدها در منطقه جنگی جان چند نفری را نجات داده اند که البته من شخصا به آن شک دارم، اما اغراق در عملیات نجات هم حدی دارد، وقتی آنها در مناطق بمباران شده با بهترین تجهیزات فیلم‌برداری ، صحنه های ساختگی نجات را میسازند!
آنها دائما در حال تعریف کردن قصه های در مورد رفتار غیر انسانی ارتش و دولت سوریه با مردم عادی هستند، قصه های ساختگی که تنها برای تحریک تجاوز خارجی به سوریه صورت می گیرد. تابه تغییر رژیم در این کشور منجر شود.
برای مثال کلاه سفیدها سالهاست که دروغی بی‌پایه و اساس را به روش پروپاگاندا انتشار می دهند که گویا دولت سوریه بر علیه مردم یعنی غبر نظامیان از بمبهای های بشکه ای استفاده می نمایند.

بخش بزرگی از کلاه سفیدها موجودات خارجی هستند که به دلیل جنگ داخلی سوریه به عنوان محصولات «بهار عربی» ناگهان به این مقام نائل آمده و مشهور شدند، آنها مستقیمن از سوی دولتهای خارجی اروپایی و ان جی او های غربی حمایت مالی میشوند، از جمله بریتانیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا.
ایالات متحده آمریکا تا سال ۲۰۱۶ با همکاری USAID مبلغ بیست و سه میلیون دلار به کلاه سفیدها کمک مالی کرده است. و بطور غیر مستقیم یقینن بیشتر از ابن مبالغ کمک کرده اند. «ماکس بلومنتهال» که با دقت و جزئیات بیشتری سرچشمه های مالی این گروه را بررسی کرده است، میگوید منابع مالی این گروه همه در اروپا و آمریکا قرار دارند.

اسکات ریتتر بازرس تسلیحاتی سابق می‌نویسد که تصاویر ویدیوهای کلاه سفیدها نشان می دهد که آنها اساسن برای عملیات سنگین نجات آموزشی ندیده اند و این در حالیست که آنها تمام ادعایشان این است که به عنوان تیم حرفه ای کمک‌های اولیه و گروه نجات در سوریه فعالیت می‌کنند.

اسکات ریتتر به عنوان متخصص و کارمند پر سابقه Task Force 2 USAR-Team می‌نویسد، «این ویدیو ها سندی هستند بر بی کفایتی و یا حتی بدتر از آن سندی بر تقلب … شهرت ساختگی کلاه سفیدها بعنوان نجات دهنده جان انسانها، تصاویر نشان میدهند که روشهای مورد استفاده کلاه سفیدها برای نجات یک کودک از میان قلوه سنگ ها و یا بتون های معمولی کاملا غلط و حتی خطرناک است و شاهدی است بر دروغپردازی و صحنه سازی که قصد دارد مخاطبان بی اطلاع و کم اطلاع را فریب دهد و فرضن اگر این ادعا ها حقیقت داشته باشد، عملا بخطر انداختن مستقیم جان قربانیان است.

اسکات ریتتر در ادامه می‌نویسد، بی اطلاعی و آموزش غلط در کار کردن با مواد شیمیائی را میتوان کاملا شفاف در ویدیوهای منتشر شده از سوی کلاه سفیدها را در رابطه با حادثه «خان شیخون» در ۴ آپریل مشاهده کرد. «عملیات نجات به اصطلاح قربانیان حمله شیمیایی در ساختمانها شاهدی است بر یک صحنه سازی کامل که کلاه سفیدها سعی دارند با این تئاترها مخاطبان عادی و کم اطلاع خود را فریب داده و یک حمله ی شیمیایی را به تصویر بکشند که هرگز رخ نداده است».

اما سنگین‌ترین جرم کلاه سفیدها احتمالا این است که آنها مستقیمن در جنایات و شکنجه هایی مهماندارشان یعنی جبهه النصره یا همان القاعده سوریه شراکت داشته و یک پای ثابت آنها هستند، تعداد بسیار زیادی از تصاویر و ویدیوهایی در اینترنت وجود دارد که کلاه سفیدها را در حین همکاری با تروریستها نشان میدهد و کلاه سفیدها نه تنها در اعدام ها حضور دارند بلکه شادی و هلهله خود را از کشتن سربازان اسیر نیز نشان میدهند.
کلاه سفبدها رابطه عالی و ممتازی با تروریستها و جنایتکاران اسلامی داشته، کسانی که خود را «مجاهدین» و یا «سربازان انقلاب» میخوانند.

ما باید با انتشار این حقایق کمیته اسکار را متقاعد کنیم جایزه اسکار را از این جنایتکاران باز پس بگیرد این یک اهمیت سمبولیک خواهد داشت و باعث بیداری بخشی از افکار عمومی خواهد شد.

اما از هر چیزی مهمتر این است که نقش تجاوزگرانه و ویرانکر دولت آمریکا در خاورمیانه را افشا کنیم که با دخالت‌های غیر مسئولانه خود منطقه را به ویرانی ، هرج و مرج و بدبختی کشانده و هدفش در سوریه سرنگونی دولتی است که کوچکترین تهدیدی برای آمریکا نبوده و آمریکا برای رسیدن به این هدف غیر قانونی دست به مسلح کردن شورشیان «میانه رویی» زده است که همگی بلا استثنا تروریستهای جنایتکاری از آب درآمده اند.

اگر این تغییر رژیم واقعا در سوریه صورت بگیرد، تازه یک جهنم واقعی برای اقلیتهای مذهبی و نژادی و تمام ملیتها میشود که دامن کشورهای منطقه از جمله عربستان و اسرائیل نیز خواهد گرفت، دقیقا کشورهائی که دونالد ترامپ نادان را متقاعد کرده اند که تنها سرنگونی دولت سوریه می‌تواند راه حل بحران باشد. و به همین دلیل وضعیت در سوریه هر روز بدتر خواهد شد و گناه و مسئولیت آن قطعا بر شانه های آمریکا خواهد بود

برای مشاهده ویدیوهای ساختگی کلاه سفیدها نگاه کنید:

https://www.youtube.com/results?search_query=white+helms+fack

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: