پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

بدون قید وشرط رضا شهابی را آزاد کنید!

بدون قید وشرط رضا شهابی را آزاد کنید!

 

با گذشت 22 روز از اعتصاب غذای رضا شهابی، نیمه‌ی چپ بدن او بی‌حس شده است!

بیانیه شماره 90

کارگران، فعالان کارگری و تشکل‌های کارگری و اجتماعی

پس از گذشت 22 روز از اعتصاب غذای رضا شهابی، شرایط جسمی وی بسیار وخیم است به نحوی که نیمه چپ بدنش بی‌حس شده است و انگشتان دستانش هیچ حسی ندارد. وخامت حال رضا به حدی است در مراجعه به بهداری زندان، به او گفته شده که کاری از دست ما بر نمی‌آید و معاینه باید توسط پزشک متخصص انجام شود. این در حالی است که تا روز چهارشنبه 22/6/96 هیچ پزشکی رضا را معاینه نکرده است و شرایط او روز به روز وخیم‌تر می‌شود!

همان‌طور که پیش‌تر به اطلاع رسید سیستم قضایی- امنیتی در شگردی تازه و برای فشار به رضا شهابی و اعضای سندیکای شرکت واحد، مرخصی‌های پزشکی رضا را به منزله‌ی غیبت در نظر گرفته و 968 روز به عنوان جریمه‌ی آن در نظر گرفته است. لازم به ذکر است در حکم قبلی هفت و نیم میلیون تومان جریمه‌ی نقدی در نظر گرفته شده بود که در صورت عدم پرداخت معادل 357 روز می‌شود که به روزهای باقی‌مانده‌ی حکم و جریمه‌ی کذایی غیبت اضافه خواهد شد. شیوه‌ی برخورد سیستم قضایی-امنیتی به گونه‌ای است که انگار تا رضا شهابی از عقاید صنفی و طبقاتی خود دست برندارد، در زندان باقی می‌ماند و تمام روزهای ذکرشده نیز که تمام شود، محکومیت جدیدی برای او ساخته خواهد شد.

کمیته دفاع از رضا شهابی ضمن محکوم کردن مجدد اقدام غیرقانونی سیستم قضایی-امنیتی در افزایش روزهای محکومیت رضا، اعلام می‌کند که شدیداً نگران جان وی است و تأکید می‌کند مسئولیت عواقب اعتصاب غذای رضا مستقیماً متوجه مسئولان قضایی-امنیتی است.

فعالان و تشکل‌های کارگری و اجتماعی، اوضاع جسمی رضا شهابی بسیار وخیم است، به هر شکل ممکن نسبت به این وضعیت ناعادلانه و غیرانسانی اعتراض کنیم و صدای اعتصاب رضا شهابی باشیم، شاید فردا دیر باشد.

8 شهریور ۹٦

کمیته دفاع از رضا شهابی

k.d.shahabi@gmail.com

اعتصاب غذابسر میبرداتحاد و همبستگی دانشجویان و فعالین کارگری و معلمان در حمایت از خانواده کارگر زندانی رضا شهابی که در بیست ویکمین روز

در بسیت ویکمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی کارگرزندانی درزندان رجایی شهر تعدادی از دانشجویان، فعالین کارگری ،و معلمان به دیدار خانواده شهابی آمدند و نگرانی خود را درمورد وضعیت این عضو سندیکا بیان کردند ،شهابی در اخرین ملاقاتی که هفته گذشته در زندان رجایی شهر داشته از شرایط جسمانی خوبی برخوردار نبوده واز کاهش وزن و افت فشار و بیماری قند رنج میبرد.

سندیکای کارگران شرکت واحد مسئولین قضایی و مسئولان زندان را، مسئول حفظ جان رضا شهابی می داند ومجدداتاکید دارد عواقب هرگونه سهل انگاری در موردحفظ سلامت جان این کارگرزندانی را به عهده زندانبان و مسئولان زندان میداندو ضمن دفاع از خواسته های شهابی خواستار آزادی بی قید وشرط این عضو سندیکا می باشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد 8شهریور

لطفاً به عکس ها در فایل جداگانه مراجعه کنید

 

اعتراض به حبس مجدد رضا شهابی

اعتراض به حبس مجدد رضا شهابی

از طرف یکی از تشکلات هماهنگ کننده سراسری در بخش حمل و نقل عمومی ایتالیا

 

«ما همچنین مطلعیم که شرکت حمل و نقل ایتالیایی، «راه آهن دولتی ایتالیا»، در حال همکاری اقتصادی با شرکتهای حمل و نقل ایران، «شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران»  است؛ چنین چیزی در شرایطی که کارگران ایران در بخش حمل و نقل نیز سرکوب می شوند و حقوقشان نقض می گردد، قابل تحمل نیست


»
ضروری است تا رهایی رضا شهابی وهمه کارگرانی که ناعادلانه حبس شده اند، از همکاری با شرکت های ایرانی جلوگیری شود؛ در غیراینصورت ما آماده اعلام اعتصاب در تمام شرکتهای اتوبوسرانی «اف اس آی» در ایتالیا هستیم

 

به:

رهبر جمهوری اسلامی ایران، آیت الله سید علی خامنه ای

رئیس جمهوری اسلامی ایران، حسن روحانی

شورای عالی حقوق بشر، قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل

دادستانی تهران،

شرکت اتوبوسرانی تهران

مدیر اجرایی، شرکت حمل و نقل «اف اس آی» ایتالیا

دولت ایتالیا:

نخست وزیر ایتالیا

وزیر امور خارجه ایتالیا

وزیر حمل و نقل ایتالیا

پارلمان ایتالیا:

رئیس مجلس سنای ایتالیا

رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا

 

موضوع: رضا شهابی فوری آزاد باید گردد

 

«هماهنگ کننده ملی کارگران حمل و نقل عمومی ۲۷ مارس ۲۰۱۵» یک تشکل هماهنگ کننده سراسری در بخش حمل و نقل ایتالیا است که شامل بسیاری از اتحادیه های کارگری ایتالیا در بخش حمل و نقل می شود.

 

با این نامه ما به تداوم اذیت و آزار رضا شهابی، عضو هیئت مدیره و خزانه دار سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، که از تاریخ ۹ اگوست ۲۰۱۷ دوباره زندانی شده است، اعتراض می کنیم. بنابه اظهارات دادستانی، که به همسر رضا شهابی گفته شده است، شهابی باید تا ۲۲ دسامبر ۲۰۱۸ در زندان محبوس بماند.

 

رضا شهابی در ماه ژوئن ۲۰۱۰ در حین رانندگی سر کار و درحضور مسافران اتوبوس بطور خشونت آمیز مورد حمله قرار گرفت و در بند ۲۰۹زندان اوین محبوس شد. بعد از ۱۹ ماه حبس در سلول انفرادی، به ۶ سال زندان، ممنوعیت از فعالیت سندیکایی به مدت ۵ سال و پرداخت هفت و نیم میلیون تومان جریمه نقدی توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب محکوم شد. به دلیل فشار شدید جسمی و شکنجه در دوران بازجویی، آقای شهابی دچار آسیب دیدگی از ناحیه دیسک گردن و کمر شد و مجبور به دو عمل جراحی گردید. پس از چند سال تحمل حبس، او در مرخصی پزشکی به توصیه پزشک قانونی به سر می برد. لازم به ذکر است آقای شهابی در دوران حبس مجبور گردید که در چهار نوبت مجزا در اعتراض به عدم مراقبت های پزشکی لازم، نسبت به بدتر شدن سلامتی اش و بی حسی سمت چپ بدنش، دست به اعتصاب غذا بزند.  آخرین اعتصابش (در آندوره) در اعتراض به  به انتقالش به زندان رجایی شهر در کرج ۵۲ روز طول کشید.  آقای شهابی در ژانویه ۲۰۱۵ دوباره دادگاهی شد و با اتهام «تبلیغ علیه نظام» – که مربوط به یورش نیروهای انتظامی به بند ۳۵۰ زندان بدنام اوین در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۱۴ بود – به یک سال دیگر حبس محکوم شد و این حکم در دادگاه تجدید نظر نیز مورد تایید قرار گرفت.

 

ما تداوم هدف قرار دادن رضا شهابی و حبس مجدد و ناعادلانه رضا شهابی را شدیدا محکوم می کنیم.

 

ما همچنین استمرار اذیت و آزار و بازداشت فعالین کارگری در ایران را، که وضعیتی بسیار جدی و غیرقابل انکار است را محکوم می کنیم؛ همه بازداشت شدگان ضروری است فوری و بدون قید و شرط آزاد گردند.

 

این غیر قابل قبول است که یک فرد به خاطر مبارزه برای حقوق خود، شرایط زندگی انسانی و شرایط کار بهتر برای همکاران خود در حبس باشد. این اقدام سرکوبگرانه نقض جدی حقوق انسانی و تهاجمی غیرقابل تحمل به مفاهیم پایه ای تمدن و عدالت است.

 

ما همچنین مطلعیم که شرکت حمل و نقل ایتالیایی، «راه آهن دولتی ایتالیا»، در حال همکاری اقتصادی با شرکتهای حمل و نقل ایران، «شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران» است؛ چنین چیزی در شرایطی که کارگران ایران در بخش حمل و نقل نیز سرکوب می شوند و حقوقشان نقض می گردد، قابل تحمل نیست.

ضروری است تا رهایی رضا شهابی وهمه کارگرانی که ناعادلانه حبس شده اند، از همکاری با شرکت های ایرانی جلوگیری شود؛ در غیراینصورت ما آماده اعلام اعتصاب در تمام شرکتهای اتوبوسرانی «اف اس آی»* در ایتالیا هستیم.

 

ما از تک تک اتحادیه های کارگری، سازمان های سیاسی و احزاب، و سازمان های اجتماعی در سراسر ایتالیا می خواهیم که از این درخواست و اقدام برای آزادی رضا شهابی و دیگر فعالان کارگری بازداشت شده در ایران حمایت کنند.

 

۲۶ اگوست ۲۰۱۷-ایتالیا

«هماهنگ کننده ملی کارگران حمل و نقل عمومی ۲۷ مارس ۲۰۱۵»

Coordinamento Nazionale Autoferrotranvieri 27 Marzo 2015

 

FS-Busitalia companies*

3 روز تظاهرات متوالی در تورنتو :

برای حمایت از رضا شهابی و دیگر زندانیان اعتصابی یک صف شویم.

مدت حکم زندان بر مبنای اتهامات دروغین علیه رضا شهابی تمام شده ، اما حکومت ضد کارگری و ضد انسانی جمهوری اسلامی مجددا» رضا شهابی را زندانی کرده است ، رضا شهابی برای کسب و احقاق حقوق خود مجبور شده از جان خود مایه بگذارد و بیش از 25 روز است که دست به اعتصاب غذا زده است، همچنین زندانیان سیاسی بند 12 زندان رجایی شهر یک ماه پیش با بهانه های واهی و دروغین توسط ماموران و گارد زندان با دستور مسئولین سازمان زندانها و قوقضائیه مورد ضرب و شتم قرار گرفته و اموالشان تخریب و به غارت رفته است و آنها را به زور و غیر قانونی به سلول های انفرادی و سالن ده منتقل کردند و در مقابل 18 نفر از این زندانیان بیش از 30 روز است که دست به اعتصاب غذا زده اند،

ما ضمن محکوم کردن اعمال ضد کارگری و ضد انسانی جمهوری اسلامی خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی و بقیه زندانیان سیاسی هستیم ، و در این راستا از تمامی کارگران انقلابی ، فعالین ، سازمانها و احزاب و محافل و افراد حاضر در کانادا تقاضا داریم ، جهت حمایت از رضا شهابی و دیگر زندانیان اعتصابی روز دوشنبه 4 سپتامبر 2017 در راه پیمایی شهرهای مختلف کانادا حضور یافته و با در دست داشتن عکس های از رضا شهابی و دیگر زندانیان اعتصابی در یک صف خواستار آزادی آنها شوند.

ما نیز روز دوشنبه 4 سپتامبر 2017 در تورنتو ساعت هشت و نیم صبح در چهار راه

University and Queen با بر داشتن عکس های از رضا شهابی به زندانی کردن مجدد او اعتراض خواهیم کرد همچنین از همه رفقا دعوت می کنیم دراعتراضات روز دوشنبه حضور داشته باشند.

همچنین از کارگران و فعالین و رفقا و دوستان و احزاب و سازمانهای که در تورنتو حضور دارند دعوت می کنیم، در تظاهرات ایستاده که روز های شنبه 2 آگوست 2017 و یکشنبه 3 آگوست 2017 از ساعت 2 بعد از ظهر تا 4 بعد از ظهر در Mel Lastman Square برای حمایت از رضا شهابی و بقیه زندانیان اعتصابی برگزار خواهد شد، شرکت فعال داشته باشند. آدرس محل اعتراض عبارت است از :

Address: 5100 Yonge St, North York, ON M2N 5V7

رضا شهابی آزاد باید گردد.

کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد .

معلم زندانی آزاد باید گردد.

جمع قدم اول

29 آگوست 2017

 

باز هم اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در زندان

تصور این که چه بر سر یک زندانی سیاسی می آید که از این آخرین حربه اش استفاده می کند، دشوار است. باید در آن شرایط باشی تا درک کنی چگونه یک انسان خود را از ساده ترین نیازش محروم می کند و به پیشواز مرگ می رود.

من بیشتر زندانیان اعتصابی را نمی شناسم. نمی دانم به کدامین گناه ناکرده در زندانند. مهم هم نیست. نمی دانم چگونه فکر می کنند، چه عقیده ای دارند. مهم هم نیست. حتا اگر فرض کنیم گناهی هم مترکب شده باشند باز هم مهم نیست. مهم این است که زندانی سیاسی اند، به جرم اعتقاداتشان در زندانند. به جرم مخالفت با بی عدالتی ها، دزدیها و اختلاس ها، به جرم حق خواهی در زندانند در همان زمانی که اختلاس گران ودزدان قهار  و مسببان این بی عدالتی ها آزادند.

آری مهم نیست که عقیده شان چیست. مهم این است که انسانند و هیچ انسانی نباید به دلیل اندیشه و اعتقاداتش در زندان باشد. مهم این است که این انسان در زندان هم حقوقی دارد. حقوقی که توسط همین قوانین دست وپا شکسته موجود هم آن را به رسمیت شناخته می شود از جمله حق ثبت اعتصاب در دفتر زندان و معاینه روزانه توسط پزشک. حق دارند از در دستشویی و حمام امنیت داشته باشند، حق دارند از غذا و آب سالم برخوردار باشند. حق دارند از وسایل شخصی که خریداری کرده اند محروم نباشند، حق دسترسی به روزنامه و کتاب و تلویزیون و … را داشته باشند،  حق تماس تلفنی با خانواده، حق ملاقات حضوری، حق مرخصی و…

از میان این زندانیان سه تن را می شناسم. رضا شهابی را می شناسم. راننده شرکت واحد که جرمش دفاع و درخواست حقوق حقه خود وسایر همکارانش است.  وی که سلامتش را در زندان  اولش از دست داد، با استفاده از یکی از همین حقوق قانونی به مرخصی متصل به آزادی آمد. اما به جرم فراری بودن در روزهای مرخصی اش که با اجازه مسوولان بود، باید تمام این روزها را دوباره در زندان بماند.

با دو تن دیگر در جریان کمک رسانی به زلزله زدگان آذربایجان آشنا شدم: پیام شکیبا و سعید شیرزاد. شاید یک یا دو بار دیده باشمشان. اما آنان را انسانهایی دیدم که درد و رنج مردم، سبب شده بود کار و زندگی شان را ول کنند و بی دریغ در پستی و بلندی های کوه های ورزقان و هریس به یاری زلزله زدگان بشتابند. تصور اینکه پیام، این کارگرجوان و دانشجوی سابق با شرم و حیا  که سوءاستفاده از دانشجوی دختر هم دانشگاهی اش را تاب نیاورده، نمی تواند به هیچ عنوان بپذیرد که از دستشویی و حمامی استفاده کند  که دوربین دارد، دور از ذهن نیست. تصور این که سعید شیرزاد، کارگر جوانی که برای محو کار کودکان تلاش می کرد، بتواند بی عدالتی در قبال همبندانشان را تاب بیاورد، نیز سخت نیست.

آنان تقاضای آزادی از زندان را حتا ندارند، خواسته ی آنان بسیار ابتدایی تر است. امنیت داشتن، احترام به حریم خصوصی شان و استفاده از وسایل شخصی که با پول و هزینه خود چند برابر گران تر از بیرون تهیه کرده اند.

اگر زندانیان از امکان تماس منظم و مرتب با خانواده هایشان برخوردار باشند، دیگر چه نیازی به استفاده از گوشی هایی خواهند داشت که مجبورند به قیمت های بسیارگزاف از داخل زندان تهیه کنند.  این که در زندان موبایل یا هر وسیله ممنوعه ی  دیگری وارد می شود، ناکارآمدی زندانبانان را نشان می دهد و نباید زندانیان بابت آن مجازات شوند.

 

 

کمپین آزادی رضا شهابی کارگر زندانی و دیگر فعالین اجتماعی دربند

در شهر فرانکفورت  آلمان

 

اطلاعیه شماره یک

 

بدینوسیله و درحمایت از خواست رضا شهابی و دیگر فعالین اجتماعی دربند در ایران که در حال حاضر تعداد زیادی از آنان در زندان گوهردشت در اعتصاب غذا بسر می برند ،کمپینی در شهر فرانکفورت برگزار می شود که به اشکال مختلف در انعکاس صدای اعتراضی کارگران و دیگر فعالین اجتماعی دربند در ایران و با شعار آزادی بی قید و شرط زندانیان سیاسی در ایران فعالیت هایی را در دستور کار خود قرار میدهد که به اطلاع عموم خواهد رسید.

 

کمپین آزادی رضا شهابی و دیگر فعالین اجتماعی در بند ایران ـ شهر فرانکفورت

27آگوست 2017

 

کمپین آزادی  کارگران زندانی در شهر فرانکفورت

اطلاعیه شماره 2

 

 

در هیجدهمین روز اعتصاب غذای کارگر زندانی شرکت واحد رضا شهابی، سندیکای واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با صدور بیانیه ای فراخوانی صادر کرد که در آن در همبستگی با رضا شهابی طی طوماری امضا جمع می شود . در بخشی از بیانیه پیشنهادی آمده است :

 

ما امضا کنندگان این بیانیه به شدت نگران جان رضا شهابی هستیم. نجات جان رضا شهابی در گرو حمایت همه ما است. به همین دلیل از همه کارگران، معلمان ، پرستاران ، دانشجویان و فعالین مدنی و اجتماعی درخواست داریم که برای نجات رضا شهابی به ما بپیوندند و با امضای این نامه حمایت خود را از این کارگر زندانی اعلام نمایند.

رضا شهابی باید فوری و بدون قید و شرط آزاد گردد!

اذیت و آزار فعالین کارگری و معلمان متوقف باید گردد!

لطفا برای امضا طومار، اسامی خود را به آدرس تلگرام @pvsyndica و یا آدرس ایمیل vsyndica@gmail.com ارسال نمایید.

https://telegram.me/vahedsyndica

 

فراخوان تظاهرات در دفاع از مبارزات کارگری در ایران

 

سرکوب و فشار روی فعالین جنبش کارگری مدام در حال افزایش است. دستگیری کارگران و فعالین اجتماعی اوج جدیدی به‌خود گرفته است. بخشی از زندانیان سیاسی و کارگران زندانی در زندان رجائی شهر در اعتصاب غذا به سر می‌برند. به دلیل اتهامات واهی دادستانی رژیم و بازگرداندن رضا شهابی به زندان، این فعال کارگری از 18 مرداد در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد. شاهپور احسانی‌راد به‌خاطر فعالیت‌های کارگری حکم قرون وسطایی شلاق دریافت کرده است. اسماعیل عبدی و محسن عمرانی از فعالین معلمان در زندان به‌سر می‌برند. ده‌ها فعال کارگری از جمله؛ محمود صالحی، داوود رضوی، ابراهیم مددی دارای پرونده امنیتی و قضایی هستند، هیچ فعال کارگری و زندانی سیاسی آزاد شده از امنیت سیاسی و اجتماعی برخوردار نیست، حتی خانواده‌های آنان مدام مورد تهدید و ارعاب پلیس امنیتی قرار دارند. صدها زندانی سیاسی از جمله؛ آتنا دائمی، آرش صادقی، گلرخ ابراهیمی، نرگس محمدی و زینب جلالیان و… به «جرم» فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی در زندان به‌سر می‌برند.

ما بر این باوریم که برای آزادی بی‌قید و شرط همه کارگران زندانی و زندانیان سیاسی و لغو هر گونه شکنجه و اعدام و تأمین آزادی‌های بی‌قید و شرط بیان، قلم و اجتماعات از جمله حق ایجاد تشکل باید مبارزه کرد.

ما خواهان تحقق فوری مطالبات همه زندانیانی که از 8 مرداد امسال در اعتصاب غذا به‌سر می‌برند و آزادی بی‌قید و شرط همه زندانیان سیاسی و کارگران زندانی هستیم. بدین منظور از همه انسان‌های آزادی‌خواه و برابری‌طلب می‌خواهیم تا فریاد رسای کارگران زندانی و زندانیان سیاسی شوند و همصدا با ما در روز شنبه 2 سپتامبر 2017  در میدان «سرگل توریت- مرکز استکهلم»، اعتراض خود را علیه جمهوری اسلامی برای تحقق مطالبات کارگران و آزادی‌خواهان فریاد کنند.

 

سرنگون باد نظام سرمایه‌داری جمهوری اسلامی

زنده باد جنبش کارگری

زنده باد سوسیالیسم

کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد

 

کمپین دفاع از مبارزات کارگری در ایران

25/08/2017

 

زمان: دوم سپتامبر 2017، ساعت 16

مکان: سرگل توریت‌(قسمت بالا، مقابل بوک هندل)

 

برای كسب اطلاعات بيش‌تر می‌توانيد با شماره تلفن‌های زير  تماس بگیرید: 

بهرام رحمانی: 0707474336

محمود محمد زاده: 0736228726
بابك عماد: 0765911112

شورش مولانى: 0704043954

 

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: