پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

رضا شهابي: اگر به خواسته‌هایم رسیدگی نشود روز چهارشنبه 5 مهر، اعتصاب غذای خشک خواهم کرد

رضا شهابي: اگر به خواسته‌هایم رسیدگی نشود روز چهارشنبه 5 مهر، اعتصاب غذای خشک خواهم کرد

بیانیه 95 – رضا شهابي: اگر به خواسته‌هایم رسیدگی نشود روز چهارشنبه 5 مهر، اعتصاب غذای خشک خواهم کرد!

رضا شهابي امروز در چهل و سومین روز از اعتصاب غذا، اعلام كرد كه به هيچ‌وجه تا رسيدن به خواسته‌هايش دست از اعتصاب غذا بر نخواهد داشت! این در حالی است که با توجه به بالا رفتن روزهای اعتصاب غذا، خانواده، دوستان و آشنایان و فعالان کارگری و طیف‌های مختلف فعالانی از ایران و جهان به شدت نگران وضعیت رضا شهابی هستند و به شکل‌های گوناگون در سراسر جهان نگرانی خود را ابراز کرده و می‌کنند.

بنابر مشاهدات خانواده رضا شهابي، وي به شدت لاغر و ضعیف شده و دچار افت شدید قند شده است و راه رفتن برایش بسیار دشوار است، به گونه‌ای که پايش روي زمين کشیده می‌شود. همچنین به دلیل استفاده از آب سرد برای استحمام دچار درد کلیه شده است. همسرش می‌گوید رضا آنقدر ضعیف بود که از فاصله‌ی چندمتری او را نشناختم! با این همه و با وجود وخامت اوضاع، رضا شهابی از امروز نوشیدن قند محلول در آب را نیز قطع كرده و تنها آب مي خورد؛ ضمناً اعلام كرده است كه اگر تا چهارشنبه 5/7/96 به خواسته‌هايش رسیدگی نشود، اعتصاب غذاي خود را از تر به خشك تغییر خواهد كرد؛ امری که در شرایط جسمی رضا شهابی، حتا یک روز آن می‌تواند به مرگ منجر شود!

همانطور که در بیانیه‌های پیشین نیز ذکر شد پزشکی قانونی روزها قبل شرایط جسمانی رضا را وخیم اعلام کرد و پزشک متخصص نیز دستور ام.آر.آی عاجل داده بود اما مسئولان امنيتي–قضائي در اين مدت جز بیان وعده‌های توخالی و تکراری، هيچ اقدام دیگری نکرده‌اند و بنا بر اطلاعیه‌ی جدید سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی یکی از مأموران امنیتی در تماس جدید با رضا به او گفته است که محکومیت تو در تاریخ 24/6/94 تمام شد اما به دلیل ادامه‌ی فعالیت‌های صنفی و سندیکایی قصد بازداشت مجددت را داشتیم که در نهایت صلاح دیدیم به جای این کار مرخصی‌های پزشکی‌‌ ات را غیبت اعلام کرده و به این وسیله تو را چند سال دیگر در زندان نگه داریم!

کمیته دفاع از رضا شهابی ضمن تشکر از تمام تشکل‌ها و کارگران و انسان‌های شریفی که به شکل‌های گوناگون صدای اعتصاب غذا و شرایط وخیم رضا بوده‌اند، اعلام می‌دارد که به شدت نگران جان وی است. واقعیت این است که رضا به شدت بر اعتصاب خود پایفشاری می‌کند و علیرغم شنیدن نگرانی بسیاری از فعالان و دوستان، حاضر به دست کشیدن از اعتصاب خود نیست و حتا قصد دارد آن را به اعتصاب خشک تبدیل کند و همین امر می‌تواند حتا در زمانی اندک جان او را تهدید کند!

کمیته‌ی دفاع از رضا شهابی اعلام می‌دارد که با توجه به افت شدید قند و قطع شدن قند محلول در آبی که رضا می‌نوشد، نگرانی‌ها در مورد وضع جسمانی او دوچندان شده و هرچه زودتر باید اقدامی عاجل در مورد او انجام شود. مسئولیت مستقیم هر آنچه برای رضا شهابی پیش بیاید، بر عهده‌ی مسئولان امنیتی-قضایی است که با سکوت خود گویا نقشه‌ی مرگ این کارگر زحمتکش را کشیده‌اند؛ تا کنون می‌گفتیم شاید فردا دیر باشد، اما اکنون باید نگران ساعت‌ها یا حتا دقایق بود!

کمیته دفاع از رضا شهابی

29/6/96

k.d.shahabi@gmail.com

@Shahabidefah

https://t.me/komitedefashahabi

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: