پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

سلامت رضا شهابي در خطر است!

سلامت رضا شهابي در خطر است!

 

بیانیه 99- سلامت رضا شهابي در خطر است!

امروز چهارشنبه 12 مهرماه خانواده رضا شهابي کارگر زندانی و عضو هیأت مدیره سنديكاي کارگران شركت واحد اتوبوسرانی با او در ملاقات داشتند. بنا بر مشاهدات خانواده، متأسفانه رضا شهابي از نظر جسمي در شرايط بسیار نامناسبي قرار دارد؛ از سوزش و درد شدید معده رنج میبرد، سمت چپ بدن و پاهايش بي حس است، كليه اش درد مي كند و به طور قطع در مدت اعتصاب غذای سخت و طولانی صدمات جدی ديده است طوريكه بعد از خوردن غذا تمام بدنش ورم مي كند و امروز هنگام ملاقات تمام صورتش ورم داشته است.

همانطور که در بیانیه پیشین نیز ذکر شد بنا بر نظر و تأیید صریح پزشکی قانونی، پزشک متخصص و همچنین روال معمول و منطقی پس از پایان اعتصاب غذای طولانی، رضا شهابی باید بلافاصله پس از پایان اعتصاب به بیمارستان منتقل میشد تاعلاوه بر عکسبرداری MRI و پیگیری درد و بی حسی نیمه چپ بدن و کمر و پا،‌ صدمات ناشی از اعتصاب بر روی اعضای گوارشی و… (مانند کلیه و معده) نیز دقیقاً بررسی و روند درمانش شروع میشد.

كميته دفاع از رضا شهابي ضمن اعتراض شدید نسبت به بی تفاوتی و بی مسئولیتی مقامات امنيتي و قضايي نسبت به اوضاع جسمی رضا شهابی، آنان را مسئول حفظ سلامت رضا و تبعات قصور در این رابطه دانسته و خواهان آزادي فوري و بي قيد و شرط اين كارگر زنداني و انتقال سریع وی به مراکز درمانی معتبر جهت رسيدگي به وضعيت سلامت اش تحت نظارت خانواده مي باشد.

کمیته دفاع از رضا شهابی

12 مهرماه 1396

k.d.shahabi@gmail.com

@shahabidefah

https://t.me/komitedefashahabi

بیانیه شماره 98- سنگ اندازي مسئولان دادستاني در امر مداواي رضا شهابي!

خانواده رضا شهابي، كارگر زنداني عضو سندیکای کارگران شركت واحد اتوسرانی كه 50 روز در اعتراض به احكام ناعادلانه و غيرقانوني در اعتصاب غذا بود و سرانجام بنابر درخواست تشکل‌ های کارگری، خانواده و افراد مختلف و با توجه به قول مؤکد مسئولان امنيتي و قضايي نسبت به برآوردن خواسته هایش اعتصاب غذاي خود را شكست، در روزهای پس از اعتصاب با پاس كاريهاي مسئولين دادستاني مواجه شده اند و علیرغم ستور صریح و مؤکد پزشکان متخصص بیمارستان، تا کنون هیچ اقدام عملی در جهت مداوای رضا شهابی انجام نشده است. بدیهی است رضا شهابی پس از 50 روز اعتصاب غذا، بسيار ضعيف شده و اوضاع جسماني مناسبي ندارد و مي بايست بعد از خاتمه اعتصاب، در بيمارستان تحت مداوا قرار بگیرد. علاوه بر آن پزشكي قانوني طی ملاقات با رضا شهابی در زندان تاييد كرده بود كه اين كارگر زنداني باید براي MRI و پيگيري وضعيت پا و كمر به بيمارستان منتقل شود و پزشك متخصص زندان نیز دستور انتقال و بستری رضا در بيمارستان را صادر کرده بود. با این همه هنگامی که همسر اين كارگر زنداني براي پيگيري اين امور به دادستاني مراجعه كرده بود، در وهله اول به وي گفته شد درخواست بنويسد و روز بعد كه براي پيگيري مراجعه كرده بود به وي گفته اند كه برويد نامه از پزشك معالج رضا شهابی بگيريد يا خدتان وقت MRI بگيريد، ما مسئول نيستيم، تو گویی رضا شهابی در منزل است که خانواده هروقت دلشان خواست بتواند او را نزد پزشک معالج برده و سپس برای انجام MRI اقدام کند!

اينها همه در حالي است كه رضا شهابی اعلام كرده بود كه به طور مشروط و بنابر قول مسئولان امينتي و قضايي در حضور خانواده اش مبني بر آزادي، اعتصابش را مي شكند و اگر احساس کند که قول های مسئولان ضمانت اجرایی ندارد مجدداً اعتصاب خواهد کرد و اینبار به هیچ وجه اعتصاب را نخواهد شکست. اکنون اما با توجه به شرایط عینی به نظر مي رسد مسئولين قضايي و دادستانی نه تنها حركتي در جهت عملی شدن خواست هاي وي انجام نداده اند، بلكه در روند درمان اين كارگر زنداني نيز سنگ اندازي مي کنند.

کمیته دفاع از رضا شهابی ضمن خواست عملی شدن خواسته ‌های رضا شهابی و قول ‌های مسئولان قضایی و امنیتی و آزادی بدون قید و شرط این کارگر زندانی در اسرع وقت، خواستار انتقال فوری او به بیمارستان جهت پیگیری اوضاع وخیم جسمی او است.

کمیته دفاع از رضا شهابی

11 مهرماه 1396

k.d.shahabi@gmail.com

@shahabidefah

https://t.me/komitedefashahabi

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: