پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چکیده ای : از اخبار ایران و جهان

چکیده ای : از اخبار ایران و جهان

حمله مسلحانه ی تروریستی به رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز با تصاویر حادثه

تابناک: چند تروریست در مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، حاضرین را به گلوله بستند و سپس از محل گریختند. نیروهای امنیتی در شهر اهواز این گروه تروریستی را تعقیب کردند که منجر به تبادل آتش شد و در نهایت چهار عامل تیراندازی در جریان این تبادل آتش کشته شدند.

به گزارش «تابناک»، رژه نیروهای مسلح مستقر در اهواز به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در منطقه لشکر 92 زرهی اهواز اهواز از ساعت هشت و سی دقیقه صبح امروز آغاز شد و در حدود ساعت نه صبح، این مراسم صحنه یک حمله تروریستی شد و چند عنصر مسلح مردم را به گلوله بستند.

این تیراندازی از پشت جایگاه مخصوص مسئولان آغاز شد و حدود 10 دقیقه ادامه داشت. مهاجمان لباس نظامی به تن داشته‌اند، به گفته سخنگوی سپاه پاسداران وابسته به جریان الاهوازیه بودند و اقدام آنها برای تحت الشعاع قرار دادن عظمت رژه نیروهای مسلح بوده است. چنین اقداماتی پیش از این هم مسبوق به سابقه است و این جریان به سمت کاروان‌های راهیان نور در سال‌های گذشته تیراندازی کرده است.

در جریان این حمله تروریستی هشت تن از نیروهای سپاه پاسداران به شهادت رسیدند. آمار دقیقی از تعداد مجروحان وجود ندارد اما برخی گزارش‌ها از زخمی شدن 20 تن حکایت دارد.

تروریست‌ها که پس از حمله تروریستی متواری شده بودند، مورد تعقیب قرار گرفتند و در جریان تبادل آتش با نیروهای امنیتی چهار تن از آنها کشته شدند.

 image (2)

 resized_937599_386-1635614542

resized_937605_7911336879522

resized_937594_278548057505resized_937590_982-476699694

اظهارات وزیر خارجه آمریکا ساعتی پس از حمله تروریستی اهواز

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای خود گفت تا توقف شلیک موشک علیه سعودی‌ها و متوقف شدن تسلیح «شبه‌نظامیان» حزب‌الله، هیچ گفتگویی با ایران در کار نخواهد بود.

به‌نوشته اسکای‌نیوز، وی در ادامه مدعی شد که ایران هیچ نشانه‌ای مبنی بر توقف حمایت از تروریسم در برخی مناطق جهان ارائه نکرده است.

وزیر خارجه آمریکا همچنین شب گذشته نیز در پیامی توئیتری با ایراد سخنانی گفت که مسیحیان ایرانی برای انجام مناسک دینی خود تحت پیگرد قرار می‌گیرند.

پامپئو همچنین شب گذشته در اظهاراتی تهدید‌آمیز گفته بود: اگر ایران با استفاده از نیروهای وابسته به خود به منافع آمریکا حمله کند، ما به‌طور مستقیم به آن پاسخ خواهیم داد.

در حمله تروریستی پیش از ظهر امروز به رژه نظامی در شهر اهواز، چهار عنصر تروریست گروهی بنام «الاهوازیه» دست داشته که دو تن از آن‌ها به‌دست نیروهای امنیتی از پای در آمده، یکی مضروب و یک نفر دیگر نیز دستگیر شده است. آخرین آمار رسمی منتشرشده حاکی از مرگ ۲۴ نفر و مجروحیت حدود ۶۵ نفر دیگر بر اثر این حمله تروریستی است، این در شرایطی است که مسئول رسانه‌ای گروه تروریستی الاهوازیه، درست یک روز پیش (جمعه) در پیامی، سالروز تأسیس کشور عربستان سعودی و آغاز پادشاهی این خاندان را که «روز ملی» عربستان خوانده می‌شود به سران سعودی تبریک گفته بود.

استقبال کردها از درخواست نصرالله از آنها برای گفت‌وگو با دمشق

به نقل از المنار، بعد از سخنان سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله درباره کردها این سخنان وی مورد استقبال آنها واقع شده است.

در همین راستا «ریزان حدو» مشاور رسانه‌ای یگان‌های حمایت مردمی کرد در عفرین در گفت‌وگو با شبکه خبری المنار گفت که ما جز راستگویی چیزی از نصرالله ندیده‌ایم و راستگویی چیزی است که حتی دشمنان وی پیش از دوستانش بر آن صحه می‌گذارند.

وی از دعوت نصرالله از کردها برای عدم دل بستن به واشنگتن و گفت‌وگو با دولت سوریه تمجید کرد و گفت: من با نظر نصرالله درباره دشمنی آمریکا با کردها کاملا موافق هستم.

حدو افزود: ترکیه عضو پیمان ناتو است و آمریکا عملا رهبر پیمان ناتو است بنابراین آمریکا با ترکیه برای اشغال عفرین تبانی کرده است و ناتو به رهبری آمریکا در تجاوز به عفرین که اکثریت ساکنان آن کردهای سوریه هستند شریک است.

وی اظهار داشت: اگر آمریکا معترض معادله شرق فرات و غرب فرات است پس سکوت خود را در زمان تجاوز ترکیه به عفرین توجیه کند! چرا آمریکا از حمله جنگنده‌های ترکیه به مقرهای یگان‌های حمایت مردمی کرد در سال 2017 میلادی جلوگیری نکرد؟

حدو درباره موضوع ادلب و هیاهویی که واشنگتن و همپیمانان آن به منظور توقف عملیات ارتش سوریه و همپیمانان آن در ادلب به راه انداخته‌اند گفت: واشنگتن و همپیمانانش برای حمایت از تروریست‌ها در ادلب تلاش می‌کنند.

بیش از یک میلیون کودک ایتالیایی در فقر مطلق به سر می برند

به نقل از پایگاه اینترنتی ایتالیایی زبان «لا پرووینچا سی ار»؛ صندوق کودکان ملل متحد در ایتالیا اعلام کرد، بیش از یک میلیون نفر از کودکان در این کشور در فقر مطلق زندگی می کنند.
«فرانچسکو سامنگو» رئیس صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایتالیا در گزارشی اعلام کرد، در ایتالیا بیش از یک میلیون و دویست هزار کودک، یعنی دوازده ممیز یک دهم درصد از کل کودکان این کشور در فقر مطلق و دو میلیون و صد و پنجاه و شش هزار کودک نیز در فقر نسبی به سر می برند.
سامنگو با اشاره به این اعداد و ارقام گقت، چنین چیزی غیر قابل قبول است! آمار و ارقامی هشدار دهنده که نمی توانیم با بی تفاوتی به آن نگاه کنیم.
رئیس صندوق کودکان سازمان ملل متحد در ایتالیا اعلام کرد، ما نیازمند به یک طرح سرمایه گذاری و اقدام هستیم تا با این ناهنجاری که در مقایسه با گذشته نه تنها قصد توقف ندارد، بلکه در حال افزایش نیز هست، مقابله کنیم. بر این باور هستم، این موضوع باید با جدیت در مرکز توجهات و اقدام های دولت ایتالیا قرار گیرد.

احضار سفیر آمریکا در پکن

به نقل از خبرگزاری فرانسه، روزنامه خلق چین وابسته به حزب کمونیست در رأس قدرت این کشور گزارش داد وزارت امور خارجه این کشور روز شنبه سفیر آمریکا در پکن را احضار و » شکایت رسمی » چین را درباره تحریم های آمریکا علیه خرید سلاح های روسیه توسط چین به وی تسلیم کرد. احضار سفیر آمریکا در پکن
واشنگتن روز پنجشنبه اعلام کرد برای نخستین بار یک نهاد خارجی از جمله یک یگان ارتش چین را که مجهز به جنگنده ها و موشک های زمین به هوا شده است به علت خرید سلاح های روسیه تحریم کرده است. پکن پیش از این روز جمعه اعلام کرده بود از این تحریم ها خشمگین است.
روزنامه خلق چین در پایگاه اینترنتی خود نوشت در واکنش به این اقدام، معاون وزیر امور خارجه چین، تری برنستد Terry Branstad سفیر آمریکا در پکن را احضار کرده است.
واشنگتن تحریم های مالی هدفمندی را علیه یک یگان کلیدی وزارت دفاع چین و فرمانده این یگان اعمال کرد. این تحریم ها به علت خرید جنگنده های سوخوی اس یو-35 در اواخر سال 2017 و همچنین تجهیزات نظامی مربوط به سامانه دفاعی ضد هوایی اس-400 روسیه در اوایل سال 2018 اعمال شد.
پکن روز جمعه از آمریکا خواست این تحریم ها را لغو کند در غیر این صورت » تاوان پیامدهای آن را خواهد داد. »
سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفته بود » این حرکت آمریکا نقض شدید اصول اساسی روابط بین المللی است و به طور جدی به روابط بین دو کشور و ارتش آنها آسیب می رساند. »
در عین حال، مسکو نیز که به علت بحران عمیق دیپلماتیک روابطش با واشنگتن به پایین ترین سطح رسیده است، واشنگتن را به اینکه » ثبات جهانی » را تهدید می کند متهم کرد.
این زور آزمایی بین چین و آمریکا در حالی روی داده است که دو کشور پیش از این بر سر تعرفه های گمرکی مربوط به صادرات دوجانبه خود درگیر جنگ تجاری هستند.
رسانه های چین روز شنبه از احضار سفیر آمریکا در پکن خبر دادند.

تأکید رئیس جمهور چک بر ضرورت لغو همه‌ تحریم‌ها علیه ایران

رئیس جمهور چک با تحریم‌های آمریکا ضد ایران مخالفت کرد.
میلوش زمان رئیس جمهور چک که در صدر هیأتی عالی رتبه به آلمان سفر کرده است، روز جمعه در دیدار با خانم آنگلا مرکل صدر أعظم آلمان بر علاقه مندی فراوان کشورش برای گسترش همکاری‌های تجاری با جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.
وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران خاطرنشان کرد: همانطور که می‌دانید ایالات متحده تصمیم گرفته تا شرکت‌های اروپایی که با ایران تجارت دارند را مورد تحریم قرار دهد که این مسئله شامل شرکت‌های چکی نیز خواهدشد.
رئیس جمهور چک ضمن ابراز مخالفت با تحریم‌ها بر ضد ایران گفت: جمهوری چک و شرکت‌های چکی به تجارت متقابل با ایران بسیار علاقه مندند و من نیز از علاقه‌ی مردم کشورم دفاع می‌کنم.
میلوش زمان با بیان اینکه کشور‌های عضو اتحادیه اروپا باید هماهنگ و همسو باشند، تصریح کرد مسیر حرکت به سمت تحریم‌های بیشتر، حرکت در مسیر جهنم است و حذف همه‌ی تحریم‌ها بهترین اتفاق ممکن خواهدبود.

آلمان مجوز صادرات تسلیحات به کشورهای متجاوز به یمن را صادر کرد

به نقل از روزنامه اتریشی «استاندارد»، دولت آلمان تعداد زیادی مجوز صادرات تسلیحات به سه کشور عربی شرکت کننده در جنگ یمن تصویب کرده است. تحویل این صادرات تسلیحات به کشورهای عربستان سعودی، امارات و اردن انجام می‌شود.

شورای امنیت ملی آلمان در نشست اخیر خود با این مسئله موافقت کرده است که چهار سیستم کشف رادار به عربستان ارائه کند. بر اساس مصوبات انجام شده امارات هم 48 کلاهک و 91 موشک برای سیستم دفاع هوایی خود دریافت می کند، 385 سلاح ضد تانک قابل حمل هم به اردن منتقل می‌شود.

رسانه‌های آلمانی این خبر را با استناد به یک نوشته وزیر اقتصاد آلمان به کمیسیون اقتصادی پارلمان این کشور منتشر کرده‌اند.

عربستان سعودی رهبری ائتلاف جنگ در یمن متشکل از هشت کشور را بر عهده دارد. امارات در این ائتلاف نقش مهمی را ایفا می کند. این جنگ به یکی از بدترین فجایع انسانی در یمن منجر شده است.

از این رو اتحادیه احزاب متحد مسیحی و حزب سوسیال دموکرات در مذکرات ائتلافی خود برای تشکیل دولت جدید در آلمان درباره توقف صادرات تسلیحات به همه کشورهایی که مستقیما در جنگ یمن مشارکت دارند توافق کردند. البته نامی از این کشورها در این قرارداد ائتلافی برده نشد.

دولت جدید آلمان در چهار ماهه ابتدایی شروع کار خود به ندرت مجوز صادرات تسلیحات به کشورهای شرکت کننده در ائتلاف جنگ در یمن صادر کرد. یک بیانیه دولت آلمان در ماه جولای این خبر را اعلام کرد.

البته حالا ظاهرا این روند مجددا ادامه پیدا کرده است.

چین هزاران پایگاه اینترنتی پروپاگاندای امپریالیستی را طی مدت سه ماه بست

پکن بیش از چهار هزار پایگاه اینترنتی و حساب آنلاین را در کمپین سه ماهه مقابله با اطلاعات و محتویات اینترنتی مخرب و امپریالیستی بسته است.
محدودیت‌ها و نظارت شدید اینترنتی در چین همچنان ادامه دارد و این کشور با فعالیت‌های اینترنتی غیرقانونی از جمله انتشار فیلم‌های پورنوگرافی، تبلیغات مذهبی اسلامی و مسیحی و شایعه پراکنی و پذپپاگاندای امپریالیستی در اینترنت مقابله می‌کند.
بنا بر اعلام دفتر ملی مقابله با انتشار محتویات اینترنتی غیرقانونی و پورنوگرافی چین، مقامات این کشور در کمپینی که ماه مه آغاز شد با ۱۲۰ مورد نقض قوانین اینترنتی مقابله کردند و از ۲۳۰ شرکت خواستند به تخلفات اینترنتی رسیدگی کنند، بیش از ۱۴۷ هزار مورد از اطلاعات و محتویات دروغ و زیان آور نیز تا اواخر اوت حذف شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، خبرگزاری شین هوا اعلام کرد این کمپین محتویاتی را هدف قرار می‌داد که رفتار‌های غیراخلاقی، هرزگی، فساد مالی، نفع شخصی، کلاهبرداری و فحاشی را ترویج می‌کردند.

انتقال کماندوهای ارتش ترکیه به ادلب سوریه

به نقل از روزنامه حریت، بر اساس توافقی که در سوچی بین روسیه و ترکیه صورت گرفته، صبح دیروز نیروهای تقویت ارتش ترکیه عازم ادلب سوریه شدند.

بر اساس گزارشی که توسط ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه منتشر شده، یک گروهان از کماندوهای ویژه مستقر در استان کردنشین تونجلی عازم ادلب شدند تا در کنار نیروهای نظامی روسیه به فعالیت نظارت بر وضعیت نظامی پرداخته منطقه و در عین حال در واحدهای گشتی مشترک از آنها استفاده شود.

چاووش اوغلو : ترکیه در هر شرایطی کنار ونزوئلا است

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه با سفر به ونزوئلا با نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار با بیان اینکه ترکیه در هر شرایطی در کنار دولت و ملت ونزوئلا است، اظهار داشت: این روزهای سختی که می‌گذرانیم انسجام و وابستگی ما به یکدیگر را بیشتر می‌کند.

وزیر خارجه ترکیه در نشست خبری که بعد از این نشست برگزار شد، گفت: راه‌های گسترش روابط دو کشور را در این دیدار مورد بررسی قرار دادیم. سلام‌ها و پیام‌های رئیس جمهورمان را به آقای مادورو رساندیم. در این نشست دیدم که روابط دو کشور برادرانه است و در این روزهای سخت این همبستگی بیشتر نیز خواهد شد.

چاووش اوغلو ادامه داد: روابط دو کشور در حوزه طلا و انرژی افزایش خواهد یافت و این روابط عمیق‌تر می‌شود.

روسیه: ما تلاش میکنیم آسانژ آزاد شود ولی اتهام کمک به موسس ویکیلیکس را برای فرار از انگلیس رد کرد

نقل از خبرگزاری تاس از مسکو، وزارت امور خارجه روسیه اتهامات رسانه های انگلیس را مبنی بر تلاش مسکو برای کمک به موسس سایت افشاگر ویکیلیکس برای فرار از انگلیس رد کرد.

مقامات وزارت امور خارجه روسیه اعلام کردند سفارت این کشور در لندن نه با کارکنان سفارت اکوادور نه با نمایندگان آقای آسانژ برای تمهیدات خروج وی از انگلیس هیچ گونه تماسی نگرفته اند.
براساس اظهارات منابع دیپلماتیک روسیه، روزنامه گاردین با انتشار گزارشی مدعی شده است دیپلمات های روسی سال گذشته با برگزاری مذاکرات محرمانه در لندن با نزدیکان آسانژ برای فرار وی از انگلیس اعلام آمادگی کرده بودند. مقامات مسکو افزودند تلاش برای گرفتن عکس دیدارها و نشست دیپلمات های روسیه با همتایان اکوادوری خود هیچ ارتباطی به نظریه های توطئه ندارد.
افزون بر آن، منابع دیپلماتیک روسیه اعلام کردند سفارت روسیه در لندن تماس های بسیار زیاد و گسترده ای با نمایندگان گروه های دیپلماتیک معتبر در انگلیس داشته و دارد، زیرا برقراری مناسبات دیپلماتیک در هر کشوری در جهان امری مرسوم و متداول است و آزادی قانونی آسانژ و معالجه وی از خواسته های دولت روسیه میز میباشد.

آسانژ در سال 2012 به منظور تلاش برای جلوگیری از استرداد وی به سوئد که پیشتر از سوی مقامات قضائی این کشور به اتهام کاملا جعلی و ساختگی آزار جنسی و تجاوز متهم و حکم بازداشت وی منتشر شده بود، از سفارت اکوادر در لندن درخواست پناهندگی کرد.وی اتهامات تجاوز و آزار جنسی را دارای انگیزه سیاسی توصیف کرد نگرانی شدید آسانژ از استرداد به سوئد این است که وی را به آمریکا منتقل کنند. در صورتی که آسانژ به آمریکا منتقل شود به جرم انتشار اخبار محرمانه و دولتی به 35 سال حبس، یا اعدام محکوم خواهد شد. موسس ویکیلیکس در سفارت اکوادور در لندن پناهنده شده است.

عربستان در روند تحقیقات جنایات جنگی در یمن مانع تراشی می‌کند

نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان دیده بان حقوق بشر روز جمعه از سنگ اندازی عربستان در روند تحقیقات سازمان ملل در مورد جنایات جنگی در یمن خبر داد.

دیده بان حقوق بشر با اعلام اینکه عربستان سعودی در تلاش است در مسیر تحقیقات سازمان ملل در مورد جنایات جنگی در یمن مانع تراشی کند، اقدام عربستان را تلاش آشکار برای اجتناب از مورد تحقیق قرار گرفتن خواند.

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: