پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

احکام سنگین معلمان و بازنشستگان اعلام شد

احکام سنگین معلمان و بازنشستگان اعلام شد
۶ نفر از بازداشت شدگان در تجمع مسالمت آمیز برای افزایش حقوق، معلمان و بازنشستگان ۲۰ اردیبهشت 97 مقابل سازمان برنامه و بودجه به ۷۴ ضربه شلاق (۵۰۰۰۰۰ تومان جریمه) و ۹ ماه حبس تعزیری و آقای محمد حبیبی به ده سال و نیم زندان محکوم شدند.

در تجمع معلمان و بازنشستگان در ۲۰ اردیبهشت سال جاری در مقابل سازمان برنامه و بودجه که برای طرح مطالبات و افزایش حقوق دستمزد بالاتر از خط فقر و مقابله با خصوصی سازی آموزش کشور، تجمع کرده بودند و مورد یورش پلیس قرار گرفتند. چند تن مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند و هشت نفر دستگیر شده و پس از چند روز بازداشت در پلیس امنیت خیابان وزراء، و پایگاه هفتم پلیس آگاهی با دستبند و پابند به زندان اوین منتقل و به قید کفالت آزاد شده بودند. دادگاه رسیدگی در روز ۱۴ شهریور در شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دو مجتمعع قضایی کارکنان دولت کارکنان دولت تشکیل شد. آقای محمد حبیبی معلم آموزش و پرورش که در همان محل مورد یورش وحشیانه مأمورین اطلاعات قرار گرفته و بطور مجزی به شکنجه گاه برده شد به ده سال و نیم زندان محکوم گردید. شش نفر طی پرونده کلاسه ۹۷۰۹۹۸۰۲۷۸۶۰۰۰۲۱شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران تصمیم نهایی شماره ۹۷۰۹۹۷۰۲۳۰۸۰۰۵۴۹ صادره به تاریخ ۲۴/۰۶/۹۷ به اتهام :

۱) اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی

۲) تمرد نسبت به مأمورین حین انجام وظیفه محکوم شدند .

اسامی آنان :

۱- خانم عالیه اقدام دوست

۲- آقای رسول بوداغی

۳- آقای اسماعیل گرامی

۴- آقای جواد ذوالنوری

۵- آقای حسین غلامی

۶- آقای محمد عابدی

هر کدام به ۹ ماه حبس تعزیری و تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری (۵۰۰۰۰۰ریال جریمه) صادر و ابلاغ گردید.
در متن حکم صادره در مورد اتهام تمرد در برابر مأمورین آمده است که صرفنظر از انکار متهمین ( که به ادله و اظهارات متهمین توجه نشده است) متهمین فقط بلحاظ ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی و حضور در تجمع محکوم شده اند.
محکومین اتهام تجمع غیر قانونی را بلحاظ مسالمت آمیز بودن تجمع صنفی مطابق حقوق طبیعی و میثاق های جهانی و اصل ۲۷ قانون اساسی که هر گونه تجمع و راهپیمایی بدون سلاح و مخل مبانی اسلام را بدون لحاظ هیچ گونه شرطی قانونی می داند از حقوق خود برای تجمع و راهپیمایی مسالمت آمیز که در پارک مقابل سازمان برنامه و بودجه برگزار شده بود، دفاع و آنرا وظیفه انسانی خود اعلام نمودند و اظهارات قاضی که در صورت برائت از تجمع انجام شده و تعهد مبنی بر عدم حضور در هر گونه تجمع در آینده را شرط آزادی دانست را ردّ و بر قانونی بودن تجمعات و راهپیمایی های مسالمت آمیز تأکید کردند.

 

دسته‌بندی شده در: معلمین, عمومی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: