پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چکیده ای: از اخبار ایران و جهان

چکیده ای: از اخبار ایران و جهان

شش تن از معلمان معترض به حبس و شلاق محکوم شدند

شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران عالیه اقدام‌دوست، عضو اتحادیه بازنشستگان، رسول بداقی، بازرس سابق کانون صنفی معلمان تهران، جواد ذوالنوری، محمد عابدی، حسین غلامی و اسماعیل گرامی را به اتهام «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی» و «تمرد نسبت به مامورین حین انجام وظیفه» به تحمل نه ماه حبس تعزیری و پرداخت جریمه نقدی بدل از ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده است.

این خبر را خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر روز دوشنبه سوم مهر (۲۵ سپتامبر) منتشر کرد.

📌 متن کامل گزارش در اینجا:
t.me/iv?url=https://p.dw.com/p/35SlR&rhash=eda96f36fc80e0?maca=per-Red-Telegram
@dw_farsi

طبق خبر دریافتی  متهم اصلی پرونده سایت سکه ثامن پس از کلاهبرداری ۱۵ هزار میلیارد تومانی از کشور فرار کرد!(پیوند)

سیف ممنوع الخروج است

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه از ممنوع الخروج بودن رئیس سابق بانک مرکزی خبر داد. اژه ای گفت: درباره موسسه سکه ثامن تا کنون ۶۰۰ نفر شکایت کردند اما نمی دانم چه مقدار از اموال شناسایی شده یا می‌شود. او همچنین افزود: درباره پرونده سیف رئیس سابق بانک مرکزی یک بار از وی تحقیق شده و اگر لازم باشد بار بعدی هم تحقیق می‌شود و پرونده هم در حال رسیدگی است زیرا متهمان دیگری از کارمندان بانک مرکزی و غیر بانک مرکزی دارد و پرونده در حال تحقیقات است و این فرد ممنوع الخروج است

شرط روحانی برای مذاکره ایران و آمریکا

حسن روحانی رئيس جمهوری ایران در دیدار با برخی مدیران رسانه‌ای در نیویورک، مذاکره با آمریکا را منوط به تغییر رفتار این کشور دانست.

او در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال مذاکره تهران و واشنگتن گفت: «شما با کسی می نشینید و قهوه می‌خورید که به تغییر رفتارش امید داشته باشید.‎»

روحانی همچنین گفت: «اگر احساس کنیم ‎آمریکا صادقانه در پی بهبود شرایط است، آن‌گاه حتما فضای تازه‌ای خواهیم داشت.»

تمسخر پیرمرد بجستانی توسط وزیر بهداشت

روزنامه شرق نوشت: «ویدئو پیرمردی را نشان می‌داد که در بین جمعی که دور وزیر را گرفته‌اند از هزینه بالای فیزیوتراپی همسرش گلایه می‌کند. پاسخ‌های وزیر، اما مأیوس‌کننده بود؛ پاسخ‌هایی که نه تنها در آن‌ها نشانی از حل مشکل وجود نداشت، بلکه موجب تمسخر پیرمرد هم شد. نامش «عباس پهلوان» است؛ ۷۲ ساله و نانوای بازنشسته که حالا در شهر کوچک بجستان کشاورزی می‌کند. او ماجرای روبه‌رو شدنش با قاضی‌زاده هاشمی را این طور تعریف می‌کند: «بیمارستان بجستان بودم که گفتند آقای وزیر می‌خواهد اینجا بیاید. برای همین همانجا ماندم تا وزیر را ببینم. وقتی آمدند بهشان گفتم ما اینجا هیچ امکاناتی نداریم، نه فیزیوتراپ و نه دستگاه دیالیز. من نه فقط به خاطر خودم که به خاطر مردم شهرستان بجستان با ایشان صحبت کردم. وقتی شنیدم وزیر می‌آید، خوشحال شدم، چون فکر می‌کردم بعد از این که با او صحبت کنم، بخشی از مشکلات بیمارستان شهرمان حل خواهد شد، اما وقتی از مشکلات گفتم، به من گفتند خودم فیزیوتراپی کنم. انتظار نداشتم وزیر این طور با من رفتار کند. فکر می‌کردم با گفتن این حرف‌ها بگوید یک فیزیوتراپ به بیمارستان بجستان می‌فرستند؛ نه این که بگوید خودم فیزیوتراپی کنم.» عباس پهلوان در ادامه گفتگو با شرق در پاسخ به این سؤال که آیا بعد از مطرح کردن مشکلات‌تان با وزیر بهداشت کسی برای کمک به سراغ‌تان آمد یا نه، گفت: «نه، کسی نیامد و سراغی نگرفت. من از برخورد وزیر ناراحت نیستم. فقط توقع داشتیم یک متخصص فیزیوتراپ به شهرستان بفرستند، چون هر بار باید همسرم را برای فیزیوتراپی ببرم کاشمر که توان پرداخت هزینه رفت و برگشت به کاشمر را ندارم. هر بار باید ۱۲۰ هزار تومن فقط پول رفت و برگشت بدهم. بعد از این که از تهران به بجستان آمدم، کار نانوایی را رها کردم و مشغول کار کشاورزی شدم و پرداخت هزینه‌های بیماری خودم و همسرم برایم دشوار است.»

حشمت الله فلاحت پیشه:

هیچ تابویی در مذاکرات ایران و امریکا وجود ندارد (منظور مذاکرات امنیتی و موشکهای دوربرد است)

حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بجای اموختن از سرنوشت عراق و لیبی کمر به خدمت طرح امپریالیسم امریکا بسته است

حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که هیچ تابویی در مذاکرات ایران و آمریکا وجود ندارد و هیئت ایرانی باید با حضوری جدی، آمادگی تنش زدایی با هر بازیگری در عرصه بین المللی حتی آمریکا را داشته باشد. او در پاسخ به این سوال که وقتی از آمادگی برای تنش زدایی حتی با آمریکا سخن می‌گویید به این معنی است که احتمال مذاکره با مقام‌های آمریکایی در اجلاس پیش روی سازمان ملل وجود دارد؟ گفت: «هیچ تابویی در مذاکرات ایران و امریکا وجود ندارد. ایرانیان در برجام تابوشکنی کردند و اگر مذاکره و تنش زدایی در راستای منافع ملی کشور باشد طبیعتا ایرانی‌ها از مذاکراتی که در راستای منافع ملی کشورشان باشد استقبال می‌کنند، ولی واقعیت این است که مولفه‌های موجود و تحلیل محتوای مواضع مقامات آمریکایی چنین چیزی را به ما نشان نمی‌دهد.

__________________________________________________________________________

قذافی تمام زیرساختهای هسته ای لیبی را ازبین برد و اجزای برنامه هسته‌ای خود را به آمریکا تحویل داد.

صدام حسین تحت نظارت به اصطلاح بین المللی تمام موشکها، تسلیحات سنگین نظامی خود را از بین برد.

نتیجه را دیدیم

نشست خبری مشترک مایک پومپئو، جان بولتون و نیکی‌هیلی درباره ایران

🔹 در آستانه سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل، مسئولان سیاسی دولت آمریکا از اعمال «فشار حداکثری» بر ایران سخن گفته‌اند. آن‌ها از کشورهای دیگر نیز خواسته‌اند در اتحاد با آمریکا مانع از حمایت ایران از تروریسم بشوند.

🔺 مایک‌ پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی ترامپ و همچنین نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز دوشنبه ۲ مهر (۲۴ سپتامبر) در یک کنفرانس خبری شرکت کردند و درباره سیاست دولت ترامپ در برابر ایران توضیح دادند.

👈 این کنفرانس خبری پیش از سخنرانی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شده است. مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در این نشست اعلام کرد که دونالد ترامپ در سخنرانی مسائل مهمی را بیان خواهد کرد.

📌 متن کامل گزارش را بخوانید:
https://t.me/iv?url=https://p.dw.com/p/35Q4Y&rhash=eda96f36fc80e0

دیپلمات ارشد آمریکایی: اروپا نمی‌تواند تحریم‌ ایران را خنثی کند

اتحادیه اروپا، چین و روسیه برای نجات برجام تلاش می‌کنند. از راه‌اندازی یک «سوئیفت اروپایی» و از ایجاد مبادله بدون پول نفت با کالا سخن می‌رود.
یک مقام ارشد آمریکا گفته است این تلاش‌ها نتیجه‌ای نخواهند داشت.

خبرگزاری رویترز به نقل از این دیپلمات ارشد آمریکا نوشته که اتحادیه اروپا شش هفته قبل از شروع فاز دوم تحریم‌های ایران چاره‌ای جز پذیرش این موضوع ندارد که قادر نیست مانع اجرای تحریم‌ها شود.

📌 متن کامل گزارش در اینجا:
t.me/iv?url=https://p.dw.com/p/35SAk&rhash=eda96f36fc80e0?maca=per-Red-Telegram
@dw_farsi

وزیر خارجه آلمان: کانال‌های مالی برای تجارت با ایران باید باز بماند

هایکو ماس از تلاش‌ها برای نجات برجام از گزند تحریم‌های ایالات متحده آمریکا دفاع کرد. وزیر خارجه آلمان شامگاه دوشنبه به وقت آمریکا پس از دیدار با طرف‌های برجام گفت: «برای نجات توافق اتمی باید راه حل‌های مشخص ارائه شود تا کانال‌های مالی باز بمانند و امکان دادوستد با ایران همچنان وجود داشته باشد.»

ماس بر ادامه تلاش‌های مشترک برای رسیدن به این هدف تأکید کرد. به اعتقاد او، برجام متضمن امنیت بیشتر در خاور نزدیک و در اروپاست. وزیر خارجه آلمان «حفظ این موفقیت که حاصل سال‌ها تلاش طاقت‌فرسای دیپلماتیک» است را به سود طرفین دانست.

تحادیه اروپا با کانال مالی جدید تحریم‌های ایران را دور می‌زند

اتحادیه اروپا در فکر ایجاد «ساز و کاری ویژه» برای پرداخت‌های مربوط به صادارت و واردات ایران در مقابله با تحریم‌های آمریکاست. هدف اروپا نجات برجام و ترغیب شرکت‌های خارجی به تجارت با ایران است.

📌 متن کامل گزارش را بخوانید:
t.me/iv?url=https://p.dw.com/p/35Qtl&rhash=eda96f36fc80e0?maca=per-Red-Telegram

@dw_farsi

نگرانی شدید از نبود داروهای اساسی در نوار غزه

به نقل از خبرگزاری شین هوا، اداره بهداشت غزه هشدار داد کمبود داروهای اساسی در نوار غزه زندگی هزاران نفر از بیماران به ویژه افراد مبتلا به بیماری های مزمن را در معرض خطر قرار داده است.

ماهر شمیه، از مسئولان امور بهداشت و درمان نوار غزه گفت: کاهش داروهای اساسی و کمبود آنها مراقبت های اولیه بهداشتی و برنامه های مربوطه را در معرض خطر قرار داده است.
وی خاطر نشان کرد، از 143 مورد داروهای مراقبت های اولیه بهداشتی 100 مورد آنها نایاب است و 16 مورد دیگر از داروهای اساسی نیز تا سه ماه دیگر کمیاب خواهند شد.
شمیه هشدار داد، نبود دارو سبب می شود مبتلایان به بیماری های مزمن همچون دیابت، فشار خون و آسم تا سه ماه آینده با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کنند.
مدیر کل مراقبت های اولیه بهداشتی غزه با اشاره به مشکلات فراوان بیماران برای تهیه دارو از مراکز دولتی یا بازارهای محلی از کاهش شیر خشک مکمل کودکان خبر داد. این مقام فلسطینی هشدار داد در صورت ادامه این روند باید منتظر چالش های دیگری باشیم.
نوار غزه از زمان محاصره به وسيله نیروهای رژیم اشغالگر در 2009 با مشکلات طاقت فرسای زیادی روبرو بوده است. یکی از محدودیت هایی که رژیم اشغالگر برای ساکنان نوار غزه ایجاد کرده این است که بیماران نمی توانند بدون کسب اجازه از مقامات این رژیم برای درمان به جاهای دیگر بروند.
اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه گفت: مقامات رژیم اسرائیل از مسافرت 60 درصد از بیماران غزه به خارج این منطقه برای درمان جلوگیری می کنند.
در پی جلوگیری از مسافرت بیماران نوار غزه به خارج از این منطقه برای درمان در سال گذشته میلادی حدود 65 نفر از این بیماران جان خود را از دست دادند. مقامات اسرائیل با اینگونه اقدامات، کنوانسیون های بین المللی شامل کنوانسیون چهارم ژنو و قوانین بشردوستانه بین المللی را نقض کرده اند.
از سوی دیگر، نیروهای امدادرسان نوار غزه نیز با کمبود سوخت برای روشن کردن دستگاههای مولد برق مراکز درمانی در زمان خاموشی روبرو هستند.
سازمان ملل متحد درباره نبود بودجه کافی برای خرید سوخت بیمارستانها، ایستگاه های تصفیه آب آشامیدنی، و دیگر تجهیزات ضروری و مهم در نوار غزه هشدار داد.

 

 

عملکرد انگلیس در خاورمیانه، بدتر از حملات تروریستی داعش است

یکی از مشاوران رهبر حزب کارگر انگلیس عملکرد این کشور را در خاورمیانه ، بدتر از حملات تروریستی داعش دانست.
روزنامه دیلی اکسپرس به نقل از «اندرو موری» (Andrew Murray)، از مشاوران «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس نوشت: «جنگ با ترور» در 18 سال گذشته و رهبران غربی که این جنگ را راه انداختند، بزرگ ترین جرم در قرن حاضر است.
«اندرو موری» که از مسوولان «ائتلاف جنگ را متوقف کنید» است، در حاشیه نشست سالانه حزب کارگر در لیورپول ابراز امیدواری کرد: رهبر حزب کارگر انگلیس بتواند دولتی ضد جنگ در انگلیس برقرار کند.
وی افزود: در 17 سال گذشته، نقشه رهبران عربی با عنوان «جنگ با ترور» جنگ را از کشوری به کشوری در خاورمیانه کشاند، زندگی میلیون ها نفر را نابود کرد، جوامع را در هم کوبید، بحران هایی در اقتصاد و مهاجرت جهانیان پدید آورد و با این که کشوری پس از کشور دیگر را به کام جنگ کشاند، حتی یک مشکل را در منطقه حل نکرد.
به نوشته دیلی اکسپرس، مشاور رهبر حزب کارگر انگلیس در ادامه سخنانش گفت : اکنون زمانی است که دولتی در انگلیس باید جرات یابد و در برابر این روند بایستد و بگوید که ما دیگر در این جنگ دخالت نمی کنیم.
وی افزود: «دیوید کامرون»، نخست وزیر وقت انگلیس، در سال 2012 با حمله به لیبی، در ایجاد بحران مرگبار مهاجرت در آن منطقه دست داشت اما نام آن را «جنگ خوب» گذارد.
به گفته «اندرو موری»، دخالت های غرب در منطقه خاورمیانه موجب شده است تا به گزارش سازمان ملل، 59 میلیون و 900 هزار نفر در آن منطقه آواره شوند.
وی افزود: مقاماتی که این جنگ ها را راه انداختند، مجرمند و به نظر من، این بزرگ ترین جرم در قرن حاضر تاکنون است.

انگلیس پذیرای تروریستهای «کلاه سفید» سوریه

وزارتخانه های خارجه، کشور و توسعه بین الملل انگلیس با صدور بیانیه ای مشترک اعلام کردند که دولت انگلیس با همکاری دفتر کمیساریای عالی امور آوارگان سازمان ملل برای انتقال عناصر تروریست موسوم به کلاه سفیدها (که با پوشش فعالیت های امدادرسانی دست به اقدامات تروریستی در سوریه می زنند) و خانواده های آنها به انگلیس تلاش می کنند.

در این بیانیه ادعا شده است که کلاه سفیدها زندگی بیش از ۱۱۵ هزار نفر را در سوریه نجات داده اند!!!!! این در حالی است که سوریه این گروه را تروریست اعلام کرده است. تروریستهای کلاه سفید با ربودن و به قتل رساندن شهروندان سوری به ویژه کودکان و تصویر برداری از آنها تلاش می کنند تا این طور القاء کنند که این افراد قربانی حملات شیمیایی نظام سوریه هستند.

افزايش ۳۰ درصدي کودکان آواره در جزاير يونان

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد شمار کودکان آواره و مهاجری که طی هشت ماه نخست سال کنونی میلادی وارد جزایر یونان شده اند، نسبت به همین دوره زمانی در سال گذشته حدود سی درصد افزایش داشته است.
یونیسف با اعلام اینکه در مجموع بیش از هفت هزار کودک سفر پرمخاطره دریایی خود را در خاک یونان به پایان رسانده اند، خاطرنشان کرد بیشتر این آوارگان در اردوگاه‌های بسیار شلوغ و در شرایط بسیار خطرناک و نامطلوب زندگی می‌کنند. به خصوص دو اردوگاه در مجموع حدود ۱۳ هزار نفر را پذیرش کرده اند که سه برابر بیشتر از ظرفیتشان است.
به گزارش خبرگزاری شین هوا از نیویورک (مقر سازمان ملل متحد)، این نهاد وابسته به سازمان ملل اعلام کرد شرایط در این اردوگاه‌ها بسیار اسفناک است. تا حدود ۷۰ نفر از یک توالت استفاده می‌کنند. کودکانی که در این اردوگاه‌ها به سر می‌برند، دسترسی به تحصیل، مسکن، مواد غذایی یا بهداشت مناسب ندارند.
لوچیو ملاندری، نماینده یونیسف در یونان گفت: به رغم این جمعیت بسیار زیاد، هر روز کودکان و خانواده‌های بیشتری وارد این جزایر می‌شوند. این شرایط آن‌ها را تهدید می‌کند. برخی از این آوارگان و مهاجران بیش از یک سال است که در این مراکز اسکان دارند، در حالی که در قانون حداکثر ۲۵ روز پیش بینی شده است.
یونیسف از مقامات آتن می‌خواهد که این کودکان آسیب پذیر را به اروپا هدایت کند، اما این ساز و کار به علت نبود زیرساخت‌ها به تعویق افتاده است. یونیسف همچنین از اتحادیه اروپا می‌خواهد تا ظرفیت پذیرش این کودکان را در دیگر کشور‌های عضو این اتحادیه افزایش دهد.

«مادورو» ۳ کشور آمریکای لاتین علیه ونزوئلا دسیسهچینی میکنند

نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا دولت‌های راستگرای شیلی، کلمبیا و مکزیک را همدست تروریست‌هایی اعلام کرد که در حمله پهپادی ماه میلادی جولای، قصد جان وی را داشتند.

این تازه‌ترین مورد از درگیری میان کاراکاس و شماری از کشورهای آمریکای لاتین است که دنبال ایجاد رابطه بهتری با واشنگتن هستند.

مادورو اظهارات خود را با استناد به گفته‌های یکی از عوامل حمله پهپادی نافرجام به نام «هنری برث ریواس» ایراد کرد.

به اذعان فرد متهم، وی قصد داشته به پیشنهاد یکی دیگر از شرکای جرم، بعد از ارتکاب سوءقصد، به سفارت‌ شیلی پناه ببرد و در نهایت با کمک سفارتخانه‌های کلمبیا و مکزیک از کشور خارج شود.

اما گفته می‌شود این نقشه با بسته شدن سفارت شیلی در کاراکاس، ناکام مانده است.

اس 300 های روسی سپر دفاعی سوریه در برابر اسرائیل

یونگه ولت – ترجمه رضا نافعی

آینده ما

سرگئی شوی ایگو، وزیر دفاع روسیه خبر از مستقر ساختن دستگاه دفاعی اس 300 در سوریه داد. راکت هائی که از این دستگاه پرتاب می شوند قادرند راکت های در حال پرواز دشمن را در فاصله ای حتی بیش از 250 کیلومتر خنثی کنند، افزون بر این میتوانند در آن واحد چند هدف را یک جا منهدم سازند.سامانه دفاعی اس 300 طی دوهفته آینده به نیروی نظامی سوریه تحویل داده خواهد شد،.
پیش از این قرار بود که دستگاه مزبور در سال 2013 در اختیار سوریه قرار گیرد. وزیر دفاع روسیه گفت ولی بنا به تقاضای اسرائیل از این کار صرفنظر شد. » ولی حالا دیگر وضع تغییر کرده است ، و تقصیراز ما نیست.»
پرزیدنت پوتین روز دوشنبه به پرزیدنت اسد در سوریه اطلاع داد که اس 300 در اختیار سوریه قرار خواهد گرفت. دیمیتری پسکو، سخنگوی دولت تاکید کرد که این دستگاه دفاعی برای حفاظت از جان نظامیان روسی بکار گرفته خواهد شد و برای خصومت با کشور ثالثی نخواهد بود.
اینطور که پیداست تصمیم مسکو وقتی اتخاذ شد که یک هواپیمای روسیه با 15 سرنشین نظامی در یک مانور حیله گرانه هواپیماهای اسرائیلی در آسمان روسیه سرنگون شد. این هواپیما همچنین حامل پیشرفته ترین فنآوری الکترونیک اکتشافی بود . این هواپیما در حال فرود آمدن به فرودگاه حمیم واقع در لاذقیه بود که یک هواپیمای اسرائیلی از نوع اف 16 آن را در برابر راکت های دفاعی سوریه سپر خود ساخت و موجب سقوط آن شد.
ضد هوائی اس 200 که در اختیار ارتش سوریه بود نتوانست هواپیمای ایلیوشین روسی را بعنوان هواپیمای روسی باز شناسد.
اسرائیل بعدا ادعا کرد که جت های اسرائیل در زمانی که نیروی ضد هوائی سوریه راکت های خود را پرتاب می کرد، خود را به آسمان اسرائیل رسانده بودند.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه، این اظهارات را نادرست خواند و آن را رد کرد. او با بکار گرفتن یک انیمیشن ویدئویی فضای هوائی ساحل سوریه را نشان داد. آنچه بخوبی مشاهده شد این بود که، اولا، جت های اسرائیلی در آن لحظه در فضای بین المللی قرار داشتند، ثانیا مشاهده می شد که جت اسرائیلی چگونه خود را پشت هواپیمای اکتشافی روسیه پنهان کرد. بنا به اظهارات کناشنکو هواپیمای روسی مثل روزهای قبل، در ساعت معین، درمنطقه لاذقیه، پرواز اکتشافی خود را انجام میداده است. برغم آن که ارتش اسرائیل ازتوافق روسیه- اسرائیل در مورد این پروازها مطلع بوده، معهذا در همین ساعت دست به حمله زده است.
این خبر که قرار بوده حمله در شمال سوریه صورت گیرد، گمراه کننده است، زیرا همه می دانند که لاذقیه در سواحل جنوبی سوریه قراردارد. حمله اسرائیل برای هواپیماهای مسافری در این منطقه نیز خطرناک بوده است.
سخنگوی ارتش روسیه تاکید کرد که رفتار خلبان اسرائیلی که به مرگ 15 تن پرسنل نظامی روسیه انجامید یا غیرحرفه ای بوده است یا ناشی از بی توجهی جنایتکارانه. روسیه در طی سالهای گذشته به یک سلسله از تقاضا های اسرائیل جامه عمل پوشانیده است. تانک های اسرائیل که در سال 1982 در منطقه ای ، تحت تسلط حزب الله، ، از کار افتاده بودند و بعدا به روسیه فرستاده شدند ، به اسرائیل پس داده شدند.
کنیسه ای که در بخش قدیمی شهر حلب، تحت کنترل نیروهای خارجی قرار داشت، با کمک روسیه بازسازی شد.
روسیه واسطه شد و از تهران خواست تا نیروها و سلاحهای سنگین خود را از منطقه مرزی اسرائیل در ارتفاعات جولان دور سازد.
کماندوهای ویژه روسیه ، برای کمک به دست یافتن به اجساد سربازان اسرائیلی در منطقه ای که تحت تسلط داعش بود، جان خود را به خطر انداختند.
ممکن ساختن بازگشت سربازان کلاه آبی سازمان ملل به ارتفاعات جولان نیز از جمله کمک های صورت گرفته به اسرائیل بود.

https://www.jungewelt.de/artikel/340471.syrien-raketen-für-damaskus.html

 

دلسوزی امارات: تحویل اس-۳۰۰ به سوریه به منافع اسرائیل و ترکیه لطمه می‌زند

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از دبی، شادی عبدالوهاب، کارشناس اندیشکده المستقبل مستقر در امارات گفت، انتقال سامانه‌های دفاع هوایی اس-۳۰۰ از روسیه به ارتش سوریه نه فقط به منافع اسرائیل بلکه به منافع ترکیه لطمه خواهد زد.
وی روز دوشنبه در مصاحبه‌ای با این خبرگزاری گفت: «اقدام روسیه در انتقال سامانه اس-۳۰۰ به سوریه، حمله به خاک این کشور را برای اسرائیل بسیار پر هزینه خواهد کرد و مواضع ایران و حزب الله، حامی ایران، را در سوریه تقویت خواهد کرد. اما ترکیه بازنده دیگر این ماجرا خواهد بود. در صورتی که ارتش سوریه سامانه اس-۳۰۰ داشته باشد و عملیات نظامی در ادلب در شمال شرقی سوریه از سر گرفته شود، حملات هواپیما‌های آمریکایی به ارتش سوریه با مانع مواجه خواهند شد. »
به گفته این کارشناس، سامانه اس-۳۰۰ سوریه تهدیدی برای همه کشور‌هایی است که می‌خواهند خاک این کشور را بمباران کنند و این نه فقط درباره اسرائیل، بلکه درباره آمریکا و همچنین دیگر کشور‌هایی که بخشی از این ائتلاف هستند، صدق می‌کند.
در همین حال، عبدالوهاب معتقد است از آنجایی که این سامانه به دمشق امکان می‌دهد همه حریم هوایی اسرائیل را تحت کنترل داشته باشد، اسرائیل به تلاش خود ادامه خواهد داد تا روسیه را ترغیب کند از چنین اقدامی خودداری کند و تلاش خواهد کرد به روسیه تضمین بدهد اتفاقاتی مشابه اتفاقی که برای جنگنده ایلیوشین – ۲۰ روسی افتاد، دیگر تکرار نمی‌شود.
اوایل روز دوشنبه، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد این کشور در واکنش به سرنگون شدن هواپیمای نظامی ایلیوشین-۲۰، اقداماتی در جهت افزایش امنیت نظامیان خود انجام خواهد داد که انتقال سامانه دفاع هوایی اس-۳۰۰ به سوریه ظرف مدت دو هفته، مهمترین آن خواهد بود. وی گفت: در سال ۲۰۱۳، روسیه به درخواست اسرائیل انتقال این سامانه را به سوریه متوقف کرد، اما اکنون اوضاع تغییر کرده است و این تقصیر روسیه نیست.

دراماتیک کردن تصمیم روسیه برای باجگیری: تحویل «اس ۳۰۰» به سوریه از تهدید مستقیم تل آویو هم جدی‌تر است

روزنامه «هاآرتص» هم به تصمیم دولتمردان روسی برای تحویل سامانه دفاع موشکی «اس ۳۰۰» به روسیه واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، این روزنامه در واکنش خود به این تصمیم مسکو نتوانست بر خطرناک بودن این اقدام برای رژیم اسرائیل سرپوش بگذارد.

این روزنامه در این خصوص نوشت: برای اسرائیل، تصمیم روسیه جهت تحویل سامانه اس ۳۰۰ به سوریه، از تهدید مستقیم خودش هم جدی‌تر است.

این در حالی است که پیشتر دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل با صدور بیانیه ای مدعی شده بود که تحویل سامانه ضد موشکی اس ۳۰۰ به نظام سوریه «اقدامی خطرناک» است که باعث افزایش تنش در منطقه خواهد شد و اسرائیل به دفاع از امنیت و منافع خود ادامه خواهد داد.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, عمومی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: