پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چکیده ای: از اخبار ایران و جهان

چکیده ای: از اخبار ایران و جهان

تجمع اعتراضی:

Image-1 (4)

امروز ۴ مهر ماه تعدادی از رانندگان شرکت واحد عضو پروژه مسکن سپیدار دو و سه مقابل تعاونی مسکن در اعتراض به عدم تحویل خانه هایشان

رئیس جمهور بولیوی: تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران را محکوم می‌کنیم

اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی در سخنانی در شورای امنیت که به ریاست ترامپ برگزار می‌شد، با اشاره به اقدامات ضدایرانی آمریکا گفت: آمریکا چندین سال پیش کودتای علیه دولت منتخبی در ایران انجام داد که در پی ملی کردن صنعت نفت خودش بود، اکنون نیز که ایران کنترل منابع خودش را به دست گرفته آمریکا در حال فشار بر تهران است.

مورالس گفت: اگر آمریکا قصدش دموکراسی بود به دنبال کودتا در کشورهای دیگر نبود.

رئیس جمهور بولیوی افزود: آمریکا به هیچ عنوان نگران عدالت در دیگر کشورها نیست، اگر بود هیچگاه معاهده‌های بین‌المللی را زیر پا نمی‌گذاشت.

وی همچنین گفت: دولت آمریکا دوباره تلاش کرده است قوانین بین‌المللی را زیرپا بگذارد، با زیر پا گذاشتن قوانینی که سازمان ملل تصویب کرده است، نمی خواهند دولت‌هایی را که ملت‌هایشان انتخاب می‌کنند، سر پا بماند.

رئیس جمهور بولیوی همچنین با اشاره به لغو معاهدات بین‌المللی توسط دولت آمریکا گفت: آلمان، چین و روسیه از برجام حمایت کنند و در آن بمانند، همچنین در معاهده تغییرات اقلیمی پاریس بمانند.

مورالس در ادامه گفت: مسئولیت نسل ما است که دنیای امن تر را به نسل بعدی بدهیم، فقط می توانیم این کار را انجام دهیم اگه همه با هم همکاری کنیم، دستان خود را به یکدیگر بدهیم در دنیای که همه به آن احترام بگذاریم و قرار نیست که کشوری مانند آمریکا، کشورهای دیگر را تهدید کند.‎

وزیر خارجه چین: کشورها حق همکاری تجاری با ایران را دارند

وانگ ئی وزیر خارجه چین در نشست امروز شورای امنیت به ریاست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به سخنرانی پرداخت و بر نقش شورای امنیت در ثبات جهان تاکید کرد.

وی افزود: نباید اجازه دهیم تا تروریست ها به سلاح های کشار جمعی دست یابند. سازمان ملل باید به وظایف خود در این راستا عمل کند. نباید در این راستا به استاندارهای دوگانه پرداخته شده و یا به شیوه های گوناگونی کار شود. کشورهای مختلف باید از به وظایف خود در راستای قوانین بین الملی عمل کنند. کشورها باید به همکاری با هم برای تأمین امنیت خود در چارچوب قوانین بین الملی بپردازند.

وزیر خارجه چین تاکید کرد: هیچ توافق بین‌المللی بدون نقص نیست. برجام به اتفاق آراء در شورای امنیت به تصویب رسیده است. آنچه ظرف ۳ سال گذشته اتفاق افتاده است نشان می‌ دهد برجام توافقی دوام‌ پذیر است.

وی گفت: توافق هسته ای با ایران نتیجه تلاش های جامعه بین المللی بود. این توافق به صورت همزمان توانست به موفقیت دیپلماسی و مذاکره دست یابد. چین از ایران می خواهد تا کماکان به این توافق ادامه دهد. برجام یک توافق معتبر است و بقیه کشورها حق دارند با ایران همکاری تجاری داشته باشند. باید تلاش کرد تا برجام به یک توافق کارآمد تبدیل شود.

وانگ ئی بیان کرد: چین از توافقات آمریکا و کره شمالی حمایت می کند. از فرصت ها برای تبدیل یک اجماع سیاسی در راستای ایجاد صلح پایدار در شبه جزیره کره حمایت می کنیم. چین به منشور سازمان ملل و توافقات خود پایند می ماند و به مسئولیت های خود نیز عمل کرده و می کند. چین همواره پیرو قاعده عدم دخالت در دیگر کشورها بوده و در این مسیر بر سنت های خود پایبند است. چین هرگز در امور داخلی دیگر کشورها دخالت نکرده و لذا اجازه نمی دهیم که در مظان اتهاماتی در این خصوص قرار بگیریم.

ترامپ: دولت ونزوئلا را می‌توان با کودتا خیلی سریع سرنگون کرد

به نقل از گاردین، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حالی پیشنهاد سرنگونی دولت نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا را با کودتای نظامی مطرح کرده است که ایالات متحده اخیرا با اعمال تحریم های تازه ای علیه نزدیکان مادورو، فشار مالی را بر کاراکاس افزایش داده است.

بر اساس این گزارش، ترامپ در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل حاضر نشد به این سئوال پاسخ دهد که آیا مداخله نظامی به رهبری آمریکا برای حل و فصل بحران ونزوئلا امکان پذیر خواهد بود یا نه، ولی گفت: این رژیمی است که صراحتا می تواند آن را خیلی سریع با یک کودتای نظامی سرنگون کرد البته اگر ارتش چنین تصمیمی بگیرد. واقعا امروز رژیم ونزوئلا جایگاه بدی در جهان دارد.

اظهارات ترامپ پس از آن است که آمریکا تحریم های مالی جدیدی را علیه همسر مادورو، معاون رئیس جمهور و سایر مقام های ارشد ونزوئلا اعمال کرده است.

ایالات متحده به شرکت های آمریکایی دستور داده است تا همکاری تجاری و اقتصادی را با ونزوئلا قطع کنند و کلیه اموال و دارایی های همسر مادورو در آمریکا را توقبف کرده است.

ترامپ در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل ضمن انتقاد شدید از رهبران ونزوئلا گفت: در گذشته نه چندان دور ونزوئلا یکی از ثروتمندترین کشورهای روی زمین بود ولی امروز سوسیالیسم این کشور غنی از نظر ذخایر نفتی را ورشکست کرده است و مردم خود را به ورطه فقر کشانده است.

طی دو سال گذشته دولت ترامپ ده‌ها مقام ارشد دولت ونزوئلا از جمله شخص مادورو را تحریم کرده است. این تحریم ها به اتهام ساختگی و بدون سند و مدرک فساد مالی، قاچاق مواد مخدر و نقض حقوق بشر اعمال شده است.

 

عادل الجبیر: باید فشارهای داخلی و خارجی بر ایران اعمال شود!

به نقل از الجزیره، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان در جریان نشست ضد ایرانی در نیویورک که با حضور نمایندگان آمریکا، بحرین، امارات و سرویس جاسوسی رژیم اسرائیل(موساد) برگزار شد مدعی شد که باید برای تغییر سیاستهای ایران در منطقه به این کشور فشار آورد.

وی در ادامه یاوه گویی های خود ادعا کرد که خطر ناشی از ایران تنها در قدرت این کشور نیست بلکه در رفتار ایران نیز نهفته است و فشارهای داخلی در ایران شرایط را به سمت تغییر در این کشور سوق می دهد.

الجبیر از فشارهای داخلی و خارجی بر نظام ایران حمایت کرد. وی بار دیگر با مطرح کردن ادعاهای گذشته خود گفت که ایران از تروریسم و القاعده حمایت می کند و سعی دارد تا ثبات افغانستان و پاکستان را متزلزل کند!

در حالی که عربستان در جریان تجاوز نظامی خود به یمن هزاران تن را در این کشور به خاک و خون کشیده است الجبیر ادعا کرد که ایران، حوثی ها را در یمن مسلح می کند.

خط‌ونشان برادر مجاهد «بولتون» برای اروپا

به نقل از سی‌ان‌ان، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه تلاش هماهنگ اعضای دولت واشنگتن به اعمال فشار حداکثری، با حضور در نشستی به میزبانی گروه ضدایرانی «متحد علیه ایران هسته‌ای» (UANI)، مدعی شد اگر ایران رفتار خود را تغییر ندهد، تاوان سختی خواهد پرداخت.

وی در ادامه اتهام‌زنی‌های خود مدعی شد: اگر ما، متحدین یا شرکایمان را هدف قرار دهید و به شهروندانمان آسیب برسانید و به دروغ‌پردازی، تقلب و فریب ادامه دهید، قطعاً تاوان سختی پس خواهید داد.

بولتون از برجام نیز به عنوان بزرگترین افتضاح دیپلماتیک تاریخ آمریکا نام برد و در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا برای ایجاد مکانیسم مالی که به تداوم حضور ایران در عرصه تجارت بین‌الملل کمک کند، گفت: اتحادیه اروپا در لفاظی کردن قوی و در اجرا ضعیف عمل می‌کند. ما پیشرفت این ساختار (مالی) که هنوز وجود ندارد و تاریخ مشخصی هم برای به‌وجود آورد آن ارائه نشده، زیر نظر داریم.

وی تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم اروپا یا هرکس دیگری از بند تحریم‌هایمان فرار کند.

بولتون در ادامه گزافه‌گویی‌های خود افزود: آمریکا ساده‌لوح نیست. دوره مصونیت تهران به سر آمده و اگر آنها رفتار خود را عوض نکنند، تاوان سختی پس خواهند داد.

وی مدعی شد: بگذارید واضح بگویم: شما را زیر نظر داریم و دنبالتان می‌کنیم.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید درعین‌حال ایران را به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه متهم و از کمک به حزب الله و حماس انتقاد کرد.

وی همچنین مدعی شد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، تدابیری را برای هدف قرار دادن ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای سپاه قدس ایران اندیشیده است.

به ادعای بولتون، دولت ترامپ کارزار فشاری را با هدف مقابله با نقشه‌های ژنرال قاسم سلیمانی تدارک دیده است.

ادعاهای بولتون درحالی مطرح می‌شود که ترامپ نیز در سخنرانی دیروز خود در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، مدعی شد: ایران تأمین مالی تروریست ها را به دست گرفته است. واشنگتن کارزاری را برای قطع دست ایران به منابع مالی آغاز کرده و تحریم های جدید از ۵ ماه نوامبر آغاز می شود و بعد از آن نیز ادامه می یابد. ما فروش نفت آنها را کم خواهیم کرد. نمی‌گذاریم کشورهائی که مرگ بر آمریکا گفته و اسرائیل را تهدید می کنند، به سلاح های خطرناک دست یابند. بسیاری از کشورهای منطقه از تصمیم آمریکا برای خروج از برجام حمایت کرده‌اند. از همه ملت‌ها می‌خواهیم تا ایران را منزوی کنند.

این درحالی است که وی پیش از آغاز سخنرانی در پیام‌هایی ضد و نقیض از اشتیاق برای برخورداری از روابط عالی با ایران سخن گفته بود و حتی در پیامی توییتری، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران را مردی بسیار دوست‌داشتنی خطاب کرده بود.

کوربین: حزب کارگر علیه طرح «می» در خروج از اروپا رأی خواهد داد

به نقل از رویترز، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس که حزب مخالف دولت محافظه کار این کشور موسوم به «توری» نیز به شمار می رود، امروز در سخنانی اعلام کرد: حزب کارگر علیه طرح برگزیتی رأی خواهد داد که مبتنی بر پیشنهادات «ترزا می» نخست وزیر باشد.

رهبر حزب کارگر انگلیس در ادامه گفت که این حزب آماده است تا هدایت مذاکرات برگزیت را نیز بر عهده بگیرد.

وی در این خصوص تأکید کرد: حزب کارگر به نتایج همه پرسی سال ۲۰۱۶ میلادی که در آن انگلیس ها خواستار خروج از اتحادیه اروپا شدند، احترام می گذارد؛ ولی در شرایط جاری حزب کارگر در مخالفت با طرح برگزیتِ ارائه شده از سوی ترزا می رأی خواهد داد.

 

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, عمومی

نظر شما در مورد این نوشته چه بود؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: