پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار ایران و جهان

اخبار ایران و جهان

تجمع کشاورزان شرق اصفهان 
کمپ نیوز – کشاورزان شرق اصفهان امروز دوشنبه برای سومین روز متوالی با تجمیع تراکتورهای خود در خیابان های اصفهان از جمله فلکه خوراسگان خواهان رسیدگی به وضعیت حقابه خود از زاینده رود شدند.
به گزارش ایرنا، حدود ۶۰ دستگاه تراکتور در این محل تجمیع شده و به مرور زمان تعداد آنها و کشاورزان حاضر در محل افزایش می یابد.
یکی از این کشاورزان  گفت : ما دارای حقابه از تونل اول کوهرنگ و آب زاینده رود هستیم و کسی حق ندارد حقابه ما را به دیگران بفروشد یا تحویل دهد.
قادری با بیان اینکه از اسفند پارسال تا کنون حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال کمک هزینه به خانواده های کشاورزان شرق اصفهان پرداخت شده است، افزود : یک سال است که هیچ آبی برای کشاورزی به ما تخصیص نیافته و این رقم ها کمک چندانی به معیشت ما نمی کند.
احمدی یکی دیگر از کشاورزان حاضر در این محل نیز گفت: طرح گردش آب در زاینده رود که مطرح شده برای حل مشکلات کنونی کشاورزان چندان مفید نیست و باید راهکار بهتری یافت.
دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان نیز روز دوشنبه تصریح کرد : کشاورزان شرق اصفهان از شنبه ۳۱ شهریور تراکتورهای خود را در مناطق مختلف اصفهان تجمیع کرده اند.
اسفندیار امینی موضوع اصلی تجمع کشاورزان را اجرایی نشدن مصوبه های شورای عالی آب عنوان و اضافه کرد : دادگاه ها از جمله دیوان عدالت اداری نیز با وجود شکایت های کشاورزان به دادخواهی های آنها رسیدگی چندانی نکردند.
وی با اشاره به جلسه مجلس شورای اسلامی با وزیر نیرو در ابتدای سال جاری گفت: وزیر در این جلسه قول داد که نسبت به تعیین زمان بندی اجرای مصوبات شورای عالی آب تا پایان اردیبهشت اقدام شود اما تاکنون این موضوع نیز اجرا نشده است.
امینی با بیان اینکه مقرر بود در بالادست رودخانه در چم آسمان نیز از حدی بیشتر آب برداشت نشود، خاطرنشان کرد : این وعده نیز عملی نشده و در نتیجه می توان گفت که همه این وعده ها و مصوبه ها، اجرا نشده است.
به گزارش ایرنا، کشاورزان شرق اصفهان در فروردین امسال و روزهای پایانی سال گذشته نیز در چند نوبت با حضور در خیابان ها مختلف شهر اصفهان خواهان تخصیص حقابه خود از زاینده رود شدند.
مناطق شرق اصفهان متشکل از شهرها و مناطقی از جمله زیار، جرقویه، ورزنه، اژیه، هرند، برآن و خوراسگان حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، اغلب مردم این مناطق به کشاورزی اشتغال دارند، اما خشکسالی، آنان را در معرض مشکلات شغلی و معیشتی قرار داده است

ادامه اعتصاب:

رانندگان و کامیون داران در پنجمین روز خود در تعدادی از شهرهای مختلف در کشور در اعتراض به مطالبات صنفی پرداخت نشده. منبع سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

تجمع کارگران عضو پروژه سپیدار ۲ و ۳ تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در مقابل تعاونی با وجود اینکه ۵ سال از موعد تحویل خانه های کارگران گذشته اما همچنان سرگردان هستند و فریاد رسی نیست

نماینده کارگران در شواری عالی کار پاسخ می‌دهد:

تغییر دستمزد کارگران به کجا کشید؟

نماینده کارگران در شورای عالی کار می‌گوید: قرار بود پروسه افزایش مجدد مزد طی یک ماه تمام شود. اکنون دو ماه و نیم از این جریان می‌گذرد اما متاسفانه سرپرست وزارت کار هیچگونه تصمیمی در این خصوص نگرفته‌ و جلسه شورای عالی کار تشکیل نشده است.

از ابتدای سال جاری و همزمان با رشد تورم، برخی زمزمه‌ها مبنی بر افزایش یا تغییر دستمزد کارگران شنیده می‌شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، نزدیک به یک ماه قبل نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفتگو با تجارت‌نیوز خبر از تنظیم یک پیشنهاد برای تغییر در دستمزد کارگران داد. پیشنهادی که براساس آن قرار بود در نهایت بن‌کارت به کارگران داده شود.

فرامرز توفیقی، نماینده کارگران در شورای عالی کار در آن گفتگو ضمن بیان این مطلب که دستمزدها اکنون تنها ۳۲ درصد مخارج کارگران را تامین می‌کند، در مورد پیشنهاد جدید برای تغییر دستمزدها گفته بود: «باید مبلغ بن نقدی که به کارگران می‌دهند، افزایش پیدا کند و از طرف دیگر نیز دولت معادل این بن نقدی را به این مبلغ اضافه کند. با این اوصاف، با تجمیع این دو عدد به یک عدد جدید برای می‌رسیم. معادل این مبلغ باید متناسب با شماره فرد بیمه‌شده به صورت ماهانه بن‌کارت داده شود

اکنون بعد از گذشت نزدیک به یک ماه از آن خبر، فرامرز توفیقی در گفتگو با تجارت‌نیوز، ضمن انتقاد از وزارت کار، خبر می‌دهد که پیشنهاد کارگران برای تغییر دستمزد به علت عدم پاسخ سرپرست وزارت کار برای تشکیل جلسه شورای عالی کار، هنوز مسکوت مانده است.

نماینده کارگران در این باره می‌گوید: ما در این خصوص پیگیری کرده‌ایم، نامه کتبی زده‌ایم و درخواست تشکیل تشکیل جلسه داده‌ایم تا موضوع در جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارفرمایی، نمایندگان کارگران و دولت بررسی شود. اما متاسفانه سرپرست وزارت کار به عنوان رئیس شورای عالی کار تا این لحظه هیچگونه پاسخی به درخواست ما نداده‌ است و جلسه شورای عالی کار تا این لحظه تشکیل نشده است.

وی می‌افزاید: قرار بود این پروسه طی یک ماه تمام شود. اکنون دو ماه و نیم از این جریان می‌گذرد اما متاسفانه سرپرست وزارت کار هیچگونه تصمیمی در این خصوص نگرفته‌ و جلسه شورای عالی کار تشکیل نشده است.

توفیقی در پاسخ به این سوال که چنانچه جلسه مذکور برگزار نشود و وزارت کار هیچ پاسخی ندهد، نمایندگان کارگران چه اقدامی خواهند کرد، می‌گوید: ما نامه را زده‌ایم و درخواست تشکیل جلسه داده‌ایم، چنانچه وزارت کار کماکان اقدامی برای تشکیل جلسه نکند، موضوع را از طریق قوه مقننه و دیوان عدالت اداری حتما پیگیری خواهیم کرد.

وی در خصوص اینکه آیا پیشنهاد کارگران برای تغییر دستمزدها تغییر خاصی کرده یا کماکان همان پیشنهاد قبلی است، پاسخ می‌دهد: خیر، کماکان نظر ما همان افزایش بن نقدی کارگران و پرداخت معادل آن مبلغ از سوی دولت است که در نهایت مجموع این مبلغ باید به صورت کالا کارت داده شود.

نرخ ارز قرار است تا کجا برسد؟

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد که «اولین وظیفه بانک مرکزی حفظ ارزش پول ملی است».احمد توکلی در توییتی نوشت: اولین وظیفه بانک مرکزی حفظ ارزش پول ملی است، صعود نرخ ارز تولید رامیخواباند، بیکاری را به مرحله خطرناک میرساند، و توزیع دارایی را ظالمانه تر میکند و به اخلاق و دین نیز صدمه خواهد زد. نرخ ارز قرار است تا کجا برسد که دولت بفهمد راه را اشتباه رفته؟

تأکید روسیه، ایران و ترکیه بر تشکیل هر چه سریعتر کمیته قانون اساسی سوریه

وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، وزرای خارجه سه کشور ایران، روسیه و ترکیه شب گذشته در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل نشستی را حول محور «ادلب» سوریه برگزار کردند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، در این نشست سه‌جانبه با حضور «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه و «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در نیویورک، سه طرف از توافق اخیر مسکو و آنکارا درباره ادلب استقبال کردند.

بر اساس این گزارش، در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «طرفین در این دیدار اوضاع میدانی را به صورت جزئی مورد بررسی قرار داده و چشم‌انداز آغاز روند پایدار واقعی اجرای راه‌حل سیاسی بحران سوریه را بررسی کردند».

این بیانیه می‌افزاید: «شرکت‌کنندگان در این نشست، توافقات درباره ایجاد ثبات در اوضاع ادلب را که در توافق سوچی در تاریخ 17 سپتامبر میان رؤسای جمهور روسیه و ترکیه نهایی شده بود، ارزیابی کردند. در نهایت بر این مسئله تأکید شد که این توافقات، حفاظت از جمعیت غیرنظامی را میسر ساخته و در عین حال ادامه مبارزات بدون سازش علیه تروریست‌ها را نیز ممکن می‌سازد».

بنا بر اعلام وزارت خارجه روسیه، وزرای خارجه سه کشور همچنین بر اهمیت تلاش‌های فعال بیشتر برای آغاز فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه تأکید کردند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است، «سه طرف یک بار دیگر بر تعهدات خود برای تلاش فعالانه‌تر در جهت تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه بر اساس قطعنامه‌های تصویب شده در کنگره گفت‌وگوی مردمی سوریه و شورای امنیت تأکید کردند، چرا که این مسئله می‌تواند تصمیم‌گیری مردم سوریه درباره آینده کشورشان را ممکن سازد».

هند از ادامه خرید نفت ایران خبر داد

© Flickr/ Ravinder M A

ایران

وزارت خارجه هند اعلام کرد که این کشور به خرید نفت ایران ادامه خواهد داد.

© AP PHOTO / VAHID SALEMI

نفت ایرانی با تانکرهای این کشور به هند می روند

به گزارش اسپوتنیک؛ «سوشما سواراج» وزیر خارجه هند در حاشیه هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با «محمد جواد ظریف» همتای ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار وزیر امور خارجه هند ضمن تاکید بر اهمیت روابط اقتصادی با ایران گفت: ایران برای ما نه تنها همسایه بلکه یک دوست خوب است و ما به خرید نفت از ایران ادامه خواهیم داد.

در این دیدار همچنین راه‌های گسترش همکاری‌های بانکی مورد بررسی قرار گرفت.

طرفین همچنین در خصوص بندر چابهار و گسترش همکاری‌های دو و چند جانبه با استفاده از ظرفیت‌های این بندر بحث و تبادل نظر کردند.

اظهارات وزیر خارجه هند در حالی مطرح می‌شود که مقامات آمریکایی از جمله ترامپ و پامپئو وزیر خارجه این کشور از تلاش برای به صفر رساندن فروش نفت ایران سخن می‌گویند.ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد.

تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند. تحریم های نفتی ایران نیز در ماه نوامبر سال 2018 به مرحله اجرا در می آید. علاوه براین واشنگتن قصدارد اقداماتی را در برابر کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد.بقیه تحریم های آمریکا از 5 نوامبر اجرا خواهند شد.

در تاریخ 8 ماه مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و احیای تحریم ها ی این کشور علیه تهران را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

روزنامه روس: نشانه‌ها از ورود «اس-300» به سوریه حکایت دارد

روزنامه روسی «وزگلاد» تصاویری را در شبکه اینترنت از ورود هفت هواپیمای غول پیکر ترابری از نوع «ایل 76» به پایگاه هوایی حمیمیم در سوریه منتشر کرد.

این روزنامه نوشت: این تصاویر نشانه آغاز ورود سامانه اس 300 به سوریه است.

سایت «دایرکتوراتی 4» که تصاویر هفت هواپیمای «ایل 76» را منتشر کرد، نوشت: حضور این تعداد هواپیمای ترابری در پایگاه حمیمیم با وارد کردن سامانه های اس 300 و سایر تجهیزات نظامی به سوریه ارتباط دارد.

درپی سرنگونی هواپیمای روسی «ایل 20″، وزیر دفاع روسیه 24 سپتامبر از تصمیم مسکو برای وارد کردن سامانه های اس 300 به سوریه برای تقویت پدافند هوایی این کشور خبر داد.

عکس یادگاری ايراني ها در مقابل ساختمان مورد اشاره نتانياهو!!!

نمایش مضحک و جدید نخست وزیر رژیم اتمی اسرائیل در مجمع عمومی سازمان ملل و طرح ادعاهای بی اساس درخصوص ایران، بار دیگر دستمایه کانالهای مختلف در فضای مجازی شده است به گونه ای که یکی از تحلیلگران اسرائیلی نیز به این موضوع واکنش نشان داد.
تحلیلگر سیاسی رادیو اسرائیل با انتشار نوار ویدئویی تاکید کرد ایرانیها در برابر ساختمانی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، تصویر آن را به عنوان تاسیسات سری ایران نشان داد، عکس یادگاری می گیرند.
شمعون آران با مطلبی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: شهروندان ایرانی در برابر ساختمانی که بنیامین نتانیاهو، تصویر آن را در سخنرانی خود به عنوان تاسیسات سری هسته ای ایران نشان داد، عکس یادگاری می گیرند.

رسانه های اسرائیلی:

حمله تروریستی در جریان رژه نظامی در اهواز وجود تنش قومی حاد در ایران را نشان می دهد.

به نوشته «إسرائيل هيوم»، بزرگترین گروه قومی ایران 82 میلیونی فارس ها هستند که 61 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند، اما حدود چهل درصد از ساکنان این کشور، نمایندگان سایر اقلیت های ملی می باشند. آنها آذری ها و ترکمن ها در شمال ایران، کردها در غرب، لرها در مرز شرقی با پاکستان و نیز اعراب، به ویژه سنی ها، در استان خوزستان در جنوب غربی کشور، در نزدیکی مرز با عراق، در مرکز اداری شهر اهواز، هستند که در آنجا چند روز پیش هنگام رژه به افتخار 38 سالگرد جنگ ایران و عراق عمل تروریستی انجام شد.

آمریکا و اسرائیل حامیان حادثه تروریستی اهواز

در سپتامبر سال 1981، زمانی که ایران در حال دوره اولیه انقلاب اسلامی بود، صدام حسین دیکتاتورعراق، تصمیم گرفت استان خوزستان، غنی از چاه های نفتی را بگیرد. لیکن ، تهران توانست با پرداخت بهای عظیم، حمله های عراق را دفع کند. استان خوزستان بیش از دیگران از جنگ ایران و عراق آسیب دید. تهران که ساکنان خوزستان را ستون پنجم می دانست، آنها را به شدت سرکوب و تبعیض می کرد.

در سال 2013، یک گروه شبه نظامی این جنبش بوجود آمد که اقدامات تروریستی متعددی را علیه دولت ایران انجام داد و به واحد های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیز به تاسیسات نفت در استان خوزستان حمله کرد. تهران جنبش را تروریستی می نامد و ادعا می کند که از عربستان سعودی تامین می شود. البته، سعودی ها این را انکار می کنند. حدود یک سال پیش در هلند، ماموران ایرانی، یکی از بنیانگذاران این جنبش، احمد ملا نیسی را کشتند.

به نوشته این نشریه، حمله تروریستی در جریان رژه نظامی در اهواز نه تنها باید به عنوان یک اقدام انتقام در سالگرد جنگ ایران و عراق بلکه همچنین انتقام سنی ها از دخالت تهران در قتل عام سوریه در طرف بشار دانست.

© REUTERS / TASNIM NEWS AGENCY

انتشار نخستین ویدئو از عاملان حمله تروریستی اهواز + ویدئو

در رابطه با این عمل سفیران هلند و دانمارک و کاردار موقت بریتانیا در ایران را به وزارت امور خارجه ایران احضار کردند. به گفته کانال نهم تلویزیون اسرائیل، در آنجا، به دیپلماتهای اروپایی در مورد این قضیه اعتراض کردند که کشورهایشان «پناهگاه برای گروهی از مزدوران تروریستی» را فراهم کرده که ایران قانونا خواستار بازداشت و اخراج آن بود، اما رضایت مقامات اروپایی را نپذیرفت. نماینده وزارت امور خارجه ایران گفت که اعضای این گروه حمله تروریستی در اهواز انجام دادند که در آن 25 تا 30 نفر کشته شدند.

وی گفت: «این امر غیر قابل قبول است که تا زمانی که اعضای این گروه تروریستی مرتکب جرم در خاک اروپا نشوند، آنها در فهرست تروریستی اتحادیه اروپا قرار نمی گیرند.» وی افزود: به قدری که گروه «دولت اسلامی» برای غرب حساس است، به همان اندازه گروه تروریستی تجزیه طلب الاهواز برای ایران تهدید بوجود می آورد.

به گفته وزارت امور خارجه ایران، سفیران هلند و دانمارک، با ابراز تاسف از حادثه اهواز، گفتند که بلافاصله این مسائل را به اطلاع مقام های کشور های خود خواهند رساند. آنها همچنین آمادگی دولت های خود را برای همکاری و تبادل داده ها در مورد کسب اطلاعات در باره این جنایتکاران ذکر کردند.

سفیر بریتانیا همچنین از این حقیقت ابراز تاسف کرد که گروه تجزیه طلب «الاهواز»، که این اقدام تروریستی را سازماندهی کرد، «مسئولیت خود از این عمل را از طریق شبکه تلویزیونی لندن اعلام نمود

رئیس حزب خانه یهود:فلسطین دیگر چه صیغه ای است، اجازه نخواهیم داد کشور فلسطین تشکیل شود

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم ؛ نفتالی بنت وزیر آموزش و رئیس حزب افراطی و راست گرای «خانه یهود» در فلسطین اشغالی تاکید کرد اجازه نخواهیم داد کشور فلسطین تشکیل شود.
نفتالی بنت گفت حزب خانه یهود هرگز اجازه نخواهد داد کشور (مستقل) فلسطین تشکیل شود حتی اگر خلع سلاح شود.
بنت در گفتگوی رادیویی تاکید کرد :« هرگز اجازه تشکیل کشور فلسطین را نخواهیم داد و به شرکای خود در دولت ائتلافی اجازه نخواهیم داد کابينه را به جناح چپ هدایت کنند. ( جناح چپ در اسرائیل گرایش بیشتری به سازش با فلسطینی ها دارد ) .
رئیس حزب خانه یهود افزود: حزبش به عنوان بخشی از کابينه ائتلافی انتخاب شد تا مانع از تشکیل کشور فلسطین شود . وی مدعی شد کشور فلسطین در نوار غزه وجود دارد .
نفتالی بنت افزود: اسرائیل باید بر حفظ منافع خود اصرار ورزد و تشکیل کشور فلسطین در هر شکل آن قابل قبول نیست.
بنت در پاسخ به این سئوال که آیا حزب خانه یهود با تشکیل کشور فلسطینی که خلع سلاح باشد موافق است ، گفت خانه یهود با تشکیل کشور فلسطین مخالف است.
وی خاطر نشان کرد حکومت شهروندان خود و تعداد آنها را تعیین می کند. تصور کنید میلیون ها آواره فلسطینی از سوریه وارد کرانه باختری رود اردن شوند و ناگهان بگویند که خانواده های آنان نه اهل رام الله بلکه اهل شهر یافا بوده اند.
گفتنی است بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژيم اسرائیل روز چهارشنبه در دیدار با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفت اولویت من راه حل تشکیل دو کشور است تا زمانی که کشور فلسطین خلع سلاح شود .

واکنش کاربران نسبت به تحویل تسلیحات کهنه امریکایی به اوکراین + عکس

CC0 / Rnendza

کاربران اینترنت پتروپوروشنکو، رئیس جمهور اوکراین را به خاطر پیام توئیتری وی درباره تحویل تحویل ناوچه های کهنه امریکایی به این کشور که بیش از 30 سال پیش ساخته شده اند، مسخره کردند.

به گزارش اسپوتنیک، کاربری به نام @Worrek نوشت:»تو همچنین از ترامپ درخواست کن جوراب های کهنه اش را به تو بدهد تا اتحاد شما قوی تر شود».
@sehnsucht2016 می گوید:» پس از جاولیناهای کهنه، ناوچه ها را نیز قالب کردند. کشور زباله دانی و رئیس جمهور گداست. شرم آور است».
کاربری به نام یوگنی ماتسنف نوشت:»خداکند این ناوچه ها در راه زیردریایی نشوند! آنها برای حرکت در اقیانوس باز درنظر گرفته نشده اند! باد شدید و طوفان آنها را واژگون خواهد کرد!»
کاربری به نام @james_kupchino می نویسد:» سطل کهنه را به پترو قالب کردند و او خوشحال است!»

گارد ساحلی آمریکا دو ناوچه گشتی کهنه و از رده نظامی خارج شده خود از کلاس «آیلند» را به اوکراین واگذار کرد.
مراسم واگذاری این ناوچه ها به نام Drummond (WPB-1323) و Cushing (WPB-1321) که در سال 1988 ساخته شده اند، روز 27 سپتامبر با حضور پترو پوروشنکو، رئیس جمهور اوکراین در بالتیمور برگزار خواهد گردید.
گارد ساحلی آمریکا ناوچه های کلاس آیلند را در دوره بین سالهای 1985 و 1992 میلادی دریافت کرده است. پیشتر آمریکا چنین ناوچه های کهنه ای را به گرجستان و کوستاریکا نیز داده بود.
چندی پیش اوکراین اعلام کرده بود قصد دارد حضور نظامی خود دردریای آزوف را تقویت کند و همچنین سفیر اوکراین اظهار داشته بود دریافت ناوچه های آمریکایی برای افزایش امکانات این کشور در دریای سیاه لازم است.

گریفیتس:ادعای عربستان را رد کرد، اینکه گفته می‌شود انصارالله در گفتگو جدی نیست نادرست است

مارتین گریفیتس» فرستاده سازمان ملل در پرونده یمن گفت: خطاب به کسانی که می گویند انصارالله در مذاکرات جدی نیست می گویم که این درست نیست.

وی افزود: باید به حوثی ها فرصت جدید داد تا بتوانند وارد رایزنی ها شوند.

نماینده سازمان ملل در امور یمن بیان کرد: هیج راهکاری در یمن غیر از راهکار سیاسی وجود ندارد.

«مارتین گریفیتس» فرستاده سازمان ملل در پرونده یمن بیان کرد: من در راستای از سرگیری مذاکرات یمن طی هفته های آتی در اروپا اما نه در ژنو حرکت خواهم کرد. ما نمی توانیم که امور فنی ویژه مشورتها و رایزنی های ژنو را به شکل صحیح سرو سامان دهیم.

وی تاکید کرد: من بازگشایی فرودگاه صنعا طی هفته آینده را اعلام خواهم کرد.

شایان ذکر است که در حالی که ائتلاف سعودی-آمریکایی مانع از حضور هیات صنعا در مذاکرات ژنو شدند پس از آن تبلیغات به راه انداختند که این انصارالله یمن است که تمایلی برای گفتگو ندارد.

رهبر جنبش انصارالله یمن قبلا در سخنانی با تاکید بر شکست مذاکرات ژنو گفته بود که علت اصلی این شکست مانع‌تراشی ائتلاف سعودی در ورود هیات انصارالله به محل برگزاری مذاکرات در سوئیس بوده است.

همچنین محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن نیز به تجربه سفر هیأت صنعا برای شرکت در دور اول مذاکرات ژنو اشاره کرده و گفته بود که به هواپیمای حامل هیأت مذاکره‌کننده صنعاء اجازه عبور از آسمان سودان داده نشد و پس از آن نیز به هیأت مذکور اجازه بازگشت داده نشد و تنها با میانجیگری عمان این امر میسر شد. در هر سفری این مانع‌تراشی‌ها تکرار می‌شود. در مذاکرات کویت، هیأت ملی در مسقط بیش از سه ماه ماند و تنها با اجرای چیزی شبیه به سند مبادله با جاسوس‌های آمریکای که از سوی نیروهای امنیت ملی در صنعاء دستگیر شده بودند، این بازگشت میسر شد.

سخنگوی انصارالله تصریح کرده بود: سازمان ملل در تهیه مجوزهای لازم برای سفر هیأت مذاکره‌کننده صنعاء ناکام ماند. ائتلاف متجاوز طبق عادت، مدعی شد که ما برای رفتن به ژنو، شرط گذاشته‌ایم.

مادورو: بازرسی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل از ونزوئلا مورد حمایت کامل ماست

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که از سفر میشل باشله کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل به این کشور استقبال می کند.

وی افزود: میشل باشله کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل باید هنگامی که قصد سفر به ونزوئلا را دارد با وزارت خارجه ونزوئلا هماهنگ باشد اما وی همواره مورد استقبال است و هر وقت بخواهد می تواند به ونزوئلا بیاید.

شایان ذکر است که میشل باشله رئیس جمهور سابق شیلی از روز اول سپتامبر رسما کار خود را به عنوان کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل شروع کرد. او کسی است که در دوره دیکتاتوری پینوشه تحت تعقیب و پیگرد بوده، شکنجه شده و ناگزیر به فرار از شیلی شده است. میشل باشله، بیست ساله بود که همراه مادر خود در ژانویه سال ۱۹۷۵ توسط پلیس مخفی پینوشه، دیکتاتور شیلی دستگیر شد. پدر میشل باشله، آلبرتو باشله، یک افسر نیروی هوایی بود و در زمان کودتای پینوشه در سال ۱۹۷۳ حاضر به همراهی با دیکتاتوری نشد و به عهد خود با سالوادور آلنده پایبند ماند. او نیز توسط نیروهای پینوشه به زندان افتاد، شکنجه شد و در اثر شکنجه جان خود را از دست داد. میشل باشله و مادرش نیز در شکنجه‌گاه «ویلا گریمالدی» شکنجه شده بودند. میشل باشله بعدها در مصاحبه‌ای درباره شکنجه‌های خود و مادرش گفته بود: «روی سرم یک کلاه بلند کشیدند و تهدیدم کردند و کتک زدند. اما خوشبختانه مرا کباب نکردند.» منظور میشل باشله از «کباب» شوک الکتریکی بود.

میشل باشله در سراسر زندگی خود هرگز این تجربه‌های وحشتناک را فراموش نکرد. تحت تاثیر این تجربه‌های تلخ تصمیم گرفت زندگی خود را وقف مبارزه با خشونت و نقض حقوق بشر بکند. میشل باشله که اکنون ۶۶ سال سن دارد، زمانی گفته بود که سیاست مانند پزشکی است، فقط در ابعادی بسیار بزرگتر.

گزینش او به عنوان کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل به او این امکان را می‌دهد که در مقیاسی بس بزرگ علیه سرکوب و خشونت در پهنه گیتی دست به مبارزه بزند.

روز ۱۰ اوت خبر انتخاب میشل باشله به عنوان کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل رسانه‌ای شد. او در یک پیام ویدیویی که بر روی شبکه توییتر منتشر شد از سپردن این وظیفه مهم قدردانی کرده بود.

طرح ساده لوحانه سناتور آمریکایی برای جلوگیری از جنگ با ایران

«تام یودال»، نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه (۲۷ سپتامبر/ ۵ مهر) طرحی ارائه کرده که خواستار جلوگیری از ورود دولت آمریکا به جنگ با ایران بدون مجوز کنگره این کشور است.

«یودال» در این طرح که نسخه‌ای از آن روی وب‌سایت سنا قرار گرفته خاطرنشان کرده ماده ۱ بند ۸ از قانون اساسی آمریکا اختیار اعلام جنگ را منحصراً در اختیار کنگره این کشور قرار می‌دهد.

او علاوه بر این، در بخش «برداشت کنگره» از این طرح پایبندی ایران به توافق هسته‌ای برجام را یادآوری کرده و با توجه به خروج غیرقانونی آمریکا از این توافق تصریح کرده است: «عدم پایبندی ایالات متحده به برنامه جامع اقدام مشترک، خطر درگیری غیرالزام‌آور با ایران را در نبود مسیر دیپلماتیک روشن برای حل بحران افزایش می‌دهد

سناتور یودال با اشاره به اینکه جنگ با ایران، تجهیزات، پرسنل و اهداف سیاست خارجی آمریکا در سراسر منطقه را در خطر قرار می‌دهد محدودیت‌هایی را برای اختصاص منابع مالی لازم جهت اجرای عملیات نظامی علیه ایران قائل شده است.

در این طرح آمده است: «هیچ وجهی را نمی‌توان برای عملیات‌های نظامی در ایران یا علیه این کشور استفاده کرد، مگر در صورت تصویب قانون یا قطعنامه‌ای مشترک در کنگره آمریکا که بعد از اجرایی شدن این قانون، به طور مشخص استفاده از چنین وجوهی را مجاز کند

ارائه این طرح به معنی تبدیل شدن آن به قانون نیست. برای تبدیل شدن این طرح به قانون، ابتدا باید نسخه موازی آن در دیگر شاخه قانونگذاری کنگره آمریکا یعنی مجلس نمایندگان ارائه شود.

این طرح ساده لوحانه به نظر می رسد چرا که آمریکا بارها با مراجعه به کنگره به راحتی جنگ‌های امپریالیستی خود را آغاز و هزاران انسان را به کام مرگ کشانده است

رویترز: شمار قربانیان حملات آمریکا در عراق و سوریه بمراتب بیش از آمارهای رسمی

نقل از رويترز؛ در حالی که آمار رسمی قربانیان غیرنظامی در حملات به اصطلاح ائتلاف آمریکا درعراق و سوریه کمتر از ارقام دیگر نهادها و سازمان ها است، گروه نظارتی ایروارز(Airwars)، شمار اینگونه قربانیان را دست کم شش هزار و پانصدو هفتاد و پنج نفر اعلام کرد.
با احتساب افزایش شمار 53 نفر دیگر از قربانیان غیر نظامی در ماه اوت، شمار کشته شدگان حملات به اصطلاح ائتلاف نظامی آمریکا در سوریه و عراق از اوت 2014 تاکنون به یک هزار و صد و چهارده نفر افزایش یافته است.
مقامات نظامی آمریکا اعلام کردند، بیش از یک هزار و صد نفر از شهروندان غیر نظامی در حملات به اصطلاح ائتلاف آمریکا علیه گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه جان خود را از دست داده اند.
براساس اظهارات مقامات به اصطلاح ائتلاف نظامی آمریکا، در پی حملات این گروه به مرکز کنترل و فرماندهی و همچنین کارخانه تولید کننده مواد منفجره در نزدیکی موصل عراق در مه 2017 بیست وپنج شهروند غیر نظامی جان خود را از دست دادند.

شوراي امنيت متاثر از مواضع آمريکاست!

به نقل از رويترز؛ وزیر امور خارجه روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد از دیگر کشورها خواست از وضع تحریم های ثانویه ناپذیرفتنی علیه کره شمالی اجتناب کنند.
سرگئی لاوروف در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که ریاست آن را مایک پمپئو همتای آمریکایی وی به عهده دارد گفت
ما حامی یافتن راه حلی سیاسی برای مشکل شبه جزیره کره و ایجاد ساز و کاری برای تامین امنیت در شرق آسیا هستیم.
وی گفت روسیه نیز آمادگی دارد با همه طرف ها مرتبط با این مساله برای حل و فصل جامع مساله شبه جزیره کره و براساس مذاکرات برابر و بی تبعیض همه طرف ها آمادگی دارد.
خبرگزاري فرانسه نيز در خبري به نقل از وزير امور خارجه روسيه اعلام کرد تحریم های بین المللی که بر کره شمالی اعمال شده است تا برنامه های تسلیحات هسته ای و بالستیکی خود را متوقف کند نباید به «مجازات جمعی » تبدیل شود.

سرگئی لاوروف با ابراز تأسف گفت موضع شديد آمریکا برای اعمال تحریم ها بر کره شمالی سبب شده است شورای امنیت با «نشانه های مثبت» در روند تحولات بحران کره شمالی همراهی نکند.

بحران انسانی بی سابقه در یمن و بی خیالی چپ ها، فعالان حقوق بشر و کشورهای «متمدن»!

به نقل از آسوشیتدپرس؛ مسئول برنامه جهانی غذا در عدن اظهار داشت 18 میلیون نفر در یمن نیاز به کمک های کامل و فوری دارند. محمد علی محمد گفت: «اوضاع امنیت غذایی در یمن هم اکنون در بدترین حالت خود قرار دارد

تهاجم بی رحمانه ائتلاف عربستان سعودی به یمن باعث به وجود آمدن یکی از جدی ترین بحران های انسانی شده است، این بحران سبب شده است تا 27 میلیون انسان برای زنده ماندن دست و پا بزنند. بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، جنگ در یمن در طی حدود 4 سال گذشته باعث شده است تا 28 هزار نفر کشته و زخمی شوند. هزاران نفر تنها به علت سوء تغذیه و ابتلا به بیماری ها جان خود را از دست داده اند. این جنگ همچنین باعث آواره شدن بیش از 3 میلیون نفر شده است.
آیدا الصدیق مشاور متخصص اطفال گفت: «افرادی که به این مرکز بهداشتی منتقل شده ان، بدترین وضعیت را در مقایسه با افراد در گذشته دارند. چیزی که ما متوجه شده ایم این است که اوضاع موارد سوء تغذیه بسیار بسیار وخیم است
یمن همچنین در معرض بیشترین شیوع بیماری وبا در عصر جدید قرار گرفته است. حسن یک بیمار گفت: «وبا به علت آلودگی در کشور شایع شده است. آب، غذا، آرد و همه چیز آلوده هستند
اوضاع اقتصادی نیز در یمن بسیار وخیم است، ارزش پول این کشور به شدت سقوط کرده و قیمت اجناس افزایش یافته است.نبود امنیت در سراسر کشور و بسته شدن راه ها و بنادر باعث اختلال در تجارت و در نتیجه افزایش وحشتناک قیمت ها شده است. اجناس حتی نان هر روز از دسترس طبقات فقیر خارج می شود.
عادل فواد که نانوا است گفت: «قیمت آرد 7000 ریال بود، اما حالا قیمتش به 12000 ریال رسیده است. قیمت همه خوراکی ها افزایش یافته و زندگی بسیار سخت تر شده است. بنابراین مشتریان ما کمتر شده اند
بسیاری از مدارس بسته شده اند زیرا والدین از عهده مخارج مدارس ولباس فرزندانشان برنمی آیند. بسیار از جایگاه های سوخت خالی هستند زیرا واردات به طور اساسی کاهش یافته است. این وضعیت سبب شده است تا میلیون ها نفر برای زنده ماندن وابسته به کمک ها شوند.

شوی کمدی نتانیاهو: ایران تاسیسات هسته‌ای مخفی دارد، سازمان ملل یهود ستیز است، آمریکا خوب است، اسرائیل مردم ایران را بیشتر از خودشان دوست دارد.

نتانیاهو در سخنرانی روز پنجشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر جنجال تازه ای به پا کرده و عکسی را به حضار نشان داد که ادعا می کرد تصویری از دومین سایت مخفی هسته ای جمهوری اسلامی است.

وی ادعا کرد که این سایت جدید یک انبار مخفی در تهران است که در آن مواد و تجهیزات لازم برای پیشبرد برنامه سلاح های هسته ای قرار دارد.

نتانیاهو با ادعای اینکه ایران ماه گذشته ۱۵ کیلوگرم مواد رادیواکتیو را انتقال داده است، گفت این مواد هسته ای در تهران پخش شده و سلامت ساکنان شهر را به خطر انداخته است.!!!

وی با بیان اینکه سایت هسته ای جدید احتمالا تا ۳۰۰ تن مواد هسته ای را در خود جای داده است، گفت: «ایران هر چه را مخفی کند، اسرائیل آن را خواهد یافت

نخست وزیر رژیم اتمی اسرائیل همچنین با تاکید بر تلاش این رژیم برای مقابله با آنچه خشونت ایران در منطقه خواند، گفت که اسرائیل با جمهوری اسلامی در سوریه، لبنان و حتی عراق مقابله خواهد کرد.

وی سپس با ساده لوح خواندن مدافعان توافق هسته ای و بی تفاوتی آنها نسبت به برنامه های ایران و تاثیرات کاهش تحریم ها، ایران را متهم به استفاده از سلاح هایش برای «سوخت رسانی به ماشین جنگی» خود به جای بهبود اوضاع معیشتی شهروندانش کرد.

نتانیاهو سپس با انتقاد از اروپایی ها به خاطر مماشات با ایران و کمک به این کشور برای دور زدن تحریم ها، اعلام کرد که کشورهای اروپایی گویا هیچ چیز از تاریخ نیاموخته اند.

وی افزود که برجام نه تنها خطر جنگ را دور نکرد، بلکه جنگ را به خاطر حملات نیروهای ایرانی از خاک سوریه و نوار غزه، به نزدیکی مرزهای اسرائیل کشاند. او همچنین با متهم کردن ایران به تجهیز حزب الله لبنان به موشک های نقطه زن برای حمله به اسرائیل مدعی شد که حزب الله از شهروندان بیروتی به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.

نتانیاهو سپس خطاب به حامیان برجام گفت که آن ها درباره ناچیز بودن تاثیر اعمال مجدد تحریم های آمریکا علیه ایران کاملا در اشتباه بوده اند، چرا که اقتصاد ایران سال گذشته در حال رونق بود، ولی اکنون در حال فروپاشی است.

وی در ادامه از رهبران اروپا خواست تا به جای «در آغوش گرفتن» مقامات ایرانی، با تحریم های آمریکا علیه ایران همراه شوند.

به گفته نتانیاهو، برجام تنها یک تاثیر مثبت داشته است و آن هم نزدیک شدن اسرائیل به جهان عرب در مقابله با تهران بوده است. او ادامه داد که این «صمیمیت و دوستی» میان اسرائیل و اعراب موضوعی است که وی در طول عمر خود ندیده بود و تا همین چند سال پیش مساله ای غیرقابل تصور به شمار می رفته است.

وی سپس با تمجید از ایالات متحده آمریکا به خاطر حمایت از رژیم اتمی اسرائیل، یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل) را «مردود از نظر اخلاقی» و آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (UNRWA) را سازمانی بدون پیشرفت و بهبود توصیف کرد.

نتانیاهو افزود: «اینجا در سازمان ملل، اسرائیل به طور خجالت آوری متهم به آپارتاید می شود… این همان یهودی ستیزی قدیمی است که با چهره ای جدید ظاهر شده است

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, عمومی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: