پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر:ازايران و جهان

 چند خبر:ازايران و جهان

حمایت سندیکای کارگران شرکت واحد از اطلاعیه فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل در حمایت از اعتصاب کامیونداران:

اطلاعیه » فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل» ITF، در حمایت از اعتصاب کامیون داران در ایران

فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل(آی.تی.اف) نگرانی خود را درباره برخورد دولت ایران با کامیون داران اعتصابی که در هفته ی دوم اعتصاب خود هستند را اعلام میدارد.( دوم اکتبر 2018- دهم مهرماه 1397)

آی.تی.اف( فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل)، عمیقا درباره اخبار منتشره مبنی بر دستگیری تعدادی زیادی از رانندگان در ایران نگران شده است. حدود یکصد و پنجاه راننده به علت مشارکت در اعتصاب در شهرهای مختلف دستگیر شده اند که سخنگوی دستگاه قضایی آنها را تهدید به مجازات های سنگین کرده است. 

نگرانی جدی تر این است که آی.تی.اف با خبر شده است که محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران پیشنهاد داده است که افرادی که دست اندرکار راه اندازی اعتصاب بوده اند به اعدام محکوم خواهند شد زیرا که تهدیدی برای امنیت ملی بوده اند. این اظهارنظر وی توسط روحانیون دیگری نیز پوشش داده و تکرار شده است.

نوئل کوآرد مسوول امور حمل و نقل زمینی در فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل، اظهار میدارد :» ما عمیقا نگران این اوضاع هستیم. بگذارید خیلی واضح اعلام کنیم که تمامی اتحادیه های حمل و نقل که زیر مجموعه ی  کنفدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل هستند به صورت جهانی همبستگی خود را اعلام خواهند کرد و همراه و در کنار کامیون دارن در ایران در مبارزه شان برای کسب مطالبات کارگری خود خواهند بود»

رانندگان درباره دستمزدهای بسیار کم و پرداخت نشده، قیمت بالای قطعات ( منجمله تایر) و افزایش عمومی قیمت ها به علت اوضاع رو به وخامت اقتصاد در کل کشور، به اعتراض دست زده اند.

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که صدها کامیون در تهران، اصفهان، زرین شهر، دورود، اراک، مرودشت، گرمسار، زرند، کاشان، مرند، بندرعباس، و مشهد، به اعتراض متوقف شده و دست از حرکت برداشته اند.

http://telegram.me/vahedsyndica

ترجمه و بازنشر از: سندیکای کارگران شرکت واحد- یازدهم مهرماه 1397

🔴 برخوردهای پلیسی-امنیتی-قضایی با اعتصاب کامیون داران را محکوم می کنیم!

از روز یکم مهر ماه دور سوم اعتصاب کامیون داران و رانندگان کامیون در بسیاری از شهرهای کشور شروع شده است. به رغم این که دولت در اعتصاب های پیشین که از یک سال گذشته آغاز  شده است، وعده داده بود که خواسته های آنان را محقق می کند، اما در عمل فقط کرایه بار به میزان ناچیز افزایش یافت. که با توجه به سقوط شدید ارزش پول ملی و گران شدن شدید مایحتاج زندگی، همچنین گران شدن چند برابری لاستیک و لوازم یدکی، معیشت آنان بهبود نیافته و خواسته های اصلی آنان که حداقلی ترین حق شان می باشد، تامین نشده است. نظیر: افزایش درآمد برای تامین معیشت، لوازم یدکی و لاستیک، پذیرش سخت و زیان آوری شغل شان و بازنشستگی پیش از موعد، حذف دلالان و واسطه ها از چرخه بارگیری که باعث کاهش درآمدشان شده و ایجاد استراحتگاه مناسب در طول راه ها

طی اعتصاب اخیر برخوردهای پلیسی–امنیتی–قضایی با اعتصاب رانندگان کامیون بسیار تشدید شده و تعداد زیادی از آنان را نیز بازداشت و زندانی کرده اند. تعداد بازداشت شدگان بنابر اخبار رسمی بیش از ۱۵۰ تن می باشد. و حتی مسئولین عالی قضایی رانندگان را تهدید به صدور حکم اعدام کرده اند؛ در حالی که اعتصاب، اعتراض و گردهمایی حق مسلم کارگران و زحمت کشان برای احقاق حقوق خود می باشد.

ما تشکلات مستقل کارگری، بازنشستگان، فعالان حقوق صنفی کارگری و معلمان حمایت خود را از اعتصاب حق طلبانه کامیون داران و رانندگان کامیون اعلام می کنیم و خواهان برآورده شدن فوری خواسته های آنان می باشیم. همچنین مقابله پلیسی-امنیتی-قضایی با اعتصاب کامیون داران و رانندگان کامیون را محکوم کرده و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط بازداشت شدگان و منع تعقیب و تهدید دستگاه قضایی در قبال آنان می باشیم.

– سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

– سندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

– گروه اتحاد بازنشستگان

– جمعی از فعالان صنفی معلمان ایران

– کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

۱۰ مهر ماه ۱۳۹۷

کمدی تورقوزآبادهای جدید و ادامه دار

وزیر جنگ رژیم اسرائیل مدعی شده است که این رژیم از مراکز هسته‌ای دیگری در ایران و بیروت خبر دارد که به موقع آن‌ها را علنی خواهند کرد.

به ادعای آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم اسرائیل، اسرائیل اطلاعاتی درباره دیگر تأسیسات محرمانه ایرانی و حزب‌الله در ایران و بیروت در اختیار دارد که هرگاه زمان مناسبی باشد آن‌ها را علنی خواهد کرد.

براساس گزارش هاآرتص، لیبرمن مدعی شده است که «اطلاعات تکمیلی کافی درباره هم ایران و هم حزب‌الله وجود دارد و آن را در موعد مناسب علنی خواهیم کرد.»

وزیر جنگ اسرائیل همچنین با تکرار ادعای نتانیاهو مبنی بر اینکه حزب‌الله مراکز مورد اشاره‌اش را پاکسازی کرد، مدعی شد: «مشخص است که این دستکاری کامل است. آنچه می‌توانم بگویم این است که نوبت بعدی، آن‌ها باید به صورتی فوری و طی ۷۲ ساعت خبرنگارها را به آنجا ببرند.»‌ 

واکنش آمریکا به تحویل سامانه روسی اس-۳۰۰ به سوریه

به نقل از روسیا الیوم، وزارت امور خارجه آمریکا به تحویل سامانه روسی اس-۳۰۰ به سوریه واکنش نشان داد و آن را «تشدید خطرناک تنش ها» عنوان کرد.

«هدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که هنوز نمی‌تواند اخبار تحویل سامانه‌های موشکی اس-۳۰۰ به سوریه را تأیید کند و امیدوار است که این امر روی نداده باشد چرا که در صورت صحت، مایه نگرانی است و مصداق تشدید تنش‌ها از سوی روسیه به شمار می‌رود.

گفتنی است که وزیر دفاع روسیه روز سه شنبه از آموزش نحوه استفاده از سامانه موشکی اس-۳۰۰ به سوری ها ظرف مدت ۳ ماه خبر داد و اعلام کرد: ارسال اس-۳۰۰ به سوریه به پایان رسید.

سرگئی شویگو گفت: متخصصان روسی نحوه استفاده از اس- ۳۰۰ را در طول ۳ ماه به نیروهای سوری آموزش می دهند.

وزیر دفاع روسیه به رئیس جمهور این کشور در این خصوص اعلام کرد: روند تحویل سامانه «اس-۳۰۰» به سوریه شامل ۴۹ واحد تجهیزاتی به پایان رسیده است.

این درحالیست که به دنبال انهدام هواپیمای روسیه در سوریه توسط رژیم صهیویستی، مسکو هفته گذشته از ارسال سامانه پدافند موشکی اس- ۳۰۰ به سوریه خبر داده بود.

الجزیره: سکوت معنادار عربستان در مقابل تحقیرهای ترامپ

نقل از الجزیره، اهانت ها و تحقیرهای دونالد ترامپ علیه عربستان در حالی ادامه دارد که تاکنون هیچ واکنش رسمی از سوی ریاض در برابر این تحقیرها منتشر نشده است.

ترامپ در یک سخنرانی در ایالت ویرجینیای غربی با اشاره به تماس تلفنی خود با پادشاه عربستان اظهار داشت: امروز گفتگویی با ملک سلمان داشتم. گفتم که شما تریلیون ها دلار پول دارید. کسی چه می داند که بدون ما چه اتفاقی خواهد افتاد. شاید شما دیگر نتوانید هواپیماها را حفظ کنید.

عربستان در حالی در برابر این اهانتها سکوت اختیار کرده که در برابر تنها یک انتقاد کوچک از سوی کانادا در خصوص اوضاع بد حقوق بشر در این کشور تمام روابط سیاسی، اقتصادی،آموزشی و… خود را با اوتاوا قطع کرد.

بنا به گفته های تحلیل گران بحران مشروعیت محمد بن سلمان ولی عهد عربستان حتی در میان اعضای خاندان آل سعود باعث شده که وی در برابر این اهانتهای ترامپ ساکت بماند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, عمومی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: