پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار ایران و جهان:

اخبار ایران و جهان:

رضا شهابی در بیمارستان بستری شد، اعتراض بازنشستگان سراسر کشور، افزایش شمار کودکان کار ، برای خروج ایران از فهرست سیاه FATF، تضمینی نیست،… دمکراسی و رفاه هدیه امپریالیسم: سه میلیون افغان در خطر ناامنی غذایی مطلق و…

رضا شهابی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد به دلیل عارضه های جسمی بی حسی سمت چپ بدن، دو بینی چشم چپ، ریزش بی اختیار آب از چشم چپ و سر دردهای پی در پی جهت انجام آزمایشات تشخیصی ظهر امروز ۲۴ مهر برای ۴۸ ساعت در بخش جراحی اعصاب بیمارستان بوعلی سینا شهر ساری بستری شد.

رضا شهابی به دلیل فعالیت سندیکایی و دفاع از حقوق کارگران محکوم به شش سال حبس شده بود و در روزز ۲۲ اسفند ماه سال ۹۶ از زندان آزاد شد. ایشان به دلیل ضرب و شتم ماموران امنیتی در هنگام بازداشت وی در سال ۸۹ و خشونت در هنگام بازجویی بشدت دچار عارضه جسمی شد. و در دوران گذراندن زندان دو بار از ناحیه گردن و ستون فقرات مورد عمل جراحی قرار گرفت.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه برای ایشان آرزوی بهبودی دارد.

سه شنبه ۲۴ مهر بازنشستگان سراسر کشور در اعتراض به مستمری اندک و سایر مطالبات شان در مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع بزرگ اعتراضی برگزار کردند. فریاد فریاد از اینهمه بیداد

هشدار سازمان بهزیستی درباره افزایش شمار کودکان کار

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی اعلام کرد شمار کودکان کار خیابان از شش هزار نفر در سال ٩۴ به نه هزار نفر در سال ۹۵ رسیده است و انتظار می‌رود شمار کودکان کار و خیابان پذیرفته‌شده در سازمان بهزیستی در سال ۹۶ به ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر برسد.

به گزارش ایسنا حبیب‌الله مسعودی فرید درباره بودجه سازمان بهزیستی برای این کودکان گفت میزان بودجه پنج سال پیش ۵۰۰ میلیون تومان بوده که امسال به ۲۰ میلیارد تومان رسیده است. او تاکید کرد که با وجود این افزایش، میزان بودجه فعلی هم با نیازهای کودکان هم‌خوانی ندارد.

برای خروج ایران از فهرست سیاه FATF، تضمینی نیست، پمپنو زمینه ماستمالی ماجرای شکنجه و قتل قاشقچی را فراهم آورد

دیوید لوئیس دبیر اجرایی اف.ای.تی.اف (گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی) در مصاحبه اختصاصی با بی بی سی تصریح کرد در مورد ایران چیزی که منتظر انجام آن هستیم غیرقانونی کردن تامین مالی تروریسم است و اینکه استثناهایی را که برای گروه های مشخصی در نظر گرفته بردارد. دیوید لوئیس تاکید کرد هیچ تضمینی درباره خروج ایران از فهرست سیاه در کار نیست اما قطعا این اقدام می تواند شرایطی را برای این کشورها فراهم کنند که بتوانند وارد داد و ستد با سایر کشورهای جهان شوند.
دبیر اجرایی FATF افزود: در مورد اینکه کدام گروه ها تروریستی هستند تصمیم نمی گیریم و این موضوعی است که سازمان ملل متحد درباره اش تصمیم گیری می کند؛ در مورد ایران چیزی که منتظر انجام آن هستیم غیرقانونی کردن تامین مالی تروریسم است و این که استثناهایی را که برای گروه های مشخصی در نظر گرفته بردارد، فکر کنم همه می دانند که این گروه ها کدام هستند.

پمپنو زمینه ماستمالی ماجرای شکنجه و قتل قاشقچی را فراهم آورد

به نقل از العربیه، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از ملک سلمان به خاطر پایبندی عربستان به انجام تحقیق شفاف در موضوع جمال خاشقجی تشکر کرد.!!!

این در حالی است که سلمان بن عبدالعزیز در کاخ یمامه در ریاض با وزیر خارجه آمریکا دیدار و گفتگو کرد.

منابع عربستانی اعلام کردند که در این دیدار روابط دو کشور و اوضاع منطقه مورد رایزنی قرار گرفته است.

در این دیدار عبدالعزیز بن سعود بن نایف بن عبدالعزیز وزیر کشور، خالد بن سلمان سفیر عربستان در آمریکا، عادل الجبیر وزیر خارجه و مساعد بن محمد العیبان وزیر مشاور سعودی و از سوی آمریکا دیوید هیل معاون وزیر خارجه آمریکا نیز حضور داشتند.

روز گذشته ملک سلمان تلفنی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفتگو کرده بود.

اردوغان: برخی از وسایل کنسولگری عربستان دوباره رنگ شده است

نقل از روسیاالیوم، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه گفت که برخی از وسایل کنسولگری عربستان در استانبول بعد از ناپدید شدن جمال خاشقجی دوباره رنگ شده است.

وی به خبرنگاران در آنکارا گفت: امیدواریم بتوانیم به نتایج روشنی درباره پرونده خاشقجی در نزدیک ترین زمان ممکن برسیم. هم اکنون محققان در حال تحقیق بر روی چیزهای زیادی مانند مواد سمی و موادی که از طریق رنگ کاری دوباره از بین رفته هستند.

منابع وزارت خارجه ترکیه از تصمیم کارگروه مشترک این کشور و عربستان برای بازرسی محل اقامت کنسول عربستان در شهر استانبول خبر دادند.

جمال خاشقجی نویسنده 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد که این موضوع به نگرانی‌ها درباره امنیت وی دامن زد، مقامات سعودی ادعا کرده‌اند که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد می‌کند، رسانه‌ها به نقل از برخی مقامات ترکیه اعلام کرده‌اند که این منتقد مشهور سعودی در کنسولگری کشته شده است.

مقام‌های ریاض هرگونه دست داشتن در قتل خاشقجی را رد کرده‌اند و این در حالی است مقام های اطلاعاتی ترکیه اعلام کرده اند که فایل‌های صوتی و تصویری از بازداشت، شکنجه و قتل خاشقجی توسط ماموران سعودی در کنسولگری استانبول در

اختیار دارند.

امارات مزدوران آمریکایی را برای ترور شخصیت های یمنی اجیر کرده است

شبکه تلویزیونی الجزیره به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز اعلام کرد امارات مزدوران آمریکایی را برای ترور شخصیت های یمنی اجیر کرده است.
این پایگاه اینترنتی نوشت امارات طرحی در دستور کار دارد که در آن شخصیت های سیاسی و دینی یمن را هدف قرار می دهد.

 

افزایش چشمگیر اخراج پناهندگان از آلمان به دیگر کشورهای اروپایی در سال ۲۰۱۸

به نقل از نشریه «دی سایت» آلمان، بر اساس یک پاسخ وزارت کشور آلمان به یک درخواست فراکسیون حزب چپ پارلمان این کشور، آلمان در سال جاری میلادی پناهندگان بیشتری را به دیگر کشورهای اروپایی اخراج کرده است. بر این اساس شمار اخراج های جمعی پناهجویان در مقایسه با سال 2017 بیش از سه برابر شده است. بخش بزرگی از این پروازها به ایتالیا انجام شده است.

بر این اساس پلیس فدرال آلمان، از ژانویه تا جولای سال 2018 در مجموع 485 پناهجو را با 17 پرواز چارتری در چارچوب فرآیند دوبلین اخراج کرده است. 12 مورد از این پروازها با 250 مسافر به ایتالیا اخراج شده‌اند.

این در حالی است که در سال 2017 شمار اخراج پناهجویان از آلمان به دیگر کشورهای اروپایی 153 نفر در هفت پرواز و در سال قبل از آن هم 26 نفر در 2 پرواز بوده است. در مجموع در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 2422 پناهجو از آلمان به سایر کشورهای اروپایی منتقل شده اند.

«متئو سالوینی»، وزیر کشور ایتالیا اخیرا انتقاد شدیدی به پروازهای جمعی پناهجویان به ایتالیا وارد کرده و تهدید کرده است که می خواهد جلوی این پروازها را گرفته و فرودگاه های خود را روی آن ببندد.

سخنگوی سیاست داخلی فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان هم انتقاد شدیدی به اخراج های پناهندگان به ایتالیا وارد کرده و با اشاره به اوضاع بد پناهندگان در کشور ایتالیا گفته است: بسیاری از پناهجویان باید در این کشور در خیابان ها زندگی کنند بدون اینکه چشم اندازی برای یک زندگی مناسب و اقامتگاه و مراقبت های کافی و روند پناهجویی منصفانه داشته باشند.

بر اساس پیمان دوبلین اروپایی که با توجه به هجوم پناهندگان به اتحادیه اروپا انتقادهای زیادی به آن وارد شده است، پناهندگان باید در کشوری درخواست پناهندگی کنند که برای اولین بار به آن وارد شده اند.

 

استرالیا سفارتخانه خود را به بیت المقدس منتقل می‌کند

نخست وزیر استرالیا فردا انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس را اعلام می کند.

«اسکات موریسون» (Scott Morrison) نخست وزیر استرالیا در مصاحبه با رسانه «آسترِیلیَن» (The Australian) گفته است که قصد دارد فردا سه شنبه با صدور بیانیه‌ ای این موضوع را اعلام کند.

بر اساس اعلام این رسانه استرالیائی، وی همچنین می خواهد مواضع تندتری را در قبال ایران اعلام کرده و بگوید که آیا این کشور می خواهد بر توافق هسته ای موسوم به «برجام» پایبند باشد یا خیر!!!

لازم به ذکر است، مجمع عمومی سازمان ملل ۲۱ دسامبر سال جاری میلادی با ۱۲۸ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۳۵ رأی ممتنع، پیش‌نویس قطعنامه مربوط به وضعیت بیت المقدس را علیه اقدام یکجانبه ترامپ به تصویب رساند.

کشورهای مخالف با این قطعنامه، آمریکا، گواتمالا، هندوراس، جزایر مارشال، میکرونزی، نائورو، پالائو، توگو و رژیم اسرائیل بودند.

گفتنی است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز ۶ دسامبر سال گذشته میلادی (۱۵ آذر ۹۶) اعلام کرده بود که قصد دارد سفارت آمریکا را به بیت المقدس منتقل کند و آن را به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل معرفی کند.

 

فیس‌بوک به درخواست اسرائیل هزاران حساب کاربری را مسدود کرد

دفتر شرکت فیس‌بوک در اسرائیل در پی درخواست اداره امنیت داخلی دفتر نخست‌وزیر رژیم این کشور، هزاران حساب کاربری را از روی شبکه فیس‌بوک حذف کرد.

این خبر را «عِرِز تیدهار» مدیر دستورالعمل‌های اداره امنیت داخلی دفتر نتانیاهو به کمیته امور علمی پارلمان رژیم اسرائیل اعلام کرده است.

به نوشته جروزالم‌پست، جوردانا کولتر، مسئول بخش سیاست‌های دفتر فیس‌بوک در اسرائیل از اظهار نظر خاص در این مورد خودداری کرد، اما اعلام کرد که این شرکت از ماه ژانویه تا ماه مارس سال جاری میلادی، بیش از 583 میلیون پروفایل را در گستره جهانی حذف کرده است.

دستگیری بیش از 50 درجه دار در آنکارا

به نقل از روزنامه استار، ساعتی پیش به دستور دادستان دادگاه جمهوری آنکارا، بیش از 50 نفر از درجه‌داران ژاندارمری دستگیر شدند.

در میان دستگیر شدگان چندین نفر دارای درجه ستوان یکم به بالا هستند. این افراد متهم به آن شدند که از طریق تلفن‌های کارتی به ارتباط با سرشاخه‌های شبکه فتح الله گولن ارتباط داشته و در هماهنگی عملیات جاسوسی دست داشته‌اند.

دیروز نیز در استانبول و آنکارا بیش از 30 نفر از درجه داران نیروی هوایی ترکیه به همین اتهام دستگیر شدند.

قدم بعدی Fatf اعلام شد: آمریکا حزب الله لبنان را سازمان جنایی معرفی کرد

نقل از واشنگتن تایمز، جف سشنز وزیر دادگستری آمریکا روز دوشنبه ادعا کرد که پنچ سازمان، از جمله حزب الله لبنان، جزو لیست «سازمان‌های جنایی فراملی» قرار گرفته‌اند.

چند کارتل مواد مخدر و گروه های جنایی نیز جزو این طبقه بندی قرار گرفته‌اند و بر این اساس مشمول شدیدترین تعقیبات قضایی و اعمال قانون از جانب آمریکا قرار می گیرند.

به گفته سشنز، وزرات دادگستری قصد دارد تا کارگروه جدیدی را با تمرکز بر فعالیت سازمان های جنایی فراملی ایجاد کند که مسئولیت آن بر عهده راد روزنشتاین معاون دادستان کل خواهد بود.

کشورهای غربی و عربی در چند سال اخیر تلاش های گسترده ای را برای گنجاندن نام حزب الله لبنان در لیست سازمان های خطرناک و یا تروریستی به انجام رسانده اند.

در جولای سال 2013، اتحادیه اروپا در اقدامی جنجالی شاخه نظامی حزب الله را جزو لیست سازمان های تروریستی قرار داد.

اتحادیه عرب نیز در مارس سال 2016 حزب الله لبنان را یک سازمان تروریستی معرفی کرد.

دمکراسی و رفاه هدیه امپریالیسم: سه میلیون افغان در خطر ناامنی غذایی مطلق

هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در افغانستان هشدار داد دست کم سه میلیون نفر از مردم افغانستان در ناامنی غذایی مطلق به سر می برند و خطر قحطی که نتیجه خشکسالی ناشی از کمبود بارش باران و برف در زمستان گذشته است، جان آنها را تهدید می کند.
توبی لانزر Toby Lanzer در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: » اطلاعات به دست آمده از افغانستان بسیار نگران کننده است.»
وی افزود: «از لحاظ ناامنی غذایی، در حال حاضر دست کم هشت میلیون نفر در سطح 3 و دست کم سه میلیون نفر در سطح 4 به سر می برند که یک سطح با سطح 5 یعنی قحطی فاصله دارد.»
لانزر با ابراز تأسف گفت: افرادی که در سطح چهار دسته بندی می شوند با کمتر از یک وعده غذا در روز زندگی می کنند و ظاهراً این وعده غذایی نان و چای است. چنین چیزی پایدار نیست.
وی همچنین هشدار داد: باید به سرعت به آنها کمک کرد. این به معنای سطح ناامنی غذایی بحرانی است. اگر ما به کمک آنها بشتابیم، می توانیم از بوجود آمدن شرایط بدتر جلوگیری کنیم در غیر اینصورت این خطر وجود دارد که این افراد به سطح 5 یعنی قحطی برسند.
به گفته دفتر هماهنگی امور بشردوستانه افغانستان (Ocha)، این ارقام، در بین بالاترین آمار جهانی، از آنچه پیش بینی می شد بدتر و نیازمند پاسخ فوری است.
برای مقایسه باید گفت در سودان جنوبی یک میلیون و پانصد هزار نفر در سطح 4 و کمتر از چهار میلیون نفر در سطح 3 دسته بندی شده اند. به گفته دفتر هماهنگی امور بشردوستانه افغانستان نیازهای این کشور دو برابر مهمتر از نیازهای سودان جنوبی است.
بر اساس پیش بینی های آژانس سازمان ملل متحد، پس از آنکه ماه گذشته به ششصد هزار نفر امدادرسانی شد، باید به ششصد هزار نفر دیگر نیز در ماه اکتبر کمک شود.
با نزدیک شدن زمستان بحران نیز یک درجه افزایش می یابد. دفتر هماهنگی امور بشردوستانه افغانستان نیمه دسامبر را به عنوان تاریخ کمک رسانی به دست کم سه میلیون و پانصد هزار افغان تعیین کرد.
مواد غذایی پایه که به افغانستان ارسال شده، آرد گندم غنی شده، عدس،‌ نمک، روغن گیاهی و در برخی موارد شکر است.
به گفته لانزر، این وضع می تواند تأثیر بی ثبات کننده زیادی در کشور بگذارد. 18 استان از مجموع 34 استان افغانستان نیازمند مواد غذایی مورد نیاز ذکر شده هستند. این 18 استان عمدتاً در شمال و غرب افغانستان قرار دارند.
نیمه سپتامبر حدود 250 هزار نفر مجبور به ترک استان هایی شدند که بیشتر تحت تأثیر خشکسالی در غرب افغانستان قرار گرفته اند. اغلب این افراد در حال حاضر در اردوگاه های موقت به سر می برند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از کابل، افغانستان پیش از این نیز سه بار در بیست سال اخیر قحطی را تجربه کرده است.
به گفته هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در افغانستان، برای بسیاری از مردم شرایط کنونی بدترین شرایطی است که آنها در طول زندگی خود شاهد بوده اند.

حمایت کامل آمریکا از داعش در شرق سوریه

وزیر امور خارجه سوریه در کنفرانس خبری مشترک با ابراهیم الجعفری وزیر امور خارجه عراق به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. خبرنگار شبکه الاخباریه پرسيد: دیدگاه دمشق نسبت به طرح و برنامه های احتمالی درباره عادی سازی روابط با کشورهای منطقه یا کشورهای عربی خلیج فارس چیست؟

المعلم پاسخ داد: نخستین کسی که در یک نهاد عربی از ضرورت بازگشت سوریه به اتحادیه عرب سخن گفت ابراهیم الجعفری بود. آنچه از سخنان ایشان دریافتم این بود که در ابتدا، بسیاری از مقامات عرب از سخنان وی تعجب کرده بودند اما امروز کشورهایی که به این موضوع اعتراض داشتند به حامیان این دیدگاه تبدیل شده اند. سوریه در جهان عرب از جایگاه ویژه برخوردار است و باید به نقش آفرینی بپردازد. بنابر این ما از هر طرح عربی یا بین المللی در این چارچوب استقبال می کنیم.

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: