پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

جبهه خلق برای آزادی فلسطین: جنایت مشابه قتل خاشقجی در سفارت فلسطین در بلغارستان

جبهه خلق برای آزادی فلسطین: جنایت مشابه قتل خاشقجی در سفارت فلسطین در بلغارستان

images-s

ماهر مزهر عضو کمیته مرکزی جبهه خلق برای آزادی در گفت وگو با خبرگزاری فلسطینی شهاب گفت: پرونده ترور شهید عمر النایف در سفارت فلسطین در بلغارستان بسته نخواهد شد و تشکیلات خودگردان مسئول همدستی با اشغالگران است و باید کمیته ای ملی تشکیل و عاملان این ترور در دادگاه های انقلابی محاکمه شوند.

وی تصریح کرد: شباهتی بین جنایت ترور عمر النایف در سفارت فلسطین در بلغارستان و قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی در کنسولگری این کشور در استانبول وجود دارد. هر وی آنها تحت پیگرد افراد فاسد و مفسد بوده اند.

مزهر گفت: جهان آنطور که به پرونده خاشقجی توجه کرد، به پرونده النایف اهتمام نورزید و برخی از پرونده نایف برای رسیدن به منافع خود استفاده کردند. ابومازن رئیس تشکیلات خودگران فلسطین که در پرونده خاشقجی جانب رژیم عربستان را گرفت، در پرونده ترور النایف کاری نکرد.

عمر النایف از رهبران جبهه خلق برای آزادی فلسطین بود که اشغالگران اسرائیلی او را در نیمه دهه هشتاد قرن گذشته به اتهام به قتل رساندن یک شهرک نشین اسرائیلی بازداشت کردند، اما او توانست در سال 1990 میلادی فرار کند و بیش از دو دهه در بلغارستان زندگی کرد اما در شرایط مبهمی در سال 2016 میلادی در سفارت فلسطین در بلغارستان در سایه سکوت و بی توجهی تشکیلات خودگردان فلسطین به شهادت رسید.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین رژیم اسرائیل را مسئول جنایت ترور شهید عمر النایف دانست و تشکیلات خودگردان را نیز در توانایی اشغالگران برای ترور او در سفارت فلسطین در بلغارستان همدست دانست.

مزهر گفت: ابومازن هفته قبل با رئیس دستگاه امنیت داخلی رژیم اسرائیل (شاباک) در رام الله دیدار کرد؛ به طور قطع هرگز صهیونیست های جنایتکار را که با آنها هماهنگی امنیتی می کند، تحت پیگرد قرار نخواهد داد.

وی تشکیلات خودگردان فلسطین از وزارت خارجه و دستگاه اطلاعات و امنیت گرفته تا سفیر فلسطین در بلغارستان را همدست اشغالگران در ترور النایف دانست.

ابومازن: شورای مرکزی تصمیمات مهمی می گیرد

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که شورای مرکزی در نشست اواخر ماه جاری میلادی خود همه مسائل را بررسی و تصمیمات بسیار مهمی در ارتباط با رابطه با حماس و رژیم اسرائیل و آمریکا خواهد گرفت.

وی افزود: شورای مرکزی اکنون بالاترین نهاد فلسطینی است و تصمیماتش بسیار مهم است و رهبران حق ندارند که این تصمیمات را نادیده بگیرند و مهمترین آنها سیاسی است؛ نظیر (تصمیم گیری درخصوص) موضعگیری آمریکا در قبال مسئله فلسطین درخصوص انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس و بستن دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در آمریکا و شهرک سازی.

ابومازن گفت: تصمیمات دولت آمریکا علیه ما مخالف با توافق بین ما و آنها است و این موضوع را در شورای مرکزی مطرح خواهیم کرد که درباره آن موضوع گیری کند و مجبوریم به این موضع گیری پایبند باشیم. درخصوص اسرائیل نیز ما توافقنامه هایی با آنها داریم که اسرائیل همه آنها را نقض کرده است و تا زمانی که اینها توافقنامه ها را نقض کنند؛ ما آنها را لغو خواهیم کرد.

در ارتباط با مذاکراتی آشتی بین فلسطینی ها ، ابومازن به زعم خود گفت: هیچ پیشرفتی در مذاکرات آشتی با جنبش حماس از زمان آغاز سال جاری میلادی به دست نیامده است. من به رئیس جمهور مصر گفتم که یا همه چیز را (در نوار غزه) تحویل می گیریم و مسئولیت همه چیز را هم برعهده می گیریم یا اینکه حماس همه چیز را تحویل بگیرد و همه مسئولیت آن را هم بپذیرد.

در این چارچوب، ابومازن مدعی شد: رهبران تشکیلات خودگردان هیچ تحریمی علیه نوار غزه تا این لحظه اعمال نکرده اند، اما اگر حماس وحدت کرانه باختری و نوار غزه را قبول نکند، از مسئولیت های خود در قبال غزه دست خواهیم کشید.

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: