پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اطلاعیه کارگری

کارگری: با گذشت یکماه از سال تحصیلی هنوز بن خرید لوازم التحریر به کارگران شرکت واحد داده نشده است، اطلاعیه پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد در مورد دستگیری رانندگان و کامیون داران اعتصابی با گذشت یکماه از سال تحصیلی هنوز بن خرید لوازم التحریر به کارگران شرکت واحد داده نشده است

با گذشت یکماه از شروع سال تحصیلی بن خرید لوازم التحریر کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران هنوز پرداخت نشده است. همچنین کارت هدیه فرزندان دانش آموز ممتاز کارگرانشرکت واحد در سال ۹۶ نیز داده نشده است. بن خرید لوازم التحریر برای فرزندان کارگران همچنین هدیه فرزندان دانش آموز ممتاز کارگران شرکت واحد جزء مزایای مستمر برای کارگران شرکت واحد است که پس از اعتراضات واعتصاب کارگران شرکت واحد در سال ۸۴ که با محوریت سندیکا صورت گرفت، به همراه بسیاری دیگر از مزایا نظیر سفرهای سیاحتی و زیارتی، لباس فرم رانندگان، انواع مزایا برای ترمیم حقوق و … به کارگران داده شد.

علی رغم اینکه مطالبات کارگران شرکت واحد در برخی موارد معوق شده است چندی پیش مدیریت شرکت واحد با انتشار تکذیبیه ای در خبرگزاری برنا منکر مطالبات معوق شده کارگرانشرکت واحد شد. سندیکا به مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی و دیگر نهادهای مرتبط در مورد عدم پرداخت مطالبات کارگران هشدار می دهد و اعلام می داریم قطعا با ادامه این رونداعتراضات کارگران با محوریت سندیکا با شیوه های مختلف گسترش خواهد یافت که مقصر اصلی آن مدیریت شرکت واحد خواهد بود. منبع سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه اطلاعیه پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد در مورد دستگیری رانندگان و کامیون داران اعتصابی رانندگان کامیون و کامیون داران دستگیر شده باید فوری و بی قید و شرط آزاد گردند! در پی اعتصاب سوم رانندگان کامیون از اول مهر ماه بیش از دویست نفر از رانندگان و کامیون داران دستگیر شده و بنا به اطلاعات رسیده این دستگیری ها همچنان ادامه دارد. اتهامات مطرحشده از جانب مسئولین مختلف حکومت جمهموری اسلامی ایران به دستگیر شدگان از جمله اغتشاش و اقدام علیه امنیت ملی اتهاماتی واهی است و کوچکترین ربطی به خواستهای واقعیاعتصاب کنندگان ندارد. اعتراض اصلی اعتصاب کنندگان این است که درآمد آنها قادر به تامین معیشت کافی نیست.

رانندگان به شرایط سخت و زیان آور شغلی شان اعتراض دارند و خواستار بازنشستگی پیش ازموعد شده اند. حذف دلالان و واسطه ها از چرخه بارگیری که باعث کاهش درآمد آنان شده و ایجاد استراحتگاه مناسب در مسیر راه از دیگر خواست های اعتصاب کنندگان است. کوچکتریناثری از طرح این خواست ها در اتهامات وارده از جانب مقامات قضایی ایران بر دستگیر شدگان وجود ندارد. واقعیت این است که تورم در ایران بویژه در ماههای اخیر بطور سرسام آوری بالا رفته و قیمت کالاها از جمله قیمت قطعات یدکی کامیون ها چند برابر شده است. از طرف دیگر دستمزدرانندگان و درآمد کامیون داران بطور اندکی تغییر کرده است. کامیون ها با لاستیک های کهنه و مضمحل و قطعات ضایع بکار گرفته شده که منجر به بالا رفتن سوانح رانندگی شده است.

اگررانندگان نیز اعتصاب نمی کردند بسیاری از کامیون ها خود از حرکت باز می ایستادند. پاسخ جمهوری اسلامی ایران و مقامات قضایی و امنیتی آن به این اعتصاب، با وجود دیدن این واقعیت واطلاع دقیق از خواستهای اعتصاب کنندگان تهدید، ارعاب و دستگیری بیش از دویست نفر از اعتصاب کنندگان بوده است. پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد – ایران ضمن حمایت از خواستها و اعتصاب رانندگان و کامیون داران معتقد است که اعتراض، گردهمایی و اعتصاب حق مسلم و ابتدایی برسمیت شناختهشده جهانی است و برخورد مقامات قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی با اعتصاب کنندگان محکوم است. ما خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط کلیه بازداشت شدگان از این اعتصاب هستیم.

پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد – ایران ۵ سپتامبر ۲۰۱٨

بازنشر: سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: