پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

بیانیه مشترک در محکوم کردن سندیکاسازی دولتی در شرکت واحد اتوبوسرانی از سندیکای مستقل کارگران شرکت واحد حمایت کنیم

 

بیانیه مشترک در محکوم کردن سندیکاسازی دولتی در شرکت واحد اتوبوسرانی

از سندیکای مستقل کارگران شرکت واحد حمایت کنیم

در این برهه که اعتراضات کارگری بیش از پیش گستر ش می یابند، دولت و نهادهای ضد کارگری و فرمایشی همچون «وزارت کار»، شوراهای اسلامی و خانه کارگر، به عنوان عامل اصلیتفرقه و سرکوب کارگران، با اذعان به این واقعیت که تشکل های مستقل کارگران می توانند نقش تاثیر گذار و تعیین کننده ای دراتحاد و یکپارچگی کارگران داشته باشند، احساس خطر کرده ودرتقابل با تشکل های واقعی و متکی به توان و اراده ی کارگران، از جمله سندیکای شرکت واحد، درصدد ایجاد تشکل های غیر کارگری، وابسته و زرد برآمده اند.

همزمان با ایجاد این سناریو و این اقدام ضدکارگری، برای اعضای خوشنام وقدیمی آن ابراهیم مددی و داوود رضوی احکام سنگین صادره کرده وبا اخراج و بیکارسازی عده ای دیگر ازکارگران و رانندگان این شرکت تلاش دارند تا هرچه بیشتر سندیکای واقعی و مبارز و همراه آن اعضای صادق و متعهد آن را تحت فشار قرارد‌هند.

در همین رابطه، چند عضو بریده و مسئله دار از سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران و حومه، با تبلیغ در میان اعضاء و فعالان این سندیکا و با کسب تکلیف و گرفتن مجوز از نهادهای دولتیو امنیتی، برای برگزاری مجمع عمومی مورد نظر خود و ایجاد سندیکایی نوظهور و وابسته تلاش می کنند و در تقابل با سندیکای مستقل کارگران شرکت واحد و ایجاد دودستگی و انشقاق درآن، درصدد ایجاد سندیکایی موازی با آن در این شرکت هستند.

بی گمان پاگرفتن سندیکای جعلی و وابسته، در جهت ایجاد تفرقه و کم رنگ کردن فعالیت های سندیکای شرکت واحد و از این طریق خدشه دار نمودن پیشینه این سندیکا و خصلت مبارزاتی وتسلیم ناپذیری آن در سطح جنبش کارگری است.

افشا کردن و به عقب راندن تشکل های دست ساز و زرد کارفرمائی که در خدمت صاحبان سرمایه قرار دارند و منافع طبقه کارگر را قربانی مطامع کارفرمایان و سرمایه داران می کنند ازوظایف مبرم کارگران، تشکل ها و فعالین مستقل کارگری و پیشروان این عرصه از فعالیت های اجتماعی است.

متقابلا برپائی تشکل های مستقل و متکی به خود کارگران و تقویت بیش از پیش آن ها در شرایط کنونی، یکی از راه های رسیدن به خواست ها و مطالبات کارگران و پیگیری آن ها در سطحجنبش کارگری است.

ما ( امضا کنندگان زیر ) ضمن حمایت از سندیکای شرکت واحد و فعالان آگاه، حق طلب و دلسوز آن ازهمه کارگران، فعالین و تشکل های مستقل کارگری و مردم آزادیخواه و عدالت طلبتقاضا داریم که این توطئه رذیلانه و ضدکارگری را همراه با دست اندر کاران وابسته و فرصت طلب آن افشا نموده و آن را در نطفه خنثی نمایند.

زنده و مستحکم باد اتحاد و همبستگی طبقاتی کارگران

امضاء کنندگان:

– سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

– انجمن صنفى معلمان كردستان / مريوان

– معلمان عدالتخواه –

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

– کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری

۱۹ آبان ۱۳۹۷

دسته‌بندی شده در: کارگری, بیانیه ها

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: