پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

تا کارگران بازداشت شده آزاد نشوند مذاکره بی مذاکره کارگران ،مردم شریف و آگاه

تا کارگران بازداشت شده آزاد نشوند مذاکره بی مذاکره

کارگران ،مردم شریف و آگاه

همانطور که در جریان هستید در پانزده همین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه ، چند تن از کارگران و نمایندگان کارگری توسط مامورین بازداشت شدند.

هر چند در این مدت تعدادی از کارگران بازداشتی آزاد شده اند ، اما هنوزنمایندگان کارگران هفت تپه، به اسامی، اسماعیل بخشی، مسلم آرمند،حسن فاضلی، محمد خنیفری و سپیده قلیان- فعال مدنی- همچنان در بازداشت می باشند.

 در این مدت ، کارگران آگاه و شجاع هفت تپه و مردم شریف شهر شوش با اعتراضات پرشور خود در شهر شوش و تجمع در مقابل فرمانداری ، ضمن دفاع از مطالبات کارگران هفت تپه،خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط کارگران در بند شده اند.

 اما در این میان جدیدا افرادی ناشناس !! آگاهانه تلاش می کنند که مسیر خواست و مطالبه کارگران را به انحراف بکشانند .

 این افراد با بیان اینکه خواست اولیه کارگران هفت تپه تنها دستمزد.است ، عملا مهر سکوت را بر دیگر مطالبه کارگران می کوبند، که کارگران از نمایندگان دربند ، سخنی نگویند و نمایندگاندلسوز و فداکار و منتخب کارگران هفت تپه همچنان در بند باقی بمانند و به فراموشی سپرده شوند.

 همگی آگاهیم که دشمنان طبقه کارگر با داشتن اتاق فکر ،از هیچ تلاشی برای به انحراف کشاندن مبارزات به حق ما کارگران فرو گذاری نکرده و نخواهند کرد. پس ما باید مثل گذشته همچنانهوشیار باشیم تا با قوانین از پیش تعیین شده دشمنان طبقه کارگر وارد زمین بازی نشویم، چرا که باخت ماحتمی است.

کارگران ،هم زنجیران ؛

 هنوز نمایندگان کارگری و همچنین مدافع حقوق کارگران ، خانم سپیده قلیان در بازداشت می باشند.

اعتراضات تاکنونی شما کارگران هفت تپه توانسته است حمایت دیگر کارگران و مردم زحمتکش ، شریف و آگاه را با خود داشته باشد. پس باید همچنان شعار کارگر زندانی آزاد باید گردد، بخشاصلی مطالبات ما تا آزادی کارگران در بند باشد.

دوستان کارگر ؛ پیش شرط هر نوع مذاکره ما کارگران با نمایندگان دولت این است که نمایندگان کارگری بازداشت شده سریعا باید آزاد شوند .

 تا زمانی که نمایندگان کارگران هفت تپه در بازداشت هستند، نباید به هیچ گونه مذاکره ای تن بدهند.

تا نمایندگان ما در زندان هستند مذاکره ای وجود ندارد. بخشی از کسانی که جز مذاکره کنندگان هستند اکنون در زندانند، آنها باید در مذاکره شرکت کنند تا – نمایندگان در بند- آزاد نشوند،مذاکره بی مذاکره. 

حتی اگر حقوقهای عقب افتاده را پرداخت کنند ، مذاکره بعد از آزادی و بازگشت به کار دوستان زندانی صورت خواهد گرفت.با اتحاد و همبستگی خواستار آزادی کارگران در بند باشیم.

کارگر زندانی آزاد باید گردد

نان کار آزادی ،اداره ی شورایی

کانال رسمی کارگران هفت تپه

 سندیکای کارگران هفت تپه اول آذر نود هفت

یک توضیح به عموم کارگران

بدینوسیله سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه اعلام میکند که هیچ گونه کاغذ، نوشته یا تصویر ِ ممهور به مُهر این سندیکا، در میان کارگران و در تجمعات، از سوی سندیکا، نه طراحی، نه چاپ،نه هماهنگی و نه توزیع شده است. مواضع سندیکا کاملا کارگری، صنفی، شفاف و در راستای حقوق و مطالبات کارگری است و تنها از طریق کانال تلگرام سندیکا بیان می شود.

 لازم به تاکید است که اعتراضات کارگران هفت تپه کاملا قانونی، شفاف و مسالمت آمیز بوده و ریشه در رهبری فرد یا افراد یا جریان خاصی ندارد بلکه، خودجوش و کارگری است و تصمیمقطعی و دسته جمعی تمامی کارگران هفت تپه برای استیفای کامل مطالبات خود یعنی خلع ید بخش خصوصی و بازگرداندن شرکت به بخش دولتی و بازپرداخت دستمزد و سایر مطالبات معوقه وآزادی بی قید و شرط تمامی بازداشت شدگان و نیز رفع تعقیب قضایی علیه تمام نمایندگان کارگری است که آزاد شده اند اما برای آنها پرونده ی قضایی گشوده شده است.

ما ضمن حمایت مجدد از خواسته ها و مطالبات کارگران هفت تپه، تاکید میکنیم که تجمعات کارگران هفت تپه کاملا قانونی است و تصریح میکنیم که مطابق قوانین و منجمله مطابق اصل 27قانون اساسی » تشکیل‏ اجتماعات‏ و راه‏ پیمایی‏ ها، بدون‏ حمل‏ سلاح» آزاد است.

 سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

جمعه 2 آذرماه

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: