پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

که این جان کندن دنیا پرستان، هماهنگ کلنگ گورکن نیست!

 

 

images16

که این جان کندن دنیا پرستان، هماهنگ کلنگ گورکن نیست!
طبیعت با چه زبانی با شما سخن بگوید، تا بیدار شوید و نگذارید مشتی میلیاردر با دروغ بر شما حکومت کنند و آینده بشریت را تهدید به نابودی کنند؟

download

«بیست و چهارمین کنفرانس اقلیمی سازمان ملل متحد با حضور بیش از ۲۰ هزار تن از کارشناسان و نمایندگان از ۲۰۰ کشور جهان در شهر کاتوویتس (کاتوویچ) لهستان برگزار می‌شود. کانون مذاکرات در این کنفرانس که تا ۱۴ دسامبر ادامه دارد، بررسی راهکارهای جلوگیری از گرمایش زمین است.»
مهمترین تغییرات نسبت به کنفرانس پاریس این استکه دو کشور بزرگ یعنی امریکا و برزیل بدلیل حاکمیت نئوفاشیستها در قدرت اجرایی و ریاست جمهوری، اعلام کردند که از توافق پاریس برای ترمیم و کنترل بحران محیط زیست بیرون می روند!
طنز تلخ دیگر این است که این کنفرانس در شهر کاتوویتس در یکی از مناطق مهم تولید زغال سنگ قرار دارد و کشور لهستان در عمل هشتاد درصد انرژی خود را از زغال‌سنگ تامین می‌کند! در لهستان هم، مانند امریکا و برزیل نیروهای نئوفاشیست سرکار هستند و بحران زیست میحطی جهان را انکار می کنند!… در تمام جهان احزاب راست افراطی و نئوفاشیست به خاطر تقدس ایدئولوژی بازار آزاد و تضمین منافع شخصی و گروهی مشتی میلیاردر حاکم بر جهان، برخلاف نظر تخصصی میلیونها دانشمند، نقش بشر در بحران زیست محیطی را انکار می کنند!…

بحران زیست محیطی می تواند هزاران بار بیشتر از بمب اتم نسل بشریت را نابود کند!…
تنها در سال ۲۰۰۴ در ۲۶ دسامبر در یک سونامی بیش از صدها هزار نفر جان باختند! ولی به شکرانه رسانه های حاکم برجهان، کسی دیگر این روزهای فاجعه را بیاد نمی آورد! داله دومینه هاوس مدیر مرکز تحقیقاتی سونامی در استرالیا می گوید در آن سونامی بیش از ۲۵۰ هزار نفر جان باختند! ویکی پدیا در آماری دقیق تر می نویسد: زلزلهٔ ۲۰۰۴ میلادی در اقیانوس هند با بزرگای گشتاوری ۹٫۰ در ۲۶ دسامبر ۲۰۰۴ در غرب سواحل سوماترای اندونزی اتفاق افتاد. آبلرزه حاصل از این زلزله باعث مرگ بیش از ٢٨٦٠٠٠ نفر در ۱۴ کشور گوناگون شد.

هیچ تروریستی در تاریخ بشریت این همه انسان نکشته و اینهمه شهرها و دهات را از روی کره زمین محو نکرده است!
کدام ایدئولوژی و چه کسانی تروریسم طبیعت را همواره فعال نگهمیدارند؟!… ایدئولوژی مقدس بازار آزاد و منافع شخصی مشتی میلیاردر حاکم بر جهان!

جنایتکارانی مانند ترامپ و تمامی احزاب و نیروهای راست افراطی نه تنها از تاریخ طبیعت و بشریت و علم درس نمی گیرند بلکه به خاطر منافع مشتی میلیاردر با گستاخی غیرقابل تصور نتیجه تحقیقات دانشمندان متخصص را انکار می کنند!… ترامپ در انکار پیامدهای گرمایش کره زمین می گوید این داستانی است که چینی ها ساخته اند تا از نظر اقتصادی از ما جلو بزنند! می گوید من زمانی به توافق پاریس وفادار می مانم که آنرا طوری بنویسند که به نفع اقتصاد آمریکا باشد!… بزبان دیگر علم و حقیقت همان چیزیست که به نفع آمریکا باشد! پرواضح است که منظور از امریکا، طبقه حاکم امریکاست که منافع خود را منافع مردم امریکا جا می زنند!… یادمان باشد که امثال ترامپ در امریکا واروپا یک نفر نیستند. آنها نماینده جناح غالب نظام سرمایه داری هستند که به خاطر منافع طبقه حاکم در شرایط بحران اقتصادی کم کم بطور رسمی به باج گیری، جنگ، ترویج علنی بیگانه ستیزی و نئوفاشیسم، از بین بردن توافقات بین المللی، تضعیف و انکار سازمان ملل اگر به نفع آنها عمل نکند، انکار نتایج تحقیقات مهمترین دانشمندان جهان، … این مسائل در نهایت تاسف در جهان ما دیگر حوادثی استثنائی نیستند بلکه ضرورت هایی هستند که در اغلب کشورها در یک مسیر مشخص به قیمت تعمیق شکاف بین بخش فقیر و ثروتمند جهان و نابودی زندگی میلیاردها انسان به پیش می روند!…

جهان تحت رهبری نظام کاپیتالیستی به کدام سو می رود؟…
مهمترین مسئله ای که در مقابل بشریت امروز قرار دارد در این جمله نوام چومسکی خلاصه شده است:
«دیگر وقت آن نیست که بدانیم چه کسی جهان را آفریده است، باید دید چه کسانی به خراب کردن آن مشغولند!؟» …
کدام ایدئولوژی جنایتکاری به قیمت منافع زودگذر مشتی میلیاردر، باکی از نابودی آینده بشریت و کره زمین ندارد؟ آیا میلیاردرها آلترناتیوی برای کره زمین دارند؟… حداقل تاکنون کره دیگری که قابل زیست و فرار از کره زمین باشد کشف نشده است!…
چرا بشریت در مقابل اینهمه جنایت به ناظر مفلوک و مسخ شده تبدیل شده است؟…

یادداشت زیر را سه سال پیش در آغاز کنفرانس پاریس نوشتم که از هر نظر در شرایطی بهتر و امیدوار کننده تر از امروز شروع شده بود!…

مهمترین در خواست از رهبران جهان در کنفرانس جهانی محیط زیست در پاریس!
لطفا سقف تولید دروغ را تا سطح گازهای گلخانه ای تنزل دهید و لایه اوزون و محیط زیست را با انتشار بیش از حد وعده های دروغین، شکننده تر و کثیف تر نکنید!
چند نکته کوتاه برای بیدار شدن!
دانشمندان مسئول و متعهد از سال ۱۹۶۵ زنگهای خطر را بصدا در آورده اند!
در عصر اطلاعات و اینترنت بی توجهی به حقایق و یافته های دانشمندان مسئول یک انتخاب آگاهانه برای دفاع از منافع برندگان نظام جهانی سرمایه داری است! بقول لستر تارو در نظام سرمایه داری موجود : » برندگان همه چیز را تصاحب می کنند!» و باید اضافه کرد همه قوانین را هم برندگان به نفع خود تعیین و تصویب میکنند! و این جنایت بیکرانی است ویرانگرتر از بمب اتمی و غیرقابل وصف! جنایت نامرئی که رد پا و اثر انگشت قاتل براحتی قابل تشخیص نیست!
چهار چیز را قبل از اینکه اتفاق بفتد باید شناخت و چاره اندیشی کرد، بعد از وقوع برای بیدار شدن بسیار دیر است! این چهار چیز عبارتند از: بحران اقتصادی، فاشیسم، جنگ و بحران محیط زیست. بعد از اینکه رخدادند، قوانین خود را تا به آخر بر انسان و جهان دیکته خواهند کرد!
برای اولین بار در تاریخ است که بشریت با هر چهار فاجعه دارد همزمان روبرو می شود! دقیقا به این دلیل که نظام سرمایه داری برای اولین بار در تاریخ بدون رقیب جدی بر کل جهان حاکم است و درست به همین دلیل ترسی از رقبا و قربانیانش ندارد!
تا زمانیکه رقیبی بنام سوسیالیسم وجود داشت سرمایه داری هم وعده فراهم کردن دولت رفاه و کار و بهداشت و بیمه دائم را برای همه می داد… حالا نظام سرماه داری به جای جاری کردن صلح دائم و کار و بیمه و رفاه ابدی، بهداشت و آموزش مجانی… با خصوصی کردن و کالایی کردن همه چیز، جنگهای دائم و بیکاری ابدی را جاری می کند… نظام سرمایه داری در اوج قدرت، ماهیت خود را عریانتر به نمایش می گذارد!…

در نظام کاپیتالیستی و حاکمیت قانون جنگل برای رقابت و کسب حداکثر سود ممکن، کوچکترین امیدی به نجات طبیعت و بشریت نیست!
بقول آلبر ژاکار: » … باید یادبگیریم در برابر اعمال ننگینی که در این ( نظام ) رخ می دهد واکنش نشان دهیم… فوری ترین کار یعنی انقلاب ضروری در سازمان اجتماعی را از یاد نبریم. چه بخواهیم چه نخواهیم، جهان انسانها دگرگون خواهد شد. بهتر آنست که این دگر گونی را هدایت کنیم نه آنکه منفعلانه تحمل کنیم.»
نائومی کلاین می گوید:
زمانی باقی نمانده است، یا تغییر می دهی یا مورد تغییر واقع می شوی!
این یادداشت را یکسال پیش نوشته ام ولی در نهایت تاسف اغلب پیش بینی های آنروزها امروز به وقوع پیوسته و تمام محتوایش در شرایط حاضر کاملا صادق است… و به یکبار خواندنش حتما می ارزد…

نابودی محیط زیست و فحشای گسترده دانشمندان در نظام کاپیتالیستی…
https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1041720739180494?ref=notif&notif_t=notify_me
احمد پوری ( هلند ) 29 – 11 – 2018

 

دسته‌بندی شده در: بین المللی, سرتیتر, عمومی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: