پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر فراخوان به آکسیون سراسری : دفاع از اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و علی نجاتی و دستگیرشدگان هفت تپه

images23

چند خبر

فراخوان به آکسیون سراسری :

 دفاع از اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و علی نجاتی و دستگیرشدگان هفت تپه

جمعه ٣٠ آذر روز جهانی دفاع از اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و علی نجاتی و دستگیرشدگان هفت تپه

کارگران، دانشجویان، معلمین ، زنان و مردان آزاده !

مبارزات قهرمانانه هفت تپه و فولاد، به درست تحسین و احترام همه ما را بخود جلب کرده است. سخنرانی های رهبران و فعالین کارگری، حرف دل همه ما مردم ایران هست. همه ما علیه مافیای قدرت، علیه چپاول و غارت و دزدی حکومتی ها و علیه فقر و نداری و بی حقوقی و سرکوب هستیم.
اکنون چندین نفر از این کارگران و مدافعین هفت تپه و فولاد دستگیر و روانه زندان شده اند. اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و علی نجاتی و اخیرا عسل محمدی از مدافعین کارگران هفت تپه و فولاد زندانی شده اند.
این رفتار سرکوبگرانه حکومت البته با اعتراضات  شایسته ای در ایران و در دنیا روبرو شده و میلیونها نفر از این فعالین کارگری دفاع کرده و خواهان آزادی آنها شده اند.
کمپین آزادی اسماعیل بخشی روز جمعه ٣٠ آذرماه برابر با ٢١ دسامبر را روز جهانی اعتراض به دستگیری این عزیزان اعلام میکند و از همگان دعوت میکند در این روز بهر طریق ممکن همبستگی خود را با دستگیر شدگان اعلام کرده و خواهان آزادی فوری آنها شوند.
در ایران بر در و دیوار شعار نویسی کنید و تا جمعه با ارسال پیام همبستگی و اقدامات ابتکاری کاری کنید که حکومت اسلامی ببیند، اگر این گروگانها را آزاد نکند، طوفانی سهمگین تر  درو خواهد کرد. روز جمعه با برپایی میتینگ و تظاهرات در ایران و در دنیا خواهیم کوشید همبستگی خود را با کارگران هفت تپه و فولاد و با همه کارگران در ایران  و برای آزادی فوری دستگیر شدگان هفت تپه اعلام کنیم.
کمپین آزادی اسماعیل بخشی از همه احزاب و سازمانهای مدافع حقوق کارگری، از اتحادیه ها و نهادهای بین المللی و از همگان دعوت میکند دست در دست هم داده و کاری کنیم که رژیم مجبور شود فورا همه دستگیر شدگان را آزاد کند !
پیش بسوی جنبشی سراسر و همگانی برای آزادی اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، علی نجاتی و عسل  محمدی
کمپین آزادی اسماعیل بخشی
١٤آذر ماه ١٣٩٧/ ٥ دسامبر ٢٠١٨

یکشنبه 11 آذر 97 – در تجمعی که جمعی از فرهنگیان بازنشسته از شهرهای مختلف در تهران در مقابل دفتر آخوند روحانی تجمع کردند، هنوز ساعتی نگذشته بودکه از کوچه روبروی ساختمان آخوند روحانی که یک طرفه و به طرف خیابان ورود ممنوع بود یک سمند سفید، به شماره 963372/44 با سرعت به خیابان پیچید و یکمعلم به نام خانم بهزاد پور را زیر گرفت.

بدنبال این عمل وحشیانه، سایر تجمع کنندگان خودروی مزبور را متوقف کردند.

وقتی تجمع کنندگان خشمگین از راننده پرسیدند اینجا که ورود ممنوع است، چرا این کار را کردی ؟چرا به معلم باز نشسته زدی؟

راننده سمند سفید بیشرمانه پاسخ داد: خوب کاری کردم.

کاملا مشخص بود ،که این ماشین از خود نیروهای دولتی است و عمدا ،برای ترساندن به چنین عمل خشونت بار ضد انسانی دست زده است.

این پاسخ آخوند روحانی به معلمان بازنشسته بود.

خانم بهراد پور که قبلا زانوهایش را عمل کرده بود و هنوز از این ناحیه درد داشت، از شدت درد به خود می پیچید و قادر به حرکت نبود.

بعد از حدود پانزده دقیقه خانم بهزادپور توسط یکی از همکاران ایشان به بیمارستاتن لقمان الدوله منتقل شد.

لازم به توضیح است که در این تجمع که ساعت 11 صبح به پایان رسید، معلمان بازنشسته شعارهای زیر را می دادند:

معیشت ، سلامت ، حق مسلم ماست

تورم ، گرانی پاسخ بده روحانی

فریاد. ، فریاد از این همه بی داد

پُز شما عالیه سفره ما خالیه.

ما همه همبسته ایم از وعده ها خسته ایم

این همه نابرابری هرگز ندیده ملتی

اگر که ما نبودیم تو اون بالا نبودی

روحانی پائین بیا روحانی پائین بیا

معلم بیدار است از تبعیض بیزار است

حقوق ما ریالیه هزینه ها دلاریه

حقوق ناچیز ما پول آب و برق نمی شه

وتعدادی شعار های دیگر …

عربستان پرداخت پول به تروریست‌ها را به انجام عملیات مشروط کرده‌اند

«تریتا پارسی» رئیس سابق شورای ایرانی-آمریکایی (نایاک) نزدیک به جمهوری اسلامی ایران روز پنج‌شنبه ساعاتی پس از حمله تروریستی در «چابهار»، به نقل از فردی که او یک منبع ارشد ایرانی معرفی کرده، نوشته سعودی‌ها پرداخت پول به گروه‌های تروریستی را به انجام حملات تروریستی منوط کرده‌اند.

وی در توییتر نوشت: «باز هم تروریست‌های سلفی مورد حمایت مالی سعودی، ایران را هدف قرار دادند. چرا تعداد این حملات زیاد شده؟ یک منبع ارشد ایرانی به من می‌گوید دلیل این امر ان است که سعودی‌ها روش تأمین مالی خود [از گروه‌های تروریستی] را تغییر داده‌اند: آن‌ها اکنون تنها در صورتی منابع مالی را تجدید می‌کنند که سازمان تروریستی عملیات تروریستی انجام دهد.»

پارسی افزود: «بنابراین، هرچه عملیات تروریستی بیشتر، پول هم بیشتر…»

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران هم امروز با اشاره به سابقه بازداشت تروریست‌هایی که از امارات عربی متحده راهی ایران بوده‌اند، گفت ایران تروریست‌ها و اربابان آن‌ها را به سزای عملشان می‌رساند.

وی در توییتر نوشت: «تروریست‌های مورد حمایت خارجی، افراد بی‌گناه را در چابهار کشتند و زخمی کردند. همانطور که در گذشته هم به صراحت گفته‌ایم، چنین جنایاتی بی‌مجازات باقی نخواهد ماند: در سال ۲۰۱۰ سرویس‌های امنیتی ما افراط‌گرایانی را که از امارات می‌آمدند، ردیابی و بازداشت کردند.»

ظریف سپس به عاملان این حمله تروریستی هشدار داد: «حرفم را به خاطر داشته باشید: ایران تروریست‌ها و اربابان آن‌ها را به سزای عملشان می‌رساند.»

صبح امروز در جریان یک انفجار تروریستی در شهر بندری چابهار، دستکم ۳ نفر شهید و نزدیک به ۳۰ تن هم زخمی شدند.

ادعای رئیس جمهوری راستگرای اکوادور؛ ضمانت کتبی انگلیس برای عدم تحویل آسانژ به آمریکا

به نقل از راشاتودی، «لنین مورنو» رئیس جمهوری راستگرای اکوادور با اعلام اینکه انگلیس برای تحویل ندادن «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس به آمریکا ضمانت کتبی داده، گفت: با وجود این ضمانت کتبی، آسانژ اکنون می‌تواند پس از حدود شش سال ساختمان سفارت اکوادور را ترک کند.

جولیان آسانژ از بهار سال ۲۰۱۲ به سفارت اکوادور در شهر لندن پناهنده شده است. او نمی‌تواند از این ساختمان خارج شود، چرا که در صورت خروج، پلیس بریتانیا او را بازداشت خواهد کرد. او به اتهام تجاوز و آزار جنسی در سوئد تحت تعقیب است و دادگاهی در آن کشور، حکم جلب او را صادر کرده است.

پیشتر گزارش‌های منتشر شده حکایت از آن داشت که «لنین مونرو» رییس‌ جمهوری راستگرای اکوادور ممکن است آسانژ را از سفارت این کشور در لندن اخراج کند و به دولت بریتانیا تحویل دهد. مورنو چند ماه پیش، در جریان سفری به اسپانیا، گفته بود هیچ‌گاه موافق فعالیت‌های جولیان آسانژ نبوده است.

اکوادور، بهار سال جاری اعلام کرد که دسترسی آسانژ به اینترنت را برای جلوگیری از مداخله او در امور دیگر کشورها، قطع کرده است.

تا چه حد ضمانت نامه های کتبی امپریالیستها معتبر است  را میتوان از خروج بدون دلیل آمریکا از پیمانهای محیط زیست، پاره کردن برجام، پیمان خلع سلاح با روسیه و دیگر قراردادهای تجاری منعقده مشاهده کرد.

انگلیس اما ضمانتی نداده که آسانژ را به کشور ثالثی تحویل ندهد (مانند سوئد) و او از آنجا به آمریکا ارسال نشود!

طرح «سیف الاسلام قذافی» برای حل بحران لیبی با همکاری روسیه

با گذشت دو هفته از اظهارات یک مقام روسی درباره تماس‌های مسکو و «سیف‌الاسلام قذافی» فرزند رهبر مردمی لیبی، برخی سیاستمداران لیبی گفتند که نامه‌ای از جانب سیف‌الاسلام به وزارت خارجه روسیه ارائه کرده‌اند.

در این نامه به راهکارهای حل بحران سیاسی لیبی که هشت سال از آن می‌گذرد، پرداخته شده است.

«محمد القیلوشی» عضو «تیم اقدام سیاسی» وابسته به سیف‌الاسلام در مصاحبه با روزنامه عربستان سعودی «الشرق الأوسط» گفت که دو روز پیش نامه‌ای از جانب سیف‌الاسلام به وزارت خارجه روسیه ارائه کرده‌اند.

القیلوشی به مسکو سفر کرده است و به محض ورود مورد استقبال «ولادیمیر پوتین» فرستاده ویژه غرب آسیا و آفریقا قرار گرفت.

القیلوشی همچنین تصریح کرد که نامه سیف‌الاسلام تأکید دارد که لیبیایی‌ها بایستی خود درباره سرنوشت کشورشان از طریق مصالحه فراگیر و برگزاری انتخابات آینده، تصمیم بگیرند.

انتقاد از کمک گرفتن سیف‌الاسلام از روسیه

برخی افراطیون اسلامی و سیاستمداران مزدور ناتوئی لیبی سفر فرستاده سیف‌الاسلام به مسکو را به معنای طلب مساعدت از خارج!!! تلقی کرده و گفتند که مشکل فعلی لیبی بیشتر از اینکه داخلی باشد، مربوط به مداخله خارجی است.

یک نماینده پارلمان نزدیکدبه داعش از شهر «مصراته» در این باره گفت که چنین سفرهایی به منزله تضعیف حل مسائل کشور در داخل است و به طولانی شدن بحران کمک می‌کند.

این نماینده پارلمان که خواست نامش فاش نشود!!!، گفت: «پسر قذافی اخیرا تحرکات خود را به خصوص از طریق روسیه گسترده داده است… آیا ۴۲ سال ویرانی لیبی برای آنها کافی نبود؟» البته این داعشی ناتوئژ فراموش کرده که لیبی در دوران قذافی سویس آفریقا نامیدن میشد و مردم این کشور در رفاه کامل بسر میبردند

در همین ارتباط «علی السعید القایدی» عضو مجلس نمایندگان لیبی ضمن دفاع از سفر فرستاده قذافی به لیبی، بر این باور است که هیأت نماینده سیف‌الاسلام در سفر به مسکو، جزئی از جامعه لیبی است که سعی دارد روس‌ها را به ضرورت اعزام نماینده به کنفرانس ملی فراگیر که قرار است به دعوت «غسان سلامه» فرستاده سازمان ملل در لیبی برگزار شود، متقاعد کند.

القایدی ابراز امیدواری کرد که نامه قذافی حاوی راه‌حل بحران لیبی باشد.

محمد القلیوشی همچنین در مصاحبه با شبکه روسیا‌الیوم گفت که در رأس یک هیأت از «تیم اقدام سیاسی» وابسته به سیف‌الاسلام به روسیه سفر کرده است.

وی بر حمایت از نقشه راه غسان سلامه فرستاده ویژه سازمان ملل در لیبی تأکید کرد.

اخیرا «لیو دینگوف» رئیس گروه تماس روسیه برای حل‌وفصل بحران لیبی از وجود تماس بین مسکو و «سیف الاسلام» خبر داده بود.

ترامپ: ایران تحت تحریم‌هایی قرار گرفته که هیچ کشوری پیش از آن قرار نگرفته است

دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی در کاخ سفید در مراسم جشن یهودی «حنوکا» به توافق هسته‌ای میان ایران و 1+5 پرداخت و گفت: برجام یک توافق وحشتناک وحشتناک بوده که هرگز نباید حاصل می‌شد.

وی افزود: ایران توسط آمریکا تحت تحریم‌هایی قرار گرفته که هیچ کشوری پیش از‌ آن قرار نگرفته است.

ترامپ در این سخنرانی بار دیگر بر این موضوع تاکید کرد که هرگز به ایران اجازه داده نخواهد شد تا به سلاح هسته‌ای که تهدیدی برای اسرائیل است دست یابد.

حاضران در سخنرانی وی که از طرفداران یهودی بودند در طول سخنرانی بارها فریاد «چهار سال بیشتر» سر می‌دادند که اشاره به انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات سال 2020 است.

رژیم اسرائیل پیامهای تهدید آمیز برای ساکنان جنوب لبنان ارسال کرد

به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، اسرائیل به شبکه مخابرات لبنان نفوذ و پیامهای تهدید آمیز برای ساکنان شهرکهای مرزی ارسال کرد.
خبرنگار روسیا الیوم افزود ارتش اسرائیل که اقدام علیه تونلهای ادعایی حزب الله لبنان را در دست اجرا دارد امروز از نیروهای سازمان ملل متحد مستقر در جنوب لبنان (یونیفیل) خواسته بود برای تخریب شبکه سری که مدعی شد در خاک لبنان در مجاورت مرز با اسرائیل آن را رصد کرده است اقدام کند.

احتمال دخالت ارتش در سرکوب ناآرامی های فرانسه

آخرين خبرها از جنبش ضد دولتی فرانسه به شرح زير است:
ـ دولت فرانسه با وجود عقب نشینی از برنامه افزایش مالیات ها؛ با ترس و نگرانی بسیار خود را آماده «شنبه سیاه» می کند.
ـ فیلیپ نخست وزیر فرانسه گفت: حدود 100 هزار پلیس ضدشورش و نیروی ژاندارم با خودروهای زره پوش جنگی برای تظاهرات روز شنبه در همه شهرهای فرانسه بکار گرفته می شوند که سهم پاریس 8000 نیروست.
ـ سندیکای پلیس فرانسه با توجه به تحلیل قوای ضد شورش؛ از دولت درخواست بکارگیری ارتش را به ویژه برای برخی اماکن مانند کاخ الیزه کرده است که احتمالا دولت پاسخ مثبت می دهد.
ـ امروز در آستانه چهارمین هفته از به راه افتادن جنبش ضدسرمایه و پیوستن گروه ها و اقشار دیگر به این جنبش؛ وزارت کشور فرانسه از بازداشت 700 دانش آموز دبیرستانی خبر داد.
ـ تاکنون جنبش ضدسرمایه داری فرانسه 4 کشته و بیش از 4000 زخمی و بازداشتی داشته که حال چندتن از زخمی ها وخیم گزارش شده است.
ـ روز شنبه بیشتر مراکز تجاری، فروشگاه ها، موزه ها و مراکز تفریحی توریستی در پاریس مانند برج ایفل تعطیل است.
ـ مشاور وزیر کشور فرانسه از شهروندان خواست حتی المقدور روز شنبه از خانه هایشان بیرون نیایند.
ـ ناآرامی های فرانسه روز به روز در حال گسترش است و از مرحله اعتراضات اجتماعی به مرحله امنیتی و پلیسی رسیده که سکوت امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه هم روز به روز بر خشم مردم می افزاید.
ـ امروز سه حزب سوسیالیست، فرانسه تسلیم ناپذیر و کمونیست تصمیم گرفتند روز دوشنبه دولت مکرون را در مجلس ملی فرانسه استیضاح کنند.

تلاش آمريکا براي خفه کردن «هوآوي» برای تقویت شرکت های آمریکائی

به نقل از رويترز، رسانه دولتی چین روز جمعه گزارش داد، آمریکا تلاش می کند با بازداشت مدیر ارشد شرکت هوآوی، این شرکت را «خفه کند» و گسترش جهانی آن را محدود سازد.
در تاریخ 1 دسامبر و در روزی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و شی جینپینگ، رئیس جمهور چین با یکدیگر در حاشیه نشست گروه 20 ضیافت شام برگزار کردند، منگ وانژو، مدیر امور مالی شرکت هوآوی در کانادا بازداشت شد.
در همین حال روز پنجشنبه دو مقام آمریکایی در تلاش برای جلوگیری از ضربه خوردن مذاکرات تجاری با پکن مدعی شده اند که ترامپ از برنامه بازداشت مدیر ارشد این شرکت چینی مطلع نبوده است.
چین با درخواست برای آزادی فوری منگ از رفتار کانادا و آمریکا در شفاف سازی نکردن دلیل این بازداشت انتقاد کرده است.
روزنامه چین دیلی در سرمقاله خود اعلام کرده است هنوز اطلاعاتی درباره زمينه بازداشت منگ ارائه نشده است و به نظر می رسد این موضوع بخشی از برنامه های آمریکا در تحت فشار قرار دادن متحدان خود در استفاده نکردن از محصولات هوآوی است.
در این مطلب نوشته شده است: «اما موضوعی که بدون شک حقیقت دارد و ثابت شده است تلاش همه جانبه آمریکا برای مهار توسعه هوآوی در جهان است چرا که این شرکت پیشگام شرکت های فناوری چینی است.»
این سرمقاله تاکید می کند: «مسئله به شدت مورد نیاز برای توسعه روابط چین-آمریکا، اعتماد سیاسی است. با این حال واشنگتن با ترغیب و تحت فشار قرار دادن متحدان خود برای اجتناب از همکاری با هوآوی، به نابودی این اعتماد سیاسی دامن می زند.»
روزنامه چینی گلوبال تایمز نیز با اشاره به ناتوانی آمریکا در توقف پیشرفت هوآوی در زمینه فناوری 5G در بازار اعلام کرد این کشور به یک رویکرد کثیف متوسل شده است.
این روزنامه نوشته است: «آمریکا از رویه قانونی برای خفه کردن هوآوی استفاده می کند. با وجود اطلاعات ناکافی درباره این بازداشت، آمریکا مشخصا بر خلاف اجماع صورت گرفته میان سران چین و آمریکا در آرژانتین حرکت می کند.»

قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه حماس با شکست مواجه شد

قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه حماس موفق به کسب دو سوم آرای مجمع عمومی سازمان ملل متحد نشد و با شکست مواجه گردید.

بر اساس این گزارش، مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ۸۷ رای مخالف در مقابل ۵۷ رای موافق، قطعنامه ضد فلسطینی آمریکا را رد کرد و این قطعنامه نتوانست دو سوم آرا را کسب کند.

در همین حال، «سامی ابوزهری» سخنگوی حماس شکست قطعنامه آمریکا در سازمان ملل را ضربه ای به دولت واشنگتن و تاکید بر مشروعیت مقاومت و حمایت سیاسی از مردم و موضوع فلسطین برشمرد.

«نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد هفته گذشته پیش‌نویس قطعنامه‌ای را در محکومیت مقاومت مردم فلسطین و متهم کردن حماس به تروریسم، به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه کرده بود.

استقرار ۸۹ هزار پلیس در سراسر فرانسه/برج ایفل تعطیل می شود

به نقل از روسیا الیوم، «ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه اعلام کرد که روز شنبه ۸۹ هزار نیروی امنیتی در سراسر این کشور مستقر خواهند شد که هشت هزار نیرو مربوط به پاریس پایتخت این کشور است.

این در حالی است که مجمع اتحادیه‌های کارگری و شاغلان فرانسه از اعضای خود در نیروهای پلیس و همچنین در وزارت امنیت داخلی فرانسه خواسته است تا به معترضان و جنبش اعتراضی این کشور موسوم به جلیقه زردها بپیوندند.

مجمع اتحادیه‌‍‌های کارگری اعلام کرده که نیروهای امنیتی و پلیس عضو اتحادیه کارگری با هدف دستیابی به برابری و مقابله با اقدامات دولت امانوئل مکرون از روز شنبه اعتصاب نامحدود خود را در سراسر فرانسه آغاز کنند.

از سوی دیگر، پایگاه الکترونیکی برج ایفل اعلام کرد که این برج روز شنبه به دلیل برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری اعتراضات در این کشور تعطیل خواهد بود.

فراخوان تظاهرات برای روز شنبه در حالی صورت می‌گیرد که دولت فرانسه در دو مرحله از طرحی که اعتراضات را کلید زده به طور کامل عقب‌نشینی کرده است.

گفتنی است که از زمان شروع اعتراضات در فرانسه حداقل ۴ نفر جان باخته اند و دولت اعلام کرده برنامه افزایش مالیات کربن برای وسایل نقلیه که قرار بود از اول ژانویه اعمال شود برای شش ماه معلق خواهد شد تا فرصت رایزنی فراهم شود.

افشای نقش کارشناسان فرانسوی در گلوله باران شیمیایی حلب

به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین؛ منبعی در حومه ادلب سوریه به المیادین خبر داد گلوله های سمی که در هفته های اخیر به مناطقی از حلب شلیک شدند با تلاش کارشناسان فرانسوی متخصص در حوزه تسلیحات شیمیایی در اتاق عملیات وابسته به آنان در جسرالشغور سوریه ساخته یا توسعه داده شده است.

 

لاوروف: بازسازی سوریه باعث کاهش پناهجویان سوری در اروپا می‌شود

به نقل از روزنامه «راسیسکایا گازیتا»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با یک روزنامه یونانی اعلام کرد که اگر کشورهای اروپایی در بازسازی زیرساختارهای تخریب شده در سوریه بدون پیش شرط و بدون استاندارد دوگانه مشارکت کنند، این مسئله امکان کاهش میزان پناهجویان سوری در اروپا خواهد شد.

وی تاکید کرد: «در حال حاضر گسترده‌ترین وظیفه جامعه جهانی بازسازی زیرساختارهای سوریه است که نیازمند تلاش مشترک همه کشورها و سازمان‌های بین المللی است و این اقدام باید بدون هیچ پیش شرط و استفاده از استاندارد دوگانه انجام شود و موفقیت در این اقدام بار مهاجرتی کنونی بر اروپا را نیز کاهش خواهد داد.»

لاوروف یادآور شد که منطقه جنوب دریای مدیترانه به عرصه بزرگ چالش‌های مختلف بین المللی تبدیل شده و روسیه همه تلاش خود را برای کاهش وخامت اوضاع آن انجام خواهد داد.

لاوروف با اشاره به اینکه جنوب دریای مدیترانه به منشاء تهدیدات خطرناکی مانند تروریسم، مهاجرت غیرقانونی، قاچاق انسان و موادمخدر و جنایات سازمان یافته دیگر تبدیل شده است، افزود: « این وضعیت نتیجه مستقیم «مهندسی» ژئوپلیتیکی، دخالت در امور داخلی کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا و تحمیل کردن الگوهای بیگانه به مردم این منطقه برای توسعه و شکوفایی کشورهایشان است.»

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که مسکو همه تلاش خود را برای بهبود اوضاع در این منطقه بکار بسته و تاکنون نیز به خاطر اقدامات نظامی و سیاسی روسیه این موفقیت بدست آمده تا ضربات کوبنده‌ای به تروریست‌ها در خاک سوریه وارد شده و روند حل و فصل سیاسی اوضاع در این کشور آغاز و شرایط برای بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان فراهم شود.

کشف سلاح‌های آمریکایی و اسرائیلی در حومه دمشق و قنیطره

نیروهای ارتش سوریه طی پاکسازی مناطق آزاد شده در حومه جنوب غربی دمشق و شمال قنیطره، مقادیر زیادی سلاح‌ها و مهمات آمریکایی و اسرائیلی کشف کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، سلاح‌ها و مهمات کشف شده شامل انواع موشک‌ها از جمله موشک‌های ضد زره، گلوله‌های «23 و 14 م‌م»، دستگاه‌های ارتباطی و ابزارهای مسروقه، دارو، ابزار پزشکی و غذاهای آمریکایی و اسرائیلی بودند.

در ادامه این گزارش آمده است طرف‌های مربوطه به پاکسازی تمام مناطق آزاد شده از تروریسم در حومه دمشق و قنیطره ادامه می‌دهند تا بازگشت اهالی آن به صورت امن تأمین شود.

از زمانی که قنیطره و دمشق از تروریسم خالی شده نیروهای ارتش سوریه مقادیر زیادی سلاح و مهمات کشف کرده‌اند که برخی از آنها آمریکایی و اسرائیلی بوده‌اند.

ژنرال دانفورد: آمريکا باید در جنوب آسیا حضور پایدار داشته باشد

به نقل از روزنامه واشنگتن پست، رئیس ستاد ارتش آمریکا در زمینه حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان گفت: ما باید در جنوب آسیا حضور پایدار داشته باشیم.
ژنرال دانفورد در مصاحبه با این روزنامه در پاسخ به سئوالی درباره حضور آمریکا در افغانستان گفت: برای من سوال این نیست که چه زمانی ما باید افغانستان را ترک کنیم. ما باید در آسیای جنوبی حضور پایدار داشته باشیم. بحث واقعی باید بر سر این باشد که ویژگی این حضور در منطقه چگونه باشد تا تهدیدات در داخل مرزهای ما را از بین ببرد.

بخوانیم و بخندیم: اسرائیل ایران را به پروپاگاندا متهم کرد

به نقل از اسپوتنیک، خبرگزاری انگلیسی «رویترز» طبق گزارشات شرکت های متخصص امنیت سایبری، از جمله شرکت اسرائیلی ClearSky، گزارشی را مبنی بر اینکه ایران اخبار دروغین (خبرهای جعلی) را در حداقل ۷۰ وب سایت و در ۱۵ دولت جهان از جمله اسرائیل!!، روسیه، انگلیس و مناطق خاورمیانه پخش نموده، منتشر کرد.

در گزارش ۳۰ نوامبر این آژانس خبری، نقشه پوشش دقیق شبکه‌های پروپاگاندای ایران منتشر شده است. کشف این شبکه به تازگی و به لطف کارشناسان امنیت سایبری از جمله کارشناسان اسرائیلی صورت پذیرفته است. به گزارش FireEye و ClearSky سایت های ایرانی منتشر کننده اخبار جعلی، از سال ۲۰۱۲ تا کنون وجود داشته‌اند. آنها مانند پورتال های رسمی خبری هستند، اما تنها دو سایت از این مجموعه آشکارا ارتباط خود با ایران را می پذیرد.

«احد زایدنبرگ»، محقق اصلی شرکت اسرائیلی ClearSky ، مدعی شد که محتوای متنوع این نوع سایت ها به منظور دستکاری افکار عمومی و تأثیر بر روی نظرات و ادراک کاربران آنها است که نه تنها شهروندان عادی، بلکه از تصمیم گیرندگان نیز هستند.

رویترز ادعا کرد که مشخص است که همه سایت ها به نحوی با ایران از طریق یک آژانس آنلاین به نام اتحادیه بین المللی مطبوعات مجازی (IUVM)، که دفتر مرکزی آن در تهران واقع شده است در ارتباط هستند. این اتحادیه بین المللی مطبوعات مجازی است که داستان ها، فیلم ها و کارتون ها را برای وب سایت های ایران فراهم میکند. در وب سایت IUVM آمده است که یکی از وظایف آن «مبارزه با استکبار دولت های غربی و فعالیت صهیونیستی است».

بر اساس این گزارش، تمام سایت های این شبکه آشکارا سیاست حکومت ایران را مورد حمایت قرار داده و دشمنان ایران یعنی رژیم های اسراییل، عربستان سعودی و ایالات متحده را مورد انتقاد و تمسخر قرار دادند.

بنابر ادعای «رویترز»، برای مخاطبین روس زبان نیز یک سایت به نام Realnie Novosti، همراه با نرم‌افزار موبایل طراحی شده بود. اما همه اخبار این سایت نادرست نبود. در این سایت، پیام های واقعی با کارتون ها و سخنرانی های آیت الله خامنه ای، که از منابع دیگر به سرقت رفته اند، با هم در آمیخته شده‌اند.

رویترز مدعی است که اخبار سایت های جعلی ایران را بیش از نیم میلیون نفر در طول یک ماه مطالعه نمودند اما اسپوتنیک ایران بر اساس داده های یک سایت پیشرو در آمار به نام مه این هم اسرائیلی است Similarweb، اوج بازدید از سایت Realnie novosti، را ۲۲۰۰ نفر در ماه اعلام کرد. همچنین بر طبق داده‌های سایت Alexa، رتبه جهانی این پروژه ۴۴۷۸۶۵۷ است که نشان دهنده بازدید تقریبا صفر از این سایت است. علاوه بر این، آخرین اخبار در این سایت خبری روسی در اواخر سپتامبر منتشر شده است.

پرواز جنگنده‌های آمریکایی در آسمان اوکراین برای تحریک روسیه

به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون از انجام پروازهای متعدد نظامی در آسمان اوکراین در واکنش به تنش اخیر کی‌یف با مسکو خبر داده است.

در بیانیه‌ای که وزارت دفاع آمریکا منتشر ساخته است، گفته شده پروازهای فوق‌العاده و خارج از برنامه‌ جنگنده‌های آمریکایی در آسمان اکراین همراه با سایر متحدان غربی انجام شده است.

در این بیانیه هدف از این پروازها تحکیم پیوندها (تحریک و تحکیم پیوندهای امپریالیستی)و حمایت کشورهای غربی و آمریکا از اوکراین بیان شده است.

اوکراین در حال حاضر روابط پرتنشی با روسیه دارد و این تنش با واکنش متحدان غربی اوکراین همراه است.

تنش میان مسکو و کی‌یف از چهارم آذرماه بدلیل نقض حریم دریایی روسیه توسط کشتی‌های اوکراینی بالا گرفت و نیروی دریایی روسیه چندین ناوچه اوکراینی و ملوانان آنها را در تنگه کرچ که دریای آزوف را به دریای سیاه وصل می کند، به اتهام ورود «غیرقانونی» توقیف کرد.

تنش اخیر با روسیه با نگرانی گسترده اوکراین همراه است و «پیتر پروشنکو» رئیس جمهوری این کشور از زمان آغاز تنش‌ها در چند نوبت خواستار حمایت غرب و حضور نیروهای نظامی ناتو در دریای سیاه شده است.

درخواست چین برای آزادی مدیر شرکت هوآوی در کانادا بجرم همکاری با ایران

به نقل از اسپوتنیک، شرکت هوآوی تکنولوژی روز پنجشنبه اعلام کرد که اطلاعی ندارد مدیر مالی این شرکت خانم «منگ وانژو» چه کار اشتباهی انجام داده که در کانادا و به درخواست آمریکا بازداشت شده است.

این کارخانه اعلام کرد: اطلاعات محدودی درباره اتهامات علیه منگ داریم. ما از هرگونه اقدامات غیرقانونی از سوی خانم منگ وانژو اطلاعی نداریم.

همچنین سفارت چین در اوتاوا از مقامات کانادایی خواست تا فورا خانم منگ وانژو آزاد شود.

سخنگوی سفارت چین در کانادا اعلام کرد: طرف چین قاطعانه با این گونه اقدامات که شدیدا به حقوق انسانی قربانی آسیب می‌زند مخالف بوده و به آن اعتراض می‌کند.

خانم منگ روز اول دسامبر در ونکوور و به درخواست دولت آمریکا بازداشت شده است. منگ به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران بازداشت شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: