پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

T6

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

شب گذشته با یورش نیروهای امنیتی تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز در خانه هایشان بازداشت شدند

تعدادی از کارگران «گروه ملی فولاد اهواز» با یورش نیروهای امنیتی در نیمه های شب یکشنبه ۲۵ آذر بازداشت شدند. اخبار دقیقی از تعداد بازداشت شدگان وجودندارد. بنابر گزارش ها اسامی غریب حویزاوی، طارق خلفی، حسین داودی، مصطفی عبیات و کریم سیاحی بازداشت شده اند. کارگران «گروه ملی فولاد اهواز» ۳۷روز است که برای مطالبات خود در اعتصاب بسر می برند. و خواسته های خود را در خیابان های شهر اهواز فریاد می زنند اما از طرف مسئولین اراده ای برایرسیدگی به مشکلات کارگران وجود نداشته است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه تهاجم شبانه به خانه های کارگران «گروه ملی فولاد اهواز» و بازداشت شان را قویا محکوم می کند وخواهان آزادی فوری و بی قید و شرط کارگران بازداشت شده می باشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

بر اساس خبرهای منتشر شده تعداد کارگران بازداشتی گروه_ملی_فولاد اهواز به ۳۱ نفر افزایش یافته است.

این کارگران عبارتند از:

‏1- میثم علی قنواتی 2- عیسی مرعی 3- امین علوانی 4- مرتضی اکبریان 5- طارق خلفی 6- مسعود عفری 7- جعفر سبحانی 8-مصطفی عبیات 9-غریب حویزاوی 10- کریم سیاحی 11- حامد باصری ۱2- حافظ کنعانی 13- حامد جودکی 14- حسین داودی 15_کاظم حیدری 16-یاسر ابراهیمیان 17- مجید جنادله 18- کوروش اسماعیلی 19- علی عقبا 20- محسن بلوطی 21- محمد پور حسن 22- محسن بهبهانی 23- سید حبیب طباطبائی 24- جاسم رومزی 25- علی اتمامی ‏26- سید علی جواد پور‏ 27- جواد غلامی 28 – عبدالرضا دستی29- سید احمد سید نور 30- فریبرز شیخ رباط 31- احسان یوسفی

خانواده‌ی سلطنتی چه ‌مقدار از ثروت مردم ایران را به یغما برد؟»

میزان کل ثروتی که خاندان پهلوی در ماه‌های آخر سلطنت به خارج از کشور منتقل کردند هنوز هم کاملا مشخص نشده است. برخی آمارها از بانک‌ها یا شاهدانمستقیم آن روزهای آخر در دست است که قابل اعتمادند و برخی هم در حد شایعه باقی مانده است. آنچه در این متن می‌آید آن بخش از ثروت غارت شده‌ی ایرانتوسط پهلوی‌هاست که تقریبا در منابع مختلف تایید شده است. #اردشیر_زاهدی آخرین سفیر ایران در آمریکا و همسر سابق شهناز پهلوی می‌نویسد: «بانک مرکزی ودادستان تهران در زمان شریف امامی، فهرست دقیقی از افرادی که پول‌هایی را به ‌شکل ارز خارج کرده بودند، استخراج کرد. در میان این فهرست، شخصاعلیحضرت تا آن زمان ۳۱میلیارد دلار تنها در عرض دو ماه از کشور خارج کرده بود.»

هفته‌نامه‌ی آلمانی «فوکوس» می‌نویسد:

«در آن زمان، شاه برای خرید ۶ فروند زیردریایی از یک شرکت آلمانی، ۱۰۹ میلیون مارک رشوه دریافت و به حساب شخصیخود در سوئیس واریز می‌کند».

روزنامه‌ی اتریشی «کوریر» بعد از مرگ شاه نوشت:

«در نتیجه‌ی سودجویی و چپاول‌گری سرمایه‌ی مردمی، شاه برای خانواده‌اش بیش از ۴۴ میلیارد دلار ارث به ‌جای می‌گذارد».

روزنامه‌ی «فایننشال‌تایمز» در گزارشی در سال ۲۰۱۱ میلادی می‌نویسد:

«ثروت شاه شبکه‌ی پیچیده‌ای ازشرکت‌ها، بنیادها، حساب‌های بانکی، زمینی در کوستادل‌ اسپانیا، ویلایی گرانقیمت در سنت‌موریس سوئیس که چند فقره آن‌ها را سیلویو برلوسکونی بعدها خرید، واملاکی در نقاط مختلف دنیاست.»

اسناد و مدارک موجود در ایران نیز نشان می‌دهد بخشی از املاک محمدرضا پهلوی در ایران، شامل ۲۲۰ هکتار زمین، قبل از خروج او از کشور، در سال ۵۷ به فروش رفته و به‌ صورت ارز از کشور خارج شده است. فرح پهلوی و فرزندان خندان و خوشحال او در حالی اعلام می‌کنند اموال شاه تنها ۶۲ میلیون دلار بوده که رقم رؤیاییِ چند ۱۰۰ میلیارد دلاری آن، طبق برآوردهای برخی نویسنده‌گان و روزنامه‌نگاران غربی تخمین زده شده است.

رئیس کل تشریفات دربار، آغاز عملیات خروج شاه و همراهان را در ۲۴ دی‌ماه ۵۷ اعلام کرد. یک تیم از افراد مورد تأیید فرح در دربار، جمع‌آوری و بسته‌بندی همه‌گونه عتیقه، جواهرات و الماس‌های گران‌بها، ساعت‌های تمام‌طلا، تاج و نیم‌تاج‌های تمام زمرد را برعهده داشتند و این کالاهای ارزشمند نیز در ۳۸۴ بسته وچمدان کوچک جای گرفت. فرح بر همه‌ی‌ بسته‌بندی‌ها نظارت کامل داشت. بسته‌بندی و جمع‌آوری دلار‌های آمریکایی، که از ماه‌ها قبل نقداً جمع شده بودند، توسطبخش مالی دربار انجام شد. تاج شاهنشاهی با ۳۳۸۰ قطعه الماس و ۵۰ قطعه زمرد، ۳۶۸ حبه مروارید و با وزن ۲ کیلو و ۸۰ گرم و از نظر قیمت غیرقابل تخمین،و تاج ملکه با ۱۶۴۶ قطعه الماس و تعداد معتنابهی از جواهرات دیگر و طلا به ارزش ده‌ها میلیون دلار، بخش اندکی از جواهرات بود.»

عباس میلانی نیز در کتاب خود می‌نویسد:

«از صبح ۲۶ دی ضرب زندگی در دربار تندتر شده بود. همه‌چیز انگار در حال تعلیق بود. سفر شاه و ملکه قریب‌الوقوع به نظر می‌رسید. دو روز قبل از سفر در ۲۴ دی، چهارده بسته‌ی بزرگ، پر از متعلقات شاه و خاندان سلطنتی، به فرودگاه برده شده بود. اندازه‌ی این ۱۴ بسته در حدی بود که عملا یکی از دو هواپیمایی را که قرار بود شاه و همراهانش را به خارج ببرد، پُر می‌کرد. چند روز قبل نیز هواپیمای اختصاصی کوچکی، الیاسی، یکی ازخدمتکاران معتمد شاه را به ژنو برده برود. الیاسی اوراق بهادر و دیگر اسناد ارزشمند شاه را به ‌همراه خود به سوئیس برد. چند و چون این پرواز یکسره محرمانه نگه داشته شد. محتویات آنچه الیاسی به سوئیس برد نیز روشن نیست.»

 

 

اینها اسمش که تهدید نیست!

به نقل از خبرگزاری فلسطینی شهاب، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم اسرائیل در اظهاراتی تهدیدآمیز صنایع هوایی این رژیم موشک‌های هجومی خود را توسعه می‌دهد به گونه‌ای که این موشک‌ها به هر جای منطقه و به هر هدفی می‌رسد.

وی افزود: این همان توان هجومی است که اسرائیل آن را در اختیار دارد و اینجا سلاح‌هایی ساخته می‌شود که دارای امکاناتی ویژه است به‌گونه‌ای که هیچ دولتی در دنیا این سلاح‌ها را در اختیار ندارد.

نتانیاهو این سخنان را در جریان بازدید از نمایشگاه تجهیزات صنایع هوایی اسرائیل مطرح کرده است.

لاوروف تحریم‌های یکجانبه آمریکا را «تصرف زورمدارانه» نامید

به نقل از خبرگزاری «تاس»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه تحریم‌های یکجانبه آمریکا، از جمله تحریم‌ها علیه ایران و در رابطه با کسانی را که آنها را نقض می‌کنند به «تصرف زورمدارانه» تشبیه کرد.

لاوروف در مصاحبه با رادیو «کامسامولسکایا پراودا» گفت: «آنچه در حال حاضر با استفاده از تحریم‌های یکجانبه، نه‌تنها علیه روسیه و چین، بلکه حتی علیه شرکای آمریکا در حال رخ دادن است و این تهدیدها برای اعمال تحریم‌های بیشتر همچنان ادامه دارد، تحریم‌هایی که تنها به‌خاطر نقض قوانین داخلی ایالات متحده که روابط تجاری با ایران را ممنوع کرده، اعمال می‌شوند، در حالی که در آلمان یا در فرانسه چنین قانونی وجود ندارد که کشوری را از داشتن روابط تجاری با کشور دیگری منع کند. ولی زمانی که شرکتهای آنها کاملاً قانونی و بر اساس حقوق تجارت بین الملل با طرف ایرانی مبادلات بازرگانی انجام می‌دهند، این شرکت‌ها مجبور می‌شوند در نهایت چندین میلیارد دلار جریمه بپردازند تا بتوانند در خاک ایالات متحده هم فعالیت داشته باشند، چنین اقدامی را نمی‌توان چیزی جز «تصرف زورمدارانه» نامید».

وزیر خارجه روسیه همچنین در پاسخ به سؤال دیگری یادآور شد، احساس می‌شود که «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا هیچ آشنایی با جهت‌گیری روسیه در سیاست خارجی این کشور ندارد و این جهت‌گیری آشکارا توسط «جان بولتون» مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا هدایت می‌شود.

لاوروف در بخش دیگری از این مصاحبه هشدار داد که رئیس جمهوری اوکراین درصدد فراهم‌سازی اقدامات تحریک‌آمیز نظامی تا پایان ماه دسامبر در مرزهای روسیه است. به‌گفته وی، البته روسیه به وی اجازه نخواهد داد تا حقوق مردم شبه‌جزیره کریمه را نقض کند. وزیر خارجه روسیه در عین حال وعده داد که این کشور هرگز با اوکراین وارد جنگ نخواهد شد.

دمکراسی فرانسه قصد دارد جلیقه زردها را شیمیائی کند

یک رسانه انگلیسی از آماده شدن پلیس فرانسه برای استفاده از تسلیحات شیمیایی برای مقابله با جلیقه زردها خبر داد.

به گزارش مهر، دیلی میل با اعلام این خبر می نویسد: پلیس فرانسه برای جلوگیری از وارد آمدن آسیب و خسارت به ساختمان های مهم پاریس در جریان اعتراضات جلیقه زردها قصد استفاده از تسلیحات شیمیایی را دارد.

قرار است تجهیزات مربوط به این تسلیحات در اطراف ساختمان های مهم فرانسه مستقر شوند.

به گفته افسران ارشد پلیس فرانسه، این تجهیزات وسایلی هستند که می توانند تنها در ظرف ۱۰ ثانیه منطقه ای به وسعت شش زمین فوتبال را پر از گازهای شیمیایی کنند.

بر اساس گفته های این افراد، در اعتراضات روز شنبه هفته جاری (پنجمین شنبه سیاه) در دست کم ۱۴ خودروی زرهی حاضر در خیابان های پاریس، این تجهیزات وجود داشته است.

به نوشته دیلی میل، توسل به تسلیحات شیمیایی آخرین راهکار پلیس فرانسه برای دور نگه داشتن معترضین از ساختمان های کلیدی پاریس است.

اعتراضات مردم فرانسه موسوم به جنبش جلیقه زردها وارد ششمین هفته خود شده و روز شنبه هفته جاری معترضین پنجمین شنبه سیاه را در این کشور رقم زدند.

در همین رابطه «ادوارد فیلیپ» نخست وزیر فرانسه در مصاحبه با روزنامه «لزاکو» اظهار داشت که دولت اشتباهاتی مرتکب شده و به قدر کافی به مردم فرانسه گوش نکرده است.

وی افزود بحث هایی درباره برگزاری همه پرسی هایی به منظور کمک به سیاستگذاری در دولت در جریان است.

نخست وزیر فرانسه با اشاره به جنبش جلیقه زردها در این کشور اظهار داشت: اقدامات دولت در جهت آرام کردن این جنبش مردمی هزینه غیرمترقبه ای را برای دولت در پی داشته است.

ونزوئلا: برای مقاومت در برابر آمریکا از تجربه سوریه استفاده کردیم

سفیر ونزوئلا در دمشق بر استفاده از تجربه سوریه برای مقاومت در برابر توطئه های آمریکا تاکید کرد.

به گزارش العهد، «خوزه موساتیس» سفیر ونزوئلا در دمشق در کنفرانس خبری خود در این شهر تاکید کرد: ونزوئلا از تجربه سوریه و ملت این کشور و مقاومتش برای رویارویی با نقشه های آمریکا استفاده کرد.

وی در ادامه افزود: ما اطلاعاتی داریم که نشان می دهد آمریکا قصد دارد امنیت و ثبات ونزوئلا را تهدید کرده و شرایط را برای مداخله نظامی در آن فراهم کند.

موساتیس تاکید کرد: ما شاهد وجود مقرهای آموزشی برای عناصر مزدور در مرزهای کلمبیا و ونزوئلا و تلاش برای ایجاد مشکل میان این کشور و برزیل هستیم اما دولتهای این کشورها وارد نقشه های آمریکا در منطقه آمریکای لاتین نمی شوند.

وی تاکید کرد: آمریکا سناریوی خود را علیه سوریه و کشورهای خاورمیانه در ونزوئلا تکرار می کند. ملت ما در برابر تهدیدات علیه استقلال ونزوئلا ایستادگی می کند.

بی بی سی در خدمت اهداف امپریالیستی: روسیه از بی بی سی به خاطر تهیه اخبار جعلی شکایت می کند

ماریا زاخارووا» در موضعی رسمی اعلام کرد که رسانه انگلیسی بی بی سی در تلاش است روسیه را به دخالت در اعتراضات اخیر در فرانسه متهم کند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه ادامه داد: روسیه در خصوص تهیه خبرهای جعلی از سوی سرویس خبری بی بی سی به سازمان های مربوطه شکایت خواهد کرد و روز دوشنبه در همین رابطه خواستار توجه سازمان امنیت و همکاری اروپا به این مساله خواهد شد.
گفتنی است، بی بی سی یک شبکه خبری رادیو، تلویزیون و اینترنتی در انگلیس است که به زبان های مختلف دنیا خبر، عکس و فیلم منتشر می کند و در ظاهر بودجه آن را مردم انگلیس با مالیاتی که به دولت می دهند، می پردازند.
به گفته صاحبنظران رسانه در روسیه، بی بی سی در داخل انگلیس مواضعی همسو با مردم دارد اما در خارج از این کشور سیاست های خبری آن بر مداخله بر امور داخلی دیگر کشورها با تکیه بر شعار آزادی اطلاعات و بی طرفی استوار شده است.
دونالد ترامپ که دو سالی است رئیس جمهوری آمریکاست همواره از رویترز انگلیس، سی.ان.ان و ان.بی.سی آمریکا به عنوان فیک نیوز (رسانه هایی که اخبار جعلی تولید می کنند) یاد کرده و در برابر خبرنگار بی بی سی نیز از این کلمه استفاده کرده است.
روابط روسیه و انگلیس در 10 ماه گذشته برسر موضوع مسمومیت سرگئی اسکریپال جاسوس سابق روس و دخترش در سالزبری به پایین ترین سطح ممکن رسیده است و انگلیس از هیچ فرصتی برای حمله لفظی به روسیه فروگزار نیست.
چندی پیش دیپلمات های انگلیسی موفق شدند سران حدود 30 کشور غربی را مجاب کنند که حدود 150 دیپلمات روس را در حمایت از انگلیس از کشورشان اخراج کنند.
صبح امروز چند رسانه روسی گفت وگوی مکتوب اولگا ایشتینا خبرنگار روس سرویس خبری بی بی سی با روزنامه نگاران روسی که خبرهای پاریس را پوشش می دادند، منتشر کردند.
در این مکاتبه اولگا اعتراف کرد که سردبیران بی بی سی به خبرنگاران خود در فرانسه گفته اند که باید مدرکی از مداخله روسیه در اعتراضات جلیقه زرد ها در فرانسه پیدا کنند.
اعتراضات در فرانسه 17 نوامبر (26 آبان) در مخالفت با افزایش مالیات سوخت آغاز شد، اما به نافرمانی علیه استانداردهای زندگی و بی تفاوتی مکرون نسبت به مشکلات مردم عادی تبدیل شد موضوعی که همچنان با وجود عقب نشینی رئیس جمهوری فرانسه فروکش نکرده است و معترضان خواستار تغییر دولت هستند.

 

امریکا فیرست: مرگ‌ومیر ناشی از شلیک گلوله در آمریکا رکورد زد؛ ۴۰ هزار نفر در یک سال

به نقل از سی ان ان، مرگ و میر ناشی از تیراندازی در آمریکا رکورد زد.

طبق یک بررسی و تحلیل جدید توسط «مرکز کنترل و جلوگیری از مرگ و میر غیر عادی» موسوم به CDC، طی یک سال گذشته نزدیک به 40 هزار نفر در ایالات متحده بر اثر شلیک گلوله کشته شده‌اند که بالاترین میزان طی چند دهه گذشته به شمار می‌رود.

براساس این گزارش، پیش از این تحلیل مشابه‌ای نیز توسط نهاد غیرانتفاعی صندوق آموزش برای توقف خشونتهای مسلحانه انجام شده بود. سی ان ان می‌گوید که این دو تا تحلیل را تجمیع کرده و دریافته است که 39773 نفر در سال 2017 بر اثر تیراندازی و خشونتهای مسلحانه در آمریکا جانشان را از دست داده‌اند که 10 هزار نفر بیشتر از 28874 نفری است که در سال 1999 به همین دلیل کشته شده‌اند.

در واقع نرخ مرگ و میر از 10.3 در هر 100 هزار نفر در سال 1999 به 12 در هر 100 هزار نفر در سال 2017 افزایش یافته است.
مقامات و تحلیلگران آماری CDC روز پنج شنبه در مصاحبه با سی ان ان این آمارها را درست و دقیق خوانده و گفته‌اند که میزان مرگهای ناشی از اسلحه به میزان سال 1979، یعنی آخرین باری که این پدیده رکورد زده بود رسیده است. در خلال سالهای 1979 تا 2017 این میزان هر ساله پایینتر از این تعداد بوده است.
بررسی تحلیلگران سی ان ان همچنین نشان می‌دهد که از این 40 هزار مرگ نزدیک به 23854 مورد آن خودکشی بوده است که طی 18 سال گذشته هم بالاترین آمار محسوب می‌شود.

در واقع میزان خودکشی با سلاح گرم از 6 دهم درصد در سال 1999 به 6.9 درصد در سال 2017 رسیده است.

نکته جالب در این آمارها این است که از 40 هزار مرگ 23854 مورد آن خودکشی بوده که براساس تفکیک نژادی و جنسیتی معلوم شده 18759 مورد آن مربوط به مردان سفیدپوست بوده است. همچنین از 39773 مرگ ناشی از اسلحه گرم، 14542 مورد آن قتل و یا تیراندازی به دیگران بوده است که 7661 نفر از آنها مردان سیاه پوست بودند که مورد سوء قصد پلیس و یا دیگر افراد قرار گرفته‌اند.

براساس این گزارش، آمارهای تفکیکی روزانه نیز نشان می‌دهد که در سال 2017 در هر روز 109 نفر بر اثر شلیک گلوله کشته شده‌اند که نشان دهنده اپیدمیک بودن این ناهنجاری در سطج جامعه ایالات متحده است و تحلیگران آمریکایی میگویند باید فکر اساسی برای آن کرد.

دولت باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا از حامیان محدود کردن حمل سلاح گرم در این کشور بود اما در مقابل لابیهای قدرتمند اسلحه نتوانست کاری از پیش ببرد. آمار فاجعه بار تازه در حالی منتشر شده است که دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی این کشور مخالفت چندانی با قوانین سنتی حمل اسلحه در این کشور ندارد.

روسیه اجازه تجاوز نظامی به آبخازی و اوستیای جنوبی را نمی دهد

سرگئی لاوروف، روز دوشنبه به رادیو ‹کمسملسکایا پراودا ‹ روسیه در پاسخ به پرسشی درباره گسترش همکاری های نظامی گرجستان و ناتو، افزود: ناتو دراین منطقه کاری نمی تواند بکند.
وی تصریح کرد: روسیه و آبخازی و اوستیای جنوبی طرف های متحد هستند و به کسی اجازه حمله به متحدان خود را نمی دهیم و آنها متوجه این واقعیت هستند .
لاوروف، با اشاره به مناسبات روسیه و گرجستان گفت: میان دو کشور تجارت و گردشگری بیش از پیش در حال توسعه است و اگر اشتباه نکنم روسیه در حال حاضر شریک بازرگانی اول گرجستان است .
به گفته وزیر امور خارجه روسیه، میان جوامع مدنی دو کشور نیز برنامه های مرتبی برگزار می شود .
آبخازی و اوستیای جنوبی بعنوان دو منطقه خودمختار در قلمروی گرجستان پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 میلادی جدایی خود از دولت مرکزی تفلیس را اعلام کردند .
تلاش های دولت گرجستان برای برقراری کنترل در این دو منطقه جدایی طلب نتیجه ای نداشته است .
تاکنون روسیه ، نیکاراگوا ، ونزوئلا و ناورو ، استقلال آبخازی و اوستیای جنوبی را به رسمیت شناخته اند .

چی مصرف میکند ترامپ: دنیا به جز آمریکا در حال انفجار است

ترامپ روز دوشنبه در پیامی توئیتری نوشت: «این باورنکردنی است که با دلار بسیار قدرتمند و تقریبا عدم تورم (در آمریکا)، دنیای خارج پیرامون ما در حال انفجار است.»

وی نوشت: «پاریس در حال سوختن است و چین خیلی عقب است. بانک مرکزی (آمریکا) حتی در حال بررسی افزایش دوباره نرخ بهره است. پیروزی را دریابید!»

رسانه‌های فرانسه اعتراضات جلیقه زردها را سانسور می‌کنند

در حالی که اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه تقریبا از اواسط نوامبر گذشته در سرخط بسیاری از رسانه‌های بین‌المللی و جهانی قرار داشت، اما برخی رسانه‌های رسمی فرانسه بصورت جهت‌دار این اعتراضات را پوشش ندادند.

آن گونه که اسپوتنیک در گزارشی از سانسور اعتراضات اخیر در رسانه‌های رسمی فرانسه خبر داده، کانال۳ فرانسه به عنوان دومین شبکه پربیننده این کشور چندان اعتراضات جلیقه زردهای این کشور را به مانند دیگر رسانه‌های بین‌المللی مورد توجه قرار نداده و این موضوع باعث شده تا بسیاری از کاربران فرانسوی در گروه‌های مجازی، کانال ۳ را متهم به نقض آزادی بیان و سانسور کنند.

گفته شده این شبکه تلویزیونی عکس معترضان جلیقه زرد را به ندرت و در قالب اخبار دسته چندم و غیرمهم خود دسته بندی و به مخاطبان ارائه داده است.

همچنین خبرگزاری فرانسه مشهور به ای.اف.پی، پس از انتشار عکسی دستکاری شده از معترضان به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

آن چه باعث شده تا عکس خبرگزاری فرانسه از سوی معترضان مورد انتقاد قرار گیرد، دستکاری کردن این عکس و حذف بخشی از شعارهای نوشته شده روی پلاکارد معترضان است.

در این ارتباط کاربران گفته‌اند: در حالی که بر روی پلاکارد معترضان فرانسوی عبارت «ماکرون گمشو» نوشته شده بود، اما عکس خبرگزاری فرانسه تنها نام رئیس جمهور فرانسه یعنی «ماکرون» را بر روی پلاکارد معترضان نشان داده و ادامه این شعار را با نرم افزارهای کامپیوتری حذف کرده است.

در عین حال کانال ۳ فرانسه به انتقادها در مورد دستکاری عکس‌ها توسط این شبکه تلوزیونی واکنش نشان داده و ضمن تائید این اقدام، آن را ناشی از خطای انسانی دانسته است. کانال ۳ فرانسه همچنین از بینندگان خود به خاطر انتشار عکس دستکاری شده معترضان فرانسوی عذرخواهی کرده و متعهد شده چنین خطایی بعد از این انجام نخواهد شد.

با این حال به نظر می‌رسد عذرخواهی کانال ۳ فرانسه نتوانسته بینندگان این شبکه تلویزیونی را متقاعد کنند و بسیاری از کاربران فرانسوی این اقدام کانال ۳ را به مثابه سانسور آزادی بیان و موضوعی غیرقابل گذشت، عنوان کرده‌اند.

از سوی دیگر برخی کاربران و بینندگان در فرانسه از تهیه شکایت‌نامه رسمی از کانال ۳ این کشور به اتهام سانسور خبر داده‌اند و آن گونه که گفته شده قرار است پرونده سانسور اعتراضات جلیقه زردها در شورای عالی صدا و تصویر فرانسه دنبال شود.

وزیر خارجه آمریکا در موضوع روسیه هیچکاره است/ همه‌کاره بولتون است

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: وزیر خارجه آمریکا در موضوع روسیه هیچکاره است؛ همه‌کاره مشاور امنیت ملی کاخ سفید است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر خارجه روسیه امروز دوشنبه در اظهاراتی اعلام کرد که «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا نقشی در سیاست واشنگتن در قبال مسکو ندارد و به نظر می‌ رسد که تصمیم‌ گیری در این خصوص به طور کامل به «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید واگذار شده است.

وزیر خارجه روسیه در این باره گفت: در خصوص پمپئو، من مدتهاست با او مستقیما صحبت نکرده‌ ام؛ اما احساس می کنم که وی دیگر در روند تصمیم‌ گیری سیاست خارجی آمریکا به ویژه در قبال روسیه نقشی ندارد و سیاست‌ گذاری در این باره به «جان بولتون» واگذار شده است.

این درحالیست که روابط میان روسیه و آمریکا با بهانه تراشی های گوناگونی از قبیل دخالت ادعائی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا تا موضوع اوکراین و نیز مبارزه روسیه با تروریست ها در سوریه در سال های اخیر به سردی گرائیده است.

درخواست دادستان کل انگلیس برای برکناری نخست وزیر

به نقل از اسپوتنیک، در شرایطی که ترزا می نخست وزیر انگلیس رای گیری پارلمان درباره توافق لندن با بروکسل بر سر خروج از اتحادیه اروپا را به تاخیر انداخته است، دادستان کل انگلیس خواستار برکناری نخست وزیر در سال 2019 و از سرگیری مجدد مذاکرات برگزیت با اتحادیه اروپا شده است.

ترزا می گفته است که به دقت به انتقادات نمایندگان پارلمان گوش داده است ولی در عین حال بر این مساله بار دیگر پافشاری کرده است که توافق فعلی بهترین توافقی است که از طریق مذاکره با اتحادیه اروپا قابل دستیابی بوده است.

تلگراف نوشت: جفری کاکس دادستان کل انگلیس خواستار برکناری ترزا می نخست وزیر شده تا بریتانیا مذاکرات مجددی را درباره توافق برگزیت با اتحادیه اروپا انجام دهد.

تلگراف افزود: کاکس در اظهاراتی گفته است که «نخست وزیر باید تا سه ماه نخست 2019 میلادی برکنار شود تا بتوانیم گام بعدی را برای مذاکرات برداریم.

این در حالی است که سخنگوی کاکس بیان چنین اظهاراتی از سوی وی را تکذیب کرده است.

این تحولات در شرایطی است که ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا در کنفرانس خبری در بروکسل گفت: کمیسیون اروپا به زودی مفاد توافقنامه برگزیت را منتشر خواهد کرد.

شورای اروپا نیز اعلام کرده است که هیچ برنامه و طرحی برای مذاکرات مجدد بر سر توافق برگزیت وجود ندارد.

در حالی که کمتر از 4 ماه زمان تا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در ماه مارس 2019 میلادی باقی مانده است، وضعیت توافق برگزیت بین لندن و بروکسل مشخص نیست.

توافق برگزیت برای تصویب نهایی نیاز به 320 رای مثبت از 650 نماینده پارلمان خواهد داشت. رای گیری پارلمان انگلیس درباره توافق برگزیت به تاخیر افتاده است.

سناریوهایی که ممکن است طی روزهای آینده رخ دهد شامل موارد زیر است: توافق برگزیت در نهایت موفق به کسب حمایت پارلمان خواهد شد، ترزا می شغل خود را از دست خواهد داد، بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد یا حتی یک همه پرسی دیگری درباره برگزیت برگزار شود.

تظاهرات لبنانی ها در اعتراض به اوضاع سیاسی و اقتصادی

صدها تن از مردم لبنان با برگزاری تظاهرات گسترده در مرکز بیروت اعتراض خود را نسبت به اوضاع سیاسی و اقتصادی این کشور در سایه عدم تشکیل دولت اعلام کردند.

به گزارش روسیا الیوم، مرکز بیروت روز گذشته شاهد برگزاری تظاهرات گسترده از سوی معترضان لبنانی بود به طوری که این معترضان که پرچم های قرمز به دست داشتند اعلام کردند که اعتراضات خود را علیه سیاستهای دولت گسترش خواهند داد.

تظاهرات کنندگان اعلام کردند که در اعتراض به سیاستهای دولت لبنان و اوضاع بد اقتصادی و عدم تشکیل دولت به خیابانها آمدند.

دولت لبنان بعد از گذشت بیش از ۲۰۰ روز هنوز تشکیل نشده و سعد الحریری نخست وزیر این کشور در مسیر تشکیل دولت سنگ اندازی می کند این در حالی است که حزب الله بارها بر ضرورت حل و فصل اختلافات برای تشکیل هر چه سریعتر دولت تاکید کرده است.

ناآرامی ها در مجارستان شدت گرفت

هزاران نفر از شهروندان مجارستان، بار دیگر در اعتراض به طرح راستگرایان در زمینه قانون کار به خیابان های پایتخت آمدند.

شمار زیادی از شهروندان مجارستانی در اعتراض به قانون جدید کار در این کشور دست به برگزاری تظاهرات گسترده زدند. بر اساس گزارش های منتشر شده اتحادیه‌های کارگری مجارستان در واکنش به اعتراضات مردمی اعلام کردند که قوانین جدید تنها به نفع کمپانی های تولیدی بین المللی بوده و سبب می شود تا کارگران خود را در حالت استثمار شده تصور کنند.

از سوی دیگر دولت مجارستان اعلام کرد که این قوانین به نفع کارگرانی است که می‌خواهند ساعات بیشتری کار کنند و کارفرمایانی که به نیروی انسانی بیشتری نیاز دارند.

این چهارمین تظاهرات مردمی مجارستان در اعتراض به قانون کار در این کشور است.

 

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: