پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

گزارش از وضعیت کارگران بازداشتی فولاد اهواز

Image-1 (19)

اخبار

گزارش از وضعیت کارگران بازداشتی فولاد اهواز

به گزارش رسیده، امروز چهارشنبه ۲۸ آذر برای برخی کارگران شرکت گروه ملی فولاد اهواز از جمله آقایان کریم سیاحی و غریب حویزاوی که قبل از دستگیری به وکیل وکالت داده بودند ,توسط وکیل اعلام وکالت شد.

پرونده در شعبه بیستم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز مطرح شده اتهام برخی از کارگران فعالیت تبلیغی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی اعلام شده است.

همچنین بر اساس این گزارش از ذکر اسامی و تعدادبازداشت شدگان خودداری شده است. مقرر شد تعدادی از کارگران با تبدیل قرار بازداشت به کفالت آزاد شوند که متاسفانه بر خلاف قانون به صورت کلی اعلام کردند که فیش حقوقی کارگران گروه ملی فولاد را برای کفالت نمی پذیرند.

در این خصوص درخواست کتبی حدود بیست کارگر متقاضی از معاون دادستان نیز نتیجه ای نداشت.

سندیکای هفت تپه ادامه بازداشت کارگران اهواز را محکوم کرده و خواهان آزادی کلیه کارگران بازداشتی فولاد اهواز و همچنین علی نجاتی عضو سندیکای کارگران هفت تپه می باشد

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۲۸ آذر ۹۷

کرملین:‌ به ترکیه اعتماد داریم/آیا اردوغان روسیه را به آمریکا نمی فروشد؟ کردها اولین قربانیان اعتماد به آمریکا نیستند.

دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین امروز (چهارشنبه) گفت که فروش سامانه‌های موشکی «پاتریوت» آمریکا به ترکیه هیچ اثری بر توافق مسکو و آمریکا درباره تحویل سامانه‌های «اس-400» نخواهد داشت.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، پسکوف در پاسخ به سوالی درباره اثر تصمیم آمریکا برای تحویل سامانه‌های موشکی زمین به هوای «پاتریوت» بر توافق مسکو با آنکارا گفت:‌ «اینها دو فرایند کاملا مجزا هستند و در این این خصوص، ما در حال اجرای توافقاتی هستیم که با همکاران ترکیه‌ای مان داشتیم. پروژه و قرارداد «اس-400» در مرحله اجراست و این روند ادامه خواهد داشت».

وی افزود،‌ روسیه هیچ دلیلی برای عدم اعتماد به ترکیه که به تمام تعهدات خود مبنی بر افشا نکردن اطلاعات درباره سامانه‌های «اس-400» روسیه عمل کرده، نمی‌بیند.

این اظهارات سخنگوی کاخ کرملین در واکنش به گزارش اخیر رسانه‌ها به نقل از برخی منابع اعلام شد که گفته بودند ظاهرا ترکیه متعهد شده تا برای پرسنل فنی و نظامی آمریکا دسترسی به سامانه‌های «اس-400» روسیه را فراهم کند.

پسکوف در این خصوص تأکید کرد، به عنوان یک قانون، همکاری فنی و نظامی روسیه با دیگر شرکای خود تحت تعهدات قانونی برای افشا نکردن اطلاعات حساس مرتبط با این همکاری‌ها، همچنان پابرجاست.

سخنگوی کرملین تصریح کرد: «طرف ترکیه‌ای به این تعهدات پایبند است. و ما هیچ دیلی برای اعتماد نکردن به شرکای ترکیه‌ای خود نمی‌بینیم».

امروز اعلام شد، آمریکا خروج نیروهای نظامی خود را از شمال سوریه آغاز کرده است و تا ۶۰ روز دیگر آخرین سرباز آمریکائی سوریه را ترک خواهد کرد، این تصمیم غیر منتظره آمریکا موجب گمانه زنی هائی مبنی بر توافق مخفیانه آمریکا و ترکیه برای تحویل اطلاعات اس ۴۰۰ خریداری شده از روسیه به آمریکا در مقابل باز گذاشتن دست ترکیه در نابودی کردهای نزدیک به پ ک ک شده است.

اگر این گمانه زنی ها حقیقت داشته باشد، کلاه بزرگی سر روسیه و کردهای سوری رفته است.

وزارت خارجه آمریکا امروز (چهارشنبه) در نامه‌ای به کنگره این کشور از موافقت خود با فروش سامانه پاتریوت و تعدادی دیگر از موشک‌ها به ترکیه خبر داده است.

دسامبر سال گذشته (۲۰۱۷) ترکیه اعلام کرد قرارداد خرید چهار فروند سامانه اس ۴۰۰ از روسیه را به ارزش دو میلیارد دلار نهایی کرد. بر اساس مفاد قرارداد، ۴۵ درصد هزینه را ترکیه به صورت نقد می‌پردازد (که بخشی از آن را پیش پرداخت کرده است) و ۵۵ درصد آن را روسیه به صورت وام به ترکیه تقبل می‌کند.

سامانه‌های پدافند موشکی اس ۴۰۰، جزء پیشرفته‌ترین سامانه‌ها در نوع خود است که توانایی حمل و شلیک سه مدل موشک مختلف را دارد که می‌توانند اهداف متنوعی شامل موشک‌های بالستیک قاره‌پیما، موشک‌های کروز و جنگنده‌های رادارگریز را هدف قرار دهند.

شبکه راداری و شناسایی این سامانه می‌تواند همزمان ۳۰۰ هدف را شناسایی کرده و با آنها درگیر شود. سقف ارتفاع پوشش هوایی این سامانه، ۲۷ کیلومتر است.

 

 

اخراج دو دیپلمات ایرانی از آلبانی با هماهنگی اسرائیل

به گزارش رسانه های صربستان، آلبانی از اخراج دو دیپلمات ایرانی با ادعای نا روشن خبر داد.

یک سخنگوی وزارت خارجه آلبانی با اعلام این مطلب مدعی شد دیپلمات های ایرانی فعالیت هایی کرده اند که امنیت این کشور را به خطر انداخته است.

به اذعان این سخنگو، دولت آلبانی این تصمیم را در هماهنگی با برخی کشورها و نیز اسرائیل اتخاذ کرده است.

گفتنی است این کشور کوچک در جنوب شرق اروپا که با انتقال اعضای سازمان مجاهدین خلق از متحدان صدام حسین رئیس جمهور سابق عراق و از متحدان فعلی عربستان و اسرائیل به پایگاهی علیه نظام جمهوری اسلامی تبدیل شده، رسانه های صرز معتقدند اقدام مذکور را در راستای تحریکات این سازمان صورت گرفته است.

«سیف‌الاسلام قذافی» شانس اول انتخابات لیبی و حمایت روسیه از او

اسپوتنیک : این روزها در حالی نام سیف‌الاسلام به عنوان برجسته‌ترین نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری لیبی در بهار سال آینده مطرح است که به نظر می‌رسد وی از حمایت قدرت‌های بین‌‌المللی و عربی از جمله روسیه برخوردار است.

جنبش «ماندلای لیبی» روز سه‌شنبه (دیروز) اعلام کرد که بر اساس نتایج نظرسنجی انجام شده، ۹۰ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی موافق نامزدی و انتخاب سیف‌الاسلام به عنوان رئیس‌جمهور آتی لیبی بودند که اگر این نظرسنجی صحت داشته باشد نشان می‌دهد که سیف‌الاسلام از اقبال زیادی برای تصدی منصب ریاست‌جمهوری برخوردار است به خصوص اینکه مردم لیبی پس از گذشت هفت سال از ناآرامی در کشور، به وجود ثبات در این کشور علاقه‌مند هستند.

جنبش «ماندلای لیبی» که به نظر می‌رسد نزدیک به سیف‌الاسلام است، گفته است که در این نظرسنجی ۷۱۰۶۵ نفر شرکت کرده و ۹۱.۶۴ درصد آنها رأی موافق به ریاست‌جمهوری سیف‌الاسلام داده‌اند و جالب توجه آنکه شبکه روسیا‌الیوم نتایج این نظرسنجی را منتشر کرد و توجه زیادی به آن نشان داد.

«خالد المشری» رئیس شورای عالی دولت لیبی البته گفته است که سیف‌الاسلام از لحاظ قانونی شرایط نامزدی در انتخابات را ندارد.

وی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک افزود که سیف‌الاسلام تحت تعقیب دیوان کیفری بین‌المللی و دستگاه قضایی لیبی است در حالی‌که یکی از شروط تصدی منصب ریاست‌جمهوری این است که نامزد انتخابات تحت تعقیب نباشد.

روزنامه «رأی‌الیوم» در سرمقاله خود به این موضوع پرداخت و نوشت که «خالد الغویل» وکیل حقوقی سیف‌الاسلام گفته است که به محض آغاز ثبت‌نام برای انتخابات ریاست‌جمهوری، سیف‌الاسلام نیز ثبت‌نام خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه «انتخاب، حق ملت لیبی است»، افزود که دیوان کیفری بین المللی خارج از قوانین بین‌المللی عمل می‌کند و به جای تعقیب و محاکمه عاملان ارتکاب جنایت‌ علیه ملت لیبی و نابودی این کشور، به دنبال تعقیب سیف‌الاسلام است در حالی‌که وی پیش از این در دستگاه قضایی لیبی محاکمه شده و مورد عفو قرار گرفته است.

این روزنامه با اشاره به هرج‌ومرج در لیبی به دنبال سرنگونی دولت مردمی معمر قذافی با دخالت سازمان «ناتو» در سال ۲۰۱۱ و پس از آن سیطره شبه‌نظامیان بر این کشور، نوشت که شاید دلیل حمایت روسیه و برخی کشورهای اروپایی از جمله انگلیس و ایتالیا از سیف‌الاسلام همین دخالت ناتو برای براندازی رژیم قذافی و ترور فجیع وی در اکتبر سال ۲۰۱۱ باشد همچنانکه «لیو دنگوف» رئیس گروه تماس روسیه برای حل‌وفصل بحران لیبی نیز در حاشیه شرکت در کنفرانس پالرمو ایتالیا گفت که تماس‌هایی بین رهبران روسیه و فرزند قذافی در جریان است زیرا وی از نفوذ و وزنه سیاسی در لیبی برخوردار است و لذا از جمله طرف‌های مشارکت‌کننده در روند سیاسی لیبی خواهد بود.

رأی‌الیوم همچنین نوشت که منبع قدرت سیف‌الاسلام، شکست نخبگان سیاسی حاکم لیبی پس از سقوط نظام مردمی قذافی بود که در حفظ وحدت، ساختن دولت و موسسات آن و نیز خلع سلاح شبه‌نظامیان موفقیتی کسب نکرده‌اند.

این روزنامه افزود: کشورهای غربی و ناتو قذافی را به دلیل آنکه دیکتاتور بود هدف قرار ندادند بلکه به سبب ایفای نقش آن در مبارزه با نفوذ کشورهای استعمارگر در قاره آفریقا از طریق ایجاد پول واحد آفریقایی بر اساس دینار طلای لیبی بود و چه بسا به دلیل همین امر بود که «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا از اینکه با مداخله ناتو در لیبی موافقت کرده بود، ابراز پشیمانی کرد.

رأی‌الیوم همچنین با اشاره به اینکه حکومت سابق لیبی برای مردمش ۳۶۰ میلیارد دلار سپرده مالی و ذخایر طلا بر جای گذاشته بود، نوشت که بخش زیادی از سرمایه‌ها از سوی حاکمان جدید لیبی غارت شده و وضعیت لیبی به این حد از ویرانی و هرج و مرج رسیده است.

این روزنامه در پایان نوشت که از قضاوت زودهنگام درباره فرصت‌های سیف‌الاسلام برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری و حتی پیروزی در آن اجتناب کرده و ضمن تأکید بر اینکه نامزدی و شرکت در انتخابات حق اوست، می‌گوییم که شهروندان لیبی حق انتخاب دارند به شرط آنکه این انتخابات آزادانه و سالم و تحت نظارت سازمان ملل برگزار شود

گابریل وزیر سابق خارجه آلمان: عربستان و امارات احتمالا قصد حمله به قطر را داشتند

وزیر خارجه سابق آلمان چند روز قبل در گفت ‌وگو با شبکه خبری «الجزیره» درباره آخرین تحولات منطقه‌ای به ویژه امور قطر ورژیم سعودی به گفت‌وگو پرداخت.

«زیگمار گابریل» وزیر خارجه سابق آلمان در این گفت‌وگو درباره حوادث رخ داده برای قطر گفت که اگر تنش در منطقه خلیج فارس در سال 2017 شدت می‌یافت، ممکن بود قطر با تهاجم نظامی مواجه شود.

گابریل در این زمینه به الجزیره گفت: «می‌دانم که آن روزها در چه وضعیتی قرار داشتیم و بر این باورم همه بابت این‌که دیگر تنشی وجود ندارد، باید خوشحال باشند.»

وی ادامه داد: «نمی‌دانم که آیا آن‌ها (ائتلاف سعودی) برنامه‌ای واقعی برای حمله به قطر داشتند ،اما تجربه ما نشان می‌دهد که شدت یافتن گام به گام تنش می‌تواند به درگیری نظامی ختم شود و همکاران آمریکایی ما هم همین احساس را داشتند. با این وجود، خطرناک بودن این وضعیت مشخص بود و ما با تمام شرکایمان، با قطر و همچنین اماراتی‌ها و سعودی‌ها موفق شدیم از تنش‌ها بکاهیم.»

وی درباره «رکس تیرلسون» وزیر خارجه سابق آمریکا نیز اظهار داشت که وی به شدت تلاش کرد تا از شدت یافتن بحران در منطقه و بروز درگیری نظامی اجتناب شود.

عربستان سعودی، امارات ، بحرین و مصر در ژوئن (خرداد) سال 2017 از طریق دریا، هوا و زمین به محاصره قطر مبادرت کردند. این چهار کشور قطر را به حمایت از تروریسم و همراهی با ایران متهم کردند. دوحه با رد این اتهام‌ها می‌گوید محاصره کشورش به هدف محدود کردن حق حاکمیت این کشور است.

زیگمار گابریل همچنین درباره کشته شدن «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد سعودی به دست عوامل سعودی نیز گفت: «کشتن آقای خاشقچی فاجعه است. برای خانواده و بستگان او این شرایط بسیار بدی است زیرا آن‌ها حتی نمی‌توانند جسد او را دفن کنند و مکانی وجود ندارد که بتوانند سر مزارش بروند. به نظرم این جریان نه تنها یک مساله سیاسی، بلکه یک مساله انسانی است.»

زیگمار گابریل درباره «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی نیز اظهار داشت: «محمد بن سلمان درباره جایگاهش در منطقه غلو می‌کند….. شاید او حس می‌کرد هر کاری انجام دهد از سوی کاخ سفید حمایت می‌شود. این مسئله نشان می‌دهد که آن‌ها (سعودی‌ها) حس می‌کنند هیچ قانونی وجود ندارد که پیروی کنند و این خطرناک است.»

گابریل افزود: «در اروپا همه فکر می‌کنند که ولی‌عهد سعودی به نوعی مسئول کشته شدن خاشقچی است. نمی‌دانم که این دستور شخصی بوده یا افرادی فکر کردند این آرزوی او بوده است. این مسئله بحث آشکار روز در اروپاست.»

جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی که زمانی همکار استخبارات عربستان بود بعد از به قدرت رسیدن محمد بن سلمان، عربستان را به مقصد آمریکا ترک کرد و دوم اکتبر (10 مهر) بعد از مراجعه دوم به کنسولگری سعودی در استانبول، دیگر از آنجا خارج نشد و بعد از آن مقام‌های ترکیه اعلام کردند که او در آنجا کشته و تکه‌تکه شده است.

هر چند عربستان سعودی در ابتدا اطلاع از سرنوشت او را انکار می‌کرد اما سرانجام سه هفته بعد تحت فشار افکار عمومی ناچار شد اذعان کند که خاشقچی در کنسولگری کشته شده است.

 

مسکو: آمریکا از سوریه برود، ۶ ماهه تروریسم را ریشه‌کن می‌کنیم

به نقل از بلومبرگ، «فرانتس کلینتسویچ» عضو کمیته امنیتی و دفاعی پارلمان روسیه با ابراز تردید نسبت به خروج تمامی نیروهای آمریکایی از سوریه گفت: آمریکا نیروهای ویژه خود را در سوریه نگه خواهد داشت.

عضو کمیته امنیتی و دفاعی پارلمان روسیه امروز چهارشنبه‌ و به دنبال اعلام خبر خروج اشغالگران آمریکائی از سوریه اعلام کرد: آمریکائی ها کُردها را می فروشند؛ کسانی که از سوی ترکیه تحت فشار هستند.

«فرانتس کلینتسویچ» با اشاره به انتقال تعداد زیادی از تروریست ها از سوریه به افغانستان توسط آمریکا گفت: به نظر می‌ رسد که افغانستان به هدف اصلی تبدیل خواهد شد. در کنار این مساله آمریکا تلاش خواهد کرد تا از راه افغانستان بر آسیای میانه تاثیر بگذارد.

وی در اعلام افزود: روسیه بر اساس تفاهم خود با سوریه در این کشور باقی خواهد ماند. اگر نیروهای آمریکایی از سوریه خارج شوند در مدت ۶ ماه تروریسم را در سوریه ریشه‌ کن می‌ کنیم.

از سوی دیگر وزارت خارجه روسیه نیز ساعاتی پیش در واکنش به انتشار خبر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه توسط کاخ سفید، اعلام کرد که با خروج نیروهای آمریکایی احتمال حصول راه‌ حل سیاسی در سوریه افزایش پیدا خواهد کرد.

تمام نیروهای آمریکا ظرف ۶۰ تا ۱۰۰ روز آینده ازسوریه خارج می‌شوند

به نقل از الجزیره، یک مقام آمریکایی امروز چهارشنبه اعلام کرد که همه کارکنان وزارت خارجه این کشور ظرف ۲۴ ساعت از سوریه خارج می‌ شوند.

این مقام آمریکایی در ادامه گفته است که تمام نیروهای آمریکا نیز بین ۶۰ تا ۱۰۰ روز آینده از سوریه خارج می‌ شوند.

این درحالیست که برخی از رسانه های آمریکائی ساعاتی پیش از خروج همه نظامیان اشغالگر این کشور از شمال شرقی سوریه خبر داده بودند.

انقلابیون آمریکائی: خروج نیروهای آمریکا خنجر از پشت به ماست

مرکز موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه نزدیک له مخالفان دولت سوریه به نقل از منابعی که آنها را آگاه خوانده تاکید کرد که شخصیت‌های بلندپایه در گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد» خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را به منزله زدن خنجر از پشت به این نیروها و یگان‌های حمایت مردمی کرد می‌دانند.

مقامات بلندپایان گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را خیانت به خون هزاران مبارزی دانستتند که در راه مبارزه با داعش کشته شده‌اند.

از سوی دیگر منابع کرد تاکید کردند که دولت آمریکا به مقامات بلندپایه نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کرده‌اند که واشنگتن قصد دارد نیروهای خود را به طور کامل از شرق فرات و منبج خارج کند.

این منابع گفتند که این اقدام آمریکا با واقعیت موجود تناقض دارد به گونه‌ای که طی چهل و هشت ساعت اخیر تجهیزات نظامی و لوجستیکی زیادی به پایگاه‌های نظامی در منبج و میدان های نفتی العمر رسیده است.

کاخ سفید لحظاتی قبل اعلام کرد که آمریکا خروج نیروهای خود از سوریه را آغاز کرده است.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حساب توئیتری خود نوشت که ما داعش را در سوریه شکست داده‌ایم.

پیش از این یک مقام مسئول در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) امروز چهارشنبه گفته بود که ترامپ تصمیم به خروج از سوریه را با توجه به تمایلش که مدت‌هاست در ذهن دارد اتخاذ کرده است.

یک مقام دولت آمریکا نیز در مصاحبه با شبکه خبری ای بی سی نیوز تایید کرد که انتظار می‌رود ترامپ خروج نیروها از سوریه را اعلام کند. به گفته وی هنوز جدول خروج نیروها تنظیم نشده روزنامه ‹وال استریت ژورنال› نیز امروز به نقل از یک منبع مطلع که نامش فاش نشد، نوشت: واشنگتن آماده خروج فوری نیروهایش از شمال شرقی سوریه است و مقامات آمریکایی این موضوع را با متحدان خود (نیروهای کرد مستقر در شمال سوریه) در میان گذاشته اند.
این روزنامه افزود: این اقدام واشنگتن پس تماس تلفنی هفته گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با رجب طیب اردوغان همتای ترک خود انجام می شود.
ترکیه هفته گذشته اعلام کرد که عملیات تازه ای را علیه یگان‌های مدافع خلق سوریه› (ی.پ.گ) و حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) در شرق فرات سوریه آغاز خواهد کرد..

زدن زیر آب تصمیم ترامپ برای خروج از سوریه کلید خورد

سناتور «مارکو روبیو» به دنبال تأئید اخبار منتشره درباره خروج نیروهای اشغالگر آمریکا از سوریه از سوی کاخ سفید در پیامی در حساب کابری خود در توئیتر اعلام کرد: خروج کامل و سریع نیروهای آمریکایی از سوریه اشتباهی سنگین است و پیامدهایی خواهد داشت.

این سناتور تندروی آمریکا در ادامه افزود: این موضوع پیچیده بوده و نمی توانم چرائی آن را در یک توئیت توضیح بدهم. تا ساعاتی دیگر در این باره سخنرانی خواهم کرد.

این درحالیست که برخی از رسانه های آمریکائی ساعاتی پیش از خروج همه نظامیان اشغالگر این کشور از شمال شرقی سوریه خبر داده بودند.

پرده بردای شرکت چینی از دلایل اتهامات؛ هوآوی از آمریکا سند خواست

به نقل از آسوشیتدپرس؛ همزمان با آغاز تلاش شرکت هوآوی برای از بین بردن نگرانی هایی که نقش این شرکت را در پیشبرد فناوری ارتباطاتی نسل پنجم در معرض تهدید قرار داده است ، کن هو رئیس شرکت چینی هوآوی در گفتگو با خبرنگارانی که به مقر شرکت فناوری هوآوی دعوت شده بودند, گفت اتهامات آمریکا علیه این شرکت از مسائل ایدئولوژیک و ژئوپولیتیک ریشه می گیرد.
وی هشدار داد مستثنی کردن هوآوی از شبکه های نسل پنجم در استرالیا و دیگر بازارها موجب افزایش قیمتها و کند شدن آهنگ رشد و توسعه نوآوری می شود و به مشتریان لطمه می زند.

هوآوی و امنیت
استرالیا و نیوزیلند به دلایل امنیتی حضور هوآوی را در شبکه های نسل پنجم در این کشورها ممنوع کرده اند. آمریکا و تایوان نیز ممنوعیت های وسیع تری برای فعالیت هوآوی وضع کرده اند.
آژانس امنیت سایبری ژاپن نیز اعلام کرد تامین کنندگانی مانند هوآوی که ضریب خطر امنیتی بالایی دارند از فهرست خریدهای دولتی مستثنی می شوند.
اعمال تازه ترین محدودیت ها فعلا تاثیر زیادی بر هوآوی نداشته است ولی تصمیم این شرکت در برگزاری کنفرانس مطبوعاتی ظاهرا بازتابی از نگرانی های آن از پیامدهای تعمیم این محدودیت ها به دیگر کشورها به شمار می رود.
تحلیلگران می گویند گسترش محدودیت دسترسی هوآوی به صنایع بازار نسل پنجم ممکن است تا سال 2022 سالانه 20 میلیارد دلار به این شرکت خسارت وارد کند.

مدرک ارائه کنید
وی در این کنفرانس خبری که دو ساعت و بیست دقیقه به طول انجامید, گفت : اگر دلیل یا مدرکی دارید باید آن را اعلام کنید. شاید نخواهید این مدارک را برای هواوی یا افکار عمومی رو کنید ، اما آن را به شرکتهای مخابراتی ارائه دهید زیرا آنها خریداران تجهیزات هواوی هستند.
هوآوی که در سال 1987 توسط یک مهندس نظامی سابق تاسیس شد ، هر گونه اتهامات را مبنی بر کنترل حزب حاکم کمونیست چین بر این شرکت یا طراحی تجهیزات آن برای تسهیل جاسوسی و استراق سمع رد می کند. ولی مقامات خارجی به یک قانون در چین استناد دارند که شرکتها را به همکاری با نهادهای اطلاعاتی ملزم می سازد.
کن هو افزود : هرگز هیچ مدرکی وجود نداشته است مبنی بر این که تجهیزات ما در حکم یک خطر امنیتی است . ما هرگز درخواستهای هیچ دولتی را که به شبکه ها یا فعالیت تجاری هر یک از مشتریانمان آسیب وارد کند, نپذیرفته ایم.
این نخستین باری است که یک مدیر ارشد هوآوی مستقیما درباره شکایات اخیر مطرح شده درباره مسائل امنیتی تجهیزات این شرکت با خبرنگاران سخن می گوید.

قوانین امنیتی چین
وی با استناد به سخنان سخنگوی وزارت امور خارجه چین در روز 10 دسامبر مبنی بر اینکه هیچ قانونی در این کشور وجود ندارد که شرکتها را به طراحی تجهیزات برای دسترسی به اطلاعات محرمانه ملزم سازد, گفت : ما هیچ درخواستی مبنی بر تامین اطلاعات دریافت نکرده ایم.
فقدان ارائه اطلاعات مستدل در اثبات اتهامات مطرح شده علیه هوآوی برخی از تحلیلگران صنایع را به طرح این فرضیه واداشته که این اتهامات احتمالا بهانه ای برای محافظت از رقبای آمریکایی یا اروپایی در برابر موفقیت های این شرکت پیشرو چینی است.
وی در پاسخ به پرسشی در این باره گفت کاهش رقابت موجب کاهش نوآوری و افزایش هزینه ها برای مشتریان می شود. به عنوان مثال پیش بینی ها نشان می دهد هزینه نصب ایستگاه های بی سیم شبکه های نسل پنجم در استرالیا بدون رقابت هوآوی حدود 15 تا 40 درصد افزایش خواهد یافت.
رئیس هوآوی در عین حال تصریح کرد به رغم تلاشها برای سیاسی کاری به منظور کارشکنی در رشد این صنایع، هوآوی با 25 شرکت مخابراتی در زمینه تامین تجهیزات شبکه نسل پنجم قرارداد امضا کرده است و ما افتخار می کنیم بگوییم که مشتریان ما همچنان به ما اعتماد دارند.

دادگاه مدیر مالی 
کن هو همچنین با اشاره به بازداشت مدیر مالی این شرکت در کانادا و اتهامات آمریکا مبنی بر اینکه هوآوی محدودیت های فروش فناوری به ایران را نقض کرده است, گفت در شرایط کنونی نمی تواند درباره اتهامات مربوط به همکاری با ایران صحبت کند زیرا منگ وانجو دختر موسس هوآوی ، هنوز در میانه روند دادگاهی در ونکوور قرار دارد. ولی با این همه هوآوی به پایبندی مدیریت شرکت به قوانین تجاری و استقلال و رعایت عدالت در دادگاه ها در پرونده منگ ایمان دارد.

اقدام برای شفافیت بیشتر
رئیس هوآوی همچنین وعده داد تا تلاشهای این شرکت برای برطرف ساختن نگرانی های مشروع همه طرفها یا افکار عمومی افزایش یابد.

هوآوی مراکزی را در انگلیس و آلمان و کانادا برای دولتها به منظور آزمایش تجهیزات و نرم افزارهای آن دایر کرده است. جدیدترین مرکز شفافیت امنیتی آن قرار است در سه ماهه نخست سال 2019 در بلژیک گشایش یابد

 

واکنش دمشق به خروج نیروهای آمریکایی از سوریه

به نقل از النشره، یک منبع سوری به تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از سوریه واکنش نشان داد.

این منبع بیان کرد: ما از خروج نیروهای آمریکایی استقبال می کنیم در عین حال به نیات آمریکا برای اجرایی کردن تصمیم خروج کامل از سوریه با دیده تردید می نگریم.

منبع سوری اعلام کرد: سوریه همواره خواهان خروج نیروهای نامشروع آمریکایی از سوریه بوده است. مطلوب این است که همه نیروها از شرق فرات و پایگاه التنف خارج شوند. خروج نیروهای آمریکایی به دنبال آن خروج نیروهای خارجی از الحسکه، الرقه و دیرالزور را به دنبال خواهد داشت.

حملات گسترده ارتش سوریه به مواضع تروریست‌ها در حماه

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یگان‌های ارتش عربی سوریه مواضع و مراکز تجمع گروه‌های تروریستی در حومه شمالی حماه را هدف حملات خود قرار دادند.

بر اساس این گزارش تروریست‌ها در حال تلاش برای نفوذ به مناطقی نظامی در اطراف تعدادی از روستاها و شهرک‌های واقع در حومه شمالی حماه بودند.

خبرنگار سانا گزارش داد: یگان‌های ارتش سوریه به حملات گروه‌های تروریستی وابسته به «کتائب العزه» که در مناطق «معرکبة»، «الزکاة»، «اللطامنة» و «وادی الدورات» در حومه شمالی حماه مستقر هستند واکنش نشان دادند و مواضع آنها را هدف حملات توپخانه‌ای گسترده خود قرار دادند که در پی این حملات شماری از تروریست‌ها کشته و خساراتی به تجهیزات جنگی و مقرهای آنها وارد آمد.

گروه‌های تروریستی وابسته به النصره، «الحزب الترکستانی» و «کتائب العزه» و سایر گروه‌های تروریستی توافق منطقه عاری از سلاح در ادلب را از طریق حملات خود به مواضع ارتش سوریه و مناطق مسکونی در منطقه نقض می‌کنند و این در حالی است که ارتش سوریه به نقض آتش‌بس واکنش نشان می‌دهد.

نیروهای ارتش سوریه دو روز قبل تحرکات گروه‌های تروریستی را در حومه شمالی حماه هدف قرار دادند، این گروه‌ها توافق منطقه کاهش تنش در ادلب را نقض کرده بودند.

نیروهای سوری چند روز قبل هم استحکامات گروه‌های تروریستی را که برای نفوذ از چندین محور به سمت مواضع نظامی اطراف روستاها و شهرک‌های امن حومه شمالی حماه تلاش می‌کردند، منهدم کردند.

گروه‌های تروریستی به سرکردگی جبهه النصره همچنان به نقض توافق منطقه کاهش تنش در ادلب از طریق حملات مکرر خود به مواضع ارتش و روستاهای امن در منطقه خلع سلاح و اطراف آن ادامه می‌دهند.

ترامپ: ما داعش را در سوریه شکست دادیم!! دلیلی برای ماندن در سوریه نداریم

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حساب توئیتری خود نوشته است: ما داعش را در سوریه شکست داده‌ایم، تنها دلیل من برای آنجا بودن در دوران ریاست جمهوری ترامپ.

وی که در اندیشکده شورای آتلانتیک در واشنگتن صحبت می‌کرد با گفتن این موضوع که بشار اسد باید مصالحه کند، افزود: ما خواستار رژیمی هستیم که اساسا متفاوت است. این تغییر رژیم نیست. ما در تلاش برای خلاص شدن از اسد نیستیم.

داعش ۷۰۰ زندانی را در سوریه اعدام کرد

دیده بان حقوق بشر (وابسته به مخالفان دولت سوریه) که مقر آن در انگلیس است، افزود: زندانیان شامل یک هزار و ۳۵۰ نظامی و غیر نظامی بودند که داعش آنها را پیشتر در منطقه مرزی عراق زندانی کرده بود.
داعش همچنان کنترل بخش کوچکی از سرزمین های شرق رود فرات در سوریه و در اطراف شهرک هجین را که اخیرا به دست نیروهای تحت حمایت آمریکا افتاده، در اختیار دارد.
نیروهای دمکراتیک سوریه تحت حمایت آمریکا از چند ماه قبل با تروریست های داعش درگیر هستند.
‹مظلوم کوبانی› فرمانده کل نیروهای دمکراتیک سوریه هفته قبل گفته بود: همچنان پنج هزار داعشی در محاصره هستند که در میان آنها شمار زیادی تروریست خارجی وجود دارد که سرسختانه آمادگی جنگیدن تا پای مرگ هستند.
سوریه از سال ۱۳۸۹ (۲۰۱۱) میلادی با بحران ورود تروریست های خارجی به این کشور مواجه است.

انتقاد چین از جنگ‌افروزی فضایی آمریکا

چین امروز (چهارشنبه) با انتقاد از دستور ترامپ برای ایجاد یک مرکز فرماندهی به منظور کنترل ماموریتهای نظامی فضایی اعلام کرد که با مسلح کردن فضا مخالف است.

هوا چونینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری خود اعلام کرد: چین مصرانه استفاده صلح آمیز از فضا را پیشنهاد می‌کند و مخالف مسلح کردن فضا و رقابت تسلیحاتی فضایی است.

وی ادامه داد: ما حتی مخالف تبدیل بیشتر فضا به منطقه جنگی جدید هستیم.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، روز سه‌شنبه دستور تشکیل «فرماندهی فضا» را صادر کرد.

این نهاد تازه تاسیس که زیرمجموعه پنتاگون قرار خواهد گرفت، کنترل کلیه عملیات نظامی در فضا را برعهده خواهد داشت.

تاسیس این مرکز فرماندهی مجزا از تصمیم قبلی دونالد ترامپ دائر بر تشکیل یک شاخه جدید نظامی تحت عنوان «نیروی فضایی» خواهد بود. با این حال ممکن است مرحله‌ای در مسیر تحقق آن هدف به شمار رود.

دستور ایجاد این شاخه طی فرمانی از کاخ سفید به جیمز ماتیس، وزیر دفاع، ابلاغ شده است.

هشدار روسیه درباره امکان ایجاد پایگاه نظامی آمریکایی در اوکراین

«گریگوری کاراسین» معاون زیر امور خارجه روسیه در مصاحبه باروزنامه «راسیسکایا گازیتا» اعلام کرد که مسکو حضور نیروهای نظامی آمریکایی در خاک اوکراین را بیش از اندازه لازم دانسته و آن را مغایر با توافقنامه مینسک ارزیابی می‌کند.

کاراسین گفت: «از سال 2014 به اینطرف، مربیان نظامی آمریکایی در پایگاه‌های نظامی مختلف در سراسر خاک اوکراین مستقر بوده و به آموزش سربازان و افسران ارتش اوکراین مشغولند. کشتی‌های ناوگان دریایی آمریکا دائما وارد بنادر اوکراین در دریای سیاه شده و در مانورهای نظامی مشترک با وزارت دفاع اوکراین شرکت می‌کنند.»

این دیپلمات بلندپایه یادآور شد: «نظامیان آمریکایی در تابستان سال 2017 ساخت یک مرکز هدایت عملیاتی برای ناوگان دریایی اوکراین در شهر «اوچاکوف» در منطقه نیکولایف را آغاز کردند. یعنی به عبارت دیگر، ما شاهد حضور نظامی رو به گسترش نظامیان آمریکایی در خاک اوکراین به بهانه‌های مختلف هستیم و این مسئله برخلاف بند ده توافقنامه مینسک درباره حل و فصل مناقشه نظامی دونباس است.»

معاون وزیر خارجه روسیه هشدار داد، اگر پایگاه نظامی آمریکایی در خاک اوکراین پیدا شود، مسکو قطعا به آن واکنش مناسب نشان خواهد داد. پیش از این برخی منابع خبری نزدیک به قدرت حاکمه اوکراین گفته بودند که مقامات کی‌یف در تلاشند تا آمریکا را متقاعد کنند پایگاه نظامی در خاک این کشور ایجاد کند.

به گفته وی، اوکراین در سال 2018 نیز از کشورهای آمریکا، انگلیس و کانادا تسلیحات پرنده و دیگر فناوری‌های نظامی به ارزش بیش از 40 میلیون دلار، دریافت کرده است.

کاراسین در بخش دیگری از این مصاحبه تصمیم مقامات کی‌یف برای عدم تمدید پیمان «دوستی، همکاری و مشارکت با روسیه» را یک اشتباه بزرگ نامید که بدون تردید عواقب اقتصادی، اجتماعی و انسانی جدی و غیرقابل جبرانی برای این کشور و مردم آن خواهد داشت.

وی همچنین هر نوع اتهام به روسیه درباره غیرقانونی بودن اقدام نیروهای مرزبانی در متوقف کردن و توقیف کشتی‌های اوکراینی در خلیج کرچ را تکذیب کرده و گفت، این نیروها کاملا در چارچوب قوانین بین المللی، از حریم دریایی روسیه محافظت کرده‌اند.

معاون وزیر خارجه اعلام کرد که روسیه به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در اوکراین که قرار است در اواخر ماه مارس سال 2019 برگزار شود، احترام خواهد گذاشت، اگر این انتخابات آزادانه و بر اساس اصول دموکراسی انجام شود.

دسترسی هکرها به مکاتبات محرمانه اروپایی‌ها درباره روسیه، ایران و ترامپ

هکرها چندین سال به شبکه‌های ارتباطات دیپلماتیک اتحادیه نفوذ کرده و هزاران پیام رد و بدل شده را دانلود کرده‌اند. این پیام‌ها نشان می‌دهد کشورهای اروپایی نگرانی‌هایی درباره دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و جدال‌هایی بر سر تعامل با روسیه و چین و احتمال احیای برنامه هسته‌ای ایران داشته‌اند.

در یکی از پیام‌ها دیپلمات‌های اروپایی دیدار میان دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در هلسینکی فنلاند را «دست‌کم برای پوتین، موفقیت‌آمیز» توصیف کرده‌اند.

در یکی از پیام‌های هک‌شده، «کارولین ویچینی»، معاون سرپرست اتحادیه اروپا در واشنگتن پیشنهاد کرد که دیپلمات‌های 28 کشور اتحادیه اروپا ضمن ایستادگی در برابر سیاست‌های ترامپ در حوزه‌های محل اختلاف از جمله در مسائل آب و هوا، تجارت و توافق هسته‌ای ایران همواره از ایالات متحده به عنوان «مهم‌ترین شریکمان» یاد کنند.

این پیام‌ها همچنین شامل درخواست‌هایی برای تأمین مالی صادرات به ایران است. دیپلمات‌های اتحادیه اروپا درباره ادامه تلاش‌ها جهت ترغیب ایران به مفاد توافق هسته‌ای بعد از خروج آمریکا از آن هم رایزنی کرده‌اند.

دیپلمات‌های اروپایی درباره دیدار میان ترامپ و رئیس‌جمهور چین هم اظهار نظر کرده و رفتارهای ترامپ را فردی «زورگو» توصیف کرده‌اند که می‌خواهد پکن را وارد عرصه یک رقابت بوکس، بدون هیچ قاعده و قانون کند.

 

دسته‌بندی شده در: کارگری, عمومی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: