پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

بیانیه جمعی از معلمان ایران در اعتراض به فقدان مدارس ایمن و استاندارد و تسلیت به خانواده دانش آموزان جان باخته زاهدان

s4

بیانیه جمعی از معلمان ایران در اعتراض به فقدان مدارس ایمن و استاندارد

 و تسلیت به خانواده دانش آموزان جان باخته زاهدان

سال هاست در کنار ظلمی که به معلمان با سرکوب معیشت و منزلت رفته است از حقوق دانش آموزان می گوییم از فقدان کیفیت در آموزش از مدارس ناایمن وغیراستاندارد که جان معلمان و دانش آموزان را تهدید می کنند.

نتیجه این مطالبه گری برای معلمان عدالت خواه  زندان و تبعید و اخراج بوده و در مقابل مشتی مدیر غیرمسئول، بی کفایت و فاسد هر روز اموال عمومی را بین خود تقسیم می کنند و هنگامی که پای منافع مردم و بودجه آموزش و پرورش به میان می آید از نبود امکانات و بودجه سخن می گویند در این میان هیچ تفاوتی بین جناح ها و باندهای سیاسی از اصولگرایان تا اصلاح طلبان و اعتدالیون با انواع جدید و قدیمش وجود ندارد چون جملگی در سو استفاده های کلان و غارت اموال عمومی ید طولایی داشته و در این زمینه پرونده قطور دارند.

آن آتشی که از شین آباد تا زاهدان امروز جان عزیزان ما را می سوزاند محصول سال ها بی توجهی به امر آموزش توسط همین جناح های قدرت است که نوبتی قدرت را در دست می گیرند نتیجه عملکرد تمام جناح های حاکمیت است. نتیجه عملکرد کسانی که صد در صد مراکز پیش دبستانی را خصوصی کرده اند و می کوشند سیاست های ضد آموزشی و پولی سازی خود را بر باقی مانده عرصه آموزش عمومی تسری دهند.

امروز در حالی که لازم است مسئولان بی کفایت به پای میز محاکمه کشانده شوند معلم و مدیر مدرسه اسوه حسنه  بازداشت می شود تا صورت مسئله پاک شود و وزیر نیز در یک حرکت پوپولیستی برای انحراف افکار عمومی، امتحانات روز شنبه را بخاطر شب یلدا لغو کرده و به فکر بازگوکردن قصه‌ها و خاطرات سنت حسنه شب یلدا افتاده است غافل از اینکه اکثریت کودکان ایران مانند آقازاده های وی اصلا امکان جشن شب یلدا را ندارند.

معلمانی که سال ۹۵، صدوچهل هزار امضا برای افزایش بودجه وسهم آموزش و پرورش در راستای ایمن کردن مدارس،به دولت ومجلس وقوه  قضاییه ارسال کرده‌اند هرگز فریب این سطحی را نخواهند خورد. نه بطحایی حق دارد ژست انسان های ناراحت را بگیرد نه نمایندگانی چون حاجی بابایی که این روزها بخاطر نزدیکی انتخابات ژست حامی معلمان ودانش آموزان گرفته اند. به راستی که اینها جملگی سر و ته یک کرباس هستند.

ما بعنوان جمعی از معلمان ایران ضمن تسلیت به خانواده کودکان در آتش بیداد سوخته،خواهان محاکمه عاملان اصلی این فاجعه هستیم و با بانگ بلند می‌گوییم راهکارلاپوشانی معضلات و پرونده‌سازی و مرعوب و زندانی کردن معلمان عدالت خواه راهکار نیست وقت حسابرسی به پرونده مسئولان خاطی و فاسد رسیده است.

ازتشکل های صنفی معلمان و سازمان‌های حامی حقوق کودکان می‌خواهیم  باتوجه به ناایمن بودن بیش ازنیمی ازمدارس کشور، در مقابل این فاجعه سکوت نکنند و به این وضعیت اسفناک اعتراض نمایند.

برای امضای بیانیه ی فوق لطفا نام و نام خانوادگی خود را به فارسی تایپ کنید.

Jouw antwoord

VERZENDEN

دسته‌بندی شده در: معلمین, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: