پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

خبرها

 

Image-1 (22)

خبرها

در صورت ادامه آزار و اذیت رانندگان و کارگران توسط حراست سامانه های چهار و شش، واکنش اعتراضی سندیکا بسیار گسترده خواهد بود

 در صورت ادامه احضار و آزار و اذیت رانندگان و کارگران حق طلب توسط حراست سامانه چهار و شش، واکنش سندیکا در اعتراض به عملکرد حراست در این سامانه ها بسیار شدید خواهد بود و با سازماندهی از کارگران دعوت به اعتراض گسترده خواهد کرد. بنابر گزارشات متعدد، مدتی است که حراست سامانه چهار و اخیرا حراست سامانه شش، برای خاموش کردن اعتراضات بحق رانندگان و کارگران در مورد مطالبات معوق خود، پیوسته کارگران حق طلب را احضار و تهدید می کند. خوشبختانه پاسخ کارگران به حراست خیلی روشن بوده است: «مطالبات مان را پرداخت کنید تا اعتراض نکنیم» هر چند تهدید کارگران توسط حراست و مدیریت، پوشالی است و در نهایت اقدامی علیه کارگران نمی تواند انجام دهد. اما سندیکا در برابر احضار تک به تک کارگران و تهدید آنان سکوت نمی کند و قویا به مدیریت و حراست شرکت واحد در این مورد هشدار می دهد که: «واکنش های اعتراضی سندیکا نسبت به احضار و تهدید کارگران گسترده خواهد بود». 💢همکاران به سندیکای خود بپیوندید و با پرداخت حق عضویت همکاران خود را در سندیکا یاری و همراهی کنید. اخبار، تصاویر، پیشنهادات و مشکلات در محل کار خود را با کلیک در اینجا برای ما ارسال کنید. لینک کانال t.me/vahedsyndica

بیانیه حزب کمونیست اسپانیا:

سوریه پیروزی برعلیه تروریسم را تحقق بخشید

ترجمه:احمد مزارعی دوم ژانویه 2019سایت المیادین

حزب کمونیست اسپانیا تاکید ورزید که ملت، ارتش ورهبری دولت سوریه با مقاومت وایستادگی خود توانستند پیروزی بر تروریسم وگروههای گوناگون وحامیانشان را تحقق ببخشند.

حزب کمونیست اسپانیا دربیانیه ای که دیشب درسایت رسمی خود منتشر نمود اینچنین اظهار داشت:

«مقاومت وپایداری ملت سوریه وفداکاریهای ارتش این کشور درنزدیک به هشت سال از تجاوز وجنگ وتروریسم وکشتار به هدر نرفت، بلکه نتایجش حفظ وحدت ویکپارچگی سرزمین سوریه واستقلال آن وهمچنین موجب امنیت واستقرار واقعی گردید، که هم اکنون درافق ودرحال ظهوراست واین پیروزی همزمان با شکست ومتلاشی شدن گروههای تروریستی ومزدوراست که که از نظر مالی وسلاح بوسیله کشورهای غربی وائتلاف شمال اطلسی ، ترکیه ، اسرلئل وشیخ نشینهای استبدادی خلیجی ، حمایت میشدند».

دراین میان امریکا به بزرگترین شکست دچار شده ونسبت به مصالح ونفوذ آتی خود درخاورمیانه، وشکست برنامه ها یش وپیروزی سوریه دچارنگرانی و ترس است.

حزب کمونیست اسپانیا همچنین حضور تجاوز کارانه ونامشروع امریکا را درسرزمین سوریه محکوم نموده وتاکید نمود که این حضور امریکائیها بمثابه نقض قراردادها ومشروعیتهای بین المللی وبر ضد اراده ملت ودولت شرعی سوریه میباشد.

حزب کمونیست ، همچنین این ادعاها ودستاویزهائی که امریکا میکوشد در برابر افکار عمومی بین المللی انرا رواج دهد که دخالتش درسوریه برای مبارزه با «داعش» است ، به ریشخند گرفته وتاکید میکند که هدف اصلی امریکا برضد دولت سوریه وساقط کردن ان وبرای خدمت به منافع سلطه جویانه خود وصهیونیسم بر منطقه است.

حزب کمونیست اسپانیا درمورد خروج امریکا از سوریه براین باور است که این اقدام امریکا اعتراف اشکاری بر شکست خود وبرنامه هایش بوده ویک پیروزی بزرگ برای اراده دولت سوریه بر علیه ملیشیا ها وگروههای مزدورو دارو دسته های تروریستی است که همه گونه کمک از نیروهای امپریالیستی به رهبری امریکا دریافت میداشتند.

حزب کمونیست اسپانیا همچنین حضور نظامی نامشروع ترکیه را در شمال سوریه وعملیاتی که این کشور وملیشیاهای تکفیری وابسته به ان در منطقه مرتکب میشوند ، محکوم مینماید.

 

اتحادیه سندیکا های کارگری جمهوری چک، مجددا حمایت خود از دولت سوریه را ابراز کرد

 

سانا

اتحادیه سندیکا های کارگری جمهوری چک، موراویا، و سیلزکو مجددا حمایت خود را از پایداری و مبارزه ملت سوریه با تروریسم و تجاوزات خارجی علیه سرزمین سوریه ابراز کرد، و بر مخالفت خود از تهدیدات رژیم رجب طیب اردوغان تاکید نمود.

مارتن پیچ عضو کمیته خارجی اتحادیه سندیکاهای جمهوری چک، موراویا، و سیلزکو به خبرنگار سانا در براگ اظهار داشت: رژیم ترکیه مسئوال حمایت از تروریسم در سوریه است.

پیچ افزود: این رژیم از تاسیس گروه تروریستی “داعش” و از انجام جنایات این گروه علیه ملت سوریه حمایت کرد.

عضو کمیته خارجی اتحادیه سندیکاهای جمهوری چک، موراویا، و سیلزکو موضع غرب ها نسبت به جنایات رژیم ترکیه علیه سوری ها را مورد انتقاد قرار داد.

وی خواستار پایان دادن به اقدامات ناعادلانه اقتصادی تحمیل شده علیه سوریه گردید.

راما

 

🔴

تهدید امریکا توسط ژنرال چینی

یک مقام بلندپایه نظامی چین با اشاره به افزایش تنش پکن با واشنگتن بابت حضور ناوگان دریایی آمریکا در منطقه به بهانه حفظ آزادی کشتیرانی، گفت که غرق کردن ناوهای هواپیمابر آمریکا به تنش‌ها در منطقه بر سر «دریای چین جنوبی» خاتمه می‌دهد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» دریاسالار «لو یووان» معاون آکادمی علوم نظامی ارتش چین در سخنانی گفت که با غرق کردن 2 ناو هواپیمابر آمریکا، تنش با واشنگتن بر سر دریای چین جنوبی و شرقی پایان می‌پذیرد.

این مقام بلندپایه چینی که در 20 دسامبر (29 آذر) در نشستی واقع در صنایع نظامی این کشور سخنرانی می‌کرد، با اشاره به یکی از پنج ضعف اساسی آمریکا از جمله ترس از تلفات و ذکر افزایش قابلیت‌های موشک‌های کروز ضد کشتی چین گفت که نابود ساختن یک ناو هواپیمابر جان 5 هزار نفر پرسنل را با خطر مواجه می‌کند و با نابود ساختن دو ناو، میزان این تلفات دو برابر می‌شود.

دریا سالار «لو یووان» در توضیح این مطلب ادامه داد: «آنگاه وحشت آمریکا را شاهد خواهیم بود.»

وی در ادامه گفت که چین در برخورد با آمریکا باید از قدرت تهاجمی خود در حمله به نقطه ضعف‌های دشمن استفاده کند و باید به هرجایی که دشمن از آن هراس دارد، حمله کند و با توجه به نقطه ضعف دشمن، بر توسعه برتری خود تمرکز داشته باشد.

مقام‌های آمریکایی در سال‌های اخیر پکن را به نادیده گرفتن قوانین بین‌المللی، نظامی‌گری در دریای چین جنوبی و ساختن «جزایر مصنوعی» متهم کرده‌اند.

چین نیز در نقطه مقابل ضمن رد ادعاهای واشنگتن، اعلام کرده که این مناطق بخشی از تمامیت سرزمین چین است و این کشور حق بهره‌برداری و توسعه‌ آن‌ها را دارد.

جدیدترین ارزیابی‌های یک اندیشکده آمریکایی نیز نشان داد که ناوگان دریایی آمریکا برابر قدرت‌هایی چون چین و روسیه و نیز قابلیت‌های بهبود یافته کشورهایی چون کره شمالی و ایران دچار چالش می‌شود.

فرمانده رائول کاسترو: آمریکا به «تقابل‌جویی» بازگشته است

رئیس حزب کمونیست کوبا از آمریکا به دلیل بازگشت به سیاست تهاجمی انتقاد کرد و از مردم خواست برای هر سناریویی از جانب واشنگتن آماده باشند.

فرمانده «رائول کاسترو» رئیس حزب حاکم کمونیست کوبا، آمریکا را به بازگشت به سیاست تقابل‌جویی متهم کرد.

رائول که رئیس جمهوری سابق کوبا است این اظهارات را به مناسبت هفتادمین سالگرد پیروزی انقلاب این کشور به رهبری فرمانده «فیدل کاسترو» برادر مرحوم خود، ایراد کرد.

کاسترو با بیان اینکه انقلاب همچنان جوان است، از مردم کوبا خواست تا در راستای دفاع از استقلال کشور، خود را برای هر نوع سناریوی احتمالی آمریکا آماده کنند.

گفتنی است رابطه هاوانا- واشنگتن در دوره اوباما رو به بهبود رفت و به بازگشایی سفارت ۲ کشور منجر شد. اما دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا، روند معکوس را در پیش گرفت.

کاسترو در این باره گفت: به نظر می‌آید که بار دیگر دولت آمریکا در مسیر تقابل با کوبا قرار گرفته و به دنبال آن است تا انقلاب صلح‌آمیز ما را تهدیدی برای منطقه جلوه دهد. بار دیگر آنها به دنبال آن هستند تا کوبا را مسئول همه شرارات‌های منطقه نشان دهند.

وی همچنین راستگراهای افراطی ایالت فلوریدا- محل سکونت اغلب کوبایی‌های مهاجر به آمریکا- را مسئول جبهه‌گیری آمریکا علیه کوبا معرفی کرد.

گفتنی است «مارکو روبیو» سناتور جمهوریخواه فلوریدا از مهاجرین کوبایی است.

کوبا در ماه میلادی فوریه، همه پرسی را در راستای اصلاح قانون اساسی برگزار می‌کند .

 

زنان قامشلی در حمایت از ارتش سوریه تظاهرات کردند

الحسکه – سانا

ده ها تن از زنان ساکن شهر قامشلی در استان حسکه در اعتراض به تهدیدات رژیم ترکیه علیه تمامیت ارضی و حمایت از ارتش سوریه صبح امروز ( دوشنبه ) تظاهرات کردند.

این راهپیمایی از میدان ‘ السبع بحرات ‘ به سمت میدان مرکز فرهنگ عربی شروع شد.


در این راهپیمایی زنان سوری با بالابردن پرچم های کشورشان و پلاکاردهایی در حمایت از ارتش سوریه، تهدیدات رژیم ترکیه علیه وحدت و تمامیت ارضی سوریه و حمایت این کشور از گروه های تروریستی را محکوم کردند.

تظاهر کنندگان با تاکید بر اینکه ارتش سوریه تنها ضامن وحدت مردم و حفظ تمامیت ارضی این کشور و تنها قدرت ملی است که می‌تواند با تروریسم و متجاوزان خارجی بجنگند، تهدید سوریه از سوی رژیم ترکیه را قدرت دادن دوباره به گروه های مسلح تروریستی دانستند.

زنان سوری تهدیدات ترکیه را محکوم و تأکید کردند که هرگونه طرح متجاوزانه جدیدی علیه نظام سوریه شکست خواهد خورد.


ریمه الطعان’ که رهبری این تظاهرات را بر عهده داشت، تصریح کرد: زنان قامشلی در کنار ارتش سوریه باقی می مانند و در پیروزی هایشان سهیم هستند به ویژه اینکه بسیاری از آنان جگرگوشه هایشان را در جنگ با تروریسم تقدیم این سرزمین کرده اند

شیماء عطیه’ یکی دیگر از شرکت کنندگان در این تظاهرات گفت: ما در حمایت از ارتش سوریه در این راهپیمایی شرکت کرده ایم، ارتشی که بزرگترین افتخارات و پیروزی ها را در جنگ با تروریسم رقم زد و تا پاکسازی آخرین وجب از خاک این کشور از لوث وجود تروریست و اشغالگران حامی آنها از جمله ترکیه ایستادگی کردند.

هیام حدیدی’ یکی دیگر از شهروندان سوری نیز با تاکید بر اینکه ارتش سوریه تنها حامی ملت سوریه در برابر دشمنان خارجی است گفت: ما در هر لحظه بیش از پیش به پیروزی نهایی نزدیک می شویم و تا برافراشتن کامل پرچم سوریه بر فراز مرزهای این کشور ایستادگی می کنیم .

شابه رهف’ نیز در همین راستا افزود: تمام مردم قامشلی اعم از مرد و زن پشت ارتش سوریه ایستاده اند و با قرار داشتن در یک صف مانعی در برابر تهدیداتی خواهند بود که کشور را تهدید کند.

 

گروه هکری تهدید کرد: یا پول بدهید یا «حقایق» 11 سپتامبر را فاش میکنیم

یک گروه هکری ادعا کرده اسناد «محرمانه‌ای» از شرکت‌های بیمه و سازمان‌های دولتی به دست آورده که حقایق مربوط به واقعه 11 سپتامبر 2001 را افشا می‌کنند.

این گروه هکری که Dark Overlord نام دارد تهدید کرده در صورتی که به آنها پول مدنظرشان پرداخت نشود، این اسناد را منتشر خواهند کرد. راشاتودی نوشته این گروه، پیش از این نتفلیکس، کلینیک‌های جراحی پلاستیک و برخی سازمان‌های حساس دیگر را هک کرده است.

Dark Overlord ادعا کرده این اسناد حقایق مربوط به یکی از مرموزترین روزهای تاریخ جهان، یعنی 11 سپتامبر را بازگو خواهد کرد.

در 11 سپتامبر سال 2001، دو هواپیمای مسافربری به ضلع‌های شمالی و جنوبی برج‌های دو قلوی تجارت جهانی اصابت کرد. شی پرنده‌ای که ادعا می‌شد هواپیمای مسافربری است به ساختمان پنتاگون برخورد کرد و یک هواپیمای مسافربری دیگر هم در منطقه شانکسویل سقوط کرد.

مقام‌های آمریکایی مدعی شده‌اند گروه تروریستی القاعده عملیات ربودن این هواپیماها و حمله تروریستی با آنها را به عهده داشته است. با این حال، دانشمندان علوم مختلف در روایت‌های رسمی آمریکا از این حادثه تشکیک کرده‌اند.

 

بیانیه وزارت دفاع سوریه درباره آخرین اوضاع منبج

به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع سوریه امروز چهارشنبه از خروج ۴۰۰ نفر از نیروهای کُردی از منبج در استان حلب به سوی شرق رود فرات خبر داد.

این چندی پس از اینکه نیروهای دموکراتیک سوریه از خروج از منبج و دعوت از ارتش سوریه برای ورود به آن صورت می گیرد.

در این بیانیه آمده است: در راستای اجرای توافق بازگشت روند عادی به مناطق شمال سوریه از ابتدای ژانویه ۲۰۱۹، گروهی از کردها با ۳۰ خودرو از منبج به سوی ساحل شرقی رود فرات با عبور از منطقه کارا کوزاک(۲۵ کیلومتری شمال شرق منبج) رفتند. بر اساس اطلاعات واصله تاکنون ۴۰۰ نیروی کُردی منبج را ترک کرده اند.

دمشق – سانا

در راستای اجرای توافق برای بازگشت روال طبیعی زندگی به مناطق شمالی کشور، کاروانی از یگان های رزمنده کرد از منطقه منبج به سمت ساحل شرقی فرات عقب نشینی کرد.

وزارت دفاع در بیانیه ای توضیح داد: در راستای اجرای توافق برای بازگشت روال طبیعی زندگی به مناطق شمالی جمهوری عربی سوریه، از اول ژانویه 2019 میلادی، کاروانی از یگان های رزمنده کرد شامل بیش از 30 خودرو، از منطقه منبج به سمت روستای قره قوزاق واقع در 25 کیلومتر شمال شرق منبج در ساحل شرقی فرات عقب نشینی کردند.

ترکیه در حال استقرار تجهیزات نظامی بیشتر در مرز سوریه است

به نقل از اسپوتنیک، تصاویر جدید نشان می دهند که نیروهای نظامی ترکیه در حال استقرار تجهیزات نظامی بیشتری در مرز سوریه هستند که می تواند نشان از از آمادگی آنکارا برای آغاز عملیات نظامی علیه مخالفان خود باشد.

این در حالیست که چندی پیش نیز اسپوتنیک از استقرار نیروهای ارتش سوریه در مرز غربی منطقه منبج در شمال غرب استان حلب خبر داده بود.

این درحالیست که رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه چندی پیش بدون اشاره به حضور ارتش ترکیه در سوریه بدون کسب مجوز از دولت قانونی این کشور و بر خلاف قوانین بین المللی اعلام کرده بود: با ترامپ گفتگو کردیم. باید این تروریست ها از شرق فرات بروند. اگر آنها خارج نشوند، ما آنها را خارج خواهیم کرد؛ زیرا آن ها مزاحمت ایجاد می کنند. هر لحظه امکان آغاز عملیات در شرق فرات وجود دارد. هر لحظه امکان آغاز عملیات در شرق فرات وجود دارد.

تاکید حزب کمونیست سودان بر ادامه مبارزه تا براندازی حکومت

به نقل از اسپوتنیک، حزب کمونیست سودان اعلام کرد که هفت تن از اعضای کمیته مرکزی این حزب به دلیل مشارکت در تظاهرات علیه عمر البشیر رئیس‌جمهور این کشور دستگیر شدند.

محمد مختار الخطیب دبیرکل حزب کمونیست سودان در نشستی خبری در خارطوم گفت: در پی تظاهرات‌ها تاکنون 40 تن کشته و 45 نفر نیز زخمی شده‌اند.

وی بر ادامه مبارزه علیه حکومت عمر البشیر تا براندازی آن تاکید کرد.

شماری از احزاب معارض سودانی روز سه‌شنبه در نشستی خبری خواهان تشکیل دولت انتقالی شدند. در بیانیه این احزاب معارض آمده است که ساختار فعلی دولت سودان و انزوای سیاسی، اقتصادی، منطقه‌ای و بین‌المللی آن به این کشور اجازه نمی‌دهد که این بحران را سپری کند و این بحران راه حلی غیر از تشکیل حکومتی جدید در سودان که اعتماد مردم و جامعه بین‌الملل را بازگرداند ندارد.

عمر البشیر رئیس‌جمهور سودان دو روز قبل دستور تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره حوادث اخیر این کشور را صادر کرد.

شهرهای سودان در طول ماه های اخیر با بحران شدید نان با توجه به کاهش ارزش پوند سودان در مقابل دلار آمریکا روبرو بوده است.

سودان شاهد بحران های شدید اقتصادی درخصوص سوخت، دارو و نان در سایه اجرای سیاست های پولی و بانکی است. سیاست های اقتصادی سودان نتوانسته است بحران اقتصادی را مهار کند و میانگین تورم در سودان به 68.93 درصد در ماه نوامبر گذشته افزایش یافت. میانگین تورم در ماه اکتبر گذشته 68.44 درصد بود.

طفره آمریکا از پاسخ دادن به انتقاد‌های رهبر کره شمالی

حالی که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بامداد سه‌شنبه در نطقی تلویزیونی در کنایه‌ای در زمینه فشارهای آمریکا به سئول، گفت که یک «یک قدرت خارجی» نباید مانعی برای صلح دو همسایه باشد، با این حال وزارت خارجه آمریکا از هرگونه ابراز نظر در این‌باره خودداری کرد.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ» یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که مایل به افشای نامش نبود، سه شنبه شب در این باره گفت: «از این فرصت برای ابراز نظر خودداری می‌کنیم.»

بر اساس این گزارش، کیم در این نطق تلویزیونی گفت که آماده است بدون پیش‌شرط منطقه صنعتی «کائه‌سونگ» و منطقه تفریحی «گومگنگ» در مرز دو کره را بازگشایی کند.

این در حالی است که با وجود حرکت پیونگ‌یانگ به سمت خلع سلاح اتمی، تحریم‌های آمریکا از این امر جلوگیری می‌کند.

رهبر کره شمالی سپس با هشدار به آمریکا گفت: «اگر واشنگتن به وعده‌هایی خود عمل نکند و از شکیبایی ما برداشت اشتباهی کند و تحریم‌ها را ادامه دهد، در آن صورت چاره‌ای جز یافتن مسیری جدید برای دفاع از منافع ملی نخواهیم داشت.»

برخی منابع نظامی، دیپلماتیک در هفته جاری مدعی شدند کره شمالی با وجود اعلام توقف پرتاب‌های موشکی، آزمایش جدیدی انجام داده است. (جزئیات بیشتر)

رهبران آمریکا و کره شمالی پس از مدت‌ها رایزنی فشرده و تنش‌های به وجود آمده برای برگزاری دیدار مشترک، در خرداد سال جاری و در سنگاپور برای نخستین بار دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

عراق: تعهدی به اجرای تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران نداریم

به نقل از پایگاه خبری «رووداو»، «محمد علی الحکیم» وزیر امور خارجه عراق روز چهارشنبه اعلام کرد که بغداد تعهدی به اجرای تحریم‌های یکجانبه واشنگتن علیه تهران ندارد.

وی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، افزود: این تحریم‌ها یکجانبه‌ بوده و بین‌المللی نیستند و ما تعهدی به پایبندی به آنها نداریم.»

وزیر خارجه عراق تأکید کرد «روش‌های محتملی» برای بازنگاه داشتن کانال‌های تجاری با ایران پیشنهاد شده‌اند که از آن جمله می‌توان به استفاده از ارز عراق (دینار) در مبادلات دوجانبه اشاره کرد.

الحکیم خاطرنشان کرد ایده دیگری که مطرح شده ایجاد صندوقی برای پرداخت پول به ایران است که از آن برای خرید کالا از جانب ایران استفاده خواهد شد.

وی همچنین اعلام کرد که در طول ماه ژانویه سه وزیر خارجه و یک رئیس جمهوری به عراق سفر می‌کنند اما وی نامی از کشوری که رئیس جمهورش قرار است از عراق دیدن کند نبرد.

منابع عراقی پیشتر از سفر قریب الوقوع «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه به عراق خبر داده بودند.

چین: تایوان صداقت داشته باشد و عاقلانه رفتار کند

به نقل از رویترز، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین امروز (چهارشنبه) گفت که این کشور حق استفاده از قدرت نظامی برای تحت کنترل درآوردن تایوان را برای خود محفوظ میداند اما به دنبال دستیابی به اتحاد دوباره و صلح آمیز با این جزیره است.

رئیس جمهوری چین گفت «اتحاد دوباره» باید بر مبنای چین واحد شکل گیرد که بر اساس آن تایوان بخشی از چین به شمار می‌رود.

شی در پکن و در مراسمی که تعدادی از شخصیت‌های تجاری تایوان نیز حضور داشتند گفت مردم تایوان به این مسئله آگاهند که استقلال این کشور به یک «فاجعه بزرگ» ختم خواهد شد.

وی ادامه داد: چین به چینی‌ها حمله نمی‌کند. ما خواستار استفاده از حداکثر صداقت و کار سخت برای دستیابی به اتحاد دوباره صلح آمیز هستیم.

رئیس جمهوری چین گفت: ما قول نمی‌دهیم که از نیروی نظامی استفاده نکنیم و حق استفاده از هرگونه اقدامات لازم برای دستیابی به این هدف و جلوگیری از استقلال تایوان را برای خود محفوظ می‌دانیم.

شی در ادامه صحبت‌های خود تکرار کرد که پکن خواستار مذاکره با هرحزبی در تایوان برای حرکت به سمت فرایند سیاسی تا زمانی است که تایوان اصل «چین واحد» را به رسمیت بشناسد.

 

نقشه قتل «اسد»

گزارش‎ها حاکی از آن است که رئیس جدید ستاد ارتش رژیم اسرائیل در دوره‎ای که ریاست اطلاعات ارتش را در اخیتار داشته، برنامه ترور «بشار اسد» را داشته است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، برخی گزارش‎ها حاکی از آن است که «آویو کوچاوی» رئیس جدید ستاد ارتش رژیم اسرائیل در سابقه خود تلاش برای ترور بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را دارد.

این خبر نخستین بار از سوی روزنامه سعودی «ایلاف» و به نقل از یک منبع وابسته به رژیم اسرائیل منتشر شد.طرح چنین پیشنهادی به دوره‎ای باز می‏‌گردد که کوچاوی رئیس رکن اطلاعات نظامی نیروهای مسلح رژیم اسرائیل بوده است.

این در حالی است که این پشنهاد نهایتاً رد شد چرا که رژیم اسرائیل ترجیح می‎داد بر روی مهار حضور ایران در سوریه و عدم تسلیح حزب‎الله تمرکز کند و حملات هوایی خود را نیز روی این اهداف متمرکز کرد.

خبر تمایل کوچاوی برای ترور بشار اسد در حالی منتشر می‏‌شود که شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم اسرائیل امروز در گزارشی اذعان کرد که بشار اسد بعد از گذشت ۸ سال از جنگ سوریه، در حال بازگشت به جمع سران کشورهای عربی است.

این شبکه اسرائیلی افزود: اسد با کمک ایران و روسیه موفق شد بار دیگر به میان کشورهای عربی باز گردد و با شورشیان و تشکیلات داعش مبارزه کرده و نیروهای خود را در مناطقی که تحت کنترل داعش و کردها بوده مستقر کند. رهبران و پادشاهان کشورهای عربی برای نزدیک شدن به اسد تلاش کرده و سفارتخانه های خود را در سوریه باز می کنند. اسد در لبنان به عنوان مرد سال انتخاب شده است. اسرائیل فرصت ترور اسد را از دست داد و تنها بازنده این بازی است.

 

دولت ماکرون به مطالبات اعتراضات مردمی اهمیت نخواهد داد

نظرسنجی موسسه «هریس» نشان داد که 50 درصد مردم فرانسه معتقدند دولت «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور این کشور «تا حدی» به اعتراض‌های مردمی موسوم به «جلیقه زردها » که هفته‌های گذشته برگزار شد و تا آخرین روزهای سال 2018 نیز ادامه داشت، اهمیت می‌دهد.

بر اساس این گزارش، 47 درصد بر این باورند که دولت فرانسه «به طور کامل» خواسته‌های مردمی را نادیده می‌گیرد.

در این نظرسنجی مشخص شد فقط کسانی که به نوعی وابسته به حزب امانوئل ماکرون (حزب در حرکت) هستند بر این باورند دولت به ایده‌های معترضان اهمیت می‌دهد.

به گزارش رادیوی بین‌المللی فرانسه، 47 درصد مردم مایلند که جلیقه زردها فهرستی از نامزدهای خود برای انتخابات اروپا در ماه مه سال 2019 (اردیبهشت) را معرفی کنند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که اطمینان به دولت ماکرون برای انجام «اصلاحات مختلف» نیز کم است به طوری‌که تنها 33 درصد معتقدند ماکرون در رابطه با اصلاحات در موسسات و سازمان‌های دولتی، خوب عمل می‌کند.

این نظرسنجی آنلاین مورخ 27 و 28 دسامبر (دی) سال 2018 با شرکت 1967 نفر بالای 18 سال انجام شد.

آخرین نظرسنجی که از سوی موسسه «ایفوپ» منتشر شد نیز از کاهش میزان محبوبیت 2 درصدی ماکرون در ماه گذشته میلادی حکایت دارد، به طوری‌که محبوبیت وی اینک به 23 درصد رسیده است.

اعتراض‌های مردمی در فرانسه از 26 آبان‌ ماه به نشانه مخالفت با تصمیم دولت برای اعمال مالیات اضافی بر سوخت آغاز شد، اما بعد از آن به افزایش هزینه‌های زندگی و در کل سیاست‌های اقتصادی دولت گسترش یافت. رهبران اعتراض‌های مردمی در فرانسه در واکنش به تصمیم‌های دولت، آن‌ها را ناکافی خوانده و بر ادامه تظاهرات تاکید دارند.

با فشار و نفوذ عربستان: سکانس خاشقجی سانسور شد

نتفلیکس یک اپیزود از برنامه «لایحه میهن دوستی با حسن میناج» را از پلتفرم خود در عربستان سعودی حذف کرد.

ایران آرت: نتفلیکس روز گذشته اول ژانویه تایید کرد که یک اپیزود از برنامه «لایحه میهن دوستی با حسن میناج» را از پلتفرم خود در عربستان سعودی حذف کرده است. این تصمیم را نتفلیکس پس از درخواست دولت عربستان سعودی برای حذف این اپیزود گرفته است.

در این اپیزود بخشی وجود دارد که میناج از دولت عربستان سعودی به سبب قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار واشینگتن پست به شدت انتقاد می کند. او در این اپیزود همچنین محمدبن سلمان ولیعهد عربستان را به دلیل قتل خاشقجی نکوهش می کند. میناج از این اتفاق به عنوان بزرگترین تراژدی دوران محمدبن سلمان یاد کرده است.

حسن میناج در پایان این برنامه به شرکت های کامپیوتری دره سیلیکون در ایالات متحده آمریکا نیز توصیه می کند روابط اقتصادی خود با عربستان سعودی را برهم بزنند.

به گزارش مهر، آنگونه که نتفلیکس اعلام کرده است این کمپانی از طرف دولت عربستان سعودی یک درخواست قانونی برای حذف این اپیزود از پلتفرم خود دریافت کرده است. دولت عربستان این اپیزود از برنامه را ناقض قانون مبارزه با جرایم سایبری بیان کرده است.

نتفلیکس روز گذشته اول ژانویه تایید کرد که اپیزود مورد نظر از سرویس های مورد استفاده در عربستان سعودی حذف شده است، با این حال اعلام کرد که این اپیزود روی یوتیوب در عربستان سعودی همچنان موجود است و البته در سرویس های مورد استفاده در ایالات متحده آمریکا نیز کماکان وجود دارد.

یکی از سخنگویان نتفلیکس در بیانیه خود در این باره چنین گفت: ما شدیدا از آزادی هنری حمایت می کنیم ولی بعد از آن که با یک درخواست قانونی معتبر مطابق با قوانین داخلی عربستان سعودی مواجه شدیم این اپیزود را تنها در کشور عربستان سعودی حذف کردیم.

پخش برنامه «لایحه میهن دوستی با حسن میناج» با اجرای میناج گزارشگر سابق دیلی‌شو از ماه اکتبر سال گذشته در نتفلیکس آغاز شده است.

نیروهای مرزی آمریکا با شلیک گاز اشک آور از مهاجران استقبال کردند

نیروهای مرزی آمریکا در ساعات ابتدایی سال نو میلادی برای جلوگیری از ورود ۱۵۰ مهاجر به خاک آمریکا، به سوی آنها گاز اشک آور شلیک کردند.

به گزارش دیلی صباح، نیروهای مرزی آمریکا در ساعات ابتدایی سال نو میلادی برای جلوگیری از ورود ۱۵۰ مهاجر به خاک آمریکا، به سوی آنها گاز اشک آور شلیک کردند.

این گازهای اشک آور مهاجران از جمله زنان و کودکان را مورد هدف قرار داد.

نیروهای سازمان گمرک و حفاظت مرزی آمریکا در بیانیه ای ادعا کرد که از این گازهای اشک آور علیه افرادی استفاده شده که با پرتاب سنگ از جانب خاک مکزیک مانع از کمک رسانی این نیروها به کودکانی می شدند که در حال عبور از روی سیم خاردار بودند.

اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا همچنین خبر دستگیری ۲۵ مهاجر را تأیید کرد.

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه از رهبران کنگره برای شرکت در یک نشست دوحزبی در کاخ سفید با محور امنیت مرزی دعوت کرده است.

ترامپ روز سه شنبه هم در یک پیام توئیتری با اشاره به موضوع دیوار مرزی مکزیک نوشت: «امنیت مرزی و موضوع دیوار و تعطیلی [دولت فدرال] موضوعاتی نیست که نانسی پلوسی بخواهد دوران تصدی خود به عنوان سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا را با آنان آغاز نماید. بیایید به توافق برسیم».

گفتنی است که ترامپ سنگ بنای تعطیلی دولت فدرال آمریکا- را که از ۲۲ دسامبر آغاز شده- با پافشاری بر اختصاص بودجه ۵ میلیارد دلاری به پروژه ساخت دیوار مرزی مکزیک بنا نهاد.

 

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: