پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر

اخبار

هکرها از دستیابی به اسناد سری ۱۱ سپتامبر خبر دادند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، گروه سایبری موسوم به «اربابان تاریک» اعلام کرد که چندین گیگا بایت از اسناد و اطلاعات مربوط به حوادث 11 سپتامبر در آمریکا را که تا کنون فاش نشده است، هک کرده است.

این گروه هکری گفته است که به اطلاعات چندلایه در ارتباط با این حادثه دست پیدا کرده است. به گفته هکرها، حساس ترین لایه داده های لو رفته، یعنی لایه پنجم که شامل اطلاعات بسیار سری است، دستکم 2 میلیون دلار ارزش دارد و می تواند دولت پنهان آمریکا را متلاشی کند.

این گروه افزود تعداد بسیاری از اسناد مربوطه را رمزگشایی کرده و قصد دارد هر لایه را به صورت مرحله ای منتشر کند. به گفته آن ها، لایه اول که شامل 650 فایل درمورد اطلاعات بی خطر از این گنجینه هک شده است، شامل اسنادی همچون قراردادها، فیش های حقوقی کارمندان خطوط هوایی آمریکا، پرداخت های بیمه ای و مصاحبه با خویشاوندان قربانیان حملات 11 سپتامبر است.

با این که اسناد لایه اول ارزش اطلاعاتی خاصی ندارند، ولی نشان دهنده عملی شدن تهدیدات هکرها است.

این گروه هکری در بیانیه ای اعلام کرد که هر لایه از اسناد هک شده شامل رازهای بیشتر، محتوای اطاعاتی آسیب رسان بیشتر، اطلاعات بیشتر در مورد تحقیقات دولتی، و در کل حقایق بیشتری از ماجرا است.

هکرها با تعیین ضرب الاجل برای ایالات متحده و همچنین «دولت پنهان»، تاکید کرده است که سانسور کردن و اخبار دروغین نمی تواند فعالیت های این گروه را متوقف کند.

آن ها پیش از این در بیانیه ای اعلام کرده بودند که اطلاعات به دست آمده درباره حوادث 11 سپتامبر در صورت انتشار عمومی حتی روی دست بهترین کارهای ادوارد اسنودن خواهد زد.

رویترز فهرستی از 10 کشور خطرناک برای زنان منتشر کرده که شامل هند، افغانستان، سوریه، سومالی و حتی ایالات متحده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، نویسندگانی که به رتبه بندی کشورهای خطرناک برای زنان پرداختند معتقدند که این فهرست شامل مراقبت های بهداشتی، دسترسی به منابع اقتصادی، زندگی عادی، خشونت جنسی و قاچاق انسان در نظر گرفته شده است. بنابراین، خطرناکترین گشور برای زنان هند می باشد. کارشناسان بیشتر نگران گسترش خشونت جنسی و تجارت برده ای هستند که اغلب زنان به دلیل سنت و شیوه های فرهنگی با آن مواجه هستند.

در خط دوم رتبه بندی، کشور افغانستان می باشد، جایی که زنان از اقدامات ستیزه جویان جنبش طالبان رنج می برند (این سازمان در فدراسیون روسیه ممنوع است). همچنین، زنان در دسترسی به پزشکی و در صورت درخواست برای کار مشکل دارند.

در رتبه سوم سوریه قرار دارد، که به علت جنگ های طولانی مدت. در اینجا زنان نیز به مراقبت های پزشکی دسترسی ندارند و همچنین در معرض خشونت قرار می گیرند.

سپس سومالی، عربستان سعودی، پاکستان، جمهوری دموکراتیک کنگو و نیجریه می باشند.

دهمین کشور این لیست را هم ایالات متحده می بندد که در آن از لحاظ خشونت جنسی، مقاربت جنسی اجباری و عدم دسترسی به عدالت در موارد جرم، شناخته شده است.

واشنگتن برنامه‌ای برای استقرار نیروهای عربی در سوریه ندارد

یک مسئول وزارت خارجه آمریکا گفت که کشورش برنامه ای برای استقرار نیروهای کشورهای عربی در سوریه ندارد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یک مسئول عالیرتبه در وزارت خارجه آمریکا امروز جمعه گفت که این کشور برنامه زمانی مشخصی برای خروج نیروهای خود از سوریه ندارد.

این مسئول آمریکایی در عین حال عنوان کرد که واشنگتن نمی خواهد برای مدتی نامعلوم در سوریه باقی بماند و برنامه ای برای استقرار نیروهای کشورهای عربی در سوریه ندارد.

لازم به ذکر است دونالد ترامپ رئیس ‌جمهور آمریکا ماه گذشته ضمن اعلام شکست داعش در سوریه از قصد خود برای خارج کردن ۲۰۰۰ نظامی آمریکایی از خاک سوریه خبر داد

آنکارا اظهارات پمپئو در مورد نقش مخرب ترکیه در سوریه را محکوم کرد

به نقل از خبرگزاری آناتولی، «حامی آکسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در مورد اظهارات وزیر خارجه آمریکا در زمینه نقش مخرب آنکارا در بحران سوریه در بیانیه ای عنوان کرد: ما اظهارات پمپئو در مورد نقش کشورمان در بحران سوریه را مردود می دانیم.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در واکنش به این اظهارات اعلام کرد: وقتی پمپئو گروه های تروریستی کُردی را که هدف عملیات های ضدتروریستی ترکیه هستند با کردها اشتباه می گیرد، نشان می دهد که اطلاعات وی به شدت ناقص است.

وی با تاکید بر اینکه ترکیه با قدرت تمام به مبارزه علیه سازمان های «تروریستی» پ ک ک و دیگر گروهای «تروریستی» کُردی و داعش ادامه خواهد داد، تصریح کرد: آنکارا همچنان از حقوق کردهای سوریه همزمان با مبارزه علیه تروریسم دفاع خواهد کرد.

اوکرائینی ها میدانند

در خیابان های فرانسه چه خبراست؟

اوکرائینی هائی که خواهان پیوستن به اتحادیه اروپا هستند میدانند در غرب چه خبر است؟

با این سئوال، خلاصه یک گزارش شهری را از روزنامه اومانیته بخوانید:

زمستان در شهر» پو «. شهری در نزدیکی مرز فرانسه و اسپانیا. از «ژاکی جیم» پرسیدم «شراب سرخ دوست داری؟

من او را ساعت 6 صبح، هنگامی که برای خرید بلیت به ایستگاه قطار شهر»پو» رفته بودم دیدم. هنگامی که مسافران سوار واگن ها میشوند می خواند: «بزودی ایستگاهی را نخواهید یافت. در کجا میخواهی انقلاب کنی رفیق؟ من شب ها از سرما یخ می کنم .

ژاک جیم 77 سال دارد و بی خانمان است. مثل همه بی خانمان های دیگر اروپا. او هرگز به نیویورک سفر نکرده، دنیا را ندیده اما سختی روزگار را کشیده است. وی هرگز ستاره های اسمان را نشمرده است، اما در مزرعه تخیل های خویش آنها را نوازش کرده است.

ژاکی در اسپانیا در یک «کاروان» (اتاقکی که معمولا به اتومبیل ها برای سفر می بنندند) زندگی می کند. در» اکا » منطقه ای در «اراگون». از بخت بد، یک روز کاروان او آتش گرفت و تمام وسائل محقر زندگی او سوخت.

ژاکی دختری 50 ساله دارد و حالا مجرد است. او یکی از قربانیان زندگی و «سیستم» اجتماعی است که روز به روز بیشتر بر اروپا سایه می افکند. حالا، مدتهاست که شب ها را در یک خوابگاه رایگان شهر که در نزدیکی ایستگاه قطار است به صبح می رساند. در حیاط خصوصی این خوابگاه «غذای رایگان» تقسیم می کنند و ژاکی همیشه مهمان این سفره است. مانند بقیه بیکاران و گرسنگان اروپا.

شعرخوانی او کنار واگن قطارها ادامه دارد که کامیون های ارتشی با چراغ های پر نور می رسند و سربازان لژیون فرانسه یکی پس از دیگری از کامیون های خارج میشوند. مردانی با وجدانی بی تفاوت که تحقیر آمیز تلوتلو می خورند و به طرف واگن های قطار می روند. هنوز به مقصد نرسید، خسته اند. ژاک برای آنها نیز می خواند: «به جشن می روید و یا به کشتارگاه در مالی در نیجریه در افریقای مرکزی» و بعد با زمزمه مخفی میگوید: «من هم فرانسوی هستم و حق دارم سئوال کنم.

«در این صبح پرسرد زمستانی سگی به آرامی نزدیک میشود. ژاک که با کلاه سیاه وعینک دودی و ژاکت و شلوار جین پاره خود در کنار دیوار چمباتمه زده است به سگ لبخند می زند. سگ او را بو می کند و می گذرد. ژاکی می گوید: در فرانسه همه چیز نابود شده است. من هرگز التماس و گدائی نکرده ام و زباله دانی های شهر را در جستجوی غذا زیر و رو نکرده ام. من مردی فقیر اما با غرور هستم و از حقوق ناچیز بازنشستگی خود زندگی می کنم. روزگاری در لژیون فرانسه خدمت کرده ام. سیاست به من خیانت کرد. من هم به آن! من زندگی را لحظه به لحظه در اینجا می گذرانم وهرگز خسته نمی شوم، هرچند مسئولان خوابگاه رایگان هم می خواهند ما را دور بیاندازند. من ازاد هستم ، وقتی که می خواهم به حمام رایگان شهر می روم و حمام می کنم .از کسی شکایتی ندارم. بسیاری از مردم را می شناسم که شب ها را در جعبه های مقوائی به صبح می رسانند. بسیارــ بسیار. در خیابان قانون جنگل حاکم شده است.

ژاکی در کنار بطری و کوله پشتی و چند قوطی کنسرو، پوتوئی به دور خود می پیچد. از او می پرسم فکر میکنی جهان اینچنین می ماند

آمریکا به ترکیه: پاتریوت میدهیم اما…

به نقل از روزنامه استار٬ آمریکا که در چند هفته اخیر پیشنهاد فروش سامانه موشکی پاتریوت را به ترکیه ارائه داده بود٬ حالا شرایط سختی را برای این معامله در نظر گرفته است.

بر اساس اطلاعاتی که توسط خبرنگار حوزه دفاعی روزنامه ینی شفق منتشر شده٬ آمریکایی‌ها حاضر نیستند انتقال دانش و فناوری را به ترکیه بپذیرند و می‌خواهند سامانه پاتریوت همچون یک جعبه بسته به ترکیه تحویل داده شود و هیچ توضیحات و دانشی در مورد اجزاء عملکرد و مکانیسم هدایت آن در اختیار مقامات دفاعی ترکیه گذاشته نشود.

از دیگر سو آمریکایی‌ها حاضر نیستند به هیچ وجه در فروش سامانه پاتریوت به ترکیه تخفیف بدهند و بدتر از این٬ شرط نهایی پنتاگون است که اعلام کرده موشک‌های پاتریوت تنها در صورتی وارد ترکیه می‌شوند که آنکارا از خرید سامانه اس 400 از روسیه عقب نشینی کند.

این در حالی است که مقامات ترکیه به صراحت اعلام کرده‌اند٬ قصد ندارند معامله خرید سامانه موشکی اس 400 از روسیه را بر هم بزنند.

ربوده شدن ۶ شهروند روس در آب های «بنین»

به نقل از راشا تودی، سفارت روسیه در کشور بنین با تائید این خبر عنوان داشت که گروهی متشکل از هفت تا ۹ نفر با حمله به کشتی «ام اس سی» که با پرچم پاناما در آب های بنین در نزدیکی آب های بین المللی در حال حرکت بود حمله کرده و ۶ ملوان روس را ربوده اند.

بر اساس اعلام سفارت روسیه، دزدان دریایی نزدیک به دو ساعت در کشتی ام اس سی حضور داشتند.

در این کشتی ۲۰ شهروند روس، ۴ اوکراینی و ۲ گرجستانی حضور داشتند.

کاپیتان این کشتی و معاونان او که همگی روس بودند در این حمله ربوده شده اند.

شایعه بازگرداندن اعضای مجاهدین خلق به عراق توسط پنتاگون؟

محمد البلداوی نماینده ائتلاف «البناء»(سازندگی) در پارلمان عراق گفت نیروهای آمریکایی همزمان با خروج از سوریه سازمان مجاهدین خلق ایران را به عراق باز گرداندند.

وی افزود که پادگان‌های نیروهای آمریکایی در شمال عراق ده‌ها نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران را مسلح کرده و آنها را با هدف «رهبری توطئه» علیه منطقه آموزش داده است.

البلداوی که با پایگاه خبری المعلومه گفت‌وگو می‌کرد، تاکید کرد که آمریکا تلاش می‌کند پس از خروج از سوریه منطقه را شعله ور کرده و ایران و ثبات خاورمیانه را هدف قرار دهد.

این نماینده عراقی از همه رهبران سیاسی خواست که حواسشان به این موضوع باشد و از هدف قرار دادن کشورهای همسایه که به عراق در نبرد علیه تروریسم کمک کردند جلوگیری کنند.

البته با توجه به سن و سال اعضای مجاهدین خلق و تعداد آنها این شایعه بیشتر در حد یک هوا کردن فیل رسانه ای است و احتمالا کمتر روی آن نمى توان حسابی باز کرد

کشته شدن ۱۰ غیر نظامی در حملات جنگنده‌های آمریکا به شرق سوریه

جنگنده‌های حاضر در ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا بار دیگر منازل غیرنظامیان را در شرق سوریه بمباران کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که جنگنده‌های ائتلاف آمریکا شهرک «الکشکیه» واقع در ریف جنوب شرقی استان دیرالزور را هدف قرار دادند.

منابع محلی به خبرنگار سانا اعلام کردند که در جریان این بمباران ۱۰ غیر نظامی از جمله چهار کودک جان خود را از دست دادند.

جنگنده‌های آمریکایی پنجشنبه ۱۳ دی ماه روستای «الشعفه» واقع در ریف جنوب شرق دیرالزور را به شدت بمباران کردند که در جریان حملات مذکور نیز ۱۱ عضو یک خانواده کشته شدند و منازل زیادی نیز تخریب شد.

در همین ارتباط، ائتلاف آمریکا ۱۰ دی ماه اذعان کرد که از زمان آغاز عملیات خود در سوریه و عراق در سال ۲۰۱۴ تا تاریخ مذکور، دستکم ۱۱۳۹ غیر نظامی را کشته است.

ائتلاف آمریکا در حالی مدعی مبارزه با تروریسم بین‌المللی در سوریه است که بسیاری از گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد این ائتلاف جز نابودی زیرساخت سوریه و کشتار غیر نظامیان این کشور به ویژه در استانهای «رقه و دیرالزور» هدف دیگری نداشته است.

ائتلاف در گزارش خود اعلام کرد که ۱۹۴ گزارش درباره کشته شدن غیر نظامیان در ماه نوامبر دریافت کرده و در حال تحقیق در این باره است.

بسیاری از سازمان‌های مستقل تأکید دارند که بیانیه‌های بی‌شمار ائتلاف آمریکا درباره کشته شدن افراد غیر نظامی به دور از واقعیت است و توسط این ائتلاف دستکاری می‌شود.

وزارت خارجه سوریه نیز بارها با ارسال نامه به دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت تأکید کرده که حملات ائتلاف آمریکا غیر قانونی، هدفمند، عمدی و همیشگی است.

این نهاد در ۲۸ مهر در نامه‌های جداگانه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت اعلام کرد آمریکایی‌ها از بمب‌های ممنوعه فسفری استفاده می‌کنند که آخرین مورد آن در ۱۳ اکتبر در شهر هجین اتفاق افتاده است.

قافیه ماکرون تنگ شد:برخی معترضان فرانسوی به تلاش برای کودتا متهم شدند

دولت فرانسه گروهی از معترضان این کشور موسوم به «جلیقه زردها» را به کودتا و تلاش برای براندازی حکومت متهم کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، «بنیامین گریوو» سخنگوی دولت فرانسه در این خصوص گفت: «در فرانسه هیچ‌کس فراتر از قانون نیست».

گریوو پس از نخستین نشست دولت در آغاز سال نوی میلادی در پاریس گفت که بیشتر جلیقه زردها قانون را رعایت می‌کنند اما این جنبش عاملی برای تحریک و شورش شده است. آنها می‌خواهند به این وسیله دولت را سرنگون کنند.

گریوو معتقد است که این افراد می‌خواهند ماهیت قانونی دولت «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه را زیر سوال ببرند.

«اریک دورئه» یکی از اعضای جلیقه زردهاست که روز پنجشنبه از بازداشت آزاد شد. طبق اعلام دادستانی او متهم است که تظاهرات غیرقانونی سازماندهی کرده است.

معترضان فرانسوی در شهرهای مختلف این کشور از اواسط ماه نوامبر چندین تظاهرات اعتراضی برگزار کرده‌اند و موارد متعددی از درگیری شدید میان پلیس و معترضان و استفاده پلیس از گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش برای متفرق کردن معترضان گزارش شده است. شمار شنبه‌های اعتراضی در پاریس تاکنون به عدد هفت رسیده است.

دولت فرانسه قصد داشت در چارچوب سیاست تشویق عمومی به استفاده از خودروهای هیبریدی و کاهش خودروهای متکی به سوخت فسیلی، از ابتدای سال آینده میلادی مالیات بر سوخت را افزایش دهد، اما همین تصمیم جرقه اعتراضات طبقه متوسط را زد. معترضان ماکرون را که پیش از این یک بانکدار بوده، به حمایت از طبقه ثروتمند متهم کرده و می‌گویند او سیاست‌هایی را دنبال می‌کند که بانک‌های بزرگ فرانسه از آن نفع می‌برند.

این اعتراض‌ها به یک گروه و یا حزب خاص تعلق ندارد و اگر چه در آغاز اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت بود اما اکنون تبدیل به عرصه‌ای برای اعتراض به سیاست‌های دولت ماکرون تبدیل شده است.

کُردهای سوریه ادعای ترامپ درباره فروش نفت به ایران را تکذیب کردند

گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» ادعای جدید «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا درباره فروش نفت به ایران توسط کُردهای سوریه را تکذیب کردند.

طبق گزارش باس‌نیوز، «ریدور خلیل»، رئیس بخش روابط خارجی نیروهای دموکراتیک سوریه گفت: «یک قطره نفت شمال سوریه به ایران فروخته نشده است.»

وی در ادامه توضیح داد که بین مناطق تحت کنترل این نیروها با ایران هیچ مرز مشترکی وجود ندارد و آنها هم با توجه به نبود پالایشگاه در منطقه بیشتر از تقاضای عمومی نفت تولید می‌کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا دو روز پیش در جمع اعضای کابینه مدعی شده بود کردهای سوریه به ایران نفت می‌فروشند. او گفت: ««کُردها-خیلی جالب است. ترکیه آنها را دوست ندارد. سایرین دوستشان دارند. من از این خوشم نمی‌آید که آنها نفت اندکی را که دارند به ایران می‌فروشند. از آنها خواستیم که به ایران نفروشند.کردها شریک ما هستند، ولی به ایران نفت می‌فروشند. ما از این مسئله راضی نیستیم؛ خشنود نیستیم.»

تفنگدار سابق آمریکایی در روسیه چه می‌کند؟

وزارت خارجه آمریکا تایید کرده که مقامات روس دستگیری «پل اولان» تفنگدار دریایی سابق به اتهام جاسوسی در مسکو را به واشنگتن اطلاع داده‌اند، ولی هنوز بطور دقیق مشخص نیست این شهروند آمریکایی به چه منظور به مسکو سفر کرده است.

«ولادیمیر ژریبنکوف» وکیل مدافع «پل اولان» شهروند آمریکایی (تفنگدار دریایی سابق ) که در اواخر ماه دسامبر در روسیه دستگیر شد، در گفت‌وگو با خبرگزاری «نووستی» تایید کرد که موکل وی به اتهام جاسوسی دستگیر شده و او از دادگاه «لیفورتوفسک» مسکو درخواست تجدیدنظر کرده و خواستار آزادی وی به قید ضمانت شده است.

در عین حال «جین استنی» مدیر بخش روابط عمومی شرکت «KellyServices» آمریکا که پل اولان برای آن کار میکرده، نیز روز جمعه اعلام کرد که وی طی 15 سالی که در استخدام این شرکت بوده، هیچ سفر کاری به روسیه نداشته است.

وی افزود: «پل اولان تا سال 2016، ازجمله برای انجام خدمت نظامی، در این شرکت مشغول به کار بوده و ما هیچ اطلاعی درباره سفر وی به مسکو برای امور مربوط به این شرکت نداریم.»

پیش از این، «دیوید اولان» برادر «پل» در مصاحبه‌ای گفته بود که وی در گذشته برای انجام امور کاری به روسیه سفر کرده بود، ولی اینبار برای شرکت در مراسم ازدواج یکی از دوستانش به مسکو سفر کرده است. وی یادآور شده که برادرش دارای تابعیت از چهار کشور جهان است. دیوید اولان افزود که او یا هیچیک از اعضای خانواده‌اش قصد سفر به روسیه برای ملاقات با پل را ندارند.

پیش از این سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که پل اولان، تفنگدار دریایی سابق آمریکایی در حال اقدامات جاسوسی در مسکو دستگیر شده و پرونده قضایی علیه وی باز شده است. امکان حکم حبس 10 الی 20 سال برای این شهروند آمریکایی وجود دارد.

وزارت امور خارجه آمریکا هم تایید کرده که وزارت خارجه روسیه رسما دستگیری این شهروند آمریکایی را به اطلاع آنها رسانده است. مقامات واشنگتن از فاش کردن جزییات این مسئله، به دلیل محرمانه بودن، خودداری کرده‌اند.

بازداشت تبعه روسیه توسط پلیس آمریکا به جرم صادرات تجهیزات دفاعی

پلیس فدرال آمریکا یک تبعه روسیه را به اتهام صادرات غیرمجاز تجهیزات دفاعی در جزیره گوآم بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) روز جمعه یک تبعه روسیه را به اتهام صادرات بدون مجوز تجهیزات دفاعی در جزیره گوآم بازداشت کرد.

در حکم بازداشت این تبعه روسیه آمده است که «خوانده دیمیتری ماکارنکو در ژوئن ۲۰۱۷ به تبانی برای صادرات تجهیزات دفاعی بدون دریافت مجوز لازم متهم شده است».

شی جین پینگ: ارتش چین مهیای نبرد باشد

رئیس جمهوری چین با اشاره به چالش‎های عصر جدید، از ارتش این کشور خواست آمادگی‎های نظامی خود را برای نبرد در میدان جنگ افزایش دهند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شی جین پینگ رئیس جمهوری چین از ارتش این کشور خواست با افزایش توانایی‎های نظامی، خود را مهیای جنگیدن در میدان رزم کنند.

وی در جمع نظامیان عالی رتبه این کشور از افزایش چالش‎های پیش روی چین و لزوم تلاش ارتش برای تضمین امنیت و توسعه تجهیزات سخن گفت.

به گفته شی که همزمان رئیس کمیته نظامی مرکزی است، نیروهای مسلح چین باید در مواجهه با عصر جدید، راهبردهای ویژه ای بیندیشند و مسئولیت آمادگی برای نبرد را بپذیرند.

وی در این باره گفت: جهان با دوره‎ای از تغییرات بزرگ مواجه است که در یک قرن گذشته بی ‏سابقه است و چین همچنان از فرصت راهبردی برای پیشرفت برخوردار است.

به گفته شی، نیروهای مسلح چین نیازمند افزایش مهارت پاسخگویی به فوریت‎های نظامی، ارتقاء سطح توانایی عملیات‎های مشترک و ایجاد انواع جدیدی از نیروهای رزمی است.

اظهارات شی در حالی بیان شد که وی روز چهارشنبه نیز به تایوان درباره استقلال طلبی هشدار داد.

۲ هزار و ۲۶۰ پناهجو در دریای مدیترانه غرق شده اند

اساس گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۲۶۰ پناهجو در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی درباره رویدادهای حوزه کاری خود در سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرد: در سال ۲۰۱۸ میلادی حدود ۲۲۶۰ پناهجو و مهاجر در دریای مدیترانه غرق شده و جان خود را از دست داده اند.

بر اساس این گزارش، این احتمال وجود دارد که شماری از تعداد اعلام شده جز مفقودین باشند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ادامه گزارش خود آورده است: دریای مدیترانه در سال ۲۰۱۷ میلادی بالغ بر ۳۱۳۹ نفر قربانی داشته است.

آمار منتشر شده این نهاد بین المللی همچنین نشان می دهد که در سال ۲۰۱۵ میلادی حدود یک میلیون نفر از راه دریای مدیترانه خود را به کشورهای اروپایی رسانده اند.

مقامات واشنگتن: نیروهای ویژه آمریکا در افغانستان حفظ می‌شوند

در حالی که «مایک پنس» معاون اول رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که ترامپ در حال بررسی خروج نیمی از نظامیان آمریکایی از افغانستان است یک منبع امنیتی اعلام کرد که نیروهای اقدام مستقیم عملیات ویژه در افغانستان باقی خواهند ماند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود به «میلیتاری» گفت: این نیروها برای انجام عملیات هجومی علیه طالبان و داعش حضور خود را در افغانستان خواهند کرد.

وی افزود: ژنرال «آستین اسکات میلر» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان در پی اجرای برنامه‌ای طی 8 تا 12 ماه آینده است و از اینرو نیروهای هجومی آمریکایی در افغانستان باقی خواهند ماند.

چندی پیش رسانه‌های غربی به نقل از مقامات آمریکایی گزارش دادند که ترامپ در نظر دارد حدود هفت هزار نظامی آمریکایی را از افغانستان خارج کند، اما این گزارش مورد تایید کاخ سفید و یا وزارت دفاع آمریکا قرار نگرفت و ژنرال میلر نیز تصریح کرد تاکنون فرمانی مبنی بر کاهش نظامیان دریافت نکرده است.

«مایک پنس» معاون اول ترامپ نیز اخیرا در واکنش به این گزارش‌ها اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا خروج این نظامیان را در دست بررسی دارد.

سناتورهای آمریکایی طرحی برای تحریم سوریه ارائه کردند

گروهی از سناتورهای آمریکایی در نخستین روز آغاز به کار کنگره یکصد و شانزدهم طرحی برای اعمال تحریم‌های جدید علیه سوریه و افزایش همکاری‌های امنیتی با رژیم اسرائیل و اردن معرفی کرده‌اند.

«مارکو روبیو»، «جیم ریش»، «کوری گاردنر» و «میچ مک‌کانل» طرحی با عنوان «تقویت امنیت آمریکا در خاورمیانه» پیشنهاد کرده‌اند که خواستار افزایش همکاری‌های دفاعی و امنیتی آمریکا به رژیم اسرائیل، تقویت همکاری‌های راهبردی میان دو رژیم و اعمال تحریم‌های جدید علیه «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه و دستیاران او است.

طرح مذکور همچنین از دولت‌های ایالتی و محلی در آمریکا می‌خواهد با جنبش‌های تحریم رژیم اسرائیل از جمله جنبش «بایکوت، منع سرمایه‌گذاری و تحریم» اسرائیل مقابله کنند.

تحریم‌ها علیه سوریه در حالی اعمال می‌شوند که دولت بشار اسد پس از کسب موفقیت در مقابله نظامی با گروه‌های تروریستی به دنبال بازسازی کشورش است. تحریم‌ها موجب شده‌اند همکاری دولت سوریه با شرکت‌های خارجی با مشکل مواجه شود.

تحریم‌های آمریکا علیه سوریه قبل از آغاز جنگ سال 2011 گروه‌های تروریستی با این کشور اعمال شده‌اند، اما پس از آن به شدت گسترش یافته‌اند.

سوریه از اوائل سال 2011، به محل درگیری ارتش سوریه با گروه های تروریستی و شبه نظامیان مخالف دولت تبدیل شده است که عمده این گروه ها از سوی کشورهایی نظیر عربستان سعودی، قطر، ترکیه و آمریکا حمایت می شوند.

انگلیس نگران جاسوس آمریکایی بازداشت شده در روسیه شد

لندن می‎گوید شهروند آمریکایی که به جرم جاسوسی در روسیه بازداشت شده است دارای تابعیت انگلیسی است و از بابت وضعیت وی نگران است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، انگلیس به روسیه هشدار داد مبادا از افراد بازداشتی بهره برداری سیاسی کند. این ادعا در واکنش به اقدام روسیه مبنی بر بازداشت «پل ولان» تفنگدار دریایی سابق آمریکا به اتهام جاسوسی، انجام شد.

گفتنی است ولان دارای تابعیت انگلیسی نیز هست و به همین دلیل لندن درباره بازداشت وی ابراز نگرانی می‌کند.

ولان در تاریخ ۲۸ دسامبر از سوی نیروهای امنیت فدرال روسیه در حال جاسوسی بازداشت شد.

تحقیقات نیروهای امنیتی روسیه در خصوص این فرد در جریان است و اتهام جاسوسی به وی تفهیم شده است.

پیش از این مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده بود که واشنگتن خواستار بازگشت ولان است.

از سوی دیگر خانواده این شهروند آمریکایی که به اتهام جاسوسی در روسیه بازداشت شده، می گوید که این نظامی سابق برای شرکت در مراسم عروسی یکی از دوستان خود به مسکو سفر کرده بود

ذ

ترکیه برای پذیرش مأموریت مبارزه با داعش خواستار «حمایت گسترده» ارتش آمریکا شده است

مقام‌های بلندپایه آمریکایی گفته‌اند ترکیه برای به عهده گرفتن مسئولیت اصلی در نبرد ادعایی با گروه تروریستی داعش در سوریه، خواستار پشتیبانی نظامی عمده آمریکا از جمله حملات هوایی، کمک‌هایی در زمینه حمل و نقل و حمایت‌های لجستیکی شده است.

مقام‌های آمریکایی گفته‌اند درخواست‌های ترکیه آنقدر مبسوط است که ارتش آمریکا اگر بخواهد کاملاً آنها را محقق بکند بایستی در عوض کاهش حضور در سوریه، آن را افزایش دهد. این موضوع موجب نومیدی ترامپ از واگذار کردن مأموریت تکمیل شکست داعش به ترکیه خواهد شد.

رایزنی‌ها درباره نحوه واگذاری مأموریت ادعایی مبارزه با داعش به ترکیه روز سه‌شنبه در آنکارا انجام خواهد شد. این در حالی است که در مجموعه پنتاگون تردیدهای جدی درباره اینکه آنکارا بتواند از عهده انجام این کار برآید وجود دارد.

یک مقام آمریکایی گفته که بعید است دولت ترامپ بتواند تمام حمایت‌های نظامی که ترکیه به دنبال آن است را تأمین کند.

ترامپ چند هفته پیش اعلام کرد که قصد دارد نظامیان آمریکا را از سوریه خارج کند. او گفت که مأموریت شکست داعش در سوریه تکمیل شده و ضرورتی برای ماندن آمریکا در خاک این کشور وجود ندارد. رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند این تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا در جریان گفت‌وگوی تلفنی او با همتای ترکیه‌ایش، «رجب طیب اردوغان» اتخاذ شده است.

هشدار امنیتی رژیم اسرائیل درباره افزایش ۵۰ درصدی «حمله خطرناک» یهودیان افراطی علیه فلسطینی‌ها

برخی منابع امنیتی رژیم اسرائیل نسبت به حمله خطرناکی که احتمال دارد شهرک نشین‌هایی عضو گروه یهودیان افراطی علیه فلسطینی‌ها انجام دهند، هشدار دادند.

رسانه رسمی رژیم اسرائیل به نقل از منابع امنیتی که هویت آنها را فاش نکرد گزارش داد: نگرانی‌هایی نسبت به آغاز حمله خطرناک مشابه جنایت سوزاندن منزل خانواده دوابشه و قتل این خانواده در روستای دوما توسط یهودی‌های افراطی وجود دارند.

شهرک نشین‌های افراطی در تاریخ ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۵ منزل خانواده دوابشه را با پرتاب کوکتل مولوتف به آتش کشیده و پدر، مادر و کودک شیرخواره این خانواده را در آتش سوزاندند. در این آتش سوزی کودک دیگر خانواده با ۶۰ درصد سوختگی نجات یافت اما تا امروز تحت درمان قرار دارد.

سایت شبکه خبری الجزیره به نقل از مرکز یاد شده اعلام کرد: این نگرانی‌ها در پی افزایش ۵۰ درصدی تعداد اقدامات شهرک نشین‌های افراطی در سال ۲۰۱۸ علیه فلسطینی‌ها به وجود آمده‌اند.

منابع امنیتی یاد شده اظهار کردند: شکست دادگاه‌ها در صدور احکام بازدارنده برای اعضای این گروه افراطی عامل ادامه یافتن این دست فعالیت‌هاست. منابع مذکور به کشته شدن یک زن فلسطینی در نزدیکی نابلس به دست شهرک نشین‌ها اشاره کردند.

این مرکز همچنین گزارش داد: شهرک نشین‌ها حدود یک هفته قبل به سمت خودروی حامل رامی حمدالله نخست وزیر دولت وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین سنگ پرتاب کردند که موجب خساراتی به خودروی او و زخمی شدن همراهانش شد.

در این باره نیکولای ملادینوف، هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه حمله شهرک‌نشینان تندرو به خودروی رامی حمدالله و پرتاب سنگ به خودروی وی را بسیار نگران‌کننده خواند.

یوسف المحمود، سخنگوی رسمی دولت حمد الله گفته بود، در اثر سنگ زدن شهرک‌نشینان به خودروی حمدالله در نزدیکی ایست بازرسی زعتره در مرکز کرانه باختری دو تن از همراهان او زخمی شدند.

اعتراضات مردمی به قانون برده‌داری در مجارستان

معترضان به قانون برده‌داری در شهر بوداپست پایتخت مجارستان با پلیس این کشور درگیر شدند.

به گزارش یورونیوز، معترضان به قانون برده‌داری در شهر بوداپست پایتخت مجارستان امروز شنبه نیز به خیابان‌ها آمدند تا مخالفت خود با این قانون را نشان دهند.

برخی شاهدان عینی در این خصوص اعلام کردند که معترضان در برخی نقاط شهر بوداپست، پایتخت این کشور با پلیس درگیر شده اند.

تغییرات پیشنهادی اخیر به کارفرمایان اجازه می‌دهد که از کارکنان خود بخواهند سالانه ۴۰۰ ساعت اضافه کاری کنند.

این رقم پیش از این ۲۵۰ ساعت بوده است. این مساله می‌تواند برای برخی از کارگران معادل هشت ساعت کار دیگرمعادل یک روز اضافه‌کاری در هفته است.

جان بولتون» بازهم دولت سوریه را تهدید کرد

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید امروز شنبه با تکرار اتهامات واهی این کشور علیه دمشق، به سوریه درباره به کارگیری سلاح شیمیائی هشدار داد!

مشاور امنیت ملی کاخ سفید زمان کوتاهی پیش از فرود هواپیمای حامل وی در فلسطین اشغالی در این خصوص ادعا کرد: هیچگونه تغییری در موضع آمریکا در خصوص استفاده از سلاح شیمیائی در سوریه توسط دولت این کشور روی نداده است! همچنین موضع ما نیز مبنی بر اینکه استفاده از سلاح شیمیائی با واکنش بسیار قدرتمندی مواجه خواهد شد، تغییری نکرده است. ما این کار را تا کنون ۲ بار انجام داده ایم.

وی در ادامه مدعی شد: بنابراین دولت اسد نباید در این باره دچار هیچ توهمی شود!

جان بولتون در ادامه بدون توجه به امحاء تمامی سلاح های مورد ادعای غرب تحت نظارت سازمان ملل در سال های گذشته ادعا کرد: نمی خواهیم دولت سوریه خروج نیروهایمان از این کشور را به مثابه تضعیف موضع ما در استفاده از تسلیحات کشتار جمعی تلقی کند.

لازم به ذکر است، دولت سوریه بر اساس توافق خود با سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی در سال ۲۰۱۳، ذخائر اینگونه تسلیحات را تحت نظر بازرسان این سازمان کاملاً نابود کرده بود.

گفتنی است، آمریکا، انگلیس و فرانسه بامداد شنبه ۲۵ فروردین ماه سال شمسی جاری یعنی درست یک هفته پس از طرح اتهامات واهی حمله شیمیائی به شهر دوما در هفتم ماه مارس سال جاری میلادی واقع در غوطه شرقی در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه مواضع دولت سوریه را هدف حمله موشکی قرار دادند.

گفتنی است که این کشورها تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر دخالت دولت دمشق در این حمله ارائه نداده‌اند.

این درحالی است که روسیه پیشتر از کشورهای غربی خواسته بود اگر مدرکی برای اثبات ادعای خود مبنی بر دخالت دمشق در حمله شیمیایی دوما دارند، ارائه کنند.

روسیه همچنین از ساختگی بودن صحنه حمله شیمیایی دوما سخن گفته بود و خواستار اعزام تیم حقیقت‌یاب به منطقه شده بود؛ حال آنکه این موضوع تا بعد از حمله آمریکا، فرانسه و انگلیس به مواضع دولت سوریه به تعویق افتاد- مسئله‌ای که به تردیدها درباره اظهارات غربی‌ها دامن می‌زند.

سرکوب معترضان توسط پلیس در شهرهای فرانسه/ بازداشت برخی چهره‌ها

سرکوب معترضان توسط پلیس در شهرهای مختلف فرانسه در میان خشم مردم از بازداشت برخی چهره‌ها در هشتمین شنبه متوالی ادامه دارد.

معترضان به اوضاع اقتصادی فرانسه و سیاست‌ های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه زردها امروز شنبه در هشتمین شنبه سیاه متوالی و نیز اولین شنبه سیاه در سال نو میلادی در سراسر فرانسه به خیابان ها آمدند.

به گزارش یورونیوز، این اعتراضات علاوه بر پایتخت در دیگر شهرهای این کشور از جمله «لیون»، «گرونوبل»، «روئن»، «بوردو» و «تولوز» نیز مشهود بوده است.

در همین رابطه، جلیقه‌ زردها از دستگیری چهره‌های برجسته جنبش این جنبش مردمی خشمگین هستند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، محل اصلی گردهمایی معترضان عمدتا مکان‌ های نمادین شهرهای بزرگ بوده است.

خبرگزاری اسپوتنیک، تعداد معترضان در شهر «کن» را بیش از ۳ هزار نفر برآورد کرده‌ است.

به گزارش میرر، شهر «روان» واقع در شمال غربی فرانسه نیز شاهد استفاده پلیس از خشونت و بازداشت شماری از تظاهرات‌ کنندگان بوده است.

به گزارش آی ۲۴، در شهرهای «نانت» و «مون‌پلیه» پلیس با معترضان درگیر شده و برای سرکوب راهپیمائی کنندگان از گاز اشک آور استفاده کرده است. همچنین تعدادی نیز در این خصوص توسط پلیس بازداشت شده اند.رویترز و ایندیپندنت هم از درگیری معترضان با پلیس فرانسه در شهرهای «روان» و «سن نزر» خبر می دهند.

اعتراضات جلیقه زردها در حالی ادامه دارد که دولت فرانسه بارها آن را محکوم کرده و خواستار پایان دادن به اعتراضات شده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: