پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اينجا چيزی در حال وقوع است! – مومیا ابوجمال

 

اينجا چيزی در حال وقوع است! – مومیا ابوجمال

 اگر ما از این لحظه تاریخی، از این لحظه هرجومرج استفاده نکنیم، در آخر همه ما پشیمان خواهیم بود.

ی1

منبع: دنیای جوان

نويسنده: مومیا ابوجمال

 تارنگاشت عدالت

در آغاز سال جدید، بسیار مهم است که ما روند تکاملی در غرب را با دیدی نوین و خونسردی موردبررسی کامل قرار دهیم. سوسیالیست ها اغلب به این سو گرایش دارند که در پس هر واقعۀ بحرانی فوراً«بحران سرمایهداری» را شناسايی کنند. پدیده های بحرانی واقعاً وجود دارد، این حقیقتی است ولی چندبار باید تکرار کرد که آژیر بی محل به کسی کمک نمی کند؟

بیایید وقایع فرانسه، به ویژه ظهور ناگهانی «جلیقه زردها» را از نزدیکتر بررسی کنیم.

 آن ها اغلب به طبقه کارگر شهرک‌‌های حومه شهرهای بزرگ و یا روستايی تعلق دارند.آنها واقعاً جرأت می کنند نمایندگان رهبری سیاسی کشور را با شاهان دوران انقلاب فرانسه که سر خود را زیر گیوتین از دست دادند، مقایسه کنند. بنابراین، اينجا چيزی درحال وقوع است.

آن ها اغلب به طبقه کارگر شهرک‌‌های حومه شهرهای بزرگ و یا روستايی تعلق دارند. آنها واقعاً جرأت می کنند نمایندگان رهبری سیاسی کشور را با شاهان دوران انقلاب فرانسه که سر خود را زیر گیوتین ازدست دادند، مقایسه کنند. بنابراین، اينجا چيزی در حال وقوع است.

مومیا ابوجمال

بریتانیای کبیر با روندی رو به روست که به طور عمده با جدايی از اتحادیه اروپايی خودخواسته بوده و درنتیجه باید خسارت های چندین میلیاردی در تجارت جهانی و نابودی بیشمار اشتغال در کشور خود راتحمل کند. آری، اينجا چيزی در حال وقوع است.

ایالات متحده آمریکا در حالا حاضر با افت و خیزهایی در بازار بورس رو به روست که یادآور سالهای دهه۱۹۳۰ است که رکود شدید کشور را به لبۀ پرتگاه سقوط کشیده بود. آری مطمئناً چيزی در حال وقوع است. و اگر ما گرایشات اخیر حکام غربی را در نظر گیریم که با گرایشات فاشیستی مغازله میکنند،واقعاً چيزهايی در شرف وقوع است، هر چند که مطبوع هم نباشد.

ولی آیا همه این ها علامت های بحران سرمایهداری است؟

آری، زیرا

این یک روند جهانی و نه ملی است و رشد جنبش های فاشیستی که به چشم می خورد بدون وقفه دوران نئولیبرالی را ادامه می دهد که برای ما در ایالات متحده آمریکا به دنبال سرکوب دولتی و پلیسیِ جوامع سیاهپوست و لاتین و همچنین سفیدپوستان فقیر، دستگیری های تودهای به همراه آورده است.

این یک روند جهانی و نه ملی است و رشد جنبش های فاشیستی که به چشم میخورد بدون وقفه دوران نئولیبرالی را ادامه می دهد که برای ما در ایالات متحده آمریکا به دنبال سرکوب دولتی و پلیسیِ جوامع سیاهپوست و لاتین و همچنین سفیدپوستان فقیر، دستگیری های تودهای به همراه آورده است.

این سرکوبها درها را بر روی کلیه آن جنبش های دست راستی که ما رشد آنها را در حاشیه جوامع خودشاهدیم، می گشاید. چرا؟ زیرا جنبش ها همواره در جريان هستند و هرگز از حرکت باز نمی ایستند. این امر در مورد جنبش کارگران، فقرا و اقلیت های ملی نیز صادق است. اگر ما از این لحظه تاریخی، از این لحظه هرجومرج استفاده نکنیم، در آخر همه ما پشیمان خواهیم بود.

پیوند– مومیا ابو جمال یک زندانی اهل آمریکا است.

او در سال ۱۹۸۱ تا به امروز، … در زندان می‌باشد.

او به عنوان «شاید بهترین و شناخته شده‌ترین زندانی در ردیف مرگ در جهان» توسط روزنامه نیویورک تایمز شناخته شد. آثار و تالیفات مومیا ابو جمال در زندان

  • ما آزادی می‌خواهیم: یک زندگی در حزب پلنگ سیاه
  • تمام چیزهایی که سانسور شده
  • زندگی کردن از انتظار اعدام
  • شکوفه مرگ: بازتاب از یک زندانی سیاسی
  • وکلا زندان: زندانیان از زندانیان دفاع می‌کنند
  • ایمان پدران ما: بررسی زندگی معنوی و روحانی مردم آفریقایی-آمریکایی

دسته‌بندی شده در: تاریخی, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: