پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

خبرهائی از ایران و جهان

علی نجاتی، اسماعیل بخشی و زندانیانی سیاسی

باید بدون قید وشرط آزادگردند

ali

 

به لشکر کشی پایان دهید!

خبر تکمیلی در باره بازداشت اسماعیل بخشی نماینده کارگران و عضو سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه.

بر اساس آخرین خبر رسیده ساعت ۲۳/۵۵ دقیقه امشب_ یکشنبه شب_ ۱۵ (پانزده ) ما شین پاترول!!؟ که حامل تعداد زیادی نیروی مسلح بوده ،به خانه اسماعیل بخشی حمله ور شده و‌اسماعیل بخشی را به مکان نامعلومی انتقال داده اند. این لشکر کشی تنها از سر استیصال صاحبان سرمایه و حامیان آنها به خواست و مطالبات کارگران است. لشکر کشی به خانه یک کارگر و ایجاد رعب و وحشت در یک شب تاریک چه معنایی دارد؟

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن محکوم کردن این لشکر کشی خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط اسماعیل بخشی ، علی نجاتی و دیگر کارگران زندانی می باشد

کارگر زندانی فوری و بی قید و شرط آزاد باید گردد

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۱ بهمن ۱۳۹۷

خبرگزاری ایسنا در روز چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه به نقل از احمد عزتیان، مدیر برنامه بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ایران گزارش شده است.  ۱۲هزار کودک که از سوء‌تغذیه رنج می‌برند؛‌

سوء تغذیه میلیون ها کودک ایرانی 

 

 تعداد کودکانی که در استان سیستان و بلوچستان دچار سوءتغذیه هستند 12هزار نفر هستند و محروم‌ترین حوزه جغرافیایی ایران از لحاظ سوءتغذیه، فقر آهن و کوتاهی قد، مربوط به ۶ شهرستان دلگان، فنوج، ایرانشهر، نیکشهر، قصرقند و سرباز است. این موضوع از سوی خبرگزاری ایسنا در روز چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه به نقل از احمد عزتیان، مدیر برنامه بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ایران گزارش شده است. احمد عزتیان این مطلب را در کارگاه تغذیه که توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار برگزار شد، اظهار کرد. وی در این جلسه گفته است که در استان سیستان و بلوچستان ۱۲هزار کودک دچار سوءتغذیه هستند. مدیر برنامه بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت تصریح کرد: «محروم‌ترین حوزه جغرافیایی کشور از لحاظ سوءتغذیه، فقر آهن و کوتاهی قد مربوط به شش شهرستان دلگان، فنوج، ایرانشهر، نیکشهر، قصرقند و سرباز است». مدیر برنامه بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت تاکید کرد: «استان سیستان و بلوچستان از نظر سوءتغذیه دارای آمار بالایی است به همین جهت نیاز به توجه جدی تر در این زمینه دارد».

سوءتغذیه ۱۶۰ هزار کودک ایرانی جعفر رحیمی، مدیرکل بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد پیش از این به ایسنا اعلام کرده بود که ۱۶۰ هزار کودک دچار سوءتغذیه در ایران توسط وزارت بهداشت و درمان شناسایی ‌شده‌اند. بر این اساس نزدیک به ۸درصد کودکانی که در ایران با سوءتغذیه دست‌ و پنجه نرم می‌کنند در استان سیستان و بلوچستان به سر می‌برند. از طرف دیگر، روزنامه آرمان نیز در سال ۲۰۱۸ گزارش داد که در حدود ۴۵ درصد مرگ و میر کودکان با سوءتغذیه در ارتباط است و ضرر و زیان ناشی از سوء‌تغذیه به اقتصاد جهانی برابر با سه و نیم تریلیون دلار در سال برآورد شده است. برآوردها حاکی از آن است که نیمی از سوءتغذیه در کودکان بر اثر عواملی همچون بیماری و فقر فرهنگی به وجود می آید و نیمی دیگر از این کودکان زیر پنج سال فقط به این دلیل دچار سوء‌تغذیه و رشد ناکافی مغزی هستند که در خانواده‌های تهیدست به دنیا آمده‌اند.

 

سازمان آمار آمریکا: ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

در حالی که دفتر آمار آمریکا میزان درآمد خط فقر در این کشور برای یک خانواده 4 نفره را 25 هزار و 100 دلار تعیین کرده است، کارشناسان می‌گویند 48 درصد از مردم این کشور درآمد سالانه کمتر از 30 هزار دلار دارند

سازمان آمار آمریکا میزان درآمد سالانه خط فقر در آمریکا برای یک خانوار 4 نفره را 25هزار و 100 دلار اعلام کرده است.

به گزارش راشاتودی، استیسی هربرت، کارشناس و مجری شبکه راشاتودی، می‌گوید هم اکنون 48 درصد از مردم آمریکا با درآمد زیر 30 هزار دلار در سال زندگی می کنند.

این در حالی است که تنها 1.4 درصد از مردم آمریکا درآمد بالای 250 هزار دلار در سال دارند.

مکس کایزر، مجری و کارشناس شبکه راشاتودی نیز در سخنان خود تأکید کرد دوران بهتر شدن زندگی فرزندان نسبت به والدین در آمریکا تمام شده است.

استیسی هربرت معتقد است مردم آمریکا طی سال‌های گذشته توانستند از محل بالارفتن بدهی عمومی این کشور و رشد اقتصادی شرایط خوبی را داشته باشند اما فرزندان و نوادگان آنها به طور قطع هزینه خوش گذرانی آنها را پرداخت خواهند کرد.

آدرس منبع خبر: https://www.prb.org/insight/u-s-poverty-thresholds-and-poverty-guidelines-whats-the-differ

ترامپ: اصلا چرا داعش را که دشمن ایران و روسیه است می‌کشیم؟

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی شنبه شب بر پایه این ادعا که کشورش در حال نابود کردن گروه تروریستی داعش است، از اینکه این موضوع به نفع کشورهای ناهمسو با آمریکا از جمله ایران تمام می‌شود، انتقاد کرد.

ترامپ که در جمع خبرنگاران در کاخ سفید صحبت می‌کرد گفت: «داریم داعش را به نفع چه کسانی می‌کشیم؟ می‌دانید، داعش بزرگترین دشمن ایران و روسیه است. ما داریم داعش را به نفع کسانی می‌کشیم که لزوماً با ما همسو نیستند، بگذارید اینطور بگویم. ما داخل سوریه رفته‌ایم و ظرف دو سال، 99 درصد از خلافت ارضی این گروه را از بین برده‌ایم.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه ادعاهای خود اضافه کرد: «سوریه، پر از آشوب بود، ما به بشار اسد (رئیس‌جمهور سوریه) لطف بزرگی کرده‌ایم و به این کشور (سوریه) لطف بزرگی کرده‌ایم.»

ادعاهای ترامپ درباره مبارزه ائتلاف تحت رهبری آمریکا با داعش در سوریه در حالی مطرح شده‌اند که اهمال ائتلاف در برابر داعش بارها با انتقاد مواجه شده‌اند. ائتلاف ادعایی آمریکا برای مبارزه با داعش، چندین بار تا کنون به نفع داعش علیه نیروهای ارتش سوریه وارد عمل شده و مواضع ارتش را بمباران کرده است. در عراق، نیروهای آمریکایی خرداد ماه سال 1394 نظاره‌گر ورود کاروان داعش به شهر رمادی بودند و هیچ واکنشی از خود نشان ندادند.

ترامپ گفت: «باید از خودمان بپرسیم ما داریم داعش را به نفع روسیه، ایران، سوریه، عراق و بسیاری کشورهای دیگر می‌کشیم. در یک برهه زمانی بایستی نیروها را به خانه بازگرداند.»

به علت غرق شدن پناهجویان: بحران مهاجرت مهار شده است

صدراعظم دولت راست و نژادپرست اتریش در گفتگویی کنترل بحران مهاجرت در دوره ریاست دوره ای کشورش بر اتحادیه اروپا را مثبت ارزیابی کرد.

«سباستین کورتز» صدراعظم اتریش در گفتگو با روزنامه دی ولت در خصوص وضعیت بحران مهاجرت در اروپا اظهار داشت: بحران مهاجرت بطور قابل قبولی به کنترل در آمده است.

صدراعظم اتریش با اشاره به ریاست دوره ای کشورش بر اتحادیه اروپا افزود: اتریش در دوره شش ماهه ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا رایزنی های متعدد و مهمی را در راستای مهار بحران مهاجرت انجام داد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: شمار زیادی از پناهجویان و مهاجران غیرقانونی از کشورهای آفریقایی خود را به اروپا می رساندند، به همین منظور در شش ماهه اخیر که وین سکان ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را در دست داشت گفتگوها و توافقات مبسوطی با مقامات لیبی و مصر صورت پذیرفت که نتیجه آن کاهش تعداد ورودهای غیرقانونی به اروپا بود.

کورتز یادآور شد که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی میزان ورود مهاجران به کشورهای اروپایی تا حدود ۹۰ درصد کاهش داشته است.

وزارت دفاع روسیه: سامانه دفاع هوایی سوریه بیشتر از ۳۰ موشک‌ اسرائیلی را دفع کرد

وزارت دفاع روسیه در واکنش به تجاوز جدید رژیم اسرائیل به سوریه اعلام کرد در این حمله هوایی چهار نیروی ارتش سوریه کشته و 6 تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع روسیه با بیان اینکه در این حمله زیرساخت فرودگاه بین المللی دمشق آسیب جزیی دید، تاکید کرد: دفاع هوایی سوریه بیشتر از 30 موشک و بمب شلیک شده از سوی اسرائیل را سرنگون کرد.

سامانه‌های هوایی سوریه، بامداد امروز برای دومین بار طی کمتر از 24 ساعت، حملات جنگنده‌های اسرائیلی به جنوب پایتخت را دفع، و ده‌ها موشک مهاجم را منهدم کردند.

یک منبع نظامی سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری «سانا» در این‌باره تصریح کرد: راس ساعت 1:30 بامداد دوشنبه (به وقت محلی)، دشمن متجاوز اسرائیل حملات گسترده هوایی و زمینی و از طریق موشک‌های هدایت‌شونده (به دمشق) صورت داد. سامانه‌های دفاع هوایی‎مان به سرعت واکنش نشان دادند و موشک‌های متجاوز را رهگیری، و بسیاری از آنها را قبل از رسیدن به هدف منهدم کردند.»

 

ادعای ترکیه: تحویل موشک‌های ضد تانک آمریکایی به کُردهای سوری

روزنامه «ینی آکید» ترکیه نوشت: طرف های آمریکایی که مخالف تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه هستند، محموله جدیدی از سلاح های پیشرفته را به واحدهای کرد شمال سوریه داده اند.

این روزنامه افزود: ایین محموله شامل مقادیر زیادی موشک های ضد تانک از نوع جاولین (Javelin) و تاو (Tow) است و پیش بینی می شود که کردها از آنها علیه تانک های ترکیه که خود را برای ورود به منطقه شمالی شهر منبج سوریه در آینده نزدیک وارد می کنند، استفاده کنند.

به نوشته ینی آکید، واحدهای کرد سوری اکنون به دنبال انبار برای ذخیره این موشکها هستند که عملیات نظامی ارتش ترکیه در منطقه را به تاخیر می اندازد.

پدافند هوایی سوریه حمله تل‌آویو به سوریه را دفع کرد

منابع سوری اعلام کردند که پدافند هوایی این کشور حمله هوایی رژیم اسرائیل به سوریه را دفع کرده است.

به گزارش خبرگزاری سانا،منابع سوری از حمله رژیم اسرائیل به سوریه و دفع آن از سوی پدافند هوایی این کشور خبر دادند.

یک منبع نظامی سوری اعلام کرد: پدافند هوایی سوریه با کفایت تمام، حمله هوایی اسرائیل به منطقه جنوبی را دفع کرده و مانع از تحقق اهداف آن شده است.

از سوی دیگر خبرنگار النشره گزارش داد: حمله هوایی اسرائیل به اطراف فرودگاه دمشق و منطقه جنوبی دمشق بوده که با تعدادی از موشکها رهگیری و منهدم و یکی از موشکها نیز از مسیرش منحرف شده است. صداهای انفجارهایی در اطراف دمشق شنیده شده و اوضاع پس از حمله آرام است.

سخنگوی ارتش اسرائیل مدعی رهگیری موشک شلیک شده از سوریه شد

سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل مدعی شد که یک فروند موشک شلیک شده از سوریه را با سامانه گنبد آهنین رهگیری کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آویخای ادرعی سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد: سامانه گنبد آهنین حمله موشکی از داخل اراضی سوریه به سوی شمال جولان را رهگیری کرده است.

این در حالی است که خبرنگار اسپوتنیک به نقل از منابع سوری از دفع حمله رژیم اسرائیل به منطقه ای در حومه استان قنیطره در جنوب غرب سوریه خبر داد.

منابع محلی به خبرنگار این رسانه روسی گفتند: حمله به منطقه تپه های الحمر واقع در شرق شهرک حضر در حومه قنیطره شده است و با آن مقابله شده است.

حمله جنگنده‌های روسی به مواضع «جبهه‌النصره» در حومه ادلب

به نقل از العهد، عملیات های ضد تروریستی روسیه در سوریه ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، جنگنده های روسی به تازگی عملیات ضد تروریستی جدیدی را در سوریه ترتیب داده اند.

طبق اعلام رسانه های سوری، جنگنده های ارتش روسیه مواضع تروریست های جبهه النصره در حومه ادلب را هدف قرار دادند.

این رسانه ها اعلام کردند که مواضع جبهه النصره در خان السبل واقع در حومه جنوبی ادلب، توسط جنگنده های روسی بمباران شده است.

 

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: