پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

خبرهايى از ايران و جهان

خبرهايى از ايران و جهان

دلال وطنفروش: ایرانی ها شیفته آمریکا هستند!!

رضا پهلوی دلال وطنفروش گفت : اگر کشوری وجود داشته باشد که ایرانی ها به شدت شیفته آن باشند ،آن کشور آمریکاست!!

به گزارش نشریه تایمز رضا پهلوی از رویکرد سختگیرانه دولت ترامپ در قبال ایران ستایش کرد و ضمن رد این دیدگاه که به علت بی اعتمادی آحاد ملت ایران به آمریکا ، همکاری نزدیک وی با این کشور ، موجب خواهد شد تامین وجهه و اعتبار در داخل ایران برای وی دشوار شود ادعا کرد : برعکس اگر کشوری وجود داشته باشد که ایرانی ها به شدت شیفته آن باشند ،آن کشور آمریکاست!!

اتحادیه های کارگری در ایتالیا تظاهرات کردند

­به نقل از شبکه تلویزیونی رای نیوز ایتالیا, علاوه بر انتقاد احزاب و گروه های مخالف دولت ایتالیا در خصوص عملکرد اقتصادی آن، هزاران نفر از اعضای اتحادیه های کارگری نیز در اعتراض به سیاست های اقتصادی دولت این کشور تظاهرات کردند.

هزاران نفر از اعضای اتحادیه های مختلف کارگری در ایتالیا‏, دیروز با اجتماع در میدان سان جوانی در رم (پایتخت ایتالیا), خواستار اعمال سیاست های متفاوت اقتصادی توسط دولت این کشور شدند.

در اجتماع گسترده دیروز, روسای اتحادیه های کارگری خواستار شنیده شدن صدای آنها توسط اعضای دولت شدند. روسای اتحادیه ها، از جمله رئیس اتحادیه عمومی کار ایتالیا اعلام کردند, در غیر این صورت, دولت باید در انتظار واکنش آنها باشد. روسای اتحادیه ها همچنین خواستار سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی,‌به منظور احیای آن شده اند. آنها همچنین اعلام کرده اند, به تظاهرات خود ادامه خواهند داد.

در همین زمینه, یکی از مسئولان اتحادیه های کارگری شرکت کننده در این تظاهرات,‌گفت: من در این تظاهرات شرکت کرده ام. چرا که اگر کارگران نباشند, اشتغال نیز نیست و در نتیجه, صنعتی نیز وجود نخواهد داشت. برخی از بخش های صنعتی، به اصطلاح به زانو در آمده اند و با خطر تعطیلی و بسته شدن مواجه هستند.

این مسئول در پاسخ به سوال گزارشگر شبکه مبنی بر احساس او در شرکت در این تظاهرات به همراه دیگر کارگران، گفت: هدف همه ما یک موضوع و آن کسب منافع و منابع زیاد برای ایتالیا است.

در ادامه، مجری شبکه اعلام کرد، تصمیم های اقتصادی گرفته شده توسط دولت و اعلام موضع متئو سالوینی رئیس حزب اتحادیه شمال و وزیر کشور و نیز معاون نخست وزیر و نیز لوئیجی دی ماایو رئیس حزب «جنبش پنج ستاره» و وزیر توسعه اقتصادی و اشتغال و نیز معاون نخست وزیر ایتالیا در خصوص نحوه عملکرد بانک مرکزی این کشور، مورد توجه و انتقاد احزاب و جریان های سیاسی ایتالیا قرار گرفته است.

در همین زمینه، گزارشگر شبکه در گزارشی اعلام کرد، یکی از مسئولان حزب مردم سالاری ایتالیا با اعلام مخالفت های خود با سیاست های اقتصادی دولت کنونی ایتالیا، در سخنانی اعلام کرده است، کاهش و قطع بودجه بخش های مختلف اشتغال، سرمایه گذاری و زیرساخت ها، جرم و جنایتی علیه شهروندان ایتالیایی است. دی ماایو و سالوینی فقط کارهای تبلیغاتی انجام می دهند.

بر همین اساس، مائوریتسیو مارتینا (وزیر کشاورزی اسبق و دبیر پیشین حزب مردم سالاری و) نامزد دبیری این حزب نیز با شرکت در تظاهرات هزاران نفری اتحادیه های کارگری در رم، اعلام کرده است، جای ما همین جا است. دولت اجرایی در حال تخریب کشور است.

در همین زمینه، دبیر پیشین حزب مردم سالاری ایتالیا گفت: سالوینی و دی ماایو باید توجه داشته باشند، وضع واقعی کشور، همین است که در اینجا شاهد آن هستید. آنها باید لایحه بودجه سال 2019 میلادی موسوم به «مانور اقتصادی» را تغییر دهند. چرا که این لایحه بودجه، از ابتدا اشتباه بوده است. لایحه ای که در آن، هیچ حمایتی از اشتغال و شرکت ها نشده است. مانور اقتصادی در نظر گرفته شده توسط دولت، موجب افزایش بدهی های عمومی کشور و مالیات ها خواهد شد. سالوینی و دی ماایو باید مسیر خود را تغییر دهند، چرا که در مسیر لطمه زدن به کشور در حال حرکت هستند.

یکی دیگر از مسئولان حزب مردم سالاری ایتالیا در انتقاد از سیاست های اقتصادی دولت این کشور، اعلام کرده است، از جمله نتایج عملکرد دولت ایتالیا، خارج شدن شرکت هواپیمایی ایرفرانس از مذاکرات شرکت هواپیمایی آلیتالیا و کاهش تولیدات صنعتی در ایتالیا است.

یکی از مسئولان حزب «لیبری اوگوآلی» نیز با اشاره به موضوع مهاجرت، در سخنانی اعلام کرده است، ایتالیا در رکود اقتصادی بسر می برد.

در این میان، شاهد موجی از انتقادهای مطرح شده توسط احزاب مخالف دولت علیه «مارکو بوستی» وزیر آموزش و از اعضای حزب اتحادیه شمال ایتالیا هستیم. بوستی در سخنانی اعلام کرده است، ما نیازمند به منابع زیادی برای مناطق جنوبی ایتالیا نیستم، بلکه نیازمند به تعهد هستیم.

ایتالیا همچنین شاهد بحث و جدل هایی زیادی در خصوص موضوع فرانسه و تنش های به وجود آمده با این کشور هست.

جاسوسي نیروهای آمریکایی در افغانستان، علیه روسیه، چین و ایران

مؤسسه ران پل نوشت: آمریکا می‎خواهد با ادامه حضور نیروهای اطلاعاتی و امنیتی خود در خاک افغانستان، علیه کشورهای روسیه، چین و ایران جاسوسی کند.

پایگاه اینترنتی مؤسسه ران پل نوشت: مردم افغانستان نگران جوخه های مرگ تحت حمایت سازمان سیای آمریکا هستند، زیرا این گروه های بسیار خشن که کشتار غیرنظامیان به دست آن ها، یادآور خشونت و بی رحمی گروه (وهابی صهیونیستی) داعش است، قادرند درخواست حمله هوایی از نیروهای خارجی مستقر در خاک افغانستان کنند. در بسیاری از موارد که این جوخه های مرگ، به بهانه تعقیب نیروهای طالبان، به خانه های غیرنظامیان افغان ریخته و آنان را قتل عام کرده اند، وقتی متعاقباً سایر مردم به محل جنایت آمده اند تا ببینند چه اتفاقی افتاده است، خودشان قربانی حملات هوایی شده اند که با فاصله زمانی کمی از حمله این جوخه های مرگ صورت گرفته است.

البته اکثر گروه های تهاجمی در افغانستان که با طالبان و سایر گروه های تروریستی مقابله می کنند، از سال 2012 به این طرف، تحت نظارت و کنترل سازمان اطلاعات افغانستان قرار گرفته اند. با این حال، دو گروه بسیار بی رحم از آنان هنوز هم تحت حمایت سازمان سیای آمریکا و با مصونیت کامل در برابر قانون، عمل می کنند. هیچ گزارش شفافی از عملیات این دو گروه ارائه نمی شود و مردم افغانستان می گویند اعضای این دو گروه تاکنون شمار بسیار زیادی از غیرنظامیان افغان را با کمال خونسردی به قتل رسانده اند.

یکی از این دو گروه که با نام «02» شناخته می شود، در استان ننگرهار افغانستان فعال است و حدود 1000 جنگجو دارد. گروه دیگری نیز در استان خوست افغانستان، تحت کنترل سازمان سیا، فعالیت می کند که نام آن فاش نشده است و اطلاعات کمتری درباره آن در دست است. گفته می شود گروه جنگجویان تحت حمایت سیا در استان خوست 3000 الی 10000 عضو دارد. مقامات سابق افغانستان می گویند: اعضای هر دو گروه یاد شده متهم به ارتکاب جنایات جنگی و جنایات ضد بشری هستند، اما هیچکس آنان را محاکمه نمی کند. ریش سفیدان استان ننگرهار اعلام کردند: جنگجویان گروه «02» در ماه اوتِ سال گذشته میلادی 100 شهروند غیرنظامی افغان را کشتند. همان ریش سفیدان همچنین اعلام کردند: گروه «02» در دو ماه متوالیِ سپتامبر و اکتبرِ همان سال، 260 غیرنظامی افغان را در مجموع به قتل رساندند.

گزارش ها حاکی از آن است که گروه های تحت حمایت سازمان سیا، نه تنها قادرند درخواست حمله هوایی برای اصابت به اهداف مورد نظرشان کنند، بلکه از گروه های ضد دولتی افغانستان، مانند گروه طالبان و حتی شبکه حقانی که در پاکستان نیز فعالیت دارد، تجهیزات نظامی و سلاح های به مراتب مرگبارتر و پیشرفته تری دارند.

مؤسسه ران پل که نهادی ضد جنگ و طرفدار صلح و همچنین خواهان بازگرداندن نیروهای آمریکاییِ مستقر در کشورهای مختلف جهان به خانه است، در این گزارش افزود: آمریکا همواره مدعی است که تلاش دارد کشور افغانستان را برای ملتِ آن بازسازی کند، ولی بازسازی یک کشور با بمباران غیرنظامیانِ آن و استفاده از جوخه های مرگ علیه شهروندان معمولی، واقعاً روشی عجیب است که سازمان سیا در پیش گرفته است. آمریکا ادعا می کند تلاش دارد دموکراسی را در افغانستان ترویج کند، ولی عملکرد این جوخه های مرگ، اصلاً وجهه خوبی در اذهان مردم افغانستان درباره آمریکا باقی نگذاشته است.

بسیاری از شهروندان افغان که بارها از مقامات آمریکایی شنیده اند که می خواهند نیروهای آمریکایی را از خاک افغانستان خارج کنند، ولی به وعده های خود عمل نکرده اند، به آمریکا بسیار بدگمان شده اند و حدس می زنند آمریکا صرفاً تلاش دارد با بهانه های مختلف، عملیات اشغالگری خود را در افغانستان هرچه طولانی تر کند تا بتواند- ضمن نگه داشتن نیروهای نظامی، امنیتی و اطلاعاتی خود در خاک افغانستان- از کشورهای روسیه، چین و ایران جاسوسی کند.

مادورو: کمک‌های بشردوستانه پوششی برای توجیه مداخلات آمریکا است

رئیس جمهوری ونزوئلا تصریح کرد: دولت ترامپ باند تبهکاران تندرو است.

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا امروز سه شنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا باند تبهکاران تندرو بوده و واشنگتن را درایجاد بحران در کشورش مقصر دانست.

رئیس جمهوری ونزوئلا در این خصوص گفت که هرگز اجازه ارسال کمک های بشردوستانه به ونزوئلا را نخواهد داد چرا که این اقدام پوششی برای توجیه مداخلات آمریکا در کشورهای دیگر است.

«نیکلاس مادورو» ادامه داد: آن ها در حال جنگ افروزی هستند تا از این طریق بتوانند بر ونزوئلا مسلط شوند. کاراکاس توانایی تامین نیازهای مردمش را دارد و نیاز به گدایی از هیچ فردی را ندارد.

وی در ادامه افزود: ترامپ آشکارا نژادپرست است و از ما متنفر است؛ آن ها (مقامات آمریکائی) فقط به فکر منافع خودشان هستند.

حمله شیمیایی تروریستها به حومه ادلب

منابع سوری از حمله شیمیایی تروریستهای جبهه النصره به منطقه‌ای در حومه ادلب و مصدوم شدن دو نظامی ارتش سوریه بر اثر آن خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک که بر اثر حمله شیمیایی تروریستها به منطقه ای در حومه جنوبی شرق ادلب دو نظامی سوری مصدوم شدند.

بر اساس این گزارش؛ دو نظامی سوریه بر اثر استنشاق گاز سمی مصدوم شده اند. مصدوم این دو پس از آن رخ داد که گروههای تروریستی منطقه شم الهوی واقع در حومه جنوب شرقی ادلب را با موشک های حاوی گازی سمی هدف قرار دادند.

این در حالی است که ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در هفتم فوریه جاری اعلام کرده بود که تروریستها در ادلب به انبار مواد سمی در طول خط تماس با نیروهای مسلح سوریه ادامه می دهند و هدف آنها سیطره بر منطقه کاهش تنش است.

در دوم فوریه جاری هم برخی منابع از انتقال محموله های گاز شیمیایی به وسیله تروریستهای جبهه النصره از یکی از مواضع گروه موسوم به الترکستانی جسرالشغور به سوی شهرک خان شیخون در حومه جنوبی ادلب با همکاری کلاه سفیدها و کارشناسان اروپایی خبر داده بودند.

این منابع اعلام کرده بودند که این محموله ها با آمبولانس ها متعلق به کلاه سفیدها و با نظارت دو کارشناس انگلیسی و یک کارشناس بلژیکی منتقل شده اند.

حملات کوبنده توپخانه‌ای ارتش سوریه به مواضع تروریستهای الترکستانی

به گزارش النشره، منابع سوری از ضربات مهلک ارتش سوریه به مواضع تروریستهای وابسته به گروه موسوم به حزب الترکستانی در حومه شمال غربی حماه خبر دادند.

بر اساس این گزارش؛ توپخانه ارتش سوریه مواضع تروریستهای حزب الترکستانی را در روستای السرمانیه در حومه شمال غربی حماه در نزدیکی ادلب هدف قرار داد که بر اثر این حملات توپخانه ای، شماری از تروریستها به هلاکت رسیده و برخی دیگر زخمی شدند.

این منابع بیان کردند: ارتش سوریه مواضع و استحکامات گروههای تروریستی را در اطراف سهل الغاب در حومه حماه در واکنش به نقض توافق منطقه کاهش تنش هدف قرار داد و ضربات مهلکی به آنها وارد کرد.

فرمانده آمريکايي از احتمال خروج نیروهای آمریکایی از سوریه طی چند هفته آینده خبر داد

به نقل از شبکه الجزیره، ژنرال جوزف ووتل فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا گفت احتمالا نظامیان آمریکایی طی چند هفته آینده از سوریه خارج خواهند شد.

درگیری شدید نیروهای «کرد» و «داعش» در شرق سوریه

به نقل از اسکای نیوز، «نیروهای دموکراتیک سوریه» که تحت حمایت نیروهای آمریکایی قرار دارند، روز یکشنبه برای اخراج عناصر داعش از آخرین پایگاه‌های آنها در شرق سوریه، درگیری شدیدی را تجربه کردند.

«مصطفی بالی» سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که «داعشی‌هایی از آخرین دژ خود دفاع می‌کنند، گروهی از باتجربه‌ترین نیروهای آنها هستند.» بالی گفت که هنوز حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ عناصر داعشی در آخرین منطقه تحت اشغال داعش که در شرق سوریه و در نزدیکی مرز عراق قرار دارد و شامل دو رستا می‌شود، حضور دارند.

منابع سوری می‌گویند، اولین هدفی که در عملیات نیروهای دموکراتیک سوریه دنبال می‌شود، تسلط بر روستای «الباغوز» در نزدیکی مرز عراق است.

نیروهای دموکراتیک سوریه عصر شنبه گفته بودند که عملیات برای آزادسازی آخرین منطقه‌ در شرق فرات آغاز کرده‌اند.

خبرگزاری فرانسه می‌گوید که نیروهای داعش در منطقه‌ای به وسعت ۴ کیلومتر در نزدیکی روستای «الباغوز» از توابع منطقه «هجین» در شرق دیرالزور متمرکز شده‌اند.

آمریکا فعالیت هواوی را در جهان محدودتر می‌کند

آمریکا فعالیت هواوی را در جهان محدودتر می‌کند

چین از تلاش‌های آمریکا برای ممانعت از فعالیت شرکت هواوی به شدت انتقاد و اعلام کرد واشنگتن تلاش‌های خود را برای جلوگیری از گسترش حیطه نفوذ این شرکت افزایش داده است. تلویزیون فونیکس هنگ کنگ روز یکشنبه گزارش کرد: آمریکا همچنین قصد دارد سرمایه گذاری‌ها در عرصه دیجیتال را افزایش دهد تا بتواند با قدرت چین در این عرصه مقابله کند. گزارش خاطر نشان می‌کند که اگر آمریکا و متحدانش نتوانند در این زمینه بخصوص، کاری انجام دهند، چین به واسطه اجرای برنامه راه ابریشم نوین بر تمام منطقه آسیا مسلط خواهد شد. ‹شی جین پینگ› رییس جمهوری خلق چین طرح راه ابریشم جدید زمینی و دریایی را سال ۲۰۱۳ میلادی اعلام کرد و حالا چین در حال اجرای ایده راه ابریشم دیجیتالی است که بخش‌هایی از آن به فعالیت‌ها و سرمایه گذاری شرکت‌های مخابراتی، الکترونیکی و سازندگان تلفن‌های هوشمند مرتبط می‌شود. چین همچنین قصد دارد با انتقال کابل‌های زیردریایی و توسعه شبکه‌های ماهواره‌ای تا آنجا که امکان دارد همکاری‌های خود را با کشور‌های حوزه راه ابریشم در آسیا، آفریقا و اروپا افزایش دهد و شرکت‌هایی نظیر هواوی و ‹زد تی یی› چین در این راستا نقش مهمی دارند، زیرا توسعه دهنده شبکه اینترنتی پرسرعت نسل پنجم محسوب می‌شوند. از جمله مهمترین طرح‌های این مسیر خط کابلی دیجیتالی زیردریایی بین پاکستان و جیبوتی به طول شش هزار و ۲۰۰ کیلومتر است که مجری آن شرکت هواوی است. این طرح را شرکت هواوی بزرگترین سازنده تلفن‌های هوشمند دنیا در چین تا پایان سال نهایی می‌کند و در سال‌های بعد تا اروپا امتداد خواهد یافت. /ایرنا

ریابکوف: برنامه موشکی ایران قوانین بین المللی را نقض نمی کند

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین؛ سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: مسکو حملات هوایی اسرائیل به سوریه را محکوم می کند و آن را غیرقانونی می داند.

وی افزود: ما بر این مساله پافشاری می کنیم که آمریکایی ها باید به طور کامل از سوریه خارج شوند و به تعهدات خود عمل کنند.

وزیر امور خارجه روسیه همچنين بيان داشت: اجلاس مشترک روسای جمهور روسیه، ترکیه و ایران که قرار است پنج شنبه آینده برگزار شود، تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه را بررسی خواهد کرد. برنامه موشکی ایران قوانین بین المللی را نقض نمی کند و تهران از حق خود برای دفاع استفاده می کند.

ريابکوف افزود: روسیه تلاش می کند مشارکت کاملی در سازوکار ویژه مالی ایران با اتحادیه اروپا داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: مسکو قطعنامه ای را درباره ونزوئلا به شورای امنیت پیشنهاد کرد که می تواند چارچوبی برای توافق بین اعضای این شورا باشد. آمریکا همچنان به تلاش های خود برای به شکست کشاندن تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه ادامه می دهد. روسیه بر لزوم عقب نشینی کامل آمریکا از سوریه تاکید دارد.

پکن آمریکا را به نقض حاکمیت چین متهم کرد

وزارت خارجه چین امروز دوشنبه آمریکا را به نقض حاکمیت خود متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «هوآ چانینگ» از سخنگویان وزارت خارجه چین با اعلام این مطلب عنوان داشت: چین مراتب اعتراض و نارضایتی خود را از ورود کشتی های آمریکایی به آب های چین در جزایر اسپارتلی در دریای چین جنوبی، اعلام می کند.

وی در ادامه افزود: این اقدام کشتی های آمریکایی نقض حاکمیت چین بوده و صلح، امنیت و حاکمیت قانون را در این منطقه زیر سوال می برد. چین نارضایتی کامل خود را از این وضعیت اعلام می کند.

به گزارش مهر، جزایر اسپارتلی جزایری مصنوعی هستند که چین آنها را در دریای چین جنوبی ساخته است.

چنید قبل روزنامه «نیویورک تایمز» با استناد به برخی تصاویر ماهواره ای مدعی شده بود که دولت پکن ظاهرا به ساخت سوله هایی در مجمع الجزایر مصنوعی «اسپارتلی» واقع در منطقه مورد منافشه دریای چین جنوبی مبادرت کرده که از آنها می توان به عنوان آشیانه هواپیما استفاده کرد.

لاوروف: قطعنامه پیشنهادی آمریکا مقدمه‌ای برای دخالت نظامی در ونزوئلا است

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه در یک کنفرانس خبری ادعاهای واشنگتن را مبنی بر اینکه قطعنامه پیشنهادی روسیه به شورای امنیت منجر به ایجاد اختلال در روند ارسال کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا می‌شود قاطعانه رد کرد و اظهار داشت: «این ادعای آمریکایی‌ها تلاشی است برای منحرف کردن اذهان عمومی از این واقعیت که واشنگتن می‌خواهد از مسئله کمک‌های بشردوستانه به‌عنوان پوششی برای مقاصد سیاسی خود استفاده کند. آمریکا با قطعنامه پیشنهادی خود می‌کوشد تا از کمک‌های بشردوستانه به‌عنوان ابزاری برای ایجاد بی‌ثباتی در ونزوئلا بهره بگیرد و حتی مقدمات لازم برای دخالت نظامی مستقیم در ونزوئلا را فراهم سازد».

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در ادامه با تأکید بر اینکه هدف قطعنامه پیشنهادی کشورش این است که شرایط را برای شکل‌گیری یک گفتگوی ملی در ونزوئلا فراهم کند، خاطرنشان ساخت: «ما از همان روزهای نخست از طرح مکزیک و اوروگوئه برای فراهم کردن شرایط لازم جهت شکل‌گیری گفتگوی ملی با حضور همه گروههای سیاسی ونزوئلا حمایت کرده‌ایم. رئیس‌جمهور مادورو نیز خیلی زود برای این کار اعلام آمادگی کرد اما بر اثر فشارهای آمریکایی‌ها، مخالفان مادورو پیشنهاد او را نپذیرفتند. آمریکا در قضیه ونزوئلا شرم و حیای خود را‌ به‌کلی از دست داده است».

واکنش وزارت خارجه سوریه به جنایت جدید آمریکا در دیرالزور

وزارت خارجه سوریه در واکنش به سومین تجاوز جنگنده‌های آمریکایی به حومه دیرالزور تاکید کرد این جنایت جدیدی است که حلقه‌ای در سریال جنایات جنگی و جنایات ضد بشری است که ائتلاف آمریکایی علیه ملت سوریه مرتکب می‌شود و در کنار این جنایات به حمایت خود از تروریسم و استفاده از تروریست‌ها و شبه‌‌نظامیان جدایی‌طلب برای تحقق اهداف و طرح‌های تجاوزکارانه‌اش ادامه می‌دهد.

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) امروز سه شنبه از جنایت جدید آمریکا در حومه دیرالزور خبر داد.

بر اساس این گزارش، در جنایت جدید ائتلاف آمریکایی، اردوگاه غیرنظامیان در الباغوز بمباران شد که در نتیجه آن، دست‌کم، 70 غیرنظامی کشته و یا زخمی شدند. Hi

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: