پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار ايران و جهان

اخبار ايران و جهان

دیوان لاهه فردا درباره شکایت ایران از آمریکا رأی می‌دهد

دیوان بین‌المللی دادگستری درباره موضوع شکایت ایران از آمریکا اعلام کرد: فردا چهارشنبه ساعت ۳ عصر به وقت لاهه رأی دیوان اعلام می شود.

دیوان بین‌المللی دادگستری (دیوان لاهه) در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: رأی دیوان درباره شکایت ایران از آمریکا فردا اعلام می‌ شود.

در پیام توئیتری این نهاد بین المللی در این خصوص آمده است: فردا چهارشنبه ساعت ۳ عصر به وقت لاهه رأی اعلام می شود.

شایان ذکر است که جمهوری اسلامی ایران در خرداد ۱۳۹۵ با توجه به اختلاف مربوط به تخلفات دولت آمریکا در خصوص عهدنامه مودت میان ایران و آمریکا – سال ۱۳۴۴ شمسی- دادخواستی را به دیوان بین‌المللی دادگستری ارائه کرده بود.

دعوای ایران از آمریکا در این دیوان ناظر به رای دادگاه‌های واشنگتن در مورد مصادره ۲ میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این کشور است.

گفتنی است که بررسی شکایت ایران در پرونده مربوط به توقیف اموال و دارایی‌های بانک مرکزی ایران از ۱۶ مهرماه سال جاری در دیوان بین‌المللی دادگستری واقع در کاخ صلح شهر لاهه آغاز شد و تا ۲۰ مهر ادامه داشت.

دادگاه منطقه کلمبیا روز سوم ژوئیه سال ۲۰۱۲ در پرونده‌ای موسوم به «پترسون و دیگران» با متهم کردن ایران به دخالت در عملیات تروریستی، با صدور حکمی دستور داد که به بازماندگان حادثه کشته شدن نیروهای آمریکایی در پایگاهی در بیروت در سال ۱۹۸۳ از محل دارایی‌های ایران غرامتی به ارزش ۸.۸ میلیارد دلار پرداخت شود.

در همین راستا، دادگاه جنوب نیویورک نیز دستور توقیف ۱.۷۵ میلیارد یورو از اموال جمهوری اسلامی ایران نزد سیتی‌بانک نیویورک از محل مرکز اوراق بهادار مرکز بین‌المللی «کلیر استریم» مستقر در لوکزامبورگ داد و مبلغ مذکور از اموال بانک مرکزی ایران به مدعیان پرداخت شد. این احکام اکنون در این پرونده مورد اعتراض و دادخواست جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

قانون‌گذاری‌های مغایر با حقوق و عرف بین الملل و بر خلاف اصول مربوط به مصونیت دولت‌ها و اموال آنها و نیز قانون‌گذاری تبعیض آمیز با هدف ایجاد محدودیت بر فعالیت شرکت‌های ایرانی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از دیگر مفاد مندرج در لایحه شکایت ایران در این پرونده است.

اعتراض آمریکا به صلاحیت لاهه درباره دعوی ایران رد شد

جلسه دیوان بین‌المللی دادگستری (دیوان لاهه) درباره شکایت ایران از آمریکا شروع شد.

دیوان صلاحیت خود برای بررسی این پرونده را مورد تأیید قرار داد و اعتراض امریکا در این خصوص را رد کرد.

بر اساس اعلام دیوان لاهه؛ یکی از اعتراضات آمریکا درباره عدم مشروعیت دیوان بین‌المللی دادگستری بر اساس یکی از مواد مندرج در پیمان مودت میان واشنگتن و تهران در سال ۱۹۵۵ میلادی رد شده و مطابق با آن دیوان می تواند در این موضوع ورود کند.

وی در بخش دیگری از متن حکم دیوان لاهه گفت: خروج آمریکا از پیمان مودت، هیچ تأثیری بر صلاحیت دیوان در خصوص بررسی پرونده شکایت ایران ندارد.

جنگ روانی آمریکا برای ایجاد اختلاف بین ایران و روسیه

آمریکایی‌ها می‌گویند به دنبال نزدیک کردن دیدگاه‌های واشنگتن و مسکو بر سر ماجرای ایران هستند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در همین ارتباط تصریح کرد: «ما به دنبال نزدیک کردن دیدگاه‌ها با روس‌ها در پرونده ایران هستیم.»

ناتان تِک، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفتگو با اسکای‌نیوز گفت که اروپایی در نگرانی‌های ما از اقدامات ایران شریک هستند.

وی که در خصوص نشست لهستان سخن می‌گفت، مدعی شد که «انتظار داریم این نشست فرصتی برای تبادل دیدگاه‌ها بین هیئت‌ها در خصوص مسائل منطقه باشد.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که کمیته‌ای برای پیگیری مسائل مورد بحث پس از این نشست تشکیل خواهد شد.

وی گفت که «پرونده ایران» از جمله مواردی است که انتظار می‌رود در این نشست به آن پرداخته شود.

ناتان تِک گفت که در این نشست فرصتی برای تعامل با اروپایی‌ها در خصوص پرونده ایران وجود دارد.

وی مدعی شد که «دیر یا زود نظام ایران رفتارش را تغییر خواهد داد.»

جوسازی بوسیله روباتهای مجازی: توئيت هاي جعلي در حمايت از نشست ورشو

بررسی بیش از 14 هزار توئیتی که ماه گذشته در حمایت از اجلاس ورشو منتشر شد، نشان می دهد همه این توئیت ها براي ایجاد جوّی مصنوعی فقط از طریق 8 حساب کاربری تنظیم شده اند.

بخش تحلیلی شبکه انگلیسی زبان بی بی سی (BBC Monitoring) در پیام هایی در توئیتر خود نوشت:» اجلاس ورشو عمدتا تلاش آمریکا برای بازداشتن دیگر کشورها از همکاری با ایران تلقی می شود. بررسی بیش از 14 هزار توئیتی که در ماه گذشته در حمایت از این نشست منتشر شده است، نشان می دهد که همه این توئیت ها فقط از طریق 8 حساب کاربری تنظیم شده اند. به نظر می رسد هدف از این اقدام، ایجاد جوّی مصنوعی برای نشان دادن حمایت عمومی از نشست ورشو یا به عبارت دیگر، نارضایتی عمومی از ایران است.»

واکنش آمریکا به اعطای کمک های انساندوستانه ارمنستان به سوریه، به نوکران ونزوئلائی خوب، به مردم سوریه بد!

آمریکا اقدام ارمنستان در ارتباط با اعطای کمک های انساندوستانه به سوریه را غیر قابل قبول خواند

آمریکا اقدام ارمنستان در ارتباط با اعطای کمک های انساندوستانه به سوریه را غیر قابل قبول خواند.

سفارت آمریکا در ارمنستان در جواب به خبرنگاران درباره اعطای کمک های انساندوستانه ارمنستان به سوریه اعلام کرد، آمریکا از هر نوع کمک‌رسانی به مردم و یا نظامیان سوریه استقبال نمی‌کند.

سفارت آمریکا ضمن انتقاد از همکاری روسیه و ارمنستان مدعی است، روسیه با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در کشتار مردم این کشور همکاری کرده است.

معاون وزیر دفاع ارمنستان به اعزام گروهی به نمایندگی از نیروهای نظامی ارمنستان به سوریه اشاره و اعلام کرده: تعداد افراد اعزامی ۸۳ نفر است که عمدتا مین‌یاب و پزشک هستند.

بالایان با تاکید بر اینکه این اقدام با توجه به تقاضای دولت سوریه انجام می‌گیرد تصریح کرد: نیروهای نظامی روسیه وظیفه انتقال نیروهای ارمنی به سوریه و استقرار و حفظ امنیت این نیروها را بر عهده گرفته اند.

معاون وزیر دفاع ارمنستان تصریح کرد که این اقدام در چارچوب پیمان همکاری دولت های سوریه و ارمنستان در سال ۲۰۰۱ میلادی صورت می‌گیرد.

حالا بگوئید آمریکا و اروپا بدنبال صلح هستند: يک تریلیون دلار سلاح ظرف ۱۰ سال گذشته

به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره؛ عربستان که در جنگ چهار ساله با یمن ناکام بوده است جزء 10 کشور در جهان است که بیشترین پول را برای مسلح شدن پرداخت کرده اند. این موضوع در گزارش نشست امنیتی مونیخ اعلام شد.

گزارشگر المسیره در گزارشی گفت حضور نظامی آمریکا به بخشی اساسی در خاورمیانه تبدیل شده است. زمانی که نیروهای آمریکایی خودشان در این منطقه حضور ندارند سلاحهایشان وجود دارد.

بر اساس گزارشی که به مناسبت برگزاری نشست بین المللی امنیتی مونیخ منتشر شده است، به نظر می رسد عقب نشینی آمریکا از خاورمیانه موجب مسابقه تسلیحاتی در کشورهای منطقه می شود. در این گزارش آمده است از میان 10 کشور در جهان که بیشترین پول را برای مسلح شدن می پردازند هفت کشور در خاورمیانه هستند که عربستان و ترکیه و نیز رژیم اسرائیل در صدر آنها قرار دارند.

این گزارش افزود کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تسلیحات خود را از تعدادی از کشورها وارد می کنند که آمریکا در صدر آنها قرار دارد. این کشورها مقصد بیش از 53 درصد از صادرات تسلیحات آمریکا هستند.

عربستان به طور ویژه و دیگر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به صورت کلی در صدر وارد کنندگان تسلیحات قرار دارند .

میانگین سالانه هزینه های نظامی عربستان در 10 سال گذشته حدود 26 درصد بودجه دولت این کشور بوده که این رقم در سال 2017 میلادی 70 میلیارد دلار بود. طبق آمارهای مؤسسه مطالعات صلح استکهلم، عربستان در سال 2017 پس از آمریکا و چین سومین کشور از نظر بودجه تسلیحاتی بود.

افزایش بودجه نظامی عربستان سعودی بدون شک نشانگر شکست مفتضحانه سعودی ها در یمن است که به گورستان تسلیحات آمریکایی و متجاوزان و اشغالگران تبدیل شده است

چین: خبرهای درباره مذاکره پکن با گوایدو و مخالفان ونزوئلا دروغ و ساختگی است

به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین وزارت امور خارجه چین تاکید کرد خبرهای منتشر شده درباره مذاکره این کشور با گوایدو و مخالفان دولت قانونی مادورو در ونزوئلا دروغ و ساختگی است.

اين بار بهانه حمله آمریکا به ونزوئلا روسیه است!

رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا اعلام کرد: در صورتیکه روسیه به ونزوئلا سلاح ارسال کند، آمریکا نیز ممکن است مجبور به مداخله نظامی در این کشور شود.

به گزارش هیل، «جیمز اینهوفه» (James Inhofe) رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت: در صورتیکه روسیه به ونزوئلا سلاح ارسال کند، ارتش آمریکا ممکن است مجبور به مداخله نظامی در این کشور شود.

رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا در این خصوص گفت: اگر روسیه به این کار اقدام نماید، احتمال آن وجود دارد که ما نیز با ارسال نیروی نظامی به ونزوئلا اقدامی تلافی جویانه را به انجام رسانیم.

این در حالیست که پیشتر نیز مقامات آمریکائی با نقض منشور ملل متحد پیرامون لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، کاراکاس را به حمله نظامی تهدید کرده بودند.

گفتنی است ونزوئلا طی روزهای گذشته با تحولات سیاسی مهمی روبرو بوده است. خوآن گوآیدو رئیس مجلس ملی ونزوئلا چهارشنبه ۲۳ ژانویه به دنبال تظاهرات ضد دولتی در کاراکاس خود را «رئیس‌جمهور موقت» این کشور اعلام کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز با نقض منشور ملل متحد بر لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل پس از سخنان گوآیدو با انتشار بیانیه‌ ای مضحک اعلام کرد: خوآن گوآیدو، رئیس مجلس ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت می‌شناسم!

نیکلاس مادورو طی سخنانی در جمع هواداران خود مقابل کاخ ریاست جمهوری کاراکاس اعلام کرد: ونزوئلا تمام روابط خود با آمریکا را قطع کرده است. این کشور درصدد کودتا علیه دولت قانونی و منتخب در ونزوئلا است. تمام دیپلمات‌ های آمریکایی در ونزوئلا در عرض ۷۲ ساعت باید کشورمان را تَرک کنند.

حمله انتحاری تروریست های مورد حمایت عربستان به اتوبوس سپاه

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای از حمله انتحاری تروریست های افراطی به اتوبوس حامل پاسداران و کشته ومجروح شدن جمعی ازمحافظین مرزهای شرقی ایران در جاده خاش -زاهدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری داخلی  روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای به این حمله اشاره کرده است، قبلا نیز حملات مشابه ای در سیستان و بلوچستاتن به نیروهای انتظامی توسط تروریست های مورد حمایت آمریکا و عربستان صورت گرفته بود.

متن اطلاعیه قرارگاه قدس به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در پی شکست سخت استکبار جهانی از مردم شریف و قهرمان ایران در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی و راهپیمایی باشکوه و دشمن شکن ۲۲ بهمن ماه، تروریست‌های تکفیری و مزدوران سرویس‌های اطلاعاتی وابسته به نظام سلطه و استکبار برای تلخ کردن کام ملت ایران، شامگاه امروز(چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه) یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام که پس از اتمام ماموریت مرزبانی از منطقه، عازم موطن خود بودند را در جاده خاش- زاهدان هدف حمله انتحاری قرار دادند.

در این حمله انتحاری که با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت پذیرفت، جمعی از حافظین مرزهای میهن اسلامی شهید و تعدادی نیز زخمی شدند.

اطلاعات تکمیلی متعاقباً به آگاهی ملت شهیدپرور ایران اسلامی رسانده خواهد شد.

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه

 

تناقض ادعای برادر مجاهد بولتون با گزارش های سازمان های اطلاعاتی آمریکا

به نقل از الجزیره عربی، ادعای برادر مجاهد جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در خصوص تلاش ایران برای دستیابی به بمب هسته ای، مغایر با گزارش های سازمان های اطلاعاتی آمریکا است.

فادی منصور خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره عربی در واشنگتن گزارش داد کریس مورفی سناتور دموکرات و عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا به اظهارات جان بولتون واکنش نشان داد. کاخ سفید به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب ایران ویدیوئی از مشاور امنیت ملی ترامپ منتشر کرد که در آن جان بولتون مدعی شده بود ایران همچنان به دنبال دستیابی به بمب هسته ای است. این سخن عملاً با ارزیابی های تمامی سازمان های اطلاعاتی آمریکا که اعلام کرده اند ایران به تعهدات هسته ای خود پایبند بوده است در تناقض است. بر خلاف گفته بولتون سازمان های اطلاعاتی آمریکا معتقدند ایران برای دستیابی به بمب هسته ای تلاش نمی کند.

کریس مورفی معتقد است این اظهارات بولتون ترویج مواضع پیشین جان بولتون است. بولتون پیشتر به شدت با توافق هسته ای با ایران مخالفت کرده و خواهان بمباران ایران شده بود. بولتون قبلاً گفته بود که وی به همراه مخالفان نظام ایران(مجاهدین خلق)، چهلمین سالگرد انقلاب ایران را در تهران جشن خواهد گرفت. از این رو کریس مورفی معتقد است که ادعای بولتون در خصوص تلاش ایران برای دستیابی به بمب هسته ای، صرفاً زمینه سازی برای به راه انداختن جنگ علیه ایران است. به ویژه اینکه بسیاری از قانونگذاران آمریکایی معتقدند که جان بولتون برای تغییر نظام ایران می کوشد نه برای فشار آوردن به ایران جهت مجبور کردن ایران برای از سرگیری مذاکره درباره برنامه هسته ای خود و پاره ای از خواسته ها که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا مطرح کرده است، موضوعاتی همچون موشک های بالستیک، حمایت از آنچه واشنگتن تروریسم می خواند، نفوذ ایران در منطقه و دیگر مسائل.

گفتنی است ­سناتور آمریکایی، پیام اخیر جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید را که مدعی شده بود ایران به دنبال سلاح‌ هسته‌ای است، «دروغ» خواند.

کریس مورفی در توئیتر به پیامی که حساب کاربری کاخ سفید از سخنان بولتون به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی منتشر کرده بود پاسخ داد و نوشت: در اینجا بولتون می‌گوید که ایران به دنبال تسلیحات هسته‌ای است. خیلی ساده باید گفت که این صحت ندارد. دستگاه‌های اطلاعاتی، نظرشان عکس این است و او این موضوع را می‌داند. وي دارد برای جنگ زمینه سازی می کند و همه ما باید هشیار باشیم.

لاوروف: واشنگتن با استفاده از سازمان ملل بر دخالت هایش در ونزوئلا سرپوش می گذارد

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت:آمریکا تلاش می کند با استفاده از سازمان ملل بر دخالت های خود در ونزوئلا سرپوش بگذارد.

به گزارش پایگاه اینترنتی راپتلی؛لاوروف در دیدار با تیمو سوئینی(Timo Soini) همتای فنلاندی خود در مسکو گفت:من این موضوع را دیده ام که برخی از مقامات آمریکایی و اعضای جناح مخالف دولت ونزوئلا اعلام کرده اند که قطعنامه پیشنهادی ما با هدف تضعیف کمک های بشردوستانه آمریکا و متحدانش ارائه شده است.اما این درست نیست.هدف ما از ارائه این قطعنامه حمایت از گفتگوی ملی در داخل ونزوئلا است.

وی افزود:در جلسه روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل واشنگتن تلاش کرد که قطعنامه ای را به پیش ببرد که بر طرح های مداخله جویانه و تجاوزکارانه آن سرپوش قرار دهد.

­وزیر خارجه فنلاند هم در این کنفرانس خبری گفت:روسیه و آمریکا باید به مذاکرات خود بر روی گسترش معاهده تسلیحات اتمی میان برد ادامه دهند.

تجمع گسترده حامیان «انقلاب بولیواری» آغاز شد

تجمع گسترده حامیان رئیس جمهوری قانونی و منتخب ونزوئلا در پایتخت این کشور هم اکنون آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، تجمع گسترده حامیان نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی و منتخب ونزوئلا در شهر کاراکاس پایتخت این کشور هم اکنون آغاز شد.

این تجمع در واکنش به فراخوان «خوآن گوآیدو» رهبر شورشیان تحت حمایت غرب در این کشور در حال برگزاری است.

گفتنی است ونزوئلا طی روزهای گذشته با تحولات سیاسی مهمی روبرو بوده است. خوآن گوآیدو رئیس مجلس ملی ونزوئلا چهارشنبه ۲۳ ژانویه به دنبال تظاهرات ضد دولتی در کاراکاس خود را «رئیس‌جمهور موقت» این کشور اعلام کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز با نقض منشور ملل متحد بر لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل پس از سخنان گوآیدو با انتشار بیانیه‌ ای مضحک اعلام کرد: خوآن گوآیدو، رئیس مجلس ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت می‌شناسم!

نیکلاس مادورو طی سخنانی در جمع هواداران خود مقابل کاخ ریاست جمهوری کاراکاس اعلام کرد: ونزوئلا تمام روابط خود با آمریکا را قطع کرده است. این کشور درصدد کودتا علیه دولت قانونی و منتخب در ونزوئلا است. تمام دیپلمات‌ های آمریکایی در ونزوئلا در عرض ۷۲ ساعت باید کشورمان را تَرک کنند.

لاوروف: برخی از کشورهای غربی به دنبال حفظ جبهه النصره در ادلب هستند

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که بعضی از کشورهای غربی در پی نگه داشتن گروه تروریستی جبهه النصره در ادلب سوریه هستند.

به گزارش خبرگزاری تاس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که برخی از کشورهای غربی خواستار حفظ حضور تروریست ها در استان ادلب در سوریه هستند.

لاوروف گفت: اخباری وجود دارد که برخی از کشورهای غربی خواستار آن هستند که گروه تروریستی جبهه النصره در روند سیاسی آینده حضور داشته باشد. واضح است که هیچ مذاکره ای با تروریست ها نمیتواند انجام شود. همتایان غربی ما بارها و بارها استانداردهای دوگانه ای را نشان داده اند، بنابراین من نمی توانم با قاطعیت بگویم که این اطلاعات کاملا موثق است.

وی افزود: این توافقنامه مستلزم تفکیک مخالفانی است که علاقه مند به گفتگو عادی با دولت سوریه هستند. باید با ایزوله کردن، تروریستها را از بین برد. هیچ توافقنامه ای برای حفظ امنیت این منبع تروریسم در خاک سوریه وجود ندارد.

لاوروف همچنین با اشاره به مکالمه تلفنی اش با مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، اعلام کرد که در این تماس بحثی درخصوص INF با پمپئو نداشته است.

حمایت تمام قد دولت سوریه از مادورو و مخالفت با دخالت‌های آمریکا در امور ونزوئلا

بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل اظهار داشت سوریه حمایت کامل خود را از نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام و بر مخالفت قاطع خود با دخالت‌‌های آمریکا در امور ونزوئلا تاکید می‌کند.

وی از کشورهای جنبش عدم تعهد خواست موضع واحد و یکپارچه‌ای در حمایت از دولت قانونی ونزوئلا اتخاذ کنند.

الجعفری در بیانیه‌ای در جریان نشست فوق العاده دفتر هماهنگی کشورهای جنبش عدم تعهد اظهار داشت سوریه توطئه‌ای را که علیه ونزوئلا در جریان است، و اهداف و مقاصد دشمنانش را می‌داند، آنها به دنبال سرقت و چپاول ثروت‌های این کشور و تغییر مواضع راهبردی‌اش هستند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)،‌الجعفری تصریح کرد سوریه حمایت کامل خود را از دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا اعلام و با رهبری و ملت جمهوری بولیواری ونزوئلا در حفظ حاکمیت کشور و شکست طرح‌های دشمنان که هدف از آن تغییر دولت قانونی است، ابراز همبستگی کرده و مخالفت قاطع خود را با دخالت‌های آشکار آمریکا و برخی کشورهای دیگر در امور داخلی ونزوئلا اعلام می‌کند.

وی خاطر نشان کرد سوریه بر این باور است که گفت‌وگو تنها راه برای دستیابی به راه حل سیاسی است که به حاکمیت و استقلال ونزوئلا احترام بگذارد.

بازهم ترامپ آل سعود را تحقیر کرد

ترامپ: ما حفاظت از عربستان را تضمین می‌کنیم و کمک‌های زیادی به آن‌ها دادیم. ما به عربستان کمک (مالی) می‌کنیم، درحالی که از نظر من، باید این مسئله برعکس باشد.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره؛ رئیس جمهور آمریکا بار دیگر با تحقیر سعودی ها تاکید کرد عربستان چیزی جز پول ندارد. دونالد ترامپ بار دیگر از حمایت آمریکا از عربستان سخن گفت و در نشست دولتی در واشنگتن گفت: عربستان چیزی جز پول ندارد.

ترامپ افزود: ما از عربستان حمایت می کنیم. آنها چیزی جز پول ندارند. ما حفاظت از آنها را تضمین می کنیم و کمک های زیادی به آنها دادیم. ما به عربستان کمک (مالی) می کنیم، در حالی که از نظر من، باید این مسئله برعکس باشد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: