پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

خبرهايى از ايران و جهان

خبرهايى از ايران و جهان

همزماني اتفاقی !! نشست امپریالیستی با نشست مجاهدین خلق در ورشو!

به نقل از شبکه اسکای نیوز؛ همزمان با نشست امپریالیستی آمریکا و نوکرانش صلح سازمان مجاهدین خلق نيز در ورشو پایتخهت لهستان به برگزاري نشستي با هدف لزوم تغییر نظام ایران اقدام کرد.

مریم رجوی از طریق ویدئو کنفرانس، با سخنرانی در این نشست، نظام ایران را محکوم و به لزوم اتخاذ اقدامات عملی پس از کنفرانس ورشو درباره ايران تاکيد کرد.

رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک و وکیل و مشاور ترامپ، احمد غزالی نخست وزیر سابق الجزایر و روبرت توریچلی عضو سابق مجلس سنای آمریکا و همچنین شماری از نمایندگان پارلمان لهستان البته در ازاب دریافت مبالغی و چرب کردن سبیلشان در این نشست مشارکت کردند. همه شرکت کنندگان در این نشست از ایده لزوم تغییر نظام ایران حمایت کردند.

لازم به ذکر است در سال گذشته ميلادي نيز مجاهدین با برگزاري نشستي در پاريس و حضور افراد جنگ افروزی چون برادر مجاهد جان بولتون مشاور امنيت ملي کاخ سفيد اعلام کردند نظام اسلامی ایران ۵۰ سالگی اش را نخواهد دید!

جبهه خلق فلسطین حمله تروریستی در سیستان و بلوچستان را محکوم کرد

جبهه خلق برای آزادی فلسطین با محکوم کردن این حمله تروریستی، به نظام، ملت، و خانواده‌های قربانیان تسلیت گفت و برای مجروحان شفای عاجل آرزو کرد.

این جبهه در بیانیه خود آورده است : رد پای دولت آمریکا، رژیم اسرائیل و دستگاه‌های اطلاعاتی‌اش در این حادثه جنایتکارانه به چشم می‌خورد، همچنانکه زمان و مکان انجام این حمله، مقدماتی برای آن چیزی است که در نشست توطئه ‌آمیز ورشو آماده می‌شود، که هدف قرار دادن ایران و محور مقاومت از جمله تحمیل دیدگاه‌هایی با هدف حذف مسئله فلسطین را در دستور کار خود قرار داده است.

نتانیاهو: هر روز به ایران در سوریه حمله می کنیم!

نخست‌وزیر رژیم اسرائیل بامداد چهارشنبه با تکرار ادعاهای بی‌اساس و همیشگی علیه ایران گفت: تل‌آویو هر روز علیه تهران اقداماتی انجام می‌دهد.

نتانیاهو در گفت‌وگو با خبرنگاران پیش از پرواز به لهستان برای شرکت در نشست ضد ایرانی وروشو، با ادعای اینکه روز گذشته عملیاتی علیه نیروهای وابسته به ایران در منطقه قنیطره واقع در سوریه انجام داده‌اند، اظهار داشت: «ما هر روزه علیه ایران (در سوریه) اقداماتی انجام می‌دهیم، حتی همین دیروز».

به نوشته رسانه‌های اسرائیلی، وی درباره دستورکار کنفرانس لهستان، آنهم بعد از تلاش آمریکایی‌ها برای کاستن از تمرکز ضد ایرانی آن، توضیح داد، نشست ورشو روی موضوع ایران تمرکز می‌کند نه مذاکرات سازش فلسطین ـ اسرائیل.

نخست‌وزیر رژیم اسرائیل، با انتقاد از کشورهای اروپایی به‌ دلیل موضع حمایتی از ایران بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و همچنین عدم حضور برجسته آنها در نشست ورشو، مدعی شد: «می‌خواهم از اروپایی‌ها بپرسم، ایران در حال چه کاری است. ایران به پایتخت‌های (کشورهای) اروپایی تروریست اعزام می‌کند؛ اما همزمان… برخی دولت‌های اروپای غربی به ایران کمک می‌کنند. این متحیرکننده است».

نتانیاهو در ادامه ادعاهایش افزود: «دلایل زیادی وجود دارد که ایران از نشست ورشو نگران باشد. این واقعیت که سران اسرائیل (با دیگر کشورها) در یک اتاق بنشینند و درباره یک موضوع (ایران) صحبت کنند، دستاوردی در تقابل با ایران است».

وی همچنین درباره گرم شدن روابط این رژیم با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نیز گفت: «تل‌آویو با تمام دولت‌های عربی در منطقه، به جز سوریه، روابط خوبی دارد».

سازماندهی اعتصابی دیگر در فرانسه

به نقل از خبرگزاری فرانسه از پاریس؛ معتـرضان فـرانسوی از اعتـصاب در روز نوزدهـم مـاه مـارس خبـر دادند.

کنـفدراسیون عمومی کار فـرانسه و سـازمان های دانشجویی و دانـش آموزی این کشور دربيانيه مشترکي اعلام کردند هدف از برگزاری اعتصاب در تاریخ نوزدهـم ماه مـارس به عنوان «روز بسیـج عمومی» محکـوم کردن سیاست های اجتماعی امانوئـل مکـرون است.

در بیـانیه مشترک آمده است: «اکنون که خبرهای اعلام شده از سوی رئیـس جمهـور یا دولتش پاسخـگوی انتـظارات ما نبوده است،(…) و قیمـت محصـولات مصـرفی جـاری به افـزایش خود ادامـه می دهد و تعلیق مالیات بر ثروت اجـرا نشده است، نه جایگزینی برای «گفتـگوی بزرگ ملی» وجود دارد و نه این گفتگو می تواند مشـکل را حل نماید.» در ادامه این بیانیـه تصـریح شده است: «انتظـارات و مطالبـاتی که مبتنی بر افـزایش حقوق ها, بازنـشستگی و حداقل های اجتمـاعی، برابری زنـان و مردان، حق واقعی برخـورداری از آموزش و پرورش واقع شده است.»

این بیانیه همچنين افزود:« تقویت حمایت اجتمـاعی و سیستم همبستگی بازنشستگی بر اساس توزیع از دیگر انتظارات و مطالبات است.» پـنـج سـازمان از آغـاز کار آگاه سـازی از طریق ابتـکار و خـلاقیت در شـرکت ها، در سـرویس های دولتی وعمومی، تمـاس مستقیـم با حـقوق بگیران، بازنشستـگان، مشاغـل خصـوصی و جـوانان خبر داده اند. این تلاشی جدید از سوی سازمان های اتحـادیه ای معترض، به منظـور هـدایت خشـم شهرونـدان فـرانسوی در مسیر و زمینه های خاص کارگری است. «کنفـدراسیون عمـومی کـار» خواستار همگـرایی مبـارزات پنـجم مـاه فوریـه گذشته با حـرکت «روز بسیج عمومی» شده است که پـژواک کوچکی در نزد «جلیـقه های زردها» یافته است.

بنا بر اعلام سازمان دهندگان حـرکت های اعتراضی، نـزدیک به سیصد هزار تن با شعارهایی نظیر افـزایش حـداقل دستمـزد، برابری حقـوق و دستمـزد زنان و مردان، و اجـرای مـالیات بر درآمد پیشرفته تر در سـرتاسر فـرانسه دست به تظـاهرات زده اند؛ این در حالی است که بنابر اعلام وزارت کشـور فـرانسه، تعداد معترضان یکصدو سی و هفـت هزار نفر بوده است. اتـحادیه کـارگری که شرکت در حرکت اعتـراضی پنـجم فوریـه را رد کرده بود، این بار از پیوستـن خود به این دعوت عمـومی خبر داده است. «ایـو ویریر» دبیـر کل اتحـادیه کـارگری فـرانسه خطـاب به رویتـرز گفت:« موضوع حقوق، خدمات دولتی و عمومی، نابرابری ها، شغل و مسائلـی از این دست، از جمله مواردی بودند که در تاریخ نهم اکتبر گذشته ما به آنها پرداختیم؛ ولی صـدای ما شنیده نشد.» وی افزود:« اعتصاب، کلمه ای است که گهگاه سبب ترس ما می شود، اما چیـز خیلی پیچیـده ای نیست.» متقاعد ساختـن گسترده حقوق بـگیران و سایر اتحـادیه های کـارگری از دیگر کارهای باقیمانده است. «کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه» و دو سازمـان دیگر از ورود به چنین تظاهـراتی امتناع کرده اند.

حذف پیامی با موضوع «جنگ با ایران» از توییتر نتانیاهو

صفحه توییتر نخست وزیر رژیم اسرائیل پیامی را که در آن ادعای «جنگ با ایران» مطرح شده بود حذف کرد.

پیامی که در آن به وضوح از تلاش نخست وزیر رژیم اسرائیل برای یافتن راهی مشترک با کشورهای عربی منطقه علیه ایران در نشست ورشو سخن به میان آمده بود، از صفحه توییتر نتانیاهو حذف شد.

در این پیام هدف از حضور شخص نتانیاهو در نشست ورشو پیگیری «یافتن اهداف مشترک در جنگ با ایران» در دیدار با مقامات عربی حاضر در این نشست عنوان شده بود.

با این حال «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در پیامی توییتری به این پیام نخست وزیر رژیم اسرائیل پیش از سفرش به محل برگزاری کنفرانس ضدایرانی لهستان واکنش نشان داد.

ظریف نوشت: همواره از توهمات نتانیاهو خبر داشتیم، اکنون تمامی دنیا و شرکت کنندگان در سیرک ورشو نیز از این توهمان مطلع شده اند.

کوبا: حضور نیروهای آمریکایی در جزایر کارائیب با هدف مداخله نظامی در ونزوئلا

به نقل از خبرگزاری فرانسه از هاوانا، کوبا روز چهارشنبه اعلام کرد یگان های نظامی آمریکا به جزایر کارائیب رفته اند تا برای » تهاجم » و » ماجراجویی نظامی » علیه ونزوئلا و » در لوای مداخله بشر دوستانه » وارد عمل شوند.

وزارت امور خارجه کوبا اعلام کرد بین ششم تا دهم فوریه » نیروهای عملیات ویژه آمریکا در فرودگاه های پورتوریکو، جمهوری دومینیکن و دیگر جزایر کارائیب تحرکاتی داشته اند. »

ین وزارتخانه در توئیتی اعلام کرد » فراهم کردن مقدمات یک حمله نظامی علیه ونزوئلا به بهانه کمک بشردوستانه ادامه دارد. «

مادورو: آمریکا به دنبال استعمار ونزوئلا است

رئیس‌جمهور ونزوئلا در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفت که ایالات متحده به دنبال استعمار و غارت منابع طبیعی ونزوئلا است.

رئیس جمهور ونزوئلا در گفتگو با شبکه خبری المیادین اظهار داشت که ایالات متحده و دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور به دنبال استعمار و غارت منابع طبیعی ونزوئلا است.

نیکلاس مادورو در خصوص رابطه با حزب الله که وزیر خارجه آمریکا مدعی آن شده بود نیز گفت: حزب الله یک قدرت سیاسی است که در پارلمان و دولت مشارکت دارد. ما با حزب الله رابطه نداریم اما به آن بعنوان یک گروه سیاسی در لبنان احترام می گذاریم. هر چیزی دیگری غیر از این هدفش توجیه تجاوز به ونزوئلا توسط پمپئو است.

رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین تمام ملت‌های جهان به خصوص ملل عربی و اسلامی را به حمایت از کشورش فراخواند و افزود که ونزوئلا امروز به همه درس مقاومت در برابر امپریالیسم آمریکایی را می‌دهد.

مادورو در عین حال بر برخورداری کاراکاس از هرگونه حمایت سیاسی، اقتصادی و نظامی و حمایت ثابت چین، روسیه، ترکیه و ایران تاکید کرد.

رئیس جمهور ونزوئلا در خصوص موضوع فلسطین نیز با اعلام حمایت از این موضوع، افزود که کشورش از مساله فلسطین دست نخواهد کشید.

انفجار و تلفات سنگین فرانسوی ها در الرقه

منابع خبری از انفجار مقر فرانسوی ها در الرقه سوریه و کشته و زخمی شدن شمار زیادی از نیروهای فرانسوی بر اثر این انفجار خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مقر اطلاعاتی جاسوسی فرانسوی ها در الرقه سوریه منفجر شد.

بر اساس این گزارش؛ انفجار در ساعت هفت شب گذشته رخ داد و مقر اطلاعاتی و جاسوسی فرانسوی که در یک کارخانه شکر سابق الرقه قرار دارد و مرکز عملیات فرانسوی ها در منطقه غربی شرق فرات است، هدف قرار گرفت.

خبرنگار اسپوتنیک اعلام کرد که احدی تاکنون نتوانسته است که به منطقه وارد شود یا اطلاعاتی از تلفات و خسارات ناشی از این انفجاری که صدایش در سراسر شهر شنیده شده است، به دست آورد و حرکت ماشین های آتش نشانی و آمبولانس ها به محل انفجار گزارش شده است و نیروهای ائتلاف آمریکایی منطقه را به محاصره درآورده اند و مانع از نزدیک شدن به آن می شوند.

بر اساس این گزارش؛ حرکت آمبولانس ها گواه کشته و زخمی شدگان بسیاری در میان فرانسوی ها است در نتیجه این انفجار که ناشی از موتور سیکلت بمبگذاری بوده است.

کارخانه شکر الرقه در جاده الرقه-الحسکه در شمال الرقه واقع شده است و مقر فرانسوی ها در آن قرار دارد.

این در حالی است که روز گذشته نیز منابع سوری از فرار نظامیان آمریکایی در تاریکی شب از شهر الطبقه در حومه جنوب غربی استان الرقه سوریه در شب گذشته پس از سوزانده شدن پرچم آمریکا در الرقه خبر دادند.

بر اساس این گزارش؛ ستونی متشکل از ۳۰ خودرو از شهر الطبقه به سوی مرکز استان الرقه حرکت کردند و نیروهای سوریه دموکرات(کردهای مورد حمایت آمریکا) برق شهرک ها و روستاهای حومه غربی شهر الرقه را در زمان عقب نشینی نیروهای آمریکایی قطع کردند.

نیروهای آمریکایی در یکی از مدارس ابتدایی دولتی در منطقه جزیره عاید مستقر شده اند.

این منابع بیان کردند که نیروهای اصلی آمریکایی از شهر الطبقه عقب نشینی کرده اند و فقط واحد جاسوسی آمریکایی ها در مدرسه دولتی در محله اسکندریه در بخش جنوبی شهر باقی مانده اند که کارشان جاسوسی و پارازیت انداختن روی سیستم های ارتباطاتی است.

گفتنی است که در بیستم بهمن ماه جاری نیز شهروندان سوری در استان الرقه با برگزاری تظاهراتی، بار دیگر خواستار خروج نیروهای اشغالگر آمریکایی و فرانسه از سوریه و پایان مداخلات خارجی در امور داخلی این کشور شدند.

فایلی تصویری از این تجمع مردمی در استان الرقه، که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، تظاهرات‌کنندگان بر عزم‌شان جهت رویارویی با اشغالگری آمریکا و حضور غیرقانونی تمامی نیروهای خارجی مستقر در سوریه تأکید کردند.

مشارکت‌کنندگان در این تظاهرات، پرچم‌های آمریکا و فرانسه را به‌نشانه اعتراض به اشغال سوریه آتش زده بر تمامیت ارضی سوریه تأکید کردند. آنها همچنین شعارهایی علیه نیروهای اشغالگر سر می‌دادند.

مادورو جواب شعار «نه غزه، نه لبنان» و «سوریه را رهاکن» گوایدوی کودتاچی را داد!

مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین تاکید کرد که کشورش هرگز از مسئله فلسطین و مسائل جهان عرب دست بر نخواهد داشت.

این سخنان در شرایطی ایراد شد که عروسک دست‌آموز کودتاچی آمریکا در ونزوئلا خوان گوایدو در سخنانی که دیروز ابراز داشت اعلام کرد که خواستار برقراری دوباره روابط با اسرائیل و از حامیان رژیم این کشور می باشد.

مادورو رئیس جمهور مردنی و قانونی ونزوئلا افزود: من حقیقتا و صادقانه احساس می کنم که من فلسطینی و شهروندی عربی هستم و بخشی از این مسئله تاریخی هستم.

مادورو گفت: ما روابطی با حزب الله نداریم اما به عنوان یک گروه سیاسی در لبنان به آن احترام می گذاریم و این مرز روابط ما با حزب الله است و هر چیز دیگری که مطرح می شود خرافاتی بیش برای توجیه تجاوز به ونزوئلا نیست.

وی اظهار داشت: آنها درباره مسئله وجود هسته های حزب الله در ونزوئلا دروغ می گویند. من نمی دانم که سخنانی که را که مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا درباره حزب الله و ونزوئلا گفت چه کسی به او گفته است و من شک دارم که او منابعی مورد اعتماد داشته باشد و به او می گویم که در منابع اطلاعاتت تجدید نظر کن.

وی اظهار داشت: ما در دولت ونزوئلا با فلسطینیان اعلام همبستگی می کنیم و احساس می کنیم که مسئله فلسطین مسئله خود ما است.

مادورو گفت: هوگو چاوز اولین کسی بود که تجاوز به لبنان در سال 2006 میلادی را محکوم کرد.

رئیس‌جمهور ونزوئلا افزود: ما از حق ملت فلسطین در تعیین سرنوشت و زندگی در سایه صلح و استقلال حمایت می کنیم.

وی گفت: گوایدو و گروه‌های راستگرای افراطی ونزوئلا به عنوان مزدور سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به خدمت گرفته شدند.‎

وی افزود: ما از حمایت ثابت سیاسی، اقتصادی و نظامی از سوی چین، روسیه، ترکیه و ایران برخوردار هستیم. این کشورها قطبی قوی در منطقه خود هستند و با یکدیگر یک قطب قوی را تشکیل می دهند.

مادورو اظهار داشت که دوره ریاست جمهوری او تا سال 2025 ادامه خواهد یافت.

پاپ هم جا زد: فعلا نمی‌توانم در بحران ونزوئلا میانجیگری کنم

رهبر کاتولیک‌ های جهان اعلام کرد: فعلا نمی‌توانم در بحران ونزوئلا میانجیگری کنم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فاکس نیوز، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌ های جهان در پاسخ به درخواست نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا برای کمک به بهبود وضعیت سیاسی در این کشور اعلام کرد که هنوز شرایط لازم برای میانجیگری واتیکان در حل بحران در ونزوئلا فراهم نشده است.

بر اساس این گزارش، پاپ در نامه خود بر لزوم اولویت دادن رفاه مردم به منافع فردی و همچنین تلاش طرفین برای ایجاد همبستگی و صلح در این کشور تاکید کرده است.

این درحالیست که بر اساس اعلام این منبع خبری، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا پیشتر در نامه‌ ای خطاب به پاپ از وی خواسته بود تا میانجیگری در این کشور میان طرفین درگیری را بر عهده بگیرد.

بايد با مسير مخرب امريکا در ونزوئلا مقابله شود

معاون وزير خارجه روسيه گفت ضرورت دارد با ارائه یک آلترناتیو منطقی با مسیر مخربی که برخی کشورها با هدایت آمریکا در پیش گرفته اند مقابله کرد.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه در جریان سفر خود به پاریس گفت شورای امنیت سازمان ملل متحد هیچگاه قطعنامه ی یکجانبه ای را که موضعی خصمانه علیه دولت مشروع ونزوئلا داشته باشد تصویب نخواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک از پاریس، وی گفت:«تا جایی که من می دانم ما شاهد نیستیم که همه اعضای شورای امنیت درک مشخصی درباره مواضع بازیگران اصلی از قبیل آمریکا داشته باشند چه برسد به اینکه متنی داشته باشیم که برای همگان در این مجمع قابل قبول باشد.»

این دیپلمات روس افزود:«دوست دارم روی این مسئله تاکید کنم که اسناد یکجانبه که نسبت به مقامات مشروع کاراکاس، موضعی خصمانه داشته باشد هرگز در شورای امنیت تصویب نخواهد شد. آمریکا نیز باید درباره این مسئله درک مشخصی داشته باشد.»

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت مسکو علاقه مند است به گروه بین المللی تماس برای ونزوئلا حتی به عنوان یک عضو ناظر بپیوندد .

این دیپلمات ارشد روس افزود:«ما از همان ابتدا این مسئله را برای سازمان دهندگان کنفرانسی که در شهر مونته ویدئو (پایتخت اروگوئه) برگزار شد مطرح کردیم. ما علاقه مندیم که روسیه دست‌کم به عنوان عضو ناظر به این گروه ملحق شود.»

ریابکوف گفت تماس های اخیر در مونته ویدئو در چارچوب طرح ابتکاری مکزیک و اوروگوئه برای ایجاد یک گروه تماس با مشارکت اتحادیه اروپا و برخی کشورهای آمریکای لاتین از حمایت یکدست و جامعه جهانی برخوردار نشده است. وی افزود:«نیروهایی ظاهر شده اند که مصلحت این قبیل تلاش ها را زیر سئوال می برند.»

ریابکوف افزود:«ما جز تلاش برای ایجاد گفتگو میان دولت و نیروهای مخالف گزینه ای نداریم. آنهایی که آماده کمک کردن هستند که ما هم در میان آنها قرار داریم باید وارد عمل شوند.»

وی افزود مسکو به یک مجموعه پیشنهادها درباره مسئله ونزوئلا دست یافته است. ریابکوف افزود:«ما تماس های بسیار مهمی با مقامات این کشور داریم تا راهی برای برون رفت از این موقعیت پیدا شود. می توانم به شما اطمینان دهم که انواع مختلف پیشنهادها در حال مطرح شدن است و به دوستان ونزوئلایی ما ارائه شده است. مسئله اصلی این است که نتیجه چه خواهد شد.ضرورت دارد که با ارائه یک آلترناتیو منطقی با مسیر مخربی که برخی کشورها با هدایت آمریکا در پیش گرفته اند مقابله کرد.»

راهکار ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌های نفتی آمریکا

راهکار ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌های نفتی آمریکا

وزیر نفت ونزوئلا اعلام کرد این کشور برای دور زدن تحریم‌هایی که اواخر ژانویه از سوی آمریکا وضع شد، از تهاتر نفت با هند استقبال می‌کند. به گزارش ایسنا، کاراکاس که دارو و سایر کالا‌های دیگر را از هند خریداری می‌کند به دنبال شیوه‌های پرداخت دیگری برای حفظ صادرات خود به مقاصد دیگر بجز آمریکا است. مشتریان نفتی به دلیل تحریم‌ها خریدشان را متوقف کرده‌اند. مانوئل کِوِدو، وزیر نفت ونزوئلا اظهار کرد: مایل است فروش نفت به هند که سال گذشته بیش از ۳۴۰ هزار بشکه در روز نفت از ونزوئلا خریده بود، دو برابر شود. کِوِدو پس از دیدار با پالایشگر‌های هندی در دهلی نو، با بیان اینکه روابط با هند ادامه خواهد یافت و تجارت ادامه پیدا می‌کند، افزود: ونزوئلا خواهان گسترش تجارت خدمات و فناوری با هند است. هند نیز مایل است خرید نفت از ونزوئلا را افزایش دهد. دولت آمریکا در ۲۸ ژانویه تحریم‌ها علیه شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا را تشدید کرد و انتقال پول فروش نفت به حساب این شرکت را تا زمان تشکیل دولت جدید در ونزوئلا ممنوع کرد. شرکت‌های ریلاینس اینداستریز و نایارا انرژی که روس‌نفت روسیه در آن سهم دارد خریدار نفت ونزوئلا هستند. ریلاینس یکی از بزرگترین خریداران نقدی نفت PDVSA و یکی از تأمین کنندگان اصلی سوخت برای ونزوئلا از طریق زیرمجموعه آمریکایی خود است.

پیام رئیس جمهور ونزوئلا خطاب به ملتهای خاورمیانه

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا در گفتگو با شبکه المیادین که مشروح آن بعد از ظهر امروز پخش می شود تاکید کرد: آمریکا می خواهد بر کشور ما و ذخایر و ثروت های ما تسلط پیدا کند.

وی در ادامه خطاب به ملتهای خاورمیانه از آنها خواست تا با ونزوئلا اعلام همبستگی کنند.

مادورو تاکید کرد: من رئیس جمهور مشروع ونزوئلا هستم و به تمام اختیارات قانونی خود در داخل و خارج کشور عمل می کنم. من مطمئنم که ارتش ونزوئلا متحد خواهد بود. ونزوئلا با تمام قدرت از خود دفاع خواهد کرد.

وی افزود: رهبران مخالفان تنها آلت دست و مزدور کشورهای بیگانه هستند و قدرت خوان گوایدو(رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا) پوشالی است.

ونزوئلا در حال حاضر شاهد درگیری میان طرفداران رئیس جمهور کنونی و گوایدو است.

در ونزوئلا بحران انسانی وجود ندارد

به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ وزیر امور خارجه ونزوئلا روز سه شنبه در سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه بحران انسانی در این کشور وجود ندارد، افزایش همکاری با این سازمان را خواستار شد.

خورخه آرئازا دومین بار در این ماه با آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار کرد.

آرئازا در کنفرانسی خبری در مقر سازمان ملل متحد اعلام کرد هیچ بحران انسانی در ونزوئلا وجود ندارد. اقتصاد ونزوئلا محدود و محاصره شده است.

وی افزود دولتی که شما را به استفاده از زور، اشغال نظامی، مسدود کردن حساب ها تهدید می کند و به دیگر کشورها نیز چنین دستوراتی می دهد واقعا قصد کمک بشردوستانه به شمار را دارد؟

وزیر امور خارجه ونزوئلا همچنین از رایزنی با آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در مورد تقویت همکاری میان ونزوئلا و سازمان ملل متحد خبر داد اما به جزئیات آن اشاره ای نکرد.

دولت ونزوئلا روز سه شنبه در کاراکاس با سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد و یونیسف (صندوق کودکان ملل متحد) در خصوص تغذیه دانش آموزان در مدارس دو توافقنامه امضا کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد پیشنهاد میانجی گری در ونزوئلا را پیشنهاد داده اما تاکید کرده است این اقدام تنها با درخواست دو طرف مناقشه خواهد بود.

ترامپ خواستار کناره‌گیری نماینده ضد سیاست های اسرائیل از کنگره شد

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در واکنش به سخنان ضد اسرائیلی اخیر «ایلهان عمر» نماینده مسلمان کنگره گفت: من معتقدم وی یا باید از کنگره کناره‌گیری کرده یا اینکه باید از کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا کناره‌گیری کند.

روز گذشته فشارها علیه «ایلهان عمر»، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که لابی‌های صهیونیستی در این کشور را به باد انتقاد گرفته بود، او را وادار به عذرخواهی کرد.

ایلهان عمر که یکی از دو قانونگذار مسلمان کنگره آمریکا است در پیامی در توئیتر نوشت که بابت توئیت‌های قبلی خود عذرخواهی می‌کند، اما از «اشاره به نقش دردسرساز لابی‌گران در سیاست ما (آمریکا) پا پس نمی‌گذارد.»

این نماینده که از حامیان جنبش تحریم رژیم اسرائیل است روز یکشنبه در توئیتی نوشته بود که پول، انگیزه زیربنایی سیاستمداران آمریکا برای حمایت از رژیم اسرائیل است. او اندکی بعد هم نوشت که لابی صهیونیستی آیپک، به سیاستمداران برای دفاع از رژیم اسرائیل پول می‌دهد.

سران حزب دموکرات در کنگره آمریکا این اظهارات ایلهان عمر را به باد انتقاد گرفتند و آن را «یهودستیزانه» توصیف کردند.

مادورو: واشنگتن می‌خواهد ثروت‌های ونزوئلا را تصاحب کند

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا گفت: واشنگتن می خواهد بر ونزوئلا سلطه یابد و تمامی ثروت های این کشور را از آن خود کند.

وی افزود: من رئیس جمهور قانونی ونزوئلا هستم و تمامی اختیارات قانونی خود را چه در داخل و چه در خارج از کشور اعمال می کنم.

رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد: ونزوئلا با تمام توان از خود دفاع خواهد کرد و هرگونه حمله و تجاوز به ونزوئلا در جهان عرب و اسلام بی پاسخ نخواهد ماند.

گوایدو از ۱۰ سال پیش به استخدام آمریکا درآمده است

سفیر ونزوئلا در روسیه اعلام کرد که رهبر معترضان ونزوئلا، از ۱۰ سال گذشته به استخدام آمریکایی ها درآمده است.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، «کارلوس رافائل فاریا تورتوسا» سفیر ونزوئلا در روسیه اظهار داشت که «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا که خود را به عنوان رئیس جمهور اعلام کرده است، ۱۰ سال پیش توسط آمریکا استخدام شد و او دست نشانده واشنگتن است.

تورتوسا گفت: اطلاعاتی به ما رسیده است که طبق آن گوایدو که تا پیش از این کسی او نمی شناخت، حدود ۱۰ سال پیش توسط آمریکایی ها به استخدام درآمد. طبق اطلاعات ما، او برای تحصیل به صربستان فرستاده شد و ماجرا از آنجا شروع شد.

وی افزود: زمان گذشت و اکنون آنها می گویند که او آماده است برای انجام آنچه که که توسط ایالات متحده تعیین شده است. او فقط یک عروسک است، که آنجا ایستاده و آمریکا پشت سر او درحال صحبت کردن است.

پیمان امپریالیستی ناتو: به اقدامات روسیه درباره پیمان موشکی پاسخ می‌دهیم

پیمان امپریالیستی ناتو اعلام کرده گزینه‌های متعددی در مقابل نقض پیمان موشک‌های میان‌برد هسته‌ای توسط روسیه در اختیار دارد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در جریان اجلاس روز چهارشنبه این سازمان که با حضور وزرای دفاع عضو برگزار شد، اعلام کرد به اقدامات روسیه در برابر نقض پیمان موشک‌های هسته‌ای میانبرد پاسخ خواهیم داد، هرچند این پاسخ‌ها به رقابت تسلیحاتی منجر نخواهد شد.

دبیرکل ناتو در عین حال استقرار موشک‌های روسیه را در مجاورت مرزهای اروپا خطری برای امنیت این اتحادیه عنوان کرده است.

ینس استولتنبرگ در سخنان خود همچنین روسیه را متهم به تلاش برای تضعیف اروپا و ناتو کرد.

دبیرکل ناتو در حالی مدعی پاسخ به روسیه در مقابل نقض پیمان موشکی هسته‌ای شده که پیش از این نیز دولت ترامپ با طرح ادعای نقض پیمان موشک‌های هسته‌ای میانبرد(INF) توسط روسیه تعلیق عضویت خود را در این پیمان به مدت شش ماه اعلام کرده است. واشنگتن همچنین هشدار داده در صورت عدم اقدامات مورد نظر از سوری روسیه، از پیمان موشک‌های هسته‌ای میانبرد خارج خواهد شد.

امپریالیسم با پشتوانه زور: بدهی ملی بيش از 22 هزار میلیارد دلاري آمريکا

بر اساس اعلام وزارت خزانه داری آمریکا، رقم کلی بدهی های عمومی آمریکا روز سه شنبه به رقم بیست و دو هزار و 12 میلیارد دلار رسید که شانزده هزار و یکصد میلیارد دلار آن در اختیار بخش عمومی و بقیه پنج هزار و هشتصد میلیارد دلار آن نیز در قالب هلدینگ های بین دولتی است. (بدهی بین دولتی زمانی اتفاق می افتد که دولت برای تامین هزینه های فعالیت های خود از بودجه فدرال استقراض می کند.)

بدهی ملی آمریکا که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما تقریبا دو برابر افزایش یافته بود در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ نیز به افزایش خود ادامه داده است. اقدام جمهوری خواهان در اصلاح قوانین مالیاتی آمریکا در دسامبر سال 2017 احتمالا باعث شد تا پایان سال 2027 کسری آمریکا به میزان یک هزار و هشتصد میلیارد دلار افزایش یابد.

بر اساس اعلام اداره بودجه کنگره که نهادی غیرحزبی است کسری امسال آمریکا به 897 میلیارد دلار خواهد رسید. کسری بودجه فدرال آمریکا نیز بر اساس پیش بینی ها از ابتدای 2022 سالانه از یک هزار میلیارد دلار نیز بالاتر خواهد رفت.

بدهی که در اختیار دولت است تا پایان سال 2027 انتظار می رود به 27 هزار و سیصد میلیارد دلار برسد.

عربستان سلاح های آمریکایی را در اختیار عناصر القاعده در یمن قرار می دهد

به نقل از تلویزیونی الجزیره؛ رو خانا Ro Khanna عضو مجلس نمایندگان آمریکا گفت: سعودی ها تسلیحات آمریکایی را در اختیار عناصر القاعده در یمن قرار می دهند.

مردم بحرین انقلاب فراموش شده؟

مردم بحرین در ساعات اولیه هشتمین سالروز آغاز انقلاب این کشور در نقاط مختلف دست به برگزاری تظاهرات زدند؛ حال آنکه نظامیان آل خلیفه و مزدوران نقابدار وابسته به آنها به انقلابیون یورش بردند.

به گزارش صوت المنامه، امروز پنجشنبه ۱۴ فوریه ۲۰۱۹ هشتمین سالروز انقلاب مردمی در بحرین است؛ انقلابی که در روز ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ در اعتراض به سیاست های تبعیض آمیز و فرقه گرایانه حکومت خلیفه در قبال شیعیان، آغاز شد.

بر اساس این گزارش، همزمان با فرا رسیدن هشتمین سالروز انقلاب بحرین، در ساعات اولیه امروز نقاط مختلف این کشور به صحنه تظاهرات های مردمی در بزرگداشت این روز و همچنین اعلام تداوم زبانه های آتش انقلاب، تبدیل شد.

مردم بحرین در نقاط مختلف ازجمله کرباباد، الدیه، منامه، ابوصیبع و دیگر مناطق دست به برگزاری تظاهرات های گسترده زدند.

با این حال، آخرین اخبار حاکی از آن است که نظامیان رژیم خلیفه به صورت وحشیانه به معترضان شرکت کننده در تظاهرات های ضد دولتی یورش برده اند.

منابع رسانه ای همچنین تأکید کرده اند که انقلابیون بحرینی هدف حملات خصمانه مزدوران نقابدار آل خلیفه نیز قرار گرفته اند.

نقشه ائتلاف آمریکا و کردها برای مصادره ۴۰ تُن طلای سوریه و عراق

مدیر یک مرکز وابسته به مخالفان سوری اعلام کرد که ائتلاف آمریکا و کردهای تحت حمایت آنها احتمالا ده ها تُن طلای مسروقه توسط عناصر داعش را به نفع خود مصادره خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری روسیا الیوم، «رامی عبدالرحمن» مدیر مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان این کشور تاکید کرد که نیروهای وابسته به ائتلاف آمریکا و نیروهای کرد تحت حمایت آنها در صورتیکه کنترل آخرین پایگاه عناصر داعش در شرق فرات را به دست بگیرند حدود ۴۰ تُن طلا که توسط تروریستها از عراق و سوریه به سرقت رفته را مصادره خواهند کرد.

وی در ادامه افزود: داعشی ها این میزان از طلاها را از مناطق تحت کنترل خود در سوریه و عراق به سرقت برده اند.

عبدالرحمن تاکید کرد: ما درباره ثروت بسیاری زیادی سخن می گوییم و بیم آن داریم این ثروت به دست ملت سوریه و عراق نیفتاده و ائتلاف آمریکا آن را مصادره کند. ائتلاف آمریکا به همین دلیل منطقه مذکور را به صورت گسترده بمباران نمی کند تا این طلاها از بین نرود.

درخواست پوتین از ترکیه و ایران برای همکاری در ریشه کن کردن تروریستها در ادلب سوریه

رئیس جمهور روسیه خطاب به رهبران ایران و ترکیه در جریان اجلاس سوچی خواهان ریشه کن کردن تروریست ها در استان ادلب سوریه شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در آغاز مذاکرات سه جانبه ایران-ترکیه-روسیه در شهر سوچی روسیه طی امروز پنجشنبه، گفت، خواهان دستیابی به توافقی به منظور تضمین تنش زدایی پایدار در منطقه است.

وی تصریح ساخت: ما از توافق آتش بس حمایت می کنیم اما این به این معنی نیست که با حضور گروه های تروریستی در ادلب کنار می آییم. پوتین از ایران و ترکیه خواست گامهایی ملموس برای از بین بردن کانون حضور تروریستها مد نظر قرار دهند.

مسکو از این مساله شکایت کرده که شبه نظامیان افراطگر جبهه النصره سابق اکنون کنترل مناطق زیادی از ادلب را در دست دارند و خواهان اقدام نظامی به منظور خارج کردن آنها از این مناطق شده است.

این اظهارات ولادیمیر پوتین در جریان اجلاس سه جانبه ای که امروز پنجشنبه به میزبانی روسیه در شهر سوچی در میان نگرانی های مسکو در خصوص مشکل گروه های تروریستی در ادلب آغاز شد، مطرح شدند.

روسیه سال گذشته میلادی میانجی برقراری آتش بسی برای ادلب به عنوان آخرین پایگاه تحت کنترل شورشیان باقی مانده ای که عمدتا متعلق به جبهه النصره سابق و همپیمان القاعده هستند، شده بود اما این توافق با حملات جدید این شبه نظامیان مرتبط با القاعده و تصرف چند شهر و روستا در منطقه زیرپا گذاشته شد.

مرکل بدون آمریکا آب هم در افغانستان نمیخورد

به نقل از هفته نامه «اشپیگل»، «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان عملیات ارتش آلمان در افغانستان را به ادامه حضور نیروهای آمریکایی در این کشور منوط دانسته و در این باره گفت: کابینه فدرال آلمان تمدید این عملیات را در شرایطی تصمیم گیری کرده است که حضور ما و همچنین حضور دیگر کشورها که در شمال افغانستان مشغول خدمت هستند همچنین وابسته به عملیات نظامی آمریکا در این کشور باشد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تصمیم دارد حدود نیمی از 14 هزار نیروی مستقر خود در افغانستان را از این کشور خارج کند. دولت آلمان به ایالات متحده درباره خروج شتابزده از این کشور هشدار داده است.

«اورزولا فون در لاین»، وزیر دفاع آلمان در این باره گفته است که آمریکایی ها می دانند که به نظر ما این درست نیست که حالا افغانستان را تنها بگذاریم.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم در این باره گفت که اگر در افغانستان تغییراتی وجود داشته باشد ما دوباره این مسئله را مورد ارزیابی قرار می دهیم که آیا ماموریت ما در این کشور همچنان ضروری است. این مسئله از تعهداتی که در ائتلاف نظامی ناتو وجود دارد پیروی می کند. ما همچنین در بحث های فعلی با همکاران آمریکایی خود این مسئله را روشن می کنیم.

معاون نخست وزیر چین مذاکرات تجاری را با وزیر دارایی انگلیس، لغو کرد

به نقل از روزنامه سان, معاون نخست وزیر چین مذاکرات تجاری با وزیر دارایی انگلیس را در اعتراض به وعده انگلیس به اعزام کشتی جنگی به منطقه اقیانوس آرام لغو کرد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: