پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

آغاز کار بریگاد بین‌المللی جوانان «چه گوارا» در ونزوئلا

آغاز کار بریگاد بین‌المللی جوانان «چه گوارا» در ونزوئلا

che_02_2018


از روز شنبه ورود جوانان رزمنده از سراسر جهان به جمهوری بولیواری ونزوئلا برای شرکت در بریگاد بین‌المللی جوانان «چه گوارا» آغاز شده است. این بریگاد نه فقط به شرکت‌کنندگان یک شناخت بهتر از عناصر گوناگون انقلاب- مانند تاریخ، پیروزی‌ها، نیردهای پیش رو- می‌دهد، بلکه هدف ارايه ابزار و برنامه‌های مشخص برای دفاع کنونی از ونزوئلا در برابر پیشروی سلطه امپریالیستی، و هم‌چنین دفاع از حق تعیین سرنوشت خویش را برای مردم دنبال می‌کند.


منبع: نیوز کلیک
تارنگاشت عدالت


che gue_brigad

از روز شنبه ورود جوانان رزمنده از سراسر جهان به جمهوری بولیواری ونزوئلا برای شرکت در بریگاد بین‌المللی جوانان «چه گوارا» آغاز شده است. هدف این بریگاد گرد‌آوردن جوانان جهان در دفاع از جمهوری بولیواری و درگیر شدن جدی در تبادل تجربیات و مبارزات است.


اعضای بریگاد جوانان فرصت خواهند داشت تجربیات گوناگون مبارزه انقلاب بولیواری را در بخش شهری، در بخش روستایی و دهقانی، در کمون‌های قدرت خلق و غیره از نزدیک مشاهده نمایند.


gueneva_brigad1

اعضای بریگاد جوانان فرصت خواهند داشت تجربیات گوناگون مبارزه انقلاب بولیواری را در بخش شهری، در بخش روستایی و دهقانی، در کمون‌های قدرت خلق و غیره از نزدیک مشاهده نمایند.

بریگاد در روز شنبه فعالیت‌های عمومی خود را با دیدار از پانتئون ملی در کاراکاس که ناجی سیمون بولیوار در آن آرمیده است، آغاز کرد. جوانان انترناسیونالیست در بزرگداشت رزمنده رهایی‌بخش، ضدامپریالیست و ضداستعمار که تا به امروز منبع الهام برای خلق‌های رزمنده جهان است، تاج گلی نثار آرامگاه او کردند.

در بعدازظهر روز شنبه، اعضای بریگاد بین‌المللی از «پادگان کوهستان»، موزه‌ای که پس از گسست جسمانی فرمانده هوگو چاوز در سال ۲۰۱۳ بخشاً به بزرگداشت میراث چاوز اختصاص یافت، دیدن کردند.

کایل هازل‌شتاينر از لیگ جوانان حزب سوسیالیست زامبیا که در بریگاد شرکت دارد، اظهار داشت: «اکنون یک زمان مهم برای ماست تا دست در دست هم از دست‌آوردهای انقلاب حراست نموده، از میراث آن‌هایی که پیش از ما در ساختمان و توسعه سوسالیسم شرکت داشتند، پاسداری نماییم… همبستگی بین‌المللی احسان نیست، بلکه یک پیش‌شرط لازم برای پیروزی هر انقلاب و حفظ  هر انقلاب است.»

در چنين زمانی، همبستگی بین‌المللی با جمهوری بولیواری ونزوئلا و نیکولاس مادورو رییس‌جمهور به طور دمکراتیک انتخاب شدۀ کنونی آن حیاتی است.

در چنين زمانی، همبستگی بین‌المللی با جمهوری بولیواری ونزوئلا و نیکولاس مادورو رییس‌جمهور به طور دمکراتیک انتخاب شدۀ کنونی آن حیاتی است. در حالی‌که رسانه‌ها سعی دارند چیزی را که در واقع از ایالات متحده، کانادا، برخی کشورهای اروپایی و تعداد انگشت‌شماری از کشورهای محافظه‌کار آمریکای لاتین تشکیل می‌شود، به مثابه «جامعه بین‌المللی» تعریف کنند، و به تهاجم امپریالیستی خود علیه دولت به طور دمکراتیک انتخاب شدۀ نیکولاس مادورو ادامه دهند، خلق‌های جهان حمایت و همبستگی خود را با ونزوئلا تشدید می‌نمایند.


بریگاد بین‌المللی «چه گوارا» یک تلاش اساسی برای تقویت همبستگی بین‌المللی توده‌ای با ونزوئلا و انقلاب بولیواری به شمار می‌آید.


بریگاد بین‌المللی «چه گوارا» یک تلاش اساسی برای تقویت همبستگی بین‌المللی توده‌ای با ونزوئلا و انقلاب بولیواری به شمار می‌آید. این بریگاد نه فقط به شرکت‌کنندگان یک شناخت بهتر از عناصر گوناگون انقلاب- مانند تاریخ، پیروزی‌ها، نیردهای پیش رو- می‌دهد، بلکه هدف ارايه ابزار و برنامه‌های مشخص برای دفاع کنونی از ونزوئلا در برابر پیشروی سلطه امپریالیستی، و هم‌چنین دفاع از حق تعیین سرنوشت خویش را برای مردم دنبال می‌کند.


https://www.newsclick.in/che-guevara-internationalist-youth-brigade-initiates-activities-venezuela

دسته‌بندی شده در: بین المللی, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: