پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار ايران و جهان

اخبار ايران و جهان

کاخ سفید: می‌خواهیم فشار اقتصادی به ایران جان مردم را به لبشان برساند! ایران موشک اتمی می سازد!

ویکتوریا کوتس» معاون دستیار رئیس‌جمهور آمریکا و مدیر ارشد امور غرب آسیا در شورای امنیت ملی آمریکا در یادداشتی که اخیرا در پایگاه اطلاع‌رسانی کاخ سفید منتشر کرده، به تشریح راهبرد دولت آمریکا در قبال ایران پرداخته و گفته واشنگتن قصد دارد به فشار به ایران ادامه دهد.

وی در این یادداشت «تغییر نظام‌مند اقدامات خصومت‌جویانه و ثبات‌زدای ایران» را هدف راهبرد واشنگتن توصیف کرده و نوشته است: «به دستور رئیس‌جمهور [دونالد ترامپ]، ما کارزار فشار حداکثری را در اولویت نخست قرار داده‌ایم و با این کار فشاری بی‌سابقه به اقتصاد ایران وارد کرده‌ایم تا این کشور ناچار شود تصمیماتی دشوار اتخاذ کند.

کوتس با اشاره به خروج آمریکا از توافق «یکجانبه و غلط» هسته‌ای با ایران، نوشته ظاست که اکنون مشخص شده که ادعای بی‌اثر بودن تحریم‌های یکجانبه نادرست است و اقتصاد ایران به دلیل این تحریم‌ها با مشکلات زیادی مواجه شده است.

وی سپس ایران را به ایجاد «جنگ اطلاعاتی» علیه کشورهای اروپایی و عربی متهم کرده و از کشورهای جهان خواسته با اعمال تحریم علیه ایران، «عملا بر میزان دشواری‌های اقتصادی ایران بیافزایند.»

او می‌افزاید: «این فشار جمعی بازگشت ایران به میز مذاکره تحت شرایطی کاملا به نفع ایالات متحده و کشورهای مسئول در سرتاسر جهان، را تسریع می‌کند.»

این مقام ارشد دولت آمریکا سپس با اشاره به صحبت‌های «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران، نوشته است: «همانطور که رئیس‌جمهور ایران اذعان کرده، در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، اقتصاد ایران وارد دوره‌ای از فشار بی‌سابقه می‌شود. ما می‌خواهیم این فشار قاطع باشد و داریم این تحریم‌ها را با تلاش‌های گسترده‌تری تکمیل می‌کنیم که همانگونه که راهبرد رئیس‌جمهور ترامپ می‌طلبد، هزینه سیاست‌های مخرب و ثبات‌زدای ایران را به سطحی غیرقابل تحمل برسانیم.»

وی سپس فعالیت‌های منطقه‌ای ایران را «تهدیدی مستقیم و قابل توجه برای منافع اقتصادی و راهبردی ایالات متحده» توصیف کرده و نوشته است که ایران علاوه بر حضور در تنگه هرمز، برای استقرار در سواحل یمن نیز تلاش می‌کند، که در آن صورت ایران «به ظرفیت بی‌سابقه تهدید همزمان دو گلوگاه عمده خطوط کشتی‌رانی» دست می‌یابد.

کوتس سپس ابعاد تازه‌ای از راهبرد منطقه‌ای آمریکا علیه ایران را افشا می‌کند: «کارهای بیشتری هست که می‌توانیم برای مقابله با فعالیت‌های ایران درون مرزهای این کشور و در منطقه انجام دهیم. می‌توانیم به تشویق رابطه گرمتر میان عراق و کشورهای خلیج [فارس]، به خصوص عربستان سعودی و کویت ادامه دهیم. ما تا الان در زمینه همسو کردن اسرائیل، عربستان سعودی، بحرین و امارات عربی متحده در حمایت از راهبرد رئیس‌جمهور در قبال ایران، پیشرفت قابل توجهی داشته‌ایم. همکاری هرچه آشکارتر اسرائیل با مجموعه گسترده‌ای از کشورهای عربی در زمینه‌های اقتصادی و امنیتی به نفع همه است. ما باید از این فرصت استفاده کنیم تا این همکاری را به «مسئله عادی تازه» در جهت منافع تمام طرف‌ها تبدیل کنیم.»

او سپس به برنامه موشکی و هسته‌ای ایران پرداخته و با متهم کردن ایران به تلاش برای ساخت تسلیحات اتمی!!!!، گفته است که واشنگتن تمام تلاش خود را برای مختل کردن ایران دو برنامه انجام می‌دهد. او کشورهای همکار با ایران در این دو زمینه را نیز به برخورد تهدید کرده است.

اطلاعیه شماره ۵: با پیوستن به راه‌پیمایی کارزار زنان، پژواک صدای ۴۰ سال مبارزات زنان ایران باشیم

هشت مارس، روز مبارزاتی زنان در سراسر جهان فرامی‌رسد. فعالین «کارزار مبارزه با خشونت دولتی، اجتماعی و خانگی بر زنان در ایران» در تدارک سه روز راه‌پیمایی به مناسبت چهلمین سالگرد خیزش زنان علیه حجاب اجباری در هامبورگ (آلمان)، دن‌هاگ (هلند) و بروکسل (بلژیک) در روزهای ۶، ۷ و ۸ مارس ۲۰۱۹، هستند.

این راه‌پیمایی بیان اتحاد همه‌ی کسانی است که می‌خواهند صدای معترض میلیون‌ها زنی باشند که در چهل سال گذشته با مبارزه و مقاومت خود علیه حجاب اجباری و سایر عرصه‌های خشونت بر زن، در برابر یکی از زن‌ستیزترین رژیم‌های جهان ایستادگی کرده‌اند.

این راه‌پیمایی متعلق به همه‌ی کسانی است که می‌خواهند با بلند کردن پرچم مبارزاتی زنان به نیروهای مترقی و آزادی‌خواه و به مردم جهان این پیام را بدهند که در کنار زنان و مردم ایران برای مبارزه در جهت سرنگونی انقلابی رژیم سرکوبگر و زن‌ستیز جمهوری اسلامی قرار گیرند و این‌گونه با صفی متحد و گسترده به وسعت مرزهای جهان، در برابر هر نوع دخالت و یا جنگ احتمالی از جانب رژیم فاشیستی ترامپ و سایر قدرت‌های بزرگ ایستادگی کنند.

این راه‌پیمایی جای هر زن و مردی است که اسارت زنان را در حجاب اجباری این مرکز خشونت دولتی علیه زنان، در قوانین ضد زن مبتنی بر شریعت اسلامی و در فرهنگ پدر/مردسالارانه را برنمی‌تابند و معیارشان برای ایجاد آزادی و برابری در جامعه، آزادی و برابری زنان است.

طرح راه‌پیمایی:

➊ روز اول: 2019/03/06 – هامبورگ (آلمان)

➋ روز دوم: 2019/03/07 – دن‌هاگ (هلند)

➌ روز سوم: 2019/03/08 – بروکسل (بلژیک)

دوستانی که مایل هستند از امکانات اتوبوس، محل خواب و… استفاده کنند می‌توانند از طریق ایمیل و یا شماره‌های زیر با ما تماس بگیرند.

تماس با ما در هامبورگ

0049-40.49.29.22.45 / 0049-15.15.25.73.393

تماس با ما در هلند:

0031-6.28.22.81.8 / 0031-6.15.94.76.84

تماس با ما در بلژیک:

0032-486.59.56.17

بیانیه شدید اللحن فراکسیون مقاومت مجلس لبنان علیه آمریکا

به نقل از روسیاالیوم، فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان، حرفهای الیزابت ریچارد سفیر آمریکا در لبنان درباره نگرانی واشنگتن از نقش حزب الله لبنان را محکوم کرد.

در بیانیه فراکسیون مقاومت در پارلمان لبنان آمده است: موضع منفی مقامات آمریکا درباره حزب الله لبنان که از زبان آنها پس از هر دیدار با مقامات لبنانی تکرار می شود، مردود و محکوم است و به حاکمیت ملی لبنان خدشه وارد می کند و منکر حق مشروع در قانون بین المللی مبنی بر حق دفاع از خویشتن و مقاومت در برابر هر تهدید یا دشمن است و نوعی جانبداری به ناحق از رژیم صهیونیستی است؛ که به اشغال اراضی لبنان ادامه می دهد و همه روزه حاکمیت لبنان را نقض می کند.

فراکسیون حزب الله در پارلمان لبنان اعلام کرد: این مواضع به سبب خوی سلطه طلبی و هیمنه آمریکاست که بر تنفر ملتها از دولت آمریکا می افزاید به ویژه که دولت آمریکا معیارهای عادلانه را مورد توجه قرار نمی دهد و زور و تروریسم را بر حقوق بشر ترجیح می دهد. واشنگتن نمی تواند که خود را حامی دموکراسی و حقوق بشر نشان دهد. دولت آمریکا حامی رژیمهای دیکتاتوری است.

در بیانیه فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان آمده است: ظلم و زورگویی آمریکا عامل همه بحرانها و منشا همه مشکلات ملتها و کشورهای دنیاست.

افزایش بیماریهای سرطانی در عراق به سبب استفاده آمریکا از اورانیوم ضعیف شده

تعداد مبتلایان به بیماریهای سرطانی در عراق به علت استفاده اشغالگران آمریکایی از صدها تن مهمات دارای اورانیوم ضعیف شده در جنگ های سال 1991 و 2003 میلادی رو به افزایش است.

فقط در استان دیاله بیش از 500 مورد مرگ ناشی از ابتلا به سرطان گزارش شده است.

یونس البیاتی خبرنگار الاتجاه در گزارشی گفت جنایات ناشی از اشغالگری زیاد است. زیرساختها ویران شده و انسانها در نتیجه اشغالگری نابود شده اند. سازمان حقوق بشر دیاله از موارد مرگ ناشی از ابتلا به سرطان خبر داد که مهم ترین عامل ابتلا به سرطان نیز نوعِ مهمات جنگی است که اشغالگران آمریکایی در عراق به کار برده اند.

طالب الخزرجی مدیر سازمان حقوق بشر دیاله گفت :« آمار مرگ و میرهای ناشی از ابتلا به سرطان در سال 2018 میلادی بیشتر از 500 مورد بوده است. همچنانکه همگی می دانند نیروهای اشغالگر پس از سال 2003 میلادی نیز از اورانیوم ضعیف شده استفاده کردند و بیش از 970 گلوله توپ و موشک دارای اورانیوم ضعیف شده شلیک شد. سرطان در عراق از جمله در استان دیاله به سرعت در حال افزایش است.»

خبرنگار گفت آمریکا در حمله سال 1991 میلادی به عراق 300 حمله هوایی انجام داد و نیز 700 فروند موشک تاماهوک و نه میلیون گلوله حامل اورانیوم شلیک کرد و 350 تن اورانیوم در سال 1991 میلادی علیه 250 موضع در سراسر عراق به کار گرفته شد. سازمان محیط زیست تأیید کرد همه این مواضع به طور کامل بررسی و پاکسازی نشده اند.

عبد الله الشمری رئیس سازمان محیط زیست دیاله گفت :« زمانی که آمریکایی ها عقب نشینی کنند بررسی تشعشعات و آلودگی شیمیاییِ همه این مواضع را آغاز خواهیم کرد اما مهمات زیادی بر جای مانده که هنوز تحت کنترل در نیامده است. همچنین عوامل سرطان ، زیاد است. عراق با اورانیوم ضعیف شده هدف حمله قرار گرفت و مقادیر به کار گرفته شده از این مهمات نیز زیاد و چندین تن بوده که به سرعت برای آن چاره اندیشی نشده است.»

خبرنگار گفت واحد بیماری های سرطانی در اداره بهداشت دیاله اعلام کرد آلودگی های زیست محیطی و مهمات بر جای مانده از جنگها از مهم ترین عوامل ابتلا به سرطان در عراق است. اداره بهداشت دیاله تأکید کرد در صدد ایجاد یک مرکز تخصصی است تا پاسخگوی سایر مراجعه کنندگان از دیگر استانهای عراق باشد.

حسن ناصر متخصص بیماریهای سرطانی در دیاله گفت :« این بیماری ها و شیوع آنها عوامل متعددی دارد نخستین این عوامل نیز آگاهی اندک از مسائل بهداشتی است. مشکل دوم، تشخیص است. همه پزشکان می باید به تشخیص اهمیت بدهند. سوم مسائل ژنتیکی است که نقش زیادی در این بیماری ها دارد. ما شرایط سختی از جمله جنگها و مهمات بر جای مانده از جنگها را پشت سر گذاشتیم .»

علی التمیمی مدیر کل اداره بهداشت دیاله گفت :« با ایجاد مرکز تخصصی در تلاشیم برای درمان بیماریهای سرطانی چاره اندیشی کنیم.»

خبرنگار در پایان گفت پس از گذشت پانزده سال هم اکنون آثار جنایات اشغالگران در تعدادی از مناطق از جمله در دیاله در حال آشکار شدن است. پاکسازی نشدن جاهایی که هدف حملات اشغالگران آمریکایی قرار گرفته اند باعث افزایش مبتلایان به بیماریهای سرطانی شده است.

مردم آزادي خواه جهان از حاکميت خود دفاع مي کنند

اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی در واکنش به تهدید نظامی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه ونزوئلا گفت مردم آزادی خواه جهان از حاکمیت خود در برابر حملات نظامی دفاع می کنند.

وی در پیام توئیتری خود نوشت: ترامپ بر تهدید به حمله نظامی علیه ملت برادر ونزوئلا و مداخله در کوبا و نیکاراگوئه اصرار دارد. مردم آزادی خواه جهان با کرامت از حاکمیت خود دربرابر تهاجم مسلحانه علیه بشریت دفاع می کنند.

مورالس همچنین نوشت: آمریکای لاتین، منطقه صلح است.

ناتوانی عربستان برای متوقف کردن حملات یمنی‌ها

ه گزارش روزنامه قطری العربی الجدید، رسانه‌های خبری عربستان سعودی تقریبا هر روز اخباری را درباره برگزاری مراسم تشییع جنازه نظامیان سعودی که در درگیری با نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن کشته می شوند، منتشر می کند.

انتشار چنین خبرهایی نه تنها به معنای شکست عربستان سعودی در دستیابی به پیروزی در یمن است، بلکه بیانگر توان نیروهای یمنی برای تهدید کردن مناطق مرزی عربستان است.

طی چند روز اخیر حملات نیروهای یمنی علیه عربستان سعودی، افزایش چشمگیری داشته است و به تدریج مناطق مختلف مرزی را دربر گرفته است؛ چنانچه نیروهای یمنی اعلام کرده‌اند که برخی ارتفاعات جحفان در منطقه جیزان و برخی مواضع در شهرک رشاحه در منطقه نجران را به کنترل خود درآورده اند.

همچنین حملات موشکی و توپخانه ای نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به نقاط مرزی مختلف در جیزان و نجران در مجاورت استان مرزی صعده یمن افزایش یافته و نظامیان سعودی در اثر این حملات و نیز شلیک تک تیراندازها، هدف قرار می گیرند.

در حالی که وزرات دفاع عربستان سعودی به تعداد کشته شدگان نظامیان این کشور در جنگ با یمن اشاره ای نمی کند، انتشار اخبار مربوط به مراسم تشییع جنازه نظامیان سعودی در شهرهای مختلف این کشور، بر خبرهایی که یمنی ها درباره حمله به مواضع سعودی‌ها منتشر می کنند، صحه می گذارد.

نیروهای یمنی کنترل بیشتر استان‌های شمالی، مرکزی و جنوبی یمن به ویژه صنعاء، پایتخت این کشور را به دست دارند و این در شرایطی است که عربستان سعودی به دنبال جنایت قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار معترض عربستانی در اکتبر گذشته و پیامدهای فاجعه بار این حادثه برای این کشور، همچنان با جامعه جهانی دچار بحران است و در نتیجه ریاض در کنار ابوظبی نمی تواند موقعیت جدیدی را در مناطق راهبری جنوب و شرق یمن، بیابند.

در این حال عربستان سعودی نتوانسته است به تهدیدات نیروهای یمنی در مرزهای خود، پایان دهد و با گذشت چهار سال از آغاز جنگ در یمن، این نیروها کنترل بخش‌های زیادی از این کشور را در اختیار دارند.

مترجم: محب احمدی

روسیه از آماده سازی تحریکات توسط آمریکا در مرز ونزوئلا خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، دمیتری پولیانسکی معاون اول نماینده دائمی روسیه در سازمان جهانی اعلام نمود که ایالات متحده در حال آماده سازی تحریکاتی در ونزوئلا به بهنه تحویل کمک های بشردوستانه است که باید 23 فوریه به آنجا رسانده شود.

پولیانسکی گفت:«پیداست همکاران آمریکایی ما که در حالت «تحریکاتی» قرار دارند زیاده از حد به این جو کشانده شده اند و تصمیم گرفتند دست به گسترش اخبار دروغین مستقیما در شورای امنیت بزنند».

روز 21 ژانویه اعتراضات عمومی علیه مادورو آغاز شد و روز 23 ژانویه خوان گوایدا، رئیس پارلمان ونزوئلا خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد.

کشورهای گروه لیما به غیر از مکزیک، آمریکا، آلبانی، گرجستان، سوئیس و سازمان کشورهای آمریکایی و تعدادی از کشورهای اروپایی از ریاست جمهوری موقت گوایدو حمایت کردند.

کشورهای روسیه، بولیوی، ایران، کوبا و نیکاراگوآ، السالوادور، ترکیه، بلاروس و چین ضمن حمایت از مادورو، از طرفین درگیر در بحران خواستند از راه مسالمت آمیز به حل و فصل مسائل بپردازند و مخالفت خود با دخالت خارجی در امور داخلی کشورها را اعلام کردند. دبیر کل سازمان ملل برای حل و فصل بحران به گفتگو و دیالوگ فراخواند.

مادورو دستور به بستن مرز ونزوئلا با برزیل داد

نقل از آسوشیتدپرس، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا می گوید دستور به بسته شدن مرز کشورش با برزیل به دلیل تدارک مخالفان به منظور وارد ساختن محموله های کمک های انساندوستانه طرفهای خارجی به ویژه آمریکا از مرز کشورهای همسایه را داده است.

همچنین رئیس جمهور ونزوئلا در صحبتهایش در تلویزیون دولتی این کشور امروز پنجشنبه گفت که بستن مرز ونزوئلا با کلمبیا را نیز در نظر دارد.

رهبران مخالفان مادورو گفته اند که قصد سازماندهی کاروانهایی از کمکهای انساندوستانه خارجی و وارد کردن این کمکها به ونزوئلا از طریق خاک کلمبیا و برزیل را دارند. مادورو با این حال ضمن مخالفتش با ورود چنین کمکهایی به ونزوئلا، چنین اقدامی را تلاش برای تضعیف و سرنگون کردن دولتش میداند و بر عدم نیاز ونزوئلا به چنین کمکهایی تاکید کرده است.

پیشنهاد روسیه به شورای امنیت درباره تامین امنیت در خلیج فارس و خاورمیانه

به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که این کشور به شورای امنیت پیشنهاد کار به روی برخورد جامعی برای حل و فصل اختلافات در منطقه خلیج فارس و سپس بطور گسترده‌تر در سراسر منطقه خاورمیانه را داده است.

نبنزیا شب گذشته در نشست شورای امنیت با یادآوری این مسئله که روسیه از قبل چنین پیشنهادی را مطرح کرده، گفت: «صحبت بر سر مجموعه اقداماتی با هدف تامین امنیت همه جانبه و افزایش اعتماد متقابل بین کشورهای منطقه است. چنین ساختاری که لازم است تمامی کشورهای کلیدی منطقه، کشورهای عرب خلیج فارس و ایران در آن شرکت داشته باشند، نه تنها امنیت همه جانبه در این بخش از جهان را تقویت خواهد کرد، بلکه می‌تواند به حل و فصل مناقشات قدیمی و جدید در منطقه، از جمله بحران کنونی در یمن، کمک کند.»

این دیپلمات بلندپایه روس تاکید کرد که تهدیدات امنیتی و اختلافات در منطقه خلیج فارس و در مجموع خاورمیانه باید تنها از طریق گفت‌وگوهای سازنده و مشارکت همه کشورهای منطقه از بین برود و برای این منظور لازم است تا سریعا با تلاشی مشترک، جو حاکم بر روابط سالم شود تا بتوان مشکلات موجود در منطقه، از جمله مناقشه نظامی در یمن را حل و فصل کرد.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه هم روز گذشته در پیام کتبی خود خطاب به شرکت کنندگان در کنفرانس بین‌المللی خاورمیانه در باشگاه مباحثاتی «والدای» تاکید کرد که تلاش برای تحمیل الگوهای بیگانه برای توسعه اوضاع در منطقه خاورمیانه، از جمله استفاده از راه حل نظامی، منجر به تضعیف و حتی فروپاشی دولت‌های منطقه شده و در مجموع باعث افزایش بی‌سابقه تهدیدات تروریستی، بحران مهاجرت و بهم خوردن توازن قومی-نژادی موجود در منطقه شده و باید از آن پرهیز کرد.

گریفیتس: رهبر انصارالله به تعهداتش درباره توافق سوئد پایبند بود

«مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در امور یمن در نشست امروز شورای امنیت اظهار داشت که «به پیشرفت بزرگی در اجرای توافق سوئد درباره یمن دست یافته‌ایم.»

نماینده سازمان ملل در امور یمن گفت که سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله در تعهداتش به توافق الحدیده صادق بوده و به وعده‌هایش در آزادی زندانیان عمل کرده است.

وی تاکید کرد که نمایندگان دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله بر سر مرحله اول استقرار مجدد در الحدیده توافق کردند که از امروز یا فردا اجرایی می‌شود.

مارتین گریفیتس توافق استقرار مجدد نیروهای یمنی در الحدیده را مهم خواند و گفت که توافق الحدیده در ورود کمک‌های انسان دوستانه به یمن نقش بسزایی خواهد داشت.

نماینده سازمان ملل در ادامه بر ضرورت تمرکز روی حل سیاسی بحران یمن تاکید و تصریح کرد که «فرصت بزرگی پیش روی ما برای تحقق پیشرفت توافق درباره تعز طی هفته‌های آینده وجود دارد.»

وی گفت که «در چارچوب توافق بین دولت یمن و انصارالله، بر سر آزادی همه زندانیان و اسرا اقدام می‌کنیم.»

سازمان ملل اخیرا اعلام کرده است که طرفین درگیر در یمن، به توافق رسیدند که نیروهای خود را از «الحدیده» خارج کنند، ولی هنوز جدول زمانی برای این کار مشخص نشده است.

هیأت صنعاء (دولت نجات ملی) و هیأت دولت مستعفی یمن اواسط آذر ماه گذشته، پس از دو سال توقف مذاکرات، سرانجام گفت‌و‌گوها با هدف رسیدن به صلح را در استکهلم سوئد آغاز کردند و به توافق رسیدند.

در جریان این مذاکرات قرار بود، نیروهای طرفین در هفتم ژانویه گذشته از «الحدیده» خارج شوند تا حمله‌ای به بندرگاه الحدیده صورت نگیرد و زمینه برای ادامه مذاکرات و در نتیجه پایان دادن به جنگ چهار ساله یمن فراهم شود.

دفتر سخنگوی سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «طرفین یمنی در خصوص مرحله نخست استقرار مجدد و متقابل نیروها» به توافق رسیده‌اند.

«بولتون» بعد از ایران، سوریه، روسیه، چین، کره شمالی و ونزوئلا دولت نیکاراگوئه را هم تهدید کرد

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیامی توئیتری باز هم به بهانه واهی آنچه واشنگتن از آن همواره تحت عنوان حقوق بشر سوء استفاده می کند، نوشت: رژیم «اورتگا» (رئیس‌جمهوری نیکاراگوئه) ۳ رهبر مزرعه‌ دار را به‌دلیل نقشی که در اعتراضات سال ۲۰۱۸ داشتند به ۵۵۰ سال حبس محکوم کرده است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در موضعی مشابه با آنچه از این کشور در خصوص ونزوئلا و سایر کشورهای مستقل مشاهده شده است، به دروغپردازی هایش ادامه داد: نیروهای پلیس «اورتگا»، ۳۰۰ فعال را (در آن اعتراضات) به قتل رساندند. همانطور که رئیس‌ جمهوری ترامپ در روز دوشنبه گفت، روزهای اورتگا به شماره افتاده‌ اند و مردم نیکاراگوئه به زودی آزاد خواهند شد! (بیشتر قربانیان تظاهرات سال گذشته نیروهای انتظامی و هواداران دولت بودند که توسط اپوزیسیون آمریکائی به قتل رسیدند)

این درحالی است که «دنیس مونکادا، وزیر خارجه نیکاراگوئه در هفتاد و سومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در سال گذشته میلادی با اشاره به دخالت خارجی در تحولات این کشور اعلام کرد: دولت نیکاراگوئه در مقابل کودتا خواهد ایستاد و در حال حاضر صلح، برادری و انسجام به این کشور بازگشته است.

اشاره وزیرخارجه نیکاراگوئه به تحولات کشورش مرتبط با اعتراضاتی است که از اوایل سال گذشته میلادی در پایتخت این کشور و برخی دیگر از مناطق علیه دولت جریان داشت.

وزیر خارجه رژیم آمریکا: ونزوئلا نباید دولت دست نشانده کوبا باشد!

به نقل از اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه رژیم آمریکا در مصاحبه با ان بی سی نیوز گفت: ما نمی خواهیم در ونزوئلا دولت دست نشانده کوبا روی کار باشد!

پمپئو همچنین اعلام کرد، واشنگتن قصد دارد در روزهای آینده کمکهای انساندوستانه به ونزوئلا تحویل دهد.

وی افزود: ما در روزهای آینده تلاش خواهیم کرد تا صدها تُن کمک انسان دوستانه را به ونزوئلا تحویل دهیم. ما امیدواریم بتوانیم این کمکها را از مرز به ونزوئلا منتقل کنیم.

این صحبتهای وزیر خارجه در حالی مطرح شده اند که وضعیت انسانی وخیم در ونزوئلا همچنان ادامه دارد. آمریکا در هفته های اخیر مشغول انباشت کمکهای انساندوستانه در مرز کلمبیا و ونزوئلا بوده است. خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا اخیرا اعلام کرد محموله های کمکی آمریکا در تاریخ ۲۳ فوریه به ونزوئلا تحویل داده خواهند شد. با این حال نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا با هر گونه ورود کمکهای آمریکایی به کشورش مخالفت کرده و این اقدام را دسیسه ای برای سرنگونی دولتش خوانده است.

روسیه: اگر بخواهید، آماده بحران موشکی به سبک کوبا هستم

به نقل از رویترز، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در سخنانی خطاب به آمریکا هشدار داد: اگر بخواهید، من آماده بحران موشکی دیگری به سبک کوبا هستم.

رئیس‌جمهوری روسیه در این خصوص گفت: اگر آمریکا بخواهد، روسیه به لحاظ نظامی برای یک بحران موشکی دیگر به سبک کوبا آماده است و کشورش در بحث اجرای اولین حمله هسته‌ای برتری دارد.

به گزارش رویترز، در سال ۱۹۶۲ اتحاد جماهیر شوروی به ساختن سکوهای پرتاب موشک‌ های میان بُرد در کوبا اقدام کرد. بعد از شکست عملیات آمریکایی خلیج خوک‌ ها، شوروی موشک‌ هایی را به بهانه محافظت از کوبا در برابر حمله ایالات متحده آمریکا در کوبا مستقر کرد.

آمارحملات ائتلاف آمریکایی به عراق ؛20هزار کشته و زخمی

علی اکرم البیاتی از کشته شدن حدود دوازده هزار نفر در حملات ائتلاف باصطلاح بين المللي به سرکردگي آمريکا در عراق خبر داد

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، علی اکرم البیاتی عضو کمیساریای عالی حقوق بشر عراق گفت آمار غیرنظامیان کشته و زخمی در حملات چهار سال گذشته ائتلاف بین المللی به عراق به بیست هزار نفر رسیده است.

البیاتی در بیانیه ای افزود حدود دوازده هزار نفر در این حملات کشته شدند که نزدیک دو هزار و سیصد نفر از آنها کودک و بیش از هزار و صد نفر هم زن بودند. افزون بر آن، در این حملات حدود هشت هزار نفر زخمی شدند.

بر اساس این بیانیه، این آمارها با آمار ائتلاف بین المللی تفاوت چشمگیری دارد که اعلام کرده بود شمار قربانیان این حملات هزار و صد نفر است. بر این اساس، اگر این آمار هم درست باشد نشانه نقض آشکار قانون بین المللی است.

مادورو کنترل اوضاع در ونزوئلا را در اختیار دارد

به نقل از خبرگزاری ایتارتاس ، ولادیمیر زامسکی سفیر روسیه در ونزوئلا گفت نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا کنترل اوضاع کشورش را در دست دارد.

زامسکی افزود: خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت ونزوئلا مکرر از روسیه و چین خواسته است وی را [به عنوان رئیس جمهور موقت] به رسمیت بشناسند زیرا وی می گوید فردی است که می تواند منافع این دو کشور را تضمین کند.

وی در پاسخ به این پرسش که در صورتی که مخالفان دولت در ونزوئلا به قدرت برسند آیا می توانند منافع روسیه را تضمین کنند گفت عادت ندارد درباره وضعیت های فرضی اظهار نظر کند زیرا دولت مادورو در وضعیت فعلی، کنترل کشور را در دست دارد.

سفیر روسیه در ونزوئلا افزود: «ما راهکار مونته ویدئو را مناسبت ترین ابتکار برای ونزوئلا می دانیم زیرا هدف از آن برگزاری گفتگو است و بر خلاف گروه بین المللی تماس که به پیشنهاد اتحادیه اروپا تشکیل شده است، هیچ خواسته ای مبتنی بر تعیین ضرب الاجل مطرح نمی کند.»

راهکار مونته ویدئو را اوروگوئه، بولیوی و کشورهای دیگر حوزه دریای کارائیب به وجود آورده اند. گروه تماس بین المللی ونزوئلا نخستین بار هفتم فوریه در پایتخت اوروگوئه تشکیل جلسه داد. نمایندگان چند کشور اروپایی، بولیوی ، کاستاریکا، اوروگوئه و اکوادور از جمله شرکت کنندگان در این نشست بودند.

ارتش الکترونیک عربستان در عراق آمادۀ برای آغاز حملات خود است.

ارتش الکترونیک عربستان سعودی در عراق آمادۀ دریافت دستور برای آغاز حملات خود است.

پایگاه اینترنتی الاخبار روز دوشنبه در گزارشی به قلم نور ایوب نوشت: گذشته از نقش‌آفرینی آمریکا در عراق، کشور دیگری (عربستان) خود را برای نقش‌آفرینی آماده می‌کند تا قدرت و نفوذ گذشتۀ خود را باز یابد.

سعودی‌ها متوجه شدند که قبل و بعد از انتخابات پارلمانی اخیر در عراق از چه جایگاهش سستی در این کشور برخوردارند و نمی‌تواند خواسته‌ها و منافعشان را آنگونه که باید و شاید، تحمیل و اِعمال کنند.

ریاض در راستای جنگ نرمی که در عراق به راه انداخته است، به دنبال افراد جدیدی می‌گردد تا به کمک آنها بتواند قدرت و نفوذ گذشتۀ خود را به دست بیاورد و در میان احزاب و تشکّل‌های عراقی خصوصاً گروه‌های سُنّی جای پایی باز کند، همانگونه که رقبایش ترکیه و قطر باز کرده‌اند.

عربستان برای دستیابی به این هدف خود 2 روش را در پیش گرفته است: اول؛ راه اندازی شبکه تلویزیونی «ام بی سی عراق». دوم؛ خریدن صفحات مهم و تأثیرگذار شبکه‌های اجتماعی.

شبکه «ام بی سی عراق» که یکشنبه‌شب گذشته راه‌اندازی شد، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، برنامه‌ها و فیلم‌هایی را پخش خواهد کرد که در این برنامه‌ها و فیلم‌ها هنرمندان عراقی معروف بازی خواهند کرد.

این در حالیست که برخی از سیاستمداران عراقی می‌گویند که هدف عربستان از راه‌اندازی شبکه «ام بی سی عراق» باز کردن جای پایی برای خود در عراق است.

اطلاعات موجود نشان می‌دهد، مسئولان شبکه «ام بی سی» چندی پیش با رؤسای چند صفحه مهم در شبکه‌های اجتماعی در بیروت پایتخت لبنان دیدار کردند و مسئولان شبکه «ام بی سی» قول دادند که هزینه‌های این صفحات را تأمین کنند و رؤسای صفحات هم متقابلاً اهداف و منافع شبکه را پیگیری، تبلیغ و اجراء کنند.

گفته می‌شود که رؤسای صفحات با پیشنهاد سعودی‌ها موافقت کردند که این امر شاید زمینه را برای وقوع اتفاقات ناگواری شبیه تظاهرات بصره فراهم کند.

در تابستان گذشته برخی از سایت‌های «ناشناس» در شبکه‌های اجتماعی مردم بصره را به آتش زدن دفاتر احزاب اسلامی تحریک می‌کردند و نزدیک بود که ناآرامی‌های بصره به یک بحران ملی تبدیل شود.

تفسیرهای متعددی برای ارتش‌های الکترونیک ارائه شده است ولی وجه مشترک این تفسیرها آن است که ارتش‌های الکترونیک گروه‌های آموزش دیده‌ای هستند که طبق دستورالعمل خاصی رفتار می‌کنند و هدفشان نفوذ به مواضع دشمن و تبلیغ افکار و نظرات خاصی در اینترنت و تخریب وجهۀ دشمنان و خاموش کردن صدای آنهاست.

ارتش‌های الکترونیک 3 نوع صفحه ایجاد کرده‌اند‌: جعلی‌، واقعی و ثبت شده (تعداد فالوورهای این صفحات بیش از 100 هزار کاربر است).

برخی از این صفحات در داخل عراق فعال هستند و برخی دیگر در کشورهای بیگانه خصوصاً عربستان، ترکیه و اردن فعالیت می‌کنند. برخی از این صفحات اخبار روزانه عراق را پوشش و منتشر می‌کنند ولی برخی دیگر در زمان خاصی و با هدف خاصی راه‌اندازی می‌شود تا منافع گروه سیاسی خاصی را تأمین کند.

ولی وجه اشتراک این صفحات اینترنتی آن است که همگی به دنبال مسائلی هستند که بیشترین بازدید را داشته باشد و جنجال بیافریند. – پارس امروز

قرارداد ۱.۵ میلیارد دلاری شرکت ریتیون برای تجهیز موشکی امارات

یک سخنگوی ارتش امارات با اعلام این مطلب گفت: در این قرارداد، امارات بنا دارد برای تجهیز نیروی هوایی خود سیستم راه‌اندازی موشک را در دستور کار قرار دهد.

شرکت ریتیون یکی از ده شرکت بزرگ تولیدکننده اسلحه در جهان به شمار می‌آید. این شرکت به خاطر ساخت موشک‌های پاتریوت معروف است.

این قرارداد در خلال نمایشگاه نظامی در ابوظبی امضا شده است. بر اساس این قرارداد، ریتیون، امارات را به موشک‌های پاتریوت مجهز خواهد کرد. پاتریوت یک سیستم موشکی است که توانایی مقابله با موشک‌های بالستیک و سایر موشک‌ ها را در تمامی شرایط آب و هوایی و در هر ارتفاعی داراست.

امارات، متحد اصلی عربستان سعودی در جنگ یمن به شمار می‌آید. به دنبال حضور امارات در جنگ با یمن، فروش تسلیحات نظامی به امارات در سال‌های گذشته شرایط ویژه ای پیدا کرده است.

طی سال‌های گذشته، امارات متحده عربی خرید تسلیحات نظامی را گسترش داده و بعد از عربستان سعودی در حوزه جنوبی خلیج فارس در مقام دوم خرید اسلحه قرار گرفته است.

مقامات ونزوئلا مرز دریایی با جزایر آنتیل را بازگشایی کردند

به نقل از ­خبرگزاری رویترز؛ مقامات ونزوئلا مرز دریایی این کشور با جزایر آنتیل هلند را بعد از بستن آن در روز سه شنبه بار دیگر بازگشای کردند.

میگوئل مورالس موراندا مقام ارشد ایالت فالکون این خبر را به خبرگزاری رویترز اعلام کرد اما دلیلی برای این تصمیم ارایه نکرد.

با بازگشایی این مرز، کشتی ها و هواپیماها می توانند میان ونزوئلا و جزایر آروبا، کوراکو و بونائر تردد کنند. مخالفان ونزوئلا گفته اند قصد دارند کمک بشردوستانه را روز شنبه از طریق جزیره کوراکو وارد ونزوئلا کنند.

دولت مادورو گفته است مانع ورود این کمک خواهد شد.

هشدار روسیه به گوآیدوی کودتاچی درباره دعوت از مداخلات خارجی

به نقل از خبرگزاری فرانسه، مسکو روز چهارشنبه به خوان گوآیدو رهبر کودتاچیان مخالف دولت قانونی ونزوئلا در مورد «دعوت از مداخلات خارجی» از طریق استفاده از محموله کمک های بشردوستانه به عنوان «پوشش» هشدار داد و خواستار گفتگو میان دولت و حزب مخالف ونزوئلا شد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو در مورد «تهدیدات از جانب آمریکا که قویا از سوی حزب مخالف ونزوئلا حمایت می شود و از مداخلات خارجی دعوت می کند، نگران است.»

وی گفت: «با کمک های بشردوستانه چه به صورت مستقیم و چه تحت پوشش»، چنین مداخله ای «احتمالا نتیجه ای که گوآیدو به دنبال آن است را به همراه می آورد.»

در این میان؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ضمن امتناع از رد کردن اقدام نظامی به ارتش ونزوئلا هشدار داده است که آنها «همه چیز را از دست خواهند داد.»

لاوروف در صحبت های خود گفت، تهدیدات آمریکا «بدون شک نقض منشور سازمان ملل هستند و مداخله مستقیم در امور داخلی یک کشور مستقل محسوب می شوند.»

مقام ارشد روسیه ابراز امیدواری کرد که گوآیدو «به طرح های حامی ایجاد گفتگو میان طرف های سیاسی ونزوئلا واکنش نشان دهد.»

سوئیس: مذاکره «گوایدو» برای بلوکه‌کردن حساب‌های ونزوئلا صحت ندارد

وزارت خارجه سوئیس تأکید کرد: اخبار منتشره پیرامون مذاکره «خوان گوایدو» (رهبر کودتاچیان مخالف دولت ونزوئلا) با رئیس جمهوری سوئیس برای بلوکه‌کردن حساب‌های ونزوئلا صحت ندارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه سوئیس امروز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: رئیس جمهوری سوئیس با «خوان گوایدو» (رهبر کودتاچیان مخالف دولت ونزوئلا) درباره بلوکه کردن حساب های ونزوئلا در این کشور گفتگوئی نکرده است.

وزارت خارجه سوئیس در این باره اعلام کرد: اطلاعات منتشره در این راستا نادرست است. هیچ تماس تلفنی میان رئیس جمهوری سوئیس با «خوان گوایدو» برقرار نشده است.

این درحالیست که خوآن گوآیدو رئیس مجلس ملی ونزوئلا و رهبر شورشیان مخالف دولت این کشور ساعاتی پیش در سخنانی مدعی شده بود: برای مسدودکردن حساب های بانکی ونزوئلا در سوئیس تلاش می کنم.

رهبر شورشیان مخالف دولت ونزوئلا در این خصوص ادعا کرده بود: با رئیس جمهوری سوئیس در حال رایزنی هستیم. امروز صبح نیز با وی در این خصوص گفتگو کردم.

گفتنی است ونزوئلا طی روزهای گذشته با تحولات سیاسی مهمی روبرو بوده است.

خوآن گوآیدو رئیس مجلس ملی ونزوئلا و رهبر شورشیان مخالف دولت این کشور چهارشنبه ۲۳ ژانویه به دنبال تظاهرات ضد دولتی در کاراکاس خود را «رئیس‌جمهور موقت» این کشور اعلام کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز با نقض منشور ملل متحد بر لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل پس از سخنان گوآیدو با انتشار بیانیه‌ ای مضحک اعلام کرد: خوآن گوآیدو، رئیس مجلس ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت می‌شناسم!

نیکلاس مادورو طی سخنانی در جمع هواداران خود مقابل کاخ ریاست جمهوری کاراکاس اعلام کرد: ونزوئلا تمام روابط خود با آمریکا را قطع کرده است. این کشور درصدد کودتا علیه دولت قانونی و منتخب در ونزوئلا است. تمام دیپلمات‌ های آمریکایی در ونزوئلا در عرض ۷۲ ساعت باید کشورمان را تَرک کنند.

روسیه باید اینترنت مستقل از سرویس های غربی و خودکفا تاسیس کند

نقل از خبرگزاری رویترز؛ ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه گفت روسیه باید برای تلاش های احتمالی غرب برای ممانعت از دسترسی این کشور به اینترنت جهانی آماده شود و شبکه خودکفایی از اینترنت در این کشور تاسیس کند.

پوتین گفت: «تصور می کنم آنها (کشورهای خارجی) پیش از انجام این کار به دقت درباره آن فکر کنند اما این احتمال به صورت نظری هست (که دسترسی روسیه به اینترنت قطع شود) و به همین علت است که ما باید اینترنتی را تاسیس کنیم که به دیگران وابسته نباشد.»

وی افزود: «نمی توانم از طرف شرکایمان صحبت کنم و این که چه در سر دارند اما فکر می کنم چنین کاری خسارت سنگینی به آنها خواهد زد.»

اظهارات پوتین بعد از آن عنوان شد که نمایندگان روسیه از کنترل های اینترنی سختتر در این کشور به منظور دفاع در برابر دخالت خارجی حمایت کردند.

موشک های فوق صوت روسيه می توانند در کم تر از پنج دقیقه به مراکز فرماندهی آمریکا برسند

به نقل از ایتارتاس، یک مقام نظامی روسیه گفت موشک های فوق صوت این کشور می توانند در کم تر از پنج دقیقه به مراکز فرماندهی آمریکا برسند.

دریادار وسیولوف خامیروف از فرماندهان سابق نیروی دریایی روسیه روز چهارشنبه گفت: کشتی های نظامی و زیردریایی های روسیه به موشک های فوق صوت موسوم به «تسیرکُن» مجهز هستند و این موشک ها می توانند در عرض پنج دقیقه مراکز فرماندهی آمریکا را هدف قرار دهند.

این فرمانده سابق نیروی دریایی روسیه گفت: بعد از خروج آمریکا از پیمان نیروهای هسته ای میان بُرد موسوم به آی ان اف احتمالا آمریکا برخی از سیستم های موشکی خود را از قاره آمریکا به اروپا منتقل خواهد کرد. وی گفت موشک های فوق صوت روسیه موسوم به تسیرکُن نه تنها توازنی را در برابر سیستم های موشکی آمریکا در اروپا ایجاد خواهند کرد بلکه روسیه با این موشک ها اطمینان دارد که می تواند مراکز فرماندهی آمریکا را هدف قرار بدهد.

این فرمانده سابق نیروی دریایی روسیه گفت اگر یک زیردریایی یا کشتی نظامی به موشک های تسیرکُن مجهز باشد و در فاصله پانصد کیلومتری مستقر بشود این موشک ها می توانند اهدافی را در فاصله پانصد کیلومتری ساحل هدف قرار دهند.

دریادار وسیولوف خامیروف گفت: موشک های تسیرکُن می توانند از هر سیستم دفاعی عبور کنند. وی گفت تعداد کشتی های نظامی و زیردریایی های روسیه در آتلانتیک غربی و شرق اقیانوس آرام که به موشک های فوق صوت تسیرکُن مجهز هستند در هر منطقه دو یا سه فروند است و در مجمع حدود چهل فروند از این موشک ها بر روی کشتی های نظامی و زیردریایی های روسیه نصب شده اند.

پیوستن شماری از نیروهای کردهای سوری به نیروهای دولت سوریه

به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، خبرها از جدا شدن شماری از نیروهای سوریه دموکراتیک از این گروه و پناه بردن آنها به مناطق تحت سیطره دولت سوریه در استان حسکه حکایت دارد.

مکرون دست پروده روتشیلد و صهیونیسم، صهیونیسم ستیزی را چهره مدرن شده یهودی ستیزی دانست!

به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار؛ امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه (که خود دست پرورده سیستم مالی روت شیلد صهیونیستی است و در خدمت آنان بوده و هست)در ضیافت شام ‹شورای نمایندگی سازمان های یهودی فرانسه› در حضور روسای سنا، مجلس ملی، روسای شورای اقتصادی، اجتماعی و محیط زیست، نخست وزیر، وزیر کشور و سایر وزاء، شهردار پاریس، سفرا، نمایندگان پارلمان سخنرانی کرد. رئیس جمهوری فرانسه در ابتدا به ماجرای کشتار یهودیان در جنگ دوم جهانی و دوستی هفتاد ساله فرانسه و اسرائیل اشاره کرد. وی سپس با اشاره به حملات یهودی ستیزانه هفته های اخیر در فرانسه و سایر کشورهای اروپایی از قربانیان یهودی در جریان اقدامات یهودی ستیزانه سال های اخیر در فرانسه نام برد و تاکید کرد که ما این قربانیان را فراموش نخواهیم کرد.

رئیس جمهور فرانسه با یادآوری حمله لفظی گروهی از معترضان نابرابری های اجتماعی به یک فیلسوف یهودی (البته هوادار صهیونیسم و سیاست های اسرائیل) در روز یکشنبه خاطرنشان کرد ‹ما در قبال این اقدامات کاری انجام نداده ایم. ما این اقدامات را محکوم کرده ایم و طرح های زیادی را در طول سال های متمادی ارائه کرده و گاهی در این رابطه قوانینی تصویب کرده ایم. اما این درست است که ما کار جدی انجام نداده ایم. ما امروز برای همین اینجا هستیم. زمان اقدام فرارسیده است.›

مکرون تاکید کرد ‹یهودی ستیزی اغلب خود را پشت صهیونیسم ستیزی پنهان می کند. من قبلا هم گفته ام صهیونیسم ستیزی یکی از چهره های مدرن شده یهودی ستیزی است. فرانسه از تعریف واژه یهودی ستیزی که در ائتلاف بین المللی یادبود کشتار یهودیان در جنگ دوم جهانی تبعیت خواهد کرد.›

وی در ادامه مدعی شد ‹برای جلوگیری از انتقاد کسانی که می گویند سیاست اسرائیل خواستار چنین تصمیمی بوده، بحث اصلاح قوانین مطرح نیست. بلکه بحث تاکید بر عملکرد نیروهای امنیتی، قضات و آموزگاران و بهبود مبارزه با کسانی است که پشت مخالفت با اسرائیل و تجدید نظرطلبی در باره موجودیت اسرائیل، نفرت به یهودیان را پنهان می کنند، مطرح است.›

کمک های انسانی آمریکا کجاست؟ بیش از ۱۱ میلیون کودک یمنی نيازمند کمک هاي اوليه

یونیسف:سوء تغذیه حاد جان 2میلیون کودک یمنی را تهدید می کند و 360 هزار کودک یمنی با مرگ دست و پنجه نرم می کنند

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین ، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در گزارشی اعلام کرد کودکان یمنی در شرایطی زندگی می کنند که هیچ انسانی آن را تحمل نمی کند.

این نهاد بین المللی تأکید کرد : بیش از 11 میلیون کودک یمنی برای زنده ماندن به کمک های بشردوستانه نیاز دارند. طبق این گزارش، سوء تغذیه حاد جان دو میلیون کودک یمنی را تهدید می کند و حدود 360 هزار کودک یمنی با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

انتخابات نزدیک و حمله جنگنده‌های اسرائیلی به منطقه‌ای در نوار غزه

رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که جنگنده‌های اسرائیلی شرق اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه را هدف قرار دادند.

رادیو محلی الأقصی اعلام کرد که جنگنده‌های اسرائیلی در دقایقی پیش شرق اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه را هدف قرار دادند.

طبق این گزارش، جنگنده های رژیم اسرائیل اردوگاه‌های فلسطینی العوده را در استان الوسطا هدف قرار داده‌اند.

تا بدین لحظه هیچگونه اخباری درباره جزئیات دیگر این حمله منتشر نشده است.

از سوی دیگر، آفیخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل مدعی شد که یک جنگنده این رژیم یک موضع وابسته به جنبش حماس در نوار غزه را در پاسخ به بالن‌های آتش زای شلیک شده از سوی غزه به اراضی اشغالی هدف قرار داده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: