پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

خبرهائى از ايران و جهان

خبرهائى از ايران و جهان

بخش پایانی بیانیه مشترک سندیکاها و تشکل‌های مستقل کارگری و بازنشستگان، در باره تعیین مزد سال ۹۸ 

«… با توجه به اینکه نرخ تورم در سال آینده طبق برآورد صندوق بین المللی پول به بیش از ۳٤ درصد می‌رسد، برای محاسبۀ میانگین هزینۀ زندگی یک خانوار ٤ نفره در سال ۱۳٩٨ باید ۳٤% به مبلغ ٥.٥ میلیون تومان در ماه افزود که بیش از ٧ میلیون تومان در ماه می‌شود. بنابراین خواست حداقل دستمزد به مبلغ #هفت_میلیون_تومان در ماه برای سال ۱۳٩٨ خواستی منطقی و بدور از هر گونه اغراق است.

  

ما از همۀ کارگران و فعالان کارگری و همۀ سازمان‌های مدافع حقوق کارگران می‌خواهیم تا از حداقل دستمزد به میزان #٧_میلیون_تومان در ماه برای سال ۱٣٩۸ پشتیبانی کنند و با روشنگری و کار توضیحی برای مردم حقانیت این خواست را به پیش برند. طرح این خواست و مبارزه برای پیشبرد آن به روش‌های مختلف از نظر اقتصادی و معیشتی و مقابله با فقر سیاه تحمیل شده بر کارگران حائز اهمیت بسیار است. برای کارگران در مقابل شرایط خوارکنندۀ موجود، تلاشی مصممانه برای دست‌یابی به حقوق خود به لحاظ اجتماعی و انسانی نیز دارای ضرورت و اهمیت درجۀ اول است.»

لینک کانال

🔻 اعلام حمایت از اسماعیل بخشی و فراخوان کارگران بازنشسته نیشکر هفت تپه در ارتباط با ادامه بازداشت کارگر زندانی ،اسماعیل بخشی.

کارگران بازنشسته نیشکر هفت تپه خواستار آزادی فوری اسماعیل بخشی شده اند.

بنابر گزارش رسیده جمعی از کارگران‌بازنشسته هفت تپه اعلام کرده اند در صورتیکه تا چند روز آینده اسماعیل بخشی آزاد نشود،کارگران بازنشسته هفت‌تپه به جمع خانواده اسماعیل بخشی خواهند پیوست و تا آزادی این کارگر زندانی به تجمع و اعتراض در سطح شهر شوش ادامه خواهند داد. 

کارگر زندانی آزاد باید گردد!

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه 

۴ اسفند ۹۷

آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

🔻 صفحه #تلگرام #سندیکای کارگران.نیشکر هفت تپه   ⬇️

@syndica_7tape

تجمع بازنشستگان و نی برها در کارخانه هفت‌تپه

بیش  از  ۱۰۰ نفر از بازنشستگان نیشکر هفت تپه  و تعدادی از نی‌برها در اعتراض به عدم پرداخت  مطالباتشان از دیروز شنبه در داخل کارخانه  تجمع کرده‌اند و از ورود ماشین‌های حامل نیشکر به کارخانه جلوگیری می‌کنند. 

آنان همچنین در داخل کارخانه چادر زده و شب گذشته  در انجا به سر برده‌اند.

سنوات بازنشستگان پرداخت نشده و با توجه به کاهش شدید ارزش پول ، ارزش مطالباتشان به یک سوم رسیده و همین موضوع باعث وارد آمدن خسارات جبران ناپذیری به انان شده است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

🔻 صفحه #تلگرام #سندیکای کارگران.نیشکر هفت تپه   ⬇️

@syndica_7tape

ونزوئلا: پمپئو دنبال بهانه‎ای برای جنگ است

به نقل از اسپوتنیک، «جرج آریزا» وزیر خارجه ونزوئلا، مایک پمپئو همتای آمریکایی خود را به صحنه‌ سازی در راستای منحرف کردن اذهان جامعه جهانی متهم کرد.

روز گذشته ۲ دستگاه کامیون که حامل کمک‌های آمریکا برای اپوزیسیون ونزوئلا بود؛ آتش گرفت و اتهام این حادثه به دولت کاراکاس نسبت داده شد.

در همین راستا، آریزا از پمپئو به عنوان یکی از عوامل سازمان جاسوسی آمریکا یاد کرد که در انجام این‌گونه عملیات‌های دروغین تبحر دارد.

وی همچنین تاکید کرد که آتش ‌زدن کامیون‌ها کار عوامل پمپئو بوده چراکه وی به دنبال بهانه‌ای برای آغاز جنگ است.

آریزا تاکید کرد در جستجوی بانیان آتش‌سوزی، آمریکا باید در میان عوامل خود به دنبال مقصر بگردد.

گفتنی است نیکلاس مادورو رئیس جمهوری مشروع ونزوئلا، کمک‌های آمریکا را که قرار است با برچسب بشردوستی در اختیار اپوزیسیون قرار بگیرد؛ نشانه‌ای مبنی بر تمایل واشنگتن برای دخالت در امور داخلی دولت کاراکاس تلقی می‌کند.

این درحالی است که حدود یک ماه پیش، خوان گوایدو رئیس کنگره ملی ونزوئلا با برخورداری از حمایت آمریکا، مشروعیت مادورو را زیر سوال برد و عنوان ریاست جمهوری را از وی غصب کرد.

کاراکاس مانع از عبور محموله‌های آمریکایی از مر

۶۰ کشور از کمپین ونزوئلا برای پایبندی به اصل عدم مداخله در امور داخلی کشورها حمایت کردند

وزیر امور خارجه ونزوئلا اعلام کرد نزدیک به ۶۰ کشور از کمپین این کشور برای رعایت اصول منشور سازمان ملل در خصوص عدم مداخله در امور داخلی یک کشور و مخالفت با تهدید توسل به زور حمایت کردند و با هفت اقدام و ابتکار عمل پیشنهادی در این زمینه همراه شدند.

خورخه آریزا به دنبال نشستی که پشت درهای بسته در سازمان ملل برگزار شد، به جزئیات بیشتری در این زمینه اشاره نکرد، اما گفت: آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل، شورای امنیت، مجمع عمومی سازمان ملل و رئیس آن و همچنین شورای حقوق بشر سازمان ملل مستقر در ژنو باید اقداماتی را به عمل آورند.

یکی از اقدامات در دست بررسی نامه پیشنهادی به آنتونیو گوترش است که ونزوئلا هفته گذشته میان 46 کشور توزیع کرد و در آن درباره آنچه کاراکاس » تهدید توسل به زور» علیه این کشور بر خلاف منشور سازمان ملل خوانده، به شدت ابراز نگرانی شده است.

وزیر امور خارجه ونزوئلا گفت: انتظار دارم به زودی شاهد انتشار برخی خبرها- به دنبال گفتگوی دیپلمات ها درباره طرح های ابتکاری پیشنهادی با دولت های خودشان- باشیم.

روسیه، چین، ایران، کره شمالی، سوریه، آفریقای جنوبی و بولیوی کشورهای شرکت کننده در این نشست بودند.

واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: شرکت کنندگان در این نشست بسیار نگران بودند که روز شنبه در جریان تلاش مخالفان برای تحویل کمک ها که ممکن است اتفاقات غیرمترقبه را به دنبال داشته باشد، شاهد وقایعی باشند.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزیر امور خارجه ونزوئلا تلاش مخالفان را برای تحویل کمک ها به این کشور اقدامی نمایشی خواند و آمریکا را به تلاش برای تشدید خشونت و تحریک ارتش با ترتیب دادن چنین برنامه ای متهم کرده است.

وی در پاسخ به این سوال که به ارتش ونزوئلا چه دستوراتی برای مقابله با افرادی که ممکن است در تلاش برای عبور از مرز برآیند داده شده است، گفت: ارتش ونزوئلا هیچگاه دستور تیراندازی به سوی غیرنظامیان را دریافت نکرده است. نیروهای مسلح ونزوئلا به حق حاکمیت ملی کشور احترام می گذارند و هرگز به اقدام نامناسب علیه ملت و شهروندان ونزوئلا دست نخواهند زد.

وی در ارتباط با تلاش ها برای وارد کردن کمک ها به ونزوئلا، گفت: «ما حتی از محتویات این جعبه ها بی اطلاع هستیم و نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا روز پنجشنبه اعلام کرد کشورش کمک های سازمان ملل و اتحادیه اروپا را خواهد پذیرفت، اما این کمک ها باید به شیوه ای درست انجام شود.»

تظاهرکنندگان انگلیسی حمایت خود از انقلاب بولیواری را اعلام و بازگردانده ثروت های ونزوئلا به مردمش را خواستار شدند

تعداد کثیری از گروه های چپگرا در لندن با برگزاری تجمع در حمایت از دولت قانونی و مردمی ونزوئلا خواهان بازگردانده شدن طلاها و دارایی های ونزوئلا به مردم این کشور شدند.

تجمع کنندگان با محکوم کردن سیاست های مداخله جویانه غرب و اقدامات پیاپی برای تحریم ونزوئلا، اعلام کردند دارایی های مردم ونزوئلا که بهانه های مختلف در کشورهای غربی توقیف شده است، باید به آنها بازگردانده شود.

تجمع کنندگان که خود را ‹‹پویش همدلی با ونزوئلا›› می خوانند، با در دست داشتن پارچه نوشته های مختلف از جمله ‹‹طلاهای ونزوئلا را همین الان به خودشان بازپس دهید››، ‹‹نه! به جنگ با ونزوئلا›› و ‹‹برای سوسیالیسم و علیه امپریالیسم بجنگید›› در دست داشتند، با سر دادن شعارهایی، خواهان بازگردانده شدن ثروت های توقیف شده ونزوئلا، از جمله طلاهای این کشور شدند که در بانک های کشورهای غربی از جمله انگلیس و آمریکا در توقیف هستند.

تجمع کنندگان همچنین عروسکی از ترامپ را که روی آن جنگ طلب نوشته شده بود، در دست داشتند و شعار می دادند نه به پینوشه ای دیگر!

ونزوئلا روابطش با کلمبیا را قطع کرد

ونزوئلا روابط خود را با کلمبیا قطع کرد

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز نیکولاس مادورو رئیس جمهور مردمی و قانوني ونزوئلا روز شنبه گفت دولتش روابط خود را با کلمبیا قطع کرده است و برخی از کارکنان دیپلماتیک این کشور را اخراج خواهد کرد.

مادورو این تصمیم را بعد از آن اعلام کرد که کلمبیا به تلاش های مخالفان ونزوئلا برای آوردن کمک های بشردوستانه به داخل این کشور یاری رساند.

مادورو در یک سخنرانی گفت: «صبر ما سر آمده است. دیگر نمی توانیم تحمل کنیم. دیگر نمی توانیم مدارا کنیم که از سرزمین کلمبیا برای حملات علیه ونزوئلا استفاده شود. به همین خاطر، تصمیم گرفته ام همه روابط سیاسی و دیپلماتیک را با دولت فاشیست کلمبیا قطع کنم.»

وی گفت سفیر و کارکنان کنسولی کلمبیا ۲۴ ساعت فرصت دارند ونزوئلا را ترک کنند.

خبرنگار آمریکایی: فروشگاههای زنجیره ای در ونزوئلا مملو از اقلام ضروری هستند

به نقل از پایگاه اینترنتی راشا تودی؛ ماکس بلومنتال (Max Blumenthal) خبرنگار آمریکایی در گزارشی به بررسی وضعیت فروشگاههای زنجیره ای در کاراکاس پایتخت ونزوئلا پرداخته است.

بلومنتال با حضور در یکی از فروشگاههای شهر کاراکاس اعلام می کند که با وجود تبلیغات رسانه های غربی مبنی بر کمبود اجناس ضروری در فروشگاههای ونزوئلا این فروشگاهها مملو از اقلام ضروری و مورد نیاز مردم هستند.

وی می افزاید تنها مشکل موجود تورم است.

وزیر امور خارجه ونزوئلا: دولت ونزوئلا هیچ گاه دستور تیراندازی به سوی مردم خود را نخواهد داد

به نقل از ایتارتاس ، خورخه آره آزا وزیر امور خارجه ونزوئلا روز جمعه اعلام کرد دولت ونزوئلا هیچ گاه دستور تیراندازی به سوی مردم خود را نخواهد داد.

وزیر امور خارجه ونزوئلا گفت :» دولت ونزوئلا هیچ گاه دستور تیراندازی به سوی مردم خود را نخواهد داد و ارتش ونزوئلا به بی ثبات کردن اوضاع در این کشور کمک نخواهد کرد «. وی افزود :» ما به صلح اعتقاد داریم, نه به جنگ «.

مورالس: کمک‌ آمریکا به ونزوئلا یک اسب تروا برای تهاجم است

اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی روز جمعه هشدار داد هرگونه مداخله در ونزوئلا به جنگ منجر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری شین‌هوا از لاپاز‏، رئیس جمهور بولیوی با انتشار پیامی در حساب رسمی خود در توئیتر نوشت: «ما انتظار داریم تعمقی جدی در قبال حیات و انسانیت صورت بگیرد‎؛ هرگونه مداخله تنها به جنگ منجر خواهد شد. صلح بدون عدالت اجتماعی و بدون احترام به حاکمیت ملی مردم محقق نخواهد شد.»

مورالس در پیام دیگری در توئیتر هشدار داد کمک‌های آمریکا به ونزوئلا یک «اسب تروا» و وسیله‌ای برای تهاجم و تحریک به جنگ است.

وی نوشت: «برادران ما در آمریکای لاتین نباید در کودتای نظامی همدست باشند. دفاع از ونزوئلا، دفاع از استقلال و حاکمیت آمریکای لاتین است.»

آمریکا و دیگر کشور‌های منطقه در هماهنگی با مخالفان ونزوئلا از برنامه‌های خود برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا در روز شنبه خبر داده اند.

دولت ونزوئلا به رهبری نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور مرز ونزوئلا را با برزیل بسته است و ارتباطات هوایی و دریایی را با جزایر آروبا‏، بونایر و کوراکائو که بخشی از پادشاهی هلند هستند به حالت تعلیق درآورده است.

دولت ونزوئلا همچنین سه پل مرزی را با کلمبیا نیز بسته است.

یک کاردینال آلمانی از انهدام اسناد مربوط به سوء استفاده جنسی کلیسای کاتولیک ابراز تاسف کرد

به نقل از رویترز، در آستانه اختتامیه کنفرانس بی سابقه درباره سوء استفاده های جنسی کشیش ها علیه کودکان، یک راهبه روز شنبه از ریاکاری کلیسای کاتولیک در این گونه پرونده ها به شدت انتقاد کرد و یک کاردینال آلمانی به از بین بردن اسناد مرتبط با آن اذعان کرد.

ورونیکا اوپنیبو (Veronica Openibo) راهبه نیجریه ای که در آفریقا، اروپا و آمریکا کار کرده است، گفت: « ما مدعی ده فرمان هستیم و خود را به عنوان حافظ هنجارها، ارزش های اخلاقی و رفتار خوب در جامعه معرفی می کنیم. اما گاهی اوقات ریاکاریم. بله.»

وی در جمع دویست نفر از مقامات کلیسای کاتولیک که از روز پنجشنبه در واتیکان گرد هم آمده اند، به پاپ فرانسیس که در کنارش نشسته بود، گفت وی را تحسین می کند، زیرا وی برای تغییر عقیده و عذرخواهی بسیار متواضع است.

­وی در این سخنان به یک کشیش شیلیایی متهم به پنهان کاری درباره سوء استفاده جنسی اشاره کرد که در ابتدا، پیش از آنکه مجبور به استعفا شود، پاپ از وی دفاع کرد.

این روحانی گفت: « مقامات کلیسا چگونه می تواند سکوت کنند و این جنایات را سرپوش بگذارند؟»

کاردینال آلمانی رینهارد مارکس (Reinhard Marx)، خواستار پیگیری و شفافیت بیشتر در رسیدگی به این مسئله و اعلام فرایندهای قضایی شد.

این اسقف آلمانی گفت: « پرونده هایی که می توانست شواهدی را از این اقدامات وحشتناک ارائه دهد و مسئولان آن را معرفی کند، حتی پیش از آنکه تشکیل شود، از بین رفته است. این قربانیان هستند که به جای مجرمان تحت نظر قرار گرفتند و مجبور به سکوت شدند و حقوق قربانیان کاملا زیر پا گذاشته شد.»

تجمع ملی در قامشلی برای حمایت از ارتش سوریه

به گزارش سانا، عشایر استان حسکه امروز در تجمعی در شهر قامشلی بر حمایت وحدت سوریه و ارتش عربی سوریه تأکید کردند.

در این تجمع که از سوی قبیله الشرابیین تدارک دیده شده بود، بر تمامیت ارضی سوریه و ایستادگی در کنار ارتش عربی سوریه علیه تروریسم و پاکسازی تمامی خاک کشورمان، تأکید شد.

مشارکت کنندگان اعلام کردند: سوریه همواره مقابل دشمنان خواهد ایستاد و مقاومتش در برابر متجاوزان بین‌المللی و رژیم های حامی تروریسم، موجب نا امیدی و شکست برنامه‌هایشان شده است.

آنان نیز تاکید کردند: تهدیداتی که اردوغان اخوانی برای حمله به اراضی سوریه و ایجاد منطقه امن می‌کند، دلیلی بر شکست توطئه علیه در سوریه است.

محکومیت حضور غیر قانونی نیروهای آمریکایی نیز در بیانیه پایانی این تجمع مورد تاکید قرار گرفت و رؤسای قبائل استان حسکه حضور این نیروها را رد و بر حمایت خود از ارتش و رهبری حکیمانه تا تحقق پیروزی و از بین بردن تروریسم تاکید کردند.

گوایدوی کودتاچی و دروغگو! کمک ها رسیده است، فرانس پرس کمک ها هنوز در راهند!

خبرگزاری رویترز به نقل از رهبر کودتاچیان تحت حمایت آمریکا مدعی شد: کمک‌ها از برزیل به ونزوئلا رسیده است!

به گزارش رویترز، «خوان گوایدو» رهبر شورشیان تحت حمایت آمریکا و مخالف دولت قانونی و منتخب ونزوئلا ادعا کرد: کمک ها از برزیل به ونزوئلا رسیده است!

این در حالیست که خبرگزاری فرانسه در خبری در همین باره اعلام کرد که کمک های آمریکا برای شورشیان ونزوئلا هنوز در راه این کشور است.

گفتنی است، خوان گوایدو رهبر کودتاچیان مورد حمایت غرب پیشتر و به بهانه همراهی کمک های آمریکا به شورشیان با نقض قانون ممنوعیت خروج از کشور به کلمبیا رفته و قصد دارد با محموله های آمریکائی به این کشور بازگردد

تظاهرات علیه آمریکا و گوایدو در پاریس

­گروهی از انجمن ها و سازمان های فرانسوی علیه دخالت های آمریکا در ونزوئلا تظاهرات کردند.

جمعی از جوانان و اعضای جنبش کارگری فرانسه بابرپایی تظاهرات ضد امریکا و خوان گوایدو رییس جمهور خودخوانده ونزوئلا ، تاکید کردند: هدف امریکا تبدیل ونزوئلا به یک دولت دست نشانده است .

افزایش نیروهای آمریکایی در مرز مکزیک با اعزام هزار نظامی دیگر

در ادامه سیاست‌های ضد مهاجرتی دولت ایالات متحده به ریاست «دونالد ترامپ»، پنتاگون قصد دارد از ابتدای ماه آینده میلادی 1000 نظامی آمریکایی به مرزهای جنوبی با مکزیک اعزام کند.

یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا بامداد شنبه با اعلام این خبر گفت که پنتاگون قصد دارد با اعزام این گروه جدید از نظامیان، نیروهای حاضر در مرز آمریکا و مکزیک را به حدود شش هزار نفر افزایش دهد.

به نوشته روزنامه «واشنگتن پست» این مقام پنتاگون که اجازه نداشت نامش فاش شود، توضیح داد که این نظامیان دستور دارند تا سیم‌ها خاردار و سیستم‌های شناساگر بیشتری در مناطق دورافتاده مرز با مکزیک نصب کنند.

بر این اساس، نظامیان فعال در مرز مکزیک تا کنون 112 کیلومتر از این مناطق را سیم خاردار نصب کرده و مانع ورود مهاجران و پناهندگان به آمریکا شده‌اند. آنها قرار است 224 کیلومتر دیگر از مرز آمریکا با مکزیک را سیم خاردار نصب کنند.

این در حالی است که ترامپ آماده می‌شود تا بدون تصویب کنگره 6.1 میلیارد دلار بودجه مورد نظر برای ساخت دیوار در مرز مکزیک را از وزارت دفاع آمریکا تحویل بگیرد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی Telemundo اعلام کرد ایالات متحده مایل است حکومت نه فقط در ونزوئلا بلکه در نیکاراگوئه و کوبا را تغییر دهد.

به گزارش اسپوتنیک، وقتی خانم مجری پرسید آیا واشنگتن قصد دارد با رژیم های غیردموکراتیک در نیکاراگوئه و کوبا مبارزه کند، پمپئو پاسخ مثبت داد.

وزیر خارجه امریکا در توضیح گفت:» ما قبول داریم که دولتهای این کشورها با مردم خود با خشونت رفتار کرده و خطر واقعی، خطر برای امنیت و خطر برای شخصیت انسان به وجود می آورند و مردم را از آزادی های اساسی محروم می کنند».

مایک پمپئو تاکید کرد دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حال فعالیت برای رسیدن به نتایج مثبت نه فقط در ونزوئلا بلکه در نیکاراگوئه و کوبا است.

روز 23 ژانویه خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد. آمریکا فوراً و بطور آشکار از وی حمایت کرد. مسکو در جانب نیکلاس مادورو، رئیس جمهور منتخب ونزوئلا باقی مانده و واشنگتن را به دخالت در امور داخلی این کشور متهم کرد.

بعید است قطعنامه‌ای در مورد ونزوئلا در شورای امنیت به تصویب برسد

«جری ماتیوس ماتجیلا» نماینده آفریقای جنوبی در سازمان ملل متحد که کشورش یکی از پنج عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال 2019 محسوب می‌شود در مصاحبه با خبرگزاری روسی اسپوتنیک اظهار داشت: «هیچ قطعنامه‌ای در مورد ونزوئلا تصویب نخواهد شد. متأسفانه در این زمینه اختلافات شدیدی وجود دارد. جالب اینجاست که طی سه هفته اخیر هیچ قطعنامه‌ای در مورد ونزوئلا ارائه نشده است.»

پیش از این گفته می‌شد آمریکا در حمایت از «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا و روسیه در حمایت از دولت قانونی «نیکلاس مادورو» دو قطعنامه کاملاً متفاوت را به دبیرخانه شورای امنیت سازمان ملل متحد پیشنهاد کرده‌اند.

خطر از کارافتادن اینترنت بر اثر حملات هکرهای مرتبط با ایران

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس و خبرگزاری فرانسه ، دیوید کنراد، یکی ازمسئولان ICANN، شرکت آمریکایی مدیریت واگذاری نام‌های دامنه و آدرس‌های پروتکل اینترنت از خطر حملات سایبری از سوی هکرها سخن گفته و بن رید ، کارشناس شرکت امریکایی امنیت رایانه ای FireEye اعلام کرد این شرکت شواهدی حاکی از دست داشتن ایران در این حملات در دست دارد.

دیوید کنراد خاطرنشان ساخت هدف هکرها بر خلاف حملات سابق آنها در سال 2017 ، خود زیر ساخت اینترنت و سیستم های رایانه ای مورد استفاده برای کسب اطلاعات درباره دامنه های اینترنتی

است و این مطلب نگرانی روزافزونی را در بین کارشناسان بر می انگیزد.

روز پنج شنبه بیانیه ای در وبسایت ICANN منتشر شد که درآن از افزایش فعالیت بد افزارها برای مبارزه با زیر ساخت DNS (سیستم اسامی دامنه های اینترنتی) و ضرورت مقابله با این حملات صحبت می شود.

ICANN در سال 1998 به عنوان سازمان غیرانتفاعی تاسیس شد و به تامین کار با ثبات و بی خطر برای شبکه جهانی اینترنت اشتغال دارد.

پرواز هواپیمای نظامی آمریکا بر فراز خاک روسیه

پرتال نظارتی PlaneRadar در توئیتر اعلام کرد هواپیمای Boeing OC-135B نیروی هوایی امریکا بر فراز خاک روسیه پرواز کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از PlaneRadar، این هواپیما با شماره 61-2670 بر فراز شهر چیتا روسیه پرواز می کرد.

خاطرنشان می شود این پرواز در چهارچوب معاهده آسمان های باز انجام شده است.

ونزوئلا دستور داد مرز مشترک ونزوئلا با کلمبیا در منطقه کوکوتا بسته شود

به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت ونزوئلا دستور داد مرز مشترک این کشور با کلمبیا در منطقه کوکوتا بسته شود.

دلسی رودریگز، معاون رئیس جمهور ونزوئلا در صفحه توئیتر خود نوشت: «به علت تهدید‌های جدی و غیرقانونی اعلام شده از سوی دولت کلمبیا علیه صلح و حاکمیت ونزوئلا، دولت تصمیم گرفته است به صورت موقت همه پل‌هایی را که دو کشور را در ایالت تاچیرا به هم متصل می‌کند، به طور کامل ببندد.»

این مسئول دولت ونزوئلا افزود: «هنگامی که اقدامات خشونت آمیز علیه مردم و خاک ما تحت کنترل قرار گیرد، شرایط در مرز‌ها به حالت عادی باز خواهد گشت.»

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: