پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار ايران و جهان

اخبار ايران و جهان

تجمع در مقابل دادگستری شوش برای آزادی کارگر زندانی، اسماعیل بخشی

امروز دوشنبه ۶ اسفند ماه ۹۷، مجددا خانواده و دوستان اسماعیل بخشی در مقابل دادگستری شوش در اعتراض به ادامه بازداشت اسماعیل بخشی، دست به تجمع زدند.

کارگر زندانی آزاد باید!

سندیکای کارگران‌نیشکر هفت تپه

🔻تجمع کارگران بازنشسته در مقابل کارخانه نیشکر هفت تپه

جمعی از کارگران بازنشسته نیشکر هفت تپه با بر پایی چادر در مقابل درب ورودی کارخانه از ورود نیشکر به کارخانه جلو گیری کرده اند.

این تجمع از روز شنبه شروع و همچنان ادامه دارد.

خواست کارگران بازنشسته در یافت سنوات سال های ۹۵ و ۹۶ می باشد .

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

دوشنبه ۶ اسفند ۹۷

آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

🔻 صفحه #تلگرام #سندیکای کارگران.نیشکر هفت تپه ⬇️

@syndica_7tape

واشنگتن طلای عراق را می برد و داعشی های خارجی را به این کشور تحویل می دهد

به نقل از خبرگزاری عراق (واع)، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق اعلام کرد واشنگتن طلای عراق را می برد و داعشی های خارجی را به این کشور تحویل می دهد.

قیس الخزعلی، روز یکشنبه تأکید کرد نیروهای آمریکایی داعشی ها را از سوریه به عراق منتقل می کنند. وی همچنین در توئیتر خود خاطرنشان کرد واشنگتن طلای عراق را می برد و داعشی های خارجی را به این کشور تحویل می دهد.

مقامات عراق دیروز دومین گروه از اعضای مسلح داعش را تحویل گرفتند. نیروهای سوریه دموکراتیک این نیروها را در نبردها در آخرین پایگاه آنان در شرق سوریه بازداشت کردند. تعداد داعشی هایی که نیروهای عراقی ظرف دو روز گذشته از نیروهای سوریه دموکراتیک تحویل گرفته اند به سیصد و سی نفر رسیده است.

انتقاد دبیرکل سابق سازمان کشورهای آمریکایی از کمک های واشنگتن به ونزوئلا

خوزه میگل اینسولزا از اصرار واشنگتن در اجرای طرح کمک به ونزوئلا انتقاد کرد.

اینسولزا که در دوران تصدی دبیرکلی سازمان کشورهای آمریکایی از منتقدان سرسخت هوگو چاوز و نیکلاس مادورو بود، طرح کمک های انسان دوستانه آمریکا را عملیاتی سیاسی و نه بشردوستانه قلمداد کرد.

این سناتور حزب سوسیالیست شیلی تصریح کرد کمک های آمریکا اقلام مصرفی مورد نیاز تنها 5 هزار نفر طی مدت 10 روز را شامل می شود و اقلام دارویی نیز نیازهای 10 هزار بیمار را ظرف مدت 90 روز تأمین می کند.

سازمان کشورهای آمریکایی که مقر آن در واشنگتن قرار دارد، از جمله نهادهای منطقه ای قاره آمریکاست که عمدتاً در مناقشات منطقه ای و بین المللی مواضعی همسو با سیاست های ایالات متحده آمریکا اتخاذ می کند.

گوایدو: همه گزینه‌ها علیه «مادورو» روی میز است!

به نقل از رویترز، خوان گوایدو غاصب ریاست‌جمهوری ونزوئلا در واکنش به ممانعت دولت کاراکاس از ورود محموله کمک‌هایی که آمریکا برای اپوزیسیون این کشور ارسال کرده بود؛ مدعی شد: حوادث جاری من را به اتخاذ تصمیمی وا می‌دارد مبنی بر اینکه رسماً از جامعه بین‌الملل بخواهم در راستای تضمیمن آزادی ونزوئلا، همه گزینه‌ها را لحاظ کند.

گفتنی است درحالیکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به عنوان اصلی‌ترین حامی اپوزیسیون، پیشتر گزینه مداخله نظامی در ونزئلا را مطرح کرده بود؛ گوایدو به استفاده از عبارت «همه گزینه‌ها» کفایت کرد و به طور مشخص صحبتی از حمله نظامی به میان نیاورد.

این درحالی است که خبرها حاکی از دیدار گوایدو و مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در نشستی است که روز دوشنبه در بوگوتا پایتخت کلمبیا برگزار می‌شود.

قرار است در این نشست که گروه لیما شامل برخی کشورهای آمریکای لاتین نیز در آن حضور دارند؛ درباره گام‌های بعدی در راستای تحت فشار قرار دادن دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا بحث و رایزنی شود.

گفتنی است گوایدو حدود یک ماه پیش، با برخورداری از حمایت آمریکا، مشروعیت مادورو را زیر سوال برد و عنوان ریاست‌جمهوری را از وی غصب کرد.

در دشمنی با سوسیالیستها غرب متحد است، موافقت آلمان با تحریم مادورو

وزارت خارجه آلمان با صدور بیانیه ای از موافقت این کشور برای تحریم «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور مردمی و قانونی و سایر مقامات کشور ونزوئلا خبر داد.

دلیل آلمان برای تحریم مادورو و سایر مقامات ونزوئلا، متهم شدن آنها به سرکوب اعتراضات است.(در فرانسه، مصر، عربستان، هائیتی به مخالفان یا کودتاچیان بوسه هدیه می شود!)

از ماه گذشته میلادی و پس از آنکه خوان گوایدو کودتاچی خود را به عنوان رئیس جمهوری این کشور معرفی کرد تحولات سیاسی این کشور وارد مرحله جدیدی شد و اقدام کشورهای غربی در به رسمیت شناختن گوایدو موجب پیچیده تر شدن اوضاع شد.

آمریکا از سالها قبل به دنبال براندازی حکومت در ونزوئلا است و وضعیت فعلی به وجود آمده در این کشور آمریکای لاتین نتیجه اقدامات واشنگتن در سال های اخیر است.

چین: با هرگونه دخالت خارجی در ونزوئلا مخالفیم

به نقل از رویترز، وزارت خارجه چین امروز دوشنبه ابراز امیدواری کرد که کشورهای جهان بتوانند کمکی سازنده و بر مبنای احترام به تمامیت ارضی به ونزوئلا ارائه دهد.

این اظهارنظر واکنشی است به تنش‎های اخیر در مرز ونزوئلا که ناشی از عدم موافقت کاراکاس با ورود محموله کمک‎هایی است که آمریکا برای اپوزیسیون این کشور ارسال کرده است.

این درحالی است که واشنگتن تهدید می‌کند که عدم موافقت با ورود این محموله‌ها، تحریم‌های بیشتری را در پی خواهد داشت.

در همین راستا، وزارت خارجه چین ضمن آرزوی صلح و آرامش برای ونزوئلا، بر مخالفت با هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی این کشور آن هم به بهانه ارائه کمک‌های به‎اصطلاح بشردوستانه‌ای که در پس آنها اهداف سیاسی نهفته است؛ تاکید کرد.

وزارت خارجه چین افزود: باز هم از دولت و اپوزیسیون ونزوئلا می‌خواهیم که در چارچوب مقررات و قانون اساسی به دنبال راه‌حلی سیاسی باشند. در عین حال، از جامعه جهانی نیز می‌خواهیم که تلاش خود را به گونه‎ای افزایش دهند که واقعاً به نفع ثبات، توسعه اقتصادی و بهبود اوضاع زندگی در ونزوئلا باشد.

در صورت تهدید روسیه، اهدافی که توسط موشک زیرکن مورد اصابت قرار خواهند گرفت نامیده شدند.

به گزارش اسپوتنیک، کانال تلویزیونی راسیا1 در بخش اخبار هفته به تهدید قرار گرفتن روسیه اشاره و اهدافی که در واکنش به این تهدید مورد اصابت قرار خواهند گرفت را نام برد.

بیشنر این اهداف در ساحل شرقی آمریکا قرار دارند: ساختمان پنتاگون در واشنگتن که دارای بالاترین بخش های فرماندهی و نظارتی نیروهای مسلح و کمیته فرماندهان ستاد مشترک است- کمپ دیوید، مرکز کنترل دولتی- فورت ریچی (مریلند)، مقر کنترل رئيس جمهور آمريکا و مرکز فرماندهی کميته فرماندهان آمریکا.

هدفهایی که در سواحل غربی آمریکا قرار دارند نیز شامل مک کللن (کالیفرنیا)، مرکز کنترل کننده نیروهای استراتژیک و جیم کریک (واشنگتن) — مرکز فرماندهی و مدیریت هسته ای است.

موشک مافوق صوت زیرکن یک موشک کروز است. این موشک دارای توربوجت است و می‌تواند علیه اهداف دریایی و ساحلی به کار رود. روسیه تا کنون 5 بار این موشک را آزمایش کرده است. در جریان آزمایش اخیر، این موشک به سرعت 9800 کیلومتر در ساعت (2.7 کیلومتر در ثانیه) معادل 9 ماخ دست یافت. این تست توانایی موشک زیرکن در پرواز پایدار را به اثبات رساند که مساله‌ای بسیار مهم و البته دشوار در توسعه تسلیحات مافوق صوت است.

همه‌پرسی تغییر قانون اسلامی در کوبا آغاز شد

همه‌پرسی تغییر قانون اساسی در کوبا در حالی آغاز شد که انتظار می رود با رأی قاطع مردم مورد تأئید قرار گیرد.

همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی در کوبا امروز یکشنبه در حالی آغاز شد که انتظار می رود تأئید آن با رأی قاطع مردم مواجه شود.

بر اساس گزارش این رسانه، در قانون اساسی جدید کوبا تغییرات مهمی داده شده است که به رسمیت شناختن محدود و کنترل شده حق کسب و کار و تجارت خارجی از جمله آنان است.

این در حالیست که بر اساس پیش نویس اصلاح قانون اساسی کوبا، این کشور همچنان بر اساس سوسیالیسم و رهبری حزب کمونیست کوبا ادامه راه خواهد داد.

پروژه فریب کره شمالی کلید خورد-ترامپ: کره شمالی می‌تواند به یک قدرت‌ اقتصادی در جهان تبدیل شود

ترامپ در آستانه مذاکرات با کره شمالی این کشور را دارای پتانسیل بالای اقتصادی دانست.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا معتقد است که کره شمالی بدون سلاح هسته‌ای!!! می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین قدرت‌های اقتصادی در جهان ‌شود.

ترامپ در حساب توئیتری خود نوشت: کیم جونگ اون چه بسا بیشتر از هر شخص دیگری درک کرده است که کشورش بدون سلاح هسته‌ای به دلیل جایگاه و ملتش و به دلیل خود او شاید به سرعت به یکی از بزرگ‌ترین قدرت‌های اقتصادی در جهان تبدیل شود. این کشور بیشتر از هر کشور دیگری فرصت‌هایی برای رشد سریع در اختیار دارد.

ادعای پمپئو: رهبر کره شمالی قول خلع سلاح هسته ای را داده است

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» درباره مذاکره آتی میان سران واشنگتن و پیونگ یانگ در پاسخ به سئوالی درباره اینکه چرا آمریکا به کره شمالی می گوید که بهتر است تسلیحات هسته ای خود را رها کند؟، ادعا کرد: به کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) شفاف گفته ایم که تنها جایگزین برای سلاح های اتمی پیونگ یانگ، کشوری است که منزوی شده و نمی تواند به تجارت بپردازد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعا کرد: او (رهبر کره شمالی) قول خلع سلاح هسته ای را داده است و من امیدوارم در روز های آتی در این مسیر گام های خوبی را بردارد.

این درحالی است که ترامپ روز ۲۷ و ۲۸ فوریه (۸ و ۹ اسفند ماه) در شهر هانوی پایتخت ویتنام با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدار خواهد کرد.

بر اساس اعلام کمیته های مردمی یمن، ۹ نظامی انگلیسی که سرپرستی حملات ائتلاف عربی به مرز یمن را برعهده داشتند، کشته شدند.

به گزارش اسپوتنیک ، انصارالله یمن اطلاع داد که نظامیان کشته شده انگلیسی سرپرستی حمله ائتلاف عربستان به جبهه های مرزی یمن را عهده دار بودند.

روزنامه دیلی اکسپرس هفته پیش از زخمی شدن دو نظامی انگلیسی عضو گردان های ویژه SAS اطلاع داده بود.

این نیروها برای انجام یک ماموریت مخفی مشترک با آمریکا در حمله به یمن مشارکت دارند.

عربستان و امارات به صورت ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کردند.

این حملات تاکنون منجر به کشته شدن بیش از ۱۶ هزار یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور شده است.

«مایک پنس» در کلمبیا با رهبر کودتاچیان ونزوئلا دیدار می‌کند

در حالی که مواضع مداخله‌جویانه آمریکایی‌ها علیه دولت قانونی ونزوئلا ادامه دارد، خبرها حاکی از آن است که معاون رئیس‌جمهور آمریکا به دنبال دیدار با کودتاچیان این کشور آمریکای لاتین است.

به گفته این مقام‌های آمریکایی، پنس در نظر دارد که فردا دوشنبه در کلمبیا با گوایدو دیدار و درباره براندازی در ونزوئلا با او گفت‌و‌گو کند.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا قرار است روز دوشنبه در بوگوتا پایتخت کلمبیا در نشست کشورهای مخالف «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا که به «گروه لیما» موسوم شده، شرکت کند.

اعلام خبر دیدار آتی پنس با گوایدو در شرایطی انجام شده که رئیس‌جمهور ونزوئلا بامداد یکشنبه قطع روابط این کشور با کلمبیا را اعلام کرده و به دیپلمات‌های این کشور ۲۴ ساعت برای ترک خاک ونزوئلا فرصت داد.

مادورو با بیان اینکه «ایوان دوک»، رئیس‌جمهور کلمبیا از «حمله نظامی خارجی» به ونزوئلا حمایت کرده تمامی روابط سیاسی و دیپلماتیک با آن کشور را قطع کرد.

ژانویه ۲۰۱۹ بعد از آنکه آمریکا «خوان گوایدو» را به عنوان رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرد، متحدین آمریکا نیز به سرعت او را به رسمیت شناختند و بعد از آن، اکثر کشورهای گروه لیما هم این کار را تکرار کردند.

گروه لیما آگوست ۲۰۱۷ در لیما پایتخت پرو و در واکنش به براندازی امپریالیستی در ونزوئلا تشکیل شد. اعضای موسس این گروه عبارتند از : آرژانتین، برزیل، کانادا، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، گوآتمالا، هندوراس، مکزیک، پاناما، پاراگوئه و پرو.

از سال ۲۰۱۷ و به دنبال تشدید بحران سیاسی در ونزوئلا بین اپوزیسیون و رئیس‌جمهور این کشور، اختلافات بین مادورو و مجمع ملی (کنگره) که اکثریت آن در دست مخالفان است، بالا گرفته و تشدید این اختلافات سبب اقدام دولت در برگزاری انتخابات برای تشکیل «مجلس موسسان قانون اساسی» در سال ۲۰۱۷ شد.

علیرغم تنش‌ها در ونزوئلا، دولت این کشور انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را در سایه تحریم مخالفان برگزار کرد و مادورو با پیروزی در این انتخابات بار دیگر توانست از مردم ونزوئلا رای بگیرد.

مقام‌های آمریکایی و برخی رسانه‌های غربی در روزهای اخیر با جنجال درباره ارسال کمک‌های انسانی به مردم ونزوئلا، مادورو را به ممانعت از تحویل کمک‌ها و خشونت علیه معترضان متهم کرده‌اند.

رئیس‌جمهور ونزوئلا ضمن مخالفت با ارسال «کمک‌های» آمریکا و متحدانش به این کشور گفته است که هدف واشنگتن تضعیت دولت و حاکمیت ونزوئلا است.

طبق گزارش رسانه‌های غربی، احتمال اعمال تحریم‌های تازه آمریکا علیه دولت ونزوئلا به دلیل ممانعت این دولت از ورود کمک‌ها وجود دارد.

طبق این گزارش، آمریکا که پیشتر بارها با زبان تهدید و تطمیع خواستار جدا شدن نظامیان و ارتش ونزوئلا از دولت مادورو شده‌اند، اکنون در حال بررسی اخراج اعضای خانواده مقام‌های نظامی ونزوئلا از دیگر کشورها هستند.

یک مقام آمریکایی به رویترز گفت: «ایالات متحده و متحدانش در حال جستجو برای یافتن راه‌هایی به منظور اخراج اعضای خانواده مقام‌های ارتش ونزوئلا که در خارج از این کشور زندگی می‌کنند، هستند، برخی از اعضای خانواده‌های مقام‌های ارتش ونزوئلا در جنوب فلوریدا در آمریکا ساکن هستند».

گمانه‌زنی درباره دیدار معاون رئیس‌جمهور آمریکا با گوایدو در حالی صورت گرفته که پنس قبل از سخنرانی گوایدو و اعلام خودش به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا، با او تلفنی صحبت کرده بود.

تاکيد کوبا بر حمایت از دولت قانونی ونزوئلا

به نقل از خبرگزاری شین هوا از هاوانا، میگوئل دیاز- کنل، رئیس جمهور کوبا، بار دیگر بر حمایت کشورش از حزب حاکم ونزوئلا تاکید کرد.

وی در توییتر نوشت: «ونزوئلا تنها نیست، بهانه های دروغین برای سرپوش گذاشتن به طرح های مخرب دیگر بس است».

دولت ونزوئلا برای جلوگیری از ورود کمک های آمریکا که به گفته کاراکاس سرپوشی برای مداخله نظامی است، گذرگاه های مرزی با کلمبیا و برزیل را بسته است.

رئیس جمهور کوبا افزود: « کسانی که بر اثر این تعداد پایگاه نظامی و حملات امپریالیست ها فقیر شده اند، کسانی هستند که به کمک بشردوستانه نیاز دارند، بد بینی بس است ».

تظاهرات ضد آمريکايي مردم ونزوئلا

همزمان با ارسال کالاهاي آمريکايي از طريق مرز کلمبيا به ونزوئلا، مردم اين کشور در اعتراض به آمريکا و کلمبيا در کاراکاس تظاهرات کردند.

نيکلاس مادورو رئيس جمهور قانوني ونزوئلا در جمع مردم گفت دولتش، روابط خود را با کلمبيا قطع کرده است.

مادورو اين تصميم را بعد از آن اعلام کرد که کلمبيا به تلاش هاي مخالفان ونزوئلا براي ايجاد اغتشاش در اين کشور ياري رسانده است.

گام های مهم چین علیه تروریست ها و افراطیون ایغور

چین این روزها با دعوت از دیپلماتهای خارجی برای بازدید از کمپهای آموزشی خود در منطقه سین‌کیانگ سعی در شفاف سازی از سیاست های ترویجی جدید دارد.

دولت چین اعلام کرد که این کمپ‌ها مراکزی برای آموزش بومیان و برای مقابله با حملات افراط‌گرایان و جدایی‌طلبان ایغور بسیار موفق بوده است،

وزارت خارجه چین امروز یکشنبه با تأیید گزارش رویترز اعلام کرد که مقامات چینی روز جمعه در چین اطلاعات جامعی درباره سین‌کیانگ در اختیار دیپلماتهای بیش از 80 کشور خارجی قرار دادند.

در این مراسم ارکین تونیاز، معاون فرماندار سین‌کیانگ و ژانگ هانهوی، معاون وزیر خارجه چین به توضیح درباره دستاوردهای توسعه سین‌کیانگ و اقدامات بازدارنده ضدتروریستی و افراط‌زدایی دولت چین در این منطقه پرداختند.

در بیانیه‌ای که توسط معاون وزیر خارجه چین قرائت شده آمده بود: اقدامات ضدتروریستی و افراط‌زدایی سین‌کیانگ راه جدیدی را برای حل نشانه‌ها و ریشه‌های مقابله با تروریسم ایجاد کرده و ارزش قدردانی را دارد.

گرفتاری حدی روسیه بین دو طرف – لاوروف: توافق برای منطقه حائل در سوریه با احتساب نظر دمشق و منافع ترکیه

در حال حاضر برای مدل نهایی منطقه حائل در مرز سوریه و ترکیه با احتساب مواضع دمشق و حداکثر منافع ممکن انکارا توافق می شود.

به گزارش اسپوتنیک سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در این خصوص توضیح داد.

لاوروف در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ویتنامی و شبکه چینی «اس تی بی » و «فنیکس» قبل از سفر به چین و ویتنام بیان داشت: « سخن در خصوص ایجاد منطقه حائل بر پایه توافقی است که بین ترکیه و سوریه در سال ۱۹۹۸ امضاء شده است. این توافق شامل قرارداد مربوط به همکاری در ریشه کن کردن تهدیدات تروریستی در مرز مشترک است که در برگیرنده اقدام طرف ترک در بخش های مشخص مرزی در محدوده سوریه است. اکنون مدل نهایی این منطقه حائل با احتساب نظامیان و همچنین مواضع دمشق و حداکثر منافع احتمالی ترکیه مورد توافق نهایی قرار می گیرد.»

وزیر امور خارجه روسیه خاطر نشان کرد که این موضوع دربرگیرنده اقدامات نظامی مشترک نیست.

لاوروف افزود: « ما در واقع تجربه داریم وقتی که توافق در زمین در خصوص آتش بس است، نظارت بر امنیت و ایجاد منطقه عاری از جنگ توسط پلیس نظامی روسیه مستقر در محل انجام شد. چنین امکانی برای منطقه حائل نیز وجود دارد. اما یک بار دیگر تاکید می کنم که نظامیان اکنون توافق بر سر جزئیات را با احتساب مواضع دمشق و ترکیه به اتمام می رسانند.»

آمریکا در مورد ارسال کمک ها ریاکاری میکند

معاون سابق وزیر امور خارجه ونزوئلا، تاکید کرد: اگر آمریکا برای کمک به مردم ونزوئلا صادق است، به بستن حساب های بانکی این کشور پایان دهد تا زمینه خرید غذا و دارو فراهم شود.

رینالدو بولیوار در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره، درباره اصرار آمریکا مبنی بر انتقال کمک به ونزوئلا با وجود مخالفت دولت این کشور، گفت: در شرایط جنگی یا فجایع طبیعی یا انسانی، قوانین بین المللی اجازه کمک رسانی به مردم یک کشور را بدون هماهنگی با دولت آن می دهد، اما ونزوئلا در چنین شرایطی قرار ندارد. ونزوئلا منابع کافی در اختیار دارد. مشکل ونزوئلا محاصره است که به این کشور اجازه نمی دهد نیازهای غذایی و پزشکی خود را خریداری کند. دیگر کشورها به مردم ونزوئلا کمک می کنند و شاهد ورود کمک های دارویی از روسیه بودیم. اگر آمریکا برای کمک رسانی به مردم ونزوئلا صادق است، به بستن حساب های بانکی ونزوئلا پایان دهد. از نظر صلیب سرخ و دیگر نهادهای بین المللی، ونزوئلا در شرایط بحرانی قرار ندارد. باید به حاکمیت ملی ونزوئلا احترام گذاشته شود.

فرانسه خواستار تجدید نظر آلمان در مورد تحریم تسلیحاتی عربستان شد

به نقل از رویترز، «برنو لومر» وزیر اقتصاد فرانسه با اشاره به اینکه برخی تجهیزات نظامی ساخت فرانسه در اصل تولیدات مشترک با کشورهای دیگر از جمله آلمان هستند، از برلین خواست تا در تصمیم خود برای ممنوعیت ارسال تسلیحات نظامی به عربستان سعودی تجدید نظر کند.

با توجه به اقدام آلمان برای ممنوعیت ارسال تسلیحات نظامی به عربستان، کار برای آن دسته از کشورهای اروپایی تولید کننده جنگ افزار که با مشارکت آلمان اقدام به ساخت تسلیحات می کردند و قراردادهایی را با عربستان سعودی دارند مشکل شده است.

در همین رابطه در هفته گذشته «جرمی هانت» وزیر امور خارجه انگلیس، نیز درخواست مشابهی را از آلمان مطرح کرده بود.

به گزارش مهر، ادامه جنایت های عربستان سعودی در یمن و همچنین ماجرای قتل «جمال خاشقجی»، موجب شده تا بسیاری از کشورها در مورد اقدامات ریاض حساس شوند بطوریکه برخی از کشورهای اروپایی از جمله آلمان صادرات تسلیحات به ریاض را ممنوع کرده اند.

در آمریکا نیز پیش نویس طرح هایی برای محدود کردن صادرات سلاح به عربستان در کنگره مطرح شده اما این طرح ها هنوز در ابتدای راه هستند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: