پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

بیانیه: حزب کمونیست ونزوئلا حزب ميهن برای همه حزب انقلابی کار جنبش گایونس

بیانیه علیه تجاوز امپریالیستی در دفاع از میهن متحد شویم! –  حزب کمونیست ونزوئلا و دیگر احزاب

imperialismo-sediento-de-petroleo

 


منبع: مانیفست قرن بیست‌ویکم

احزاب سیاسی و جنبشهای امضاء کننده زیر، اعضای «جبهه مردمی ضدامپریالیستی و ضدفاشیستی» (FPAA) تهاجم امپریالیسم ایالات متحده، در مشارکت با اتحادیۀ اروپایی و گروه لیما را علیه ملت مامحکوم مینمایند. اقدامات آنها نشانهای از تحریک و مداخله است که حاکمیت و صلح جمهوری بولیواریونزوئلا و سراسر آمریکای لاتین و کارائیب را نقض مینماید.


اهداف تجاوز و حملات سرمایه بینالمللی و دستياران آن از نیروهای راست محلیعلیه کرامت ملی و رفاه مردم ونزوئلا دیگر بر هیچ کسی پوشیده نیست. بورژوازیایالات متحده، انحصارات سرمایهداری بزرگ داخلی و احزاب آنها به مدت بیش ازنیم قرن، علیه دهقانان، کارگران و جوامع در ونزوئلا و آمریکای لاتین عمل کرده اند.


اهداف تجاوز و حملات سرمایه بینالمللی و دستياران آن از نیروهای راست محلی علیه کرامت ملی و رفاهمردم ونزوئلا دیگر بر هیچ کسی پوشیده نیست. بورژوازی ایالات متحده، انحصارات سرمایهداری بزرگداخلی و احزاب آنها به مدت بیش از نیم قرن، علیه دهقانان، کارگران و جوامع در ونزوئلا و آمریکای لاتینعمل کرده اند.

تهاجم امپریالیستی در دهههای گذشتۀ روند سیاسی در ونزوئلا به میران زیادی افزایش یافته است. اینفقط شامل توطئه سیاسی، سوءقصد و نقشههای تفرقهافکنی ملی از سوی شرکتهای نفتی و معدنی برایاشغال مناطق جغرافیایی نیست، بلکه خرابکاری اقتصادی، افزایش مضحک قیمت سبد پايه مواد غذایی،بایکوت ترابری، رواج هرجومرج و صدها مورد تجاوز روزانه راست هوادار امپریالیسم به حقوق دیگرانمیشود. واضح است که راست برای پیشبرد این نقشهها از مزیت مصونیت از مجازات و از دیگر اشتباهاتدولت استفاده مینماید.

در ماههای اخیر نقشههای انزواطلبانه و تحریکات اقتصادینطامی آنها وارد فاز جديدی شده است، تاملت ونزوئلا را محاصره کرده، و ضربه نهایی را بر روند بولیواری و پیشاهنگ آن وارد آوردند. امپریالیستهاو پادوهای آنها، که با بحران ساختاری عظیم و طولانی که آنها را خفه کرده دست به گریبانند، زمان رابرای وارد آوردن ضربه به بنیاد مبارزات مردم ونزوئلا، نابود ساختن برنامههای اجتماعی، در بنبست قراردادن مردم و یافتن راهی خارج از دولت بولیواری به هر طريق که شده، مناسب دیده اند. کودتاگران، باحمایت امپریالیسم ایالات متحده، پیادهنظام آنها در آمریکای لاتین، و همچنین راست وطنفروش واقع درخاک ونزوئلا به این نقشهها چراغ سبز نشان داده اند.


سیاست به اجرا درآوردن یک کودتای مداخلهجویانه، که از سوی دولت امپریالیستیایالات متحده، اتحادیۀ اروپایی، و با همدستی شرمآور شماری از دولتهای آمریکایلاتین شکل گرفته، اکنون بر هدف خود برای یک کارزار تبلیغاتی نظامیسیاسی، درپشت به اصطلاح «کمک بشردوستانه» که میخواهد حمله به کشور ما را توجیهنماید، تمرکز نموده است.


سیاست به اجرا درآوردن یک کودتای مداخلهجویانه، که از سوی دولت امپریالیستی ایالات متحده، اتحادیۀاروپایی، و با همدستی شرمآور شماری از دولتهای آمریکای لاتین شکل گرفته، اکنون بر هدف خود براییک کارزار تبلیغاتی نظامیسیاسی، در پشت به اصطلاح «کمک بشردوستانه» که میخواهد حمله بهکشور ما را توجیه نماید، تمرکز نموده است.

ما نقشههای امپریالیستی برای غارت منابع طبیعی و خصوصیسازی آنها را که علناً از سوی ایالاتمتحده، اتحادیۀ اروپایی، گروه لیما، فدراسیون اتاقهای بازرگانی و تولید، و مجلس ملی با رضایت و هدایتگروه گوایدو اعلام شده، محکوم میکنیم.

ما، اعضای «جبهه مردمی ضدامپریالیستی و ضدفاشیستی»، خواهان تدارک، سازماندهی و بسیج مردمهستیم. ما خواهان برخورد قاطعانه دولت با خرابکاران، مداخلهجویان و تروریستها، و به زندان انداختنفوری محتکرین گرانفروش هستیم. ما خواهان اجرای ماده ۱۱۳ و ۱۱۴ قانون اساسی جمهوری بولیواریونزوئلا، به ویژه در مورد دلالان انحصارطلب و نظام مالی، هستیم. ما خواهان برقرار نمودن کنترل کارگریدهقانیمردمی بر روندهای تولید، عرضه به بازار و توزیع، و تقویت برنامههای صنعتیشدن ملی هستیم. ماهمچنین خواهان یک اصلاحات ارضی واقعی هستیم تا وابستگی، استثمار و باجگیری بیرحمانه ضدمیهنیدشمنان تاریخی مردم ونزوئلا و جهان را قاطعانه برطرف نماید.

 علیه تجاوز امپریالیستی!

اتحاد و بسیج!


 حزب کمونیست ونزوئلا

حزب ميهن برای همه

حزب انقلابی کار

جنبش گایونس


https://21centurymanifesto.wordpress.com/2019/02/23/latest-statement-from-communist-party-of-venezuela/

 

دسته‌بندی شده در: بیانیه ها, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: