پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

خبرهائى از ايران و جهان

خبرهائى از ايران و جهان

نابود باد رژیم زن ستیز جمهوری اسلامی ایران

روزجهانی زن در هلند راهپیما ئی

صدای زنان در ایران را به گوش هزاران شرکت کننده برسانیم

شنبه ۹ مارس (ساعت 12.30 در میدان دام آمستردام )

زهرا نوید پور سلمان خدادادی کمیته صدای زنان در ایران – هلند

Email: zananseda@gmail.com

نابود باد رژیم زن ستیز جمهوری اسلامی ایران

روزجهانی زن در هلند راهپیما ئی

صدای زنان در ایران را به گوش هزاران شرکت کننده برسانیم

شنبه ۹ مارس (ساعت 12.30 در میدان دام آمستردام )

زهرا نوید پور سلمان خدادادی کمیته صدای زنان در ایران – هلند

Email: zananseda@gmail.com

🔴 کارگران شرکت واحد ده صبحِ دوشنبه ۱۳ اسفند ، در راستای تحقق مزد بالای خط فقر و زندگی شایسته در مقابل وزارت کار حضور خواهند یافت

فاصله بین دستمزد مصوب و تورم، سال به سال از قدرت خرید کارگران و مزدبگیران کاسته است. در سال جاری با افزایش شدید یکباره نرخ ارز و کاهش ارزش ریال و افزایش شدید مایحتاج زندگی، سیاه ترین دوران کارگران و مزدبگیران رقم خورده است، بطوری که حقوق کارگران تنها قادر است یک چهارم هزینه های حداقلی زندگی را تامین کند.

کارفرمایان با پشتیبانی کامل دولت و در غیاب نمایندگان واقعی کارگران در شورای عالی کار باصطلاح سه جانبه برای تعیین دستمزد کارگران فقط سود بیشتر سرمایه شان را پیگیری می کنند و در این میان کارگران هستند که بیشتر از قبل فقیر تر می شوند تا جایی که حتی در حسرت خیلی از مواد ضروری خوراکی هستند.

بنابراین، ما رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، در راستای تحقق مزد بالای خط فقر و زندگی شایسته، ساعت ده صبح روز دوشنبه ۱۳ اسفند در مقابل وزارت کار حضور خواهیم یافت.

لینک کانال

t.me/vahedsyndica

تجمع روز شنبه ۱۱ اسفند ماه

امروزخانواده اسماعیل بخشی و سپیده قلیان وچندنفرازکارگران هفت تپه در مقابل دادگاه شوش

در ادامه تجمع در اعتراض به بازداشت اسماعیل بخشی و سپیده قلیان ،بعد از ساعت ۱۱ دوتن ازکارگران هفت تپه به نام حسن کهنکی وقاسم‌بلدی به دستوردادستان شوش وبه وسیله پلیس امنیت بازداشت شدند.

بازداشت شده گان به دادستانی منتقل شدندوبوسیله دادستانی تهدیدبه تشکیل پرونده امنیتی شده بودند و بعدا آنها را به زندان انتقال دادند

در نهایت بعد از دو ساعت با زداشت وباگرفتن تعهد مبنی برعدم شرکت درتجمعات» غیرقانونی» بازداشت شده گان‌ درساعت۱۳ آزادشدند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

شنبه ۱۱اسفند ۹۷

کارگر زندانی آزاد باید گردد!

آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com ⬇️

مطرح شدن احتمال اقامت پسر بن لادن در ایران – عملیات پرچم دروغین برای حمله به ایران؟

مایکل ایوانوف، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور امنیت دیپلماتیک اعلام کرد ممکن است حمزه بن لادن، پسر بنیانگذار گروه تروریستی القاعده (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) در جایی در مرز افغانستان و پاکستان یا در ایران پنهان شده باشد.

به گزارش اسپوتنیک، آقای ایوانوف ضمن بیان این مطلب خاطرنشان ساخت که به عقیده امریکایی ها امکان دارد حمزه بن لادن رهبر جدید تروریست ها شود.

دیروز مقامات امریکا برای دریافت اطلاعات درباره پسر بن لادن که پیشتر نام وی به خاطر دست داشتن در تروریسم در فهرست تحریمی گنجانده شده، یک میلیون دلار جایزه تعیین کردند.

مایکل ایوانوف ضمن تفسیر این خبر خاطرنشان کرد برنامه «پاداش به خاطر دادگستری» که از سال 1984 اجرا می شود، وسیله موثری برای مبارزه با تروریست ها است.

اوسامه بن لادن، بنیانگذار گروه تروریستی القاعده 2 ماه مه سال 2011 درجریان عملیات نیروهای وِیژه امریکا در پاکستان کشته شد.

آمریکا: ایران به دنبال برپایی هولوکاستی جدید است

معاون رئیس جمهوری آمریکا در اظهاراتی ضمن تکرار ادعاهای پوچ علیه تهران، بر ادامه اقدامات ضد ایرانی واشنگتن تاکید کرد.

به گزارش وب سایت کاخ سفید، «مایک پنس» معاون رئیس جمهوری ایالات متحده بار دیگر ایران را به تلاش برای به راه انداختن یک هولوکاست دیگر متهم و تاکید کرد که واشنگتن برابر جمهوری اسلامی خواهد ایستاد.

مایک پنس که سخنران کنفرانس «جنبش سیاسی محافظه‌کاران» در ایالت مریلند آمریکا بود، ابتدا تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران ستود و این توافق را «فاجعه‌انگیز» خواند.

وی در این رابطه مدعی شد: «رئیس جمهور ترامپ به پشتوانه قدرت رهبری خود در عرصه جهانی به مقابله با بزرگترین تهدید علیه صلح و ثبات در خاورمیانه شتافت و ایالات متحده را از توافق فاجعه‌انگیز هسته‌ای با ایران خارج کرد».

این اظهارات در حالی است که محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، روز جمعه در دفاع از برجام آن را «حاصل ۱۰ سال رویارویی و مذاکره» دانست و خطاب به دونالد ترامپ گفت که «به توافقی بهتر از آن دست نخواهید یافت».

مایک پنس اما در ادامه سخنان خود از مسئله توافق هسته‌ای فراتر رفت و مدعی شد که ایران در حمایت از تروریسم جهانی پیشگام است.

معاون رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد: «ایران از گروه‌های وابسته تروریستی حمایت می‌کند، به منازعات در منطقه دامن می‌زند، برای حملات تروریستی در خاک اروپا نقشه می‌کشد و علنا خواستار نابودی اسرائیل است».

وی سپس با اشاره به کشته شدن شماری از یهودیان به دست نیروهای آلمان نازی، تاکید کرد که این رخداد به هیچ وجه نباید فراموش بشود، بلکه جامعه جهانی باید مراقب باشد که هر زمان و هر جایی که دوباره یهودی‌ستیزی سر برآورد، دست به اقدام بزند و آن را محکوم کند.

پنس در ادامه ادعاهای خود گفت: «ایران آشکارا از یک هولوکاست دیگر جانبداری می‌کند و در پی راهی برای انجام آن است اما من به شما اطمینان می‌دهم که آمریکا تحت رهبری رئیس جمهور دونالد ترامپ همچنان در برابر آن با قدرت خواهد ایستاد. ما همچنان با ایران و نفوذ اهریمنی آن مقابله می‌کنیم و من به شما قول می‌دهم که آمریکا تحت رهبری این رئیس جمهور هیچ گاه به ایران اجازه نخواهد داد که به سلاح هسته‌ای دست یابد».

مایک پنس اواخر بهمن ماه نیز مدعی شده بود که ایران از طریق دشمنی با رژیم اسرائیل «به دنبال برپایی هولوکاستی جدید است».

چین پیشتاز در انتقال تصاویر با فناوری 5G

به نقل از سی سی تی وی، گروه رسانه ای چین نخستین برنامه تولیدی تصویر با کیفیت فوق برتر (ultra high-definition) خود را بروی پلتفرم رسانه ای جدید فایو جی (5G) آغاز کرد.

گروه رسانه ای چین روز چهارشنبه در اقدامی آزمایشی از 16 منطقه در 12 شهر در سراسر این کشور فیلم برداری کرد و تصاویر دارای کیفیت فوق برتر، یا سیگنال هایی دارای دقت چهار هزار را با استفاده از شبکه فایو جی – نسل تازه شبکه انتقال از تلفن همراه – به آزمایشگاه رسانه در مقر خود در پکن فرستاد.

گوشی تاشوی هوآوی فایو جی سپس این تصاویر را روی صفحه بزرگ تلویزیونی به نمایش دآورد. موفقیت این آزمایش ها به این معنی است که پلتفرم جدید رسانه ای فایو جی متعلق به گروه رسانه ای چین به برنامه ای کاملا کاربردی تبدیل شده است که می تواند برنامه های دارای کیفیت فوق برتر را در مکان ها و مناطق بیشمار تولید کند و سیگنال های خبری زنده را از چند کانال دریافت و با برنامه های تلویزیونی چند گونه ای ترکیب نماید.

این پلتفرم در دیدارهای سالیانه مجلس قانونگذاری چین و هیئت ارشد مشاوره سیاسی در ماه مارس مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

آمریکا یک ارتش شبه نظامی مزدور را برای حمله به

ونزوئلا تجهیز می کند

به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک؛ نماینده ونزوئلا در سازمان ملل اعلام کرد آمریکا افراد خارج شده از ونزوئلا ( مهاجران) را برای تشکیل یک ارتش مزدور برای حمله به این کشور، مسلح می کند.

ساموئل مونکادا روز پنجشنبه اعلام کرد این افراد مسلح در کلمبیا یا به اصلاح، «ارتش آزادیبخش ونزوئلا» (ارتش آزاد سوریه سلام میرساند!)، به عنوان مهاجر برای اشغال کشور ونزوئلا مسلح شده اند.

نماینده ونزوئلا در سازمان ملل افزود، آمریکا تعداد زیادی از افراد را مسلح کرده است آنها هزاران نفر از مهاجران ونزوئلا هستند، که به مهندسی آمریکا و کلمبیا ارتش خود را تشکیل داده اند، درست همانند ارتش کنترا تحت حمایت آمریکا که بر ضد دولت ساندینستا در انقلاب نیکاراگوئه در دهه 1980، جنگیدند.

تاکید روسیه بر حمایت از ونزوئلا در برابر مداخلات خارجی

به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، وزیر امور خارجه روسیه در نشست مشترک خبری با دلسی رودریگز معاون رئیس جمهور ونزوئلا گفت: همه فعالیت های خود را در سطح بین المللی هماهنگ می کنیم. در مرحله کنونی، این قضیه مفاهیم زیادی به دنبال دارد به طوری که ونزوئلا در معرض تلاش هایی برای مداخله در امور داخلی آن قرار گرفته است. ما علیه این گونه تلاش ها موضع گیری می کنیم و از اصول و قوانین سازمان ملل حمایت خواهیم کرد.

وي افزود ما از اقدامات مادورو برای حل مسائل اجتماعی و اقتصادی حمایت خواهیم کرد. من اطمنیان دارم جلسه کمیته مشترک دولتی که ماه آوریل برگزار خواهد شد، در این زمینه مفید خواهد بود. دلسی رودریگز بر آمادگی کاراکاس برای رساندن کمک های بشردوستانه به دست مردم از طریق سازمان های بین المللی تاکید کرد.

لاوروف گفت متاسفیم که خوان گوایدو (سرکرده مخالفان ونزوئلا) که از جانب واشنگتن تعیین شده است، با گفتگوی فراگیر مخالفت می کند. دولت قانونی ونزوئلا برای گفتگو آمادگی دارد و این گواهی بر مواضع سازنده نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور است.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین: تصمیم انگلیس درباره تروریستی خواندن حزب الله لبنان عملی استعماری است

جبهه خلق برای آزادی فلسطین اعلام کرد که اقدام انگلیس در درج نام حزب الله لبنان در فهرست گروه های تروریستی بیانگر تداوم فرهنگ تجاوزکارانه بالفور است.

به گزارش شبکه المیادین، جبهه خلق برای آزادی فلسطین امروز به اقدام اخیر انگلیس در درج نام حزب الله لبنان در فهرست گروه های تروریستی واکنش نشان داد.

این جبهه اقدام لندن را محکوم و اعلام کرد: گنجاندن نام حزب الله لبنان در فهرست گروه های تروریستی توسط انگلیس تداوم فرهنگ تجاوزکارانه بالفور علیه امت ما است.

این گروه مارکسیستی فلسطینی خاطرنشان کرد: قرار دادن نام حزب الله در فهرست گروه های تروریستی از سوی انگلیس بیانگر وابستگی این کشور از رژیم صهیونیستی اسرائیل و هم پیمان آن امپریالیسم آمریکا است.

«ساجد جاوید» وزیر کشور انگلیس ششم اسفند ماه جاری اعلام کرد که دولت این کشور کلیت حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد.

کره شمالی: آمریکا دروغ می گوید، طرح ما واقع گرایانه بود

به گرارش یورو نیوز، پیونگ یانگ اعلام کرد بر خلاف آنچه دونالد ترامپ اعلام کرده پیشنهاد مطرح شده از سوی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در جریان ملاقات با رئیس جمهوری آمریکا در هانوی واقع گرایانه بوده است.

ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی روز پنجشنبه اعلام کرد که کیم جونگ اون در جریان این ملاقات تنها خواستار برداشته شدن بخشی از تحریم های اقتصادی بر ضد کشورش شده است.

این اظهارات به کلی با سخنان رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر به بن بست کشیده شدن گفتگو با طرف کره ای پس از طرح پیشنهاد لغو کامل تحریم ها در تضاد است.

به گفته وزیر امور خارجه کره شمالی به موجب پیشنهاد مطرح شده، کیم جونگ اون در جریان مذاکرات تاکید کرده که کشورش حاضر است در قبال لغو بخشی از تحریم ها مجمتع هسته ای یونگ بیون را به کلی برچیند.

این درحالی است که خبرگزاری کیودو پیش از این به نقل از منابع مطلع اعلام کرده بود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برچیده شدن مجتمع هسته ای یونگ بیون را برای پیشبرد مذاکرات و رسیدن به هدف مورد نظر واشنگتن مبنی بر هسته ای زدایی کامل این کشور کافی نمی داند.

انگلیس شریک عربستان در کشتار مردم یمن است

نقل از شبکه المسیره در خبری فوری گزارش داد؛ «محمد علی الحوثی» رئيس کمیته عالی انقلاب یمن گفت: جرمی هنت وزیر خارجه انگلیس باید بداند که مردم یمن به خوبی می دانند که انگلیس نیز در تجاوز به یمن مشارکت دارد.

محمد علی الحوثی خاطر نشان کرد قطعنامه های پیشنهادی انگلیس به شورای امنیت سازمان ملل عادلانه نیست بلکه در چارچوب حمایت از نیروهای امریکایی- اسرائیلی است.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن تاکید کرد قطعنامه های پیشنهادی انگلیس در سازمان ملل نشان می دهد که این کشور بی طرف نیست و نمی تواند نقش میانجی گر را ایفاد کند. انگلیس شریک متجاوزان به یمن است

محمد علی الحوثی خاطر نشان کرد: اظهارات جرمی هنت وزیر خارجه انگلیس در راستای نشان دادن چهره ای مناسب از کشورهای متجاوز به یمن بود این در حالی است که این کشورها عامل جنایت، قحطی و گرسنگی در یمن هستند.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن تاکید کرد بعد از آغاز عقب نشینی نیروهای یمنی از بندر الحدیده برای جهانیان روشن شد که چه کسانی مانع دست یابی به صلح و آتش بس هستند.

اعتراض چین به تصمیم کانادا مبنی بر استرداد «وانژو»

وزارت خارجه چین می‌گوید مراتب اعتراض خود به حکم دادگاه کانادا مبنی بر استرداد مدیر مالی هوآوی به آمریکا را به دولت اتاوا ابلاغ کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه چین به تصمیم کانادا مبنی بر استرداد «منگ وانژو» مدیر ارشد شرکت هوآوی به آمریکا اعتراض کرد.

گفتنی است روز گذشته، وزارت دادگستری کانادا از تصمیم برای اعطای مجوز در راستای آغاز روند استرداد وانژو خبر داد. وی از سوی آمریکا به تلاش برای دور زدن تحریم‌های ایران متهم شده است.

در همین راستا، «لو کانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرد: پکن نگرانی و اعتراض عمیق خود را از بابت تصمیم کانادا برای اجرای روند استرداد منگ وانژو اعلام کرده است.

تاریخ تایید مجوز استرداد وانژو ۶ مارس (۱۵ اسفند) اعلام شده است.

هند بار دیگر یک جنگنده اف-16 پاکستان را سرنگون نمود

نیروی هوایی هند از سرنگون نمودن یک جنگنده اف-16 پاکستان توسط جنگنده میگ-21 این کشورخبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، راوی گوپال کریشنا کاپور،معاون فرماندهی نیروی هوایی هند اعلام نمود که یک میگ-21 نیروی هوایی هند یک جنگنده اف-16 پاکستان را طی یک نبرد هوایی در آسمان کشمیر سرنگون نموده است.

به گفته وی، F-16 در قلمرو جامو و کشمیر سقوط کرده است. «در یک نبرد هوایی، یک هواپیمای F-16 پاکستانی توسط یک هواپیمای جنگی هندی» میگ —21 «سرنگون شد.» او همچنین اشاره کرد که ارتش هند یک میگ-21 خود را از دست داده و خلبان آن توسط ارتش پاکستان دستگیر شد.

دهلی نو تاکید دارد که اسلام آباد از F-16 برای جنگ استفاده می‌کند و نمایندگان نیروهای مسلح هند به عنوان مدرک، تکه ای از موشک آمریکایی کلاس هوا به هوای AIM-120 AMRAA را ارائه نموده‌اند.

یک کاربر توئیتر نیز ویدئویی از درگیری میان جنگنده‌های نیروی هوای پاکستان و هند منتشر نموده است. این کاربر مدعی شده است که پس از این درگیری خلبان نیروی هوایی هند با چتر نجات فرود آمده است.

یادآور می شود پیش از این ارتش پاکستان دو هواپیمای جنگی هند را که حریم هوایی این کشور را در منطقه مورد اختلاف کشمیر نقض کرده بودند، سرنگون نمود. وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد اسلام آباد توانایی خود برای دفاع را نشان داده است.

بحران کشمیر پس از 14 فوریه بین پاکستان و هند شدت پیدا کرد که یک شبه نظامی انتحاری خود را در نزدیکی ستون پلیس نظامی هند منجر کرد که در نتیجه آن 45 نفر کشته شدند. گروه اسلام گرای موسوم به «جیش محمد» مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

لازم به ذکر است که روابط دهلی نو و اسلام آباد بطور سنتی تیره است. دو کشور دچار اختلافات سیاسی، تاریخی و ارضی هستند و از جمله در رابطه با موقعیت حقوقی کشور اختلاف دارند.

پیشنهاد کره شمالی؛توقف آزمایش هسته ای و موشکی در ازای لغو تحریمها

وزیر خارجه کره شمالی از «پیشنهاد واقع گرایانه» این کشور برای توقف آزمایشهای هسته ای و موشکی خود در ازای «لغو بخشی از تحریمها» علیه پیونگ یانگ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری راشاتودی، «ری یانگ هو» وزیر امور خارجه کره شمالی روز پنج شنبه پس از نشست ناموفق «ترامپ- کیم» تصریح کرد که دولت پیونگ یانگ در این نشست دوجانبه یک «پیشنهاد واقع گرایانه» مبتنی بر توقف آزمایشهای هسته ای و موشکی خود در اِزای لغو بخشی از تحریمها ارائه کرد.

به گفته این دیپلمات بلندپایه کره شمالی، پیونگ یانگ در پیشنهاد مطروحه خود خواستار لغو بخشی از تحریمهایی شده بود که «وضعیت اقتصادی این کشور و امکان معاش مردم کره شمالی را با اختلال مواجه می سازد»؛ به ویژه تحریمهایی که طی پنج قطعنامه سازمان ملل و در بازه زمانی سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به تصویب رسیده اند.

گفتنی است که در مجموع ۱۱ قطعنامه تحریمی علیه کره شمالی به تصویب رسیده است.

وزیر خارجه کره شمالی در ادامه گفت که این کشور در ازای لغو بخشی از تحریمها از سوی آمریکا، تأسیسات فرآوری پلاتونیوم و اورانیوم خود و همچنین مرکز تحقیقات علمی هسته ای «یانگ بیون» را در حضور کارشناسان آمریکایی بطور دائم تعطیل می نماید. با این حال وی افزود که «آمریکا آماده پذیرش این پیشنهاد از طرف کره شمالی نبود».

این مقام بلندپایه دولت کره شمالی همچنین گفت که واشنگتن خواستار «یک اقدام مضاعف» و فراتر از برچیده شدن مرکز هسته ای یانگ بیون شده؛ خواسته ای که از نظر مقامات پیونگ یانگ زیاده از حد و غیرقابل قبول بوده است.

دولت کره شمالی همچنین تضمینهای کتبی برای توقف دائم آزمایشهای هسته ای و موشکی دوربرد خود پیشنهاد داده است. وزیر خارجه کره شمالی توضیح داد که پیونگ یانگ خواستار لغو تحریمها شده، زیرا مقامات این کشور احتمال می دهند که آمریکا هنوز آماده ارائه تضمین های امنیتی نیست.

ری در اینباره گفت: «با آنکه آمریکا پیشنهاد مذاکرات مجدد در آینده را می دهد، پیشنهاد ما [کره شمالی] هرگز تغییر نخواهد کرد».

از سوی دیگر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا بعد از دیدار با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی که روز پنج شنبه در هانوی-پایتخت ویتنام انجام شد؛ در کنفرانسی خبری گفت: «اوقات بسیار سازنده‏ ای را داشتیم اما به این نتیجه رسیدیم که (در شرایط فعلی) امضای هرگونه توافقی درست نیست».

وی ادامه داد: «کیم جونگ اون یک شخصیت ویژه است و رابطه ما نیز بسیار قوی است».

با این حال ترامپ گفت: «اما به دلیل عدم توافق درباره تحریم‎ها، از مذاکره فاصله گرفتیم».

وی افزود: «آنها خواستار لغو کامل تحریم‎ها بودند و ما چنین امری را نمی‌پذیرفتیم».

ترامپ همچنین گفت که «کیم جونگ اون تصور خاصی از خلع‎سلاح هسته‎ای دارد که دقیقاً منطبق با نظر آمریکا نیست؛ حال آنکه در مقایسه با گذشته، دیدگاه‎‎ها به مراتب به یکدیگر نزدیک‎تر شده است».

وی در پاسخ به این سوال که آیا مذاکره روز پنج شنبه بنا به تصمیم وی خاتمه یافت؛ پاسخ داد: «نمی‎خواهم بگویم که این ناشی از تصمیم من بود؛ اما ما به رابطه (دوجانبه) ادامه می‎دهیم».

وی همچنین مدعی شد که اگرچه برای امضای توافق اشتیاق داشته، اما بهتر است به جای عجله، کار درست را انجام داد.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر تأکید کرد که کیم جونگ اون با تعطیلی سایت هسته‎ای «یونگ بیون» به شرط لغو کامل تحریم‎ها موافقت کرده؛ حال آنکه این مسئله به مذاق وی خوش نیامده است.

وی در پاسخ به این سوال که دیدار آتی با کیم جونگ اون چه زمان خواهد بود؛ گفت: «احتمالاً به زودی، نباید زمان خیلی دوری باشد».

ترامپ همچنین گفت که قصدی برای تشدید تحریم‌های کره شمالی ندارد؛ زیرا کیم جونگ اون هم قصدی برای ازسرگیری آزمایش‎های موشکی و هسته‎ای ندارد.

«فرایند مهمتر از نتیجه»: چرا ترامپ و کیم چن ئن در مذاکرات به توافق نرسیدند

نشست دو روزه ایالات متحده آمریکا- جمهوری دموکراتیک کره در هانوی پایان یافت. دونالد ترامپ و کیم جونگ اون توافقنامه پایانی امضاء نکردند. همانطور که رئیس کاخ سفید تصریح کرد، ایالات متحده حاضر نیست تحریمهای کره شمالی را لغو کند. در همین حال طرف آمریکایی اظهار داشت، که مذاکرات در در فضای دوستانه انجام شد.

کرملین معتقد است، که واشینگتن و پیونگ یانگ فعلا قصد ندارند مصالحه کنند. به گفته کارشناسان، نتیجه ملاقات را می‌توان قابل پیش‌بینی دانست، چرا که برای رهبر آمریکا خود فرایند مهم است نه توافق عملی.

https://russian.rt.com/world/article/606697-itogi-sammit-kndr-ssha?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Email

مخالفت هزاران ونزوئلایی با مداخله خارجی در این کشور

ده ها هزار نفر از مردم ونزوئلا روز چهارشنبه 8 اسفند با برگزاری یک تظاهرات در کاراکاس پایتخت این کشور خواستار توقف دخالت های خارجی در کشورشان شدند.

تظاهر کنندگان از از نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا حمایت کردند و همچنین اعلام کردند، از دخالت خارجی آمریکا در کشورشان ناراضی هستند. تظاهر کنندگان پرشچ ونزوئلا، تصاویر مادورو و هوگو چاوز رئیس جمهور فقید این کشور را به همراه داشتند. دایوس‌دادو کابلو (Diosdado Cabello) سخنگوی مجلس قانون گذاری ونزوئلا از طرف دولت مادورو سخنرانی کرد و تظاهرکنندگان نیز حمایت خود را از دولت نشان دادند.

کابلو گفت: آمریکایی ها گفتند که کمک ها بشر دوستانه هستند، اما حالا راه ورود غذا به کشورمان را بسته اند. چقدر ریاکار هستند! آنها (آمریکایی ها) گفتند: پرزیدنت مادورو کمک های بشر دوستانه را سوزانده است. او کمک های بشر دوستانه را سوزانده است؟ آیا پرزیدنت مادورو کمک های بشر دوستانه را می سوزاند؟

مقامات رسمی و مردم ونزوئلا اعلام کردند که خواهان برقراری امنیت و صلح در کشورشان هستند و مخالف دخالت های آمریکا در امور داخلی کشورشان می باشند. یکی از معترضان گفت: امیدوارم آمریکایی ها ما را تنها به حال خودمان بگذارند. ما کشورمان را به هیچ فردی نخواهیم داد. یکی دیگر از معترضان گفت: ما به آنها نیازی نداریم تا برای ما غذا ارسال کنند، زیرا ما می توانیم غذای خود را تولید کنیم، ما خودمان سیب زمینی می کاریم، ما گرسنگی نمی کشیم. آمریکایی ها از کمک های بشر دوستانه حرف می زنند، اما در واقع آنها به دنبال منابع طبیعی ما هستند.

تجمع مردم یمن در مقابل سفارت آمریکا در«صنعاء»در همبستگی با ونزوئلا

به نقل از المسیره، مردم یمن در مقابل سفارت ایالات متحده آمریکا در شهر صنعاء تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع کنندگان این اقدام را در ابراز همبستگی با ونزوئلا در برابر اقدامات خصمانه ایالات متحده آمریکا برگزار کردند.

تجمع کنندگان با سر دادن شعارهایی علیه ایالات متحده، خواستار توقف اقدامات آن علیه دولت و ملت ونزوئلا شدند.

تجمع کنندگان همچنین شعارهایی را در مخالفت با عادی سازی روابط کشورهای مختلف با رژیم صهیونیستی، سر دادند.

ونزوئلا قربانی تهاجم چندجانبه امپریالیسم آمریکا شده است

به نقل از اسپوتنیک، «دلسی رودریگوئز» معاون رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: امروز ونزوئلا در دورانی خاص قرار دارد چون قربانی تهاجم چند جانبه امپریالیسم آمریکا شده است.

وی که برای دیدار با مقامات روس به مسکو سفر کرده در ادامه افزود: با وجود این وضعیت، ما زمینه هایی را برای یافتن راههای همکاری داریم.

رودریگوئز در ادامه از قصد ونزوئلا برای توسعه روابط کاراکاس با مسکو خبر داد.

سفر معاون رئیس جمهوری ونزوئلا به مسکو در حالی انجام می شود که روز گذشته روسیه و چین پیش نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل در مورد بحران سیاسی در ونزوئلا را وتو کردند.

هر چند پیش نویس قطعنامه آمریکا حداقل ۹ رای لازم را در شورای امنیت به دست آورد اما مسکو و پکن آن را وتو کردند. آفریقای جنوبی نیز به پیش نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا رای منفی داد.

عدم پذیرش تروریستها و محاکمه آنان بدین خاطر است که مسئولان اروپایی می‌ترسند تروریستها اطلاعاتی را درباره نقش کشورهایشان لو دهند

«بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل بر لزوم مبارزه با تروریسم و پایان دادن به حضور غیر قانونی خارجی در سوریه تأکید کرد.

الجعفری تصریح کرد که هر راهکار سیاسی که دو مسئله فوق را به همراه حفظ حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه مد نظر قرار ندهد، راهکار غیر واقعی است که هیچ آینده‌ای در انتظار آن نیست.

وی در جریان جلسه شورای امنیت درباره سوریه گفت که «گیر پدرسون» نماینده سازمان ملل در امور سوریه، در جریان سفرش به دمشق مذاکرات مفیدی داشته و دولت سوریه نیز برای همکاری با وی برای موفق‌آمیز بودن مأموریتش اعلام آمادگی کرده است.

نماینده سوریه مأموریت پدرسون را تسهیل روند گفت‌وگوی سوری-سوری دانست و اعلام کرد که هدف از این مسئله، پیشبرد روند سیاسی است.

الجعفری با اشاره به اعلام آمادگی دمشق برای بررسی موضوعات مربوط به همکاری بین سازمان ملل و سوریه از جمله تشکیل کمیته قانون اساسی، تصریح کرد که مداخله‌کنندگان خارجی آغاز به کار این کمیته را به تأخیر می‌اندازند و در تلاشند شروط پیشین و برنامه‌های خود را به آن تحمیل کنند.

وی با تأکید بر اینکه هر فرآیند مربوط به قانون اساسی باید بر این اساس باشد که فقط ملت سوریه حق دارد بدون مداخله خارجی، آینده کشور خود را رقم بزند، خاطر نشان کرد که قانون اساسی و مسائل مربوط به آن، یک مسئله حاکمیتی صرف است که باید ملت سوریه آن را تعیین کند.

این مسئول سوری با تأکید مجدد بر پایان دادن به حضور غیر قانونی نیروهای آمریکایی، فرانسوی، انگلیسی و ترکیه‌ای در خاک سوریه و انحلال گروه موسوم به «ائتلاف بین‌المللی» عنوان کرد که این ائتلاف، جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت مرتکب شده و شهر رقه را نیز به صورت کامل تخریب کرده است.

الجعفری ضمن رد قاطع اظهارات خصمانه آمریکا در خصوص ابقای بخشی از نیروهای این کشور در خاک سوریه، این مسئله را تجاوزی دانست که باید فورا به پایان برسد.

وی با تأکید لزوم تداوم مبارزه با تروریسم، از اظهارات مسئولان اروپایی مبنی بر اینکه بازگرداندن تروریستها به اروپا یک مسئله بسیار دشوار است، خاطر نشان کرد: «چرا جذب، تأمین مالی، آموزش و اعزام این تروریستها برای برخی دولتها یک مسئله آسان بود؟».

این نماینده سوری در پایان گفت که عدم پذیرش تروریستها و محاکمه آنان بدین خاطر است که مسئولان اروپایی می‌ترسند تروریستها اطلاعاتی را درباره نقش کشورهایشان لو دهند.

حمله شیمیایی ائتلاف آمریکایی به شهرک الباغوز سوریه

العربی الجدید از حمله بمب افکن های متعلق به ائتلاف آمریکایی، به منطقه محاصره شده ‹الباغوز› در شرق سوریه با گاز سمی فسفر سفید خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک بامداد امروز، نیروهای ارتش سوریه با شماری از تروریست های داعشی* در شهرک محاصره شده الباغوز درگیر شدند که به دنبال آن چند تن از نیروهای ارتش سوریه کشته و شماری از ترورست های داعشی نیز به هلاکت رسیدند.

بر اساس این گزارش، همزمان با درگیری های ارتش سوریه و تروریست ها، جنگنده — بمب افکن های متعلق به ائتلاف آمریکا این منطقه را با گازهای شیمیایی بمباران کردند.

العربی الجدید نوشت: عصر دیروز (جمعه) نیز جنگنده — بمب افکن های این ائتلاف محل درگیری میان نیروهای ارتش سوریه و تروریست ها در شهرک الباغوز را هدف حملات خود قرار دادند.

به نظر می رسد ائتلاف آمریکایی سعی دارد با این حملات در روند آزادسازی این منطقه از سوی ارتش سوریه کارشکنی کند و فرصت فرار را برای عناصر تروریستی داعش و فرماندهان ارشد آن فراهم کند.

شهرک الباغوز در شرق سوریه به یکی از آخرین مخفیگاه های تروریست های داعشی در این کشور تبدیل شده و هم اکنون صدها تروریست و شماری از فرماندهان ارشد گروه تروریستی داعش در آن محاصره شده اند.

در پایان این گزارش آمده است، هم چنان صدها غیرنظامی در شهرک ‹الباغوز› گروگان داعش هستند و تروریست ها به آنان اجازه نمی دهند که به مناطق امن زیر نظر ارتش سوریه پناه ببرند.

هفته گذشته نیز در یک کشف هولناک، بیش از 50 سر بریده در یک گور دسته جمعی در اطراف شهرک الباغوز کشف شد که بر اساس تحقیقات مشخص گردید به زنان ایزدی تعلق داشته است.

تجمع جلیقه زردها برای آغاز اعتراضات شانزدهمین شنبه سیاه فرانسه

معترضین به سیاست های اقتصادی دولت فرانسه معروف به جلیقه زردها، با تجمع در خیابان های پاریس آماده آغاز اعتراضات شانزدهمین شنبه سیاه هستند.

به گزارش اسپوتنیک در خبری فوری از آماده شدن معترضین فرانسوی برای برپایی اعتراضات در شانزدهمین شنبه سیاه خبر داد.

مردم فرانسه از ماه نوامبر سال گذشته در اعتراض به سیاست های اقتصادی دولت «امانوئل ماکرون» دست به برپایی تظاهرات های نامحدود زدند که رفته رفته معترضین به جلیقه زردها معروف شدند.

این اعتراضات از تاریخ ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

بر اساس آمارهای رسمی در جریان این اعتراضات تاکنون یک هزار و ۳۰۰ نیروی پلیس و آتش نشان مجروح شده اند.

از تعداد افراد عادی که در جریان سرکوب اعتراضات از سوی پلیس مصدوم شده اند آمار رسمی وجود ندارد.

حتی برای روسیه: آمریکا تعیین می کند که کی رئیس جمهور است و چه کسی باید کمک های انسانی دریافت کند

نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، «الیوت آبرامز» نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا اعلام کرد که واشنگتن مخالفتی با ارسال کمک‌های انسان دوستانه روسیه برای مردم ونزوئلا ندارد، ولی این اقدام نباید از طریق دولت این کشور به ریاست جمهوری «نیکلاس مادورو» صورت بگیرد.

این دیپلمات آمریکایی در کنفرانس خبری در واشنگتن یادآور شد که مقامات فعلی کاراکاس بسیار فاسد بوده و کمک‌های انسانی به این کشور بعنوان «یک ابزار سیاسی» استفاده می‌کنند.

آبرامز تأکید کرد که این مسئله مربوط به هر نوع کمک به رژیم سیاسی کنونی در ونزوئلا می‌شود.

لازم به یادآوری است که در نشست پنج شنبه شب شورای امنیت، هیچیک از پیش‌نویس‌های قطعنامه‌های پیشنهادی روسیه و آمریکا نتوانستند به تصویب برسند. «واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که این کشور مجبور شد تا از حق وتوی خود در شورای امنیت در خصوص پیش‌نویس قطعنامه آمریکایی استفاده کند، برای اینکه هدف ایالات متحده حل مشکلات در ونزوئلا نبود. در عوض روسیه پیش‌نویس قطعنامه جایگزینی را ارائه داده بود که می‌توانست به مردم ونزوئلا کمک کند تا بدون دخالت از خارج، مشکلات کنونی در این کشور را حل و فصل کنند، ولی این سند هم نتوانست مورد تایید اعضای شورای امنیت قرار بگیرد.

سوریه: عطای اتحادیه عرب را به لقایش بخشیدیم، ایران شریک راهبردی ماست!

«بشار الجعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل روز جمعه در سخنانی تاکید کرد که ایران کشوری همپیمان بوده و چانه‌زنی درباره روابطمان با ایران هیچ جایگاهی نداشته و منافع ما ایجاب می‌کند که روابط منحصر بفردی با تهران و مسکو داشته باشیم.

نماینده سوریه در سازمان ملل گفت: برخی گفته‌ها درباره دوری سوریه و ایران از یک سو و از روسیه از سوی دیگر تنها رسانه‌ای بوده و روابط با این کشورها در سطح عالی قرار دارد.

وی که با شبکه خبری المیادین مصاحبه می‌کرد، در ادامه افزود: هدف نخست نشست ورشو ایران نبوده و پیش کشیدن موضوع ایران در این نشست با هدف منحرف کردن افکار از هدف اصلی این نشست که عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل بوده، است.

الجعفری به بحران در سوریه و نقش کشورهایی نظیر عربستان سعودی و قطر در این بحران اشاره کرد و گفت: هنگامی که تکیه آمریکا بر قطر برای ایفای نقش در سوریه با شکست مواجه شد، به سوی عربستان گام برداشت. سعودی‌ها از همان ابتدا در ریختن خون سوری‌ها نقش داشتند و ملت سوریه از کسانی که خون فرزندانشان را ریختند انتظار عذرخواهی و کمک به فائق آمدن بر تروریست‌ها را دارند.

وی اشاره کرد که دمشق هیچ اشتیاقی برای بازگشت به اتحادیه عرب ندارد و گفت: مجموعه کشورهای عربی در گذشته در سازمان ملل تصمیم ساز بودند اما امروز و پس از تفرقه‌های بوجود آمده دیگر هیچ جایگاهی ندارند.

نماینده سوریه در سازمان ملل تاکید کرد که همچنان معتقدیم که موضوع فلسطین اساسی بوده و هر آنچه که در منطقه روی می‌دهد با هدف نابود کردن این موضوع است.

تظاهرات ساکنان «الرقه» سوریه علیه نیروهای آمریکایی

ساکنان شهر «الرقه» سوریه با برگزاری تظاهراتی خروج هرچه سریعتر نیروهای آمریکایی از این شهر را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سوری های ساکن شهر الرقه دست به برگزاری تظاهرات گسترده زدند.

بر اساس این گزارش، این تظاهرات در اعتراض به حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در الرقه برگزار شد.

تظاهرات کنندگان با سر دادن شعارهایی علیه ایالات متحده آمریکا خواستار خروج هرچه سریعتر نیروهای این کشور از الرقه شدند.

طبق اعلام منابع سوری، معترضان همچنین در جریان این تظاهرات پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.

آمریکا دزد سرگردنه، طلاها را از سوریه به کجا می برد؟

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را خبرگزاری دولتی «سانا» سوریه با استناد به منابع محلی گزارش داده است.

خاطرنشان می شود نظامیان امریکایی این طلاها را از شبه نظامیان گرفته و در مقابل قول داده اند امنیت آنها را تامین کنند.

به ادعای سانا تروریست ها طلاهای غارتی خود را در حوالی نقطه مسکونی باغوزپنهان کرده بودند. این نقطه مسکونی در استان دیرالزور سوریه قرار دارد که یکی از آخرین تکیه گاه های شبه نظامیان است و نیروهای مسلح امریکا آنرا محاصره کرده اند.

گویا شبه نظامیان حدود 40 تن طلا به آمریکایی ها تحویل داده اند. علاوه بر این نظامیان امریکایی پیشتر حدود 10 تن طلا دردیگر مخفی گاه های تروریست ها پیدا کرده بودند.

خاطرنشان می شود که نظامیان آمریکایی طلاها را شب هنگام با بالگردها از محل خارج کرده اند.

درگیری مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس 2011 تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت صدها هزار نفر کشته شده اند. دولت سوریه به رهبری بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در حال نبرد با گروه های مسلح گوناگونی است که بزرگترین آنها داعش و جبهه النصره هستند. اخیراً نیروهای دولتی سوریه به موفقیت های زیادی در مبارزه با نیروهای مخالف دست یافته اند. آمریکا از سال 2014 گویا در حال اجرای عملیات علیه گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش) در خاک سوریه بدون موافقت مقامات این کشور است.

استقبال ونزوئلا از قطعنامه شورای امنیت

در حالی که قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل در خصوص بحران ونزوئلا وتو شده است، خورخه آرزا وزیر امور خارجه این کشور گفت صلح و حفظ حاکمیت ملی در این نشست پیروز شدند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از بوئنوس آیرس، روسیه و چین روز پنجشنبه قطعنامه پیشنهادی آمریکا را وتو کردند. آفریقای جنوبی هم با این قطعنامه مخالفت کرد، سه کشور رای ممتنع دادند و 9 کشور از آن حمایت کردند. واسیلی نبنزیا Vassily Nebenzia سفیر روسیه در سازمان ملل پیش از رای گیری گفته بود قطعنامه ای که آمریکا تدوین کرده است «هیچ بختی» برای تصویب شدن ندارد.

وزیر امور خارجه ونزوئلا در توئیتر نوشت:»امروز، صلح ، محافظت از حق حاکمیت و عزم مردم در شورای امنیت پیروز شدند.»

وی تاکید کرد آمریکا و کشورهای دنباله روی آن نمی توانند با توسل به چند جانبه گرایی به مردم آزاده ونزوئلا حمله کنند.

در عین حال ، شورای امنیت روز پنجشنبه پیش نویس قطعنامه پیشنهادی روسیه را هم رد کرد. روسیه در این قطعنامه بر حق دولت نیکلا مادورو رئیس جمهور ونزوئلا برای هماهنگ کردن دریافت کمک ها به کشورش تاکید کرده بود.

تنش ها در ونزوئلا بیست و سوم ژانویه تشدید شد. خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت، خود را رئیس جمهور موقت خواند. نیکلا مادور رئیس جمهور فعلی، این اقدام گوایدو را تلاش برای کودتا دانسته است. آمریکا و حدود پنجاه کشور، گوایدو را به رسمیت شناخته اند. روسیه و تعدادی از کشورهای دیگر از مادورو که بر اساس اصول قانون اساسی ونزوئلا انتخاب شده است حمایت کرده اند.

سازمان ملل: جولان بخشی از خاک سوریه است

«گئر پدرسون»،‌ فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه از حاکمیت دولت سوریه بر بلندی‌های جولان اشغالی دفاع کرد.

او در نشست شورای امنیت سازمان ملل که پنجشنبه (۹ اسفند) به منظور بررسی اوضاع سوریه برگزار شد، گفت: «بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت و قطعنامه ۲۲۵۴ این شورا که بر یکپارچگی اراضی سوریه تأکید دارد، جولان بخشی از خاک سوریه است».

پدرسن در این نشست که اولین گزارش خود در مورد اوضاع سوریه است، گفت که پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه یک نیاز است و این سوری‌ها هستند که می‌توانند سرنوشت خود را تعیین کند نه دیگران.

او از دیدارش با معارضان سوری مستقر در ریاض عربستان سعودی خبر داد و گفت که نباید برای حل بحران سوریه از صفر شروع کرد بلکه این راه حل باید مبتنی بر خروجی‌ نشست‌های ژنو و سوچی در مورد سوچی باشد.

این مقام مسئول سازمان ملل سوریه از تلاش‌های خود برای گفت‌وگوی مستقیم بین دولت سوریه و معارضان خبر داد و گفت که شخصا تمایل دارد در این گفت‌وگوها مشارکت و نظارت کند.

او همچنین از نشست اخیر کشورهای ایران، ترکیه و سوریه در مورد استان ادلب استقبال کرد و گفت که خطرات بزرگی بین ایران و رژیم اسرائیل در سوریه وجود دارد.

پدرسن با بیان اینکه راه حل نظامی در سوریه جواب نمی‌دهد و این گفت‌وگو است که می‌توان به بحران این کشور خاتمه دهد، از تشکیل کمیته بررسی قانون اساسی سوریه که همه طیف‌ها را در بربگیرد، حمایت می‌کند.

K

مادورو خواستار انتقال دفتر اروپایی شرکت PDVSA به روسیه است

به نقل از راشاتودی، «دلسی رودریگوئز» معاون رئیس جمهوری ونزوئلا، در دیدار با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه عنوان داشت که نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا قصد دارد دفتر شرکت نفتی PDVSA را از شهر لیسبون به مسکو منتقل کند.

وزارت خزانه داری آمریکا در تاریخ ۲۸ ژانویه شرکت PDVSA را هدف تحریم قرار داد و پس از آن در تاریخ اول فوریه وزارت خزانه داری آمریکا مبادلات میان شرکت‌های غیرآمریکایی و PDVSA از طریق سیستم مالی آمریکا یا کارگزارهای آمریکایی را پس از ۲۸ آوریل ممنوع اعلام کرد.

کشورهای اروپایی از آنجا که در خصوص ونزوئلا دنباله رو آمریکا هستند رویکرد مشابهی را در قبال شرکت نفت ونزوئلا در پیش گرفته اند از همین رو انتقال دفتر PDVSA به روسیه برای جلوگیری از اقدامات بیشتر کشورهای غربی علیه ثروت ملی ونزوئلا انجام می شود.

تظاهرات وسیع در مادرید برای دفاع از مردم ونزوئلا و مادورو

هزاران نفر از مردم اسپانیا در مادرید پایتخت این کشور به خیابان ها آمده اند تا از انقلاب بولیواری و رئیس جمهور قانونی و منتخب ونزوئلا مادورو دفاع کنند و دخالت نظامی امپریالیسم آمریکا در ونزوئلا را محکوم کنند.

تظاهر کنندگان با در دست داشتن نوشته‌های خواستار عدم دخالت امپریالیسم آمریکا در ونزوئلا شدند و با شعارهای «دست های آمریکا از ونزوئلا کوتاه» و «مادورو جواب سختی به امپریالیست های یانکی بده» خشم خود را از دخالت های نظامی آمریکا در منطقه و تحریم‌های غیر انسانی این کشور علیه مردم ونزوئلا ابراز داشتند.

در حین برگزاری تظاهرات درگیری‌های با هواداران رژیم فاشیستی سابق اسپانیا صورت گرفت که در بسیاری از مناطق باعث ایجاد بی نظمی در تظاهرات شد.

در هفته گذشته امپریالیسم آمریکا با حمایت میلیاردر بریتانیایی کنسرتی در مرز ونزوئلا و کلمبیا برگزار کرد که قصد داشت از برگزاری این کنسرت سو استفاده نموده و به اصطلاح کمک‌های انسانی خود را به ونزوئلا ارسال نمایند که با هوشیاری دولت مادورو و دخالت مردم ونزوئلا به شکست انجامید.

آمریکا تحریم‌های جدید علیه ونزوئلا اعلام کرد

به نقل از راشا تودی، دولت آمریکا در ادامه سیاستهای خصمانه خود علیه کاراکاس، تحریمهای جدیدی علیه ونزوئلا اعلام کرد.

براساس گزارش وبسایت خزانه داری آمریکا، آمریکا 6 فرد جدید از ونزوئلا را در لیست تحریمها قرار داده است.

به گفته خزانه داری آمریکا، این افراد در ارتباط با نقض حقوق بشر و همدستی با رئیس جمهور ونزوئلا برای جلوگیری از ورود کمکهای بشردوستانه به این کشور تحت تحریم قرار گرفته اند.

پیش تر نیکلاس مادورو این کمکها را پوششی برای ارسل سلاح به مخالفان دولت قانونی ونزوئلا خوانده از ورود آنها به این کشور در مرز جلوگیری کرده بود.

روز دوشنبه هفته گذشته مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در نشست اعضای گروه لیما در کلمبیا از اعمال تحریمهای جدید علیه دولت نیکلاس مادورو خبر داده بود. بلافاصله پس از آن دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا چهار مقام نزدیک به رئیس‌جمهور ونزوئلا را در فهرست تحریم قرار داد.

نشست لیما باشگاه مخالفان دولت ونزوئلا در منطقه آمریکای لاتین به شمار میرود و خواستار تغیر حکومت کاراکاس هستند.

دولت آمریکا از چند هفته پیش با حمایت از ناآرامی‌های داخلی در ونزوئلا، نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور این کشور را «نامشروع» خوانده و به پشتیبانی از «خوان گوایدو» رئیس شورای ملی ونزوئلا پرداخته است. گوایدو با بی‌اعتبار خواندن انتخابات ریاست‌جمهوری چند ماه پیش ونزوئلا، خود را رئیس‌جمهور این کشور نامیده است.

هر روز یک بازی جدید: نیروهای آمریکایی طی ۵ سال آینده از افغانستان خارج می‌شوند.

کلیه نیروهای نظامی آمریکا قرار است بر اساس طرح جدید پیشنهادی از سوی واشنگتن در مذاکرات صلح افغانستان، ظرف پنج سال آینده از این کشور خارج شوند.

نیویورک تایمز با انتشار گزارشی در این خصوص ضمن تایید مطلب یاد شده اعلام کرده است که این پیشنهاد در جریان گفتگوهای صلح با طرف های درگیر در مناقشه افغانستان مطرح شده است. بر اساس این گزارش مذاکرات اخیر صلح قرار است به تشکیل دولتی در کابل منجر شود که تقسیم قدرت با طالبان بخشی انکار ناپذیر از آن به شمار می رود.

در گزارش روزنامه نیویورک تایمز همچنین آمده است که دیگر نظامیان عضو نیروی حمایت قاطع ناتو در افغانستان پس از برقراری ثبات در این کشور همزمان با نیروهای آمریکایی خاک افغانستان را ترک خواهند کرد.

این طرح در حال حاضر تحت بررسی متحدان اروپایی ناتو قرار دارد و جزئیات بخشی از آن قرار است در اختیار دونالد ترامپ قرار گیرد. این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا نسبت به نقش پایدار و مداوم نظامیان آمریکایی در نبردهای برون مرزی بد بین است.

خروج نیمی از چهارده هزار نظامی آمریکایی از خاک افغانستان طی ماه های آینده بخشی از این طرح به شمار می رود که خبرهای مربوط به آن پیشتر از سوی کاخ سفید رسانه ای شده بود.

بر این اساس حدود هشت هزار و ششصد سرباز اروپایی و استرالیایی عضو نیروی حمایت قاطع ناتو وظیفه خواهند داشت ضمن تربیت و آموزش نیروهای عضو ارتش افغانستان مسئولیت بخش عمده ای از عملیات محول شده به نظامیان آمریکایی بر ضد حملات تروریستی را برعهده گیرند.

گزارش نیویورک تایمز در باره خروج کلیه نیروهای نظامی آمریکا از خاک افعانستان ظرف پنج سال آینده در حالی منتشر می شود که نمایندگان طالبان پیشتر در جریان مذاکرات صلح با نماینده آمریکا خروج کلیه نیروهای خارجی از خاک این کشور را شرط اساسی برای برقراری صلح اعلام کرده بودند.

به گزارش یورو نیوز، طالبان در تازه ترین دور گفتگوهای صلح در قطر با زلمای خلیل زاد، فرستاده ویژه آمریکا در مذاکرات صلح افغانستان نحوه خروج نیروهای خارجی و ضمانت این کشورها برای عدم استفاده از خاک افغانستان جهت حمله به دیگر کشورها را از جمله مهمترین محورهای مذاکرات اعلام کرده بودند.

ترامپ: تمايلي به برچيدن تحريم هاي کره شمالي ندارم

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با شرکت درمصاحبه ای با شبکه فاکس نیوز به تشریح جزییات دیدارش با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در هانوی و نیز نقطه نظراتش درباره جلسه استماع مایکل کوهن وکیل شخصی سابق خود در کنگره آمریکا پرداخت.

­به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی فاکس نیوز دونالد ترامپ پنجشنبه شب اندکی پس از بازگشت به آمریکا پس از مذاکره در ویتنام با رهبر کره شمالی ، در مصاحبه با این شبکه توضیح داد که چرا تصمیم گرفت به مذاکره با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در هانوی پایان دهد.

ترامپ به برنامه خبری شون هانیتی گفت مذاکراتش با کیم جونگ اون به خوبی پیش نرفت و دو رهبر هیچ چیزی امضا نکردند.

رئیس جمهور آمریکا گفت در شرایطی که وی به دنبال خلع سلاح هسته ای کامل است، کره شمالی تنها می خواهد به خلع سلاح هسته ای برخی نواحی خاص بسنده کند.

وی افزود تمایلی به کاهش تحریمها علیه پیونگ یانگ ندارد.

پس از آنکه هانیتی به کتاب ترامپ به نام «هنر معامله » اشاره کرد ، رئیس جمهور گفت گاهی وقتها باید خودتان را برای بیرون رفتن از جلسه مذاکره آماده کنید. لیکن وی در عین حال خاطر نشان کرد روابطش با کیم خوب و وی به آینده خوشبین است .

ترامپ با اشاره به دور نخست مذاکراتش با رهبر کره شمالی که ژوئن گذشته در سنگاپور برگزار شد ، به پیشرفتهایی اشاره کرد که از آن زمان تاکنون به دست آمده است.

ترامپ گفت: واقعیت این است که کیم گفته است قصد انجام آزمایش ندارد و این را اخیرا هم گفته بود که نمی خواهد آزمایش جدیدی انجام دهد و این یک دستاورد بزرگ است ، هیچ موشکی ، هیچ چیز. و من حرفش را باور می کنم ولی باید منتظر ماند و دید اوضاع چگونه پیش می رود.

در باغ سبز دروغگو ترین دولت جهان عمل نکرد، رفع تحریمها سبب بازگشت میلیاردها دلار به کره شمالی می شود!

در باغ سبز دارودسته امپریالیست ترامپ که فریبکار ترین و دروغگو ترین دولت جهان است در مورد کره شمالی عمل نکرد، اکنون پروپاگاندای دروغ آغاز شده است.

یک مسئول ارشد در وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که کره شمالی پیشنهاد تعطیلی بخشی از مرکز هسته ای یونگ بیون در ازای رفع کامل تحریم های سازمان ملل را داده است.

وی افزود: مشکلی که ما با کره شمالی با آن در این مرحله روبرو هستیم این است که این کشور آماده تعطیلی کامل برنامه تسلیحات کشتار جمعی اش نیست.

این مسئول ارشد در وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: اگر ما تحریم های کره شمالی را رفع کنیم و آنرا از تحریمها معاف کنیم میلیاردها دلار به دست می آورد و ما در در موقعیت حمایت از توسعه تسلیحات کشتار جمعی کره شمالی قرار می دهد.

شایان ذکر است که نشست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی روز گذشته نتیجه خاصی نداشت و به شکست انجامید.

احتمال محکوم شدن نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بالاست

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه های تلویزیونی محلی، دادستان کل اسرائیل اعلام کرد که قصد دارد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل را به فساد متهم کند اما امکان آن را به وی می دهد که در جلسات دادگاه عکس این موضوع ثابت شود.

آمادگی آویخای مندلبلیت دادستان کل اسرائیل که 3 پرونده جنایی علیه نتانیاهو را بررسی می کرد برای پذیرش توصیه های پلیس بعید است بتواند به برکناری فوری رئیس دولت منجر شود، اما بر شانس وی در انتخاب مجدد در ماه آوریل برای 5-مین دوره نخست وزیری تأثیر بگذارد.

به گزارش شبکه تلویزیونی«کان»، دادستان کل تصمیم گرفت که:«اتهاماتی مطابق با «پرونده 4000» — فساد، کلاهبرداری و سوء استفاده از اعتماد در «پرونده 1000 و 2000» وابسته به نتیجه روند دادگاهی به نخست وزیر اعلام کند».

مطابق با پرونده 1000،وی مظنون به دریافت هدایای گرانقیمت از نمایندگان محافل کاری شده است که کل ارزش آن بالغ بر 300 هزار دلار است.

پرونده 2000 مربوط به تلاش نخست وزیر در توافق با صاحب یکی از بزرگترین رسانه های کشور در پوشش حمایتی از فعالیت دولت در عوض تصویب قانونی است که امکانات رقیب او را محدود خواهد ساخت.

بازرسانی که به «پرونده 4000» رسیدگی می کنند اطمینان دادند که ثبوت لابی گری منافع شبکه بزرگ مخابراتی کشور درعوض برخود مثبت نسبت به نتانیاهو را بدست آورده اند.

اما ریاست دولت در رابطه با هر سه پرونده اعلام بیگناهی می کند و با اطمینان می گوید که بازرسی ها علیه وی بی نتیجه به پایان خواهد رسید و قول می دهد سالهای زیادی به عنوان نخست وزیر به مردم خدمت کند.

ترکیه از ترس آمریکا: مذاکره برای خرید پاتریوت آمریکایی آغاز شده است

وزیر خارجه ترکیه از آغاز مذاکره با آمریکا برای خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه می‌‏گوید این کشور در حال مذاکره با آمریکا برای خرید سامانه‌های موشکی پاتریوت است.

اظهارات چاووش اوغلو در حالی مطرح می‎شود که پیشتر خبرگزاری بلومبرگ گفته بود ترکیه پیشنهاد آمریکا مبنی بر واگذاری پاتریوت به این کشور تا پایان سال میلادی ۲۰۱۹ را رد کرده است.

گفتنی است بعد از اعتراض آنکارا درباره زمان بندی فروش، طرف آمریکایی وعده داده که می‌تواند یک فروند از این سامانه‌ها را زودتر تحویل دهد.

علاوه بر این، واشنگتن هشدار داده بود آنکارا نمی‎تواند همزمان از سامانه موشکی اس-۴۰۰ روسیه نیز برخوردار باشد.

این درحالی است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفته بود به قرارداد خرید اس-۴۰۰ از روسیه پایبند است.

اما اکنون، چاووش اوغلو می‎گوید ترکیه پاسخ مثبتی از آمریکا برای خرید پاتریوت دریافت کرده است. گفتنی است بحث خرید این سامانه آمریکایی اولین بار ۲ سال پیش مطرح شد.

تروریسم در خاورمیانه ابزار کار آمریکاست

به نقل از تلويزيون الميادين؛ نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت: تروریسم به سلاحی در دستان حامیان آن تبدیل شده است و حامیان تروریسم از این سلاح در هر نقطه ای که بخواهند استفاده می کنند.

بشار الجعفری در مصاحبه با شبکه تلويزيوني الميادين تاکید کرد: آمریکایی ها و ترک ها از محل حضور ابوبکر البغدادی خبر دارند.

وی گفت: چه کسی تروریست ها را از حلب به نیجر منتقل کرد، و چه کسی اجازه داد سران داعش از استان الرقه به منطقه باغوز در استان دیرالزور بروند.

بشار الجعفری درباره خروج نیروهای آمریکایی از سوریه گفت: آمریکایی ها از سوریه خارج نشده اند بلکه آنها با این ادعاها به دنبال آن هستند که مدت زمان بیشتری از تروریسم بهره ببرند.

تهران و دمشق روابط ویژه ای با هم دارند

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل خاطر نشان کرد مطالبی که درباره فاصله گرفتن سوریه از ایران بیان می شود صرفاً ادعاهای رسانه ای است و تهران و دمشق روابط ویژه ای با هم دارند.

بشار الجعفری همچنين تاکيد کرد ایران کشور هم پیمان ما است و امکان ندارد که ما بر سر روابط خود با ایران دست به معامله بزنیم. منافع ما ایجاب می کند که روابط ویژه ای با ایران و روسیه داشته باشیم.

وی افزود: کشورهای حوزه خلیج فارس از اینکه با کشور مهمی همچون ایران دشمنی کنند و اسرائيلي ها تماشاچي آن باشند چه سودی می برند؟

گوایدوی کودتاچی آواره شد!

به نقل از رویترز، تیم رسانه ای گوایدوی کودتاچی اعلام کرد وی روز جمعه به آرژانتین سفر می کند تا با «مائوریسیو ماکری» رئیس جمهور آن کشور دیدار و گفتگو کند.

گوایدو که گرفتن دستورات از آمریکا به کلمبیا سفر کرده است، از سوی دادگاه عالی ونزوئلا قبل از سفر ممنوع الخروج اعلام شده بود و اکنون نمی تواند به ونزوئلا بازگردد زیرا حکم جلب وی بدلیل خروج غیر قانونی کشور صادر سده است.

وی روز دوشنبه در بوگوتا با «ایوان دوکه» رئیس‌جمهور کلمبیا و «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور امپریالیسم آمریکا دیدار و در خصوص تحولات اخیر ونزوئلا با آنها گفت‌و‌گو کرده بود.

بیش از یک ماه از روزی که خوان گوایدو با حمایت مستقیم مقامات ارشد واشنگتن خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد می‌گذرد و طی این مدت دولت قانونی «نیکلاس مادورو» فشار شدیدی را از جانب آمریکا و متحدانش تحمل کرده است.

تهدید جنبش جلیقه زردها از سوی مکرون

مکرون، ضمن توطئه خواندن تظاهرات هاي ضددولتي روزهاي شنبه، اعلام کرد از اين پس شديدتر با کساني که در اين تظاهرات ها شرکت مي کنند، برخورد خواهيم کرد

امانوئل مکرون رئيس جمهور فرانسه در حالي از انداختن شال نماد جنبش جلیقه زردها خودداري کرد که پيش از اين، خود را عضوي از اين جنبش معرفي کرده بود.

مکرون در جديدترين موضع گيري، ضمن توطئه خواندن تظاهرات هاي روزهاي شنبه عليه دولت، اعلام کرد از اين پس شديدتر با کساني که در اين تظاهرات ها شرکت مي کنند، برخورد خواهيم کرد.

فعالیت رسانه ای رادیو اسپوتنیک در شهر برلین آلمان ممنوع شد

بنابر گزارش منتشر شده توسط و یا توده ای رادیو اسپوتنیک که در شهر برلین به زبان آلمانی برنامه پخش می کند و به شبکه خبرگزاری اسپوتنیک تعلق دارد از آغاز ماه مارس اجازه فعالیت نخواهد داشت این تصمیم را شورای رادیو تلویزیون دولتی برلین و براندنبورگ اعلام کرد این شورا دلیل لغو کردن مجوز این رادیو را وابستگی احتمالی به دولت روسیه نامید. جالب توجه است که در هفته قبل یک رادیوی آمریکایی در برلین مجوز فعالیت گرفت که حامیان این رادیو آمریکائی رسماً به محافل دولتی آمریکا وابسته بوده و با سیاستمداران فعال در انجمن آتلانتیک بروکه مربوط می باشند.

گفتنی است که آلبرشت مولر خبرنگار و سیاستمدار سابق آلمان آغاز به کار این رادیویی آمریکایی در برلین را چنین تفسیر کرد «یک رسانه که وظیفه اش پروپاگاندا برای تفکر آمریکائی و فرهنگ سلطه آمریکاست».

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: