پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

خبرهائى از ايران و جهان

خبرهائى از ايران و جهان

جان اسماعیل بخشی در خطر است !

ادامه بازداشت اسماعیل بخشی شدیدا محکوم است و باید سریعا آزاد شود.

کارگران و‌هم سرنوشتان ؛

همانطور که همگی اطلاع دارید اسماعیل بخشی، نماینده کارگران نیشکر هفت تپه و عضو سندیکای هفت تپه، تنها به دلیل دفاع از مطالبات به حق کارگران مورد خشم صاحبان سرمایه و  مدافعان آنان قرار گرفته است.

اسماعیل بخشی با توجه به فشار های روحی ‌و جسمی که قبلا بر او وارد شده بود ،بعد از آزادی تحت نظر پزشک متخصص برای مداوا قرار داشت .

 بعد از بازداشت مجدد، اسماعیل بخشی متاسفانه  از داشتن درمان پزشکی محروم شده و عدم دسترسی او به پزشک ،صدمات جبران ناپذیری را برای او به دنبال خواهد داشت.

متاسفانه دستگاه های امنیتی در تلاش هستند با ایجاد فضای رعب و وحشت و ادامه بازداشت اسماعیل و مستاصل  کردن ایشان ،اسماعیل را وادار به اعتراف اجباری کنند. این گونه فشار ها نه تنها زشت و غیر انسانی است بلکه مغایر تمام قوانینی جامعه بشری است.

به این فشار بی حاصل خاتمه دهید و به جای تهمت و اعتراف گیری، به فکر معیشت و زندگی میلیون ها انسان کارگر و زحمتکش باشید که توان خرید مواد غذایی ابتدایی و اولیه زندگی از آنها سلب  شده است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ادامه بازداشت اسماعیل بخشی را محکوم کرده و از تمام کارگران و مردم شریف می خواهد صدای اسماعیل بخشی و تمام کارگران و معلمان در بند باشند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۱۴ آسفند ماه

#نان_کار_آزادی_حق_مسلم_ماست_

آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

🔻 صفحه #تلگرام #سندیکای کارگران.نیشکر هفت تپه   ⬇️

@syndica_7tape

🔻انتقال سپیده قلیان و اسماعیل بخشی ،  به زندان اهواز 

اسماعیل بخشی  نماینده و عضو سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه به زندان اهواز منتقل شده است.

طبق آحرین اخبار رسیده اسماعیل بخشی از روز دوشنبه ۱۳ اسفندماه به زندان شیبان( کلنیک ) اهواز منتقل و همچنان در زندان می باشد.

همچنین بر اساس همین خبر ، سپیده قلیان هم به زندان سپیدار اهواز منتقل و اکنون در آن زندان ، زندانی  می باشد.

لازم به ذکر است که امروز سه شنبه،  اسماعیل بخشی ، تماس تلفنی با خانواده خود  داشته است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ادامه بازداشت اسماعیل بخشی و سپیده قلیان را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط این عزیزان و دیگر کارگران ،معلمان ،دانشجویان ،… زندانی می باشد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۱۴ آسفند ماه

#نان_کار_آزادی_حق_مسلم_ماست_

آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

🔻 صفحه #تلگرام #سندیکای کارگران.نیشکر هفت تپه   ⬇️

@syndica_7tape

🔴 پیام رسیده از همکار سامانه یک بی آر تی

تخصص،تعهد و مسئولیت پذیری ،عناصر حائزاهمیت جهت جلوگیری از اتلاف هزینه

در حالیکه شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ،به علت نداشتن بودجه کافی و وافی ،به جهت پرداخت ۴ درصد حق بیمه کارگران و همچنین نداشتن منابع مالی به جهت خرید ملزومات و خرید وسایل تعمیرات اتوبوسها دچار مضیقه شده است،هم اکنون شاهد آن هستیم که افرادی غیر متخصص ،نظراتی ارائه می دهند و با توجه به عدم آگاهی مدیران و همچنین عدم وجود نیروی متخصص و کارشناس درکنار مدیران،به طور مثال در سامانه یک اتوبوسرانی تهران،نیروی غیرمتخصص و مجیز گوی مدیریت جدید ،جناب آقای کارزاری با مدرک فوق دیپلم از دانشگاه علمی کاربردی ،مدعی تخصص در امور شبکه و سیستم می باشند ،طرح پیاده سازی و نوسازی اتوماسیون – سیم کشی شبکه و تغییرات آنتن شبکه در دپوی شرق سامانه یک را دادند، هزینه ای میلیاردی بر دوش خسته اتوبوسرانی وارد نمودند،که هم اکنون نیروهای تعمیرگاه هیچ استفاده ای از این موهبت دوستان نمی کنند ،چرا که تصمیمی نابخردانه و ناجوانمردانه ای بود که تیشه ای برریشه، اموال و منابع مالی شرکت زده است،

مراجع نظارتی در سامانه ۱ شرکت واحد با توجه به نسبت خانوادگی که با هم دارند و روزانه در پی تخریب کارکنان و در پی مسائل خانوادگی و شخصی هستند ، و حداقل زمان ممکن را در دفاع از حق و حقوق بیت المال سپری می کنند و هیچگونه نظارتی دربرقراری امنیت شبکه های رایانه ای سامانه و تمامی خدمات مرتبط با رایانه ، بهره مندی از قطعات اصل و اورجینال ،دقت در ورود اقلام خریداری شده و بررسی حواله های خروج از انبار،خرابی و سوختن دو بار پی در پی آنتن شبکه در ماهای اخیر توسط شخص کارزاری به عمل نمی آورند. و این بی توجهی در پایان منجر به هدر رفتن کلی هزینه می گردد.

 واقعا چه پاسخی برای این بی مبالاتی وحماقت خود دارند. در نهایت مسولین دفتر حراست و بازرسی مسقر در سامانه ۱  برای خوش خدمتی و چاپلوسی این فرد خاطی مبادرت به تایید سرپرستی و اصالت شغل مربوطه مینمایند و در واقع به نوعی در اجحاف حقوق بیت المال مستقیما دخالت نموده و آشکارا کارشکنی میکنند، متاسفانه حتی مدیران ارشد سازمان هم هیچ بازخواستی از نامبرده نداشته اند.

تعهد ، تخصص و مسئولیت پذیری ،سه عنصری است که مدیران شرکت واحد هیچ تلاشی برای بهبودآن در سیستم  ندارند.

💢همکاران به سندیکای خود بپیوندید و با پرداخت حق عضویت همکاران خود را در سندیکا یاری و همراهی کنید.

اخبار، تصاویر، پیشنهادات و مشکلات در محل کار خود را با کلیک در اینجا برای ما ارسال کنید.

لینک کانال

t.me/vahedsyndic

فراخوان

به آکسیون 17 مارت 2019 در آمستردام بپیوندید

از طرف : کمیته حمایت از کارگران و زحمتکشان ایران (هلند)

در روز 17 مارت در آمستردام آکسیونی در حمایت از اعتراضات کارگران و زحمتکشان در ایران برگزار خواهد شد.

ما خواهان آزادی تمام زتدانیان سیاسی در ایران هستیم .

سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی

بر قرار باد حکومت سوسیالیستی در ایران و همه کشور های جهان

عدالت اسلامی:وقتی کارگران گرسنه معدن طلای آق‌دره شامل عفو رهبری نمی شوند ودر عوض عفو رهبری شامل حال سعید مرتضوی میشود

خاطرتان هست کارگران معدن طلای آق دره که برای حقوقشان متحمل ضربات شلاق و حبس شدند؟ و حکم شلاق آنها نیز اجرا شد؟ در اینجا

حالا این خبر را هم ملاحظه کنید و خودتان داوری کنید:

حکم شلاق سعید مرتضوی با عفو رهبری بخشیده شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از عصر ایران، مصطفی ترک همدانی وکیل مدافع تعدادی از کارگران تامین اجتماعی گفت: سعید مرتضوی که در پرونده تخلفات تامین اجتماعی به اتهام تصرف اموال عمومی به 70 ضربه شلاق و به اتهام اهمال در انجام وظیفه و تضییع اموال بیت المال به 65 ضربه شلاق محکوم و این حکم در دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شده بود، حکم شلاقش مورد عفو رهبری قرار گرفت.

وی اشاره کرد: عفو اخیر آیت الله خامنه ای، رهبر ایران به مناسبت چهل سالگی انقلاب، دارای دو بند است که در بند ب آن تصریح شده تمام شلاق های تعزیری مشمول عفو می شوند. بر این اساس، تنها محکومیتی که مرتضوی در پرونده تامین اجتماعی داشت، تحمل 135 ضربه شلاق بود که مشمول عفو شد و اکنون هیچ محکومیتی در ارتباط با پرونده تامین اجتماعی ندارد.

مرتضوی هم اکنون به خاطر محکومیت به دو سال حبس از بابت شکایت اولیای دم روح الامینی یکی از جانباختگان حادثه بازداشتگاه کهریزک در زندان به سر می برد. او همچنین به اتهام ورود غیرمجاز به منزل یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به 6 ماه حبس قطعی محکوم شده است.

تصورات وزارت خارجه ایران در مورد اروپا مضحک و رقت‌بار است

وزارت خارجه ایران همچنان بر طبل توخالی همکاری با اروپا علیه آمریکا می کوبد، طبلی که هیچ صدائی ندارد.

«فلیپ آکرمان» مدیرکل منطقه‌ای وزارت امور خارجه آلمان که در چارچوب مشورت‌های سیاسی به تهران سفر کرده است، عصر روز دوشنبه با «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

آکرمان در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت برجام به‌عنوان نشانه‌ای از موفقیت دیپلماسی و همچنین انتقاد از تصمیم آمریکا برای خروج از برجام، اراده کشورش برای ادامه حمایت از توافق هسته‌ای را مورد تأکید قرار داد.

وی درخصوص تشکیل سازوکار مالی اینستکس اظهار داشت: علاقه‌مندی شرکت‌ها برای کار با ایران بعد از تشکیل سازوکار جدید بیشتر شده و تلاش برای اجرایی نمودن آن در اولویت برلین قراردارد.

در این دیدار دکتر عراقچی با اشاره به مواضع سیاسی کشورهای اروپایی برای حفظ برجام و همچنین اقدام اخیر سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس در ایجاد اینستکس، از طولانی شدن فرآیند تشکیل سازوکار انتقاد کرده خاطرنشان ساخت گام اخیر تنها بخشی از تعهدات طرف مقابل در اجرای برجام بوده و انتظار می‌رود طرف اروپایی برای نتایج عملی و ملموس برجام و عملیاتی شدن هرچه سریعتر اینستکس تلاش جدی‌تری به‌عمل آورد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه افزود: تنها وجود اراده سیاسی برای حفظ برجام کافی نیست و اروپا باید برای حفظ آن اقدامات عملی انجام دهد و هزینه بپردازد

عراقچی همچنین با اظهار ناخرسندی از تصمیم دولت آلمان برای تعلیق پروازهای هواپیمایی ماهان، ضرورت بازنگری در این خصوص را مورد تأکید قرار داد.

در این ملاقات درخصوص روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه‌ای نیز گفتگو و تبادل نظر شد.

سومین شب متوالی درگیری و خشونت در شهر گرونوبل فرانسه

خشونت و درگیری سومین شب متوالی در شهر گرونوبل فرانسه ادامه یافت.

به گزارش خبرگزاری رویترز از لیون، پس از آنکه شنبه شب دو جوان تحت تعقیب پلیس در حادثه رانندگی در گرونوبل فرانسه جان باختند، این شهر شب گذشته سومین شب متوالی صحنه درگیری و خشونت بود.

فرمانداری استان ایزر اعلام کرد تعداد زیادی خودرو و تجهیزات شهری به آتش کشیده شد. یک زن هم که بر اثر استشمام دود ناشی از این آتش سوزی‌ها مسموم شده بود، در بیمارستان بستری شد.

درگیری‌ها از منطقه میسترال شروع شد که محل سکونت دو قربانی هفده و نوزده ساله حادثه رانندگی بود.

نیرو‌های پلیس که به منطقه اعزام شده بودند هدف پرتاب سنگ و کوکتل مولوتوف قرار گرفتند که از طبقات بالای ساختمان‌های مسکونی پرتاب می‌شد.

آزاد شدن ۳۰۰ عضو داعش توسط کردها در شمال سوریه

دویچه وله٬ «نیروی سوریه دموکراتیک» که به عنوان یک نیروی کُردی وابسته به پ.ک.ک شناخته شده و با آمریکا نیز همکاری می‌کند٬ با انتشار بیانیه‌ای سیصد نفر از زندانیان داعش را آزاد کرد.

گفته شده تمام این افراد شهروند سوری بوده و دستشان به خون شهروندان سوریه آلوده نشده و در حملات نقش جدی نداشته‌اند.

نیروی سوریه دموکراتیک این زندانیان را با وساطت سران عشایر کُرد و عرب٬ آزاد کرده و در بیانیه خود به این موضوع اشاره کرده که این افراد٬ گمراه شده و راه خود را گم کرده‌اند اما در هر حال فرزندان سوریه هستند.

برخی از رسانه‌های ترکیه مدعی شده‌اند که نیروی سوریه دموکراتیک این افراد را آزاد کرده تا وارد ترکیه شده و در این کشور٬ اقدامات ضدامنیتی انجام دهند.

سفر مدیرکل آمریکای وزارت خارجه ایران به مسکو برای رایزنی درباره ونزوئلا

«محسن بهاروند» دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان به منظور هماهنگی مواضع ایران و روسیه در قبال ونزوئلا امروز (سه‌شنبه) 14 اسفند ماه در راس هیأتی وارد مسکو شد.

وی قرار است در این سفر با مقامات مختلف فدراسیون روسیه دیدار و درخصوص چگونگی هم‌افزایی در سطح بین‌المللی بحث و تبادل‌نظر کند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه روز گذشته در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره مواضع ایران در قبال ونزوئلا گفت: ما دقیقا تحولات ونزوئلا را رصد می‌کنیم. معاون وزیر خارجه ونزوئلا اخیرا تهران بود. گزارش مبسوطی از آخرین تحولات این کشور را برای مقامات ایرانی تشریح کرد.

وی افزود: آمریکا هنوز نیاموخته‌ که باید در مرزهای خود باقی بماند و با دخالت بی جا در یک کشور مستقل درصدد ایجاد یک بحران و فاجعه بشری شده است. این رفتار و سیاست آمریکا قطعا محکوم است و نباید اجازه داد که سیاست یکجانبه‌گرایی و دخالت‌های نا به جای خودخواسته و بی جا بتواند با موفقیت همراه باشد.

این دیپلمات ارشد کشورمان ادامه داد: دولت، ارتش و مردم ونزوئلا تاکنون پایداری بسیاری داشته‌اند. ما با دولت قانونی ونزوئلا از طریق نمایندگی ایران در کاراکاس و همچنین با سایر کشورهایی که می‌توانند نقش موثری در وضعیت کنونی ونزوئلا ایفا کنند، در تماس هستیم. این بخش در وزارت خارجه با فعالیت و جدیت تمام این موضوع را در دستور کار دارد و به خوبی دنبال می‌کند.

وی گفت که «محسن بهاروند» مدیرکل آمریکای وزارت خارجه ایران به منظور گفت‌وگو با مقامات روسیه درباره اوضاع ونزوئلا طی ساعات آینده به مسکو سفر می‌کند. دستور کار مشخص این هیأت بحث ونزوئلا خواهد بود، ما با روس‌ها در این زمینه رایزنی خواهیم داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: این دخالت نا به جای آمریکا باید توسط دیگر کشورها محکوم شود و مقامات آمریکایی از جمله آقای جان بولتون این حق را ندارند از این دخالت به عنوان دخالت مشروع و حق صحبت کنند و درباره امری که به آنها ربطی ندارد و مربوط به حاکمیت قانونی و یک کشور مستقل است، دخالت کنند.

* تداوم تماس‌ها درباره ونزوئلا

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز دیروز در جمع خبرنگاران درباره اوضاع ونزوئلا نیز گفت: از ابتدای گسترش دخالت‌های آمریکا در ونزوئلا اعلام کردیم که باید با این روند برخورد و از این حرکت آمریکا ممانعت شود. تعدادی از کشورها از جمله روسیه با ما همراه بودند و فردا (سه‌شنبه) نیز مدیرکل (آمریکا) ما به روسیه می‌رود تا با مقامات این کشور در این باره گفت‌وگو کند تا ببینیم چگونه می‌توانیم در سطح بین‌الملل هم افزایی داشته باشیم.

ظریف با بیان اینکه کشورهای همفکر ما بسیار زیاد هستند، عنوان کرد: کشورهایی که معتقدند آمریکا چنین حقی ندارد که در اوضاع داخلی کشورها مداخله کرده و به جای مردم یک کشور تصمیم گیری کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: در این زمینه با روسیه و سایر کشورها تبادل نظر خواهیم کرد، با بسیاری از کشورها نیز در این خصوص در تماس بودیم و انشاءالله این تماس‌ها را ادامه خواهیم داد.

روسیه: آمریکا با کمک ستون پنجم قصد بی‌ثبات سازی در حکومت‌های منتخب را دارد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه روز دوشنبه نسبت به راهبرد جدید نظامی آمریکا و استفاده از «نیروهای ستون پنجم» هشدار داد.

به نوشته خبرگزاری «تاس» ژنرال «والری گراسیموف» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه و معاون اول وزارت دفاع این کشور گفت که پنتاگون توسعه راهبرد جدید در قالب انجام عملیات نظامی به شیوه «اسب تراوا» را آغاز کرده است.

ژنرال گراسیموف توضیح داد که این راهبرد مبتنی بر استفاده از اعتراض‌های مدنی از طریق عوامل بالقوه ستون پنجم است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اظهار داشت: «پنتاگون شروع به توسعه یک راهبرد جنگی جدید را آغاز کرده که اسب تروا نام دارد. این امر به طور فعال با استفاده از توان بالقوه اعتراض با کمک نیروهای «ستون پنجم» و به نفع بی‌ثبات کردن اوضاع و در عین حال استفاده از جنگ افزارهای با دقت بالا در مهمترین مکان‌هاست.»

ژنرال گراسیموف در ادامه توضیح داد که روسیه آماده نبرد با هر نوع راهبرد هجومی آمریکاست و این کشور با «راهبرد محافظتی فعال» مانع هرگونه تهدیدی علیه امنیت روسیه خواهد شد.

وی در خاتمه سخنان خود اظهار داشت که آمریکا و متحدانش در حال فعالیت در انجام اقدام‌های هجومی به هدف از بین بردن استقلال کشورهای ناخواسته، تضعیف حاکمیت، تغییر نهادهای قانونمند‌ حکومت منتخب است.

چین یکی از بازداشت‌شدگان کانادائی را مظنون به جاسوسی می‌داند

به نقل از اسپوتنیک، به دنبال اعلام آغاز فرایند استرداد «منگ وانژو» مدیر ارشد شرکت هوآوی به آمریکا از سوی کانادا، برخی رسانه‌ها اعلام کردند که پکن یکی از بازداشت شدگان کانادائی در این کشور را مظنون به جاسوسی می‌داند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، چین بر این باور است که «مایکل کاوریگ» (Michael Kovrig) دیپلمات پیشین کانادا که در این کشور تحت بازداشت به سر می‌برد، مظنون به جاسوسی برای کشور خود است.

این درحالیست که وزارت خارجه چین پیشتر به تصمیم کانادا مبنی بر استرداد «منگ وانژو» مدیر ارشد شرکت هوآوی به آمریکا اعتراض کرده بود.

وزارت دادگستری کانادا چند روز پیش از تصمیم برای اعطای مجوز در راستای آغاز روند استرداد وانژو خبر داد. وی از سوی آمریکا به تلاش برای دور زدن تحریم‌های ایران متهم شده است.

در همین راستا، «لو کانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرد: پکن نگرانی و اعتراض عمیق خود را از بابت تصمیم کانادا برای اجرای روند استرداد منگ وانژو اعلام کرده است.

انتقاد لاوروف از اولویت اعراب برای عادی سازی روابط با اسرائیل

وزیر امور خارجه روسیه از بی توجهی کشور‌های عربی به توافقنامه‌های بین المللی و اولویت دادن به عادی سازی روابط با اسرائیل انتقاد کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، سرگئی لاوروف گفت: شاهد تلاش‌هایی برای حذف همه توافقنامه‌های بین المللی درباره مناقشه فلسطینی‌ها و اسرائیل هستیم. آنچه امروز رخ می‌دهد اولویت دادن به عادی سازی روابط بین عرب‌ها و اسرائیل و سپس بررسی این مسئله است که چه چیزی می‌توان به فلسطینی‌ها داد.

لاوروف افزود: همه چیز‌هایی که بار دیگر پدیدار می‌شود، منفی است. تلاش‌هایی برای حذف همه توافق‌هایی که تاکنون به دست آمده است، صورت می‌گیرد. منظور من قطعنامه‌های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل و معاهدات مادرید و اسلو به ویژه طرح صلح عربی است که پیشنهاد کرده است این مشکل، با اعلام تشکیل دو کشور، حل و فصل شود.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون تلاش‌هایی برای معکوس کردن این طرح صورت می‌گیرد و ابتدا به عادی سازی روابط بین عرب‌ها و اسرائیل اولویت داده می‌شود و سپس بررسی خواهد شد که آیا ضروری است که کاری درباره فلسطینی‌ها صورت گیرد.

آمار نجومی وزیر کشور ترکیه از کشتن اعضای پ ک ک

به نقل آناتولی، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه اعلام کرد که طی 2 سال اخیر در مجموع ۳ هزار و ۳۳۳ عضو گروه پ.ک.ک از پای درآمده و تعداد ۳ هزار و ۹۹ پناهگاه و جان‌پناه متعلق به این گروه تروریستی طی همین مدت منهدم شده است. (یعنی تقریبا در مقابل هر عضو یک پناهگاه!!!!)

وی افزود: با استفاده از پهپادها و همچنین فعالیت سربازان چندین تن سلاح، مهمات و دیگر لوازم مورد استفاده تروریست‌ها کشف و ضبط شده است.

وزیر کشور ترکیه همچنین اظهار داشت: در ۲ سال اخیر بیش از ۸۰۰ تروریست پ.ک.ک تسلیم شده‌اند و ۳۵۰ نفر از اینها به شیوه گفت‌وگو و اقناع تسلیم شده‌اند. ژاندارمری و پلیس کشور با بیش از هزار خانواده که عضوی از آنها در پ.ک.ک است در حال ارتباط هستند. دو برابر میزان افرادی که به پ.ک.ک می‌پیوندند به شیوه اقناع در حال تسلیم شدن هستند. این نشان می‌دهد که این گروه در حال اضمحلال است.

بولتون خونریز: نقش کوبا در فرایند سرکوب در ونزوئلا واضح است!

جان بولتون جانی، مشاور امنیت ملی کاخ سفید امروز دوشنبه در پیامی توئیتری ادعا کرد: نقش کوبا در غصب دموکراسی و تحریک سرکوب در ونزوئلا واضح است!

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در این باره نوشت: به همین دلیل ایالات متحده فشارهای مالی علیه نظامیان و عوامل امنیتی کوبا را تشدید خواهد کرد. دموکراسی‌های منطقه باید کوبا را محکوم کنند.

این در حالیست که مقامات آمریکا تا کنون بارها با دخالت در امور داخلی کشورهای مستقل سوسیالیست، مردمی و آمریکای لاتین تلاش کرده است تا بر آنها تسلط پیدا کنند.

روز گذشته نیز بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرد: واشنگتن در حال بکارگیری دکترین «مونرو» در ونزوئلا بوده و از بیان آن نیز ترسی ندارد!

با پایان یافتن دوران مرکل، ماکرون دستور دارد جای خالی مرکل را در اروپا پر کند!

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه با نزدیک شدن به انتخابات پارلمانی اروپا که قرار است ماه می برگزار شود، برنامه‌ای را برای اعمال اصلاحات در اتحادیه اروپا منتشر کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، ماکرون در مطلبی که قرار است امروز در بسیاری از روزنامه‌های اروپایی منتشر شود، برنامه‌ای را مطرح کرده که معتقد است از دموکراسی در اروپا حمایت خواهد کرد و شامل کنترل مرزها و اعمال جریمه‌های بیشتر برای شرکت‌هایی خواهد بود که به محیط‌زیست آسیب می‌رسانند یا تخلف مالیاتی دارند.

این پیشنهاد با توجه به تداوم قدرت گرفتن گروه‌های راست‌گرا و ملی‌گرا (ناسیونالیست‌ها) صورت می‌گیرد و از کشورهای اروپایی خواسته شده است تا به نوعی «رنسانس اروپایی» روی آورند.

پیشنهادهای اصلی ماکرون اینها هستند:

ایجاد یک خبرگزاری برای حمایت از دموکراسی اروپا و روند‌ انتخابات در برابر حملات سایبری و جلوگیری از انتشار اخبار جعلی که ممنوعیت حمایت‌های خارجی از احزاب سیاسی و ایجاد قوانینی که مانع از انتشار سخنان نفرت پراکنانه و توام با خشونت در فضای مجازی می‌شود هم در برنامه آن قرار داشته باشد.

ایجاد اصلاحات در منطقه شنگن از جمله تشکیل پلیس مرزی مشترک و دفتر اروپایی مهاجرت

کنترل سختگیرانه‌تر بر مرزهای خارجی اروپا و پیگیری سیاست پذیرش پناهجویان

پیگیری رویکری مشابه سیاست «آمریکا نخست» که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا آن را مطرح کرد و در همین راستا از فعالیت شرکت‌هایی که منافع راهبردی اروپا را تهدید می‌کنند هم جلوگیری شود.

مجازات و یا ممنوعیت فعالیت شرکت‌هایی که تخلف محیط‌زیستی یا مالیاتی دارند و یا در زمینه حفاظت از اطلاعات تخلف کردند.

تشکیل بانک آب وهوا اروپا تا به این وسیله هزینه برای راه‌های زندگی پایدار تامین شود.

برای هر کشوری یک «سپر اجتماعی» برای تمامی کارکنان اروپایی که دستمزد اندکی دارند، شکل گیرد.

تمامی کشورها باید در «کنفرانس اروپا» که آخر سال برگزار می‌شود شرکت کنند تا به تغییرات گسترده در ساختار سیاسی پرداخته شود و از شهروندان اروپایی خواسته شود که از احزاب افراط‌گرا و ناسیونالیست حمایت نکنند.

اروپا بار دیگر در پی برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) جایگاه خود را پیدا کند.

پیمان جدید دفاعی و امنیتی اروپا تا تعهدات کشورهای اروپایی را در هماهنگی با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تبیین کند.

رئیس‌جمهور فرانسه که چندین ماه است به دلیل موج اعتراض‌های مردمی هدف انتقاد و فشار قرار دارد، هشدار داد که انتخابات ماه می برای آینده قاره اروپا تقشی تعیین کننده دارد. در فرانسه از اواسط نوامبر هزاران نفر از مخالفان دولت ماکرون هر هفته تظاهرات می‌کنند این تظاهرات‌ها در آغاز مسالمت‌آمیز بوده‌اند و با دخالت پلیس، درگیری‌های خیابانی را به دنبال داشته‌اند. در برخی از روزها شدت درگیری‌ها به حدی بود که تعدادی دچار نقص عضو شده‌اند.

دولت فرانسه قصد داشت در چارچوب سیاست تشویق عمومی به استفاده از خودروهای هیبریدی و کاهش خودروهای متکی به سوخت فسیلی، از ابتدای سال آینده میلادی مالیات بر سوخت را افزایش دهد، اما همین تصمیم جرقه اعتراضات طبقه متوسط را زد. معترضان ماکرون را که پیش از این یک بانکدار بوده، به حمایت از طبقه ثروتمند متهم کرده و می‌گویند او سیاست‌هایی را دنبال می‌کند که بانک‌های بزرگ فرانسه از آن نفع می‌برند.

رئیس‌جمهور فرانسه در مورد برنامه اصلاحات مدنظر خود گفت که هرگز اروپا تا این حد در معرض خطر قرار نگرفته است و افزود: «ملی‌گرایی هیچ‌ چیزی به ارمغان نمی‌آورد.این پروژه‌ای مردود شده است…ما نمی‌گذاریم که ناسیونالیست‌ها بدون هیچ راهکاری، از خشم مردم سوءاستفاده کنند.»

کارشناسان این رویکرد ماکرون را گام نخست وی برای موفقیت در انتخابات ماه می می‌دانند.قرار است انتخابات پارلمانی اروپا در روزهای ۲۳ تا ۲۶ ماه می برگزار شود.

بخاطر سیاست های آمریکا و متحدانش: روسیه ممکن است موشک‌هایش را به سمت کل اروپا نشانه گیری کند

سفیر روسیه در آمریکا اعلام کرد مسکو ممکن است مجبور به استقرار موشک‌هایی شود که قادر است کل قاره اروپا را هدف قرار دهد و این در صورتی است که آمریکا اقدام به استقرار چنین تسلیحاتی در این منطقه کند.

آناتولی آنتونوف در اظهاراتی در مرکز استیمسون در واشنگتن افزود: بسیار نگرانیم که به دنبال تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان نیرو‌های هسته‌ای میان برد، موشک‌هایی در خاک متحدان اروپایی مستقر شود در آنصورت ما نیز مجبور به استقرار موشک‌های خود خواهیم بود که کل اروپا هدف قرار خواهد گرفت.

پمپئو خواهان اتحاد همپیمانان برای ساقط کردن دولت ونزوئلا شد – نمیخواهیم به تنهائی دستمان بخون مردم ونزوئلا آغشته باشد!

وزیر خارجه آمریکا از کشورهای همپیمان خواست برای بازگرداندن آنچه که به ادعای وی دموکراسی به ونزوئلا است، متحد شوند.

مایک پمپئو با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی بازگشت «خوان گوایدو» که خود را رئیس جمهور ونزوئلا می نامد، تبریک گفت.

وی افزود: آمریکا از مردم ونزوئلا برای اقداماتی که برای انتقال دمکراتیک و صلح آمیز قدرت انجام می‌دهند، قدردانی می‌کند. آمریکا و کشورهای دوستدار آزادی در سراسر جهان با گوایدو، مجمع ملی و تمام نیروهای دمکراتیک در تلاش هستند تا انتخابات آزاد و عادلانه را برگزار کنند که دمکراسی را به ونزوئلا باز می‌گرداند.

وزیر خارجه آمریکا در شرایطی که ارتش به طور کامل وفاداری خود را به نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا نشان داده است، برای فضاسازی تبلیغاتی اظهار کرد: ما همچنین از پرسنل نظامی و امنیتی ونزوئلا برای به رسمیت شناختن رئیس جمهوری موقت خوان گوایدو استقبال می‌کنیم.

پمپئو مدعی شده است جامعه بین المللی باید برای پایان دادن به آنچه که او رژیم وحشیانه مادورو توصیف کرده است و بازگرداندن صلح آمیز دمکراسی در ونزوئلا متحد شود.

روسیه: زرادخانه‌های هسته‌ای آمریکا باید از خاک اروپا خارج شوند

نقل از خبرگزاری «تاس»، «دمیتری مدویدیف» نخست وزیر روسیه معتقد است، خیال همه راحت خواهد شد، اگر در اقدامی منطقی زرادخانه‌های هسته‌ای آمریکا به خاک خودش برگردانده شده و زیرساختارهایی که برای آنها در خاک اروپا بوجود آمده، از بین برود.

مدویدیف در مصاحبه با نشریه «Luxemburger Wort» لوکزامبورگ در آستانه سفرش به این کشور، در این باره گفت: «خیال همه آسوده خواهد شد اگر تمامی تسلیحات هسته‌ای آمریکایی به خاک ایالات متحده بازگردانده شده و زیرساختارهای آنها در اروپا که این امکان را فراهم می‌کند تا این سلاح‌ها سریعا بار دیگر مستقر شوند هم از بین برده شوند.»

نخست وزیر روسیه تاکید کرد که این مسئله به فعالیت‌های آموزشی آمریکا برای فراهم سازی شرایط استفاده از سلاح‌های هسته‌ای که بطور مرتب در کشورهای عضو ناتو برگزار می‌شود هم مربوط می‌شود.

وی در عین حال یادآور شد: «این دقیقا ایالات متحده و نه روسیه بوده که تصمیم به خارج شدن از پیمان نابودی موشک‌های دارای برد کوتاه و متوسط، بعنوان یکی از توافقات اساسی در عرصه امنیت جهانی، خارج شده و دقیقا به همین دلیل رئیس جمهور «ولادیمیر پوتین» روز گذشته (دوشنبه) بصورت مقابله به مثل دستور توقف اجرای این پیمان را تا روشن شدن وضعیت موارد نقض تعهدات طرف آمریکایی، امضاء کرد.»

نخست وزیر روسیه در پاسخ به سئوال دیگری اعلام کرد که خط لوله «جریان شمالی-2» تنها بخشی از نیازهای واردات گاز را تامین خواهد کرد و هرگز جایگزین کریدور ترانزیت گاز روسیه از خاک اوکراین نمی شود. به گفته وی، البته این خط لوله خطرات احتمالی در رابطه با توقف انتقال گاز را کاهش خواهد داد.

روسیه، 3 میلیون حمله سایبری از آمریکا را به ثبت رسانده است.

به گزارش اسپوتنیک، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن اعلام نمود که روسیه چند روز پیش 3 میلیون حمله سایبری از خاک آمریکا را به ثبت رساند.

وی با سخنرانی در مرکز «استیمسون» در توضیح گفت:«هیچکس از این موضوع آگاه نیست، اما این واقعیت است. باید بگویم که حالا، آمریکا در امور داخلی فدراسیون روسیه دخالت می کند؟»

آنتونوف در ادامه گفت که قصد دارد این موضوع را با همکاران آمریکایی بررسی کند.

هفته گذشته دمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه نیز اعلام کرد که حملات سایبری زیادی از خاک آمریکا علیه روسیه صورت گرفته است.

پیشتر، روزنامه «واشنگتن پست» و شبکه تلویزیونی «ان بی سی» گزارش داده بودند که فرماندهی سایبری نیروهای مسلح آمریکا در زمان انتخابات میان دوره ای 2018، ارتباط شرکت های روسیه با شبکه اینترنت را قطع کرده بودند. به نوشته روزنامه مذکور، این بخشی از اولین کارزار سایبری تهاجمی علیه روسیه بود تا مانع از «دخالت» روسیه در روند رأی گیری شوند.

متجاوزان سعودی ۹۶۶ بار آتش بس را در الحدیده نقض کردند

به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران آنها در چهار روز گذشته برای به شکست کشاندن توافقنامه سوئد، 966 بار این توافقنامه را نقض کرده اند.

وی افزود نقض آتش بس از سوی متجاوزان و مزدوران آنها در الحدیده شامل شلیک 55 موشک و 532 راکت و 313 مورد تیراندازی بوده است. همچنین در طول چهار روز گذشته جنگنده های متجاوز آمریکایی سعودی 64 بار استان های مختلف یمن را بمباران کردند.

به گزارش این شبکه، متجاوزان ائتلاف سعودی و مزدوران آنها منطقه التحیتا در الحدیده را با 80 گلوله توپ و 40 موشک کاتیوشا هدف قرار دادند.

حمله با موشک زلزال-1 به مواضع متجاوزان سعودی در جیزان

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن، انبار اسلحه و مهمات متجاوزان ائتلاف سعودی را غرب منطقه «جبل النار» در جیزان با موشک زلزال -1 هدف قرار دادند. خبرها از اصابت دقیق این موشک به هدف مورد نظر و آتش سوزی گسترده در انبار مهمات و انهدام چند خودرو نظامی حکایت دارد.

در خبری دیگر؛ در عملیات کمین ارتش و کمیته های مردمی یمن، شماری از متجاوزان ارتش سعودی از جمله چند فرمانده در منطقه السدیس نجران کشته و زخمی شدند و یک خودرو نظامی آنان نیز منهدم شد. همچنین در حملات توپخانه ای نیروهای مشترک یمنی به مواضع مزدوران ارتش سعودی در منطقه الربوعه در عسیر، شماری از متجاوزان کشته و زخمی شدند.

انگلیس یکی از طرف‌های اصلی در به بن بست رسیدن توافق سوئد است

به نقل از پایگاه النشره، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل در امور یمن آنگونه که به نظر می‌رسد نماینده انگلیس است نه سازمان ملل.

عبدالسلام در واکنش به اظهارات «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس درباره توافق سوئد پیرامون الحدیده و عقب نشینی انصارالله از این بندر گفت: اظهارات انگلیس برای ما عجیب نیست چرا که این کشور با متجاوزان است و بارها این امر را اعلام کرده و به آن اعتراف کرده است. در توافق سوئد هیچ اشاره‌ای به حضور جهات بی طرف چه در بندر الحدیده یا غیر آن اشاره‌ای نشده است.

سخنگوی انصارالله تاکید کرد: پذیرش نقش نظارتی سازمان ملل در بندر الحدیده توسط ما به منظور پایان دادن به بهانه جویی های طرف مقابل و نه تسلیم آن به متجاوزان صورت گرفت.

وی افزود: کسانی که با توافق استکهلم مخالفت می‌کنند ائتلاف متجاوز علیه یمن است و انگلیس یکی از طرف‌های اصلی در به بن بست رسیدن این توافق است.

اردوغان: اگر به دنبال کردستان هستید٬ گم شوید و به شمال عراق بروید./ واکنش کردهای ترکیه

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه رهبر حزب عدالت و توسعه در روزهای اخیر و در پاسخ به سران حزب دموکراتیک خلق‌ها که از واژه «کردستان» استفاده کرده بودند٬ اعلام کرد: «ما در این کشور جایی به نام کردستان نداریم. اگر به دنبال کردستان هستید٬ گم شوید و به شمال عراق بروید.»

ساروخان اولوچ سخنگوی حزب دموکراتیک خلق‌ها در پاسخ به اظهارات اردوغان گفت: ما چمدان‌هایمان را جمع کرده‌ایم٬ بلیط گرفته‌ایم و همراه با میلیون‌ها رای دهنده٬ به شمال عراق می‌رویم.

وی در ادامه افزود: اگر چه من این حرف‌ها را با حالت تشر و خنده اعلام می‌کنم، اما واقعاً باید گریست. باید گریست به حال کشوری که رئیس جمهور آن به سادگی به حزبی که 6 میلیون رای دهنده دارد٬ می‌گوید گم شوید و به شمال عراق بروید. این ادبیات تحقیر آمیز٬ به هیچ وجه قابل قبول نیست.

سخنگوی حزب دموکراتیک خلق‌ها در ادامه گفت: خود اردوغان بارها در گفت‌وگوهای تلویزیونی خود و به ویژه در سال 2013 از واژه کردستان استفاده کرده است. همه شما دیدید که او نامه سلطان سلیمان قانونی را در تلویزیون خواند که در آن نامه به لفظ کردستان اشاره شده بود.

اولوچ در ادامه گفت: اردوغان به شکل ویژه در استان‌های منطقه کارادنیز (دریای سیاه) در این مورد حرف می‌زند و می‌گوید ما کردستان نداریم. هدف دقیق او٬ این است که ترک‌های متعصب کارادنیز را به جان کردها بیاندازد و دوقطبی ترکی – کُردی ایجاد کند.

از دیگر سو، سزایی تمللی رهبر حزب دموکراتیک خلق‌ها در سخنرانی خود در استان کردنشین آگری در پاسخ به اظهارات اردوغان گفت: ما هیچ جا نمی‌رویم و تنها جایی که بخواهیم برویم و دیگران را هم با خودمان ببریم٬ صندوق‌های رای است. ما و هواداران میلیونی‌مان در روز انتخابات این واقعیت را اثبات می‌کنیم که این کشور مشکل بقا ندارد بلکه تهدید بقا فقط شامل حال اردوغان و باغچلی است.

لاوروف: آمریکا بجای همکاری در حل مشکلات در فکر رقابت با روسیه در افغانستان است

سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز گذشته با «محمدبن عبدالرحمان آل ثانی» وزیر خارجه قطر درباره روند صلح افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرده است.

وی در نشست خبری با همتای قطری خود به لزوم ایجاد هماهنگی بین آمریکا، روسیه و کشورهای منطقه در تلاش‌های صلح افغانستان تاکید کرد.

لاوروف اظهار داشت: تلاش‌های هماهنگ بین آمریکا، روسیه و کشورهای منطقه تنها راه ممکن برای پایان بحران در افغانستان است.

وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد که آمریکا، روسیه و کشورهای منطقه می‌توانند برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی صلح به افغانستان کمک کنند.

وی افزود: آمریکا و روسیه بجای راه اندازی رقابت‌های غیرسازنده در افغانستان باید تلاش‌های هماهنگی را در راستای برقراری صلح در این کشور انجام دهند.

اظهارات وزیر خارجه روسیه درباره لزوم همکاری در روند صلح افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که آمریکا به تک روی و اقدامات خودسرانه در مسئله افغانستان متهم است.

این در حالی است که دور پنجم مذاکرات آمریکا و طالبان در نبود دولت افغانستان و سایر کشورهای منطقه صورت می‌گیرد و جزئیاتی نیز از این مذاکرات رسانه‌ای نشده است.

ترامپ تحریم های علیه روسیه را برای یکسال دیگر تمدید کرد

ترامپ تحریم هایی را که به خاطر وضعیت اوکراین در سال 2014 علیه روسیه وضع شده بود را یکسال دیگر تمدید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی کاخ سفید در گزارشی اعلام کرد: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تحریم های اعمال شده علیه روسیه در سال 2014 به دلیل وضعیت موجود در اوکراین را برای یکسال دیگر تمدید کرد.

در اعلامیه کنگره آمده است که تحریم ها پس از 6 مارس برای یک سال دیگر ادامه خواهند یافت. این تحریم ها توسط فرمان باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در تاریخ 6 مارس 2014 علیه روسیه وضع شده بودند.

در نامه رئيس جمهور امریکا آمده است: «اقدامات و سیاست افرادی که روند دموکراتیک در اوکراین را تضعیف کرده، صلح، ثبات، امنیت، حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین را تهدید و از دارایی‌های آن سوء استفاده می‌کنند، و اقدامات و سیاست های دولت روسیه، از جمله ادعای انزوای کریمه و استفاده از نیرو در اوکراین، همچنان یک تهدید فوق‌العاده و جدی برای امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا به شمار می‌رود».

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: