پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

خبرهائى از ايران و جهان

خبرهائى از ايران و جهان

گزارش کوتاه نوشتاری و تصویری از برگزاری روز دوم راهپیمایی سه روزه کارزار زنان در هلند

 

علیرغم باد بسیار شدید حدود ۱۵۰ نفر در میدان مقابل ایستگاه قطار مرکزی جمع شدند. یکی از فعالین کارزار در هلند از روی پودیوم به تجمع کنندگان خوش آمد گفت. اغلب شرکت کنندگان در این آکسیون تی شرت سفید کارزار با نقش سرخی که ۴۰ سال مبارزات زنان در ایران را گرامی می‌داشت پوشیده بودند و شال قرمزی با نماد زنان خیابان انقلاب به گردن بسته بودند

کارزار زنان که تحت عنوان کارزار مبارزه علیه خشونت دولتی، اجتماعی و خانگی بر زنان در ایران برنامه راهپیمائی سه روزه ای را در شهرهای سه کشور آلمان, هلند و بلژیک تدارک دیده بود دیروز هفتم ماه مارس در هلند برگزار شد. این راهپیمایی که در آن پرشمار زنان مبارز و آزادیخواه شرکت کرده بودند چنین گزارش شد:

کارزار زنان همراه با دوستان و رفقایی که از آلمان به ما پیوسته بودند حدود ساعت دو بعد از ظهر به محل تظاهرات در شهر لاهه هلند رسیدیم.

علیرغم باد بسیار شدید حدود ۱۵۰ نفر در میدان مقابل ایستگاه قطار مرکزی جمع شدند. یکی از فعالین کارزار در هلند از روی پودیوم به تجمع کنندگان خوش آمد گفت. اغلب شرکت کنندگان در این آکسیون تی شرت سفید کارزار با نقش سرخی که ۴۰ سال مبارزات زنان در ایران را گرامی می‌داشت پوشیده بودند و شال قرمزی با نماد زنان خیابان انقلاب به گردن بسته بودند.

برنامه با موزیک زنده شروع شد و تعدادی از فعالین جنبش بین المللی زنان پیام های همبستگی خود با کارزار زنان را خواندند. شعله پاکروان، مادر ریحانه جباری از جانب جنبش دادخواهی صحبت کرد . سخنگوی حزب چپ هلند نیز طی سخنانی همبستگی خود با کارزار را اعلام کرد.

سپس جمعیت با شور و شعار در خیابان های لاهه به راه افتادند و بعد از یک ساعت راهپیمایی این بار در محل «یادمان قربانیان جنگ جهانی دوم» جمع شدیم و برنامه بعد از شعر خوانی شاعر مترقی افغانستانی با شعار و سرود کاربر. «اتیش بزن به روسری» که توسط یکی از فعالین کارزار سروده شده بود به پایان رسید.

در گزارشات بعدی جزییات کاملتری داده خواهد شد.

فریدا از فعالین کارزار

07. 03. 2019

نـقص فنی در سیستـم بـرق رسانی به علت اقـدامات خـرابکارانه مخـالفان

به نقل از خبـرگـزاری رویتـرز، رئیس جمهور ونزوئلا بـروز نـقص فنی در سیستـم بـرق این کشور را نـاشی از اقـدامات خـرابکارانه مخـالفان سیـاسی خود می داند.

نیکلاس مادورو بـلافاصله پس از بروز نقص فنی در بزرگترین نیروگاه بـرق آبـی این کشور، اين اقدام را «خـرابـکاری» خواند.

روز پنـج شنبـه، بـروز نـقص فنی در شبـکه بـرق چندیـن استـان ونـزوئـلا و شهـر کاراکاس پـایتخت این کشـور، اعلام شد که همین موضـوع سبب قطعـی بـرق به مدت چندین سـاعت شد. قطعی برق علاوه بر تعطیلی مـدارس سبب شد، دولـت این کشـور نیـز تصمیم به تعلیـق روز کاری بگیـرد؛ بـی آن که، در خصـوص این تـعطیلی به سـاکنان پـایتخت اطـلاع رسـانی کنـد.

اقـدام دولت ونزوئلا پس از آن صورت گرفت که برای دومین روز پیاپی، کاراکاس پایتخت این کشور و شمار دیگری از شهرهای بزرگ ونزوئلا با قطعی برق مواجه بودند.

اهتزار پرچم سوریه بر روی ساختمان‌های الرقه

پرچم سوريه بر روی ساختمان‌های الرقه به اهتزاز درآمد.

به گزارش شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه؛ شهروندان سوری پرچم کشورشان را روی ساختمان‌های شهر الرقه به اهتزاز در آوردند و بر حمایت از میهن تاکید کردند.

یکی از شهروندان سوری در تصویری که با دوربین تلفن همراه گرفته است گفت: ما در حال برافراشتن پرچم جمهوی عربی سوریه بر فراز ساختمان‌های الرقه هستیم. همچنین عکس‌های بشار اسد رئیس جمهور سوریه را نیز در سطح شهر به دیوار‌ها می‌چسبانیم. ما همچنین با بشار اسد عهد می‌بندیم که هیچگاه به اشغالگران و عوامل آنان اجازه نمی‌دهیم امید‌ها و آرزو‌های کثیف خود را در کشور سوریه تحقق بخشند. شهر الرقه بخشی جدانشدنی از استان الرقه است و تا آزادی کامل استان الرقه آرام و قرار نخواهیم داشت و هیچ پرچمی جز پرچم جمهوری عربی سوریه در الرقه برافراشته نخواهد شد.

چین درباره مداخله خارجی در ونزوئلا هشدار داد

به نقل از یورونیوز، «وانگ یی» وزیر خارجه چین امروز جمعه نسبت به مداخله در امور داخلی ونزوئلا و اعمال تحریم علیه این کشور هشدار داد.

وزیر خارجه چین در این خصوص گفت: نباید مسیر فاجعه آمیز گذشته را تکرار کرد. دولت چین تا به حال بارها نسبت به عدم مداخله کشورهای دیگر در امور داخلی ونزوئلا و تحت فشار قرار دادن نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داده است.

وی در ادامه تصریح کرد: پکن از تداوم گفتگوهای مسالمت آمیز برای رسیدن به راه حل سیاسی میان دولت و مخالفان به منظور تضمین امنیت مردم و ثبات ونزوئلا حمایت می‌کند.

آفریقای جنوبی سطح روابط دیپلماتیک خود با اسرائیل را کاهش داد

دولت آفریقای جنوبی در حمایت از مردم فلسطین، در روابط سیاسی خود با رژیم اسرائیل بازنگری کرد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه شامگاه جمعه (۱۷ اسفند) گزارش داد که رئیس پارلمان آفریقای جنوبی طی سخنرانی خود اعلام کرد که کشورش سطح روابط دیپلماتیک خود با رژیم اسرائیل را کاهش داده است.

این مقام آفریقای جنوبی در چرایی این اقدام پرتوریا گفت که تصمیم به کاهش سطح روابط با تل‌آویو به دلیل حملات رژیم اسرائیل به فلسطینیان در سرزمین‌های اشغالی و غزه است.

خبرگزاری صفای فلسطین نیز گزارش داد که «سیریل راماپوسا»، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی طی اظهارات امروز خود اعلام کرده است که کشورش در کنار مردم فلسطین جهت تعیین حق سرنوشت خود ایستاده است.

او گفت که تصمیم به کاهش سطح روابط دیپلماتیک در سفارت آفریقای جنوبی در اسرائیل بر اساس توافق به عمل آمده در نشست «حزب کنگره ملی» بوده است که یک سال پیش صورت گرفت.

راماپوسا با این حال گفت که کشورش «حق حاکمیت اسرائیل» را به رسمیت می‌شناسد.

رئیس جمهوری آفریقای جنوبی گفته که سیاست کشورش مبتنی بر نگرانی ناشی از تداوم نقض حقوق فلسطینیان در راستای تعیین سرنوشت و مخالفت رژیم اسرائیل با ورود به مذاکرات جدی جهت رسیدن به راه حل عادلانه و مسالمت‌آمیز برای پایان دادن به درگیری‌ها است.

روسیه خود را برای یک جنگ اتمی محدود آماده می کند

«الکساندر اسکوبوف» کارشناس روس در مقاله‌ای در پایگاه خبری «پنجره‌ای به اورآسیا» نوشت که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در حال آماده شدن برای مبارزه و پیروزی در یک جنگ اتمی محدود بوده و در مقابل غرب از تشدید اوضاع جلوگیری خواهد کرد چون نگران است که مبادا این تشدید اوضاع به جنگ نهایی اتمی منجر شود که هم غرب و هم روسیه را نابود می‌کند.

این کارشناس روس افزود: دکترین جنگ سرد بر اساس این فرضیه است که هیچ کدام از قدرت‌های جهانی از تسلیحات اتمی برای حمله استفاده نمی‌کنند و تنها برای دفاع آن را به کار می‌گیرند و فقط در صورتی به تشدید اوضاع بپردازند که طرف مقابل نخست به این کار مبادرت ورزد. از سوی دیگر، در صورتی که هر طرف طرحی برای استفاده از تسلیحات تاکتیکی و استراتژیک داشته باشد، طرف مقابل نیز می‌تواند چنین طرحی را توسعه بخشد.

این کارشناس روس ادامه داد که هر دو طرف به سرمایه‌گذاری در تسلیحات آخرالزمانی به عنوان آخرین خط دفاعی از آن چیزی که هر کدام به آن به عنوان مدل تمدن یاد می‌کنند، ادامه خواهند داد.

اسکوبوف معتقد است که هر دو طرف از برتری سیستم اجتماعی خود و در نهایت سقوط سیستم اجتماعی دشمن در رقابتی تاریخی اطمینان دارند و اساسا هر دو طرف درگیری نظامی جهانی با دشمن تاریخی خود را عملا اجتناب‌ناپذیر می‌دانند.

علاوه بر آن، هر دو طرف به این نتیجه‌گیری رسیده‌اند که اگر استفاده از تسلیحات معمول به آنها اجازه برنده شدن در نبرد را ندهد به سوی استفاده از تسلیحات اتمی گام بردارند.ه

یک کمربند، یک جاده» چین می تواند اقتصاد آفریقا را متحول کند

به نقل از خبرگزاری شین هوا از نایروبی، جیمز شیکواتی، اندیشمند و مدیر شبکه داخلی اقتصادی منطقه در نایروبی گفت: «اهمیت ابتکار یک کمربند و یک جاده چین سبب گسترش دید و نگرش کشورهای آفریقایی به بیرون از مرزهای ملی آنها می شود.»

وی در اظهاراتی در مراسم متروپل 2019، چشم انداز اقتصادی کنیا، با تاکید بر اهمیت تلاش های چین افزود » اینگونه اقدامات پکن سبب شده است مردم کنیا در چارچوب طرح های زیرساخت مرزی به امور منطقه ای بیشتر فکر کنند.»

شیکواتی از کشورهای آفریقایی که در امتداد ابتکار «یک کمربند و یک جاده» قرار دارند خواست از این طرح در راستای تقویت منافع جوامع مختلف نهایت استفاده و بهره برداری را ببرند.

مدیر شبکه داخلی اقتصادی منطقه کنیا خاطرنشان کرد تسریع در روند توسعه اقتصادی و بهره برداری از فرصت های تجاری و اقتصادی بر مبنای ابتکار کمربند و جاده چین به چگونگی تصمیم گیری های مقامات دولت های آفریقایی مربوط می شود.

وی یادآور شد این ابتکار می تواند به عنوان جایگزینی برای مدل های مالی سنتی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول ارائه شود که صرفا براساس حجم اقتصاد کشورهای دریافت کننده به آنان اعتبار تخصیص می دهند. مقامات چین می توانند منابع مالی طرح های مورد نظر را بر اساس نیازهای بلند مدت کشور تامین کنند.

براساس اظهارات مدیر شبکه اقتصادی درون منطقه ای، نیازهای مالی کشورهای آفریقایی به دلیل اختلاف زیاد زیرساختی مالی نمی توانند صرفا از طریق منابع عمومی تامین شوند.

شیکواتی ادامه داد کشورهای آفریقایی در صورت تحمل مخاطرات مالی می توانند منابع تامین بودجه طرح های خود را توسعه دهند. طرح توسعه اوهورو کنیاتا رئیس جمهور کنیا موسوم به دستور جلسه بزرگ چهار درباره امنیت غذایی، ساخت، خدمات بهداشتی جهانی و مسکن مناسب می تواند به مقدار زیاد از منافع ابتکار یک کمربند و یک جاده بهره مند شود.

ایتالیا: اعتصاب سراسری در اعتراض به سیاست‌های های نئولیبرالی

کارکنان بخش های دولتی و خصوصی ایتالیا در اعتراض به نبود امنیت شغلی، پائین بودن حقوق ها و بهبود شرایط کاری برای 24 ساعت اعتصاب عمومی کردند. این اعتصاب، بخش های وسیعی از اقتصاد ایتالیا را به ویژه در بخش های حمل و نقل زمینی، آموزش و پرورش و بهداشت زمین گیر کرد.

یکی از کارمندان بخش بهداشت و درمان ایتالیا که با شماری از همکاران خود مقابل وزارت بهداشت ایتالیا تجمع کرده بود، گفت: «متاسفانه وضعیت نظام بهداشت و درمان همگانی ایتالیا روز به روز وخیم تر می شود. از یک سو، قراردادهای کارکنان تمدید نمی شود و از سوی دیگر مردم برای بسیاری از آزمایش ها و معاینه های تخصصی پزشکی در بخش دولتی باید بیش از 6 ماه در انتظار باشند. ما با تجمع برابر وزارت بهداشت خواستار رسیدگی به این مسائل هستیم».

همزمان با اعتصاب عمومی در ایتالیا، ده ها نفر از جمله چند خبرنگار ایتالیایی نیز که به دلیل آنچه مشکلات اقتصادی و کمبود بودجه نامیدند و از کار اخراج شده اند مقابل وزارت توسعه اقتصادی ايتاليا تحصن کردند.

یکی از خبرنگاران اخراج شده گفت: « من خبرنگار هستم که یک ماه پیش پس از 16 سال کار در بخش خبری تلویزیون «اسکای ایتالیا» که بزرگترین رسانه ماهواره ای در ایتالیاست از کار اخراج شدم. من 2 فرزند خردسال دارم و در شرایط بسیار بدی به سر می برم».

یک خبرنگار دیگر اخراجی گفت: « من یک خبرنگار اخراج شده دیگر رسانه اسکای هستم. انها به بهانه مشکلات مالی بیش از یکصد نفر از کارکنان بخش های مختلف این رسانه را از جمله 5 خبرنگار زن اخراج کردند».

در ایتالیا هر روز بر تعداد افرادی که شغلشان را از دست می دهند افزوده می شود.

یک مهندس ایتالیایی هم گفت: « من در شرکتی وابسته به دولت که در زمینه محیط زیست فعال است کار می کنم. هم اکنون بیش از 500 نفر از کارکنان شرکت ما در معرض اخراج شدن هستند و همه ما نگران از دست دادن کارمان هستیم».

به گفته کارشناسان، بیش از یک میلیون ایتالیایی در یک دهه گذشته به دلیل بحران اقتصادی کار خود را از دست داده اند.

آمریکا ضرب‌الاجل قطع همکاری با شرکت نفت دولتی ونزوئلا راتمدید کرد

به نقل از وبگاه وزارت خزانه داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC/اوفک) امروز جمعه اعلام کرد که ضرب الاجل قطع رابطه با هرگونه فعالیت‌های مرتبط با شرکت نفت دولتی ونزوئلا (PDVSA) را تا ۱۰ ماه می سال جاری میلادی تمدید کرده است.

در بیانیه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص آمده است که این اقدام تا ۱۰ ماه می سال جاری میلادی به منظور قطع هرگونه ارتباط سرمایه گذاران با شرکت نفتی دولتی ونزوئلا به انجام می‌رسد.

این درحالیست که با گذشت حدود ۶ هفته از وضع تحریم‌ها علیه شرکت نفت دولتی PDVSA ونزوئلا، آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که سرگرم بررسی اقدامات بیش‌تر از جمله تحریم‌های ثانویه ای است که ممکن است بر جریان تجارت نفت و محصولات نفتی ونزوئلا تأثیر بگذارد.

حمله جنگنده‌های آمریکایی با فسفر سفید به سوریه؛ کشته شدن شمار دیگری از غیرنظامیان

به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، منابع محلی در استان دیرالزور گفتند: جنگنده های ائتلاف بار دیگر با فسفر سفید به محل های تجمع غیرنظامیان در اطراف روستای الباغوز در نزدیک مرز سوریه با عراق حمله کردند که در جریان آن، تعدادی از غیرنظامیان کشته شدند.

این منابع افزودند: اکثر قربانیان زن و کودک هستند و شمار دیگری نیز در این حمله زخمی شدند.

منطقه کشتزارهای الباغوز در ریف دیرالزور یکشنبه گذشته نیز شاهد حمله جنگنده های ائتلاف با فسفر سفید بود که به کشته شدن شماری از غیرنظامیان بویژه زنان و کودکان منجر شد.

کره شمالی فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی خود را از سر می‌گیرد

نقل از اسپوتنیک، برخی منابع منطقه‌ای اعلام کرده‌اند که روند فعالیت دوباره تأسیسات غنی سازی هسته‌ای کره شمالی در یونگبیون آغاز شده است.

همچنین «سو هون» رئیس نهاد اطلاعات ملی کره جنوبی گفته است: تأسیسات غنی سازی اورانیوم کره شمالی حتی پیش از نشست اخیر سران آمریکا و کره شمالی هم به فعالیت عادی خود ادامه می‌داد.

وی در این ارتباط افزود: نهاد اطلاعات ملی کره جنوبی متوجه جابجایی خودروها در تأسیسات تحقیقات موشکی سانیوم دونگ در کره شمالی شده‌اند.

در این گزارش‌ها همچنین گفته شده است که سایت پرتاب موشک تونگ چانگ ری کره شمالی که سال گذشته تخریب شد، در حال بازسازی است.

پیش از این نیز چند اندیشکده آمریکایی اعلام کرده بودند عکس‌های ماهواره‌ای نشان می‌دهند اقداماتی برای بازسازی ایستگاه پرتاب ماهواره سوهائه در تونگ چانگ ری در حال انجام است.

گفتنی است که در نوامبر سال گذشته مقامات دولت کره شمالی متذکر شدند که در صورت عدم لغو تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد این کشور، روند تخریب سایت تانگ چانگ- ری و سایر سایت‌های مشابه متوقف خواهد شد.

مذاکرات اخیر میان رهبران کره شمالی و آمریکا در ویتنام بصورت نیمه تمام و شکست خورده پایان یافت و دو طرف نتوانستند در پایان این نشست یک بیانیه مشترک صادر کنند. با این حال مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در یک نشست خبری گفته بود که دولت ترامپ امیدوار است ظرف ماه‌های آینده نماینده‌ای به کره شمالی اعزام کند.

آمریکا: بانک‌های متعامل با دولت ونزوئلا تحریم می‌شوند

به نقل از رویترز، در ادامه حمایت‌های بی دریغ آمریکا از شورشیان مورد حمایت خود در ونزوئلا، «الیوت آبرامز» نماینده ویژه رئیس‌جمهوری آمریکا در امور ونزوئلا هشدار داد که واشنگتن با گسترش شبکه تحریم‌ها علیه دولت مادورو، قصد دارد بانک‌هایی که از وی حمایت می‌کنند را نیز هدف قرار دهد.

نماینده ویژه رئیس‌جمهوری آمریکا در امور ونزوئلا با نقض قوانین بین المللی و بر خلاف منشور ملل متحد در لزوم عدم دخالت در امور داخلی کشورهای مستقل گفت: تحریم‌های بیشتری علیه مؤسسات مالی که دستورات حکومت مادورو را اجرا می‌کنند، اعمال خواهد شد.

وی در ادامه گفت که شخصاً از بانک‌های اروپایی خواسته است تا اقداماتی را برای حفاظت از حساب‌های شخصی ونزوئلایی‌ها در برابر اقدامات دولت مادورو انجام دهند.

«الیوت آبرامز» همچنین تأیید کرد که تا کنون ۲ بار با وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز دیدار داشته است.

سرقت ۵۰ تن طلای عراق توسط داعش – داعش تسلیم شد، طلا در آمریکا!

یکی از رهبران جریان صدر در عراق از سرقت 50 تن طلای این کشور توسط داعش خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، حاکم الزاملی از رهبران جریان صدر در عراق گفت: گروهک تروریستی داعش* در سال 2014 میلادی 50 تن طلا و 400 میلیون دلار از بانک های عراق سرقت کرد.

وی گفت: دولت عراق لازم است تا به آمریکایی ها برای استرداد موارد سرقت توسط داعش — بعد از کنترل نیروهای آمریکایی بر منطقه الباغوز در شرق سوریه — فشار بیاورد.

الزاملی گفت: نیروهای عراقی باید خواهان تحویل گرفتن سرکردگان داعش زندانی در سوریه برای محاکمه آنها به اتهام قتل بی گناهان شوند.

این در حالیست که پیش از این نیز منابع آگاه اعلام کرده بودند که نیروهای آمریکایی در سوریه حدود 50 تن طلای سرقت شده توسط داعش را به کشور خود انتقال داده اند.

رامی عبدالرحمان، رئیس دیده‌بان حقوق بشر سوریه پیشتر تاکید کرده بود که گروهک تروریستی داعش 40 تن طلا از ملت سوریه و عراق به سرقت برده و این گنج بعد از سیطره ائتلاف ضد داعش و نیروهای سوریه دموکراتیک بر آخرین مقر داعش در شرق سوریه به دست آنها خواهد افتاد.

وی هچنین گفت: داعش این مقدار طلا را طی سال‌های گذشته از مناطق تحت کنترل خود در عراق و سوریه به سرقت برده است.

آمریکا یک وزیر ونزوئلا را به نقض تحریم‌ها متهم کرد | تقاضای ۳۰ سال زندان

دولت آمریکا در ادامه مداخله‌جویی‌ها در امور داخلی ونزوئلا، وزیر صنعت این کشور را به نقض تحریم‌ها متهم و علیه وی اعلام جرم کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» آمریکا مدعی است « طارق زیدان العیسمی مداح» وزیر صنعت ونزوئلا، تحریم‌های واشنگتن مبنی بر ممنوعیت به‌کارگیری شرکت‌های آمریکایی ارائه‌دهنده پروازهای خصوصی را نقض کرده و با استفاده از آنها به روسیه سفر کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین با متهم کردن دستیار العیسمی، قصد دارد حکم سی سال زندان برای آنها درخواست کند.

از حدود یک ماه قبل در ونزوئلا، گوایدو که ریاست مجمع ملی این کشور را برعهده داشت، با حمایت‌های آمریکا ضمن به‌راه انداختن آشوب‌ها و اعتراضاتی علیه دولت مادورو، خود را رئیس‌جمهور موقت این کشور خواند و سعی داشت علیه دولت قانونی ونزوئلا کودتا کند.

دونالد ترامپ»، رئیس جمهوی آمریکا نیز به دنبال این اقدام گوایدو، او را رئیس جمهوری قانونی به رسمیت شناخت و در مقابل «نیکلاس مادورو» را رئیس جمهور غیرقانونی خواند.

همزمان با حمایت برخی کشورها از جمله آمریکا، کانادا، آلمان، برزیل و اروگوئه از تلاش رئیس مجمع ملی ونزوئلا برای کودتا در این کشور، ترکیه، ایران، روسیه و مکزیک این اقدام را محکوم و از مادورو اعلام حمایت کردند.

از سال ۲۰۱۷ و به دنبال تشدید بحران سیاسی در ونزوئلا بین اپوزیسیون و رئیس‌جمهور این کشور، اختلافات بین مادورو و مجمع ملی (کنگره) که اکثریت آن در دست مخالفان است، بالا گرفته و تشدید این اختلافات سبب اقدام دولت در برگزاری انتخابات برای تشکیل «مجلس موسسان قانون اساسی» در سال ۲۰۱۷ شد.

تلاش واشنگتن برای کنار زدن دولت قانونی کاراکاس در حالی صورت می‌گیرد که مردم ونزوئلا چند ماه پیش با شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری، بار دیگر مادورو را به ریاست‌جمهوری این کشور انتخاب کردند.

استفاده پلیس ترکیه از اسپری فلفل برای متفرق ساختن مهاجران ایرانی و افغانی در دنیزل

در حالی که مهاجران در مقابل دفتر پناهندگی شهر “دنیزلی” برای تمدید مدارکشان تجمع کرده بودند پلیس ترکیه برای متفرق ساختن آنها برخوردی خشونت آمیز داشته و از اسپری فلفل استفاده می کند

به گزارش اسپوتنیک، تجمع مهاجران ایرانی و افغانی در مقابل دفتر پناهندگی شهر «دنیزلی» در روز یکشنبه برای تمدید مدارک شناسایی خود با خشونت پلیس ترکیه همراه شد.

پلیس «ترکیه» برای متفرق کردن این جمعیت از اسپری فلفل استفاده می کند که انتشار ویدئو مربوط به این برخورد در فضای مجازی با موجی از واکنش ها و انتقادات همراه شد و این واکنش ها همچنان ادامه دارد.

کشف سلاح‌های آمریکایی و اسرائیلی از تروریست‌ها در ریف دمشق

نیرو‌های ارتش سوریه مقادیر زیادی سلاح و مهمات آمریکایی و اسرائیلی از تروریست‌ها در شهرک یلدا در ریف دمشق کشف و ضبط کردند.

به گزارش شبکه الاخباریه سوریه؛ انواع سلاح و مهمات که برخی از آن‌ها ساخت رژیم اسرائیل و آمریکاست در عملیات یگان مهندسی ارتش سوریه برای پاکسازی شهرک یلدا در ریف دمشق کشف و ضبط شد.

خبرنگار شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه در گزارشی گفت: در منزلی که تروریست‌ها آن را به انبار سلاح و مهمات خود تبدیل کرده بودند مقادیر زیادی انواع سلاح و مهمات کشف و ضبط شد.

یکی از افسران ارتش سوریه در این زمینه گفت: «در راستای مبارزه با تروریسم و با هماهنگی با یگان‌های ویژه در یکی از منازل اطراف شهرک یلدا انواع سلاح و مهمات که ساخت کشور اوکراین و رژیم اسرائیل است کشف و ضبط کردیم. برای بازگرداندن امنیت و ثبات به این شهر امن، سلاح‌های کشف شده مصادره و به یگان‌های ویژه تحویل داده شد».

یکی دیگر از افسران ارتش سوریه در مصاحبه با خبرنگار الاخباریه سوریه گفت: سلاح‌های مختلف کشف شده عبارتند از: موشک «ار بی ار» که ساخت صربستان است. انواع مهمات که در پهپاد‌ها استفاده می‌شود. موشک‌هایی که ساخت اسرائیل است. تعدادی نارنجک و گلوله آرپی جی و گلوله خمپاره در اندازه‌های مختلف، همچنین نارنجک‌های هجومی و دفاعی که ساخت کشور آمریکا و رژیم اسرائیل است. همچنین یک موشک «تاو» آمریکایی نیز کشف شده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: