پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار ايران و جهان

اخبار ايران و جهان

☑️ آخرین وضعیت کارگران هفت تپه در روز های پایانی سال ۱۳۹۷

✔️ امروز چهارشنبه ۲۲ اسفند کارگران بازنشسته سال های ۹۶ و ۹۷ در کارخانه نیشکر هفت تپه دست به تجمع زدند. 

در ادامه این تجمع از ساعت ۱۰ صبح، تولید  در کارخانه متوقف شد و کارگران دست از کار کشیدند.

✔️ با توجه به اینکه روز های پایانی سال ۹۷ را پشت سر می گذاریم و خانواده های کارگری بیشتر از هر زمان دیگری نیاز به دریافت حقوق دارند اما همچنان ما با خلف وعده کارفرما روبرو هستیم.

✔️ قرار بود که تمام حقوق معوقع همراه با عیدی و پاداش کارگران پرداخت شود اما تا کنون حتی حقوق بهمن ما پرداخت نشده است.

✔️ همچنین کارگران با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی جهت تمدید دفترچه های درمانی متوجه  شدند  که حق بیمه کارگران هم پرداخت نشده و به این ترتیب دفترچه کارگران از طرف سازمان تامین‌اجتماعی تمدید  نشد و این در حالی است که تعدادی از بستگان کارگران جهت بستری و مداوای پزشکی احتیاج به دفترچه تامین اجتماعی دارند.

✔️ اسماعیل بخشی نماینده و عضو سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه همچنان زندانی می باشد،  به کدامین گناه؟!

📣 این ظلم و ستم و بی حقوقی چقدر باید ادامه داشته باشد؟

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۲۲ آسفند ۹۷

#نان_کار_آزادی_حق_مسلم_ماست_

آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

🔻 صفحه #تلگرام #سندیکای کارگران.نیشکر هفت تپه   ⬇️

@syndica_7tape

🔴 یادداشت ارسال شده از کارگر شرکت واحد به کانال تلگرام سندیکا در مورد تعیین دستمزد کارگران

«نان در خون ،ثمره سیاست بازی های پلیددر قبال کارگران»

و هنوز کارگر در یوغ سرمایه دار ،روزگارش را در استثمار افکار نیروها و نمایندگان به ظاهر دوست سپری می کند. سالیان درازی است که شاهد آن هستیم که در تاریخ حدود ۲۷ بهمن ، یعنی ۵ روز پس از گردهمایی ۲۲ بهمن ،جلسه شورای کار به جهت برآورد دستمزد با صحبتهای عوام فریبانه و زیبا در مورد حق و حقوق کارگر استارت میخورد، واما بعد از گذشت حدود چهارهفته و برگزاری جلسات متعدد و حضور نمایندگان کارگر (نمایندگان تحمیل شده به کارگران) و نماینده همیشگی کارگر در مجلس ، علیرضا محجوب ،و حضور با صلابت نماینده کارفرما و صحبت هایی مبنی بر عدم توانایی پرداخت از سوی کارفرما ،به طور معمول در تاریخ ۲۶ اسفند به بعد نرخ دستمزد و حقوق سال آینده به تصویب می رسد، یعنی این سیاست کثیف به طور همیشه تسلسل می یابد و با توجه به اینکه اکثر نیروی کار در تهران، شهرستانی می باشند و در تاریخ اعلام شده غالبا به شهرهای خود بازگشته اند، با خیالی آسوده و بدون هیچ هیاهویی دست به تصویب حقوقی می زنند که کارگر بخت برگشته باید مطیع این نامهربانی ها باشد. ولی آگاه باشند که کارگران هم اکنون مطلع شده اند و بترسند از روزی که این آگاهی موجی خروشان از نارضایتی را فراهم آورد، آن وقت است که دیگر خدعه محجوب ها و نمایندگان خود فروخته کارگری دیگر اثری ندارد.

💢همکاران به سندیکای خود بپیوندید و با پرداخت حق عضویت همکاران خود را در سندیکا یاری و همراهی کنید.

اخبار، تصاویر، پیشنهادات و مشکلات در محل کار خود را با کلیک در اینجا برای ما ارسال کنید.

لینک کانال

t.me/vahedsyndic

مصر: سقوط هواپیما در اتیوپی و ردپای موساد با هدف ترور دانشمندان عرب

نبیل احمد صادق دادستان مصر دفتر فنی اش را مأمور تحقیق فوری درباره ابلاغیه ارائه شده از سوی عمرو عبدالسلام یک وکیل حقوقی این کشور درباره حادثه سقوط هواپیمای اتیوپی که در میان قربانیان آن دانشمندان مصری هم بوده اند و اینکه تحقیق شود آیا حادثه به سبب نقص فنی بوده یا برنامه ریزی شده برای نابودی دانشمندان بوده است، کرد.

در این ابلاغیه آمده است: سرویس‌های جاسوسی خارجی و در رأس آنها موساد اسرائیل ید طولایی در ترور شماری از دانشمندان مصری در طی دهه‌های گذشته داشته است مانند ترور سمیره موسی دانشمند هسته‌ای مصر که در سال ۱۹۵۲ در کالیفرنیای آمریکا ترور شد و نیز جمال حمدان دانشمندی که به دست موساد در سال ۱۹۹۳ و سمیر نجیب دانشمند هسته‌ای مصر و نیز مصطفی مشرفه که در سال ۱۹۵۰ و یحیی المشد که در سال ۱۹۸۰ ترور شدند.

این وکیل مصری در ابلاغیه خود خواستار اعزام تیمی از دادستانی برای پیگیری روند تحقیقات مقامات اتیوپیایی برای آگاهی از علل سقوط هواپیما که در میان آنها دانشمندان مصری هم بوده اند، شده بود.

این درحالی است که بر اساس گزارش رسانه‌ها؛ ۴ دانشمند عرب از جمله یک دانشمند هسته‌ای مغربی در حادثه سقوط هواپیما در اتیوپی کشته شدند. این دانشمند هسته‌ای حسین السیوطی نام دارد و به عنوان استاد دانشگاه و پژوهشگر در علوم فیزیک هسته‌ای در دانشکده «عین الشق» در دانشگاه «حسن ثانی» در شهر «دار البیضاء» فعالیت می‌کرد.

دکتر حسن السیوطی از نخستین پژوهشگران مراکشی به شمار می‌رود که دکترای فیزیک هسته‌ای را از فرانسه در حدود ۳۵ سال پیش گرفتند و پس از آن در مرکز «المعموره» در حومه رباط فعالیت کرده است و در دانشگاه حسن دوم در دارالبیضا تدریس کرده است.

علاوه بر ریاست اش بر شعبه فیزیک هسته‌ای، وی عضو «جمعیت حقوق بشر مراکش»، «سندیکای ملی آموزش عالی» و نیز «جمعیت خدمات اجتماعی آموزش عالی» بوده است.

شایان ذکر است که هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس از فرودگاه آدیس‌آبابا در اتیوپی دقایقی پس از برخاستن دچار سانحه شد و ۱۵۷ خدمه و سرنشین آن کشته شدند. همچنین هفتم آبان امسال نیز همین نوع هواپیما متعلق به خطوط هوایی Lion Air اندونزی دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه جاکارتا در اندونزی دچار سانحه شد و ۱۸۹ نفر خدمه و سرنشین آن کشته شدند.

ترامپ وضعیت اضطراری علیه ایران را تمدید کرد

به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای از تمدید وضعیت اضطراری در رابطه با ایران تا یک سال دیگر خبر داد.

ترامپ در این بیانیه تاکید کرده که وضعیت اضطرار ملی در مورد ایران که در ابتدا در ۱۵ مارس ۱۹۹۵ تائید شد، همچنان لازم است تا یک سال دیگر ادامه یابد.

در بیانیه رئیس جمهور آمریکا گفته شده است که به موجب فرمان اجرایی شماره ۱۲۹۷۵ و با هدف مقابله با تهدیدات غیرمعمول ایران علیه منافع ملی و سیاست خارجی آمریکا، وضعیت اضطرار ملی تمدید می‌شود.

در این بیانیه، ترامپ همچنین به خروج آمریکا از برجام اشاره کرده و مدعی شده که ایران در حال اشاعه فعالیت‌های موشکی و مخرب در منطقه و حمایت از تروریست است.

فرمان اجرایی برقراری وضعیت اضطراری ملی درباره ایران هر ساله از سوی رؤسای جمهور آمریکا تمدید می‌شود و به رئیس جمهور آمریکا این اختیار را می‌دهد که اموال و دارایی‌های ایران را توقیف و بسیاری از تحریم‌ها علیه ایران را اعمال کند

تیر اندازی در مرز ایران و جمهوری آذربایجان

سازمان دولتی مرزبانی آذربایجان اعلام کرد: مرزبانان آذربایجانی صبح روز یکشنبه با گروهی که به صورت غیر قانونی از مرز دولتی با ایران عبور می‌کردند، زد و خورد داشتند.

در این اطلاعیه آمده است: سروان سخاوت محمدوف بعد از برخورد گلوله به سینه‌اش، کشته شد. همکارش ویدالی جبرئیلوف از ناحیه دست زخمی شد. این زد و خوردها با گروهی که می خواستند به طور غیر قانونی از ایران به آذربایجان وارد شوند، رخ داد.

حادثه تقریبا در ساعت 6.50 دقیقه صبح در نزدیکی روستای بلا بهمنلی منطقه فیزولین آذربایجان رخ داد. نگهبان مرز در محدوده ایران حرکت افراد مسلح را به سمت مرز آذربایجان مشاهده کرد.

متخلفین به هشدارهای مرزبانان آذربایجانی برای تسلیم شدن، گوش نداده و آتش گشودند. محمدوف و جبرئیلوف بر اثر اصابت گلوله به بیمارستان منتقل شدند، اما محمدوف متاسفانه زنده نماند.

متخلفین موفق شدند خود را مخفی کنند.

چامسکی هم بالاخره از خواب پرید: در ونزوئلا یک کودتای نرم در حال وقوع است

تحلیلگر لیبرال چپ آمریکایی تاکید کرد آنچه که در ونزوئلا رخ می دهد یک کودتای نرم است.

نوام چامسکی گفت آنچه که می خواهند آنها انجام دهند سرنگونی دولت و بازگشت ونزوئلا به وضعی است که شما در کشورهای منطقه تحت هدایت آمریکا می بینید. شما به شرارت ها و جرایم و دیگر چیزها در کشورهایی که آمریکا در اختیار دارد و کنترل می کند، نگاه کنید. به کشورهای آمریکای مرکزی نگاه کنید. کلمبیا کشوری است که خطرناک ترین کشور در جهان برای فعالان اتحادیه ای و حقوق بشری است اما چون متحد آمریکاست مشکلی ندارد.

کشوری که دستگیر کردن نیم میلیون نفر در آن افتخار است!

«سلیمان صویلو» وزیر کشور ترکیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد که از زمان کودتای نافرجام در این کشور در جولای ۲۰۱۶ تا کنون ۵۱۱ هزار نفر بازداشت موقت شده و بیش از ۳۰ هزار نفر از آن‌ها اکنون در زندان به سر می‌برند.

به نوشته روزنامه حریت ترکیه، صویلو گفت: در این مدت ۵۱۱ هزار نفر بازداشت موقت شده‌اند و ۳۰۸۱۲ نفر نیز اکنون در زندان به سر می‌برند که تعدادی بسیاری از آن‌ها از کارمندان نهادهای دولتی به ویژه در بخش‌های امنیتی و اطلاعاتی و دادگستری هستند؛ از اعضای دانشگاه‌ها و رسانه‌ها نیز در بین بازداشت شدگان حضور دارند.

وزیر کشور ترکیه افزود: تعداد ۳۰۵۷۸ نفر فقط از کارمندان وزارت کشور اخراج شده‌اند و بیش از پنج هزار نفر نیز که اکثر آن‌ها از نهادهای امنیتی هستند از کار تعلیق شده‌اند.

او در پاسخ به این سؤال که آیا با این حجم از بازداشتی‌ها بخش خدماتی به خطر نمی‌افتد؟ گفت: «نمی‌توان چنین چیزی را گفت، ما همچنان پرونده‌های متعددی داریم و در حال کار بر روی آن‌ها هستیم» و افزود: «همچنان سرنخ‌ها و اطلاعات جدیدی وجود دارد و پیگرد متهمان ادامه دارد، به خصوص آن‌هایی که در خارج از کشور حضور دارند.»

«سلیمان صویلو» در پایان بر ادامه مبارزه دولت ترکیه با جنبش «فتح‌الله گولن» تأکید کرد و آن را همانند مبارزه با گروهک پ.ک.ک دانست و گفت که دولت با همکاری کشورهای دیگر تلاش می‌کند تمامی مدارس این جنبش را در دیگر کشورها تعطیل کند.

اعطاي گذرنامه جعلي به تروريست هاي داعش توسط آمريکا

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آمریکا برای توطئه ای جدید با داعش آماده می شود و آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سی آی ای) به بازجویی از حدود دو هزار نفر از افراد مسلح داعش از اردوگاههای تحت سیطره حزب کارگران کردستان اقدام کرد و 140 نفر از آنها گذرنامه های جعلی دریافت کردند.

روزنامه ینی شفق ترکیه با اعلام این خبر افزود آمریکا یک طرح محرمانه جدید را برای انتقال تروریستها از این منطقه از طریق عراق با نامها و مدارک و گذرنامه های جعلی اجرا می کند.

این روزنامه افزود آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا چند منطقه از دیرالزور را به عنوان مناطق نظامی اعلام کرده و آنها را برابر تردد غیرنظامیان بسته است. پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در مناطق تحت کنترل خود به بازجویی از این افراد گزینش شده اقدام کرده است. پس از آن، این افراد مسلح به نقاط استقرار داعش در پادگانها و برخی نیز به پادگانهای محرمانه که توسط «سی آی ای» مشخص می شود منتقل خواهند شد.

این روزنامه اضافه کرد نمایندگانی از اطلاعات اسرائیل، فرانسه و انگلیس به این پادگانهای محرمانه سفر و کارتهای شناسایی و گذرنامه ها را برای فراهم کردن شرایط خروج تروریستها از طریق عراق، آماده و توزیع می کنند.

«ینی شفق» تاکید کرد: ابوبکر البغدادی سرکرده داعش زیر نظر آمریکا کار می کند.

چرا داعشی ها دسته دسته تسلیم کردها و آمریکائی ها میشوند؟تسلیم شدن ۳۰۰۰ داعشی در ۲۴ ساعت گذشته در باغوز

به نقل از المیادین، «نیروهای سوریه دموکراتیک» اعلام کردند در 24 ساعت گذشته 3000 تروریست داعشی در شهرک الباغوز خود را به این نیروها تسلیم کرده اند. از سوی دیگر مدیر مرکز رسانه ای نیروهای سوریه دموکراتیک در پیامی توئیتری از ادامه نبردها در الباغوز خبر داد و افزود اکنون بیش از هر زمان دیگری به ساعت های پایانی جنگ علیه داعش نزدیک شده ایم.

در همین حال، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد همه آماده سازی های نظامی برای عملیات شرق فرات فراهم شده است.

سوال اینجاست که چرا داعشی ها دسته دسته تسلیم کردها و آمریکائی ها میشوند؟ در حالیکه آنان با این همه جنایتی که کرده اند خیالشان راحت است آنها که بوجودشان آوردند حتما چشمه رحمت شان را بروی آنها نمی بندند و داعشی ها می توانند از آن سیراب شوند.

مردم ایران چه کنند این شب عیدی با عشق آمریکا: در صورت امکان صادرات نفت ایران را به صفر می رسانیم !

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه از صنایع نفتی جهان خواست به منظور تامین منافع سیاست خارجی آمریکا با دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور به ویژه در آسیا و اروپا همکاری و آنچه را که وی «بازیگران بد» در عرصه جهانی توصیف کرد، مجازات کنند.

­به گزارش خبرگزاری رویترز، پمپئو که در هیوستون و در جمع مدیران ارشد بزرگترین شرکت های انرژی جهان و برخی از وزیران نفت سخن می گفت اعلام کرد: فناوری نوین استخراج نفت شِیل آمریکا و فراوانی گاز طبیعی موجب تقویت آمریکا برای پیشبرد سیاست خارجی می شود.

پمپئو گفت: واشنگتن از همه ابزارهای اقتصادی در دسترس خود برای کمک به مدیریت بحران در ونزوئلا استفاده می کند.

واشنگتن همچنین با اعمال تحریم های نفتی علیه ایران در سال گذشته موجب کاهش شدید حجم نفت صادراتی این کشور در طول چند ماه گذشته شد.

پمپئو مدعی شد ما همچنان در عزم خود مبنی بر به صفر رساندن صادرات نفت خام ایران در سریع ترین زمان و به محض اینکه شرایط بازار اجازه دهد راسخ و متعهد هستیم.

ضروری است آستین ها را بالا بزنیم و با تسهیل سرمایه گذاری، شرکا را به خرید نفت از ما ترغیب و بازیگران بد را مجازات کنیم.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: رونق صادرات نفت و گاز آمریکا این امکان را به آمریکا داده است تا تقاضای انرژی را که زمانی توسط رقبای ژئوپولیتیک آن برطرف می شد، تامین کند.

مخالفت آمریکا خط لوله نور داستریم

پمپئو با اشاره به توسعه خط لوله گاز طبیعی از روسیه به اروپای مرکزی گفت: ما به همان اندازه که نمی خواهیم خودمان به عرضه نفت ونزوئلا وابسته باشیم، نمی خواهیم متحدان اروپایی ما نیز از طریق پروژه خط لوله گاز نورداستریم 2 به گاز روسیه وابسته شوند.

سخنرانی پمپئو در دومین روز کنفرانس سالانه سِراویک CERAWeek بیان می شد که هر ساله از سوی شرکت اطلاع رسانی آی اچ اس مارکیتس IHS Markit’s برگزار می شود. مدیران ارشد شرکتهای نفت و گاز آمریکا به همراه شخصیت های سرشناس در بخش انرژی و مقامات سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) به منظور مذاکره در خصوص راه های توسعه انرژی در جهان، در این کنفرانس شرکت می کنند.

این سخنرانی درست در همان روزی انجام شد که پمپئو حدود یکساعت با مدیران ارشد نفتی دیدار و تلاش کرد شرکت های انرژی را ترغیب کند به پیشبرد تلاش های دولت آمریکا در تقویت صادرات به آسیا و حمایت از سیاست انزوای ایران کمک کنند.

اظهارات وی بر تشدید تلاش های ترامپ در جلب حمایت از دستور کار رئیس جمهور آمریکا برای «استیلای انرژی» از طریق پیشبرد اهداف دیپلماتیک با توسعه صادرات نفت و گاز این کشور دلالت دارد.

پمپئو تصریح کرد آمریکا امید دارد تا طی چند ماه آینده در زمینه ایجاد ائتلاف امنیتی خاورمیانه به پیشرفت های چشمگیری دست پیدا کند.

انتقاد از چین

پمپئو همچنین در این سخنرانی از تلاش های چین برای کارشکنی در توسعه انرژی در منطقه دریای جنوب چین با توسل به ابزار ارعاب و زور و تهدید انتقاد کرد و گفت: اقدامات چین مانع از آن شده است که کشورهای جنوب شرق آسیا از دسترسی به بیش از 2/5 تریلیون دلار از ذخایر انرژی تجدیدپذیر در منطقه محروم بمانند.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین تهاجم روسیه را به اوکراین، تلاشی در جهت دسترسی به ذخایر نفت و گاز این کشور توصیف کرد.

نتانیاهو: «اسرائیل» فقط متعلق به یهودیان است!

به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین؛ بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل گفت: «اسرائیل» متعلق به همه شهروندان ساکن در آن نیست بلکه طبق قانون، اسرائیل فقط به یهودیان تعلق دارد.

نیویورک تایمز هم اعتراف کرد: دروغ واشنگتن در مورد آتش گرفتن کمک‌های ارسالی به ونزوئلا

چند روز پیش رسانه‌های مختلف، خبری را منتشر کردند مبنی بر این که نیروهای امنیتی وابسته به «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا محموله کمک‌های «بشردوستانه» اعزامی به این کشور را به آتش کشیده‌اند.

به نوشته روزنامه «نیویورک‌تایمز»، عکس‌ها و تصاویر ویدیویی آتش گرفتن خودروی حمل کمک‌های بشردوستانه در مرز کلمبیا نیز منشر شد و مقامات برخی کشورها مادورو را به اتهام دست داشتن در این آتش‌سوزی، محکوم کردند.

«مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا در پیامی نوشت: «ستمگر در کاراکاس می‌رقصد در حالی که سرسپردگانش دارو و غذا را می‌سوزانند.»

وزارت امور خارجه آمریکا نیز ویدیویی منتشر کرد و مدعی شد که مادورو دستور سوزاندن خودروی حمل دارو و غذا را صادر کرده است.

شبکه‌های مختلف در آمریکای لاتین نیز با بازنشر تصاویر و فیلم ارسال شده توسط مخالفان، آن را شاهدی علیه نظام مادورو عنوان کردند.

نیویورک‌تایمز نوشته است: «اما در این میان مشکلی وجود دارد؛ به نظر می‌رسد که خود مخالفان و نه نیروهای امنیتی دولت مادورو، تصادفا باعث آتش گرفتن کمک‌های بشردوستانه شده‌اند.»

نیویورک‌تایمز که به فیلمی تازه از لحظه آتش گرفتن این محموله دست یافته، نحوه آغاز آتش را بازسازی کرده است. به نوشته این روزنامه، به نظر می‌رسد فردی که در حال پرتاب بمب‌های دستی آتش‌زا به سوی نیروهای امنیتی بوده «اشتباها» باعث آتش گرفتن خودروی حامل کمک‌های بشردوستانه شده است.

در یکی از تصاویر، فردی در حال پرتاب دو کوکتل مولتوف (بطری آتش‌زا) به سوی نیروهای امنیتی است که پل اتصالی میان کلمبیا به ونزوئلا را برای جلوگیری از عبور خودروهای حامل کمک‌ها بسته‌اند، اما یکی از این بطری‌ها به سوی خودروی حامل کمک‌ها می‌رود و طی چند ثانیه باعث شعله‌ور شدن خودرو می‌شود. همین فرد معترض ۲۰ دقیقه پیشتر و در یک ویدئویی دیگر نشان داده می‌شود که خودروی دیگری را هدف بمب آتش زای خود می‌کند اما خودرو آتش نمی‌گیرد.

نیویورک‌تایمز با اشاره به زنجیره واکنش‌های مقام‌های آمریکایی به ادعای نقش داشتن دولت ونزوئلا، این را «مصداق گسترش اطلاعات جعلی» در مورد یک حادثه خوانده و می‌گوید واشنگتن چند روز بعد تحریم‌های تازه‌ای علیه کاراکاس اعمال کرد که یکی از دلایل این تحریم‌ها همین آتش‌سوزی کمک‌های ارسالی به ونزوئلا بود.

کم حجابی یا بدحجابی در ایران جرم نیست

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، روح‌الله حریزاوی»معاون اموزش و پژوهش در سازمان تبلیغات اسلامی ایران، اعلام نمود که بخشی از بدحجابی از مسائل اقتصادی جامعه ایران نشات می‌گیرد که در چنین صورتی مسئله در دو شکل مطرح می‌شود؛ یا اعتراض به شرایط اقتصادی و سیاسی کشور و یا ابراز تمایل به سبک زندگی اشرافی و مدرن.

وی در ادامه گفت: ما الزاما نمی‌توانیم بی‌حجابی را ناشی از بی‌دینی و لامذهبی بگذاریم و در واقع این نوع رفتار یک رفتار سیاسی و اقتصادی است و به نوعی رفتار اعتراضی محسوب می‌شود.

دستگاه انتظامی و امنیتی کشور مجری قانون یک کشور است. در ایران حجاب قانون است؛ در این قانون حجاب حداکثری که چادر است و بی‌حجابی کامل نفی جدی شده و کم‌حجابی یا آنچه که بدحجابی نیز گفته می‌شود، مورد نکوهش قرار گرفته است، اما به عنوان جرم توسط دستگاه‌های انتظامی و امنیتی قلمداد نمی‌شود.

آنچه که الان دستگاه انتظامی موظف است پیگیری کند، برخورد با بی‌حجابی مطلق است و چون صراحت قانونی درباره برخورد با کم‌حجابی و بدحجابی وجود ندارد، بنابراین این دستگاه موظف نیست که با بدحجابی برخورد کند، بلکه باید باید با بی‌حجابی برخورد کند.

ماکرون رئیس جمهور امپریالیسم فرانسه، کلونیالیست و غارتگر آفریقا در مورد «خطرِ چین» به کشورهای آفریقایی هشدار داد!

به نقل از راشا تودی، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه روز سه شنبه در سخنرانی خود به مناسبت سفرش به شرق قاره آفریقا نسبت به خطراتِ حضور اقتصادی و رو به رشد چین علیه استقلال و حاکمیت کشورهای آفریقایی هشدار داد.

ماکرون در این باره گفت: «چین یک قدرت بزرگ جهانی است که طی سالهای اخیر، دامنه نفوذ خود را در بسیاری از کشورها به ویژه در قاره آفریقا گسترش داده است». وی در ادامه افزود: «اما آنچه که ممکن است در کوتاه مدت خوب به نظر آید، اغلب می‌تواند در میان مدت یا طولانی مدت بد باشد!»

گفتنی است که امانوئل ماکرون با هدف تحکیم نفوذ پاریس در جمهوری جیبوتی، روز سه شنبه به این مستعمره سابق فرانسه وارد شد؛ کشوری واقع در شاخ آفریقا که چین در آن یک پایگاه نظامی ساخته و میلیاردها دلار در زیرساختهای آن سرمایه گذاری کرده است.

لازم به ذکر است که رئیس جمهور فرانسه قرار است در این سفر خود به قاره آفریقا، از کشورهای کنیا و اتیوپی نیز دیدن کند.

آمریکا به خشونت علیه نوکرش گوایدو واکنش نشان خواهد دارد

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در پیامی توییتری مسئولیت حفظ جان رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا را متوجه نیروهای امنیتی این کشور دانست.

وی نوشت: «آمریکا نیروهای امنیتی ونزوئلا را مسئول امنیت رئیس جمهور، خوآن گوایدو، و (اعضای) مجمع ملی می داند. هر گونه خشونت علیه آنها یا خانواده شان با پاسخ مقتضی مواجه خواهد شد. جهان نظاره گر است.

وزیر خارجه کوبا: دولت شما ۲ قرن ونزوئلا را غارت کرد/ آمریکا در جشن کودتای برقی

وزیر خارجه کوبا به مواضع وزیر خارجه آمریکا درباره ونزوئلا واکنش تندی نشان داد.

برنو رودریگز» وزیر خارجه کوبا امروز سه شنبه در پیامی توییتری خطاب به «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: وقتی شما می‌گوئید که کوبا قدرت امپریالیستی واقعی در ونزوئلا است، در واقع خودتان را به حماقت می‌زنید.

وزیر خارجه کوبا در این خصوص نوشت: حکومت شما ۲ قرن ونزوئلا را غارت کرد و کودتای سال ۲۰۰۲ را سازماندهی کرد، بعد از آن در سال ۲۰۰۳ در این کشور خرابکاری نفتی کرد. سپس خوان گوایدو «رئیس جمهور خود خوانده را ایجاد کرد و اینک در حال جشن گرفتن کودتای برقی در ونزوئلاست.

این در حالیست که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا پیشتر مدعی شده بود که روسیه و کوبا به واسطه حمایت از نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا در بروز بحران سیاسی این کشور دخیل هستند.

کشتی روسی مجهز به سلاحی که حال آدم را بهم میزند به پايگاه هوايي انگليس نزديک شد

رسانه‌های انگلیسی از نزدیک شدن یک فروند کشتی جنگی روسی به نام «ادمیرال گورشکوف» که مجهز به سلاحی پیشرفته بود، به پایگاه نیروی هوایی انگلیس خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این سلاح پیشرفته، تولید شرکت روستک (Rostec) است و می‌تواند در دشمن حالت تهوع ایجاد کند,، اما دامنه تاثیر این سلاح به مراتب بیشتر است.

شبکه تلویزیونی «زِوِزدا» روسیه تصاویری ویدیویی از آزمایش این سلاح روسی به نام «۵ پ-۴۲ فیلین» منتشر کرد. از این سلاح می‌توان در شب استفاده کرد که اساسا سیستم‌های هدف گیری دشمن، از جمله تجهیزات دید در شبِ آنان را تا فاصله ۵ کیلومتری، کور می‌کند. این سامانه همچنین قادر است سربازان دشمن را تا فاصله ۲ کیلومتری کور و گیج کند. این سلاح پیشتر در چندین کشتی روسی مستقر شده است.

طرح ویژه مادورو برای تامین آب آشامیدنی شهرهای ونزوئلا

رئیس جمهور ونزوئلا از اجرای طرح ویژه ای برای تامین آب آشامیدنی مردم در شهرهای بزرگ این کشور خبر داد.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، نیکلاس مادورو اعلام کرد دولت ونزوئلا در چند ساعت آینده، اجرای طرحی را برای تامین تدریجی آب آشامیدنی در همه شهرهای بزرگ این کشور اجرا خواهد کرد.

مادورو افزود: دولت طرح ”انبار آبی“ را اجرا می کند که هدف آن ایجاد ذخیره دائم آب برای هر یک از خانواده هاست.

وی خاطر نشان کرد: به مسئولان دستور دادم به تلاش خود برای ساماندهی حمل و نقل افراد و توزیع غذا ادامه دهند. ونزوئلا در این نبرد پیروز خواهد شد و شرارت دامنگیر دشمنان کشور خواهد شد.

درخواست کمک مادورو از سازمان ملل، ایران، چین، روسیه وکوبا در خصوص مشکل برق

رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام از کشور‌های روسیه، چین، کوبا و ایران برای انجام تحقیقات در خصوص قطعی اخیر برق در این کشور، کمک خواست.

به گزارش اسپوتنیک، نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد کاراکاس از کشور‌های چین، روسیه، ایران و کوبا و نیز سازمان ملل برای انجام تحقیقات در خصوص حملات سایبری اخیر که موجب قطعی برق این کشور شد، درخواست کمک کرده است.

وی با اشاره به اینکه کشورش تجربه زیادی در خصوص حملات سایبری دارد، گفت: کمیسیون ویژه‌ای برای بررسی حملات سایبری اخیر تشکیل داده‌ام و از کارشناسان بین‌المللی برای همکاری در این زمینه درخواست کمک شده است.

از سوی دیگر از سازمان ملل، ایران، چین، روسیه و کوبا درخواست کمک داریم.

بنا به گفته مادورو، پس از پنج روز قطعی برق سراسری در ونزوئلا، مقامات این کشور توانستند شرایط بوجود آمده ناشی از این حمله سایبری را، که از سوی آمریکا هدایت می‌شد تحت کنترل خود درآورند.

خورخه رودریگرز، وزیر ارتباطات ونزوئلا اعلام کرد شبکه‌های برق این کشور تقریبا به طور کامل کار خود را از سرگرفته‌اند.

رئیس جمهور ونزوئلا، روز دوشنبه، دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود را شخصا مسئول حمله سایبری به سیستم برق‌رسانی ونزوئلا دانست.

شایان ذکر است، از تاریخ هفتم مارس برق 20 استان از مجموع 23 استان ونزوئلا قطع شده بود که شب گذشته این خاموشی پایان یافت.

به نقل از شرکت دولتی «کورپوالک» ونزوئلا، این خاموشی و قطعی برق به دلیل وقوع حادثه‌ای در نیروگاه برق آبی سیمون بولیوار است. مادورو، «امپریالیسم آمریکا» را مسئول این حادثه قطع برق می داند. آمریکا این موضوع را رد کرده است.

گفتنی است، پس از اینکه در 24 ژانویه بخش اعظم دیپلمات های آمریکایی از این کشور خارج شدند، مایک پمپئو گفت که بدون توجه به اینکه آمریکا، مقامات ونزوئلا به رهبری نیکلاس مادورو را به رسمیت نمی شناسد، روابط خود را با این کشور قطع نمی کند. مادورو بعد از اینکه آمریکا خوان گوایدو، رهبر مخالفان را به عنوان رهبر ونزوئلا شناخت، گفت: روابط دیپلماتیک و سیاسی را با آمریکا قطع می کند.

ماشین قتلعام سعودی در یمن ۲۱ قربانی گرفت و همه چی آرومه!

به نقل از شبکه المسیره؛ وزارت بهداشت دولت نجات ملي یمن اعلام کرد جنگنده های متجاوزان سعودی بیش از 30 بار به ناحیه کشر در استان حجه یمن حمله کردند. در حالی که جهانیان روز جهانی زن را جشن می گرفتند اکثر قربانیان حمله متجاوزان سعودی در ناحیه کشر در استان حجه یمن زنان بودند. براساس گزارش ها شمار شهدای این حملات که اکثر آنها زن و کودک بودند به 21 نفر افزایش یافته است. شش کودک و زن که در فاجعه حمله متجاوزان به منطقه کشر در استان حجه یمن زخمی شده بودند به بیمارستان صنعاء انتقال داده شدند. یکی از کودکانی که به بیمارستان صنعاء منتقل شد نوره خالد الزیل 13 ساله بود که به محض رسیدن به بیمارستان صنعاء به شهادت رسید.

وزارت بهداشت یمن از جامعه جهانی و همه کسانی که وجدان انسانی بیدار دارند خواست به آنچه طی 4 سال گذشته در یمن رخ داده است توجه کنند. و اينکه سازمان ملل متحد از جهت اخلاقی و انسانی مسئول ادامه یافتن جنایت ها در یمن است. سازمان ملل متحد درخصوص قتل عام مستقیم و غیر مستقیم مردم یمن سکوت می کند. تلاش ها برای بیرون کشیدن پیکرهای شهدا که اکثر آنها زنان و کودکان هستند در ناحیه کشر در استان حجه ادامه دارد. به علت ضعف تجهیزات پزشکی که نتیجه محاصره و جنگ است امداد رسانی به شکل مناسب صورت نمی گیرد.

حزب ناصری یمن جنایت در حق زنان و کودکان در ناحیه کشر را نشانه ناتوانی و عاجز بودن متجاوزان و شکست آنها دانست و تاکید کرد جنایت کشر نشان دهنده ادامه داشتن مشارکت بین المللی در تجاوز به یمن است.

ائتلاف احزاب سیاسی مخالف تجاوز در یمن هم اعلام کرد: «ادامه داشتن کشتار و قتل عام در یمن نشان از خوی وحشیگری متجاوزان به یمن دارد. سازمان ملل متحد با سکوت در قبال کشتار مردم یمن شریک متجاوزان در قتل عام مردم یمن است».

بوئینگ و مشکل سقوط: زمین گیر شدن بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس در چین و اتیوپی

به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان هواپیمایی چین به شرکت های هواپیمایی این کشور دستور داد پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس خود را تعلیق کنند. این دستور بعد از سقوط مرگبار یک هواپیمای نو از این مدل در روز یکشنبه روی داد که متعلق به شرکت هواپیمایی اتیوپی بود.

مرکز رسانه ای کایجینگ چین به نقل از منابع آشنا اعلام کرد: شرکت های هواپیمایی داخلی این کشور که بیش از 60 فروند از این هواپیما را در خطوط خود دارند دستورهایی را از سازمان هواپیمایی کشوری چین دریافت و استفاده از این هواپیما را در روز یکشنبه متوقف کردند. سخنگوی بوئینگ از اظهارنظر در این باره امتناع کرد. سازمان هواپیمایی چین نیز برای اظهارنظر درباره این گزارش در دسترس نبود.

کایجینگ که امور مالی و اقتصادی را در چین پوشش می دهد اعلام کرد: بسیاری از پروازهایی که با این هواپیما قرار بود صورت گیرد با مدل های بوئینگ 737 – 800 صورت خواهد گرفت.

بیزنس نیوز چین نیز خبر از تعلیق پرواز این مدل هواپیماها داد و افزود: دستور سازمان هواپیمایی کشوری چین به صورت شفاهی ابلاغ شده است.

پارلمان بریتانیا به طرح برگزیت رأی منفی داد

به نقل از راشا تودی، اعضای پارلمان انگلیس روز سه شنبه برای دومین بار به طرح پیشنهادی «ترزا می» نخست وزیر این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) رأی منفی دادند.

طرح پیشنهادی ترزا می با ۳۹۱ رأی مخالف در برابر ۲۴۲ رأی موافق از تصویب باز ماند.

حال نوبت مجلس عوام انگلیس است که روز چهارشنبه پس از بحث و مناظره در مورد چشم انداز خروج انگلیس از اتحادیه بدون «طرحی مورد توافق» رأی گیری نماید.

به گزارش مهر، نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه با حضور در پارلمان این کشور و ارائه توضیحاتی درباره توافق جدید برگزیت، از اعضای پارلمان خواست که به طرح اصلاح شده برگزیت رأی مثبت دهند و برای پیشگیری از وقوع سناریوهای بدتر، از رد آن خودداری نمایند.

ترزا می خاطر نشان کرد که دولت انگلیس پس از رأی منفی اعضای پارلمان به طرح پیشین برگزیت، برای بهبود این توافقنامه و اصلاح آن تغییرات بسیاری را اِعمال کرده است؛ تغییراتی که به نظر می‌رسد برای جلب نظر موافق اعضای پارلمان کافی نبوده است.

مسئول ایران کنترا: تحریم‌های بسیار شدیدی علیه ونزوئلا وضع می‌کنیم

به نقل از رویترز، «الیوت آبرامز» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ونزوئلا (مسئول وقت عملیات ایران کنترا در نیکاراگوئه) روز سه‌شنبه طی یک کنفرانس خبری در مقر وزارت امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: «ما در روزهای آینده تحریم‌های بسیار شدیدی از جمله تحریم‌های جدید علیه مؤسسات مالی [طرف معامله دولت ونزوئلا] را به تحریم‌های کنونی خود علیه دولت مادورو خواهیم افزود.»

آمریکا در هفته‌های اخیر فشارهای خود علیه دولت قانونی ونزوئلا را به‌شدت افزایش داده است تا شاید از این طریق «نیکلاس مادورو» را وادار به کناره‌گیری کرده و «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا را بر مسند قدرت این کشور بنشاند. با این حال نیکلاس مادورو بارها تأکید کرده است که تسلیم فشارهای آمریکا و متحدانش نخواهد شد و از جایگاه قانونی خود کناره‌گیری نخواهد کرد.

واکنش دمشق به اظهارات سناتور آمریکایی درباره جولان اشغالی

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه گفت که جمهوری عربی سوریه اظهارات «لیندسی گراهام» سناتور آمریکایی درباره جولان اشغالی را شدیداً محکوم می‌کند و این اظهارات از سلطه‌طلبی و زورگویی‌های دولت آمریکا و نگاه این دولت به مسائل منطقه از چشم صهیونیست‌ها نشأت می‌گیرد.

این منبع گفت: اظهارات گراهام فقط از نادیده گرفتن حقایق تاریخی و جغرافیایی نشأت نمی‌گیرد بلکه دلیلی جدید است که نشان می‌دهد آمریکا برای قوانین بین‌المللی هیچ ارزشی قائل نیست، زیرا تمام قطعنامه‌های سازمان ملل به‌ویژه قطعنامه شماره 497 شورای امنیت جولان را منطقه‌ای اشغال‌شده اعلام کرده‌اند.

وی تأکید کرد که ملت سوریه و اهالی جولان اشغالی خصوصاً کسانی که از مقاومت در برابر اشغالگری دست برنداشته‌اند به مبارزه تا آزادسازی جولان اشغالی کامل ادامه خواهند داد.

این منبع همچنین تأکید کرد که رژیم اسرائیل به‌سمت نابودی حرکت می‌کند و رژیم‌های سلطه‌طلب و زورگو و دموکراسی‌های دروغین نمی‌توانند اراده مردم سوریه را از بین ببرند.

آرژانتین از کودتاچیان مورد حمایت آمریکا در ونزوئلا حمایت می‌کند

به نقل از رویترز، آرژانتین ضمن مداخله در امور داخلی کاراکاس امروز سه شنبه اعلام کرد که از کودتاچیان مورد حمایت آمریکا در ونزوئلا حمایت می‌کند.

سخنگوی وزارت اقتصاد آرژانتین امروز سه شنبه اعلام کرد: ما از خوان گوایدو (رهبر کودتاچیان مورد حمایت آمریکا در ونزئلا) حمایت می‌کنیم.

این در حالی است که گوایدو رئیس کنگره ملی ونزوئلا و رهبر کودتاچیان مورد حمایت آمریکا در ونزوئلا بیش از یک ماه پیش، با برخورداری از حمایت آمریکا، مشروعیت مادورو را زیر سوال برد و عنوان ریاست‌جمهوری را از وی غصب کرد.

آمریکا حتی ارتش ونزوئلا را به کودتا علیه مادورو ترغیب کرده و سناریوی حمله نظامی به این کشور را نیز رد نمی‌کند.

اما چین و روسیه به عنوان اعضای دائم شورای امنیت، درباره هرگونه مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا هشدار داده‌اند.

چین به ادعاهای بولتون واکنش نشان داد

به نقل از شین هوآ، «لو کانگ»، سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به اتهامات مطرح شده توسط جان بولتون، مشاور امنیت ملی ترامپ که در مورد شرکت مخابراتی هوآوی مطرح شده بود، گفت: پرونده هواوی کاملاً سیاسی است و تاثیرات نامطلوبی را می‌تواند به همراه داشته باشد.

به گفته لوکانگ، بازداشت منگ وانژو، موضوعی سیاسی و ناعادلانه برای تهدید یک کشور است.

سخنگوی وزارت خارجه چین به این موضوع تاکید کرده که مسئله هوآوی و بازداشت شهروندان چینی در آمریکا می‌تواند بر بازار تأثیر گذارد و حتی همکاری‌های بین المللی در صنعت علم و فناوری را کاهش دهد.

لوکانگ همچنین با درخواست از آمریکا برای لغو استرداد منگ وانژو، از کانادا هم خواسته است تا به صورت فوری این شهروند چینی را از زندان آزاد کند.

در نیمه آذرماه امسال منگ وانژو، دختر بنیانگذار شرکت هوآوی در ونکوور کانادا با طرح اتهام دور زدن قانون تحریم‌ها علیه ایران دستگیر شد. دستگیری وی در بحبوحه مناقشه تجاری آمریکا و چین بر سر تعرفه‌ها صورت گرفت و تا کنون درخواست‌های پکن برای آزادی این شهروند چینی به جایی نرسیده است.

باید درباره خرابکاری در شبکه برق از «گوایدو» تحقیق شود

به نقل از رویترز، دادستان عالی ونزوئلا اعلام کرد که از گوایدو در ارتباط با خرابکاری در شبکه برقی این کشور تحقیق و تفحص می‌کند.

دادستان کل ونزوئلا در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: لازم است از خوان گوایدو درباره خرابکاری در شبکه برقی این کشور تحقیق شود.

این در حالیست که نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا پیشتر درباره قطعی برق در روزهای اخیر گفته بود: امروز حدود ۷۰ درصد مشکل را برطرف کردیم. آمریکا با استفاده از فناوری پیشرفته خود حمله‌ای به خطوط انتقال برق ترتیب داده است. آمریکا از طریق جاسوس‌های خود در شرکت ملی برق ونزوئلا اقدام به قطعی برق می‌کند، این افراد در اسرع وقت شناسایی و مجازات خواهند شد.

گفتنی است ونزوئلا که روزهای بحرانی و ناآرامی را سپری می‌کند، چند روز در تاریکی فرو رفته بود.

نیروگاه آبی سیمون بولیوار که بزرگترین مرکز تأمین برق ونزوئلا به شمار می‌رود پنجشنبه گذشته دچار نقص فنی شده و موجب قطعی برق در ۲۲ ایالت از مجموع ۲۳ ایالت این کشور شد.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: