پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار كارگرى

اخبار كارگرى

خط فقر ۵میلیون حقوق پیشنهادی کارگران ۲ میلیون

یکی از نمایندگان مجلس و عضو کمیسیون اجتماعی پیشنهاداتی برای افزایش حقوق کارگران در سال ۹۸ مطرح کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمد وحدتی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به تورم و افزایش قیمت کالا‌ها اشاره کرد و بیان داشت: اکثر کالا‌ها افزایش قیمت داشته‌اند، قیمت برخی از آنها 2 برابر و برخی تا 5 برابر افزایش قیمت داشته‌اند.

وی خاطر نشان کرد: هم‌اکنون که شورای حقوق و دستمزد در حال بررسی میزان حقوق کارگران و برای تعیین حداقل حقوق آنها تصمیم‌گیری خواهد کرد، بهتر است به گونه‌ای عمل کند که کارگران کمترین آسیب را از تورم و افزایش قیمت‌ها داشته‌ باشند.

این نماینده مجلس اظهارداشت که قرار است با مصوبه مجلس حقوق کارگران 400 هزار تومان به علاوه 10 درصد در سال آینده افزایش یابد، و افزود: حقوق کارگران نیز باید در سال 98 حداقل به میزان حقوق کارمندان دولت افزایش یابد.

وحدتی تاکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی، حداقل حقوق یک کارگر در سال 98 باید 2 میلیون تومان باشد تا بخشی از فشارهای اقتصادی بر این قشر جبران شود.

فولکس واگن تا هفت هزار نفر از نیروی کار خود را اخراج می کند

فولکس واگن، یکی از بزرگترین و ‏پرفروش ترین شرکت های خودروساز ‏اروپا و ‏جهان اعلام کرد برای کاستن از هزینه مربوط به دوره گذار به تولید خودروهای برقی و خودکار، تا هفت هزار تن از نیروی کار خود را تا سال دو هزار و بیست و سه اخراج می کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از فرانکفورت، شرکت خودروسازی فولکس واگن امروز با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرداین شرکت با هدف تامین هزینه مورد نظر گذار پرهزینه به تولید خودروهای برقی و خودکار در نظر دارد تا سال دو هزار و بیست و سه حدود پنج تا هفت هزار تن از نیروی انسانی کار خود را اخراج کند. این شرکت اعلام کرد این میزان کاهش با بازنشست شدن افراد در آستانه بازنشستگی جبران نخواهد شد.

کاهش نیروی کار انسانی شرکت خودرو سازی فولکس واگن در حالی قرار است به اجرا گذاشته شود که پیش تر همین شرکت برنامه اصلاح ساختار اداری- سازمانی را که هدف از آن سازگاری با شرایط ‏‏جدید حاکم بر بازار، افزایش سودآوری، بهبود عملکرد و سازماندهی بهینه در راستای تغییرات در فضای کسب و کار است و معمولا نیز از طریق کاهش شمار کارکنان و صرفه جویی در هزینه ها انجام می گیرد، به اجرا گذاشته بود. این برنامه پیش بینی کرده است که باید تا سال دو هزار و بیست حدود 21 هزار نفر از نیروی کار این شرکت در سراسر جهان با هدف کاهش هزینه ها اخراج شوند. این شرکت پیش بینی کرده است که تا این سال باید بیش از سه میلیارد یورو در هزینه های خود صرفه جویی کند.

فولکس واگن، در نظر دارد 19 میلیارد یورو در طرح های جدید به ویژه برقی کردن محصولات خود و خودکار کردن رانندگی در تولیدات اش سرمایه گذاری کند. این در حالی است که شرکت خودرو سازی فولکس واگن در گزارش ماه نوامبر سال دو هزار و هجده خود اعلام کرده بود در نظر دارد 11 میلیارد یورو در این گونه طرح ها سرمایه گذاری کند.

شرکت خودرو سازی فولکس واگن همچنین پیش بینی کرده است که حدود 2000 کارشناس و متخصص در زمینه توسعه نرم افزاری و الکترونیک در سال های آینده استخدام کند.

شرکت خودرو سازی فولکس واگن که تازه از رسوایی آلایندگی (دیزل گیت) بیرون آمده و توانسته است دوباره روی پای خود بیستد روز دوشنبه اعلام کرد در نظر دارد تا سال دو هزار و بیست و هشت ، 70 مدل خودروهای برقی وارد بازار کند.

#کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد_

🔻تجمع خانواده اسماعیل بخشی و جمعی از کارگران مقابل درب شرکت هفت تپه

✔️ بر اساس گزارش دریافتی امروز پنج شنبه ۲۳ اسفند ماه ،خانواده اسماعیل بخشی همراه با جمعی از کارگران در اعتراض به ادامه بازداشت اسماعیل بخشی ،نماینده کارگران هفت تپه و عضو سندیکای کارگری هفت تپه دست به تجمع زدند.

 خانواده اسماعیل بخشی و کارگران حاضر در تجمع ضمن اعتراض به ادامه بازداشت اسماعیل بخشی، با امضای یک تومار خواستار آزادی سریع این کارگر زندانی شدند. 

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۲۳ آسفند ۹۷

#نان_کار_آزادی_حق_مسلم_ماست_

آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

🔻 صفحه #تلگرام #سندیکای کارگران.نیشکر هفت تپه   ⬇️

@syndica_7tape

‍ 🚩 زندانیان هفت‌تپه آزاد باید گردند

🔎گزیده‌هایی از واکنش کاربران در شبکه‌های مجازی درباره تداوم بازداشت عزیزان

#اسماعیل_بخشی #امیرحسین_محمدی_فرد #ساناز_الهیاری #امیر_امیرقلی #سپیده_قلیان #مازیار_سیدنژاد :

 

📌وضعیت بازداشتی های گام و سپیده و اسماعیل کاملا مبهمه. برای محل دادرسی بین تهران و شوش اختلاف وجود داره و پرونده ها به دیوان فرستاده شده. تهران و شوش تا طی روند بوروکراسی برای تعیین محل دادرسی  حاضر به تبدیل قرار به وثیقه نیستند.

📌آنان از مخاطرات حق طلبی آگاه بودند. اگر قرار بود زندان و شکنجه خللی در عزمشان ایجاد کند کنج عافیت را برمی گزیدند.

📌همه اینها بخاطر این بود که گفتند اگر از اداره امور کارخانه عاجزید، بگذارید خود کارگرها اداره اش کنند. ولی اگه کارگرهای هفت تپه اداره امورشان را در دست میگرفتند، ممکن بود برای دیگران هم سوال پیش بیاد: چرا شما بر سرنوشت ما مسلطید؟ 

📌به ارعاب و سرکوب کارگران و حامیان هفت تپه خاتمه دهید! 

📌اتاق شانزده متری خانه پدری و زندان و شکنجه سهم اسماعیل بخشی، خانه میلیون دلاری در واشنگتن سهم اصلاح طلب و اصولگرا.

📌این زندانیان برای تک تک ما زیر شکنجه اند،جاییکه حتی صدایشان به گوش احدی نخواهد رسید. از آنها هم نام خواهی برد جناب نامجو؟

📌هنوز امیدی هست، هنوز هستند کسانی که ایستادگی میکنند، به نام ما و برای ما پیکار میکنند. شنیدن نامشان نگرانی و امید و شرم می آورد.

📌جسم و روان هر آزادی خواهی زخمی میشود و زیر پا له میشوند تا شیخ الاسلامی ها و خاوری ها قد بکشند. ایران بذر آخرت اختلاسگران شده و کانادا بهشت امن شان. برای میلیون ها انسان اما جهنم است.

📌زمانیکه کارگر را شکنجه میکردند، اسدبیگی نورچشمی رییس سازمان خصوصی سازی با 98 میلیون دلار ارز دولتی و 350 میلیارد تومان سود مفت با خیال راحت برمی گردد کانادا.

📌رفقای ما در زندان اقساط سنگین ویلاهای کانادا را میپردازند.

📌راه رهایی را هفت تپه به کارگران نشان داد. زندانیان هفت تپه یادآور روزهای باشکوهی از برخاستن یک طبقه اند.

📌نزدیک شو اگرچه حضورت ممنوع است، 

زندانیان هفت تپه ایستادند که یادمان نرود مبارزه ادامه دارد… 

#زندانیان_هفت‌تپه 

#زندانیان_هفت_تپه 

نشریه گام🚩

@gam1395

⚪️ تجمع جمعی از بازنشستگان نیشکر هفت تپه

امروز چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه ، جمعی از کارگران بازنشسته نیشکر هفت تپه در اعتراض به عدم پرداخت سنوات، در مقابل درب  کارخانه هفت تپه دست  به تجمع زدند.

بنا بر خبر ارسالی، جدا از سنوات معوقه، هنوز بیمه _ ۴ درصد،_    تعدادی از  بازنشستگان بهمن ۹۷ پرداخت نشده است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۲۲ آسفند  ۹۷

@kimite_p

🌖۲۳اسفند۹۷: عسلویه

حدود ۳۰۰ نفر از نیروهای شرکت دماوند بدلیل انتشار گاز سمی (سی تری پلاس ) و ریختن پساب به دریا مسموم و مصدوم شده اند. گاز انتشار یافته از یکی از پتروشیمی های همجوار پتروشیمی دماوند است

دسته‌بندی شده در: کارگری, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: