پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر

چند خبر

ترور مسلمانان تقصیر مهاجرت مسلمانان است

راشا تودی: تروریست نیوزلندی تحت تاثیر تروریست فاشیست و نژادپرست نروژی بوده است

بنابر گزارش شبکه خبری راشاتودی، وی طی بیانیه ای 73 صفحه ای که قبلا آن را نوشته است وعده داده تا به گفته خود با «مهاجمان مسلمان» مبارزه کند. اندکی پیش از این حملات، در این بیانیه او به وعده خود در اقدام علیه مسلمانان اشاره کرده است.

گزارش‌ها حاکی از این است که این فرد تحت تاثیر «آندرس برویک» تروریست  مشهور نروژی قرار داشته است که  ۷۷ نفر را در سال ۲۰۱۱ ، در نروژ کشت و به حبس ابد محکوم شد.

براساس گزارش راشا تودی، وی عمدا مسجدی را برای اقدام خود انتخاب کرده است که یک کلیسا هم در همان نزدیکی وجود داشته است.

وی در بیانیه خود به حمله تروریستی سال ۲۰۱۷ در استکهلم هم اشاره کرده است که مرگ پنج نفر را به دنبال داشت. در جریان این حمله یک دختر ۱۱ ساله هم جان باخت و مهاجم گفته که انتقام او را خواهد گرفت.

این فرد همچنین خواستار کشتن سیاستمدارانی شده است که از دید وی دشمن اروپا هستند. «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان معمار اصلی سیاست درهای باز است که ورود شمار زیادی از پناهجویان به اروپا را به دنبال داشته است. همچنین «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «صادق خان» شهردار لندن از دیگر افرادی هستند که به آنها اشاره شده است.

ظهر امروز جمعه به وقت محلی (بامداد به وقت تهران) رسانه‌های نیوزلندی از وقوع حمله مسلحانه به دو مسجد در شهر «کریستچرچ» خبر دادند.

حدود دویست نفر در حال برگزاری نماز در این دو مسجد بودند که تروریست‌ها به سمت آنها آتش گشودند. بعد از اعلام وضعیت منع آمد و شد در شهر کریستچرچ، ساختمان‌های نزدیک به محل‌های حادثه تخلیه شد.

آتش گرفتن مخازن نفتی در شرق ونزوئلا

ونزوئلایی ها روز پنجشنبه پس از وقفه ای یک هفته ای ناشی از قطع بی سابقه برق در سراسر این کشور به سر کار بازگشتند ولی دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا با مشکلات تازه ای از جمله «حمله تروریستی» به یک تاسیسات نفتی مواجه شده است.

مانوئل کودو ، وزیر نفت ونزوئلا، در گفتگو با تلویزیون دولتی اعلام کرد سه مخزن تاسیسات پالایش نفت سنگین پترو سان فلیکس در شرق ونزوئلا اواخر روز چهارشنبه آتش گرفت.

گزارشی درباره تلفات احتمالی این حادثه منتشر نشده است.

کودو، خوآن گوآیدو رئیس کنگره تحت سلطه مخالفان و رئیس جمهور موقت خودخوانده ونزوئلا را مقصر دانست و وی را به تبانی با آمریکا متهم کرد.

وی در گفتگو با شبکه تلویزیونی وی تی وی VTV اعلام کرد: «یک اقدام تروریستی انجام شد که ما آن را در سطحی بین المللی محکوم می کنیم».

این وزیر ونزوئلایی در توئیتر نوشت گوآیدو و مخالفان به «تهاجمات تروریستی» علیه شرکت دولتی نفت شدت بخشیده اند تا صادرات حیاتی نفت خام این کشور را تحت تاثیر قرار دهند.

هک گوشی رقیب نتانیاهو توسط ایران

گوشی موبایل رقیب بنیامین نتانیاهو در انتخابات نخست وزیری توسط ایران هک شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه 12 تلویزیون اسرائیل، گوشی بنی گانتز، رئیس حزب «انعطاف برای اسرائیل» که رقیب نتانیاهو در انتخابات نخست وزیری اسرائیل است، هک شده است.

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل (شین‌بت) به گانتز اطلاع داد که محتوای گوشی او از جمله اطلاعات شخصی و اطلاعات حساس موجود در موبایل در اختیار ایران قرار گرفته است.

آمریکا فروش نفت ایران را دوباره کاهش می دهد

آمریکا در تلاش است تا ایران روزانه حداکثر تا یک میلیون بشکه نفت بیشتر نفروشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل اویل پرایس، هدف نهایی واشنگتن که صفر کردن صادرات نفت ایران تغییر نکرده است. ولی در حال حاضر دولت ترامپ از واردکنندگان اصلی نفت ایران می‌خواهد مقدار خریدشان از این کشور تحت تحریم پایین بیاورند. تمدید معافیت های آمریکا به هشت کشور واردکننده نفت ایران به شرط کاهش خرید نفت از ایران انجام می شود.

رقمی که واشنگتن می‌خواهد به آن برسد، زیر یک میلیون بشکه در روز است یعنی کاهش فروش 250 هزار بشکه نفت در روز. بزرگترین مشتریان نفت ایران هند و چین هستند.

طبق گفته یک منبع آگاه، فعلا هدف آمریکا کاهش صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز است. وی اضافه کرد واشنگتن نگران است در صورت تسریع روند صفر کردن صادرات نفت ایران، قیمت نفت افزایش یابد.

به گفته این منبع آگاه، در واقع سناریوی صادرات صفر ایران شاید هیچ وقت اجرایی نشود چون قیمت نفت _ مخصوصا نفت برنت _ الان هم در بالاترین حد رضایت ترامپ قرار دارد.

به نظر می رسد از نظر وزیر نفت هند هم قیمت نفت بالاتر از این، مناسب نیست. هفته گذشته دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند در دیدار با همتای سعودی خود از عربستان خواست از عرضه کافی نفت به بازار مطمئن شود تا قیمت نفت در بحبوحه کاهش تولید اوپک، زیاد بالا نرود.

هند در حال مذاکره با آمریکا در مورد تمدید معافیت از تحریم‌های ایران است. هند شاید با ارزش ترین واردکننده نفت ایران باشد چون بیش از 80 درصد نفت مورد استفاده خود را وارد می کند.

در این بین ایران که از طرح‌های آمریکا نمی ترسد، در فکر جایگزینی نفتکش های قدیمی اش با یک ناوگان از کشتی های جدیدتر دست دوم است چون قصد دارد جریان نفت خام خود را به بازارهای بین المللی حفظ کند.

ونزوئلا: آمریکا به تاسیسات نفتی ما حمله تروریستی کرده است

به نقل از خبرگزاری فرانسه، ونزوئلایی ها روز پنجشنبه پس از وقفه ای یک هفته ای ناشی از قطع بی سابقه برق در سراسر این کشور به سر کار بازگشتند ولی دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا با مشکلات تازه ای از جمله «حمله تروریستی» به یک تاسیسات نفتی مواجه شده است.

مانوئل کودو Manuel Quevedo، وزیر نفت ونزوئلا، در گفتگو با تلویزیون دولتی اعلام کرد سه مخزن تاسیسات پالایش نفت سنگین پترو سان فلیکس Petro San Felix در شرق ونزوئلا اواخر روز چهارشنبه آتش گرفت.

گزارشی درباره تلفات احتمالی این حادثه منتشر نشده است.

کودو، خوآن گوآیدو رئیس کنگره تحت سلطه مخالفان و رهبر کودتاچیان ونزوئلا را مقصر دانست و وی را به تبانی با آمریکا متهم کرد.

وی در گفتگو با شبکه تلویزیونی وی تی وی VTV اعلام کرد: «یک اقدام تروریستی انجام شد که ما آن را در سطحی بین المللی محکوم می کنیم».

این وزیر ونزوئلایی در توئیتر نوشت گوآیدو و مخالفان به «تهاجمات تروریستی» علیه شرکت دولتی نفت شدت بخشیده اند تا صادرات حیاتی نفت خام این کشور را تحت تاثیر قرار دهند.

وی با «خائن» خواندن آنها، افزود: «آمریکا تصمیم گرفته است ونزوئلا را از منابع نفت خود محروم کند… (و) می خواهد خون به راه بیافتد».

آمریکا، که این هفته دستور داد همه دیپلمات هایش از ونزوئلا خارج شوند، هنوز به این مسئله واکنش نشان نداده است.

نفت 90 درصد درآمدهای صادراتی ونزوئلا را تامین می کند.

از سوی دیگر در کاراکاس و دیگر شهرها، مردم که به علت قطع برق به مدت یک هفته از کار بازمانده بودند، پس از وصل شدن مجدد برق فعالیت های خود را از سر گرفتند. دولت از همه کارکنان بخش عمومی خواسته است به سر کار خود بازگردند ولی مدارس دولتی برای یک روز دیگر تعطیل خواهند بود.

براساس اعلام شرکت تحلیل های اقتصادی اکوآنالیتیکا Ecoanalitica، قطع برق برای ونزوئلا 875 میلیون دلار هزینه داشته و صنایع از جمله بخش مهم نفت را فلج کرده است. مادورو، آمریکا را به دست داشتن در قطع برق متهم کرده است.

گنداش درآمد/ هواوی درخصوص دور زدن تحریم های ایران مجرم شناخته نشد

به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی ان ان، شرکت هواوی چین روز پنجشنبه 23 اسفند (14 مارس) در خصوص تمامی اتهامات مبنی بر دور زدن تحریم های آمریکا ضد ایران گناهکار شناخته نشد.

یک قاضی فدرال آمریکا جلسه بعدی دادگاه را مورخ چهارم آوریل (15 فروردین) اعلام کرد. این پرونده در بروکلین بخشی از یک کمپین فشار از سوی دولت آمریکا علیه این شرکت فناوری چینی است. دولت آمریکا ادعا می کند که شبکه تجهیزات شرکت هواوی چین تهدیدی علیه امنیت ملی آمریکا است.

هواوی همچنین با اتهامات فدرال در سیاتِل نیز روبرو است. هواوی در آنجا متهم به سرقت اسرار تی-موبایل (T-Mobile) است. شرکت هواوی ماه گذشته در این خصوص مجرم شناخته نشد.

وکلای شرکت هواوی و دولت آمریکا روز پنجشنبه نامی از منگ وانژو (Meng Wanzhou) نبردند. منگ وانژو رئیس امور مالی شرکت هواوی است که به درخواست آمریکا در دسامبر 2018 میلادی در ونکوور کانادا بازداشت شد.

ترور مسلمانان تقصیر مهاجرت مسلمانان است

سناتور فریزر آنینگ سناتور استرالیایی در بیانیه ای عجیب درباره حمله تروریستی نیوزیلند علت این حمله نژادپرستانه را مهاجرت مسلمانان به این کشور و برنامه مهاجرتی دولت نیوزیلند که به مسلمانان اجازه میدهد وارد کشور شوند خواند!

وی در ابتدای بیانیه خود با بیان اینکه من با هر نوع خشونت در هر جامعه‌ای مخالف هستم، گفت: من همیشه همه اقدامات مسلحانه را محکوم می‌کنم.

فریزر در عین حال گفت: مثل همیشه گروههای چپ و رسانه‌ها می‌خواهند ادعا کنند که علت حمله امروز و تیراندازی قوانین مربوط به حمل سلاح و یا دیدگاههای مربوط به ملی گرایی است. اغلب آنها سکوت می‌کنند یا درباره «حملات گرگ تنها» و «بیماری روانی» صحبت می‌کنند و هیچ صحبتی از اسلام نمی‌کنند. اما همه اینها بی اساس هستند.

وی در ادامه مدعی شد؛ علت واقعی خونریزی در خیابانهای نیوزیلند برنامه مهاجرتی است که به مسلمانان دیوانه اجازه می‌دهد به نیوزیلند مهاجرت کنند.

در ادامه این بیانیه جانبدارانه و نژادپرستانه آمده است؛ بگذارید شفاف باشیم، درحالیکه مسلمانها امروز قربانی شدند، اما معمولا آنها خودشان مجرم هستند. در سراسر جهان مسلمانان به اسم اعتقاداتشان مردم را میکشند. واقعیت این است که اسلام مانند ادیان دیگر نیست؛ این مذهبی است که هم ردیف فاشیسم است. آنها مردم را می‌کشند و به خاطر اعتقاداتشان خودشان را سرزنش نمی‌کنند.

 ظهر امروز جمعه به وقت محلی (بامداد به وقت تهران) رسانه‌های نیوزیلندی از وقوع حمله مسلحانه به مسجد «النور» در شهر «کریستچرچ» خبر دادند.

حدود دویست نفر در حال ادای نماز جمعه در این دو مسجد بودند که تروریست‌ها به سمت آنها آتش گشودند.

یکی از مهاجمان یک شهروند 28 ساله استرالیایی است.

بنابر گزارش شبکه خبری راشاتودی، وی طی بیانیه ای 73 صفحه ای که قبلا آن را نوشته است وعده داده تا به گفته خود با «مهاجمان مسلمان» مبارزه کند. اندکی پیش از این حملات، در این بیانیه او به وعده خود در اقدام علیه مسلمانان اشاره کرده است.

گزارش‌ها حاکی از این است که این فرد تحت تاثیر «آندرس برویک» تروریست  مشهور نروژی قرار داشته است که  ۷۷ نفر را در سال ۲۰۱۱ ، در نروژ کشت و به حبس ابد محکوم شد.

براساس گزارشهای رسمی، تا کنون 48 نفر کشته و دهها نفر نیز مجروح شدند و در بیمارستان بستری هستند.

به محمد جواد ظریف سلاممان را برسانید/ کره شمالی: مذاکرات هسته‌ای با «گنگستری» همچون آمریکا را متوقف می‌کنیم

نقل از رویترز، «چوئه سان هوی» معاون وزیر خارجه کره شمالی ضمن محکوم کردن آمریکا در بی نتیجه ماندن مذاکرات اخیر «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، عنوان داشت: ما نه علاقه‌ای به قبول درخواست‌های آمریکا داریم و نه علاقه‌ای به ادامه این قبیل مذاکرات.

وی در ادامه عنوان داشت که کره شمالی در مورد ادامه مذاکرات با آمریکا و همچنین توقف فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی خود بازنگری می‌کند.

معاون وزیر خارجه کره شمالی در ادامه عنوان داشت که آمریکا فرصت طلایی مذاکره با پیونگ یانگ را از دست داده است.

وی در پایان گفت: می‌خواهم این نکته را روشن کنم که گنگسترهایی مانند آمریکا موقعیت‌ها را به خطر می‌اندازند.

حمایت پنج میلیون دلاری آمریکا از کلاه سفید‌ها

به گزارش اسپوتنیک، ایالات متحده آمریکا مبلغ پنج میلیون دلار برای حمایت از سازمان کلاه سفیدها در سوریه و همچنین برای حمایت از ساز و کارهای رسیدگی به جرائم در سوریه (تریپل آی.ام) که هدف آن شناسایی » جدی ترین تخطی‌ها از حقوق بین الملل» که از ماه مارس 2011 در خاک سوریه شناسایی شده‌اند هست، اختصاص می دهد.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا آمده است: «ایالات متحده قصد دارد 5 میلیون دلار برای ادامه عملیات نجات توسط کلاه سفیدها و تأمین مالی تریپل آی.ام (IIIM) اختصاص دهد.

همچنین در این بیانیه افزوده شده است که ایالات متحده «به شدت از کار» کلاه سفیدها» و اعضای سازمان «خطرناک ترین کار در جهان» حمایت می کند.

پیشتر، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرده بود که طرف روسی در تلاش است تا ساختار اسطوره‌ای سرویس های اطلاعاتی غربی درباره «فعالیت های منحصرا بشردوستانه» سازمان کلاه سفید‌ها را درهم بشکند.

پیش از این روزنامه ایزوستیا به نقل از وزارت امور خارجه روسیه نوشته بود که ایالات متحده می تواند از سلاح های شیمیایی برای حفظ حضور خود در سوریه استفاده کند.

آماده شدن تروریستها برای حمله شیمیایی در ادلب با کمک کلاه سفیدها

به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه از آماده شدن تروریست‌ها برای دست زدن به حملات شیمیایی در ادلب خبر داد.

وی افزود: ما به دقت اوضاع در منطقه کاهش تنش ادلب را دنبال می‌کنیم. تروریست‌ها هیئت تحریر الشام یا همان جبهه النصره از اقدامات تحریک آمیز ضد نیروهای ارتش سوریه دست برنمی دارند. از آغاز سال جاری میلادی ۴۶۰ مورد رخ داده است که بر اثر این اقدامات تحریک آمیز ۳۰ نفر کشته و ۱۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه بیان کرد: آنچه مایه نگرانی عمیق است؛ گزارش‌های جدیدی است که از آماده شدن تروریست‌های هیئت تحریر الشام با کمک کلاه سفیدها برای سناریوی جدید به کارگیری از مواد سمی و شیمیایی است تا این حمله را به گردن نیروهای ارتش سوریه بیندازند.

با بالا گرفتن احتمال حمله ارتش سوریه به تروریستها در ادلب، ناو هواپیمابر فرانسوی به ائتلاف آمریکا در سوریه ملحق شد

فرماندهی مرکزی آمریکا روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد ناو هواپیمابر شارل دوگل فرانسه و گروه ضربت آن به عملیات به اصطلاح ائتلاف آمریکا علیه داعش ملحق شده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از واشنگتن، در این بیانیه آمده است: ”در تاریخ سیزدهم مارس امسال، گروه ضربت ناو هواپیمابر فرانسه به منظور کمک به عملیات مشترک ائتلاف وارد آبهای سوریه شد.“فرماندهی مرکزی آمریکا در این بیانیه اعلام کرد این گروه ضربت شامل ناو هواپیمابر شارل دوگل، ناوچه دانیل جوئل دانمارک و یک فروند زیردریایی تهاجمی است.

این بیانیه می افزاید: ”ناو هواپیمابر شارل دوگل هواپیماهای رافال و هاوک آی را به منظور پشتیبانی از نیروهای زمینی ائتلاف و جمع آوری اطلاعات به منطقه اعزام کرد در حالیکه تعدادی جنگنده نیز عملیات هوایی و کنترل دریایی را بر عهده داشتند.“

از ژانویه 2015 تاکنون گروه ناوگان هوایی فرانسه در حمایت از نیروهای ائتلاف سه ماموریت را در سوریه انجام داده است.

پس از شکست داعش، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد پاریس نیز همانند آمریکا نیروهای خود را از سوریه خارج خواهد کرد.

اما مکرون تاکید کرد که پاریس برای کمک به مردم سوریه جهت برقراری ثبات در این کشور و همچنین ممانعت از فعالیت دیگر گروههای تروریستی تصمیم گرفته است برای خروج از سوریه ابتدا اوضاع را در این کشور تثبیت کند.

شبکه تلویزیونی المنار لبنان سال گذشته در گزارشی اعلام کرد ارتش آمریکا پایگاه جدیدی را در استان الحسکه سوریه دایر و فرانسه نیز کاروانهای نظامی خود را به این پایگاه اعزام کرده است.

بر اساس گزارش المنار، چندین ستون نظامی ارتش آمریکا از جمله خودروهای زرهی این کشور و پس از آن خودروهای زرهی با پرچم فرانسه وارد الحسکه شدند.

واشنگتن نمی‌خواهد به شکستش در سوریه اذعان کند

مشاور وزیر اطلاع رسانی سوریه با اشاره به اینکه آمریکا نمی خواهد به شکست خود در سوریه اذعان کند به ادامه تلاش های واشنگتن برای تجزیه سوریه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری روسیاالیوم، علی الاحمد مشاور وزیر اطلاع رسانی سوریه اعلام کرد که آمریکا طی هشت سال گذشته در راستای تغییر نظام در سوریه از طریق نظامی و به دست تروریست‌ها حرکت کرده است و هم اکنون به دنبال تحمیل جنگ اقتصادی، رسانه‌ای و فرهنگی است تا کشور ما را از استقلالش محروم کند و مقامات و دولت سوریه برای مقابله با آن تدابیر لازم را اندیشیده اند.

وی افزود: نتایج جنگ اقتصادی ملموس است و تلاش می‌کنند که با تحریم‌ها ما را از صنعت، کشاورزی و بخش‌های دیگر اقتصادی محروم کنند.

الاحمد تاکید کرد: واشنگتن نمی‌خواهد که به شکستش در سوریه اذعان کند و جنگ رسانه‌ای را برای راضی کردن همه به کار می‌گیرد تا آنها را قانع کند که آمریکا بر تروریست‌ها در سوریه پیروز شده است نه ارتش سوریه و متحدانش؛ اما همه می‌دانند که چه طرفی بر تروریست‌ها پیروز شده است. واشنگتن به تلاش‌های خود برای تجزیه سوریه ادامه خواهد داد.

برای الجبیر؛ حل بحران سوریه قبلا سقوط اسد بود حالا خروج ایران از این کشور! اسرائیل سلام می رساند.

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان طی سخنانی در کنفرانس کمک کنندگان به سوریه که در بروکسل در حال برگزاری است گفت: بر سر آغاز روند سیاسی در سوریه بعد از تشکیل کمیته قانون اساسی اجماع وجود دارد.

وی بر ضرورت بازگشت امن آوارگان سوری به کشورشان تاکید کرد.

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان مدعی شد که حل بحران سوریه به معنای خروج ایران از این کشور است.

الجبیر در امور خارجه عربستان مدعی شد که حل بحران سوریه به معنای خروج ایران از این کشور است.

از سوی دیگر صباح خالد الصباح وزیر خارجه کویت گفت که کشورش وعده داده که سیصد میلیون دلار برای کمک به سوریه اختصاص دهد.

وزیر خارجه کویت اظهار داشت که مشارکت در بازسازی سوریه در درجه اول به آغاز روند انتقال سیاسی واقعی در این کشور بستگی دارد.

وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا از اجرای تمرین های نظامی خبر داد

وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا از اجرای تمرین های نظامی در این کشور خبر داد.

خورخه رودریگز اعلام کرد کشورش اواخر این هفته تمرین های نظامی برگزار خواهد کرد. رودریگز از سوی دیگر، تاکید کرد برق در سراسر ونزوئلا به طور کامل وصل شد.

وی در نشست خبری افزود: نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا تصمیم گرفت کارگران از امروز فعالیت خود را از سر بگیرند.

آمریکا و انگلیس گروه کلاه سفیدها را تشکیل دادند

نماینده دائم سوریه در مقر سازمان ملل در ژنو، تاکید کرد آمریکا و انگلیس گروه موسوم به ”کلاه سفیدها“ را تشکیل دادند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، حسام الدین آلا گفت: آمریکا و انگلیس گروه موسوم به کلاه سفیدها را تشکیل دادند و تامین مالی آن را برعهده گرفتند تا با ادعای فعالیت های انسانی، به نفع گروه های تروریستی در سوریه فعالیت کند.

آلا افزود: واشنگتن و لندن این گروه را به اصلی ترین ابزار در جنگ های رسانه ای علیه سوریه تبدیل و از آن برای جعل دروغ ها و اتهامات مربوط به ادعای بکارگیری سلاح شیمیایی استفاده کردند.

روسیه: مداخله خارجی در ونروئلا ضربه ای جدی به روابط بین الملل است

معاون وزیر خارجه روسیه، اعلام کرد هر گونه دخالت در بحران ونزوئلا ضربه جدی به اساس و آینده روابط بین المللی وارد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس از بروکسل، سرگئی ورشینین، معاون وزیر خارجه روسیه، در اظهاراتی بیان کرد: «ما معتقدیم که ونزوئلایی ها خودشان باید راه حلی را از طریق مذاکرات گسترده برای این بحران پیدا کنند. هر اقدام دیگری، از جمله به رسمیت شناختن رئیس جمهور نامشروع، نقض بسیار جدی مبانی اساسی روابط بین المللی و اصول اساسی منشور سازمان ملل است.»

وی در ادامه گفت: «ما نباید اجازه دهیم این اتفاق بیفتد، زیرا این موضوع تنها در مورد ونزوئلا نیست، بلکه در مورد این است که ما امروز آینده روابط بین المللی را چگونه می بینیم.»

معاون وزیر خارجه روسیه افزود شورای امنیت سازمان ملل پیش نویس قطعنامه های روسیه و آمریکا را در مورد وضعیت این کشور را رد کرده است.

او در پایان گفت: «البته، ما نمی توانیم با نوع آمریکایی آن موافقت کنیم، این امر دخالتی بی معنا، بی ملاحظه و کاملا بدبینانه در امور داخلی یک کشور است و از کمک های بشر دوستانه برای اهداف سیاسی پیش بینی شده خود استفاده می کند.

رئیس جمهور بولیوی اعلام کرد کشور‌های اروپایی باید از گفتگو در ونزوئلا حمایت کنند

به نقل از خبرگزاری رویترز از آتن، اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی اعلام کرد کشور‌های اروپایی باید از گفتگو در ونزوئلا حمایت کنند.

اسرائیل: قرار نبود ما بکشیم سازمان ملل انتقاد کند!

به نقل از ­مقامات بلندپایه رژیم اسرائیل روز چهارشنبه از تحقیق سازمان ملل متحد که نظامیان این رژیم را به جنایات جنگی در غزه متهم کرده است، نکته به نکته انتقاد کردند. این مقامات اسرائیلی، همچنین از ماموران تحقیق سازمان ملل متحد به سبب آنچه «نادیده گرفتن شواهدی اساسی همچون نقش جنبش حماس» خواندند، انتقاد کردند.

کمیسیون مستقل تحقیق سازمان ملل متحد ماه گذشته ارتش اسرائیل را به تیراندازی عمدی به طرف کودکان، خبرنگاران، کارکنان پزشکی و سایر غیر نظامیان در جریان تظاهرات فلسطینی ها در نوار غزه بین 30 مارس 2018 (10 فروردین 1397) و 31 دسامبر 2018 (10 دی 1397) متهم کرد. اسرائیل بلافاصله این گزارش را «جانبدارانه» ارزیابی و محکوم و نتایج آن را رد کرد. یک نسخه کامل تر این گزارش قرار است هفته آینده در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو ارائه شود.

کمیسیون تحقیق سازمان ملل متحد تایید کرده است این تظاهرات عمدتا «ماهیت غیرنظامی» داشته و حماس در آنها مداخله نکرده بود. دست کم 251 فلسطینی از آوریل 2018 (فروردین 1397) بر اثر تیراندازی نظامیان اسرائیلی کشته شده اند.

امتناع ترامپ از تروریستی خواندن قتل‌عام مسلمانان در نیوزیلند

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حساب توئیتری خود در خصوص حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند که موجب مرگ ۴۹ مسلمان شد، نوشته است: همدردی عمیق خود را با مردم نیوزیلند پس از کشتار بی‌رحمانه در مساجد نیوزیلند اعلام می‌کنم. ۴۹ فرد بیگناه بی‌رحمانه جان باختند، به علاوه شمار زیادی زخمی شدند. ایالات متحده در کنار نیوزیلند ایستاده است.

ترامپ در حالی پیام همدردی با نیوزیلند صادر کرده که یکی از قاتلان این ۴۹ نفر در مانیفستش خود را حامی رئیس جمهور آمریکا و اسلام‌ستیز معرفی می‌کند. همچنین ترامپ از تروریستی خطاب کردن این حادثه امتناع کرده است.

وقتی صدام بنیانگزار القاعده شد، ایران حملات ۱۱ سپتامبر را سازماندهی کرد، ولیعهد عربستان هم قاتل خاشقچی نمی شود!

دولت آمریکا در گزارش سالانه حقوق بشر که چهارشنبه منتشر شد بدون نام بردن از «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی از قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی انتقاد کرد.

عدم اشاره به نام محمد بن سلمان در حالی است که دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا معتقدند او دستور ترور خاشقچی را در داخل ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول صادر کرده است.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در جلسه رونمایی از گزارش سالانه حقوق بشر سال ۲۰۱۸، ایران، چین و نیکاراگوئه را به نقض حقوق بشر متهم کرد.

خاشقچی آخرین بار روز ۱۰ مهرماه (۲ اکتبر) در حال ورود به ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول دیده شد و بعد از آن رسانه‌ها گزارش داده‌اند که ناپدید شده است.

چند روز بعد، مقام‌های ترکیه‌ای اعلام کردند او در داخل این ساختمان کشته شده و بدنش قطعه قطعه شده است.

آنکارا اعلام کرد همزمان با ورود خاشقچی به ساختمان کنسولگری ۱۵ مقام امنیتی عربستان سعودی نیز با دو پرواز وارد استانبول شده و پس از مدت کوتاهی ترکیه را ترک کرده‌اند.

مقام‌های سعودی، در نخستین واکنش بدون ارائه هیچ مستنداتی این روایت را رد و ادعا کردند خاشقچی، ساختمان را زنده و سالم ترک کرده است.

بعد از بالا گرفتن فشارها، عربستان سعودی سرانجام روز ۲۸ مهر مجبور شد به کشته شدن خاشقچی داخل ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول اعتراف کند.

عربستان سعودی از آن به بعد روایت‌های متنوعی و متناقضی درباره نحوه قتل خاشقچی ارائه کرده است. دادستان کل سعودی در نخستین روایت مدعی شده بود خاشقچی بعد از «درگیری» با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری «فوت» کرده است.

روایت عربستان سعودی که با هدف تبرئه عوامل رده بالای حکومتی از مشارکت در قتل روزنامه‌نگار منتقد طراحی شده بود با تردید عمومی در دنیا مواجه شد.

جمال خاشقچی، متولد ۱۳ اکتبر ۱۹۵۸ (۲۱ مهرماه ۱۳۳۷ شمسی) بود. او قبلاً سردبیر روزنامه «الوطن» و بعد از آن مدیر شبکه خبری «العرب» بود.

خاشقچی سپتامبر ۲۰۱۷ از عربستان متواری شد و بعد از آن به عنوان ستون‌نویس «واشنگتن‌پست» مقاله‌هایی در انتقاد از برخی سیاست‌های کشورش به ویژه «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی منتشر کرد.

وی از جمله منتقدان صریح دخالت نظامی ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی در کشور یمن بود.

آمریکا موشکی مغایر با پیمان INF آزمایش می‌کند

ظاهراً قرار است آمریکا برای اثبات عدم بازگشت به پیمان INF، در ماه میلادی آگوست یک موشک کروز با بُرد هزار کیلومتر آزمایش کند حال آنکه برای ماه نوامبر نیز آزمایش موشک بالستیک تدارک دیده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک منبع وابسته به پنتاگون از قصد آمریکا برای آزمایش موشک کروز زمین‌پایه‌ای خبر داد که بُردی یک هزار کیلومتری دارد.

این موشک در ماه آگوست آزمایش خواهد شد و نشانه‌ای است بر عزم آمریکا به عدم بازگشت به پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (INF) که ماه میلادی گذشته (فوریه) از آن خارج شد.

گفتی است طبق پیمان INF آزمایش موشک‌هایی با برد ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتر ممنوع بود.

بهانه آمریکا برای خروج از این پیمان، آزمایش موشکی میان‌برد از سوی روسیه بود که ادعا می‌شد بردی فراتر از حد مجاز در INF دارد. این در حالی است که مسکو چنین اتهامی را رد می‌کند.

آمریکا در ماه میلادی نوامبر نیز یک موشک بالستیک میان‌برد آزمایش خواهد کرد بُرد پرواز آن بین ۳ تا ۴ هزار کیلومتر پیش‌بینی می‌شود.

آمریکا در یک گزارش رسمی واژه جولان اشغالی را حذف کرد

وزارت امور خارجه آمریکا امروز برای اولین بار در گزارش حقوق بشری خود بلندی‌های جولان را به جای آنکه منطقه‌ای اشغال شده توصیف کند آن را منطقه‌ای تحت کنترل اسرائیل توصیف کرده است.

این اقدام آمریکا نمادین و بسیار مهم است. رژیم اسرائیل در جنگ 1967 بلندی‌های جولان را که جامعه بین‌الملل آن را متعلق به سوریه می‌داند تحت اشغال خود در آورد.

سال گذشته کابینه رژیم اسرائیل رایزنی‌های شدیدی با دولت ترامپ و کنگره درباره به‌رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان داشته است. تغییر لحن آمریکا در این گزارش به‌رسمیت شناختن حق حاکمیت رژیم اسرائیل نبوده بلکه سیگنال آشکاری در این زمینه است.

امروز نیز «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در آستانه سفر «بنیامین نتانیاهو» به پایتخت آمریکا ابراز امیدواری کرد که واشنگتن طی این سفر رسما با به رسمیت شناختن حاکمیت این رژیم بر بلندی‌های جولان سوریه، مهر تاییدی بر اشغالگری چند دهه‌ای اسرائیلی ها بزند.

این گمانه‌زنی‌ها بعد از بازدید روز دوشنبه «لیندسی گراهام» سناتور ارشد کنگره آمریکا از جولان اشغالی که به همراه نتانیاهو انجام شد، شدت گرفت. این قانونگذار آمریکایی در کنار نخست‌وزیر رژیم اسرائیل اعلام کرد که آمریکا باید «جولان را به عنوان بخشی از اسرائیل به رسمیت بشناسد».

بعد از این اظهارنظر، کانال ۱۰ تلویزیون رژیم اسرائیل گزارش داد احتمال دارد دونالد ترامپ در تلاش برای افزایش محبوبیت «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل، حاکمیت تل‌آویو بر جولان اشغالی را به رسمیت بشناسد. سه نفر از دستیاران «بنی گانتز» رهبر ائتلاف انتخاباتی «آبی و سفید» و رقیب اصلی نتانیاهو در انتخابات فروردین ماه پارلمان رژیم اسرائیل به این رسانه گفتند، ترامپ در تلاش است تا به نتانیاهو برای پیروزی در این انتخابات کمک کند.

بلندی‌های جولان اشغالی، بخشی از استان القنیطره است که رژیم اسرائیل در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ منطقه جولان را اشغال کرد و در سال ۱۹۸۲ این مناطق را به عنوان بخشی از خاک خود اعلام کرد.

پرواز هواپیمای نظامی آمریکا بر فراز روسیه

ساعت 6 و 35 دقیقه صبح امروز به وقت مسکو هواپیمای Boeing OC-135B Open Skies در آسمان شهر چیتا روسیه مشاهده شده است.

این هواپیمای امریکایی برای استفاده از اسلحه درنظر گرفته نشده و با شرگت روسیه مورد معاینه بین المللی قرار گرفته که استفاده از تجهیزات مغایر معاهده آسمان های باز را منتفی می سازد.

روز 13 مارس نیز یک هواپیمای امریکایی در آسمان شهر کامسومولسک بر آمور روسیه پرواز کرده بود. همین هواپیما روز 11 مارس در اطراف شهر چیتا مشاهده شده بود. به عقیده کارشناسان تیپ موشکی روسیه در این شهر درمرکز توجه آمریکایی ها قرار دارد.

معاهده آسمان های باز در سال 1992 به امضای کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا رسیده و از سال 2002 اعتبار یافته است. اکثریت کشورهای عضو ناتو، روسیه، بلاروس، اوکراین، گرجستان ، بوسنی و هرزه گوین، سوئد و فنلاند در آن عضویت دارند

آمریکا و برزیل همکاری‌های نظامی خود را در سفر بولسونارو به واشنگتن ارتقا می‌دهند

آمریکا و برزیل همکاری‌های نظامی خود را در جریان دیدار هفته آینده ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل از واشنگتن، ارتقا می‌دهند.

به گزارش رویترز دو مقام برزیلی روز پنجشنبه ۲۳ اسفند با اعلام این خبر گفتند که قرار است همکاری نظامی آمریکا با برزیل به سطحی هم‌تراز با کشورهای عضو ناتو ارتقا یابد.

بولسوناور سه شنبه آینده با پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید دیدار می‌کند و در جریان سفر او، برزیل از سطح همکاری نظامی همانند «کشورهای متحد عمده غیر ناتو» برخوردار می شود. این سطح همکاری به برزیل امکان می‌دهد که تجهیزات و فناوری نظامی بخرد و از آموزش و درخواست اولویت بندی خدمات برخوردار شود.

هدف از برگزاری نشست بروکسل طولانی کردن بحران سوریه است

به نقل از سانا، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه به شدت نشست بروکسل درباره سوریه را مورد انتقاد قرار داد.

این منبع بیان کرد: برگزاری نشست بروکسل بدون مشارکت طرف اساسی تعجب آور است. این رفتار اتحادیه اروپا شراکت آن و مسئولیت کاملش در جنگ ظالمانه ضد سوریه و رنج‌های سوری‌ها به ویژه از طریق تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی که شهروندان و معیشت آنها را هدف قرار داده است، مورد تاکید قرار می‌دهد. اتحادیه اروپا فاقد صلاحیت در سخن گفتن از کمک به سوری‌ها و کاهش رنج‌های آنهاست.

این منبع مسئول اعلام کرد: این نفاق و دورویی کشورهای شرکت کننده در نشست بروکسل و اشک ریختن آنها برای ملت سوریه مضحک است زیرا اصولاً آنها مسئول نخست خونریزی‌های در سوریه از طریق حمایت بی دریغ از گروههای تروریستی و جنگ چندجانبه به ویژه جنگ اقتصادی هستند. سوریه این سیاسی کاری عامدانه و برنامه ریزی شده را محکوم می‌کند و هدف از برگزاری این قبیل نشستها افزایش فشار بر سوریه و طولانی کردن و پیچیده کردن مدت آن است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: