پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار ايران و جهان

اخبار ايران و جهان

حداقل دستمزد 1 میلیون و 516 هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم» حداقل دستمزد 37 درصد و کل دریافتی کارگران با مزایای مزدی، 45 درصد افزایش یافت.

جلسه شورای عالی کار با موضوع دستمزد بعد از بیش از 8 ساعت مذاکره، حداقل دستمزد کارگران را 15168822ریال تعیین کرد. حق اولاد برابر با 19719470 ریال و حق بن 1900000 ریال تعیین شد.

با این حساب با محاسبه حق مسکن 100 هزار تومانی و پایه سنوات 70 هزار تومانی، می توان گفت کل دریافتی کارگران با 45 افزایش به 20740769 ریال می‌رسد.

در توافق نهایی، حداقل دستمزد 37 درصد افزایش یافته است.

افزایش بهای آب و برق در ایران

منابع درآمدی حاصل از افزایش صورتحساب مشترکان صرف خرید آب و برق از بخش خصوصی خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایرنا»، هیات وزیران مقرر کرد تا بهای آب شرب و برق از ابتدای اردیبهشت سال 1398 سالانه به میزان هفت درصد افزایش یابد.

تعرفه‌های آب و برق مشترکان پرمصرف اصلاح خواهد شد. همچنین با هدف مدیریت مصرف و بازدارندگی مصارف غیرضرور، از ابتدای خرداد ماه، سالانه 16 درصد به خالص صورتحساب آب و برق مصارف خانگی مشترکین بالای الگوی مصرف افزوده می‌شود.

خانوارهایی که مصرف آب یا برق ماهانه آنها پایین‌­تر از الگوی مصرف بوده و در بازه زمانی اول خرداد تا پایان شهریور، در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، مصرف خود را کاهش دهند، مشمول تخفیف به میزان مصرف کاهش یافته با نرخ اولین پله مصرف خواهند شد.

در یک برنامه زمانی، با اولویت مشترکان پرمصرف، لوازم اندازه‌گیری کلیه مشترکانی که به طور متوسط مصرف برق ماهانه آنها بالاتر از الگوی مصرف است، با لوازم اندازه گیری دارای قابلیت تفکیک مصرف برای ساعات کم باری، میان باری و اوج بار تعویض کند.

منابع درآمدی حاصل از افزایش صورتحساب مشترکان پرمصرف آب و برق حسب مورد صرفاً برای تعویض لوازم اندازه‌گیری و مدیریت مصرف، کاهش هدررفت و اصلاح و بهینه‌سازی شبکه های توزیع و خرید آب و برق از بخش خصوصی خواهد شد.

دولت ترامپ بودجه قلم به مزدها، جاسوسان و وطن فروشان ایرانی در استخدام آمریکا را کاهش میدهد

بررسی لایحه بودجه پیشنهادی دولت آمریکا به کنگره این کشور نشان می‌دهد کاخ سفید قصد دارد از هزینه‌های دولت در زمینه پخش برنامه‌های ماهواره‌ای در خارج از آمریکا بکاهد.

در چارچوب تحقق این هدف، واشنگتن میزان بودجه درخواستی برای بخش فارسی‌زبان دو رسانه ضدایرانی امپریالیستی و برانداز «صدای آمریکا» و «رادیو آزاد» (رادیو فردا) را برای سال ۲۰۲۰ میلادی به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

در سند موسوم به «توجیه بودجه درخواستی» آژانس رسانه‌های جهانی ایالات متحده (بی‌بی‌جی سابق) که امسال هم با رونمایی از لایحه بودجه دولت آمریکا منتشر شده، بار دیگر از این دو رسانه به عنوان ابزارهایی برای پیشبرد منافع و اهداف (امپریالیستی) ایالات متحده در ارتباط با ایران یاد و بر اهمیت آن‌ها برای واشنگتن تأکید شده است.

با این وجود، در جداول ارائه‌شده در این سند، مشخص است که واشنگتن قصد دارد بودجه این دو شبکه را نیز مانند دیگر رسانه‌های تحت پوشش دولت آمریکا، به میزان قابل ملاحظه‌ای کم کند.

بر این اساس، دولت آمریکا پیشنهاد کرده میزان بودجه سالانه بخش فارسی صدای آمریکا با افت ۶ میلیون دلاری، از رقم ۱۷.۷۱۴ میلیون دلار، به ۱۱.۷۱۴ میلیون دلار کاهش یابد.

در توضیح نحوه اعمال این کاهش بودجه، عنوان شده است: «صدای آمریکا کارکنانی را که از مهارت‌های دیجیتال و تلویزیونی برخودار نباشند و شغل آن‌ها توسط نیروهای قراردادی که در این حوزه‌ها ماهر هستند پوشش داده شده باشد، حذف می‌کند. صدای آمریکا برنامه اخیر برای توسعه شبکه را نیز تعلیق خواهد کرد.» (این به معنی اخراج بیشتر مفتخوران وطنفروش و جاسوس ایرانی خواهد بود!)

با توجه به این ارقام، در صورت تایید کنگره، بودجه بخش فارسی صدای آمریکا در سال آینده میلادی حدود یک سوم کاهش می‌یابد.

فقط در یک سال ۱۰۰ هزار کودک در یمن بخاطر حمله اتحاد عربستان، امارات و آمریکا کشته شده اند

«طه المتوکل» وزیر بهداشت یمن امروز (سه شنبه) اعلام کرد، به دلیل تجاوز ائتلاف عربستان سعودی وآمریکا و محاصره یمن بیش از ۱۰۰ هزار کودک یمنی طی یک سال فوت کرده‌‌اند.

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، المتوکل در کنفرانسی مطبوعاتی در صنعا اعلام کرد، 50 درصد از بخش بعداشتی یمن در معرض تخریب قرار گرفته و از عمر مفید 97 درصد از تجهیزات بیمارستان‌های این کشور گذشته است.

وی در ادامه گفت: تنها دستگاه رادیوتراپی برای معالجه 40 هزار سرطانی را از دست می‌دهیم؛ ائتلاف در حال ارتکاب جنایت علیه یمنی‌هاست، از ورود تجهیزات پزشکی جلوگیری می‌کند و به این دلیل بسیاری زندگی خود را از دست می‌دهند.

المتوکل سپس اعلام کرد، تنها دستگاه « تصویربرداری رزونانس مغناطیسی(MRI)» در بیمارستان «الثوره» صنعاء علی‌رغم نیاز بسیار به آن در زمان جنگ به دلیل لجاجت ائتلاف سعودی خراب است.

وی ادامه داد، نقش انسانی سازمان ملل در یمن در سطح مسئولیت این سازمان نیست و «کمک‌های سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی در بخش بهداشتی» در برابر آزمایشی حقیقی در سال 2019 قرار دارند.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن به رأس قدرت، هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. مسئولان نزدیک به جنبش انصارالله می‌گویند از زمان آغاز این حملات بیش از ۳۶ هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده‎اند. روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی شمار افراد کشته‌شده در این جنگ را نزدیک به ۵۰ هزار نفر اعلام کرد.

آمریکا باز هم ونزوئلا را تحریم کرد

به نقل از اسپوتنیک، آمریکا امروز سه شنبه تحریم‌های جدیدی را علیه ونزوئلا اعمال کرد.

در بیانیه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC/اوفک) در این خصوص اعلام شده است که شرکت دولتی Minerven که در زمینه کشف و استخراج طلا در این کشور فعالیت می‌کند، مشمول تحریم‌های جدیدی واشنگتن خواهد بود.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه امروز خود اضافه کرد که «آدریان پردومو ماتا» (Adrian Perdomo Mata) رئیس این شرکت نیز در فهرست تحریم‌های واشنگتن علیه کاراکاس قرار گرفته است.

حمله نژادپرستانه به پناهجویان در یونان

گروه ۹۰ نفره‌ای از پناهجویان در حومه آتن پایتخت یونان هدف حمله نژادپرستانه قرار گرفتند.

به گزارش یورونیوز، گروه ۹۰ نفره‌ای از پناهجویان در «ویلیا» در حومه شهر آتن پایتخت یونان هدف حمله ساکنان این روستا، از جمله شهردار آن قرار گرفتند.

برخی از این افراد با ورود به محل اقامت این پناهجویان، شیشه‌ها را شکستند و چند پناهجوی سوری و فلسطینی از جمله یک مرد سالخورده و دو فرزندش را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

این گروه از مردم محلی حدود ۷۰ نفر بودند که ۱۰ نفر از آنها با حمله به این هتل تعدادی از پناهجویان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

بیشتر این پناهجویان اهل سوریه و عراق هستند و در یک هتل اقامت دارند.

وضعیت فاجعه بار پناهندگان در یونان رسوایی برای اتحادیه اروپا

روزنامه آلمانی دی ولت در گزارشی نوشت: در اردوگاه های پناهندگان در یونان بعضا شرایط غیر انسانی حاکم است. در این اوضاع همچنین در برلین انتقادها به توافق پناهندگان اتحادیه اروپا و ترکیه بالا گرفته است.

بعد از انتشار گزارش های اخیر درباره انتقاد شدید کمیسیون اروپایی به توافق پناهندگان بین اتحادیه اروپا و ترکیه حالا اپوزیسیون آلمان هم انتقاد شدیدی به دولت آلمان و سیاست هایش در این راستا وارد می کنند. آن ها از جمله به عدم موفقیت در بازگرداندن پناهندگان و امتیازاتی که در این توافق به ترکیه داده شده است انتقاد وارد می کنند.

پیش از آن هم دیپلمات های اروپایی با توجه به وضعیت موجود در اردوگاه های پناهندگان در یونان درباره یک رسوایی برای اروپا سخن گفتند. این خبر بر اساس یک گزارش محرمانه سفارت آلمان در آتن منتشر شده است.

«بیان سارای» از سیاستمداران حزب لیبرال دموکرات آلمان در این اوضاع از دولت آلمان خواسته که اقدام کند. وی تاکید کرده است که فورا باید کنترل های مرزی کارآمد در اروپا در دستور کار قرار گیرد. توافق پناهندگان ترکیه و اتحادیه اروپا نباید دائمی باشد و در این زمینه دولت آلمان باید نقش فعالانه تری را ایفا کند.

در اردوگاههای پناهندگان در جزایر یونان مهاجران در واقع باید چندین روز و یا هفته منتظر بمانند تا بتوانند به اروپا سفر کنند و یا به ترکیه برگردانده شوند. اما از آنجایی که این روند به کندی پیش می رود این اردوگاه ها بسیار پرازدحام شده اند. مثلا مرکز ثبت نام پناهندگان در ساموس یونان ابتدا برای 220 نفر طراحی شده بود و بعدها به 680 جایگاه گسترده شد. به گفته کارمندان این مرکز بیش از 5500 نفر در حال حاضر خارج از این اردوگاه ها زندگی می کنند.

هشدار وزیر دفاع سوریه به نیروهای سوریه دموکراتیک(کرد های در خدمت آمریکا)

به نقل از خبرگزاری شین‌هوا، وزیر دفاع سوریه تاکید کرد نیروهای موسوم به سوریه دموکراتیک گزینه دیگری جز پذیرفتن روند آشتی ملی یا ترک منطقه تحت کنترل خود ندارند.

علی عبدالله ایوب، وزیر دفاع سوریه، پس از دیدار با روسای ستادهای ارتش ایران و عراق، در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: ”ارتش سوریه دیر یا زود تمام خاک سوریه را (از تروریست ها) پس خواهد گرفت“. وی همچنین تاکید کرد حتی یک وجب از خاک کشور از کنترل دولت خارج نخواهد ماند.

ایوب خاطرنشان کرد نیروهای موسوم به سوریه دموکراتیک (که از حمایت آمریکا برخوردارند) دو گزینه پیش روی خود دارند: یا باید وارد روند آشتی ملی شوند یا شاهد بازپس‌گیری مناطق تحت کنترل خود به دست ارتش سوریه باشند.

وزارت خارجه ونزوئلا: تسلط مخالفان بر دفاتر دیپلماتیک این کشور در آمریکا با حمایت واشنگتن

به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین؛ وزارت امور خارجه ونزوئلا اعلام کرد نمایندگان گروه های مخالف دولت، کنترل دفاتر هیئت های دیپلماتیک این کشور را در آمریکا با حمایت دولت ترامپ در واشنگتن به دست گرفته اند.

روسیه: ناتو فعالانه درصدد نظامی کردن دریای سیاه است

به گزارش خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ناتو در حال نظامی کردن منطقه دریای سیاه است و در این رابطه در سال 2018 به طور مرتب حضور کشتی‌های خود در ترکیب گروه‌های نظامی-دریایی ناتو در این منطقه را افزایش داده است.

در این بیانیه آمده است: دقیقا این ناتو و نه روسیه است درصدد نظامی کردن دریای سیاه است: حضور نظامی خود در شرق اروپا را افزایش داده و به مدرنیزه سازی ساختارهای نظامی و غیرنظامی در این منطقه پرداخته، در خاک رومانی سامانه‌های ضد موشکی مستقر کرده، مشارکت دریایی، هوایی و زمینی خود با کشورهای منطقه را افزایش داده و فعالانه به اقدامات جاسوسی در منطقه و به خصوص در نزدیکی مرزهای روسیه می‌پردازد.»

بر اساس این بیانیه، در سال 2018 از 80 تا 120 روز کشتی‌های کشورهای عضو ناتو در ترکیب گروه‌های مختلف نظامی-دریایی در آب‌های ساحلی دریای سیاه حضور داشتند و مقامات بروکسل پنهان نمی‌کنند که طرح‌هایی برای ادامه افزایش حضور نظامی خود در منطقه برای آینده در نظر دارند.

علاوه بر این، در وزارت امور خارجه روسیه تأکید شده است که هماهنگی اقدامات اتحادیه اروپا و ناتو در تایید مواضع دولت اوکراین درباره حادثه رخ داده در تنگه کرچ، تنها تشدید کننده تمایلات ضدروسی مقامات کی‌یف و حمایت از آنهاست که آشکارا قصد ادامه مناقشه با روسیه را دارند.

در بیانیه وزارت خارجه تاکید شده، این در حالی است که ناتو و اتحادیه اروپا ادعای نظامی کردن شبه‌جزیره کریمه و همچنین ممانعت از آمد و رفت آزادانه کشتی‌ها در دریای آزوف را مطرح می‌کند، در حالی که طرف روسی بارها در سطوح مختلف اقدامات خود را شفاف سازی کرده است، ولی توضیحات در این باره به سرعت به فراموشی سپرده می‌شوند.

مقامات دیپلماتیک روسیه افزودند، در همین که چند روز قبل اتحادیه اروپا تصمیم گرفت تا تحریم‌های غیرقانونی را علیه برخی اتباع روسی از جمله مقامات مرزبانی این کشور، به بهانه دست داشتن در حادثه تنگه کرچ به دلیل مقابله قانونی آنها با اقدامات تحریک‌آمیز کشتی‌های نظامی اوکراین اعمال کند که با واقعیت رخ داده مطابقت ندارد.

هشدار کابلو درباره حملات سایبری آمریکا به زیرساخت های ونزوئلا

به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین ؛ رئیس مجلس مؤسسان ونزوئلا درباره حملات جدید سایبری آمریکا به زیرساخت های ونزوئلا هشدار داد.

دیوسدادو کابلو (Diosdado Cabello) تأکید کرد دولت ونزوئلا بعید نمی داند که واشنگتن به زودی حملات جدید به تأسیسات زیرساختی در این کشور را آغاز کند.

کابلو افزود: واشنگتن سال گذشته برای حمله به نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا تلاش کرد.

آمریکا همچنین حملات دیگری هم برای آسیب رساندن به ونزوئلا داشت. واشنگتن اهمیتی برای قربانی شدن افراد قائل نیست.

چین: از سال ۲۰۱۴ تاکنون ۱۲۹۹۵ تروریست اسلامی افراطی را بازداشت کرده‌‌ایم

چین اعلام کرده که از سال ۲۰۱۴ تا کنون نزدیک به ۱۳ هزار نفر «تروریست اسلامی افراطی» بازداشت کرده است.

بنا بر گزارش نشریه «تایم»، طبق اعلام مقامات پکن، نیروهای امنیتی این کشور همچنین در این مدت، صدها گروه از «گروه‌های جنایتکار تروریست» در سین‌کیانگ منهدم کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، این اطلاعات در گزارشی آمده که دولت چین امروز (دوشنبه) با هدف مقابله با انتقادات کشورهای حامی تروریسم اسلامی مانند آمریکا و عربستان و ترکیه درباره عملکرد پکن در منطقه مسلمان‌نشین این کشور منتشر کرده است.

در سال‌های اخیر و با قدرت گرفتن گروه تروریستی داعش و هوشیاری پکن از نفوذ این گروه به چین، دولت این کشور نظارت بر مناطق مسلمان‌نشین را تشدید کرده است.

از سوی دیگر، برخی از گروه‌های غربی و امپریالیستی «حامی حقوق بشر»، چین را به نقض حقوق اقلیت مسلمان در این کشور متهم کرده‌اند، اما پکن این ادعاها را رد و تأکید کرده که تلاش می‌کند تا از گرایش اتباع خود به افراطی‌گری جلوگیری کند.

در گزارشی که امروز منتشر شده نیز تأکید شده که عملیات موسوم به «افراط‌گرایی زدایی مبتنی بر قانون» در سین‌کیانگ، با هدف مقابله با افزایش و گسترش افراط گرایی اسلامی در این منطقه انجام گرفته است.

مقامات پکن اعلام کردند که افراط‌گرایان بازداشت شده با گروه‌های تروریستی خارجی ارتباطاتی داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، ۱۵۸۸ «هسته تروریستی» منهدم شده و ۱۲۹۹۵ «تروریست» نیز از سال ۲۰۱۴ تاکنون دستگیر شده‌اند. بر همین اساس، طی این مدت، ۲۰۵۲ مورد تجهیزات منفجره در این منطقه ضبط شده و بیش از ۳۰ هزار نفر نیز به خاطر مشارکت در حدود ۵۰۰۰ «برنامه مذهبی غیرقانونی» جریمه و مجازات شده‌اند. علاوه بر این، در این عملیات، حدود ۳۵۰ هزار نسخه از «مطالب عمومی مذهبی افراطی غیرقانونی» نیز کشف و ضبط شده است.

دولت چین گفته از آنجایی که منطقه «سین‌کیانگ» قبلا به عنوان بستر افراط گرایی در این کشور شناخته می‌شد، تدابیر امنیتی در این بخش افزایش یافته و علاوه بر این، اردوگاه‌هایی در این منطقه راه‌اندازی شده تا با تشویق ساکنان این منطقه به حضور در این «مراکز آموزشی»، به آنها مهارت‌هایی آموخته شود که بتوانند در جهت به کارگیری در حرفه‌ای از آن استفاده کنند و همین مسئله نیز ثبات را در این منطقه افزایش داده است.

با این وجود هفته گذشته، «سم براون‌بک» سفیر سیار امپریالیسم آمریکا در امور آزادی‌های مذهبی بین‌المللی خواستار انجام تحقیقاتی مستقل در خصوص بازداشت‌های انجام شده در منطقه سین‌کیانگ چین شده بود. او مدعی شده بود که اوضاع در این منطقه «اسف‌بار» است.

نماینده کُرد عراق: ۶۰ درصد درآمد کردستان عراق به حساب بارزانی واریز میشود

«سرکوت لطیف شمس الدین» عضو حزب «حرکة الجیل الجدید» (جنبش نسل نو) ادعا کرد، ۶۰ درصد درآمد فروش نفت کردستان به حساب حزب حاکم واریز می‌شود.

به گزارش وبگاه خبری الصباح الجدید، شمس الدین با انتقاد از دو حزب معروف و بزرگ کردستان عراق (بارزانی و طالبانی) آنان را به «نداشتن اندیشه و ایده برای تغییر با هدف تقویت نهادهای بهداشتی، آموزشی و تقویت ایجاد فرصت‌های شغلی» متهم کرد و گفت، هدف این دو حزب، صرفا باقی ماندن در قدرت است.

نماینده الجیل الجدید مدعی شد که «60 درصد درآمد صادرات منطقه کردستان بخصوص صادرات نفتی، در حساب‌های حزب حاکم» واریز می‌شود و «نفت کردستان کمتر از بهای واقعی آن فروخته می‌شود».

این سیاستمدار کُرد، «خانواده بارزانی» را به «قاچاق نفت و گاز» به خارج و از طریق «شرکت‌های خصوصی آنان» متهم کرد و گفت، «به دلیل نبود نظارت دولت فدرال بر این خانواده، بیش از 60 درصد درآمد نفتی و غیرنفتی کردستان به حساب خانواده بارزانی واریز می‌شود و در نتیجه ثروت عراق از طریق حزب حاکم [کردستان] در حال قاچاق شدن است».

وی تاکید کرد: به دلیل برخی مشکلات حقوقی و همچنین مشکلات منطقه کردستان با دولت فدرال، نفت عراق قاچاق می‌شود و با کمتر از قیمت واقعی خود به فروش می‌رسد که این موضوع نیز سوء استفاده از اوضاع عراق به شمار می‌آید.

نوامبر گذشته (2018 – آذرماه 1397)، حزب تازه تأسیس «حراک الجیل الجدید» اعلام کرده بود که با وجودی که چند کرسی پارلمان را به دست آورده است، در دولت جدید کردستان عراق مشارکت نخواهد کرد.

«شاسوار عبدالواحد» رهبر این حزب که اخیرا به قید ضمانت از بازداشت مقامات قضایی در کردستان عراق، آزاد شده است، بعد از آزادی گفت، «ما برای سناریوهای بدتر آماده شده‌ایم» و افزود «تبدیل [کردستان] به کشوری که نهادها[ی قانونی] دارد، نیازمند حمایت مردم است. من در تجربه زندان دریافتم که حکومت از صداهای آزاد می‌ترسد…».

حزب حراک الجیل الجدید اول اکتبر 2017 تأسیس شده و در انتخابات اخیر کردستان و عراق، موفق به کسب هشت کرسی در پارلمان کردستان و چهار کرسی در پارلمان عراق شده است.

امپریالیسم آمریکا شرکت ملی معدن ونزوئلا را تحریم کرد

رژیم آمریکا در ادامه تلاش‌ها برای سرنگونی دولت ونزوئلا امروز سه‌شنبه اعلام کرد شرکت ملی معدن این کشور و مدیرعامل آن را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

طبق اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت ملی «ماینرون» و مدیر عامل آن را به فهرست تحریم‌ها علیه ونزوئلا اضافه کرده است.

دولت آمریکا در تلاش است «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا را به کناره‌گیری از قدرت وادار کرده و «خوان گوایدو»، مهره مد نظر خودش را به جای او به قدرت برساند.

در دیدار وزیر دفاع روسیه و بشار اسد: قدرت ارتش سوریه برای بیرون راندن اشغالگران آمریکایی کافیست

وزیر دفاع روسیه ضمن مذاکرات با طرف سوری، پیام پوتین را به شخص بشار اسد داد.

به گزارش اسپوتنیک، سرگی شویگو، وزیر دفاع روسیه، مذاکرات با بشار اسد رئیس جمهور سوریه را برگزار کرد و پیام ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را به وی داد داد.

شایگو : محدوده ی آزاد از داعش در سوریه ۲.۵ برابر بیشتر شده است

سفر وزیر دغاع روسیه به سوریه بر اساس دستور رئیس جمهور روسیه صورت گرفت.لازم به ذکر است که در جریان مذاکرات دو طرفین، مسائلی چون مبارزه با تروریسم بین المللی در سوریه، جنبه های مختلف تامین امنیت در منطقه خاورمیانه و حل و فصل بحران جنگ مورد بحث قرار گرفت.علاوه بر این، موضوعاتی چون افزایش امکانات برای بازگشت داوطلبانه پناهندگان و افراد آواره به محل اقامت خود در سوریه، و نیز کمک های بشردوستانه به مردم سوریه، در دست بررسی قرار گرفت. وزیر دفاع خاطر نشان کرد که با کمک روسیه در سوریه، آنها توانستند خودخواهی گروه های تروریستی را متوقف سازند و همچنین گسترش تروریسم در این کشور را متوقف کنند. شایکو تاکید کرد که انها با هم آنها دولت سوریه را نجات دهند.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه، به نوبه خود تاکید کردکه کار مشترک سوریه وروسیه وهماهنگی در سطح عالی در تمام حوزه ها ودر راس آن ها حوزه نظامی وسیاسی از عوامل قاطع مقاومت وایستادگی سوریه در رویاروی با تروریسم بوده است ودر تحقق دستآوردها علیه گروه تروریستی «داعش» و»جبهه النصره» ودیگر گروه های تروریسم کمک کرد.

وزیر دفاع روسیه در سفر خود به سوریه در تاریخ 19 مارس در مصاحبه ای در خصوص بحران سوریه گفت که کشورهای غربی در تلاش هستند تا تغییرات مثبت در سوریه را کمرنگ نشان دهند و موانع جدیدی برای پایان دادن به بحران سوریه ایجاد کنند.

وی گفت: «با این حال، همه از موفقیت دولت سوریه در بازگرداندن صلح به این کشور خوشحال نیستند. کشورهای غربی در تلاش هستند تا تغییرات مثبت در سوریه را به حداقل برسانند و موانع جدیدی برای پایان دادن به این بحران ایجاد کنند».

وزیر دفاع روسیه در این سفر از سوی رئیس جمهور ولادیمیر پوتین نامه ای را به بشار اسد تقدیم می کند.

گفتنی است، پیش از این در خبرها آمده بود که رگئی شایگو در پنجمین نشست وزرای دفاع انجمن ملل آسیای جنوب شرقی و شرکای آن در سنگاپور گفت: از سال 2015 در سوریه هزار و چهارصد منطقه و بیش از 95 درصد خاک این کشور آزاد شده است.

وزیر دفاع روسیه اشاره کرد؛ نیروی هوا فضای روسیه در حدود 122 هزار مقر تروریست ها را نابود کرده و جنگنده های روسیه بیش 40 هزار پرواز عملیاتی انجام داده اند.

به گفته سرگی شایگو، با حمایت نیروی هوایی روسیه تروریست های دولت اسلامی (داعش)* به طور کامل شکست خوردند.

وی در پایان گفت: ما در سوریه تجربیات قابل توجهی بدست آوردیم که می توانیم با سایر کشورها به اشتراک بگذاریم.

دمشق «حمایت‌های مخفی و آشکار» آمریکا از تروریسم را محکوم کرد

یک سخنگوی رسمی در وزارت خارجه سوریه روز دوشنبه گفت که «بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره تحویل 5 میلیون دلار به دارودسته مزدور موسوم به «کلاه سفیدها» شاخه ماموریت‌های ویژه تروریست‌های جبهه النصره و داعش، یک گام ناامید کننده و نشانگر ادامه اتکای آمریکا بر حمایت از تروریسم برای تحقق دیکته‌های خود است».

سخنگوی رسمی وزارت خارجه سوریه اظهار داشت که «دمشق اقدامات دولت آمریکا در حمایت مخفی و آشکار از گروه‌های تروریستی به ویژه گروه موسوم به کلاه سفیدها را به شدت محکوم می کند».

به گزارش سانا، وی تاکید کرد که «آمریکا با ادامه حمایت از تروریسم که سوریه در معرض آن قرار دارد، همچنان منشور سازمان ملل متحد و قانون بین المللی و همه قطعنامه‌های مربوطه را نقض می‌کند».

حامی تروریسم در سوریه از حامیان تروریسم بین المللی انتقاد کرد

اردوغان: آن‌ها در حال آزمودن ما از مسافت 16500کیلومتری و ارسال پیام از نیوزیلند هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری «رویترز»، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد سرویس اطلاعاتی این کشور درباره تروریستی یا شخصی بودن انگیزه حمله در اوترخت هلند تحقیق می‌کند.

رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه گفت:«اروپایی ها در باره جنایت کرایست‌چرچ نیوزیلند سکوت اختیار کرده‌اند.آن‌ها در حال آزمودن ما از مسافت 16500کیلومتری و ارسال پیام از نیوزیلند هستند، این نه یک عمل فردی، بلکه سازمان‌یافته است».

جمعه گذشته یک فرد مهاجم وابسته به گروه‌های راست افراطی به مساجد «النور» و «لینوود» در شهر «کرایست‌چرچ» نیوزیلند حمله کرد. فرد مهاجم با حمله به مسجد النور در نیوزیلند نمازگزاران را به‌رگبار بسته و بیش از 41 نمازگزار را کشت و پس از آن به مسجد لینوود حمله کرد و 7 نمازگزار دیگر را نیز هدف قرار داد.

نخست وزیر نیوزیلند: عامل حمله به نمازگزاران مجوز حمل سلاح داشته است(پس الحمدالله حمل سلاحش قانونی بوده!)

«جاسیندا آردرن» نخست وزیر نیوزیلند اعلام کرد؛ فردی که روز جمعه به دو مسجد این کشور حمله مسلحانه کرده، دارای مجوز حمل سلاح بوده و وی، از پنج سلاح از جمله انواع نیمه‌ خودکار استفاده کرده بود.

نخست وزیر نیوزیلند همچنین گفت که مظنون در فهرست نظارتی هیچ یک از نهادهای امنیتی این کشور نبوده است.

همچنین منابع آگاه هویت عامل حملات تروریستی خونین به دو مسجد را برنتون تارانت تبعه ای از بیست و هشت ساله از استرالیا اعلام کرد.

عامل اصلی حمله تروریستی تا زمان برگزاری دادگاه در پنجم ماه آوریل (16 اردیبهشت)، بدون امکان سپردن وثیقه در بازداشت خواهد بود.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: