پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار ايران و جهان

اخبار ايران و جهان

فائزه هاشمی: اگر بابا بود FATF در مجلس تصویب می‌شد/ تره به تخمش می‌ره فائزه به باباش

هشت سال آقای هاشمی و تا حدودی هم دوران اصلاحات، کشور تا حدودی مسیر خود را پیدا کرد و اگر می‌گذاشتند افکار آقای هاشمی ادامه پیدا کند، به یک ثبات نسبی دست پیدا می‌کردیم فائزه هاشمی در جدیدترین گفت وگوی مطبوعاتی اش با یکی از روزنامه‌های اصلاح طلب گفته است: «درست است که بابا قدرت اجرایی نداشت، اما نفوذ، تأثیر و اقتداری داشت که برخی کار‌ها انجام می‌شد. اگر بابا بود احتمالا FATF در مجلس تصویب می‌شد و شاید به مجمع هم نمی‌کشید و پیش از آن تصویب می‌شد؛ نمونه‌اش «برجام» که در دوران حیات او تصویب شد.

پمپئو: با تهدید از سوی ایران مواجهیم!

به نقل از آسوشیتدپرس، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز چهارشنبه در نشست مطبوعاتی با «شیخ صباح الخالد الصباح» وزیر امور خارجه کویت در اشاره به اختلافات میان چند کشور عربی با قطر گفت: این اختلافات «به سود منطقه (خاورمیانه) و جهان نیست.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه در تلاش برای خروج این کشور از انزوا با طرح ادعای مضحک مدعی شد: نیاز داریم کشورهای خلیج فارس درباره چالش‌هایی که هر کدام از این کشورها با آن روبه‌رو هستند با هم همکاری کنند.

وی در ادامه گفت: تلاش می‌کنیم به این کشورها کمک کنیم تا مجموعه‌ای از زمینه‌های مشترک را پیدا کنند. همه ما با تهدیدهای مشابهی مواجه هستیم، تهدیدهای القاعده، داعش و جمهوری اسلامی ایران. همه ما به شدت تلاش خواهیم کرد تا مسیری را برای حل اختلاف بین این کشورها پیدا کنیم.

ادعای ایندیپندنت عربی: ایران تلفن همراه همسر و پسر نتانیاهو را هک کرد

یک روزنامه عربستان مدعی شد، ایران تلفن همراه همسر و پسر نخست‌وزیر رژیم اسرائیل را هک کرده و هک تلفن بنی‌گانتز که اخیرا فاش شده، مربوط به چند سال پیش است. پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر هک تلفن همراه «بنی گانتز» رئیس ائتلاف «کاحول لاوان» (آبی سفید) و نیز «ایهود باراک» نخست‌وزیر پیشین رژیم اسرائیل توسط ایران، حالا روزنامه‌ای سعودی خبری جدیدی در این باره منتشرکرد. «ایندیپندنت عربی» مدعی شد، ایران تلفن همراه «ساره» و «یائیر» همسر و پسر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم اسرائیل را هک کرد تا مکالمات نتانیاهو را در منزلش شنود کند.

در ادامه این گزارش آمده، هک تلفن‌های ساره و یائیر چند ماه پیش انجام شده و این موضوع «رسوایی بزرگ برای امنیت سایبری اسرائیل» به شمار می‌رود. مشخص نیست اطلاعاتی که ایرانی‌ها به آن دست پیدا کرده‌اند، چه چیزی است. «تامیر پاردو» رئیس پیشین «موساد» در این باره اعلام کرد، مسأله افشای هک تلفن گانتز توسط ایران مانند «عملیاتی تخریبی» در زمان انتخابات است و در صورت کشف هک تلفن مقامی عالی‌رتبه، مصالح امنیتی در آن است که این موضوع مخفی بماند، زیرا به «امنیت اسرائیل» ضربه وارد می‌کند. وی افزود، در این موارد بسیار سخت است که هویت هکر‌های تلفن همراه یا رایانه شناخته شود. گانتز هفته جاری اعلام کرد، ماجرای هک تلفنش توسط ایران صحت ندارد و نتانیاهو این قصه را در آستانه انتخابات به رسانه‌ها داده است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به سؤالی در خصوص خبر هک تلفن همراه برخی از مقامات اسرائیلی و ادعای نقش ایران در آن گفت: مقامات این رژیم به فرافکنی و دروغ پردازی‌های روزمره عادتی دیرینه دارند؛ این رژیم و مقامات آمریکا از سر خصومت، کینه توزی و ترویج ایران هراسی، به تعبیر خود آنها درصدد اعمال فشار حداکثری به صور گوناگون علیه ایران هستند و تلاش دارند در این جنگ روانی از پیش شکست خورده، با ساخت و پرداخت انواع سخنان بی ربط در ایجاد یک فضای روانی علیه کشورمان اهداف خاص خود را دنبال کنند.

قاسمی افزود: آنان علاوه بر تولید دروغ، سعی دارند با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی، هر اتفاقی در جهان را ناشیانه به ایران مربوط کنند؛ البته بی هیچ تردیدی، ایرانیان در حوزه های متنوع فناوری، با اتکای به جوانان، از توانمندی‌های بی بدیل و غیر قابل تصوری برخوردارند، ولی این توانمندی‌ها صرفا به منظور رفع نیازهای داخلی و در جهت ارتقا جایگاه علمی این سرزمین و کاهش و قطع وابستگی‌های علمی و فناوری به دیگران صورت می‌پذیرد.

وی همچنین ضمن تکذیب ادعای نقش ایران در هک سیستم‌های پارلمان استرالیا نیز اظهار داشت: بی شک این دروغ نیز بخش دیگری از همان جنگ روانی است که بر علیه توانمندی‌های مشروع ایران در حوزه فناوری صورت می‌پذیرد تا با طرح این توانمندی‌ها به عنوان یک تهدید، از پیشرفت و تقویت این توانمندی‌های علمی و بومی ممانعت به عمل آورند؛ تصور و خیال باطلی که همچون همیشه به عنوان آرزویی دست نیافتنی، تنها موجب خشم و عصبانیت آنان خواهد بود.

دفتر نخست‌وزیری رژیم اسرائیل خبر وبگاه ایندیپندنت عربی را تکذیب و اعلام کرد خبر هک تلفن همراه خانواده نتانیاهو صحت ندارد.

از سوی دیگر کانال 12 اسرائیل اخیرا گزارش داد که تلفن همراه ایهود باراک نخست وزیر پیشین رژیم اسرائیل توسط عوامل مرتبط با ایران هک شده است و اطلاعات آن به ایران فروخته شده است.پیش از این، همین شبکه اسرائیلی مدعی شده بود که هکرهای ایرانی تلفن همراه بنی گانتز رهبر حزب «کاحول لاوان»، رقیب اصلی بنیامین نتانیاهو در انتخابات ماه آوریل، را نیز هک کرده‌اند.

ایران تکذیب کرد، نیروهای مسلح ایران هیچ‌گونه عملیات مشترکی با ارتش ترکیه نداشته‌اند

به دنبال انتشار برخی اخبار در رسانه‌های داخلی و خارجی مبنی بر انجام عملیات مشترک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با ارتش ترکیه در نوار مرزی، شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران اعلام کرد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی هیچ‌گونه عملیات مشترکی با ارتش ترکیه در جدار مرزی نداشته اند.

وقاحت بی پایان پیام نوروزی ترامپ

نقل از وبگاه رژیم آمریکا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی فرا رسیدن عید نوروز را تبریک گفت.

رئیس جمهوری رژیم امپریالیستی آمریکا بدون اشاره به تحریم های غیر قانونی علیه مردم ایران با اشک تمساح ریختن همیشگی ادعا کرد: متاسفانه، مردم ایران باز هم قادر نیستند به طور کامل شریک شادی‌های این ایام باشند!

در بخش دیگری از متن پیام که معلوم است توسط نئوکان های سلطنت طلب شوونیست نوشته شده است آمده است: مردم ایران خواستار تاریخ پرافتخار، فرهنگ غنی و جایگاه واقعی خود در عرصه جهانی هستند.(البته معلوم نیست که منظور خواستن تاریخ پر افتخار خود یعنی چه مگر تاریخ پر افتخار مارا کسی دزیده؟)

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری (۸ ماه می سال ۲۰۱۸ میلادی) با خروج یکجانبه از برجام و نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل تحریم هایی را علیه تهران وضع کرد.

گفتنی است، اقدام یکجانبه آمریکا مبنی بر خروج از برجام و تحریم مردم ایران بر خلاف گزارش های پی در پی آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص پایبندی کامل ایران به مفاد توافق بین المللی برجام بود.

رئیس دفتر رهبر کودتاچیان ونزوئلا بازداشت شد

کودتاچیان مورد حمایت امپریالیسم آمریکا در ونزوئلا ادعا می کنند سازمان اطلاعات و امنیت این کشور روبرتو ماررو، رئیس دفتر خوان گوایدو رهبر کودتاچیان را در کاراکاس، پایتخت این کشور دستگیر کرد.

گوایدو دستگیری رئیس دفتر وی را نشانگر امکان توسل دولت مادورو به خشونت علیه مخالفان توصیف کرد.

این در حالی است که علیه وی حکم بازداشت مدتها پیش از سوی دادگاه عالی مستقل ونزوئلا صادر شده بود ولی اجرائی نشده بود.

فرانکلین دوارته، از اعضای مورد حمایت امپریالیسم آمریکا مجلس ملی ونزوئلا در واکنش به انتشار این خبر چرندیاتی مانند: «واضح است که دیکتاتوری همچنان به آدمربایی شهروندان مشغول است.» را بیان کرد!

خوان گوایدو، رئیس مجلس ملی ونزوئلا و عامل آمریکا در كودتا علیه دولت قانونی و مردمی مادورو اواخر ماه ژانویه به دستور ترامپ خود را به عنوان رییس جمهوری موقت این کشور معرفی کرد.

گرچه این اقدام با مهندسی امپریالیسم یانکی، اکثریت قریب به اتفاق کشورهای مزدور  آمریکا و امپریالیستهای اروپایی مواجه شد، اما تلاش کودتاچیان برای برکنار کردن مادورو از قدرت تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

مادورو رئیس جمهوری مردمی و قانونی ونزوئلا پس از اطمینان از همراهی زحمتکشان وکارگران صنعت نفت و ارتش با دولت تلاش گماشته های داخلی امپریالیست ها را برای تغییر رژیم در این کشور را کودتای شکست خورده توصیف کرد.

«عطر فاشیسم» در آگهی نامزد انتخابات اسرائیل جنجال‌ساز شد

به گزارش یورو نیوز، آگهی تبلیغاتی ستاد آیلت شاکد، وزیر دادگستری اسرائیل و نامزد حزب «راست نو»، در آستانه انتخابات مجلس اسرائیل خبرساز شده است.

هدف این تبلیغ که طبیعتا به زبان عبری است، بیان اولویتهای انتخاباتی این کاندیدای راستگرا و پاسخی به منتقدان عنوان شده است. با این حال فیلم به صورت گسترده‌ای تحت‌الشعاع عبارت انگلیسی به کار رفته در آن، «فاشیسم»، قرار گرفته است.

در این ویدئو که در فاصله سه هفته مانده به انتخابات اسرائیل پخش شده است خانم شاکد در حال پایین آمدن از یک راه پله دیده می شود، در همان حال صدای اغواگرانه زنی که عبارات «تفکیک قوا» و «مهار دیوان عالی» را زمزمه می‌کند روی تصاویر به گوش می‌رسد. سپس خانم شاکد که عطری با برچسب فاشیسم را در دست دارد می‌گوید «این برای من بوی دموکراسی را می‌دهد.»

این عبارت ناظر به جدل پیشین او با مقامات سابق اسرائیل درباره دیوان عالی کشور است

خانم شاکد از جمله منتقدان دستگاه قضایی این کشور به شمار می‌رود و دیوان عالی را به لیبرال بودن و مداخله زیاد متهم می‌کند. ایهود باراک، نخست‌وزیر سابق اسرائیل، پیشتر یک بار در واکنش به نظرات انتقادی وی در مورد دیوان عالی آنان را «در اصل فاشیستی» خوانده بود.

منتقدان می‌گویند شوخی با کلمه فاشیسم در حالی که خود خانم شاکد با توجه به افکار راستگرایانه‌اش متهم به فاشیسم می‌شود، ابتکار درستی نبوده است.

‌کاربران موافق در شبکه‌های اجتماعی این تبلیغ را «نوآورانه» خوانده‌اند، در همان حال که مخالفان آن را «توهین‌آمیز» قلمداد کرده‌اند.

این فیلم به دلیل قانون انتخابات اسرائیل که پخش فیلم‌های تبلیغاتی را تا دو هفته قبل از روز برگزاری انتخابات منع می‌کند، تنها در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است.

خانم شاکد، که پدرش یک یهودی عراقی متولد ایران است، به همراه نفتالی بنت، وزیر آموزش پرورش رهبری حزب «راست نو» را برعهده دارند. این حزب بخشی از ائتلاف راست‌گرای نخست‌ وزیر بنیامین نتانیاهو محسوب میشود.

انتظار می‌رود حزب وزیر دادگستری اسرائیل در انتخابات پیش رو ۶ کرسی از ۱۲۰ کرسی پارلمان را کسب کند.

انتخابات زودهنگام پارلمانی اسرائیل ۹ آوریل برگزار خواهد شد.

ترکیه متحد عملی داعش است/ آنکارا عراق و سوریه را اشغال کرده است

به نقل از اسپوتنیک، «میلوس زمان» (Milos Zeman) رئیس جمهور چک در اظهاراتی ترکیه را «متحد عملی داعش» توصیف کرد.

رئیس‌جمهور چک در سفر به منطقه «کارلُوی وری» (Karlovy Vary) در پاسخ به سوالی درباره عملیات اخیر ترکیه علیه گروهک تروریستی «پ‌ک‌ک» گفت: چرا (ترکیه‌ای‌ها) به کُردها حمله می‌کنند؟ به خاطر اینکه آنها متحدان عملی داعش هستند.

«میلوس زمان» در این باره اضافه کرد: ترکیه علیرغم اینکه عضو ناتو بوده و تلاش می کند تا به عضویت اتحادیه اروپا نیز درآید- که احتمال ندارد مورد پذیرش قرار گیرد-، واسطه عملیات های ترابری داعش و تأمین کننده این گروه بود و اکنون هم بخش های مهمی از عراق و سوریه را به اشغال خود درآورده است.

وی افزود: برای مثال، در زمینه صادرات نفت (توسط داعش) و مسائلی شبیه آن دست داشته است.

اتحادیه میهنی کردستان عراق به مزدوران آمریکا در سوریه اضافه شد

در روزهای گذشته رسانه‌های وابسته به اتحادیه میهنی کردستان عراق از اعزام گروه‌هایی از نیروهای ضد تروریسم این حزب به سوریه خبر داده بودند، اعزام این نیروها بدون هماهنگی دمشق و تنها از سوی آمریکایی‌ها صورت گرفته است.

شماری از نیروهای ضد تروریسم وابسته به اتحادیه میهنی کردستان عراق به شهرک الباغوز در حومه شرقی دیرالزور به عنوان آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش اعزام شده اند.

در این خصوص مسائلی همچون عدم هماهنگی با دولت سوریه و ادامه دخالت های آمریکایی ها قابل طرح است، اما ذکر یک نکته هم لازم است که بر اساس پیگیری های به عمل آمده، در ماه های اخیر دیدارهای آمریکایی ها با مسئولان نظامی و امنیتی اتحادیه میهنی کردستان در شهر سلیمانیه افزایش یافته است و اعزام نیروهای اتحادیه میهنی به سوریه را می توان به نوعی در نتیجه این هماهنگی با آمریکایی ها دانست.

اما مهمترین موضوع در اعزام این نیروها را باید در چرایی آن دانست، اینکه چرا آمریکایی ها در چارچوب وزارت پیشمرگ اقلیم اقدام به اعزام نیروهای نظامی کرد به سوریه نکرده اند و تنها نیروهایی در حوزه سلیمانیه به باغوز رفته اند.

واقعیت آن است که احزاب کردی در موضوع اسارت شماری از نیروهای پیشمرگ توسط داعش تحت فشار افکار عمومی به ویژه خانواده های آنان قرار دارند و اتحادیه میهنی کردستان که در این برهه با حزب دموکرات کردستان عراق در خصوص تشکیل کابینه جدید اقلیم دارای اختلافات جدی است به نوعی در تلاش است جایگاه در میان مردم را تقویت و با آزادی اسرای پیشمرگ، قدرت خود را به رخ بارزانی ها بکشد، اینکه تا چه حد در رسیدن به این هدف موفق می شود مشخص نیست اما این اطمینان وجود دارد که اقدام اتحادیه ای ها در اعزام نیروی نظامی به سوریه و تلاش برای آزادی اسرای پیشمرگ با اختلافات و رقابت های کنونی با حزب دموکرات کردستان عراق در ارتباط است.

بریتانیا: حقوق بشر شامل اسرائیل نمی شود آنها ابر بشرند!

جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس در مقاله ای در روزنامه جوئیش کرونیل نوشت: انگلیس به قطعنامه های ضد اسرائیلی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد رای منفی می دهد.

روزنامه جوئیش کرونیکل گزارش داد هانت گفت دولت انگلیس با مواردی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد که به بحث درباره تخلفات حقوق بشری در کرانه باختری و نوار غزه با نگاه تبعیض آمیز و نامناسب در قبال اسرائیل می پردازد مخالف است.

نتانیاهو : اسرائیل حمایت کامل آمریکا را برای مقابله با ایران در سوریه دارد

اسرائیل کاملا در اقدامات خود علیه حضور نظامی ایران در سوریه آزاد است.

به گزارش اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بیان داشت که اسرائیل از حمایت کامل آمریکا در عملیات خود استفاده می کند.

نتانیاهو تهدید ایرانی و اقدامات مخالف آنرا یکی از موضوعات مذاکره در اورشلیم با وزیر امور خارجه آمریکا مایک پمپئو نامید.

نتانیاهو خاطر نشان کرد: « من می خواهم از این امکان استفاده کنم تا بگویم که ما اقدامات را در صورت لزوم علیه تلاش های ایران به منظور تقویت ارتباطات نظامی در سوریه با تسلیحات خطرناک ادامه 

ی دهیم.»

وی افزود: « هیچ محدودیتی در آزادی اقدامات ما وجود ندارد. ما ارزش بالایی برای حمایت ایالات متحده از اقدامات خود قائلیم.»

اسرائیلی ها اذعان می دارند که طی سال های اخیر صدها بار به تاسیسات ایران و متحدینش در کشور همسایه حمله کرده اند.

جلیقه زرد کشی بدست برادر ارتشی؟

پس از حملات مشکوک به مغازه ها و فروشگاه های خیابان ثروتمندان و نخبگان فرانسه که از برای بسیاری به یک سناریوی از پیش طراحی شده توسط دولت ماکرون و پلیس پاریس شباهت داشت، امروز نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که از نیروهای مسلح ارتش فرانسه برای محافظت از بناهای عمومی و خیابان های مهم استفاده خواهد کرد تا دست پلیس برای سرکوب جلیقه زردها باز گردد.

پس وقایع مشکوک آخر هفته ماکرون رئیس پلیس پاریس و معاون وی را از پست هایشان برکنار کرد و دستور داد تا تعداد نیروی نخبه ضد ترور ۵۰۰۰ نفری ارتش فرانسه معروف ضد ترور معروف زه سنتینل به ۱۰۰۰۰ نفر. افزایش یافت تا در آینده برقراری نظم در کشور را به عهده بگیرد.

این نیروی واکنش سریع و خشن قبلا برای مقابل با تهدیدات تروریست های اسلامی داعش به کار می رفتند که با این تصمیم ماکرون اکنون می تواند آنها را علیه هر نیروی معترضی به کار گرفت از جمله جلیقه زردها.

یکی از نمایندگان کرد مجلس ترکیه به زندان محکوم شد

یکی از نمایندگان مجلس ترکیه وابسته به حزب دموکراتیک خلقها از استان شاتلی اورفا ، به یک سال و 8 ماه زندان محکوم شد. به گزارش خبر گزاری آناتولی «عایشه سوروجو»، در دادگاه ششم جزایی به جرم مخالفت با قانون منع برگزای کنفرانس و راهپیمایی اعتراض آمیز به یک سال و 8 ماه زندان محکوم شد.

حکم دادگاه با حضور وکیل مدافع نماینده مجلس و بطور غیابی صادر شد. استانداری شانلی اورفا در 8 مارس 2016 راهپیمایی و برگزاری کنفرانس را ممنوع کرده بود اما عاشیه سوروجو ممنوعیت رسمی استانداری را نقض کرد و آنرا نادیده گرفت .

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه حزب دموکراتیک خلقها را که در سومین حزب بزرگ در مجلس ترکیه است تروریست اعلام کرد .

پامپئو (قاتل) از ولی‌عهد سعودی (قاتل) بابتِ یمن (جنایت علیه بشریت) تشکر کرد!

وزارت خارجه آمریکا بیانیه‌ای درباره گفتگوی چهارشنبه شب (دیشب) «مایک پامپئو» وزیر خارجه این کشور با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی منتشر کرده و در آن از تشکر او از پسر شاه سعودی بابت تلاش‌ها در یمن خبر داده است.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا که بامداد امروز پنجشنبه منتشر شده، آمده است: «مایکل آر پامپئو وزیر خارجه (آمریکا) دیروز با محمد بن سلمان آل سعود ولی‌عهد سعودی صحبت کرد. وزیر خارجه از ولی‌عهد بابت حمایت عربستان سعودی از تلاش‌های مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن برای پیش برد فرایند سیاسی در یمن تشکر کرد».

وزارت خارجه آمریکا افزود: «وزیر خارجه و ولی‌‌عهد موافقت خود را درباره لزوم پایبندی طرف‌ها به توافقات انجام شده در سوئد ابراز داشتند. وزیر خارجه و ولی‌عهد همچنین درباره مسائل حقوق بشری و تحولات گسترده منطقه هم صحبت کردند».

تشکر وزیر خارجه آمریکا از بن سلمان درباره یمن در حالی صورت گرفته که عربستان سعودی به همراه امارات عربی متحده از ششم فروردین ماه سال ۱۳۹۴ تاکنون در حال جنگ و محاصره علیه یمن هستند و واشنگتن هم از ائتلاف متجاوز حمایت کرده است.

ونزوئلا: آمریکا ۵ میلیارد دلار از ونزوئلا که برای دارو اختصاص یافته بود را دزدید

نیکلاس مادورپ رئیس‌جمهور مردمی و قانونی ونزوئلا با تاکید بر اینکه آمریکا جنایت‌آمیزترین اقدامات را علیه ونزوئلا انجام داده است، از سرقت ۵ میلیارد دلار از دارایی‌های این کشور که برای دارو اختصاص داده شده بود، خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا در یک مراسم ویژه در کاراکاس که برای توسعه صنعت دارویی برگزار شد، از سرقت ۵ میلیارد دلاری دارایی‌های این کشور در حوزه دارو توسط آمریکایی‌ها خبر داد.

او گفت: «حکومت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از ما ۵ میلیارد دلار که برای دارو و خرید تجهیزات اصلی تولید دارو در ونزوئلا و تحویل آنها به شبکه‌های درمانی، بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و آمبولانس‌ها اختصاص داده شده بود را دزدید».

رئیس‌جمهور ونزوئلا با تاکید بر اینکه دولت آمریکا و شخص ترامپ مسئول انجام جنایت‌آمیزترین اقدامات علیه مردم ونزوئلا بوده است، افزود، آنها علیرغم این اقدامات مدعی شده‌اند که برای ارائه کمک‌های انسانی به ونزوئلا آمادگی دارند.

اظهارات مادورو درباره سرقت اموال ونزوئلا در حالی صورت گرفته که اقدامات غیرقانونی و مداخله‌جویانه آمریکایی‌ها درباره تحولات این کشوو آمریکای لاتین همچنان ادامه دارد.

دولت ترامپ سوم بهمن سال گذشته به فاصله نیم ساعت بعد از اقدام «خوان گوایدو» در اعلام خودش به عنوان رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا، از این اقدام غیرقانونی حمایت کرد و او را به عنوان رئیس‌جمهور به رسمیت شناخته است.

از ان زمان، آمریکایی‌ها با انواع اقدامات و تهدیدها در حال فشار علیه دولت قانونی مادورو و حمایت از رئیس‌جمهور خودخوانده هستند.

دولت آمریکا ضمن توقیف اموال و دارایی‌های ونزوئلا در بانک‌های آمریکایی و اعمال تحریم علیه دولت مادورو و حامیانش، اماکن دیپلماتیک ونزوئلا در آمریکا را هم به مقامات وابسته به رئیس‌جمهور خودخوانده تحویل داده است.

هدف رئیس جمهور افراطی برزیل از سفر به آمریکا توطئه علیه رئیس جمهور ونزوئلاست

رای الیوم نوشت: هدف اصلی سفر رئیس جمهور افراطی و نژادپرست برزیل به آمریکا توطئه علیه رئیس جمهور ونزوئلا و تشدید محاصره این کشور است.

روزنامه اینترنتی رای الیوم در سرمقاله امروز خود درباره سفر ژائیر بولسونارو, رئیس جمهور برزیل به آمریکا نوشت: استقبال گرم دونالد ترامپ, رئیس جمهور آمریکا, از همتای برزیلی اش در کاخ سفید دور از انتظار نبود چرا که ترامپ استاد و الگوی بولسونارو به شمار می رود و او در هرکاری از ترامپ تقلید می کند و همه سیاست های افراطی و نژادپرستانه ترامپ از جمله دشمنی با مهاجران, انتقال سفارت برزیل به قدس اشغالی و اعلام جنگ علیه ونزوئلا به منظور سرنگونی مادورو را در پیش گرفته است.

اگر به این مسئله توجه داشته باشیم که رئیس جمهور برزیل از نخستین کسانی بود که خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا و شریک آمریکا در کودتا علیه مادورو به رسمیت شناخت به راحتی می توان فهمید هدف اصلی از نخستین سفر رسمی بولسونارو به واشنگتن توطئه علیه ونزوئلا و تشدید محاصره آن به منظور گرسنه نگه داشتن مردم این کشور است و بازدید او از مقر سیا, به عنوان نخستین مکانی که در سفر به واشنگتن از آن دیدن کرد, تصادفی نبود و شاید آموزش هایی هم درباره نقش محول شده به خود برای توطئه علیه نظام ونزوئلا دریافت کرده باشد. ادواردو, پسر بولسونارو هم این موضوع را تایید کرد و در توییتی نوشت دستگاه اطلاعات مرکزی آمریکا یکی از محترم ترین دستگاه های اطلاعاتی جهان است و فرصت خوبی برای بررسی مسائل منطقه با کارشناسان درجه یک پیش خواهد آمد.

ترامپ در دیدار با رئیس جمهور برزیل تاکید کرد برای اینکه مادورو مجبور شود قدرت را ترک کند همه گزینه ها روی میز است. به سبب اقدامات خرابکارانه آمریکا علیه نیروگاه های تولید برق, ونزوئلا در خاموشی مطلق به سر می برد و از کمبود دارو, غذا و آب در رنج است. این اقدامات به مثابه جنایت جنگی آمریکا علیه کشوری است که می خواهد حاکمیتش در دست خودش باشد و با طرح های سلطه طلبانه آمریکا مخالفت می کند. ترامپ می خواهد نظام ونزوئلا را تغییر دهد. پیشتر دستگاه های اطلاعاتی آمریکا موفق شده بودند نظام دیلما روسیف را , که برای دو دوره رئیس جمهور برزیل بود تغییر دهند زیرا او چپگرا بود و از مسائل عربی و به ویژه فلسطین حمایت می کرد و در اعتراض به جنایت های جنگی اسرائیل در جنگ سال دو هزار و چهارده علیه غزه سفیر خود را از اسرائیل فراخواند و در این کار تردیدی به خود راه نداد و مانند لولا دا سیلوا رئیس جمهور اسبق برزیل بیشترین توجه خود را به طبقه کارگر و فقیر کشاورز معطوف کرد.

روسیف نیز مانند چاوز و مادورو, دارایی های مردم را به غارت نبرد و کاخ نساخت و خودروی لوکس نداشت و از طبقه فقیر بود به همین سبب آمریکا علیه او توطئه و سرنگونش کرد.

در پایان این سرمقاله آمده است کوبا بیش از شصت سال در برابر محاصره آمریکا مقاومت کرد و ابدا تسلیم نشد و بعید نیست که مادورو هم همین شیوه را ادامه بدهد به خصوص اینکه او از حمایت مردمی و نهاد نظامی برخوردار است و دوستانی مانند روسیه, چین, ایران, ترکیه و هند در کنارش ایستاده اند و شاید دخالت نظامی مستقیم یا غیر مستقیم آمریکا از طریق نیروهای کونترا آغاز فروپاشی آمریکا باشد .

ترامپ: وقت آن رسیده لقمه چرب جولان را اسرائیل فرو دهد

به گزارش راشیا تودی«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به اسرائیل درباره ادعای حاکمیت بر بلندی‌های جولان اشغالی چراغ سبز نشان داد.

ترامپ در توئیتر نوشت: «بعد از ۵۲ سال، وقت آن است که ایالات متحده به طور کامل حق حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را که حائز اهمیت رهبردی و امنیتی برای اسرائیل و ثبات منطقه‌ای است، به رسمیت بشناسد.»

بلندی‌های جولان اشغالی، بخشی از استان «القنیطره» سوریه است. رژیم اسرائیل در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ این منطقه را اشغال و در سال ۱۹۸۲ آن را ضمیمه خود کرد؛ تا بحال هیچ کشوری این اقدام را به‌رسمیت نشناخته است.

اقدام ترامپ در شرایطی صورت گرفته که پرونده‌های فساد مالی بر سرنوشت «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل در انتخابات فلسطین اشغالی سایه انداخته است.

هشدار «ریابکوف» درباره مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا

به نقل از راشا تودی، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه پس از دیدار با «الیوت آبرامز» نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا اعلام کرد که به واشنگتن درباره سوءاستفاده از کمک های بشردوستانه به کاراکاس به عنوان بهانه ای برای دخالت در این کشور هشدار داد و تأکید کرد که مسکو از منافع خود در ونزوئلا محفاظت خواهد کرد.

معاون وزیر خارجه روسیه در این خصوص گفت: ما قویا به طرف آمریکایی علیه هرگونه توسل به نیروی نظامی تأکید کردیم. این امر شامل هشدار ما علیه مداخله نظامی گسترده هم می‌شود؛ موضوعی که امکان تحقق آن را با توجه به نوع رفتار طرف آمریکایی در سال‌های اخیر، نمی‌توان رد کرد.

«سرگئی ریابکوف» در این باره افزود: چطور می‌توان دولت ونزوئلا را به خاطر سوءمدیریت محکوم کرد و همزمان این دولت را از دارایی‌های بزرگ آن محروم کرد؟ از بحران انسانی در ونزوئلا نباید برای مقاصد سیاسی سوءاستفاده کرد و باید تحریم‌ها علیه ونزوئلا برداشته شوند.

وی در ادامه اضافه کرد: تفاوت‌ها (میان روسیه و آمریکا) بسیار زیاد است و در برخی جنبه‌ها از قبیل عدم به رسمیت شناختن خوان گوایدو (رهبر شورشیان مورد حمایت آمریکا در ونزوئلا) به عنوان رئیس‌جمهور موقت، این تفاوت‌ها بنیادین است.

وی در پایان تصریح کرد که در این دیدار مسکو و واشنگتن نتوانستند درباه حل و فصل بحران جاری در ونزئلا به اجماع نظری دست یابند اما وی بهتر توانست مواضع طرف آمریکایی را درک کند.

گفتنی است، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه دیروز سه شنبه با «الیوت آبرامز» نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا در رم ایتالیا با هم دیدار کردند.

استفاده آمریکا از بمب فسفری در رقه و دیرالزور

به نقل از خبرگزاری آناتولی، سازمان موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داد: آمریکا به بهانه مبارزه با داعش در رقه و دیرالزور سوریه از سلاح های ممنوعه نظیر بمب های فسفری استفاده و مدارس، مساجد، بیمارستان و خانه بهداشت، اردوگاه پناهندگان و مناطق مسکونی را بمباران و ویران کرده است.

در ادامه گزارش این سازمان آمده است نیروهای ائتلاف به فرماندهی آمریکا در جنگ با داعش از ماه سپتامبر سال 2014 میلادی تاکنون سه هزار و سی و پنج غیرنظامی سوری را قتل عام کردند.

سازمان «دیدبان حقوق بشر سوریه» افزود: نیروهای ائتلاف آمریکا در حملات خود به رقه و دیرالزور که در سال 2014 آغاز شد 924 کودک و 656 زن و جمعا 3035 غیر نظامی بیگناه را قتل عام کرده است. 32 درصد غیرنظامیان در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما کشته شدند و در دوره دونالد ترامپ، حملات و بمباران ها بدون هدف گیری دقیق و به صورت کور انجام گرفته است.

در دوران باراک اوباما 194 کودک و 294 زن و جمعا 976 غیر نظامی کشته شدند و در دوران ریاست جمهوری ترامپ 730 کودک و 362 زن و جمعا 2059 غیرنظامی سوری قتل عام شدند. در دوران ترامپ هواپیماهای آمریکایی سلاح های ممنوعه نظیر بمب های فسفری را بر روی شهر ریختند و بمباران فسفری 5 بار صورت گرفت.

در دوران ترامپ درشهر رقه و دیرالزور 182 مرکز غیرنظامی و مردمی نظیر مدرسه، مسجد، مرکز بهداشت و بیمارستان و اردوگاه پناهندگان بمباران شد. در نتیجه حملات هوایی آمریکا و همپیمانان این کشور، 25 مدرسه و 15 مرکز بهداشت و بیمارستان ویران شد و 560 هزار نفر نیزاز شهرهای رقه و دیرالزور آواره شدند.

روسیه تصرف دفاتر دیپلماتیک ونزوئلا در آمریکا توسط مخالفان را محکوم کرد

به نقل از خبرگزاری «تاس»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در تفسیر انتصاب نماینده دیپلماتیک در ایالات متحده از سوی «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا تاکید کرد که تنها دولت قانونی ونزوئلا بعنوان عضو سازمان ملل که ریاست آن برعهده «نیکلاس مادورو» است، می‌تواند سفرای این کشور را انتصاب کند.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه هم شب گذشته در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «راشا تودی» تاکید کرد که مقامات مسکو تصرف برخی ساختمان‌های دیپلماتیک ونزوئلا توسط مخالفان داخلی این کشور در ایالات متحده را غیرقانونی می‌داند.

این دیپلمات بلندپایه گفت: «این اقدام کاملاً غیرقانونی است و نمونه دیگری از نادیده گرفتن حقوق بین المللی و جایگزینی آنها با «قواعد سفارش شده» از سوی آمریکا و برخی دیگر کشورهای غربی است.»

روز گذشته نمایندگان مخالفان ونزوئلا امکان دسترسی به ساختمان مستشاران نظامی این کشور در واشنگتن و همچنین چند نمایندگی دیپلماتیک دیگر این کشور در ایالات متحده را به دست آوردند. بعد از آن «کارلوس وکیو» نماینده منتصب از سوی «خوان گوایدو» در آمریکا تایید کرد که صحبت بر سر در اختیار قرار گرفتن دو ساختمان نمایندگی نظامی ونزوئلا در واشنگتن و کنسولگری کل این کشور در شهر نیویورک است. وی در عین حال اعتراف کرد که مخالفان هنوز نتوانسته‌اند به ساختمان اصلی سفارت ونزوئلا در پایتخت آمریکا دسترسی یابد.

تروریست های اسلامی تا موقعی «مبارز» اند که در خدمت غرب اند وگرنه مال بد بیخ ریش دیگران!

پارلمان سوئیس استرداد افراط گرایان اسلامی خارجی به کشورهایشان را تصویب کرد.

در حالی که قانون اساسی سوئیس استرداد افراد به کشورهایی را که ممکن است در آنها شکنجه شوند، ممنوع کرده است، پارلمان سوئیس استرداد افراط گرایان اسلامی خارجی به کشورهایشان را تصویب کرد. پارلمان سوئیس به دولت این کشور اجازه داد درباره سازوکار این اقدام بدون نقض قوانین بین المللی، تصمیم گیری کند.

تصویب این قانون نشانه نگرانی مقامات سوئیسی از خطر حضور افراط گرایان در این کشور است. پیش از این، تندروهای خارجی در سوئیس حتی در صورت محکومیت در دادگاه های این کشور می توانستند از بعضی قوانین برای جلوگیری از استرداد خود استفاده کنند.

دولت سوئیس پیش از این همچنین اعلام کرده بود به بازگشت اتباع این کشور که به گروه های افراطی در سوریه و عراق پیوسته اند، کمک نخواهد کرد، زیرا این افراد می توانند خطری برای امنیت ملی سوئیس باشند.

شکایت قطر به آژانس انرژی اتمی علیه نیروگاه اتمی امارات

نقل از رویترز، دولت قطر اعلام کرد که نیروگاه هسته‌ای براکه، که در دست احداث در امارات است، تهدیدی خطرناک برای ثبات منطقه‌ای و محیط زیست تلقی می‌شود.

بر این اساس، وزارت خارجه قطر، روز گذشته در نامه‌ای به «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، تأکید کرد که قطر «نگرانی‌های زیادی در ارتباط با راه‌‌اندازی نیروگاه اتمی واقع در براکه دارد.»

وزارت خارجه قطر همچنین از آمانو، خواستار یک چارچوب برای امنیت هسته‌ای در منطقه خلیج‌فارس شده است.

در این نامه آمده است: «دولت قطر هیچ‌گونه همکاری بین‌المللی با کشورهای همسایه در ارتباط با برنامه‌ریزی جهت مواجهه با فاجعه‌ها، بهداشت و سلامت و حمایت از محیط زیست نمی‌بیند، و این مساله تهدیدی جدی علیه ثبات منطقه محیط زیست آن است.»

امارات هر گونه مشکلات ایمنی در نیروگاه اتمی براکه را رد می‌کند.

در دسامبر 2009، شرکت انرژی هسته‌ای امارات (ENEC) طی قراردادی با شرکت برق کره معروف به «کپکو»(KEPCO) با رقم پیشنهادی 20 میلیارد دلار، توافق برای ساخت اولین نیروگاه هسته‌ای در امارات صورت گرفت.

ابوظبی احتمال داده است که فعالیت نیروگاه براکه در سال 2020 آغاز شود. این سومین بار است که موعد راه‌اندازی این نیروگاه به تعویق می‌افتد.

ترامپ بر داعش کاملا پیروزی شدیم، کردها،نخیر نشدیم!

به نقل از رویترز، نیروهای سوریه دموکراتیک موسوم به «قسد» (SDF) امروز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای ادعای روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در خصوص آزادسازی آخرین پایگاه گروهک تکفیری- صهیونیستی داعش در سوریه را رد کرد.

در بیانیه قسد در این خصوص آمده است: مبارزه در شهر «الباغوز» (در حومه دیرالزور) ادامه داشته و گزارش آزادی کامل آن صحت ندارد.

بیانیه قسد به نقل از فرماندهان میدانی خود در این باره می‌افزاید: پیشتر برخی رسانه‌ها اعلام کردند که SDF (نیروهای دموکراتیک کُرد سوریه) الباغوز را به صورت کامل آزاد کرده است و بر این اساس مبارزه با پیروزی بر داعش پایان یافته است.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: