پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

پيام كارگران نيشكر هفت تپه در استانه سال نو

جمعی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه طی پیامی به مردم ایران و تشکلها و نهادهای کارگری، آنها را به پشتیبانی و حمایت از کارگران محروم نیشکر هفت‌تپه فراخواندند.

متن پیام کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه که به دستمان رسیده‌‌ است، وبه نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران در زیر به اطلاعتان می‌رسانیم:

بنام خداوند جان و خرد
درود بر همکاران زحمتکش و ستمدیده در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

برادران عزیز نظاره گر باشید بازی جدیدی که کارفرما و شورای تحمیلی اسلامی کار وشورای تامین شهرستان شوش برایمان ترتیب دیده اند ،در این روزهای انتهایی سال ما کارگران هفت تپه تمام حقوق خود را خرج کرده و چشم انتظار عیدی هستیم ،همانطور که میدانید بر اساس قانون ،کارفرما موظف است عیدی را قبل از عید پرداخت کند اما شاهد خواهید بود که باز یک قانون دیگر را برای حمایت از سهامدار دزد هفت تپه نادیده خواهند گرفت و فشاری دیگر به کارگر هفت تپه می اورند .

همکاران عزیز در صورت بد عهدی کارفرما باید پاسخی کوبنده به سهامدار فاسد و هم قطارانش دهیم ،پیشتر نیز هشدار داده بودیم که در صورت بدعهدی کارفرما ساکت نخواهیم نشست .
حق ما کارگران هفت تپه را هر روز ضایع تر میکنند اما کسی نیست که از ما دفاع کند ،ما یاد گرفته ایم که به هیچ تکیه گاهی تکیه نزنیم مگر تکیه گاه اتحاد و همبستگی چرا که تنها در این صورت است که به خواسته های منطقی و به حق خود میرسیم.

جناب اقای استاندارو شورای تامین شهرستان شوش و
نماینده شوش ،ساکت شده اید خبری از شما نیست؟
برای همگان عیان شده که فعالیت های شما در دوران اعتصابات نه در راستای منافع کارگر بلکه در راستای سرکوب اعتصابات ودر راستای ایجاد حاشیه امنی برای کارفرما دزد بوده است ،برادرانی که به اعضای شورای تحمیلی سلامی کاربه گفته خودشان بمانند چشمانشان به انها اعتماد دراند از انها دوست بپرسند که کارفرما بدعهدی کرده است شما که چیز دیگر گفتید؟

مطمئن باشید با گستاخی تمام خواهند گفت کارفرما بدعهدی کرده نه ما، دیگر نمیگویند که انها بودند که با رفتن به تهران ابرویی برای سهامدار خریدند و در قالب شورای تحمیلی اسلامی کار به او وجاهت قانونی دادند و کارگران را ارام کردند و خواسته یا ناخواسته موجبات فشار بیشتر یه کارگران ستمدیده را فراهم کردند.

اقایان شورای تحمیلی اسلامی کار سعی نداشته باشید دستاوردهای اعتصاب گسترده و متحدانه ی ما کارگران را به پای خود بنویسید و خوب بدانید که اگر حقوق به روز شده تنهای تنها بخاطر اتحاد کارگران باغیرت و با شرف بوده.

ببینید دستاوردهای شورای تحمیلی اسلامی کار را ارام کردن اوضاع برای جولان دادن کارفرما ،بی محلی اکثر این شورا به بازداشت بودن اسماعیل بخشی واقع شرم اور است .
نماینده یعنی اسماعیل بخشی که حتی شورای تامین هم از حضور او در جلسات واهمه داشتند و حرفهای دل کارگران را بی پرده میزد ،هیچوقت ارتقا پستی نگرفت اما اقایانی که ادعای فعالیت کارگری دارند هم اکنون ترفیع و بدنبال منافع شخصی خود اعم از تغییر قرارداهای خود به قراردادهای بهتر و دستکاری تایم کارت خود و اقدام به اضافه کردن ساعات اضافه کاری یا بدنبال خانه های سازمانی هستند که از دهانشان بزرگتر است و خیلی منافع شخصی دیگر.

باید به خواست کارگران احترام گذاشت و مطمئن باشید کارگر هفت تپه دیگر تاب بد عهدی را ندارد و پاسخ سختی به این بدعهدی کارفرما خواهد داد.

انتهای پیام

تلگرام ما:
https://t.me/iran2018revolution

دسته‌بندی شده در: کارگری, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: