پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار ايران و جهان

اخبار ايران و جهان

مسابقه بین ترامپ و محمد جواد ظریف برای نجات یهودیان

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد شنبه در واکنش به توئیت «مایک پامپئو» همتای آمریکایی خود، تاکید کرد پادشاهان امپراطوری پارس بود که قوم یهود را نجات داد.

پامپئو روز جمعه طی گفت‌وگو با شبکه خبری «سی. بی. اس» در قدس اشغالی مدعی شده بود: «این احتمال وجود دارد که ترامپ در این برهه از سوی خداوند همچون ملکه «اِستِر» (عامل نسل‌کشی ایرانیان در واقعه پوریم) برای کمک به نجات یهودیان از تهدید ایران به زمین فرستاده شده باشد.»

ظریف اما در صفحه شخصی توئیتر خود با بیان اینکه حتی کتاب آسمانی «تورات» را برای مقاصد ایران‌هراسی تحریف کرده‌اند، نوشت: «چیزی که (تورات) در حقیقت می‌گوید، این است که یک شاه پارسی، یهودیان را از اسارت در بابل نجات داد».

وی همچنین افزود: «دیگر شاه پارسی، یهودیان را از نسل‌کشی نجات داد. از منطقه نِقب برای توطئه‌گران قاتل درود فرستادند نه پارس. شاه پارس، تنها فرد خارجی است که عنوان مسیح به او اتلاق شده است».

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه در توییتی جنجالی درباره حاکمیت بلندی‌های جولان نوشت: «بعد از ۵۲ سال، وقت آن است که آمریکا به طور کامل حق حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان که حائز اهمیت راهبردی و امنیتی برای اسرائیل و ثبات منطقه‌ای است را به رسمیت بشناسد.»

نخست‏‌وزیر نیوزیلند به دلیل همدردی با مسلمانان تهدید به مرگ شد

نخست‌‏وزیر نیوزیلند به دلیل همدردی با خانواده قربانیان حمله تروریستی کرایست چرچ، پیام‎های اینترنتی مبنی بر تهدید به مرگ دریافت کرده است.

به گزارش دیلی میل، «جاسیندا آردرن» نخست‎وزیر نیوزیلند که به واسطه همدردی با خانواده قربانیان حادثه کرایست چرچ، مورد تحسین قرار گرفت، در شبکه‎های اجتماعی با تهدید به مرگ مواجه شده است.

به گفته پلیس نیوزیلند، وی دست‎کم ۲ تهدید دریافت کرده است. یکی از این تهدید‎ها تصویر اسلحه‏‌ای است که زیر آن عبارت «نفر بعدی تو هستی» درج شده است.

آردرن دیروز نیز در مراسم نماز جمعه در پارک کنار مسجد النور واقع در شهر کرایست چرچ شرکت کرد.

به گفته رسانه‎ها، وی در طول خطبه‌های نماز جمعه اشک می‌ریخت.

گفتنی است در حمله تروریستی جمعه گذشته به ۲ مسجد در شهر کرایست چرچ، ۵۰ نفر جان باخته و دهها نفر دیگر زخمی شدند.

وزیر خارجه آمریکا: پروردگار ترامپ را فرستاده تا یهودیان و اسراییل را از دست ایران نجات دهد

وزیر امورخارجه آمریکا پمپئو در گفتگویی با سی بی اس ادعا کرد «پروردگار رئیس جمهور ترامپ را برای نجات اسرائیل و یهودیان از انتقام ایران فرستاده است»، پوپئو که خو را در نقش خدمت«عیسی مسیح نجات دهنده بشریت» می بیند، در ادامه اضافه کرد که او هر آنچه در زندگی (از فعالیت در ارتش تا وزارت) خود کردن است در خدمت اهداف عیسی مسیح نجات دهنده بشریت بوده.

او در ادامه گفت «پروردگار رئیس جمهور ترامپ را برای نجات اسرائیل و یهودیان از انتقام ایران فرستاده است و پرزیدنت ترامپ در این برهه از زمان همان نقش شهبانو استر را در زمان باستان به عهده دارد که مانع قتل عام یهودیان توط ایرانی ها شد»!

این هذیان های بیمار روانی که وزیر امور خارجه پر قدرت ترین کشور دنیاست در شرایطی ابراز میشود که ترامپ اخیرا جولان اشغالی را بخشی از اسرائیل اعلام کرد و این کشور در آستانه انتخابات قرار دارد.

تظاهرات در خیابان شانزلیزه ممنوع اعلام شد

به گزارش خبرگزاری آلمان دولت فرانسه اعلام کرد به برگزاری تظاهرات در خیابان شانزلیزه و اطراف آن برای روز شنبه ممنوع علام شده است.

به نوشته روزنامه آلمانی فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ برگزاری تظاهرات روز شنبه در منطقه ثروتمند نشین شانزلیزه پاریس ممنوع اعلام شده است و برای محافظت است فروشگاه ها و هتل های گران قیمت این منطقه نیروهای انتظامی و احتمالا ارتش فرانسه مستقر می گردد.

به دنبال درگیری های شدید هفته پیش ما بین معترضان معروف به جلیقه زردها و پلیس فرانسه که منجر به ویرانی تعدادی از فروشگاه ها و آتش گرفتن بخشی از اماکن منطقه شانزلیزه شد دولت فرانسه ابتدا هرگونه تظاهراتی را ممنوع و سپس تظاهرات در این منطقه را ممنوع اعلام کرد بسیاری از تظاهرکنندگان معتقدند که درگیری های هفته پیش با مهندسی سازمان اطلاعاتی پلیس دولت فرانسه صورت گرفته تا بهانه ای برای ممنوع کردن تظاهرات در مهمترین خیابان پاریس گردد.

پس از اعلام تصمیم دولت فرانسه مبنی بر ممنوعیت تظاهرات در پاریس اتحادیه های کارگری و از جمله اتحادیه کارگری کمونیستی فرانسه در حمایت از جلیقه زردها به راهپیمایی دست زدند و این اولین بار بود که اتحادیه های فرانسوی رسماً از اعتراضات جلیقه زرد ها حمایت کردند.

به نقل از اسپوتنیک، نتایج یک نظرسنجی در فرانسه نشان می دهد که اکثر مردم این کشور معتقدند دولت امانوئل مکرون توانایی برقراری نظم در کشورشان را ندارد.

طبق نتایج این نظرسنجی که توسط موسسه اودوکسا برای روزنامه لوفیگارو و رادیو فرانس‌انفو صورت گرفته، حاکی از آن است که هفتاد و شش درصد فرانسویها معتقدند وزارت کشور فرانسه در زمان برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز بر ضد ماکرون توانایی برقراری نظم عمومی را ندارد. مردم فرانسه در خصوص امانوئل مکرون و ادوارد فیلیپ رئیس جمهور و نخست وزیر کشورشان نیز نظر بهتری ندارند.

اکثر فرانسویها بر این عقیده هستند که خشونتهایی که شنبه گذشته در پاریس در جریان تظاهرات ضد نئولیبرالی روی داد، اعتبار و وجهه کریستوف کاستانه وزیر کشور فرانسه را به شدت خدشه دار کرده است.

هفتاد و شش درصد از شهروندان فرانسوی شرکت کننده در این نظرسنجی در پاسخ به این که آیا برای برقراری نظم عمومی در کشور و جلوگیری از خشونتها و آشوبهای احتمالی معترضان به کریستوف کاستانه اعتماد دارند، پاسخ منفی دادند و تنها بیست و سه درصد به تواناییهای کاستانه برای برقراری نظم عمومی اطمینان داشتند. یک درصد از سوال شوندگان نیز در این باره اظهارنظر نکردند.

همین نظرسنجی نشان داد که اعتبار رئیس جمهور و نخست وزیر فرانسه نیز نزد مردم این کشور بهتر نیست. هفتاد درصد فرانسویها گفتند امانوئل مکرون قادر به برقراری نظم نیست و شصت و هفت درصد نیز ادوارد فیلیپ را فاقد توانایی لازم برای برقراری نظم عمومی در فرانسه دانستند.

ماهاتیر محمد: اسرائیل دزد است و به قوانین بین‌المللی پایبند نیست

ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی امروز در سخنانی اعلام کرد که اسرائیل دزد است و تل آویو نمی تواند بر اراضی دیگران سیطره پیدا و آن را متعلق به خود کند.

وی که هم اکنون در اسلام آباد بسر می برد با بیان این مطلب افزود: اسرائیل به قوانین بین المللی پایبند نیست و به اقدامات اشغالگرانه و شهرک سازی خود در اراضی فلسطینیان ادامه می دهد. ما با یهودیت مخالفتی نداریم اما نمی توانیم اسرائیل را به خاطر اشغالگری هایش در اراضی فلسطین به رسمیت بشناسیم.

اظهارات نخست وزیر مالزی همزمان با موجی از محکومیت های بین المللی علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مطرح می شود. ترامپ اخیرا خواستار به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های اشغالی جولان سوریه شده است، امری که با مخالفت های شدید بین المللی مواجه شده است.

گفتنی است، بلندی‌های جولان اشغالی بخشی از استان قنیطره سوریه است که رژیم اسرائیل سال ۱۹۶۷ و در جریان جنگ ۶ روزه آن را اشغال کرد و در سال ۱۹۸۲ آن را به عنوان بخشی از قلمرو خود اعلام کرد. این در حالی است که سازمان ملل و شورای امنیت این ادعای رژیم صهیونیستی را رد کرده و همیشه در قطعنامه‌های خود جولان را بخشی از خاک سوریه و منطقه اشغالی اعلام می‌کنند.

ماهاتیر محمد روز پنجشنبه سفر ۳ روزه خود را به پاکستان آغاز کرده است و در جریان این سفر با «عارف علوی» رئیس جمهوری و «عمران خان» نخست وزیر پاکستان دیدار کرده است.

بازداشت ده ها نفر در اولین ساعت اعتراضات فرانسه

منابع پلیس در فرانسه از بازداشت ده ها معترض به سیاست های دولت این کشور در نوزدهمین شنبه اعتراضات خبر دادند و پلیس در شهر نیس در جنوب فرانسه برای متفرق کردن مردم از گاز اشک آور استفاده کرد. در حالیکه تنها یک ساعت از آغاز تظاهرات مخالفان سیاست های نئولیبرالی ماکرون در شهرهای فرانسه می گذرد ده ها نفر از جمله 31 نفر در پاریس و 6 نفر در نیس بازداشت شده اند.

به دلیل اتخاذ سیاست مشت آهنین دولت فرانسه و ورود ارتش این کشور به خیابانها؛ این هفته پلیس با خشونت بیشتری با مردم معترض برخورد می کند. با این حال علی رغم ممنوع کردن تظاهرات در شهرهای مختلف فرانسه؛ مخالفان دولت به همانند هفته های گذشته به خیابانها آمده اند و شعار «مکرون استعفا»؛ «کاستانه دیکتاتور» سر می دهند.

چین به آمریکا هشدار داد: فروش تسلیحات و تماس‌های نظامی با تایوان را متوقف کنید!

سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری روز جمعه خود در پکن به دولت آمریکا درباره فروش جت‌های جنگنده به تایوان هشدار داده است.

بعد از گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای در آمریکا درباره طرح دولت «دونالد ترامپ» برای فروش ۶۰ فروند جت جنگنده اف ۱۶ به تایوان، «گِنگ شوآنگ» سخنگوی وزارت خارجه چین به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش «راشا تودی»، این مقام چینی گفت: «چین قویا مخالف فروش تسلیحات به تایوان است و این موضع، ثابت و مستحکم باقی است.

سخنگوی وزارت خارجه چین با هشدار به آمریکا اعلام کرد که فروش تسلیحات به تایوان به روابط دوجانبه چین و آمریکا «آسیبی جدی» می‌زند. او به آمریکا تاکید کرد، «فروش تسلیحات و تماس‌های نظامی با تایوان را متوقف کند».

روابط آمریکا با تایوان، همواره یکی از موضوعات جنجالی در روابط واشنگتن و پکن بوده و تنش‌ها در دولت ترامپ به دنبال اظهارات او علیه سیاست «چین واحد» تشدید هم شد.

طبق سیاست «چین واحد»، کشورهای خارجی متعهد می‌شوند که تایوان را یک بخش خودمختار از کشور چین می‌دانند.

آمریکا از سال ۱۹۷۹ خود را به این سیاست متعهد اعلام کرده و دولت‌های متعدد آمریکایی هر چند که همواره ارتباطاتی با تایوان داشته‌اند اما خود را متعهد به این سیاست اعلام کرده بودند.

بعد از پیروزی ترامپ در انتخابات و زمانی که او «رئیس‌جمهور منتخب» بود، وی در اظهاراتی به چین هشدار داده بود که اگر در دولتش بین دو کشور بر سر مسائل تجاری و دیگر اختلافات سیاسی به توافق نرسد، لزومی نمی‌بیند که به سیاست «چین واحد» پایبند بماند.

بلومبرگ: علت قطع پروازهای ماهان‌ایر به فرانسه فشارهای آمریکا بود

منابع خبری شامگاه جمعه به یک رسانه آمریکایی گفته‌اند فرانسه تحت فشارهای دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا پروازهای شرکت هواپیمایی «ماهان‌ایر» به این کشور را متوقف کرده است.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه خبری بلومبرگ، شرکت هواپیمایی ماهان هر هفته چهار پرواز به فرودگاه «شارل دو گل» در پاریس انجام می‌داد. دو منبع آگاه که خواسته‌اند اشاره‌ای به نامشان نشود گفته‌اند قطع این پروازها جزو اولویت‌های دولت آمریکا بوده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در اقدامی جداگانه روز جمعه 14 فرد و 17 نهاد ایرانی را به دلیل همکاری با برنامه هسته‌ای ایران در فهرست تحریم‌ها قرار داد. «استیون منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعمال این تحریم‌ها را بخشی از طرح موسوم به «کارزار فشار حداکثری» آمریکا علیه ایران توصیف کرد.

دولت فرانسه پیش از این هم دولت آلمان را برای متوقف کردن پروازهای شرکت ماهان به این کشور تحت فشار قرار داده بود. واشنگتن مدعی است این شرکت هواپیمایی با بخش‌های نظامی ایران همکاری دارد.

شبکه خبری المانیتور هفته گذشته گزارش داد ممنوعیت پرواز ماهان به فرانسه از اول آوریل ماه جاری میلادی اجرایی خواهد شد.

دولت آمریکا که طبق افشاگری‌های رسانه‌ها در تنظیم سیاست‌هایش در قبال ایران تحت تأثیر لابی‌های سعودی-صهیونیستی-اماراتی قرار دارد بعد از خروج از توافق هسته‌ای کارزاری موسوم به «فشار حداکثری» را برای متوقف کردن فعالیت‌های منطقه‌ای و موشکی ایران آغاز کرده است.

کوبا: تصمیم واشنگتن درباره جولان اشغالی نقض آشکار قطعنامه شورای امنیت است

کوبا تصمیم واشنگتن مبنی بر به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم اسرائیل بر جولان سوریه را محکوم کرد.

کوبا تاکید کرد که تصمیم واشنگتن درباره جولان نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که از لحظه روی کار آمدن خود در کاخ سفید با اتخاذ مواضع غیرمنطقی و چالش‌برانگیز خود سبب حیرت و غافلگیری افکار عمومی جهان و حتی آمریکایی‌ها شده است، به‌تازگی خواستار به‌رسمیت شناختن اشغالگری تل‌آویو بر جولان سوریه شده است.

رژیم اسرائیل که طی جنگ‌های خود با کشورهای عربی، بخش‌های گسترده‌ای از اراضی این کشورها از جمله بلندی‌های جولان سوریه، رود اردن، مزارع شبعا در لبنان و صحرای سینا در مصر را (البته اراضی سینا بازپس گرفته شد) به‌اشغال خود درآورد، به‌صراحت بر اشغال دائمی جولان تأکید کرده، موضعی که از حمایت آشکار دولت آمریکا و شخص دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برخوردار شده است.

آمریکا اعلام کرد کار داعش در سوریه تمام است، کردهای متحد آمریکا از ترس بر خود میلرزند!

یک سخنگوی کاخ سفید امروز جمعه به نقل از وزارت دفاع آمریکا گفت که گروه تروریستی داعش دیگر سرزمینی در سوریه ندارد.

«سارا سندرز»، سخنگوی کاخ سفید گفت «پاتریک شاناهان»، سرپرست وزارت دفاع آمریکا این موضوع را به اطلاع «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا رسانده است.

از چندین ماه پیش که دولت امپریالیستی ترامپ اعلام کرد که قصد دارد نیروهای نظامی خود را از سوریه خارج کند دعوای آشکار و پنهانی مابین متحدان امپریالیسم آمریکا در سوریه که شامل بهشی از نیروهای های کردهای سوری نیز می باشد سیاستمداران دولت آمریکا آغاز شده است کردهای سوریه متحد آمریکا که خروج نیروهای آمریکایی را نقطه آغاز حمله احتمالی ارتش ترکیه به خود و مناطق تحت اشغال آنها می دانند با تمام نیرو سعی می کند که مانع خروج نیروهای اشغالگر امپریالیستی ارتش آمریکا شوند.

نگرانی نیروهای کردی در چند ماه پیش افزایش دوچندان یافته چراکه مقامات آمریکایی بارها اعلام کرده‌اند که کار تروریست های داعشی در سوریه تمام است و انها دائماً این ادعای مقامات آمریکایی را رسما رد کردند علت رد کردن ادعای مقامات آمریکایی در وهله اول این است که با پایان عمر داعش در سوریه دلیلی برای باقی ماندن اشغالگران نیز نمی ماند و خروج اشغالگران به معنی دست تنها گذاشتن کردها در مقابل تهاجمات ارتش ترکیه است اقی که در تاریخ کردها بارها افتاده و آنان همیشه مورد سوء‌استفاده امپریالیست های غربی واقع شده‌اند.

تروریست های داعش سال ۲۰۱۴، بعد از اشغال بخش‌هایی از عراق و سوریه اعلام خلافت کرد. جامعه بین‌الملل با این ادعای این گروه تروریستی مخالفت کرد.

دولت آمریکا اندکی بعد از اشغال‌گری‌های داعش ائتلافی را با هدف ادعایی حمله به این گروهک تروریستی تشکیل داد. این ائتلاف، علی‌رغم تبلیغات گسترده، موفقیتی در مأموریتی که ادعا می‌شد برای آن تشکیل شده کسب نکرد.

ائتلاف ادعایی آمریکا علاوه بر این، در مقاطعی حتی به نفع داعش وارد عمل شد و با بمباران مواضع گروه‌های در حال مبارزه با این گروهک تروریستی راه را برای پیشروی‌های آن هموار کرد.

به عنوان مثال، شهریور ماه سال ۱۳۹۵، چهارجنگنده ائتلاف آمریکا مواضع ارتش سوریه را که در حال مبارزه با عناصر داعش در نزدیکی فرودگاه شهر «دیرالزور» بودند بمباران کرده و ۸۳ نظامی این کشور را به شهادت رساندند.

این ائتلاف، خردادماه سال ۱۳۹۴ هم با آنکه طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی از قصد داعش برای حمله به شهر «رمادی»، مرکز استان الانبار عراق مطلع بود هیچ اقدامی برای جلوگیری از کاروان داعش در راه شهر انجام نداد.

آنچه در همان زمان به تردیدها درباره اراده آمریکا برای مبارزه با داعش دامن زد انتشار سندی از دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا بود که نشان می‌داد واشنگتن سال ۲۰۱۲ به درستی پیش‌بینی کرده بود ادامه سیاست‌های این کشور به تشکیل یک «قلمرو سلفی» در شرق سوریه و در همسایگی مرز غربی عراق منجر خواهد شد، اما این موضوع را نه تنها تهدید منظور نکرده، بلکه آن را در راستای منافع آمریکا دانسته است.

تروریست های داعشی پس از شکست به کجا می روند؟

به گزارش اسپوتنیک، ژنرال پل لاکامر از آمریکا اعلام کرد که گروه تروریستی «داعش» تارومار شده است اما شبه تروریست های این گروه در اردوگاه های موقت آوارگان و در مناطق دیگر پنهان می شوند.

در اعلامیه ژنرال آمریکایی آماده است:«نباید دچار اشتباه شد، گروه تروریستی قدرت خود را حفظ کرده است. آنها بخوبی برای حفظ باقیمانده نیروهای خود برنامه ریزی کرده اند و از اردوگاه ها برای جابجایی موقت افراد و ناپدید شدن در مناطق دورافتاده استفاده می کنند.آنها به انتظار لحظه مناسب برای آغاز عملیات جدید می نشینند».

آمریکا و متحدان آن از سال 2014 عملیات ضد «داعشی» در سوریه و عراق را به انجام می رسانند. در سوریه بدون توافق مقامات رسمی کشور حضور دارند. در دسامبر سال گذشته ترامپ خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را اعلام کرد.

دانمارک: تحریک مسلمانان با به اهتزار در آوردن پرچم اسرائیل و آتش زدن قرآن

یک سیاستمدار راست گرای نژادپرست دانمارکی به منظور تحریک معترضان ، در مقابل ساختمان پارلمان این کشور نسخه ای از قرآن را آتش زد.

پایگاه اینترنتی اِی نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی گزارش داد : روز جمعه گروهی از افراطیون راست گرا در دانمارک برای تحریک مسلمانی که پس از کسب مجوزهای قانونی و در اعتراض به حملات تروریستی هفته گذشته در نیوزیلند ، مقابل ساختمان پارلمان دانمارک نماز جمعه برگزار کرده بودند ، با در دست داشتن پرچم اسرائیل و به صدا درآوردن شیپور سعی کردند اين مراسم را مختل کنند. در همین بين ، راسموس پالودان Rasmus Paludan رهبر حزب ضد مهاجر و ضد اسلام استرام کورس Stram Kurs، برای تحریک مسلمانان نسخه ای از قرآن را آتش زد.

پلیس کپنهاگ ضمن اتخاذ تدابیر شدید امنینی شش تن را بازداشت کرد.

اردوغان هارت و پورت می کند اما لیره سقوط میکند!

به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، ارزش لیره در برابر ارزهای خارجی، در روز جمعه به شدت کاهش یافت. سخنان تند رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ همتای آمریکایی اش برای به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل در منطقه اشغالی جولان، باعث کاهش ارزش لیره ترکیه شد. لیره ترکیه در معاملات روز جمعه، حدود هفت درصد از ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست داد. ارزش هر دلار آمریکا به پنج و هشت دهم درصد رسید.

سرمایه گذاران نگران آینده سیاسی و اقتصادی ترکیه هستند. لیره ترکیه پیش از این هم چهار و نیم درصد از ارزش خود را در برابر دلار و یورو به علت اصرار آنکارا بر خرید سامانه موشکی اس چهارصد از روسیه، از دست داده بود. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اوایل امسال تهدید کرده بود اگر ارتش ترکیه به جنگجویان کرد مورد حمایت واشنگتن در سوریه حمله کند، آمریکا اقتصاد ترکیه را ویران خواهد کرد.

موسسه بین المللی اعتبارسنجی ”فیچ“ پیش بینی کرد ترکیه امسال شاهد رکود اقتصادی باشد. لیره ترکیه در سال 2018، حدود سی درصد ارزش خود را در برابر

آغاز طرح ارائه خدمات رایگان پزشکی در هند

در هند، طرح جدید ارائه خدمات رایگان پزشکی ارائه شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «گاردین»، مقامات هند طرحی را ارائه کرده اند که بر طبق آن می توان حدود 500 میلیون نفر را تحت پوشش خدمات رایگان پزشکی قرار داد. این طرح شامل حال هم بیمارستان های دولتی و هم خصوصی خواهد شد.

بنا به ارزیابی کارشناسان، رشد سریع اقتصادی طی 20 سال اخیر، زندگی میلیون ها نفر در هندوستان را بهبود بخشیده است، اما کمک پزشکی برای اکثر ساکنان هند قابل دسترسی نیست. میلیون ها نفر از بیمار شدن هراس دارند زیرا توانایی پرداخت هزینه بیمارستان را ندارند که معمولا برابر دو ماه حقوق آنهاست. بیماران بدون وابستگی به میزان درامدشان باید مخارج بیمارستان را پرداخت کنند.

ناظران معتقد هستند که اجرای این طرح ممکن است با کافی نبودن آگاهی مردم در باره امکان دریافت کمک پزشکی رایگان و کلاهبرداری کارمندان بیمارستان ها مختل شود. یکی دیگر از مسائلی که مقامات باید آن را رفع کنند، قانع کردن بیمارستان های هر چه بیشتری به پیوستن به این طرح است.

مطابق با اطلاعات رسمی از ابتدای سال جاری حدود 1 میلیون و 400 هزار هندی از خدمات پزشکی رایگان بهره مند شده اند.

زنان نیوزیلندی در همبستگی با مسلمانان کشورشان روسری سر کردند!

Reuters Photo

یک خانم پزشک نیوزیلندی بنام اشمن در شهر اوکلند، برای ابراز مخالفت خود با ترور مسلمانان در مساجد این کشور که توسط یک نژادپرست فاشیست سفید پوست صورت گرفت تصمیم گرفت با حجاب به خیابان بیاید. استفاده از روسری سمبلیک برای اعلام همبستگی با مسلمانان بویژه زنان محجبه مسلمان صورت گرفته است، دکتر اشمن می گوید پس از ترور مسلمانان، زنان مسلمان جرات آمدن به خیابانهای نیوزیلند را از دست داده اند و من با این حرکت سعی دارم این پیام را به مسلمانان برسانم که نیوزیلند وطن شماست و شما حق دارید هر جور که می خواهید در آن زندگی کنید، وقتی فردی بروی مسلمانان اسلحه می کشد ما باید خود را برای دفاع از آنها (مسمانان) در برابر مهاجم و اسلحه اش قرار دهیم.

پس از انتشار این پیام در رسانه های اجتماعی زنان زیادی در نیوزیلند به نشان همبستگی با مسلمانان روسری به سر کرده وتصاویرشان را در رسانه ها منتشر کردند.

روسیه ناتو بدون هیچ شرمی دروغ می گوید؛ ناتو این است.

«ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در اظهاراتی «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» را به دروغگویی متهم کرد.

زاخاروا در پاسخ به سخنان استولتنبرگ مبنی بر نقض پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌بُرد (INF) توسط روسیه گفت: او بدون هیچ شرمی دروغ می گوید؛ ناتو این است.

این درحالی است که استولتنبرگ در یک نشست مطبوعاتی در بروکسل اعلام کرده بود که کشورهای عضو این سازمان درباره نقض پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (INF) از سوی روسیه توافق دارند.

گفتنی است پیمان موشک‌های هسته‌ای میان‌بُرد میان رونالد ریگان و میخائیل گورباچف رؤسای جمهوری وقت آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی (سابق) در سال ۱۹۸۷ امضا شد. آنها تولید، خرید یا آزمایش موشک‌های زمینی با برد ۳۰۰ تا ۳۴۰۰ کیلومتر را ممنوع کرده بودند.

فرانسه به کلاه سفیدها و النصره خط داد: تهدید فرانسه برای حمله به سوریه

وزیر جنگ رژیم روتشلیدی ماکرون در اظهاراتی خصمانه تاکید کرد که اگر شرایط ایجاب کند (یعنی اگر دوباره گماشته هایشان کلاه سفیدها و تروریستهایشان النصره یک حمله شیمیائی ساختگی تدارک ببینند)، پاریس دوباره سوریه را هدف قرار خواهد داد.

به گزارش جریدة الفجر، فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه گفت: من یک پیام گسترده و ساده دارم: ما در آنجا خواهیم بود نه فقط برای جنگ‌های امروز بلکه برای جنگ‌های فردا.

وی همچنان به دروغگوئی های خود ادامه داد: «زمانی که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه از سلاح‌ شیمیایی استفاده کرد»، فرانسه و انگلیس و ایالات متحده حملات دقیقی را به تاسیسات شیمیایی وارد کردند. اگر لازم باشد باز این کار را خواهیم کرد.

آمریکا دو شرکت کشتیرانی چین را تحریم کرد

به گزارش «آسوشیتدپرس»، دولت «دونالد ترامپ» روز پنجشنبه دو شرکت کشتیرانی «دالیان هالیبو اینترنشنال فرایت» و «لیئونینگ دانشینگ اینترنشنال فرواردینگ» را به دور زدن تحریم‌های کره شمالی متهم کرد و آنها را مورد تحریم قرار داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا مدعی است که این دو شرکت چینی با روش‌هایی فریبکارانه، تحریم‌های سازمان ملل و آمریکا علیه کره شمالی را دور می‌زدند.

کاخ سفید اعلام کرده که اعمال تحریم علیه دو شرکت چینی، گواهی بر این است که آمریکا فشار بر کره شمالی به منظور خلع سلاح اتمی این کشور را حفظ کرده است.

فشارهای آمریکا بر کره شمالی و حامیانش در شرایطی صورت گرفته که بعد از مذاکرات ناکام هشتم و نهم اسفندماه سال گذشته «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» در ویتنام، تنش‌ها بین واشنگتن و پیونگ‌یانگ تشدید شده است.

به دنبال شکست مذاکرات ویتنام، کره شمالی از مواضع آمریکا به ویژه در زمینه تحریم‌ها انتقاد کردند و معاون وزیر خارجه این کشور هم از احتمال ازسرگیری فعالیت‌های اتمی و موشکی این کشور خبر داده است.

دفتر «ارتباط دو کُره» بدون کره شمالی

به کزارش راشا تودی، کره شمالی قصد دارد نمایندگان خود را از «دفتر ارتباط بین دو کره» که در سئول پایتخت کره جنوبی به تازگی تاسیس شده بود، خارج کند.

به نوشته خبرگزاری دولتی کره جنوبی «یونهاپ»، کره شمالی به تازگی به اطلاع وزارت اتحاد دو کره رسانیده که قصد دارد نمایندگان خود را از دفتر ارتباط بین دو کره خارج سازد.

به اعتقاد این رسانه کره جنوبی، خروج محتمل نمایندگان کره شمالی از این دفتر ضربه‌ای بر رابطه مسالمت‌آمیزی است که بین دو کره در بیش از یک و سال نیم اخیر ایجاد شده بود.

وزارت اتحاد دو کره اعلام کرده که مقام‌های مسئول در پیونگ‌یانگ این موضوع را پنجشنبه به اطلاع سئول رسانده و گفته‌اند که این اقدام با توجه به دستورالعمل‌های ارسالی از مقام‌های مافوق اتخاذ شده است .

گمانه‌زنی‌ها درباره خروج نمایندگان پیونگ یانگ از سئول در حالی صورت گرفته که به دنبال شکست مذاکرات اخیر سران آمریکا و کره شمالی در ویتنام و اقدام واشنگتن در تحریم دو شرکت کشتیرانی چینی به اتهام دور زدن تحریم‌های کره شمالی، نگرانی‌ها درباره تشدید تنش‌ها در شبه جزیره بالا گرفته است.

آغازعملیات نوکران امپریالیسم در ونزوئلا برای کودتا

خوان گوایدو، رهبر کودتاچیان ونزوئلا که به فرمان ترامپ، خود را رئیس جمهور موقت این کشور نامیده ، آغاز عملیات تصرف قدرت (کودتا) در ونزوئلا را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، گوایدو تاکید کرد فقط روزهای انگشت شماری تا پایان دوره موجودیت دفتر نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا باقی مانده است.

رهبر اپوزیسیون ونزوئلا افزود: «ما برای پایان دادن کامل به غصب قدرت آماده می شویم… در هر ایالت منتظر ما باشید».

پیشتر یک نظر سنجی نشان داده بود که 90 درصد مردم ونزوئلا خواستار برکناری مادورو هستند.

یادآور می شود چندی پیش کودتاچیان ونزوئلا نمایندگی های دیپلماتیک این کشور در آمریکا (با حمایت رژیم آمریکا) را تصرف کرد.

روسیه، چین و تعدادی از دیگر کشورها اعلام کرده اند ریاست جمهوری گوایدو را قبول نداشته و کمافی السابق مادورو را رئیس جمهور ونزوئلا می دانند.

آمریکا: چین تحریم های کره شمالی را جدی نمی گیرد

به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از مقامات ارشد آمریکایی گفت آخرین تحریم ها علیه دو شرکت چینی نشان می دهد که چین کاستی هایی در اجرای تحریم های کره شمالی دارد اما پکن اکثرا مطیع قطعنامه های سازمان ملل است.

ونزوئلا: مشاور بازداشت شده خوان گوآیدو بخشی از یک گروه تروریستی بود

به نقل از خبرگزاری رویترز، وزیر کشور ونزوئلا اعلام کرد مشاور بازداشت شده خوان گوآیدو (کودتاچی و رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا) بخشی از یک گروه تروریستی بود که حملات را برنامه ریزی می کرد.

وزارت خارجه سوریه اظهارات ترامپ درباره جولان سوریه را محکوم کرد

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در بیانیه ای به درخواست اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درخصوص بلندی های اشغالی جولان و به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم اسرائیل بر آن واکنش نشان داد.

در این بیانیه شدید اللحن آمده است: اقدام اخیر آمریکا بار دیگر حمایت و جانبداری کورکورانه آمریکا از رژیم اشغالگر اسرائیل و حمایت بی حد و حصر و نامحدود آن از اقدامات تجاوزکارانه این رژیم را آشکار کرد.

پیش از این نیز اتحادیه اروپا، روسیه و ترکیه اعلام کردند که هرگز حاکمیت اسرائیلی ها بر جولان اشغالی سوریه را به رسمیت نخواهند پذیرفت.

بلندی‌های جولان اشغالی بخشی از استان قنیطره سوریه است که رژیم اسرائیل سال ۱۹۶۷ و در جریان جنگ ۶ روزه آن را اشغال کرد و در سال ۱۹۸۲ آن را به عنوان بخشی از قلمرو خود اعلام کرد. این در حالی است که سازمان ملل و شورای امنیت این ادعای رژیم اسرائیل را رد کرده و همیشه در قطعنامه‌های خود جولان را بخشی از خاک سوریه و منطقه اشغالی اعلام می‌کنند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: