پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار ايران و جهان

اخبار ايران و جهان

تعداد قربانیان سیل ایران به 57 نفر افزایش یافت

آمار تلفات ناشی از سیل در ایران به 57 نفر و تعداد مجروحان نیز به 478 نفر افزایش یافت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، آمار تلفات ناشی از سیل در ایران به 57 نفر و تعداد مجروحان نیز به 478 نفر افزایش یافت.

پیشتر مجتبی خالدی سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی ایران تعداد کشته ها را 44 نفر و مجروحان را 119 نفر اعلام کرده بود.

خالدی گفت: تعداد کل قربانیان از زمان آغاز سیل در تمام استان ها به 57 نفر رسید که اکثر آنها در شهر شیراز بودند.

وی همچنین اظهار داشت که 478 نفر نیز بر اثر سیل مجروح شدند که از این تعداد 430 نفر از آنها از بیمارستان مرخص شده و بقیه در حال درمان هستند.

در دو هفته گذشته، ایران با سیل های شدیدی مواجه شده است که بیش از یک سوم از استان های ایران را تحت تاثیر قرار داده است. بارندگی های شدید و طغیان رودخانه ها در برخی مناطق ایران، جان ده ها تن از ساکنان را گرفته است.

انتقاد شدید رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ از کمک رسانی بین المللی

پیتر ماورر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ از سیاسی کردن کمک‌های بشردوستانه به شدت انتقاد کرد.

وی افزود: تحریم علیه ایران سبب عدم ارائه کمک‌های بشردوستانه به مناطق سیل زده ایران شده است.

وی در سخنانی در جریان نشستی در شورای امنیت گفت: فضای عملیات انسانی بی طرفانه در بسیاری از مناطق دنیا در معرض تهدید قرار گرفته است. در حال حاضر کرامت انسانی مورد بی توجهی واقع می‌شود و اجرای قانون پرسش برانگیز شده است. کمک‌های بشردوستانه به ابزاری برای پیشبرد اهداف سیاسی تبدیل شده است.

سفیر نروژ در ایران: تحریم ها فشار ناشی از سیل را افزایش داده است

لارس نوردرم، سفیر نروژ نیز روز گذشته در هلال احمر شمیرانات تهران حاضر شد و ضمن تقدیر از تلاش های داوطلبان و نجاتگران جمعیت هلال احمر در مناطق درگیر سیل در مورد دیدارهایی که با مقامات ملی و بین‌المللی در ایران برای کمک به هموطنان متاثر از سیل انجام شده است، توضیحاتی ارائه کرد.

نوردرم در این دیدار اعلام کرد: پیگیر ارسال کمک به مناطق سیل زده از انجمن های بشردوستانه نروژ هستیم.

نکته قابل توجهی که سفیر نروژ به آن اشاره کرد تاثیر تحریم های بر روند کمک رسانی های بین المللی بود که موجب سخت شدن مسیر کمک های بین الملی به هلال احمر ایران شده است.

وی تاکید کرد: این تحریم ها فشار بر مردم و به خصوص آسیب دیدگان سوانح را افزایش داده است.

قاسمی: تحریم های آمریکا مانع رسیدن کمک های خارجی به ایران است

سخنگوی وزارت خارجه بیان داشت: آمریکا حساب های هلال احمر را مسدود کرده و بدین ترتیب کمک رسانی از کشورهای دیگر به مردم سیل زده مختل شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت امورخارجه بیان داشت: آمریکا حساب‌های هلال احمر را مسدود کرده و با این اقدام عملا کمک رسانی از کشور‌های دیگر به مردم سیل زده را مختل کرده است.

بهرام قاسمی در مصاحبه ای با ایرنا خاطر نشان کرد: با توجه به بلوکه بودن حساب‌های هلال احمر هیچ شهروند خارجی یا ایرانی مقیم خارج نمی‌تواند کمکی به مردم سیل زده ارسال کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: این اقدام آمریکا در آستانه سالگرد خروج آمریکا از برجام نشان دهنده رویکرد ضد مردمی دولتمردان این کشور علیرغم شعار‌های و ادعا‌های مسخره آنهاست که می‌گویند تحریم‌ها بر ضد مردم ایران نیست و به نفع مردم ایران است.

قاسمی افزود: معمولا حتی در شرایط سخت و اضطراری تمام سیستم‌های بانکی مسدود نمی‌شوند و امکان ارسال کمک‌های بشر دوستانه و انسانی به مردم از طریق نهاد‌هایی مثل صلیب سرخ و هلال احمر فراهم می‌شود، اما آمریکا در یک رویکرد ضد انسانی و ظالمانه تمام مسیر‌های کمک رسانی به مردم سیل زده را مسدود کرده است.

تحریم‌های آمریکا علیه کمک‌رسانی به سیل‌زدگان تروریسم اقتصادی است

ظریف که زمانی خود را قهرمان برجام می دانست و به وی لقب امیر کبیر برجام داده بودند و ادعا می کرد که حق ایران را از دهان شیر بیرون کشیده امروز با دردهای مختلفی در نقاط حساس بدنش دست و پنجه نرم می کند و دوران نقاهت پسا برجام را می گذراند تصمیم گرفته گوی رقابت برای آلترناتیو بعدی ریاست جمهوری را از بقیه رقبا برباید و ناگهان به سوپرمن ضد آمریکا بهتر است بگوئیم ضد ترامپ تبدیل شده است و صد البته هنوز یک پایش جلوی دمکرات ها و اوبامائی ها می لنگد اخیرا در مورد تحریم ها چنین نوشته است.

وی در توییتر نوشت: «سیاست فشار حداکثری ترامپ که نقض صریح قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و دستور دیوان بین‌المللی دادگستری است در کمک‌رسانی هلال احمر ایران به تمامی مناطق آسیب‌دیده از سیل بی‌سابقه اخلال ایجاد کرده است.»

وزیر امور خارجه ایران افزود: «از جمله اقلام ممنوعه بالگردهای امداد است. این فقط جنگ اقتصادی نیست؛ این تروریسم اقتصادی است.»

در روزهای گذشته در پی بارندگی‌های شدید و طغیان رودخانه‌ها در برخی مناطق ایران چندین نفر از هموطنان جان خود را از دست داده‌اند و چندین شهر و روستا زیر آب رفته است.

«علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت هلال احمر ایران روز دوشنبه گفت تحریم‌های ایالات متحده علیه سامانه «سوییفت» امکان جذب کمک‌های بین‌المللی برای امداد سیل‌زدگان را ناممکن کرده و حساب‌های بانکی هلال احمر هم به واسطه تحریم‌ها مسدود شده است.

به گفته وی، با وجود آنکه هلال احمر در زمینه اقدامات بشردوستانه فعال است و انتظار می‌رود این فعالیت‌ها از تحریم معاف باشند، اما در عمل چنین نیست.

این در حالی است که دیوان بین‌المللی دادگستری که رکن قضایی ملل متحد به شمار می‌آید و آرای آن برای تمام اعضای سازمان ملل متحد الزام‌آور است، چندی پیش در واکنش به شکایت ایران از تحریم‌های آمریکا، ایالات متحده را به رفع محدودیت‌های مربوط به اقلام انسانی و بشردوستانه ملزم کرد

ابراز همدردی چین با خانواده های جان باختگان سیل در ايران

سخنگوی وزارت امور خارجه چین جان باختن تعدادی از مردم ایران را در سیل اخیر تسلیت گفت.

گنگ شوانگ در نشست خبری روز سه شنبه گفت: برخی از شهرهای ایران دچار سیل شده و تعدادی از مردم جان باختند و خساراتی به آنها وارد شده است.

سخنگوی وزارت امورخارجه چین ضمن تسلیت به خانواده های جانباختگان این حادثه با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کرد.

بختک سیل، روحانی و ترامپ به جان مردم ایران

سه بلای خانمانسوز سیل، بی کفایتی دولت نئولیبرال و اشرافی روحانی و هیولای تحریم های آمریکا و ترامپ به جان مردم ایران افتاده اند، ترامپ در شرایطی که سیل جان و مال مردممان را تهدید میکند با تحریم کمک رسانی و سنگ اندازی در مورد کمک های هلال احمر و تصویب تحریم های تازه و شدیدتر زندگی سخت مردممان را سختر می کند.

مقام‌های آمریکایی که هر روز از تلاش خود برای اعمال «فشار حداکثری» به ایران صحبت می‌کنند، روز دوشنبه بار دیگر ایران را به اعمال تحریم‌های بیشتر تهدید کردند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، یک مقام ارشد دولت آمریکا که خواسته نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته واشنگتن به مناسبت سالگرد خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) در حال بررسی اعمال تحریم‌های تازه علیه بخش‌هایی از اقتصاد ایران است که تاکنون تحریم نشده‌اند.

او با بیان اینکه زمان اعلام این تحریم‌ها «هرچه حوالی سالگرد باشد، بهتر است»، گفته است: «ما می‌خواهیم اثر بازدارنده مداومی داشته باشیم. می‌خواهیم شرکت‌های تجاری همچنان این تصور را داشته باشند که تجارت با ایران در حال حاضر ایده‌ای افتضاح است.»

بنا بر این گزارش، این مقام آمریکایی همچنین گفته است که ایالات متحده در تلاش است تا میزان صادرات نفت خام ایران را تا حد امکان به صفر نزدیک کند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که در طول رقابت‌های انتخاباتی بارها از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران انتقاد کرده و این توافق را «فاجعه‌بار» خوانده بود، ۱۸ اردیبهشت ماه سال گذشته رسما فرمان خروج از این توافق و احیای تحریم‌های رفع‌شده را امضا کرد.

از آن زمان دولت آمریکا تلاش گسترده‌ای را برای اعمال فشار اقتصادی به ایران انجام داده و مشتریان نفتی ایران را برای توقف واردات از ایران تحت فشار قرار داده است. با وجود آنکه واشنگتن ابتدا توقف فوری و کامل واردات نفت از ایران را به عنوان هدف خود اعلام کرده بود، اما مقاومت کشورهای واردکننده نفت از ایران و نگرانی واشنگتن از جهش قیمت نفت در بازارهای جهانی، ایالات متحده را به صدور معافیت‌نامه‌هایی برای واردکنندگان عمده نفت از ایران، واداشت. گفته می‌شود آمریکا قصد دارد بار دیگر این معافیت‌ها را به صورت مشروط تمدید کند.

مقام‌های آمریکایی مدعی‌اند این تحریم‌ها مردم ایران را هدف قرار نداده است، با این حال روز دوشنبه «علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت هلال احمر ایران گفت تحریم‌های ایالات متحده حتی بر این سازمان نیز اثر گذاشته است. به گفته وی، تحریم‌ها علیه دسترسی ایران به سامانه «سوییفت» امکان جذب کمک‌های بین‌المللی برای امدادرسانی به قربانیان سیل اخیر در ایران را ناممکن کرده و حساب‌های بانکی هلال احمر هم به واسطه تحریم‌ها مسدود شده است.

به گفته وی، با وجود آنکه هلال احمر در زمینه اقدامات بشردوستانه فعال است و انتظار می‌رود این فعالیت‌ها از تحریم معاف باشند، اما در عمل چنین نیست.

این در حالی است که دیوان بین‌المللی دادگستری که رکن قضایی ملل متحد به شمار می‌آید و آرای آن برای تمام اعضای سازمان ملل متحد الزام‌آور است، چندی پیش در واکنش به شکایت ایران از تحریم‌های آمریکا، ایالات متحده را به رفع محدودیت‌های مربوط به اقلام انسانی و بشردوستانه ملزم کرد.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه در این مورد، در توییتر نوشت: «سیاست فشار حداکثری ترامپ که نقض صریح قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و دستور دیوان بین‌المللی دادگستری است در کمک‌رسانی هلال احمر ایران به تمامی مناطق آسیب‌دیده از سیل بی‌سابقه اخلال ایجاد کرده است. از جمله اقلام ممنوعه بالگردهای امداد است. این فقط جنگ اقتصادی نیست؛ این تروریسم اقتصادی است.»

وعده های پوچ ناتو به گورباچف – به سیاستمداران ایران و برجامشان سلام برسانید!

نشنال اینترست از وعده های ناتو به گورباچف تعریف کرده است که نادیده گرفته شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «نشنال اینترست» کشورهای غربی در سال 1990 به میخائیل گورباچف رئیس جمهور اتحاد شوروی قول دادند که به گسترش ناتو به سمت شرق دست نخواهند زد، اما دیرتر این وعده ها را نادیده گرفتند.

شایان ذکر است که تا قبل از فروپاشی اتحاد شوروی، جرج بوش، رئیس جمهور آنزمان آمریکا، مارگارت تاچر نخست وزیر بریتانیا و فرانسوآ میتران، رئیس جمهور فرانسه و هلموت کل صدراعظم آلمان و وزاری امورخارجه این کشورها به مسکو قول دادند که کشورهای سابق پیمان ورشو اعضای ناتو نخواهند شد.

بدین ترتیب ناتو پس از ناپدید شدن « خطر شوروی» نیروی حیات خود را از دست داد و در سال 1993 در ایالات متحده فراخوان هایی برای تغییر جهت فعالیت آن و یا منحل کردن ائتلاف به گوش رسید. این فراخوان ها تأثیری مانند «جادوی وودو» را داشت و ائتلاف آتلانتیک شمالی تحت ریاست واشنگتن به بالکان لشکرکشی کرد.

به نوشته نشریه مذکور، «زومبی شدن آتی ناتو» در سال 1994 رخ داد که در آنزمان ناتو برنامه «مشارکت به نفع صلح» را برای همکاری کشورهایی که عضو ناتو نبودند صحنه سازی کرد. لهستان، چک، مجارستان و تقریبا همه کشورهای اروپای شرقی برای عضویت در ناتو صف بستند زیرا واشنگتن قول کمک نظامی علیه «خطر روسیه ای» را به آنها داده بود.

ریاست جمهوری بیل کلینتون که طرفدار گسترش ناتو بود نیز به این روند کمک کرد. هم اکنون گرجستان قصد دارد عضو ناتو بشود که نهایتا به حامی نظامی آمریکا در منطقه مبدل خواهد شد. و «اگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نمی خواهد که مسکو گرجستان را به عنوان پلتفرم آتی برای حمله به مسکو به حساب آورد، او فقط باید «نه» بگوید».

ناوگان ناتو به گرجستان رسید

­ناوگان ناتو وارد بندر پوتی Poti گرجستان شد.

به گزارش خبرگزاری شین هوا از تفلیس، پلیس مرزی گرجستان ورود چهار کشتی نیروی دریایی دایمی ناتو موسوم به گروه 2 را در روز دوشنبه به بندر پوتی این کشور تایید کرد.

پلیس مرزی گرجستان با انتشار بیانیه ای در پایگاه اینترنتی رسمی خود اعلام کرد این ناوگان متشکل از کشتی های نیروی دریایی هلند، ترکیه، بلغارستان و رومانی است.

طبق این بیانیه، فرمانده این ناوگان قرار است با رئیس گارد ساحلی گرجستان دیدار کند. سایر نیروهای این ناوگان نیز قرار است در چند رزمایش مشترک با گارد ساحلی گرجستان در دریای سیاه شرکت کنند. دو کشتی گارد ساحلی گرجستان در این رزمایش شرکت خواهد کرد. هدف این رزمایش تقویت قابلیت همکاری میان نیروهای ناتو و گرجستان است.

روسیه همواره به اقدامات تحریک برانگیز نظامی همسایه جنوبی اش هشدار داده است.ك

تازه چه خبر آقای هوک؟ کشفیات جدید مسئول جنایت علیه بشریت!

«برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت‌وگویی با شبکه ماهواره‌ای مصری «الغد» به بیان ادعاهای تازه‌ای علیه ایران پرداخت.

وی مدعی شد، واشنگتن «برنامه پیچیده‌ مالی» را که ایران برای نفوذ به سیستم مالی آمریکا جهت دستیابی به اموالی برای تأمین نهادهای نظامی خود استفاده می‌کرده، کشف کرده است. (احتمالا بزودی کشف میشود ایران نه تنها مسئول عملیات یازده سپتامبر بوده، که این ایران بوده است که به جای صدام حسین به کویت حمله کرد و یا کشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم احتمالاً کار ایران بوده است شاید هم بلندی های جولان را ایران در اشغال خود دارد و از این دست مسائل که در دفترچه های سوپرمن و بت من پیدا میشوند!)

هوک در ادامه بر تداوم تحریم‌ها و تشدید فشارها بر اقتصاد ایران در بالاترین حد تأکید کرد و افزود، آمریکا به دلیل برنامه موشکی ایران «دو بسته تحریمی جدید» علیه این کشور وضع کرده است: «دولت آمریکا تا کنون 22 تا 23 بسته تحریمی علیه ایران اعمال کرده و هم‌اکنون حدود 90 شرکت یا سازمان تحت تحریم قرار دارند؛ تحریم‌های اخیر مربوط به صنعت نقل و انتقالات دریایی است»

وی مدعی شد: «ایران از نفت‌کش‌های خود برای انتقال تجهیزات نظامی به سوریه استفاده می‌کند؛ ایران یا مانند «کشوری عادی» رفتار می‌کند یا اینکه اقتصادی فرو خواهد پاشید».

مجری شبکه «الغد» پرسید: «شما یک توافق با عمان برای مقابله با ایران در تنگه هرمز امضا کردید، اهمیت این توافق چیست و اگر ایران تنگه هرمز را ببندد چه اتفاقی رخ می‌دهد؟»

هوک اینگونه پاسخ داد: «اخیرا با مایک پامپئو وزیر خارجه و جرد کوشنر مشاور رئیس‌جمهور در عمان بودم؛ در این دیدار درباره برخی مسائل منطقه صحبت کردیم و گفتیم که سیاست‌های خارجی ایران عامل ایجاد تنش و بی‌ثبات‌کننده در کشورهایی از منطقه است که درباره آنها بحث شد. (به عنوان مثال) آنچه ایران از طریق عواملش در لبنان (حزب‌الله) انجام می‌دهد ، اینکه چطور از سوریه برای شلیک موشک به سمت اسرائیل استفاده می‌کند، نیروهایش را در عراق تجهیز می‌کند».

وی ادامه داد: « یا آنچه آنها (ایران) در بحرین یا جنوب یمن انجام می‌دهند؛ بنابراین در راستای منافع برخی کشورها مانند عمان است که جلوی نفوذ ایران که دریانوردی در تنگه هرمز را تهدید می‌کند، بگیرند . همانطور که حمایت ایران از حوثی‌ها نشان می‌دهد آنها دنبال جای پا در باب‌المندب هستند تا تهدید مسیرهای بین‌المللی دریایی از طریق دو تنگه (هرمز و باب‌المندب) برای آنها فراهم شود».

هوک سپس آمریکا را «تضمین‌کننده (امنیت) مسیرها و گذرگاه‌های تجاری جهان» خواند و مدعی شد، آمریکا، مانع از بستن تنگه هرمز توسط ایران شده و این کار را در تنگه باب‌المندب یمن تکرار خواهد کرد.

خبرنگار الغد در ادامه پرسید «همکاری امارات و آمریکا برای مقابله با ایران در خاورمیانه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟» برایان هوک همکاری و روابط متقابل با امارات در سطح عالی خوانده و گفت، این روابط هیچ زمانی بهتر از برهه کنونی نبوده است. وی ادامه داد، این اتفاق زمانی رخ داد که با کمک امارات یک شبکه مالی مشکوک در امارات کشف و برچیده شد (شبکه‌ای که آمریکا مدعی است ایران از آن برای انتقال غیرقانونی پول استفاده می‌کرده است).

هوک افزود،‌ معافیت‌های تحریمی اعمال شده در ماه می آینده، تمام خواهد شد و آمریکا هیچ استثنای دیگری در این خصوص قائل نخواهد شد؛ معافیت‌های داده شده بویژه در زمینه خرید نفت ایران فقط در راستای عدم افزایش بهای نفت صورت گرفته است.

وی به موضوع صادرات برق ایران به عراق هم پرداخت و گفت، تنها 90 روز به عراق برای ادامه این امر فرصت داده شده و آمریکا از نزدیک با دولت عراق در ارتباط است و تلاش می‌کند،‌ تکیه عراق بر برق ایران کم شود.

در همین راستا «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق هفته جاری اعلام کرد، عراق حداقل سه سال دیگر به برق ایران نیاز دارد و بغداد از واشتنگتن درخواست کرده معافیت تحریمی در این خصوص را تمدید کند.

ورود نظامیان چینی به ونزوئلا

نیروهای چینی چند روز پس از اعلام استقرار نیروهای روسی در ونزوئلا به این کشور وارد شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری المصدر، گروهی از سربازان چینی اخیرا در چارچوب بخشی از برنامه همکاری بین پکن و کاراکاس، به ونزوئلا وارد شدند.

در این گزارش آمده است: بیش از ۱۲۰ سرباز از ارتش آزادی‌بخش خلق چین به جزیره مارگاریتای ونزوئلا وارد شدند تا کمک‌های انسانی و نظامی به نیرو‌های دولتی این کشور ارائه دهند.

حضور نیرو‌های چینی در ونزوئلا چند روز پس از اعلام خبر استقرار نیرو‌های روسی در این کشور تحت عنوان ایجاد تأسیسات آموزش هلی‌کوپتر به ارتش این کشور صورت گرفت.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که کارشناسان نظامی روسیه تا زمانی که دولت ونزوئلا به آنها نیاز داشته باشد در این کشور حضور خواهند داشت.ح

ظریف: پامپئو دروغ می گوید

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در واکنش به بیانیه امروز «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا درباره سیل اخیر در ایران در پیامی در توئیتر نوشت:«خبر جعلی: ادعای آقای پمپئو که ایالات متحده آماده کمک به فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است که می تواند پول ها را برای جمعیت هلال احمر ایران ارسال کند.

خبر واقعی: بر اساس اظهارات رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ، جمعیت هلال احمر ایران نمی تواند هیچگونه منابع مالی را به دلیل تحریم های غیر قانونی آمریکا دریافت کند. ایالات متحده باید مسئولیت تروریسم اقتصادی خود را بپذیرد.»

پامپئو امروز طی بیانیه‌ای مدعی شد که آمریکا مایل است در عملیات امداد و کمک به سیل‌زدگان از طریق پشتیبانی از عملیات صلیب سرخ جهانی و هلال احمر کمک کند.

ظریف روز گذشته نیز در توئیت دیگری به شدت از تاثیر پذیری کمک رسانی هلال احمر به سیل زدگان از فشارهای غیر قانونی دولت آمریکا انتقاد کرد و نوشت: «سیاست فشار حداکثری ترامپ که نقض صریح قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و دستور دیوان بین‌المللی دادگستری است در کمک‌رسانی هلال احمر ایران به تمامی مناطق آسیب‌دیده از سیل بی‌سابقه اخلال ایجاد کرده است.»

وزیر امور خارجه ایران افزود: «از جمله اقلام ممنوعه بالگردهای امداد است. این فقط جنگ اقتصادی نیست؛ این تروریسم اقتصادی است.»

آمريکا، ایران را به کشتن ۶۰۸ سرباز آمریکایی در عراق متهم نمود

پس از متهم کردن ایران به دست داشتن و مهندسی حملات ۱۱ سپتامبر نیویورک و متهم کردن ایران در دست داشتن به نفوذ در کانال های مالی امریکا – برنامه پیچیده‌ مالی» را که ایران برای نفوذ به سیستم مالی آمریکا جهت دستیابی به اموالی برای تأمین نهادهای نظامی خود استفاده می‌کرده، کشف کرده است. – اکنون نوبت جدیدترین اتهام آمریکا علیه ایران رسیده است بر اساس گزارش اسپوتنیک امریکا ایران را متهم کرده است که در کشتن ۶۰۸ سرباز آمریکایی در عراق شرکت داشته است.

بدرقه گوایدو در محله کارگر نشین با مشت و سنگ!

بر اساس گزارش رسانه های آمریکای لاتین خوان گواریدو کودتاچی ونزوئلایی که به دستور آمریکا دست به کودتا بر علیه دولت قانونی و مردمی نیکلاس مادورو زده است امروز به یکی از محله های کارگر نشین کاراکاس رفت تا برای سرنگونی دولت تبلیغ کند.

ساکنان محله کارگر نشین کاراکاس اما از خوان گوایدو با مشت و سنگ و ریختن آشغال پذیرایی کردند. زنان زیادی در فیلمی که در رسانه های اجتماعی منتشر شده است به سوی او و ماشین اسکورت اش با مشت حمله کرده و با مشت های گره کرده بر شیشه های اتومبیل حامل می کوبند شعار می‌دهند او باید گم شود.

نکته جالب توجه این است که پلیس و نیروهای انتظامی دولتی یعنی هواداران مادورو جلوی کارگران و زحمتکشان سد ایجاد کرده تا به ماشین گوایدو حمله نکنند یعنی کودتاچی آمریکایی را در مقابل خشم و حمله مردم مورد حمایت خود قرار می‌دهند تا آسیبی به این وژنفرپش نرید تا قانون رعایت شود.

این در حالی است که در تمام رسانه های غربی مادورو را دیکتاتور و ناقض قانون جلوه می دهند.

سوال اینجاست که چه کسی ناقض قوانین ونزوئلاست فردی که به دستور آمریکا خود را رئیس جمهور می نامد و دست به کودتا می‌زنند و یا فردی که با رای مردم و در انتخاباتی آزاد به ریاست جمهوری رسیده و از قوانین حمایت میکند

چین خواستار اجتناب از نقض حاکمیت کشورها به بهانه صدور اومانیسم و دمکراسی شد

فرستاده چین در سازمان ملل متحد در مورد نقض حاکمیت کشورها به بهانه انسان گرایی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری شین هوا از نیویورک، نماینده چین در سازمان ملل محد روز دوشنبه در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک در مورد تلاش برای نقض حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی دیگر کشورها به بهانه انسان گرایی هشدار داد.

ما ژائوکسو، نماینده دایم چین در سازمان ملل متحد از کشورها خواست به اهداف و اصول منشور سازمان ملل متحد و همچنین اصول کمک های بشردوستانه این نهاد احترام بگذارند.

وی گفت هیچ کشوری نباید با بهانه انسان گرایی حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی دیگر کشورها را نقض کند. عملیات بشردوستانه باید بر اساس احترام به اصول انسانی، بی طرفانه و مستقل باشد.

لاوروف: از سازمان منع سلاح شیمیایی استفاده سیاسی نشود

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه اعلام کرد سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت تأکید ما این است که تلاش نشود از سازمان منع تسلیحات شیمیایی استفاده سیاسی شود، بگذاریم این سازمان روند طبیعی خود را طی کند.

افزایش شمار مصدومان اسلام هراسی در آلمان

بر اساس گزارش وزارت کشور آلمان در سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۸۰۰ حمله به مساجد و مسلمانان در این کشور روی داده است. این در حالی است که در نمونه آماری مشابه در سال ۲۰۱۷ میلای این حملات ۹۵۰ مورد گزارش شده است.

در ادامه گزارش وزارت کشور آلمان آمده است: برغم کاهش تعداد حملات به مسلمانان و مساجد در آلمان شمار مصدومان این اتفاقات در مقایسه با سال ۲۰۱۷ میلادی افزایش داشته است. گزارش‌ها نشان می‌دهد که شمار مصدومان در سال ۲۰۱۷ میلادی ۳۲ تن بوده که در سال ۲۰۱۸ به ۵۴ تن افزایش پیدا کرده است.

رئیس جامعه مسلمانان آلمان از دولت این کشور خواسته تا تمهیدات بیشتری را برای افزایش سطح امنیت مسلمانان در این کشور در نظر بگیرد.

پول خون قاشقجی؟

چرا عربستان به فرزندان خاشقجی حق السکوت پرداخت کرده است؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه «واشنگتن پست»، سعودی ها به عنوان غرامت به فرزندان جمال خاشقجی خبرنگار منتقد سعودی خانه های میلیون دلاری و حقوق های کلان 5 رقمی دلاری می پردازد.

به نقل از مقام های سعودی، احتمالا حکومت سعودی پس از پایان دادگاه متهمان قتل خاشقجی به دو پسر و دو دختر وی مبالغ هنگفتی بالغ بر ده ها میلیون دلار به عنوان خونبهای پدرشان پرداخت خواهد کرد. پرداخت هایی که پیشتر افشا شده در راستای تلاش سران سعودی برای اقناع خانواده خاشقجی برای خویشتن داری در اظهارات عمومی خود بوده است.

پرداخت حقوق 10 هزار دلاری یا بیشتر سال گذشته به تایید سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان رسیده که نشان می دهد بی عدالتی عظیمی در میان بوده است.حکومت عربستان به عنوان توافق مقدماتی به هر یک از فرزندان خاشقجی خانه ای به ارزش 4 میلیون دلار داده که به صورت یک مجتمع در جده مستقر هستند.

جمال خاشقجی خبرنگار منتقد سعودی دوم اکتبر سال 2018 میلادی به دست یک گروه 15 نفری اعزامی از ریاض در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه کشته و اعضای بدنش تکه تکه شد. حکومت عربستان پس از مدتی انکار و تکذیب دست داشتن در این ماجرا، در نهایت پذیرفت که این عملیات توسط گروهی مامور خودسر اجرا شده و محاکمه 11 تن از متهمان به مشارکت در این عملیات نیز در سال جاری آغاز شده است. با وجود گذشته 6 ماه از قتل خاشقجی، هنوز بیشتر جزئیات این پرونده به ویژه نقش محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، مبهم و نامشخص است.

ترجمه زبان پمپئو آمریکا به دنبال رنگ کردن رهبران روسیه است!

وزیر امور خارجه آمریکا، مایک پمپئو گفت که دولت آمریکا به دنبال یافتن فرصتی برای همکاری های متقابل با روسیه است.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا یاد آوری کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بارها این مطلب را بیان کرده است.

علاوه بر این او به خاطر می آورد که وقتی که او سیا را رهبری می کرد، چگونه کشورها «به طور موثر در مبارزه با تروریسم» همکاری می کردند. البته پمپئو اذعان کرد که البته حوزه هایی نیز وجود دارند که منافع مسکو و واشنگتن با یکدیگر مطابقت ندارد.

وی گفت: من امیدوار هستم که در آنها(حوزه هایی با منافع مشترک برای دو طرف) بتوانیم با روسیه گفتگویی داشته باشیم. به طوری که آنها درک کنند چه چیزی برای ما مهم است، چه کاری قصد داریم انجام دهیم تا این اتفاق بیفتد یا اتفاق نیفتد

رجب سلطان قمار اس۴۰۰ و اف ۳۵ را به ترامپ باخت

آمریکا تحویل تسلیحات نظامی مرتبط با اف-35 را به ترکیه متوقف کرد به دلیل اینکه ترکیه قصد خرید مجموعه دفاع هوایی اس-400 را از روسیه دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، آمریکا تحویل تسلیحات نظامی مرتبط با اف-35 را به ترکیه متوقف کرد به دلیل اینکه ترکیه قصد خرید مجموعه دفاع هوایی اس-400 را از روسیه دارد.

آمریکا به ترکیه اطلاع داد که محصولاتی مرتبط با تحویل اف-35 دیگر به آنکارا منتقل نمی شود.

پیشتر ترکیه اعلام کرده بود که قصد ندارد از خرید اس-400 انصراف دهد و اولین مجموعه سیستم دفاع هوایی اس-400 باید در سال جاری وارد ترکیه شود.

آمریکا ادعا می کند که سیستم دفاعی اس-400 با استانداردهای ناتو ناسازگار است و ترکیه را به تحریم های احتمالی تهدید کرده بود و بارها گفته بود که می توانند روند فروش جدیدترین هواپیماها را به ترکیه به تاخیر انداخته یا لغو کند.

خشم ناسا از آزمایش موشک ضد ماهواره هند

به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ رئیس سازمان هوا-فضای آمریکا (ناسا) روز دوشنبه اقدام هند را به انهدام یکی از ماهواره های خود در فضا «یک اتفاق وحشتناک» خواند که بیش از چهارصد قطعه ضایعات فضایی ایجاد کرده و به خطرات تازه ای برای فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی دامن زده است.

جیم بریدنشتاین پنج روز پس از آنکه هند با استفاده از یک موشک اقدام به هدف قرار دادن یکی از ماهواره های در مدار پایین خود کرد، خطرات این اقدام را در جمع کارکنان ناسا برشمرد.

این اقدام هند با هدف اثبات پیوستن این کشور به جمع قدرت های پیشرفته فضایی صورت گرفت.

رئیس ناسا تاکید کرد همه قطعات ایجاد شده بر اثر انهدام این ماهواره به علت اندازه کوچک آنها قابل ردیابی نیستند.

ماهواره هندی منهدم شده در مدار پایین سیصد کیلومتری و بسیار پایین تر از ایستگاه فضایی بین المللی و بسیاری دیگر از ماهواره های موجود در مدار زمین قرار داشت اما به گفته بریدنشتاین «دستکم بیست و چهار قطعه ایجاد شده بر اثر انفجار ماهواره هند به مدارهای بالاتری از ایستگاه فضایی بین المللی می روند.»

ارتش آمریکا اشیاء فضایی را با هدف پیش بینی احتمال برخورد آنها با ایستگاه فضایی بین المللی و ماهواره های موجود در مدار ردیابی می کند. در حال حاضر بیست و سه هزار شی بزرگتر از ده سانتی متر ردیابی می شوند.

بیش از سه هزار مورد از این اشیاء و قطعات بر اثر آزمایش موشک ضد ماهواره چین در سال 2007 ایجاد شده اند.

بریدنشتاین گفت بر اثر آزمایش موشک ضد ماهواره هند، احتمال برخورد ضایعات فضایی به ایستگاه بین المللی فضایی طی ده روز آینده به میزان چهل و چهار درصد افزایش می یابد.

دادگاه عالی ونزوئلا خواستار رفع مصونیت پارلمانی «گوایدو» شد

منابع ونزوئلایی از تصمیم دادگاه عالی قضائی این کشور برای رفع مصونیت پارلمانی خوان گوایدو سرکرده کودتاچیان علیه دولت قانونی ونزوئلا خبر دادند.

بر اساس این گزارش؛ دادگاه عالی ونزوئلا از مجمع مؤسسان این کشور خواسته است که مصونیت پارلمانی خوان گوایدو سرکرده مخالفان دولت قانونی ونزوئلا را سلب کند.

خبر دیگر از ونزوئلا اینکه نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور ایگور گاویریا را به عنوان وزیر برق جدید این کشور به جای لویس موتا وزیر قبلی برگزید و از وزیر جدید خواست که آماده پذیرش مسئولیت جدید باشد.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: