پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

ژولیان آسانژ مؤسس ویکی‌لیکس بازداشت شد :مجموعه اخبار

ژولیان آسانژ مؤسس ویکی‌لیکس بازداشت شد

 

Julian assang_2018پلیس انگلیس از بازداشت «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، پلیس انگلیس امروز پنجشنبه اعلام کرد: «جولیان آسانژ» (بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس) بازداشت شده است.

پلیس انگلیس در این باره ادعا کرد: پس از خروج «جولیان آسانژ» از سفارت اکوادور در لندن، وی بازداشت شده است.

سایت افشاگر ویکی لیکس نیز در این خصوص نوشت: اکوادور به صورت غیرقانونی و بر خلاف قوانین بین المللی به لغو پناهندگی سیاسی وی مبادرت کرد و این امر باعث بازداشت وی شده است.

بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس دوشنبه ۷ آبان سال ۹۷ اعلام کرده بود: اکوادور به دنبال پایان دادن به پناهندگی سیاسی و تحویل من به آمریکا است. اکوادور می خواهد پناهندگی سیاسی من را لغو کرده و زمینه تحویل من به واشنگتن را فراهم سازد.

این در حالی است که بیش از ۶ سال پس از پناهندگی «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس و اقامت وی در ساختمان سفارت اکوادور در انگلیس، چندی پیش برخی رسانه ها از احتمال استرداد وی به آمریکا یا انگلیس خبر داده بودند.

لنین مورنو رئیس جمهور دست راستی و متحد آمریکای اکوادور نیز به تازگی گفته بود آقای آسانژ به صورت مکرر شرایط پناهندگی خود در سفارت اکوادور در لندن را نادیده می گیرد.

julian assange

لازم به یاد آوری ایست که دولت آمریکا اعطای وام های میلیاردی توسط بانک جهانی را به دولت راستگرای اکوادور را منوط به حل مشکل جولیان آسانژ و ویکیلیکس کرده است.
روزنامه انگلیسی گاردین هم چندی پیش در گزارشی اعلام کرد که پناهندگی جولیان آسانژ برای دولت اکوادور در این ۶ سال گذشته نزدیک به ۴ میلیون دلار هزینه داشته است.
دولت جدید دست راستی اکوادور در سال گذشته به آسانژ ابلاغ کرد که وی حق ندارد در دوران اقامت خود در سفارت اکوادور و به عنوان پناهنده سیاسی فعالیت های ژورنالیستی و سیاسی انجام داده و اگر به این فعالیت‌های ژورنالیستی، سیاسی و افشاگرانه خود در سفارت اکوادور ادامه دهد حق پناهندگی از او سلب خواهد شد.
رئیس جمهور سابق اکوادور در عین حال اعلام کرد که معاون دفتر حسابرسی وزارت دارایی اکوادور پابلو چلی فردی به شدت کینه توز بوده و رفتار وی برای لغو تابعیت جولیان آسانژ منجر به تمسخر کشور اکوادور در اذهان عمومی جهانیان خواهد شد.
بی دقتی و بی توجهی یکی از دادستانهای های فدرال آمریکا در ماه اکتبر ۲۰۱۸ منجر به افشای این نکته گردید که جولیان آسانژ و همکارانش در آمریکا در یک دادگاه مخفی محکوم شده اند. این رفتارهای غیر قانونی آمریکا بارها توسط جولیان آسانژ و پایگاه ویکی لیکس هشدار داده شده بود.
چیزی که مسلم است تسلیم کردن جولیان آسانژ به دستگاه های فرمایشی قضائی بریتانیا و آمریکا منجر به محکومیت وی خواهد شد و در عین حال نشانه های بارزی از همکاری بین دادستانی های ایالات آمریکا برای هماهنگی برای محکومیت آسانژ وجود دارد حتی وال استریت ژورنال در گزارشی بر این فعالیتهای دادستانی های آمریکائی تاکید میکند و احتمال می‌دهد کیفر خواست های مختلفی در جهت های گوناگون و از جمله قانون ضد جاسوسی آمریکا علیه آسانژ آماده میشود.

انتقام امپریالیسم از آزادی

بنابر گزارش راشاتودی جولیان آسانژ دستگیر شده توسط پلیس لندن به پاسگاه پلیس واقع در منطقه وست‌مینستر شهر لندن منتقل شده است. بر اساس این گزارش جولیان آسانژ نه تنها به شکل کاملا غیر قانونی و بر خلاف قوانین بین المللی حق پناهندگی اش را که توسط سازمان ملل تصویب شده است بزور از دست داده است بلکه بر خلاف قانون اساسی کشور اکوادور تابعیت اکوادوری خود را نیز از دست داده و یا بهتر بگوییم از او توسط دولت دست راستی مورینیو سلب شده است.

پلیس انگلیس اعلام کرده است که آسانژ بنابر درخواست وزارت دادگستری آمریکا دستگیر شده است. وزارت دادگستری آمریکا نیز امروز اعلام کرد که آسانژ به جرم افشای مدارک جنگی و ترغیب چلسی منینگ دیگر افشاگر امریکائی به انتشار اسناد جنایات جنگی آمریکا به حداقل ۵ سال زندان محکوم خواهد شد.

جولیان آسانژ همیشه بر بی گناهی خود تاکید کرده و افشاگری‌هایش را در چارچوب وظایف خبرنگاری خود ارزیابی کرده است.

زاخاروا: دست دموکراسی در حال فشردن گلوی آزادی است

assang

در واکنش به بازداشت «آسانژ» مؤسس ویکی‌لیکس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: دست دموکراسی در حال فشردن گلوی آزادی است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، تنها دقایقی پس از بازداشت «جولیان آسانژ» (بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس) توسط پلیس انگلیس، ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پیامی اعلام کرد: دست دموکراسی در حال فشردن گلوی آزادی است.

این در حالی است که پلیس انگلیس اعلام کرد: «جولیان آسانژ» (بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس) بازداشت شده است. وی پس از خروج «جولیان آسانژ» از سفارت اکوادور در لندن، وی بازداشت شده است!

سایت افشاگر ویکی لیکس نیز در این خصوص نوشت: اکوادور به صورت غیرقانونی و بر خلاف قوانین بین المللی به لغو پناهندگی سیاسی وی مبادرت کرد و این امر باعث بازداشت وی شده است.

گفتنی است، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس دوشنبه ۷ آبان سال ۹۷ اعلام کرده بود: اکوادور به دنبال پایان دادن به پناهندگی سیاسی و تحویل من به آمریکا است. اکوادور می خواهد پناهندگی سیاسی من را لغو کرده و زمینه تحویل من به واشنگتن را فراهم سازد.

این در حالی است که بیش از ۶ سال پس از پناهندگی «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس و اقامت وی در ساختمان سفارت اکوادور در انگلیس، چندی پیش برخی رسانه ها از احتمال استرداد وی به آمریکا یا انگلیس خبر داده بودند.

اسنودن: بازداشت آسانژ نقض حقوق‌بشر است!

edward-snowden

ادوارد اسنودن افشاگر معروف اسناد سری جنایات آمریکا در واکنش به بازداشت بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس اعلام کرد: سازمان ملل بازداشت آسانژ را نقض حقوق بشر دانسته بود.

به گزارش راشاتودی، ادوارد اسنودن در واکنش به بازداشت «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس اعلام کرد: سازمان ملل بازداشت آسانژ را خودسرانه و نقض حقوق بشر دانسته بود.

اسنودن امنیت ملی آمریکا در این باره ادامه داد: آنها پیشتر مکرراً بیانیه هایی را داده و خواستار آزادی عمل وی شده بودند.

این در حالی است که پلیس انگلیس ساعتی پیش اعلام کرده بود: «جولیان آسانژ» بازداشت شده است. وی پس از خروج از سفارت اکوادور در لندن، بازداشت شده است.

سایت افشاگر ویکی لیکس نیز در این خصوص نوشت: اکوادور به صورت غیرقانونی و بر خلاف قوانین بین المللی به لغو پناهندگی سیاسی وی مبادرت کرد و این امر باعث بازداشت وی شده است.

گفتنی است، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس دوشنبه ۷ آبان سال ۹۷ اعلام کرده بود: اکوادور به دنبال پایان دادن غیر قانونی به پناهندگی سیاسی و تحویل من به آمریکا است. اکوادور می خواهد پناهندگی سیاسی من را لغو کرده و زمینه تحویل من به واشنگتن را فراهم سازد.

این در حالی است که بیش از ۷ سال پس از پناهندگی «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس و اقامت وی در ساختمان سفارت اکوادور در انگلیس، چندی پیش برخی رسانه ها از احتمال استرداد وی به آمریکا یا انگلیس خبر داده بودند.

پلیس انگلیس اعلام کرد دستگیری اسنودن به دستور آمریکا بوده است.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: