پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر

🔴 مقامات قضایی و امنیتی، خانواده موکل و وکلای پرونده را به رسانه ای نکردن توصیه می کنند و از سویی در یک سکوت خبری ، بدون تمدید و ابلاغ قرار ،موکلم را در حبس غیر قانونی نگه داشته اند. بدون شک در برابر این بیداد آشکار ،حق اقدام قانونی علیه مقام های قضایی ذیربط و مسئولان زندان، برای موکلم محفوظ می باشد.

📌به نقل از فرزانه زیلابی وکیل مدافع اسماعیل بخشی گفته شده است:

✔️اسماعیل بخشی نماینده و سخنگوی کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که در جریان اعتصاب و تجمع کارگران به همراه تعدادی از کارگران و فعالین کارگری، دستگیر و بازداشت شده بود، پس از رهایی از بازداشت موقت ، با طرح شکایت و دادخواهی ،شکنجه خود در مدت بازداشت را افشا نمود .
✔️در حالی که مصلحت و تدبیر ایجاب می کرد به تظلم خواهی یک شهروند ،آن هم یک کارگر پاسخ شایسته ای داده شود با شکایت وزیر اطلاعات در تاریخ یکم بهمن ماه دوباره دستگیر و بازداشت شد و افزون بر اتهام های امنیتی پیشین، عنوان های اتهامی جدیدی مبنی بر توهین به مقامات،تشویش اذهان عمومی از طریق نشر اکاذیب وفعالیت تبلیغی علیه نظام به وی تفهیم شد اگرچه از وزیر اطلاعات دولت ،انتظار می رفت، قدری سعه صدر و بردباری از خود نشان می داد.
✔️ بیش از دو ماه از دستگیری و بازداشت موکلم می گذرد و
قرار بازداشت وی در تاریخ یکم فروردین ماه به پایان رسیده و برخلاف ماده ۲۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری,تمدید قرار بازداشت به موکل ابلاغ نشده و اساسا هیچ گونه تمدید قرار به زندان واصل نشده است و به طور قطع و مسلم در حبس غیرقانونی به سر می برد.
بر اساس ماده یاد شده اگر علل موجهی برای ابقاء قرار بازداشت وجود داشته باشد ،با ذکر علل مزبور قرار ابقاء و مراتب به متهم ابلاغ می شود.متهم می تواند از این تصمیم ظرف ده روز به دادگاه صالح اعتراض کند.
✔️اصل بر آزادی افراد و جایز نبودن قرار بازداشت می باشد و هیچ علت موجهی از علل مقر در قانون ، برای بازداشت مجدد موکل وجود نداشته است. مصونیت ،امنیت و آزادی شخصی ایجاب می کند که افراد جامعه،از هرگونه حبس غیرقانونی و بازداشت خودسرانه مصون باشند.
اصول ۲۲،۳۶،۳۲،۱۳۷ و ۱۶۹ قانون اساسی به آزادی و مصونیت فردی تصریح دارد.
ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر می گوید:هر کس حق آزادی و امنیت شخصی دارد.
ماده ۹ اعلامیه نیز مقرر داشته است:هیچ کس نمی تواند خودسرانه ،توقیف،حبس یا بازداشت شود.
بر اساس بند یک ماده واحده احترام به آزادی های مشروع و حفظ حقوق شهروندی صدور قرارهای بازداشت موقت باید مبتنی بر رعایت قانون و با حکم و دستور مشخص و شفاف صورت گیرد و از اعمال هرگونه سلایق شخصی و سوءاستفاده از قدرت یا اعمال هر گونه خشونت و بازداشت اضافی بدون ضرورت اجتناب شود.
✔️مقامات قضایی و امنیتی، از سویی خانواده موکل و وکلای پرونده را به رسانه ای نکردن توصیه می کنند و از سویی دیگر در یک سکوت خبری ، بدون تمدید و ابلاغ قرار ،موکلم را در حصر غیر قانونی نگه داشته اند.
#نان_کار_آزادی_حق_مسلم_ماست_
آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

🔻 صفحه #تلگرام #سندیکای کارگران.نیشکر هفت تپه ⬇️

@syndica_7tape

با کلیک روی آدرس زیر 👇👇👇
@Sandika7tapeh
اخبار، نظرات و گزارشات خود را برای ما ارسال کنید .
اعتراض ، اعتصاب، تجمع، تشکل ، داشتن نان ، آزادی و زندگی شایسته حق مسلم ماست.

یکم اردیبهشت؛ روز کانون نویسندگان ایران • روز اول اردیبهشت هر سال روز کانون نویسندگان ایران است. کمیسیون فرهنگی کانون نویسندگان ایران یادداشتی در گرامیداشت این روز منتشر کرده است …

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ٣۰ فروردين ۱٣۹٨ –  ۱۹ آوريل ۲۰۱۹

از تاسیس کانون نویسندگان ایران در یکم اردیبهشت سال ۱٣۴۷ بیش از نیم‌قرن می‌گذرد. ۵۱ سال پیش ۴۹ نویسنده با تصویب منشور و اساسنامه‌ سنگ‌بنای تشکلی را گذاشتند که در پنجاه سال اخیر تنها نهاد مستقل نویسندگان ایران بوده است؛ آینه‌ی تمام‌نمای یک تاریخ پرفراز و نشیب نوشتن و نویسندگی در سرزمینی که حاکمانش، در هر لباس و عقیده‌ای، همواره در برابر آزادی بیان تیغ برانشان را از رو بسته بوده‌اند؛ کشمکشی چنان نابرابر که چون نیک بنگریم در جای‌جای راه طی شده نقش زندان و ناامنی و قتل را به روشنی می‌بینیم و البته گردن‌فرازی قلم‌ها و قلم‌دارانی که در طلب حق و حرمت انسانی خویش ره‌پویان این راه پرمخافت بوده‌اند نه رهرو راه‌های تعبیه شده‌ی سانسورچیان و سرکوبگران آزادی بیان. پس درود می‌فرستیم به همه‌ی آغازگران و ادامه‌دهندگان این راه پنجاه ساله و گرامی می‌داریم کوشش‌های جانفرسای آنها را برای اعتلای فرهنگی جامعه که بدون آزادی بیان بی‌هیچ حصر و استثنا، به تمامی دست نخواهد داد.

گوگل، حساب «پرس‌ تی‌وی» و «هیسپان تی وی» را در «یوتیوب» غیرفعال کرد

به گزارش رشاتودی، گوگل، بدون هشدار قبلی حساب‌های کاربری شبکه خبری «پرس‌ تی‌وی» و «هیسپان‌ تی‌وی» را در برخی سرویس‌های این شرکت، اعم از «یوتیوب» و «جی‌میل» غیرفعال کرده است.

شبکه خبری «پرس‌ تی‌وی» تصویری از پیامی منتشر کرده که هنگام جلوگیری از دسترسی این شبکه خبری به حسابش در یوتیوب ارسال شده است.

در این پیام آمده است: «حساب گوگل شما غیرفعال شده و قابل بازیابی نیست، چون از آن به گونه‌ای استفاده کرده‌اید که سیاست‌های گوگل را نقض می‌کند.»

پرس‌ تی‌وی نوشته کانال‌های این شبکه خبری فعلاً برای عموم قابل مشاهده هستند، اما ادمین‌ها قابل به انتشار مطالب جدید در آن نیستند.

گوگل تا کنون درباره دلیل غیرفعال‌سازی حساب‌های کاربری پرس‌ تی‌وی توضیحی ارائه نکرده است.

این اولین بار نیست که کانال‌های پرس‌ تی‌وی در یوتیوب مسدود می‌شوند. اولین کانال این شبکه خبری دسامبر ۲۰۰۹ ایجاد شد، اما گوگل آن را سپتامبر ۲۰۱۳ بست. پرس‌تی‌وی اندکی بعدتر کانال جدیدی راه‌اندازی کرد، که آن هم ۲ ماه بعد غیرفعال شد.

سومین کانال پرس‌‌ تی‌وی در یوتیوب هم ۵ ماه بعد به سرنوشتی مشابه کانال‌های قبلی دچار شد؛ آخرین کانال راه‌اندازی شده توسط پرس‌تی‌وی، با ۲۷۰۰۰۰ مشترک تا امروز فعال بود.

هم‌آواز با ترامپ علیه ایران

به نظر می‌رسد اقدام گوگل در راستای سیاستی است که دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای تشدید فشارها علیه ایران و راه‌اندازی هجمه تبلیغاتی و رسانه‌ای علیه تهران در پیش گرفته است.

دولت آمریکا بعد از ورود به کاخ سفید با خط گرفتن از لابی‌های صهیونیستی-عربی تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را احیا کرده و کارزاری را برای فشار بر ایران راه‌اندازی کرده است.

انتشار پیام‌های منفی و ناامیدکننده درباره ایران، بخشی از کارزار فشار کاخ سفید علیه تهران را تشکیل می‌دهد. گوگل، توئیتر، فیسبوک، اینستاگرام و برخی دیگر از رسانه‌های اجتماعی با حذف حساب‌های حامیان جمهوری اسلامی در جهت کمک به ترامپ گام برداشته‌اند.

⭕️‍‍ خبرنگاران میدانی آواتودی ھفتە گذشتە خبر دادند کە پاسدار نقدی توسط جوانان غیور خوزستانی کتک کاری شدە. اینھم تصاویری از کتک خوردن پاسدار نقدی که جوانان خوزستانی دور او حلقه زدند، به روی زمین افتاده و ترس و وحشت وجودش را فرا گرفته است. بزودی این صحنەھا سراسری میشود.

نداشتن بیمه درمانی علت مرگ زنان سیاهپوست آمریکایی

سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد زنان سپاهپوست در ایالت آلاباما که بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به سرطان دهانه رحم را در آمریکا دارند، از فقدان بیمه درمانی رنج می برند. این سازمان در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد: یک بازمانده 47 ساله بیماری سرطان سینه که در گرین کانتی ایالت آلاباما زندگی می کند پارسال به همکارم گفت: در سال 2012 که از کار اخراج شد، بیمه درمانی اش را نیز از دست داد. او به مراقبت های معمول نیاز دارد، اما تا زمانی که دچار اضطرار نمی شد از مراجعه به نظام درمانی پرهیز می کرد.
و فقط او چنین وضعی ندارد. نزدیک به 28 میلیون نفر در آمریکا فاقد بیمه هستند. در سال 2017 و 2018 دیده بان حقوق بشر به بررسی مستند وضع زندگی زنان فاقد بیمه و موانع دیگر برخورداری از مراقبت های درمانی در بخش هایی از ایالت آلاباما پرداخت — و اینکه این موانع چگونه به بالا رفتن آمار مرگ و میرهای قابل پیشگیری بر اثر سرطان دهانه رحم منجر شده است.
هیچ زنی نباید بر اثر ابتلا به این بیماری که بسیار قابل پیشگیری و قابل درمان است، جان خود را از دست بدهد. اما حدود 4200 زن هر ساله در آمریکا بر اثر این بیماری جان می بازند، و احتمال مرگ و میر زنان سیاهپوست بر اثر این نوع سرطان بیش از گروههای نژادی و قومی دیگر است. احتمال اینکه زنان سیاهپوست بر اثر بیماری سرطان دهانه رحم جان خود را از دست بدهند در مقایسه با زنان سفیدپوست در آمریکا 1.5 برابر بیشتر است، و در آلاباما — که بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری را در کشور دارد — این نسبت تقریبا دو برابر است.
این فقط یک نگرانی بهداشت عمومی نیست — تحقیقات ما نشان داد الگوهای تفاوت نژادی، نابرابری، و محرومیت همگی در شکل گیری محیطی نقش دارند که در آن احتمال برخورداری زنان سیاهپوست از خدمات مراقبت های بهداشتی تولید مثلی و مراقبت های تکمیلی که برای جلوگیری از ابتلا به سرطان دهانه رحم و درمان این بیماری به آن نیاز دارند، کمتر است.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: