پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

امریکا برای توجیه حمله بیشتر علیه کوبا دروغ می گوید – گرانما – هاتف رحمانی

امریکا برای توجیه حمله بیشتر علیه کوبا دروغ می گوید – گرانما – هاتف رحمانی

hands_o_Cuba


امریکا برای توجیه حمله بیشتر علیه کوبا دروغ می گوید

برگردان : هاتف رحمانی


جوهانا تابلادا دبیر معاونت وزارت امور خارجه ی کوبا برای امریکا در بیانیه مطبوعاتی روز اول ماه می خود تصریح کرد :» هیچ سرباز کوبایی در ونزوئلا نیست . هیچ نیروی امنیتی از کوبا در ونزوئلا وجود ندارد . کوبا با سربازان یا افراد نظامی در عملیات نظامی در ونزوئلا مشارکت نمی کند. این دروغ ها  توهین به مردم کوبا ، دولت کوبا ، مردم ونزوئلا ، و جامعه جهانی ، کشورهای مستقل و مردم امریکا است که شایسته دانستن حقیقت اند. «

تابلادا تاکید کرد که در هفته های اخیر دولت کوبا رشته ای از اتهامات ، اکاذیب و تهمت در رابطه با ماهیت روابط همکاری بین کوبا و ونزوئلا را، که از سوی » یک دروغگوی ویژه ،سفیر سابق ، جان بولتون که تاریخ طولانی ستیزه با حقیقت را دارد «، و امروز مشاور امنیت ملی دولت امریکا است مطرح می شود،محکوم کرده است .

او یاد آوری کرد که بولتون در سال 2002در باره وجود سلاح های شیمیایی در عراق ، و سلاح های بیولوژیک در کوبا  دروغ گفت ، دروغ هایی که به دنبال استماع گزارش از سوی کمیته روابط خارجی سنا، به قیمت برکناری او از سفارت امریکا در سازمان ملل، رای حزب او علیه او و پیشنهاد آن که از بازگشت او به پست دولتی در این چنین سطح بالایی خود داری شود تمام شد .

 دیپلمات کوبایی تاکید کرد که هدف گسترش اتهامات در هفته های اخیر پنهان کردن سیاست پایدار تهاجمی امریکا علیه ونزوئلا ، و نا امیدی پس از شکست دومین کودتا علیه دولت قانونی نیکولاس مادورو است.» هدف نادیده گرفتن حمایت واقعی است که در ونزوئلا از دولت و انقلاب بولیواری وجود دارد ، و فقدان حمایت ازرئیس جمهور خود خوانده یا به اضطلاح رهبران منتخب ایالات متحده است «.

fiedel_cuba

تابلادا تشریح کرد که هدف یافتن بهانه های راحت تر برای تحمیل و توجیه اقدامات جدید تهاجمی علیه مردم کوبا ، با این ادعا است که جزیره 20.000 سرباز درحال خدمت در ونزوئلا دارد و در حال دخالت در امور داخلی ونزوئلا است . » چیزی که حتی دولت امریکا نا درستی آن را می داند.»

او یاد آورشد که به عنوان بحشی از سیاست دشمنی ، رئیس جمهور امریکا جزیره را با اعلام » تحریم کامل و تمام » در صورت عدم خروج سربازان آن از ونزوئلا تهدید می کند. » ما چیزی را که در ونزوئلا وجود ندارد نمی توانیم خارج کنیم . این یک بیان توهین آمیز است که ماهیت بی رحمانه دامنه ی این اقدامات علیه مردم ما را پنهان می کند.»

جوهانا تابلادا تاکید کرد به نظر می رسد که اطلاعیه های اخیر برای چشم پوشی از این حقیقت است که مردم کوبا به مدت 60 سال گسترده ترین ، پیچیده ترین و پوچ ترین سیستم تحریم های یک جانبه و اقدامات سرکوبگرانه در تاریخ را تحمل کرده اند ، و زمانی که بولتون می گوید که همه دنیا از تحریم ها حمایت می کنند هذیان می گوید .»

او در پایان گفت » این تصمیم مانند همیشه ، با کشور ما ، مردم ما ، دولت ما ، رو به رو خواهد شد : ما آن را محکوم خواهیم کرد، اما مقاومت خواهیم کرد . مردم کوبا مقاومت خواهد کرد و پیروز خواهد شد .»


منبع : گرانما – کوبا

دسته‌بندی شده در: تاریخی, سرتیتر

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: