پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار کارگری

امروز ۲۳ اردیبهشت تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تهران نسبت به پوشش اجباری .
photo_2019-05-15_09-44-34
حسن سعیدی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد که درتجمع مقابل مجلس بهارستان بازداشت شده است دوازده روز است بدون هیچ جرمی وبرخلاف قانون، همجنان دربند۲۰۹ زندان اوین زندانی است . با توجه به گفته بازجو سعیدی مراحل بازجوئیش بپایان رسیده اما همچنان بازجو اصراردارد تا پایان ۳۰روز قراربازداشت، این کارگر زندانی را درزندان نگه دارد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه, [13.05.19 14:41]
قريب به دو هفته از روز جهاني كارگر مي گذرد، و عده اي از كارگران و فعالین کارگری وفرزندان کارگران کماکان در بازداشت هستند.

thumbnail_collage
حسن سعيدي عضو شناخته شده ی سنديكاي کارگران شركت واحد و پنج نفر ديگر در بند ٢٠٩ اطلاعات محبوس هستند: عاطفه رنگريز جامعه شناس، ندا ناجي فعال اجتماعي، مرضيه اميري روزنامه نگار، ناهيدخداجو و نسرين جوادي كه هردو بازنشسته هستتد.
اين پنج نفر جملگي از زنان آگاه اين جامعه هستند و به همين دليل با فشارهاي مضاعف مواجه شدند. يك هفته از محل نگهداري مرضيه اميري اطلاعي نبود، ندا ناجي و عاطفه رنگريز حق تماس تلفني نداشته اند و تحت بازجويي شديد قرار دارند، و نسرين جوادي و ناهيد خداجو با وثيقه هاي سنگين مواجه شدند.
زنان در تلاقي گاه انواع ستم هاي طبقاتي و جنسيتي قرار دارند و برخوردهاي شديدتر با اين زنان آگاه نشانه ي ترس دستگاه سركوب از صداي مستقل زنان كارگر است.
فرهاد شيخي كارگر جوان و كيوان صميمي روزنامه نگار با قرار بازداشت موقت مواجه شده اند و همچنان در بازداشت هستند.

سنديكاي كارگران شركت واحد بنا بر تاريخ خود بهبود وضعيت طبقه ي كارگر را در گروي همراهي نيروهاي مترقي ، به ويژه زنان مي داند، و خواهان توقف برخورد امنيتي با فعالین سندیکایی و زنان بازداشت شده و آزادي فوري و بي قيد و شرط تمام بازداشت شدگان روز جهاني كارگر است و از تمام فعالان اجتماعي، صنفي، كارگري و بدنه آگاه جامعه مي خواهد كه صداي اين بازداشت شدگان باشند. (https://t.me/vahedsyndica/3052)

@vahedsyndica]

دیدارهای رضا شهابی عضوهیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد درپنجاه دومین کنگره س ژ ت درشهر دیژون فرانسه درراستای اتحاد وهمبستگی کارگران جهان درمقابل نظام سرمایه داری وپشتیبانی ازهمدیگر امروز ۲۴اردیبهشت با نمایندگان بخش راه آهن کشورمالی وسنگال ونمایندگان سندیکای س ت ا ت آرژانتین ونماینده فرهنگیان آرژانتین.

درادامه دیدارهای رضا شهابی امروز۲۴اردیبهشت در درپنجاه دومین کنگره س ژ ت درشهردیژون فرانسه دیدارهای با نمایندگان فرهنگیان فلسطین ازبیت المقدس و نمایندگان کشورهای ژاپن وکره جنوبی و دیگر بخش های س ژ ت داشتند.

photo_2019-05-13_06-23-31
براساس گزارش تلگرام سندیکای کشت وصنعت نیشکرهفت تپه ، درپی بازداشت های اخیر، احضاروادامه فشاربرای کارگران این سندیکا درروزهای گذشته بیشتر شده بطوری که امروز۲۴اردیبشت، یکی دیگر از کارگران
نیشکر هفت تپه حسین انصاری پس از احضار توسط پلیس امنیت بازداشت شده است.

 

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه, [15.05.19 08:31]
اخبارتکمیلی کارگران بازداشت شده هفت تپه دراطلاعیه امروز ۲۵اردیبهشت سندیکای نیشکر هفت تپه

بر اساس آخرین خبر های دریافت شده امروز شش نفر دیگر از کارگران نیشکر هفت‌تپه، توسط پلیس اطلاعات امنیت بازداشت و به زندان دزفول انتقال داده شده اند.

اسامی تعدادی از بازداشت شده گان‌ به قرار زیر است :

۱ فیصل تعالبی
۳ سید اسماعیل جعاوله
۳ عادل سماعی
۴ رستم عبداله زاده

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه خواهان آن است که به احضار ،تهدید، بازداشت و زندانی کردن کارگران هفت‌تپه خاتمه داده شود و کلیه کارگران زندانی سریعا آزاد گردند.

به جای زندانی کردن و ایجاد رعب و وحشت بهتر است جوابگوی خواست و مطالبه کارگران باشید. جای کارگر در زندان نیست!
@vahedsyndica

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه در حمایت از جنبش دانشجویی

#نان_کار_آزادی_پوشش_اختیاری_

photo_2019-05-15_10-10-35

دانشجویان بارها اعلام داشته اند #فرزند_کارگرانیم_کنارشان_میمانیم_ این گفته تنها بیان یک شعار نیست بلکه یک واقعیت انکار ناپذیر است که اکثریت دانشجویان، فرزندان کارگران و زحمتکشان در ایران هستند.

دانشجویانی که بعد از فارغ التحصیل شدن با داشتن مدارک دانشگاهی به خیل وسیع کارگران بیکار خواهند پیوست.

جنبش دانشجویی در ایران همیشه حامی ، مدافع و از متحدان جنبش کارگری ایران بوده است.

دانشجویان بخصوص در سال های اخیر یکی از حامیان سرسخت جنبش کارگری بوده و در صورت امکان در تجمعات اعتراضی کارگران حضور فعال و پر رنگی داشته اند.

در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه، تعداد قابل توجهی از دانشجویان در تهران در دفاع از «پوشش اختیاری» و در دفاع از مطالبات نیمی از افراد جامعه، یعنی زنان ، دست به تجمع مسالمت آمیز زدند که متاسفانه طبق روال معمول مورد حمله مخالفان آزادی قرار گرفت.

اعتراض دانشجویان در دفاع از مطالبات صنفی و بر حق ، شایسته بیشترین حمایت هاست.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن حمایت از خواست دانشجویان، سرکوب جنبش دانشجویی را محکوم کرده و همصدا با خواهران و برادران دانشجو تکرار خواهیم کرد
#نان_کار_آزادی_پوشش_اختیاری_

زنده و گسترده تر باد اتحاد و همبستگی جنبش دانشجویی با جنبش کارگری در ایران.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

دسته‌بندی شده در: کارگری, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: