پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

نگاهی به اخبار ایران و جهان

احضار علی نجاتی، عضو سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

احضار علی نجاتی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، طی تماس تلفنی و ارسال پیامک از طرف دادسرای اوین شعبه هفتم بازپرسی شهید مقدسی، جهت آخرین دفاعیات.

طبق این احضار، علی نجاتی باید تا پنج روز دیگر خود را به این شعبه معرفی کند.
لازم به ذکر میباشد که علی نجاتی درتاریخ هشتم آبانماه نود هفت به اتهام دخالتگری در اعتصابات کارگران نیشکر هفت تپه در منزل خود بازداشت شده بود.

همانطور که اطلاع دارید اعتصاب کارگران هفت تپه در آبانماه ۹۷ به دلیل عدم پرداخت دستمزد های عقب افتاده ، نداشتن امنیت شغلی و همچنین باز گرداندن شرکت از بخش خصوصی به بخش دولتی صورت گرفته بود.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه هر گونه پرونده سازی، احضار وتهدید علی نجاتی و دیگر کارگران را محکوم کرده و خواهان آزادی بی قید و شرط اسماعیل بخشی و دیگر کارگران زندانی، معلمان، دانشجویان و تمامی زندانیان سیاسی میباشد.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
۲۵ اردیبهشت ۹۸

ادامه احضار و بازداشت کارگران نیشکر هفت تپه محکوم است

طی چند روز گذشته تعدادی از کارگران نیشکر هفت تپه توسط پلیس اطلاعات و امنیت احضار، بازداشت و زندانی شده اند و متاسفانه این فضای سرکوب و ارعاب همچنان ادامه دارد.

در ادامه این بازداشت ها، امروز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، حسین انصاری، به اتفاق چهار کارگر دیگر از دادگستری شوش با دستور دادستانی به زندان فجر دزفول انتقال داده شدند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه این عمل غیر انسانی و ضد کارگری حراست شرکت و نیروهای امنیتی را شدیدا محکوم میکند.

درحالی کارگران این توده شریف و زحمتکش چندین ماه دستمزد عقب افتاده دارند وحقوق و مطالبات خود را دریافت نکرده اند، به جای پرداخت مطالبات و دسترنج بخور و نمیر، کارگران استثمار شده توسط حامیان زر و زور و تزویر به زندان محکوم میشوند.

این درحالی است که دزدان و غارتگران سرمایه های مر دم کارگر و زحمتکش توسط اختلاس گران» خودی ها » با خیال آسوده و حق به جانب غارت و با سرمایه های میلیارد دلاری که حاصل دسترنج ما کارگران است، در حال خوش گذرانی و عیش و نوش هستند.

کارگران ستمدیده :
باید با اتحاد و همبستگی در مقابل این بی حقوقی ها ایستاد و از زندگی و شرافت و کرامت خود به دفاع برخواست.

در مقابل هجوم صاحبان سرمایه باید ایستادگی کنیم ، راهی جز اتحاد و با هم بودن را نداریم.
مناسبات سرمایه داری عامل تمام سیه روزی ها و بدبختی های ما کارگران و مردم زحمتکش است ، پس باید به نیروی طبقاتی خود در مقابل این وحشیگری ها ایستاد.

زنده باد اتحاد و همبستگی کارگران در مقابل سرمایه داران.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

photo_2019-05-15_09-44-34

حسن سعیدی را آزادکنید ، سعیدی ازاعضای سندیکای کارگران شرکت واحد است که درمراسم روزجهانی کارگر ۱۱اردیبشت توسط عوامل امنیتی بازداشت شده است و به دلیل اعتراض به اوضاع سخت معیشت کارگران بطور غیرقانونی دربند۲۰۹ زندان اوین زندانی است.

بغداد: نخواهیم گذاشت از خاک عراق علیه همسایگان استفاده شود

«حیدر منصور هادی» سفیر عراق در روسیه که در یک نشست خبری در مسکو صحبت می‌کرد، در پاسخ به سؤالی درباره ادعای احتمال اقدام نظامی آمریکا علیه ایران، گفت: «عراق یک ملت مستقل است. اجازه نخواهیم داد از اراضی ما استفاده شود».

وی با ابراز امیدواری درباره اینکه نهایتا «هیچ اتفاقی رخ ندهد»، گفت بغداد می‌تواند از رابطه نزدیک خود با تهران و واشنگتن برای تلاش جهت کاهش تنش‌ها در منطقه استفاده کند.

این دیپلمات عراقی تأکید کرد که بغداد نمی‌خواهد «یک جنگ ویرانگر دیگر» را در منطقه غرب آسیا شاهد باشد.

اظهارات منصور هادی پس از آن مطرح می‌شود که رسانه‌ها و مقام‌های آمریکایی در روزهای گذشته تصویری تنش‌آلود از منطقه به تصویر کشیده و مدعی شده‌اند که ممکن است ایالات متحده و ایران به زودی خود را درگیر یک نبرد نظامی ببینند

خروج شناورهای رزمی آمریکا از خلیج فارس

یک مقام آگاه در نیروهای مسلح ایران گفت: ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن در دریای عربی متوقف شده و به خلیج فارس نیامده و سایر واحدهای شناور رزمی‌شان هم خارج شده و خلیج فارس از همیشه خالی‌تر است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از برنا، یک مقام آگاه در نیروهای مسلح ایران ، درخصوص تحرکات نظامی آمریکا در منطقه اعلام کرد که حرکات آمریکا در منطقه برای حفظ و ایمن‌سازی واحدهای خود بوده و سایر مطالب عنوان شده از طرف آمریکا «عملیات روانی دشمن»‌ برای تحت تأثیر قرار دادن افکار عمومی داخلی و خارجی است.
وی گفت: براساس برآوردهای اطلاعاتی و نظامی، آنچه که این روزها در فضای رسانه‌ای دشمن و برخی دولت‌های وابسته به آمریکا درباره تحرکات نظامی آمریکا در منطقه دنبال می‌شود، اساساً ارزش عملیاتی ندارد و وضعیت واحدهای زمینی، دریایی و هوایی ارتش آمریکا گویای این واقعیت است که آنها در حالت تدافعی و حفظ نیروهای خود از خطرات احتمالی قرار دارند.
این مقام نظامی افزود: ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن در دریای عرب متوقف شده و به خلیج فارس نیامده و سایر واحدهای شناور رزمی‌شان هم خارج شده و خلیج فارس از همیشه خالی‌تر است و لذا ادعای آمریکا که ناوگان فرستاده دروغ است.
وی تصریح کرد: ناتوانی آمریکایی‌ها و کشورهای وابسته در انجام هر گونه اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی نیز در مواضع سران این رژیم‌ها کاملاً آشکار است و آنها بارها اذعان کرده‌اند، قصد جنگ با ایران را ندارند، لیکن این مواضع را با بهره‌گیری از تکنیک‌های عملیات روانی به گونه‌ای عنوان می‌کنند که آنها اراده‌ای برای این کار ندارند،‌ تا بتوانند همچنان شبح جنگ را بر افکار عمومی حفظ کنند. شبحی که نه از سر اراده که از ناتوانی است.
این مقام آگاه تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری امن، آغازگر هیچ جنگی نبوده و نخواهد بود اما نیروهای مسلح کشور برای مقابله با هرگونه توطئه‌ای از هر زمان دیگری قوی‌تر و آماده‌تر می‌باشند و آمریکا و همپیمانان آنها کاملاً‌ نسبت به این موضوع واقف هستند.
روابط واشنگتن و تهران پس از بیانات اخیر مقامات جمهوری اسلامی درباره متوقف کردن برخی از اقدامات در چارچوب برجام متشنج تر شده است. دیرتر حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران 60 روز به کشورهای اروپایی عضو برجام مهلت داد تا طی این مدت تعهدات بانکی و نفتی خود در برابر جمهوری اسلامی را اجرا کنند. روحانی نامه هایی با این موضوع را برای رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نوشت.
فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بارها تهدید کرده اند که می توانند در شرایطی تنگه هرمز را مسدود کنند.

ترامپ: ایران به زودی خواستار مذاکره می شود!

رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری روزنامه های واشنگتن پست و نیویورک تایمز را رسانه های جعلی خواند و نوشت که اطمینان دارد ایران به زودی خواهان مذاکره با آمریکا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در یک پیام توئیتری مدعی شد که ایران به زودی خواستار مذاکره با آمریکا خواهد شد.

ترامپ نوشت: روزنامه جعلی واشنگتن پست و رسانه جعلی تر از آن نیویورک تایمز، داستان‌هایی را درمورد سیاست‌های داخلی دولت من و سیاست‌های قاطعانه ام در مورد خاورمیانه نوشته‌اند. هیچ جنجال داخلی وجود ندارد.

وی افزود: نظرات مختلفی بیان شده است، و تصمیم گیری قاطع و نهایی را من می‌گیرم. این یک فرایند بسیار ساده است. همه نظرات، نگرش‌ها و سیاست‌ها در نظر گرفته شده است. من مطمئن هستم ایران به زودی خواهان مذاکره خواهد شد.

هلند هم فعالیت سفارت خود در عراق را متوقف کرد

به نقل از رویترز، هلند امروز چهارشنبه فعالیت سفارت خود در عراق را به دلایل امنیتی متوقف کرد.

این در حالیست که وزارت خارجه آمریکا پیشتر دستور خروج تمام کارکنان «غیر ضروری» خود را از عراق صادر کرده بود.

آلمان نیز ساعاتی پیش همه فعالیت‌های مربوط به آموزش نظامیان عراق را متوقف کرد.

این درحالیست که تا کنون اطلاعاتی درباره ماهیت تهدید امنیتی مذکور اعلام نشده است.

تخلیه بخش بزرگی از کارمندان سفارت امریکا از عراق

مقامات امریکا دستور دادند بخش بزرگی از کارمندان سفارت ایالات متحده در بغداد و کنسولگری این کشور در اربیل که در رابطه با ماموریت های بسیار مهم نیستند از عراق خارج شوند.
به گزارش اسپوتنیک، در اطلاعیه سفارت امریکا در بغداد ضمن بیان این مطلب گفته می شود صدور روادید در این سفارتخانه و کنسولگری متوقف می شود.
در این اطلاعیه خاطرنشان می شود مقامات آمریکا دارای امکانات محدودی برای واگذاری خدمات اضطراری به شهروندان خود در عراق هستند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس یادآور می شود چنین تصمیم در رابطه با تنش روزافزوون در روابط امریکا با ایران گرفته شده است.
هفته گذشته در واشنگتن اعلام کردند تهدیدات جدیدی از جانب ایران برای امریکاییان و منافع آمریکا در منطقه مشاهده می کنند.
اوضاع در منطقه خلیج فارس پس از اینکه تهران اعلام کرد در پاسخ به خروج آمریکا از برجام از اجرای برخی تعهدات خود در قبال این تفاهم نامه دست خواهد کشید، رو به وخامت گرائیده است.
آمریکا گروه ضربتی ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن ،هواپیماهای استراتژیک و دیگر تسلیحات خود را به منطقه اعزام کرده است.
روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

پاسخ عراق به آمریکا: وضعیت عراق بسیار ثبات است

به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، احمد الصحاف سخنگوی وزارت خارجه عراق امروز چهارشنبه تاکید کرد: وزارت خارجه عراق با همه طرف ها هماهنگی می کند و متعهد به رویکرد گفتمان و امکان تکیه بر فرصت های توازن در پرتو نیاز منطقه به آن است.

وزارت خارجه آمریکا امروز چهارشنبه از کارمندان «غیر ضروری» خود مستقر در عراق خواست تا خاک این کشور را ترک کنند.

این درخواست ساعاتی بعد از اعلام آماده باش فرماندهی ائتلاف تحت رهبری آمریکا در عراق مطرح شد.‎

وی افزود: عراق کشوری است که به شرکاء و دوستان خود احترام می گذارد و با آنها تبادل منافع مشترک می کند و همزمان بر حاکمیت و پاسداری از منافع خود تاکید می کند.

پوتین: ایران امروز شفاف‌ترین برنامه هسته‌ای دنیا را دارد

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه تأکید کرد ایران پس از امضای توافق هسته‌ای موسوم به برجام در سال 2015 تاکنون شفاف‌ترین کشور جهان [در زمینه هسته‌ای] بوده است.

ولادیمیر پوتین ضمن اعلام این مطلب تأکید کرد: «من شخصاً با رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد ایران صحبت کردم و او به من گفت که ایران به تعهدات هسته‌ای خود پایبند بوده است. البته در مورد برجام هم باید بگویم که آینده آن تنها به روسیه بستگی ندارد.»

رئیس‌جمهور روسیه در خصوص گمانه‌زنی‌های مطرح‌شده در مورد خروج ایران از برجام نیز اظهار داشت: «من بارها در صحبت‌هایم با دوستان ایرانی گفته‌ام که از نظر من گزینه منطقی‌تر این است که ایران در برجام بماند؛ زیرا اگر ایران از برجام خارج شود، فردای آن روز همه فراموش خواهند کرد که آمریکا آغازگر تخریب برجام بوده است و در نهایت همه تقصیرات به گردن ایران خواهد افتاد.»

به‌دنبال خروج دولت آمریکا از برجام و کارشکنی‌های واشنگتن در اجرای آن، و همچنین بدعهدی طرف‌های باقی‌مانده در برجام نسبت به اجرای تعهدشان، شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی هفته گذشته با صدور بیانیه‌ای خطاب به طرف‌های دیگر برجام از تعدیل تعهدات برجامی خود خبر داد.

ایران تأکید کرده است در صورتی که طرف‌های دیگر برجام به‌ویژه تروئیکای اروپایی (انگلیس، آلمان و فرانسه) به تعهدات خود در قبال این توافق عمل کنند، حاضر است بار دیگر اجرای تعهدات پیشین خود را از سر گیرد.

سناریوی نفت کش ها در حال تکمیل شدن است

انور قرقاش» وزیر مشاور امارات عربی متحده در امور خارجی گفت انتظار می‌رود نتیجه تحقیقات درباره حادثه اخیر برای چند نفت‌کش در بندر «فجیره» به زودی تکمیل شود.

قرقاش که با شبکه «اسکای نیوز» عربی صحبت می‌کرد، گفت: «انتظار داریم که تحقیقات درباره کشتی‌ها ظرف دو روز آینده تکمیل شود… ما با مسئله هدف قرار دادن کشتی‌ها به نحوی معقول برخورد می‌کنیم و در این مورد پیش‌داوری نخواهیم داشت».

به گفته این مقام ارشد اماراتی، تیم‌هایی از فرانسه و آمریکا نیز در روند تحقیقات در مورد حادثه فجیره مشارکت دارند و چند کشور دیگر نیز پیوستن به تحقیقات را خواستار شده‌اند. وی گفت امارات، عربستان سعودی و نروژ که کشتی‌هایشان در این حادثه آسیب دیده، نامه‌هایی را به شورای امنیت سازمان ملل و سازمان حمل و نقل دریایی ارسال کرده‌اند.

وی افزود: «هدف قرار گرفتن کشتی‌ها چالش تازه‌ای است که باید به نحوی صبورانه و شفاف با آن برخورد کرد».

مادورو نقض حریم سفارت ونزوئلا را در آمریکا محکوم کرد

به نقل از خبرگزاری فرانسه از کاراکاس، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا روز چهارشنبه «نقض» حریم سفارت این کشور را در آمریکا محکوم کرد.
پلیس آمریکا روز دوشنبه فعالان حامی مادورو را از سفارت ونزوئلا در واشنگتن اخراج کرد.
مادورو در سخنانی که از تلویزیون رسمی این کشور پخش می شد، گفت: «آمریکا حریم سفارت ونزوئلا را نقض کرده است».
وی افزود: «از نگاه حقوق بین الملل، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هم به لحاظ قانونی و هم به لحاظ اخلاقی مسئول این نقض حریم است».
رئیس جمهور ونزوئلا در ادامه سخنان خود گفت: «هیچ قاضی در آمریکا نمی تواند دستور اخراج این افراد را از سفارت بدهد».
وی با خاطرنشان کردن این موضوع که پرونده را به نهادهای بین المللی ارجاع خواهد داد، تأکید کرد: «این یک جنون واقعی است و به همین سبب من مقابل چشمان همه مردم دنیا آن را محکوم می کنم. باید به مصونیت و حریم سفارت ونزوئلا احترام گذاشته شود».

شرکت هوآوی در فهرست سیاه آمریکا

وزارت بازرگانی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد شرکت فناوری چینی هوآوی و 70 شرکت وابسته به آن را در فهرست سیاه خود قرار می دهد.
این اقدام موجب می شود این شرکت از خرید قطعات از شرکت های آمریکایی بدون کسب تایید دولت آمریکا منع شود.
مقامات آمریکایی گفتند این تصمیم همچنین موجب می شود فروش برخی محصولات به علت اتکای این شرکت به عرضه کنندگان آمریکایی دشوار شود هرچند این کار غیرممکن نخواهد بود.
به موجب این دستور که در روزهای آینده اجرایی خواهد شد هوآوی برای خرید فناوری آمریکایی نیازمند مجوز دولت آمریکا خواهد بود.
ویلبر راس وزیر بازرگانی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور از این دستور حمایت کرده است.
وی گفت این تصمیم موجب خواهد شد فناوری آمریکایی را شرکت های خارجی به نحوی استفاده نکنند که احتمالا موجب تضعیف امنیت ملی یا منافع سیاست خارجی آمریکا شود.­

زدوبند ژنرال حفتر و امارات؟

قرقاش، توافق حفتر با امارات در باره پیشروی بسوی طرابلس را تکذیب کرد.

به گزارش اسپوتنیک، انور قرقاش وزیر مشاور در امورخارجه امارات متحده عربی اعلام نمود که ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی قبل از آغاز پیشروی بسوی طرابلس با امارات مشورت نکرده بود.

وی در ادامه گفت:«چنین مشورتی صورت نگرفته بود. طرابلس تحت کنترل فراکسیون هایی است که از «راهزنان» تشکیل شده است».

فرمانده ارتش ملی لیبی فرمانده خلیفه حفتر، چهارم آوریل به نیروهای خود دستور داد که حمله به طرابلس را برای آزادسازی از تروریست ها آغاز کنند. ارتش حفتر کنترل بر شهرهای گاریان و سورمان واقع در جنوب پایتخت لیبی را بدست آورده است.

مطابق با اطلاعات سازمان بهداشت جهانی، تا اول ماه مه 2019 در نتیجه درگیری بیش از 370 نفر جان خود را از دست داده و 1822 نفر دیگر آسیب دیدند. درگیری ها عمدتا در حومه طرابلس جریان دارد.

پس از سرنگونی محمد قذافی در سال 2011 بحران سیاسی در لیبی آغاز شد. هم اکنون دو قدرت بر کشور حکومت می کنند. در شرق لیبی، پارلمان منتخب مردم حکومت می کند و در غرب در پایتخت طرابلس دولت توافق ملی به ریاست فائض سراج حکومت می کند که تحت حمایت سازمان ملل و اتحادیه اروپا تشکیل شده است.

مقامات لیبی شرقی بطور مستقل عمل می کنند و با ارتش ملی لیبی همکاری می کنند که در حال جنگ فرسایشی با شبه نظامیان است. سازمان ملل پیشنهاد می کند در بهار سال 2019، انتخابات سراسری در لیبی برگزار شود تا ارگان های مشروع و برسمیت شناخته شده تشکیل شوند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: