پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

نگاهی به اخبار ایران وجهان

گزارش خانم نسرین هزاره مقدم ازوضعیت ومشکلات بازگشت بکار خانم فرحناز شیری اولین راننده زن سندیکایی درشرکت واحد.

فرحناز شیری می‌گوید: در تلاش هستم به سر کارم بازگردم و دیوان عدالت نیز حکم به این بازگشت داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نامش «فرحناز شیری» است؛ او اولین زن راننده شرکت واحد اتوبوسرانی تهران بوده اما اکنون مدتهاست که در حال دوندگی برای بازگشت به کار است؛ او رای دیوان عدالت را برای بازگشت به کار در دست دارد اما در کارش گره‌های بسیاری افتاده که تا گشوده نشود، نمی‌تواند به سر کار بازگردد.

خانم شیری در ارتباط با شرایط شغلی خود می‌گوید: «من از سال ۸۶ در شرکت واحد اتوبوسرانی مشغول به کار بودم؛ بعد از مدتی به دلیل نداشتن قرارداد، بیکار شدم و حل اختلاف در آبان ۸۹ رای به بازگشت به کار داد که با این رای حدود ۷ ماه کار کردم؛ که باز از کار من جلوگیری کردند؛ به دیوان عدالت مراجعه کردم؛ گفتند چون کارفرما به رای حل اختلاف شکایت نکرده، باید به سر کار بازگردم و پرونده مختومه است. این بار گفتند باید قراردادی شوی که در نهایت، دیوان عدالت در ۲۵ آذر ۹۷ بازگشت به کار داد.
لینک خبر https://www.ilna.

t.me/vahedsyndica

کارگران بازداشت شده هفت تپه آزاد شدند

بر اساس خبر دریافتی امروز ۲۹ اردیبهشت ماه تمام کارگران بازداشتی هفت تپه، که در روز های اخیر در جریان اعتراض در محوطه کارخانه باز داشت شده بودند، همگی با قرار کفالت و وثیقه آزاد شدند.

✔️ لازم به یاد آوری است که اسماعیل بخشی نماینده کارگران و‌عضو سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه همچنان در بازداشت می باشد .

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

تهدید ترامپ خطاب به کل کشور ايران: ایران را نابود می کنیم!

رئیس جمهور رژیم جنگ افروز ایالات متحده در توییتی به ایران هشدار داد تا تهران هرگز کشورش را تهدید نکند.این اولین بار نیست که ترامپ نه فقط رژیم ایران که تهدید می کند کل ایران را نابود کند!

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده در توئیتی خطاب به ایران نوشت: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید.
ترامپ در حساب توئیتری خود نوشت: اگر ایران می خواهد بجنگد، آن زمان، پایان رسمی ایران خواهد بود. هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید.

عملیات پرچم دروغین بلا فاصله پس از تهدید های ترامپ بلند شد: لازم به ذکر است که ساعاتی پیش وزارت کشور عراق از سقوط چند فروند موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر داده بود.

دویچه بانک حساب مشترک ترامپ و کوشنر (داماد ترامپ) را مسدود کرد

دویچه بانک از نشان‌دار کردن حساب مشترک «ترامپ و کوشنر» به دلیل انجام عملیات‌های مشکوک و اقدامات مجرمانه، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک و نیویورک تایمز، دویچه بانک با ارسال گزارشی به گروه‌های جرایم مالی فدرال از «نشان دار» شدن حساب مالی مشترک دونالد ترامپ و جرد کوشنر به دلیل اقدامات مشکوک و مجرمانه خبر داد.

نشان دار شدن این حساب توسط نرم افزار دویچه بانک که معمولاً به انجام اقدامات غیرقانونی واکنش نشان می‌دهد انجام شده است.

«تامی مک فادن» از مقامات سابق و کارشناس پول‌شویی دویچه بانک، در این رابطه می‌گوید: پس از آنکه در مورد حساب مشترک ترامپ و کوشنر حساس شده و این حساب را بررسی کردم از کار اخراج شدم.

این در حالی است که دویچه بانک در واکنش به پرسش نیویورک تایمز در مورد اظهارات مک فادن، اخراج کسی را در رابطه با مسائل تحقیق در خصوص پول‌شویی را رد کرده است.

اقدام دویچه بانک در مورد حساب مالی ترامپ در حالی است که رئیس جمهور آمریکا در حال حاضر با چالش‌هایی در خصوص اظهارنامه مالیاتی خود و همچنین نقش روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ دست به گریبان است.

حمله به منطقه سبز بغداد

نقل از شبکه تلویزیونی العالم؛ سازمان های امنیتی عراقی اعلام کردند یک فروند موشک کاتیوشا به منطقه سبز بغداد نزدیک سفارت آمریکا اصابت کرد. رسانه ها از به صدا در آمدن آژیر خطر داخل سفارت آمریکا پس از وقوع انفجار خبر دادند. پلیس عراق یک سکوی پرتاب موشک در محله الصناعه شرق بغداد کشف کرد.

سفارت آمریکا در بغداد بزرگترین سفارت در جهان است و مساحت آن از مساحت کشور واتیکان بیشتر است.
جهاد العیدان گزارشگر شبکه با اشاره به اصابت موشک به منطقه سبز بغداد افزود: رسانه ها از رعب و وحشت شدید آمریکایی ها پس از اصابت موشک خبر دادند و خبرنگار العالم نیز گزارش داد نیروهای آمریکایی تفتیش منطقه سبز و مناطق اطراف آن را آغاز کردند. پلیس عراق دو روایت درباره این حمله موشکی ارائه کرد. یکی این که موشک از پایگاه الرشید جنوب بغداد شلیک شده است. دیگر این که نیروهای ویژه پلیس یک سکوی پرتاب موشک در محله الصناعه شرق بغداد کشف و منطقه را محاصره کردند. نیروهای مهندسی عملیات بغداد در حال بررسی سکوی کشف شده هستند. این حمله در حالی صورت می گیرد که آمریکا مدتی قبل در پی تشدید تنش ها در منطقه ، از کارکنان غیرضروری خود خواسته بود عراق را ترک کنند و اخیرا نیز تعدادی از این کارکنان را از عراق خارج کرده بود. مقامات عراقی این تصمیم آمریکا را سیاسی و توجیه ناپذیر دانستند. پیش بینی می شود آمریکا برای افزایش ثبات در منطقه علائم مثبتی صادر کند.

اسرائیلی‌ها این‌بار یک هواپیمای مسافربری قطری را سپر دفاعی خود کردند

منابع نظامی اعلام کردند که پرواز جنگنده‌های رژیم اسرائیل بر فراز آسمان لبنان هنگام حمله اخیر به نقاطی در سوریه، همزمان با حضور هواپیماهای مسافربری قطری صورت گرفته تا این هواپیما پوشش دفاعی جنگنده اسرائیلی باشد.
بعد از هواپیمای روس؛ اسرائیلی‌ها این‌بار یک هواپیمای مسافربری قطری را سپر دفاعی خود کردند

پایگاه اینتل‌اسکای که فعالیت نیروی هوایی رژیم اسرائیل در منطقه را رصد می‌کند، ساعاتی پیش گزارش داد که جنگنده‌های رژیم اسرائیل بر فراز جنوب لبنان به پرواز درآمده‌اند.

این پایگاه دقایقی بعد گزارش داد که این اقدام رژیم اسرائیل در حالی صورت گرفته که همزمان چند هواپیمای مسافربری قطری هم در همین منطقه در حال پرواز هستند و این اقدام رژیم اسرائیل می‌تواند این هواپیماها را در معرض خطر واکنش پدافند سوریه قرار دهد.

دولت سوریه در تاریخ سوم اردیبهشت گذشته به خطوط هوایی قطر این اجازه را داد تا از حریم هوایی سوریه استفاده کنند و در مقابل نیز هواپیماهای سوری نیز می‌توانند بر فراز قطر به پرواز در آیند.

ظن بهره‌برداری نیروی هوایی اسرائیل از خطوط هوایی دیگر کشورها زمانی قوت می‌گیرد که پیش از این در تاریخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، جنگنده‌های اسرائیلی در پوشش یک هواپیمای ترابری روسی بر فراز سوریه به پرواز در آمدند که واکنش پدافند ارتش سوریه موجب سقوط هواپیمای روسی شد و ۱۵ تن از سرنشینان آن کشته شدند. وزارت دفاع روسیه بلافاصله، رژیم صهیونیستی را مسئول سقوط هواپیمای روسی دانست و این حادثه منجر به بحران میان مسکو و تل آویو شد.

وزارت خارجه لبنان بارها به نقض حریم هوایی خویش توسط جنگنده‌های رژیم اسرائیل اعتراض و واکنش خود را به صورت مکتوب به سازمان ملل و شورای امنیت ابراز کرده اما پاسخی نگرفته است.

تظاهرات اعتراضی علیه حمله پلیس آمریکا به سفارت ونزوئلا

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بیش از ۲۰۰ نفر مقابل کاخ سفید در واشنگتن در اعتراض به حمله پلیس آمریکا به سفارت ونزوئلا در این شهر و دستگیری ۴ فعالی که در این ساختمان اقامت داشتند، دست به تطاهرات اعتراضی زدند.

معترضان که ابتدا مقابل سفارت ونزوئلا در واشنگتن گردهم آمده و سپس به سوی کاخ سفید حرکت کردند، در تجمع خود به اقدام پلیس آمریکا برای حمله به سفارت ونزوئلا در واشنگتن و نیز بازداشت ۴ فعال حامی دولت مادورو اعتراض کردند.

تظاهرات کنندگان اقدام دولت آمریکا در تصرف سفارت ونزوئلا در آمریکا را نقض تمامیت ارضی یک کشور و قوانین بین‌الملل دانسته و اعلام کردند که این قبیل اقدامات باعث بروز مخاطراتی در جهانی می‌شود.

مورالس مردمی و موفق

«ایوو مورالس» کمپین خود برای انتخابات ریاست جمهوری بولیوی را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز،، ایوو مورالس رئیس جمهوری موفق و مردمی بولیوی برای چهارمین بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد و کمپین خود را برای پیروزی در این انتخابات آغاز کرد.

‌مورالس از سال ۲۰۰۶ با موفقیت رئیس جمهوری بولیوی است.

اعتراض مهاجران در فرودگاه شارل دوگل فرانسه

صدها نفر از مهاجران و پناهجویان و بدون مدارک اقامت در اعتراض به اخراج شان از فرانسه، بخشی از ترمینال ۲ فرودگاه شارل دوگل پاریس را بمدت چند ساعت اشغال کردند.
با دخالت نیروهای پلیس مهاجران فرودگاه را ترک کردند.

تظاهرات ضد یک شرکت آلمانی در شیلی

شماری از مردم شیلی در اعتراض به واردات محصولات شرکت سابقا آمریکایی و فعلا آلمانی (توسط بایر آلمان اخیرا خریداری شده است) مونسانتو ( Monsanto) به کشورشان در شهر سانتیاگو تظاهرات کردند.
شرکت کنندگان در این تظاهرات با در دست داشتن پلاکارد و سردادن شعار مخالفت خود را با واردات و فروش محصولات این شرکت آلمانی ابراز داشتند.
يکي از شهروندان در این تظاهرات گفت: اگر محصولات این شرکت وارد کشور ما شود و ما غذاهایی را که از نظر ژنتیکی اصلاح (دستکاری) شده اند مصرف کنیم آنگاه معلوم نیست که بر سر سلامتی ما چه خواهد آمد. محصولات شرکت آمريکايي مونسانتو سرانجام به این کشور وارد خواهد شد و محصولات غذایی کثیف خود را به ما خواهد فروخت و بسیاری از ما از سرطان جان خواهیم باخت.
فرانچسکا فرناندز ( Francisca Fernández) یکی دیگر از حاضران در اين تظاهرات گفت: ما خواهان دانه های اصلاح ژنتیکی شده نیستیم. ما خواهان کودهای شیمیایی خطرناک بیشتر نیستیم. ما در گذشته با این موضوع به شدت برخورد کرده ایم.ما در اینجا شاهد آن هستیم که محصولاتی جایگزین محصولات ما خواهند شد که جان ما را به خطر خواهد انداخت.
گفتنی است که شرکت مونسانتو یک شرکت فعال در تولید بذرهای گیاهی اصلاح نژاد شده و کودهای شیمیایی است. این شرکت با شرکت آلمانی بایر ادغام شده است.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: