پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

نگاهی به اخبار ایران و جهان

گزارش ارسالی تعدادی ازرانندگان سامانه یک به سندیکای کارگران شرکت واحد.
برای عدم پاسخگوئی جهت مشکلات فنی وکمبود قطعات کولر اتوبوس ها معاونت تعمیرگاه سامانه یک ،رانندگان زحمت کش را مقصر می شمارد.؟

درمصاحبه اخیری که مدیرعامل شرکت واحدبا رسانه (عصر شهروند) بتازگی داشته اند، تاکید زیادی براین داشتند که اتوبوس های خط بی آرتی تماما میبایستی با کولر روشن جهت رفاه حال مسافران وشهروندان در خطوط تردد نمایند واگر اتوبوسی از لحاظ کولر وتهویه هوا نقض فنی دارد باید سریعا توسط عوامل فنی رفع عیب شود.
هرچند که رانندگان، هم برای رفاه حال مسافران و اینکه گرمی هوا ی داخل اتوبوس ها تنشی بین مسافرین و رانندگان بوجود‌ نیاورد، در همه ی سالها از کاربا اتوبوس هایی که مشکل کولر وتهویه هوا دارند خوداری کرده اند.

اما متاسفانه با گزارشی که از رانندگان سامانه یک به سندیکای کارگران شرکت واحد ارسال شده است ، معاون انتصابی تعمیرگاه(دکتر,مهندس آقای خلج) بجای رفع عیب این گونه نواقض ، برای اینکه آمار اتوبوس های متوقفی تعمیرگاه را کمتر از رقم واقعی نشان دهد و رضایت مدیرعامل ومدیر مربوطه را داشته باشد ، گویا کمبود تسمه وقطعات مربوط به کولر اتوبوس ها را به عوامل مافوق خود گزارش نمی دهد، درعوض با برخورد نامناسبی با رانندگانی که کولر اتوبوس هایشان مشکل دارد برخورد میکند و حتی رانندگان را متهم به اینکه تسمه کولر را خودتان از بین برده اید، می کند . تا بلکه رانندگان‌ دیگر مجبور شوند با اتوبوس های فاقد کولر کارکنند وبه تعمیرگاه مراجعه نکنند.

این نوع برخورد ورفتارها ازمسئولین تعمیرگاه نه تنها باعث هزینه های بیشتر برای اتوبوس ها دارد، بلکه نارضایتی رانندگان را دربر دارد و حتی باعث تنش وسلب آ رامش روحی وروانی واحتمال بروز اتفاقات ناگواری در حین رانندگی برای شخص راننده می شود (https://t.me/vahedsyndica/3111).

سکوت وعدم برخورد مقامات بالا دستی، باتخلفات اینگونه مسئولین از گذشته تا به حال برای تعدادی از رانندگان وزحمت کشان این سامانه سوال ایجاد مینماید که چرا کمبود قطعات وکم کاری وناکارآمدی مسئولین تعمیرگاه ها را باید رانندگان شرکت واحد پا سخگو باشند درصورتی که راننده برحسب وظیفه اش حق ندارد با اتوبوس هایی که مشکل فنی دارند کارکنند واین درقانون راهنمایی ورانندگی هم لحاظ شده است .

باگذشت هفت ماه از استقرار مدیریت جدید سامانه یک متاسفانه شاهد عدم برخورد ایشان، با عوامل زیر مجموعه خود در سامانه میباشیم.
@vahedsyndica

یانیه شورای بازنشستگان ایران در حمایت از محمد حبیبی 

 

دستگیری و صدور احکام سنگین برای فعالین معلمان و کارگران ، قطع دستمزد ماهیانه و نهایتا تلاش برای اخراج از کار آنان ، سیاستی غیر قانونی وغیر انسانی است که مسئو لین برای تمکین و تسلیم معترضین و دست کشیدن از مقاومت و تن دادن به شرایط موجود ، اعمال میکنند.
این تنها پاسخی است که همه نهادهای در قدرت به مردم میدهند،مردمی که صدایشان را علیه سیاستهای اقتصادی و اجتماعی خانمان برانداز بلند کرده اند،مردمی که دیگر تاب و توان تحمل انواع و اقسام فشارها را ندارند،مردمی که هر روز شاهد افشاگری این جناح علیه آن جناح در قدرتند گرچه در سرکوبها و اعمال سیاستهای ضد مردمی همسو هستند.

از انتشار خبر احتمال اخراج حبیبی که ادامه بیرحمانه ترین سیاستهای غیر انسانی ست نمیتوان بی تفاوت گذشت ،
همانگونه که دستگیری و زندانی کردن این فعالان غیر قابل پذیرش است. این عمل غیر قانونی که دامان فعالین معترض را میگیرد و زندگی معیشتی شان را به نابودی میکشاند ، بشدت محکوم است
ما قاطعانه اعلام میکنیم که حبیبی باید آزاد شود. بازگشت بکار و جبران خسارت های وارده ، حق او و همه بازداشت شدگان و فعالین صنفی و مدنی ست.

شورای بازنشستگان ایران
۵ خرداد ۹۸

اعتصاب کارگران بندر جنوا علیه محموله اسلحه عربستان

کارگران در بندر جنوا در شمال غربی ایتالیا در روز ۲۰ مه در اعتراض به تصمیم مقامات ایتالیایی برای اعطای مجوز لنگراندازی به کشتی حامل سلاح‌های عربستان سعودی اعتصاب کردند. آن‌ها از بارگیری محموله به کشتی «بحری یانبو» امتناع نمودند. گفته می‌شود که از اين تسلیحات در جنگ یمن استفاده میشود.

منبع: نیوز کلیک
تارنگاشت عدالت

کارگران در بندر جنوا از بار زدن محمولۀ اسلحه برای استفاده در جنگ در یمن امتناع نمودند

کارگران در بندر جنوا در شمال غربی ایتالیا در روز ۲۰ مه در اعتراض به تصمیم مقامات ایتالیایی برای اعطای مجوز لنگراندازی به کشتی حامل سلاح‌های عربستان سعودی اعتصاب کردند. آن‌ها از بارگیری محموله به کشتی «بحری یانبو» امتناع نمودند. گفته می‌شود که از اين تسلیحات در جنگ یمن استفاده می‌شود.

کشتی هم‌چنین در ۹ مه در بندر لو آور در فرانسه با اعتراض رو‌به‌رو شد و گروه‌های بشردوست مانع بارگیری محموله سلاح‌ها شدند. در ۱۳ مه در بندر سانتاندر در شمال اسپانیا علیه حضور کشتی تظاهرات شده بود.

کشتی هم‌چنین در ۹ مه در بندر لو آور در فرانسه با اعتراض رو‌به‌رو شد و گروه‌های بشردوست مانع بارگیری محموله سلاح‌ها شدند. در ۱۳ مه در بندر سانتاندر در شمال اسپانیا علیه حضور کشتی تظاهرات شده بود.

کارگران بنادر و کارگران حمل‌ونقل از «کنفدراسیون سراسری کار ایتالیا»(CGIL)  در جنوا طی بیانیه مشترکی اعلام کردند: «ما معتقدیم که این مقاومت سهم کوچک ما در حل یک مشکل بزرگ برای جمعیتی است که هر روز در جنگ‌ها کشته می‌شود. ما می‌خواهیم افکار عمومی ملی را منعکس نماییم. و نه فقط این‌، و همان‌طور که دیگر بنادر اروپایی پیش از این نشان دادند، ما شریک تجارت اسلحه نمی‌شویم. ما از دولت و مؤسسات انتظار داریم به توافق‌نامه‌های بین‌المللی احترام بگذارند. ما به این فکر پایبند خواهیم ماند که بنادر ایتالیا باید به روی مردم باز باشند و نه به روی تسلیحات.»

بر روی علامت نوشته شده: «نافرمانی از سالوینی»

روزنامه کمونیستی «کانتورپیانو» گزارش داد که محموله کشتی تسلیحاتی است که در «سانی پوینت» در ایالات متحده- بزرگ‌ترین ترمینال نظامی جهان- در آنتورپ در بلژیک، و در سانتاندر در اسپانیا بارگیری شده اند.

محموله کشتی تسلیحاتی است که در «سانی پوینت» در ایالات متحده- بزرگ‌ترین ترمینال نظامی جهان- در آنتورپ در بلژیک، و در سانتاندر در اسپانیا بارگیری شده اند.

ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه در جنگ یمن به عربستات سعودی تسلیحات و حمایت فنی می‌دهند. در این جنگ تا کنون بیش از ۷۰ هزار نفر کشته شده اند. حملات هوایی بی‌وقفۀ عربستان سعودی و امارات متحده عربی به جان باختن تعداد بی‌شماری غیرنظامی و ویرانی زیرساخت‌های اساسی مانند بیمارستان‌ها و تأسیسات فاضلاب انجامیده است. به گفته «پروژه داده‌های مرتبط با محل و وقوع درگیری مسلحانه» از سال ۲۰۱۶ تاکنون بیش از ۴۸۰۰ نفر غیرنظامی به وسیله نیروهای عربستان سعودی کشته شده اند.

سازمان ملل وضعیت در یمن را بدترین بحران بشردوستانه جهان نامید. بیش از ۱۴ میلیون یمنی در آستانه قحطی قرار دارند و بیش از ۲۴٫۱ میلون نفر برای بقای روزانه خود به کمک وابسته اند.

سازمان ملل وضعیت در یمن را بدترین بحران بشردوستانه جهان نامید. بیش از ۱۴ میلیون یمنی در آستانه قحطی قرار دارند و بیش از ۲۴٫۱ میلون نفر برای بقای روزانه خود به کمک وابسته اند.

https://www.newsclick.in/italian-port-workers-go-strike-against-saudi-arms-shipment

ماجرای قرارداد کلان تسلیحاتی میان بغداد و واشنگتن چیست؟

یکی از رهبران ائتلاف فتح عراق به اخبار مربوط به قرارداد کلان تسلیحاتی میان بغداد و واشنگتن در ازای اجازه دادن آمریکا به بغداد برای وارد کردن گاز و فرآورده‌های نفتی از ایران و دور نگه داشتن آن از تبعات تنش احتمالی میان آمریکا و ایران، واکنش نشان داد.

معین الکاظمی گفت: چنین پیشنهاد یا باج خواهی از سوی واشنگتن در قبال عراق در کار نیست به ویژه که عراق پولی ندارد و نمی‌تواند قرارداد کلان تسلیحاتی امضا کند.

وی افزود: عراق در حال حاضر به سلاح آمریکایی نیازی ندارد و سلاح کافی در اختیار دارد.

الکاظمی تاکید کرد: موضع عراق قوی است و می‌تواند به دیگران نه بگوید به ویژه که اگر آمریکا بخواهد قراردادی را تحت فشار بر عراق دیکته کند.

این در حالی است که قبلاً «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای از فروش ۸.۱ میلیارد دلار تسلیحات نظامی به کشورهای عربستان، امارات و اردن خبر داده بود.

آبه شینزو برای دیدار با رهبران ایران اواسط ژوئن به ایران می‌آید

به نقل از ان اچ کی، مقامات دولت ژاپن در مراحل نهایی برنامه‌ریزی سفر «شینزو آبه» به تهران و دیدار با رهبران جمهوری اسلامی قرار دارند.

کانال بین‌المللی شبکه ان‌اچ‌کی به نقل از مقام‌های رسمی دولت ژاپن گزارش داده که این سفر قرار است در میانه ماه ژوئن، یعنی دو هفته دیگر، انجام شود.

آن‌طور که ان‌اچ‌کی می‌گوید شینزو آبه در تهران با آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر انقلاب و حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی، دیدار و گفتگو خواهد کرد.

آخرین باری که یکی از نخست‌وزیران ژاپن به ایران سفر کرد به‌سال ۱۹۷۸ باز می‌گردد.

سفر شینزو آبه از آن سو که احتمال دارد او حامل پیامی از رئیس‌جمهوری آمریکا باشد و یا قصد میانجی‌گری بین تهران و واشنگتن را داشته باشد نیز اهمیت پیدا کرده است.

دونالد ترامپ، در سفر اخیر خود به ژاپن، تلویحاً از اقدامات نخست‌وزیر آن کشور و برقراری ارتباط با مقام‌های ارشد ایران حمایت کرده و گفته بود: معتقد هستم ایران می‌خواهد گفتگو کند، و اگر آنها خواستار گفتگو باشند، ما هم خواستار آن هستیم».

او افزوده بود: می‌دانم که نخست‌وزیر [شینزو آبه] در واقع روابط خیلی نزدیکی با دستگاه رهبری ایران دارد… هیچ کسی، به‌خصوص خود من، نمی‌خواهد شاهد وقوع اتفاق‌های ناگوار باشد.

ترامپ همچنین روز دوشنبه گفته بود: ایران شانس این را دارد که کشوری بزرگ باشد. با همین حاکمیت. ما به دنبال تغییر رژیم نیستیم و این را صریح می‌گوئیم.

راست افراطی در اروپا وسیله فشار آمریکا علیه ایران؟

در حالی که اتحادیه اروپا بر انتخابات پارلمانی و نتایج آن متمرکز است، وزیر خارجه آمریکا بار دیگر قصد دارد برای رایزنی در مورد ایران به آلمان، سوئیس و انگلیس سفر کند.

او در سفر اوایل ماه می خود به اروپا، به طور غیر منتظره سفر خود را نیمه کاره رها کرد و در همان تاریخ به عراق سفر کرد.

پیش از این در خبرها آمده بود که دونالد ترامپ نسبت به ناکامی پمپئو در دو سفر قبلی خود به سوچی و بروکسل همچنان خشمگین است.

پامپئو در این سفر قصد دارد کشورهای اروپایی را مستقیما در خصوص افزایش حمایتهای واشنگتن از جریانهای ملی گرا و افراطی تهدید کند.

چنانچه پیش بینی می شد، جریان راست افراطی موقعیت خود را در انتخابات پارلمانی اروپا بهبود بخشید.

پامپئو قصد دارد از کشورهای اروپایی بخواهد تا در ازای کاهش سطح حمایت علنی کاخ سفید از جریان‌های راست افراطی اروپا، همکاری مطلق و مستقیمی با کاخ سفید در قبال ایران داشته باشند.

جانشینی احتمالی برادر مجاهد بولتون: باید ناوهایمان را از خلیج فارس خارج کنیم، ایران تهدید نیست!

«داگلاس مک‌گرگور» سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا و یکی از افرادی که گفته می‌شود ممکن است در صورت برکناری «جان بولتون» به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید منصوب شود، این هفته در مصاحبه‌ای به شدت از تلاش برخی از اطرافیان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای ایجاد تنش با ایران انتقاد کرد و گفت آمریکا باید کشتی‌های جنگی‌اش را از خلیج فارس خارج کند.

مک‌گرگور که با شبکه فاکس نیوز گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به سؤالی درباره دلیل اعزام نیروها و سامانه‌های پدافندی آمریکا به غرب آسیا، گفت: «این یک ترکیب کاملا دفاعی است و به هیچ‌وجه ترکیب تهاجمی ندارد و ما به صورت معمول در مواقع بحران یا هرگونه تنشی، چنین نیروهایی را مستقر می‌کنیم تا به دوستان و شرکای خود اطمینان دهیم که اگر ایران به سمت آن‌ها شلیک کند، ما به هدف قرار دادن موشک‌های بالستیک به آن‌ها کمک می‌کنیم.»

او با بیان اینکه موشک‌های ایران، آمریکا را هدف نگرفته، در مورد وضعیت کاخ سفید، گفت: «تیم یک نفره؛ این اسمی است که برای رئیس‌جمهور انتخاب کرده‌ام، چون او تنها کسی است که آشکارا با درگیری با ایران در منطقه مخالف است.»

وی افزود: «او شدیدا در تلاش است تا به روش خود از تنش‌ها بکاهد، اما او واقعا باید ناوگروه تهاجمی را از خلیج فارس خارج کند. او باید آن را از آنجا خارج کرده و در دریای عرب یا حتی در شرق مدیترانه مستقر کند. آن را از آنجا خارج کنید، در حال حاضر ماشه اصلی و عامل بالقوه دردسر، همان است.»

دولت آمریکا از چند هفته پیش ناوگروهی به رهبری ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» را به منطقه اعزام کرده است. واشنگتن همچنین می‌گوید چند سامانه پدافندی «پاتریت» و حدود ۱۵۰۰ نیروی نظامی جدید برای ایجاد «بازدارندگی» در برابر «تهدید ایران» به منطقه اعزام خواهد کرد.

سعودی‌ها، امارات و اسرائیل به دنبال درگیری آمریکا با ایران هستند

در ادامه این برنامه، مجری این سؤال را مطرح کرد که آیا ایران «تهدید اصلی» برای ایالات متحده است؟ مک‌گرگور گفت: «نه، قطعا اینطور نیست. ایران به هیچ‌وجه ما را تهدید نمی‌کند. این، یک درگیری بین مسلمان‌هاست که ما شاهد آن هستیم. یک طرف عربستان سعودی و امارات عربی متحده را در خلیج فارس دارید که می‌خواهند با تشدید تنش، ما را هم به درگیری بکشند. ما ظاهرا برای حفاظت از آن‌ها آنجا هستیم. اما در حقیقت، آن‌ها می‌خواهند ما را به درگیری با ایران بکشند. روشن است که اسرائیلی‌ها هم از این [درگیری] استقبال می‌کنند، اما در حال حاضر عمدتا عربستان سعودی و اعراب خلیج فارس هستند.»

وی افزود: «آن‌ها از آنچه در یمن در جریان است، ناخرسند هستند… آن‌ها می‌خواهند شاهد آن باشند که ایران از عراق و سوریه بیرون رانده می‌شود. تنها امیدی که آن‌ها برای تحقق این موارد دارند، این است که ما را [به درگیری] بکشند تا این کار را برای آن‌ها انجام دهیم.»

او در پاسخ به مجری که گفت با این وضع به نظر نمی‌رسد درگیری با ایران در راستای منافع ایالات متحده باشد، گفت: «مسئله این است که آن تیم یک نفره، با افراد حامی جهانی شدن و مداخله‌طلبی که محاصره شده که در بسیاری از موارد با اعراب خلیج فارس، عربستان سعودی و اسرائیل رابطه دارند. به همین دلیل آن‌ها هرآنچه در توان دارند، برای درگیری انجام می‌دهند. مسئله این است.»

«انفجار فجیره کار ایران نبود»

مک‌گرگور افزود: «تیم یک نفره می‌نشیند و می‌گوید یک دقیقه صبر کنید، چرا؟ ما قبلا در گذشته این روند را گذرانده‌ایم. هیچ مدرکی وجود ندارد که ایران هرگونه ارتباطی با حمله به نفت‌کش‌ها داشته باشد. در واقع هرکسی که ایرانی‌ها را بشناسد، می‌داند که اگر ایرانی‌ها واقعا می‌خواستند آن کشتی‌ها را غرق کنند، این کار را می‌کردند. به همین دلیل، این بیشتر شبیه یک صحنه‌سازی است که با این هدف طراحی شده که بار دیگر تنش ایجاد کرده و ما را به درگیری بکشد. »

وی سپس با طرح این ادعا که ایران خواهان گفت‌وگو با آمریکاست، به ترامپ توصیه کرد: «رئیس‌جمهور خودش بهتر می‌داند، اما فکر می‌کنم بهتر است رئیس‌جمهور شخصا دست به کار شده و اوضاع را آرام کند. ایرانی‌ها سخت در تلاش هستند تا از طریق واسطه‌ها با ما صحبت کنند، فکر می‌کنم ما باید به صورت خصوصی و بی سر و صدا در یک کشور ثالث با آن‌ها گفت‌وگو کنیم، و این اختلاف‌ها را حل کنیم. اما نباید خودمان را درگیر جنگ بین مسلمان‌ها کنیم. این جنگ ما نیست.»

دو هفته پیش که زمزمه‌هایی مبنی بر احتمال اخراج بولتون توسط ترامپ مطرح شد، برخی رسانه‌ها از مک‌گرگور که یکی از فرماندهان معروف آمریکا در جنگ نخست با عراق به شمار می‌آید، به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی جایگزینی نام بردند. گفته شده است که ترامپ از مشاوره اشتباه بولتون در موضوع ونزوئلا ناخرسند است و در موضوع ایران نیز معتقد است که بولتون از اختیاراتش فراتر رفته است.

مادورو: برای مذاکره همه‌ جانبه با اپوزیسیون آماده‎ایم

رئیس‌جمهوری مردمی و منتخب ونزوئلا از امید به نتیجه‌ بخش بودن مذاکرات اسلو و آمادگی برای صحبت پیرامون همه موارد مورد اختلاف با اپوزیسیون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا از آمادگی کاراکاس برای مذاکره همه‌ جانبه با اپوزیسیون در راستای حل بحران کشورش خبر داد.

به گفته وی، مقامات ونزوئلا به یافتن راه‌حلی مسالمت‌آمیز برای وضعیت موجود آن هم با اتکا به مذاکرات اسلو باور دارند.

گفتنی است دور دوم مذاکرات اسلو فردا چهارشنبه آغاز می‎شود و سرپرستی هیأت کاراکاس را خورخه رودریگز معاون مادورو بر عهده دارد.

اظهارات مادورو در حالی بیان می‏‌شود که روز یکشنبه خوان گوایدو سرکرده کودتاچیان مزدور آمریکا در ونزوئلا مدعی شده بود که علیرغم میانجیگری نروژ، به هیچ چیز غیر از کناره‎گیری مادورو راضی نمی‏‌شود.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: